BASKAN POYRAZ LA DEVAM

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BASKAN POYRAZ LA DEVAM"

Transkript

1 B İ NALİ YILDIRIM IN İSTANBUL ASKI Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Çekmeköy de baba ocağı bulunan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Aday tanıtım toplantısında konuşan Binali Yıldırım; "Ben İstanbul da Binali Yıldırım oldum." dedi 3 te OCAK 2019 SAYI 24 BASKAN POYRAZ LA DEVAM KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR Çekmeköy Belediyesi ve Türk Kızılayı işbirliği ile Çekmeköy Belediyesi nde düzenlenen kan bağışı kampanyasına Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve belediye çalışanları kayıtsız kalmadı. 4 te BAŞKAN AHMET POYRAZ BAYRAK TÖRENİNDE Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Şehit Ömer Halisdemir Kız İmam Hatip Lisesi ve Orta Okulu ile Şehit Öğretmen İzzet Yüksel Orta Okulu nda bayrak törenlerine katıldı. 5 te ÇEKMEKÖY MUSİKİ DERNEĞİ ATATÜRK ÜN SEVDİĞİ ŞARKILARI SESLENDİRDİ Çekmeköy Musiki Derneği Taşdelen Turgut Özal Kültür Merkezi nde gerçekleşen konserde büyük beğeni topladı. 12 de Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz la yola devam dedi. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı ve ilçe belediye başkan adaylarını, Sinan Erdem Spor Salonu nda düzenlenen törenle açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Çekmeköy ün EĞİTİM VADİSİ ÇEKMEKÖY E YENİ BİR OKUL DAHA! YILIN EN İYİ SOSYAL YAŞAM DERGİSİ ÖDÜLÜ: ÇEKMEKÖY 2023 Çekmeköy ü eğitim vadisi yapacağız diyerek göreve başlayan ve bu hayalini gerçekleştiren Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile ilçedeki eğitim yatırımları ve gençler üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. 11 de Kurucu Belediye Başkanı Ahmet Poyraz la yola devam diyerek; Başkan Poyraz ı 3. dönem başkan adayı olarak gösterdi. 8-9 da Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ın imtiyaz sahibi olduğu Çekmeköy 2023 dergisi, magazinn.com un Medya ve Sanat Ödülleri kapsamında Yılın En İyi Sosyal Yaşam Dergisi ödülüne layık görüldü. 1 milyon 856 bin 274 tekil kişinin katıldığı dijital anketle belirlenen kategori birincileri, 3 Aralık akşamı düzenlenen törende ödüllerini aldı. 6 da BİR OSMANLI GELENEĞİ DAHA CANLANDI Osmanlı da sosyal hayatın bir parçası olan, Anadolu coğrafyasında önemli bir yere sahip olduğu halde büyük şehirlerde unutulmaya yüz tutan hamam kültürü, İstanbul da yeniden canlanıyor. 4 te

2 Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 2 ÇEKMEKÖY E HOŞ GELDİNİZ VE HOŞ GELDİN BEBEK ZİYARETLERİ Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ilçeye yeni taşınan aileler ve dünyaya gözlerini Çekmeköy de açan yeni doğan bebekleri ziyaret ederek Çekmeköy e Hoş Geldiniz diyor. Başkan Poyraz, Yeni Taşınan Aileleri Ziyaret Etti Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Çekmeköy e taşınan ailelere ziyaretlerini sürdürüyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ilçeye yeni taşınan Muslu, Öner, Karakaya, Gül, Şahin, ve Ekinci ailelerini ziyaret etti. Ailelere ilçe hakkında çeşitli bilgiler veren Başkan Poyraz, beraberinde getirdiği hediye paketini ailelere teslim etti. Hediye paketinin içinde; Çekmeköy ün tarihi, coğrafi yapısı, ilçedeki kurum ve kuruluşlara ait iletişim bilgileri, Çekmeköy ün güncel durumu hakkında bilgi veren Çekmeköy 2023 dergisi, Çekmeköy Çocuk Dergisi, belediye hizmetlerinden nasıl yararlanacaklarına dair bilgiler, ev işlerinde ve gündelik hayatta kullanabilecekleri hediyeler yer alıyor. Başkanın Bebek Ziyaretleri, Yüzleri Güldürüyor Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ilçede dünyaya gözlerini yeni açan bebekleri ve ailelerini ziyaret ediyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Çekmeköy ailesine yeni katılan bebeklere hoş geldiniz demek için Şeker, Yaprak, Karahan, Ocak, Murat ve Turan ailelerini ziyaret edip yeni doğan bebekleri için aileleri tebrik etti. Evlatlarının vatana millete hayırlı birer insan olması temennisini ileten Başkan Poyraz, beraberinde getirdiği yeni doğan paketini ailelere hediye etti. Yeni doğan bebek paketinde; bebeklerin temel ihtiyaçlarına cevap veren battaniye, bebek bezi, şampuan tulum takımı gibi bir çok bebek ürününü bulunuyor.

3 Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 3 B İ NALİ YILDIRIM IN İSTANBUL ASKI Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Çekmeköy de baba ocağı bulunan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminden beri yol arkadaşı olan Binali Yıldırım, aday tanıtım toplantısında okumak için İstanbul a geldiğini ve o günden sonra İstanbul a çok şey borçlu olduğunu söyledi. Aday tanıtım toplantısında konuşan Binali Yıldırım; Ben İstanbul da Binali Yıldırım oldum. Rabbim de bana bu büyük millet için İstanbul da çalışmayı nasip etti. Ben İstanbul un denizine aşığım. Kasımpaşa da büyüdüm. Denizcilik tahsili yaptım. Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde İDO Genel Müdürü olarak ekibinde yer alma şerefine nail oldum. İstanbul un insanıyla, Marmara Denizi'ni barıştırmak için deniz taşımacılığını yaygınlaştırdık. Eğer bu masmavi denize bir tuz tanesi kadar faydam olduysa Rabbime binlerce şükrediyorum. Bakanlığımda, başbakanlığımda Cumhurbaşkanımızla İstanbul için Türkiye için çok çalıştık. Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, dünyanın en büyük havalimanı, hepsine başladık teker teker açıldılar. Allah ın izni ile bu hizmetleri de tamamladık. Benim bu şehre bu güzel şehre daha fazla hizmet borcum var. Her gün metrobüs ile ekmeğinin peşine düşen kardeşime borcum var. Her sabah okul yoluna çıkan çocuklara, gençlere borcum var. Hem çalışıp hem evini düzen içinde tutan kadınlara, analara borcum var. Hayatını bu vatana adamış amcalar, teyzelerime, yaşlılara borcum var. En güzel şeyleri hak eden gazilere, engellilere, hastalara borcum var. Hepinize borcum var, dedi. Binali Yıldırım sözlerini, Çok çalışacağız. Söz veriyorum o ortaokullu Binali gibi çok çalışacağım, diye bitirdi.

4 Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 4 KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Türk Kızılayı nın Çekmeköy Belediye Binasında gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasına katıldı. Çekmeköy Belediyesi ve Türk Kızılayı işbirliği ile Çekmeköy Belediyesi nde düzenlenen kan bağışı kampanyasına Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve belediye çalışanları kayıtsız kalmadı. Başkan Poyraz önderliğinde yüzlerce personel kan bağışında bulundu. 14 Aralık Cuma mesai bitimine kadar devam edecek kan bağışı kampanyasına belediyeye çeşitli işlemleri için gelen vatandaşlarda destek veriyor. BİR OSMANLI GELENEĞİ DAHA CANLANDI Çekmeköy de Mimar Sinan Hamamı hizmete açıldı. Osmanlı da s o s y a l hayatın değil, sosyalleşmenin de adresi olan hamamın odaları sauna gibi şifalı hizmetle de bulunuyor. bir parçası olan, Çekmeköy deki Açılışa katılan Anadolu coğraf- adresi Mimar Si- Çekmeköy Beledi- yasında önemli nan Hamamı oldu. ye Başkanı Ahmet bir yere sahip ol- Hamidiye Mahal- Poyraz, İnşaatını duğu halde büyük lesi Şehit Üsteğ- kısa sürede ta- şehirlerde unu- men Arif Kalafat mamlayıp halkı- tulmaya yüz tutan Doğa Parkı nın mızın hizmetine hamam kültürü, Mimar Sinan Ma- sunulan bu hiz- İstanbul da yeni- hallesi çıkışında metin halkımıza den canlanıyor. yükselen yapının hayırlı olmasını Sadece temizliğin içerisinde tuz diliyorum, dedi.

5 Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 5 KİTAP FUARI BİNLERCE VATANDAŞI AĞIRLADI Çekmeköy Belediyesi nin Madenler Meydanı nda Önce Oku sloganıyla açtığı kitap fuarına vatandaşlarının ilgisi yoğundu. Madenler m e t r o durağının da bulunduğu meydanda 22 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında vatandaşlara hizmet veren kitap fuarına vatandaş katıldı. Yazarlar Yavuz Bahadıroğlu, Gazeteci - Yazar Nedim Şener gibi ünlü isimlerin imza günleri düzenlediği kitap fuarında 69 yayın evi, 120 yazar ve birbirinden kıymetli eserleri vatandaşlarla buluşturdu. Bu yıl ilki gerçekleştirilen kitap fuarının amacına ulaştığını belirten Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Eğitim vadisi Çekmeköy e yakışır bir fuar oldu. 10 günlük bir sürede vatandaşımızı fuarda ağırladık. 7 den 70 e büyük bir ilgiyle ziyaret edilen fuarımız inşallah bundan sonraki yıllarda da vatandaşlarımızla buluşacak, dedi. BAŞKAN AHMET POYRAZ BAYRAK TÖRENİNDE Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz bayrak törenlerinde öğrencilerle buluşuyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Şehit Ömer Halisdemir Kız İmam Hatip Lisesi ve Orta Okulu ile Şehit Öğretmen İzzet Yüksel Orta Okulu nda bayrak törenlerine katıldı. Okul bahçelerinde gerçekleşen bayrak törenlerinde öğrencilere seslenen Başkan Poyraz Yarıyıl tatiline az bir süre kaldı. İnşallah hepiniz ailelerinizin yüzünü güldürecek güzel dereceler alırsınız. Eğitim öğretim döneminin ikinci yarısına da dinlenmiş şekilde girersiniz, dedi. Bayrak töreni İstiklal Marşı nın okunması ile son buldu. Okullarda büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Poyraz; öğrencilerle muhabbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

6 Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 6 YILIN EN İYİ SOSYAL YAŞAM DERGİSİ ÖDÜLÜ: ÇEKMEKÖY 2023 Çekmeköy Belediyesi tarafından yayımlanan Çekmeköy 2023 dergisi, magazinn.com ödüllerinde Yılın En İyi Yaşam Dergisi ödülünü aldı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ın imtiyaz sahibi olduğu Çekmeköy 2023 dergisi, magazinn.com un Medya ve Sanat Ödülleri kapsamında Yılın En İyi Sosyal Yaşam Dergisi ödülüne layık görüldü. 1 milyon 856 bin 274 tekil kişinin katıldığı dijital anketle belirlenen kategori birincileri, 3 Aralık akşamı Torun Center da düzenlenen törende ödüllerini aldı. Dilay Korkmaz ile Onur Kırış'ın sunduğu geceye Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Ezgi Mola, Murat Yıldırım, Iman Elbani, Koray Avcı, Tuğçe Kandemir, Emina Jahovic, Edis, İlyas Yalçıntaş, Emre Kaya, Anıl Çelik, Oya Başar, Çağla Şıkel, Ersin Düzen, Eypio ve Cem Öğretir gibi birçok isim katıldı. Çekmeköy 2023 Dergisi nin ödülünü Mustafa Sandal ve Oya Başar birlikte takdim etti. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 4 yıldır yayın hayatını sürdüren dergimiz, 81 ilde okurlarıyla buluşuyor. Her ay özel konular ve konuklarla çıkardığımız dergimizde; tarih, kültür, sanat, spor ve daha birçok konuyu ele alıyor; okurlarımızla bu konularda bilgi paylaşımında bulunuyoruz. 4 yıldır emek verdiğimiz bu çalışmamızın bu ödülle taçlandırılması bizleri çok mutlu etti ve önümüzdeki sayılar için motivasyonumuzu artırdı. Emeği geçen ve bizi bu ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederiz, dedi. OCAK 2019 Çekmeköy Belediyesi Adına İmtiyaz Sahibi: Ahmet POYRAZ-Çekmeköy Belediye Başkanı Genel Yayın Yönetmeni: Fatih SIRMACI-Başkan Yardımcısı, DANIŞMA KURULU: Şenol ÇETİN-Başkan Yardımcısı, Eyüp YILDIRIM-Başkan Yardımcısı, Ahmet EPLİ-Başkan Yardımcısı, Latif COŞAR-Başkan Yardımcısı, Şahmettin YÜKSEL-Başkan Yardımcısı, Hasan ÖZTÜRK-Başkan Yardımcısı. Genel Yayın Koordinatörü: Nevzat HARTOMACIOĞLU-Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü. Basın Danışmanı: Gökçe Öztürk. Metin Yazarı: Muammer Özenen. Mizanpaj: THE BRAND İSTANBUL. Baskı: Dergah Ofset Yönetim Yeri: Merkez Mah. Piri Reis Cad. No:5 Çekmeköy / İstanbul, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü. Tel: Faks: facebook.com/cekmekoybelediyesi twitter.com/cekmekoybeltr youtube.com/cekmekoybelediyesi instagram.com/cekmekoybelediyesi

7 ÇEKMEKÖY Meclis Mahallesi Sarıgazi <> HASTANE Aydınlar Güngören Taşdelen YENİDOĞAN Şehir Hastanesi Abdurrahmangazi Samandıra Veysel Karani Hasanpaşa SULTANBEYLİ

8 BİZ BÜYÜK B Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 8 Cu mhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep T a y y i p Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel se - çimlerinde Çekmeköy ün Belediye Başkanı Ahmet Poyraz la yola devam dedi yılında dört beldenin birleşmesiyle oluşan Çekmeköy ilçesinin kurucu belediye başkanı Ahmet Poyraz, Biz ilçemizi vatandaşları- mızla birlikte kurduk, 10 yıl boyunca birlikte yönettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın takdiri ile 3. Dönem için de aday gösterildik. Teveccühlerinden ötürü Cumhurbaşkanımıza; bu yolda beni yalnız bırakmayan, 10 yıldır sırt sırta, omuz omuza, el ele çalıştığımız büyük Çekmeköy aileme çok teşekkür ediyorum, dedi. Verdiğimiz Sözleri Tuttuk Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 2009 yılında halkımızın karşısına projelerimizle çıktığımızda, Bu proje kitapçığını atmayın, saklayın. 5 yıl sonra sizin karşınıza çıktığımda açın bakın ve söz verip yapmadığım bir iş varsa bana hesabını sorun, demiştim seçimlerinde vatandaşlarımız söz verdiğimiz projeleri tamamladığımızı ve daha fazlasını yaptığımızı görünce, o seçimlerde oylarımızı katlayarak, ikinci kez belediye başkanı seçildik. Bu şehre 10 yıl hizmet etme şansı verdiği için Allah a hamd ediyorum. Dua aldıkça işlerimiz kolaylaştı, projeler bereketlendi 10 yıl önce bu göreve geldiğimizde bir şehrin temellerini attığımızı biliyorduk. Bu temel ne kadar sağlam olursa, Çekmeköy ün geleceğinin de o kadar sağlam olacağının bilincindeydik. Bu nedenle bu şehri planlarken 100 yıl sonrasını düşünerek hareket ettik. Ulaşım, eğitim, sağlık, kültür sanat, alt yapı ve üst yapıda söz verdiğimiz çalışmaları

9 Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 9 İR AİLEYİZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz la yola devam dedi. tamamladık. Biz hizmet ettikçe vatandaşlarımızın duasını aldık ve işlerimiz kolaylaştı, çalışmalarımız bereketlendi. İşin başında yapmazlar dedikleri şeyleri yaptık, hatta ilk zamanlar bizim bile hayal etmediğimiz işleri zaman içinde projelendirerek hayata geçirdik. Bu Şehri Birlikte Kurduk, Birlikte Yönetiyoruz Her gün mahallelerimizde en az 10 bin adım atıyor, esnafımızla hasbihal ediyorum. Her hafta en az 6 ev ziyareti yapıyor, öğle namazlarımı farklı mahallelerin camilerinde kılıyor, okulların bayrak törenlerine katılıyorum. Belediyedeki tüm müdürlerimizin sorumlu oldukları bir mahalle var. Her hafta o mahalleyi dolaşmak zorundalar. Biz vatandaşlarımızla sohbet ederken aslında onların beklentilerini varsa şikayetlerini anlamış oluyoruz. O görüşmelerin ardından alınan notlar, belediyede projelendiriliyor. Böylece mahallelerimize nokta atışı hizmetler götürmüş oluyoruz. Daha Yapacak Çok İşimiz Var Yüzlerce kalıcı eser kazandırdığımız ilçemiz birçok çalışması ile model oldu. İstanbul un tarihi yerleşim yerlerinden Çekmeköy e tercihli göç aldık. Nüfusumuz 130 bin di, şimdi 250 bine çok yaklaştık. Bu da demek oluyor ki; ilçemizdeki refah düzeyini koruyabilmek için daha çok çalışmalıyız. Bu dönem planladığımız birçok projeyi Allah nasip ederse önümüzdeki dönem hayata geçireceğiz. Büyük Çekmeköy Ailesi ile birlikte daha yapacak çok işimiz var.

10

11 Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 11 EĞİTİM VADİSİ ÇEKMEKÖY E YENİ BİR OKUL DAHA Çekmeköy ü eğitim vadisi yapacağız diyerek göreve başlayan ve bu hayalini gerçekleştiren Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile ilçedeki eğitim yatırımları ve gençler üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Göreve geldiğimizde ilçemizde sadece 25 okul vardı. Gençlerimiz başka ilçelere okumaya gidiyordu. Öncelikli olarak bu sorunu çözmeyi hedefledik. Belediye olarak okul yapımı işimiz olmasa da teşviklerle ilçemizi bir eğitim vadisine dönüştürdük. Televizyonlarda gayrimenkul tanıtımlarında yatırımcıların ilçemizin bu yönüne vurgu yaptıklarına görüyorum açıkçası emeklerimizin karşılığını gördükçe de mutlu oluyorum. 9 yılda sadece 25 olan okul sayımızı, özel okulların da gelmesiyle birlikte 145 e çıkardık. İlçemize 2 özel üniversite kampüsü kuruldu. Üniversite kurulan mahallemizin kaderi değişti dersek yanlış olmaz. Yeni okulların kazandırılması için hala çalışıyoruz. Nüfus artışına bağlı olarak ihtiyaç hasıl olacağını düşünüp, yeni okullar için çalışıyoruz. Bunlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanlığı na bağışladığımız bir arsamız üzerinde yapılan Engelli Okulu olacak. Devlet okulu olarak yapılan bu okulumuzda engelli çocuklarımız eğitim görecek. Biz şehir planlarımızı yaparak bugünü değil yarınlarımızı da düşünerek yaptık. Şuanda şehir planlarımızda 50 yıl sonrasına bile yetecek okul alanımız var. Eğitim anlayışımız okul ile sınırlı değil. Gençlerimizin okul sonrasında da kendilerini geliştirebilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri alanlar oluşturuyoruz ki boşluğa düşmesinler; vatana, millete hayırlı bireyler olarak yetişsinler. Örneğin Yenilik Akademisi bilimle ilgilenen liseli gençlere yol gösteren, imkan sağlayan bir proje. TÜBİTAK iş birliği ile yürütülen projede genç mucitler fikirlerini icada dönüştürüyor. Her yıl yaklaşık 700 öğrencimize projemizle bilimsel eğitim veriyoruz. Liseden mezun olduktan sonra bizimle devam eden, 5 yıldır aramızda olan gençlerimiz de var. ENGELLİ ÇOCUKLARA OKUL Çekmeköy Belediyesi, engelli çocukların eğitim görmeleri için özel donanımlı okul yapıyor. Belediye arsasında bütçesinin büyük kısmı belediye tarafından finanse edilen, hayırsever iş adamı desteği verdiği inşaat çalışmaları tamamlandığında bina Milli Eğitim Bakanlığı na devredilecek m2 lik alanda 3 kat üzerine kurulan okulda; 16 derslik, havuz, beden eğitimi sınıfları, resim ve müzik atölyeleri için sınıflar, yemekhane, mutfak, soğuk hava deposu bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı na bağlı olarak hizmet verecek okulda; zihinsel engelli çocukların sosyal yaşamını güçlendirmek için spor, resim, müzik etkinlikleri yapılırken; çocukların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için ev eşyaları ve mutfak eşyalarının kullanımları da eğitimlerinin bir parçası olacak FATMA TALİP KAHRAMAN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ GÜÇ KARDEŞLER ANADOLU LİSESİ ÖZDEN CENGİZ ANADOLU LİSESİ ÇEKMEKÖY TOKİ LİSESİ

12 Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 12 ÇEKMEKÖY MUSİKİ DERNEĞİ ATATÜRK ÜN SEVDİĞİ ŞARKILARI SESLENDİRDİ Çekmeköy Musiki Derneği Taşdelen Turgut Özal Kültür Merkezi nde gerçekleşen konserde büyük beğeni topladı. Çekmeköy Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleşen musiki konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün sevdiği şarkıların seslendirildiği gecede musiki korosu büyük beğeni topladı. Şef Seda Süratli yönetiminde Çekmeköylü gönüllülerden oluşan koro 2007 yılından bugüne musiki çalışmalarına devam ediyor.

13

14 Ocak 2019 Modern Çekmeköy Model Çekmeköy Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni 14 EN UZUN GECEDE KIYASIYA YARIŞTILAR Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen halk koşusu ve bisiklet yarışı renkli görüntülere sahne oldu. Zorlu çamur parkurunda yarışan koşucular ile bisikletçiler zor anlar yaşadı. Yılın en uzun g e c e s i Çekmeköy de macera dolu bir yarışla geçti. Çekmeköy Belediyesi ve Uzunetap tarafından gerçekleştirilen, yüzlerce sporcunun katıldığı En Uzun Gecede Koş ya da Pedalla yarışına bu yıl da Taşdelen Mesire Alanı ev sahipliği yaptı. Koşu ya da bisiklet olmak üzere iki farklı dalda eşzamanlı olarak gerçekleşen yarış; koşu 8 km, koşu 20 km, ultra maraton 60 km ve bisiklet 20 km olmak üzere 4 ayrı kategoride yapıldı.

15 Ocak 2019 K aranlık ormanda başlarına ve ayak bileklerine taktıkları ışıklarla yolla- #NeGüzelsinÇekmeköy Modern Çekmeköy Model Çekmeköy rını bulmaya çalışan yarışmacılara her 100 metrede bir asılan fosforlu bezler yön gösterdi. Belirli aralıklarda bulunan kontrol noktalarında yiyecek - içecek takviyesi yapıldı. Soğuk havanın yanı sıra zorlu parkurda mücade- cekmekoybelediyesi cekmekoybeltr Çekmeköy Belediyesi Aylık Haber Bülteni le eden sporcular başlangıç alanında kurulan alanda doyasıya eğlendi. Sporcular; yakılan ateş etrafında ısınırken, sı- 15 cak çaylarını yudumlayıp bando eşliğinde dans edip doyasıya eğlendiler. SERİ NOKTA

16