UNDER CONSTRUCTION MAGAZINE

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "UNDER CONSTRUCTION MAGAZINE"

Transkript

1 UNDER CONSTRUCTION MAGAZINE MAYIS 2013

2 42 MASLAK TA BUGÜN 42 MASLAK ŞANTİYEDEN HABERLER İstanbul un merkezinde Artful Living konsepti ile inşa edilen 42 Maslak hız kesmeden yükselmeye devam ediyor m2 toplam inşaat alanına ve 170,000 m2 satılabilir/kiralanabilir alana sahip karma proje; Otel, Rezidans, Yatay Ofis, Multi-Office ve AVM olarak 5 farklı yaşam alanından oluşuyor.

3 42 MASLAK TA BUGÜN YATAY OFİSLER YATAY OFİSLER 2. VE 3. BLOKLARIN İSKANLARI NİSAN 2013 TE ALINDI. A KULE MULTI OFFICE VE REZIDANSLAR Karma projenin 17,000 m2 brüt alanlı Yatay Ofis 2 sahibine komple teslim edildi ve ince dekorasyonu başladı. Yatay Ofis Blok 3 ün iç detayları ve dış cephe işleri tamamlanmak üzere ve Haziran/Temmuz 2013 te sahiplerine ince dekorasyon işlerine başlamak üzere teslim edilecek. Yatay ofislerimizde Eylül 2013 te yaşam başlayacak. Yatay Ofislerimizin satışları devam etmektedir. Rezidans ve Multi-Office lerin yer aldığı A Kulenin kaba inşaatı, Şubat 2013 tarihinde 42. Kata ulaştı ve A Kule tamamlandı. A Kuledeki Rezidans ve Multi Office katlarındaki ince imalatlar, Eylül 2012 itibari ile başladı. A Kule cephe çalışmaları Haziran 2013 te başlayacak ve Aralık 2013 te tamamlanacak. Toplam 91 üniteli Multi Officelerin %70 inin satışı tamamlanmıştır. Satışa sunulmuş A Kuledeki rezidansların satışları devam etmektedir.

4 B KULE AVM, OTEL, VE REZIDANSLAR AVM, Otel, ve Rezidanstan oluşan B Kulenin 26. Katı ve AVM alanının tamamının kaba inşaatı tamamlanmak üzere. B Kuledeki Rezidanslar, Aralık 2014 yılında teslim edilecektir. AVM katlarında yer alacak mağazalar, restoranlar ve gösteri merkezi ile ilgili görüşmeler devam ediyor. Kiralama ve konsept çalışmaları Jones Lang LaSalle / Avi Alkaş tarafından yürütüyor. İrtibat için: Deniz Kına: Otel yatırımcısı ve işletmecisi ile ilgili olarak çalışmalarımız devam etmektedir. Uluslararası otel zincirleri ile yapılan görüşmeler sonucunda 2 önemli yatırımcı ile görüşmeler devam ediyor. Serv Otel Danışmanlık Ömer İsvan ile kurulan iş birliğiyle Ağustos 2013 tarihine kadar otel markasının kesinleşmesi planlanıyor

5 ENTEGRE ENERJİ DEVİ TURCAS, OPERASYONLARINI TÜRKİYE NİN EN BAŞARILI EMLAK YATIRIMI 42 MASLAK TAN YÖNETECEK Rafinasyon ve yenilenebilir enerjinin yanı sıra, Shell Türkiye ortak girişimi ile akaryakıt dağıtımı alanındaki faaliyetleri ile enerji alanında ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Turcas, Bay İnşaat tarafından 950 milyon TL lik yatırımla hayata geçen 42 Maslak projesinde yer alan yeni yönetim ofisini törenle teslim aldı. Şirketin tüm operasyonları, Türkiye nin En Başarılı Emlak Yatırımı ödülü sahibi Bay İnşaat 42 Maslak projesinde yer alan 17 bin metrekarelik ofislerden yönetilecek. 42 Maslak, sanatla iç içe bir yaşam stili sunan Artful Living konseptiyle farklılaşıyor. Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı Turcas CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy

6 ENTEGRE ENERJİ DEVİ TURCAS, OPERASYONLARINI TÜRKİYE NİN EN BAŞARILI EMLAK YATIRIMI 42 MASLAK TAN YÖNETECEK YATAY OFİSLER 2. VE 3. BLOKLARIN İSKANLARI NİSAN 2013 TE ALINDI. Turcas yönetim ofislerinin, öngörülenden 8 ay önce gerçekleşen teslimi ile ilgili olarak törende konuşan Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, Türkiye nin ekonomik gelişimi paralelinde kaliteli ofis alanı ihtiyacının arttığına dikkat çekti ve şunları söyledi: Artful Living konsepti, iş ve sosyal yaşamı sanatla zenginleştiriyor. Bu konseptle inşa ettiğimiz 42 Maslak, aynı zamanda bütün hukuki altyapıları tamamlanmış, bütün güvenlik prosedürleri yerine getirilen iş ofis alanlarıyla büyük şirketlerin radarlarında önemli yer tutuyor. Ülkemizin enerji devi Turcas ın da genel merkezine ev sahipliği yapmak bizlere gurur veriyor. Turcas ın 42 Maslak a, 42 Maslak ın da Turcas a değer katacağına inanıyorum.

7 42 MASLAK HAYALİ ŞİMDİ SİZE DAHA YAKIN Kentin dinamizmini yansıtan Maslak ta, Türkiye nin En Değerli Emlak Yatırımı nda yer alma hayalinize, Bay İnşaat ve İş Bankası işbirliği ile sunulan özel avantajlarla daha kolay erişmeniz mümkün. Artful Living konseptiyle, sanattan ilham alan, iş hayatı ve sosyal yaşamı sanatla zenginleştiren 42 Maslak projesi, Türkiye nin köklü finans kurumu İş Bankası işbirliğinde 36 aya dek vadede 0 faiz avantajı içeren özel finansman olanağıyla cazibesini bir kat artırıyor. Bu özel fırsat hakkında ayrıntılı bilgi için 42 Maslak Tanıtım Ofisi ni ziyaret edebilir ya da numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

8 Dolar kuru 1,80 TL olarak öngörülmüştür. Hazırlandığı tarih itibarı ile bilgilendirme amaçlı örnek olarak hazırlanmıştır. Bay İnşaat İthalat ve Ticaret A.Ş. bankaların yapacağı faiz değişikliklerinden sorumlu değildir. Satış Vaadi Sözleşme aşamasındaki mutabık kalınan güncel faiz oranları uygulanacaktır. Bay İnşaat İthalat ve Ticaret A.Ş. önceden haber vermeden fiyat listesinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9 EN BAŞARILI EMLAK YATIRIMI: 42 MASLAK Sanat konseptiyle inşa edilen 42 Maslak Projesi dört farklı kategoride ödül aldı İnşa ettiği projelerde 40 yıllık deneyimini ve yaratıcı vizyonunu gözler önüne seren Bay İnşaat, Türkiye de sanatla iç içe bir yaşam stili sunan Artful Living konseptiyle inşa edilen 42 Maslak Projesi ile 2012 yılının En Başarılı Emlak Yatırımı Ödülü nün sahibi oldu. Ayrıca Karma Yapı Kategorisi nde birinci olurken, Akıllı Bina Kategorisi nde ikinci Markalı Konut Kategorisi nde üçüncü oldu. Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı Doğan Burda Dergi Reklam Grup Başkan Yardımcısı Koray Bilici

10 m2 inşaat alanı ve genel karma konsepti itibariyle İstanbul Avrupa Yakası ndaki en büyük projelerden biri olan ve Türkiye de sanat konseptiyle inşa edilen ilk proje olan Bay İnşaat-42 Maslak, Capital ve Ekonomist dergileri, Maison Française, hurriyetemlak.com ve Silverline Ankastre tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Türkiye nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012 proje ödüllerinin jürisinde gayrimenkul ve emlak konusunda uzman isimler ve akademisyenler yer aldı. Türkiye nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012 proje ödül töreninde ödül almış olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi; Bir yatırımın esas başarısı, sadece yatırımcıya değil, içinde yer aldığı ülkeye, topluma ve dünyaya kattığı değerdir. Projemizin bu kıymetli ödüle her zaman layık olması için her zaman daha fazla değer üretmeye odaklanacağız şeklinde konuştu.

11 PİYANONUN ŞAİRİ JOHN O CONOR İSTANBUL RESİTALLERİ NDE Bay İnşaat - 42 Maslak, 6 ıncısı düzenlenen İstanbul Resitalleri kapsamında dünyanın en önemli Beethoven yorumcularından John O Conor u ağırlayacak. Sanattan ilham alan yaşam alanları felsefesi ile sektöründe farklı bir kulvar yaratan Bay İnşaat, İstanbul Resitalleri ne verdiği uzun soluklu desteği sürdürüyor ve İrlandalı piyanist John O Conor u sanat severlerle buluşturuyor. 10 Mayıs Cuma günü Sakıp Sabancı Müzesi The Seed Teras ta Bay İnşaat 42 Maslak sponsorluğunda gerçekleşecek John O Conor İstanbul Resitali nde sanatçı, önemli eserlerini seslendirecek. John O Conor ın 2007 ve 2008 de kaydettiği ve büyük övgü alan Beethoven piyano konçertoların albümlerinde ise sanatçıya Londra Senfoni eşlik etti. Sanatçının son albümü Perfect Sound Stüdyoları ndan Irish Classic adıyla 2010 yılında yayınlandı. O'Conor piyanosundan alıntılar:

12 John O Conor Erol Özmandıracı Şafak Levi John O Conor Erol Özmandıracı Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ise, şehir hayatına sanatla renk katan İstanbul Resitalleri ve benzeri etkinliklere destek vermekten mutlu oldukları ifade etti. Özmandıracı, İstanbul gibi değişen ve gelişen bir kentte, sanatın yaşama nüfuz etmesi çok önemli. Bay İnşaat 42 Maslak projemizde bunu sağlamak için üç perspektifli, bütünsel bir yaklaşımımız var. Sanat mimari tasarımda kendini hissettiriyor, fiziki mekanlarda ve alanlarda sanat eserleri ile proje içerisine yerleşiyor ve sunacağımız yaşam biçiminin sanatın entegrasyonu ile bütünsellik tamamlanıyor. Kendi projemizde sunduğumuz değeri daha da artırmak için, kentin sanat yaşamına da katkıda bulunmaya özen gösteriyoruz. Beethoven ı en mükemmel şekilde yorumlayan John O Conor ı İstanbul Resitalleri nde sanatseverlerle buluşturmak bize heyecan veriyor dedi.

13 A KULE MULTI OFFICE VE REZIDANSLAR Kültür ve sanatı, toplumsal gelişimin merkezine koyan ve sanattan ilham alarak her dokunuşta sanatı hissettiren Artful Living konsepti, online sanat platformuna da hayat veriyor. Çağdaş sanattan edebiyata, müzikten fotoğrafa geniş bir yelpazede konuları buluşturan online sanat platformu, Türkiye ve dünyadan kültür ve sanat etkinliklerinin nabzını tutuyor, sanatı ve sanatçıları takipçileri ile buluşturuyor. Türkiye nin sanat platformu olma amacıyla, bilgi paylaşımı ve sanatsal üretimi destekleyerek bu alanda bir bellek oluşturmayı ön planda tutuyor; çoksesliliğe, yeniliğe ve yaratıcılığa sahip çıkıyor. Bu yaratıcılıkla ve çeşitlilikle yeni projeler oluşturarak, toplumun her kesiminden ve her yaştan insanı sanatla buluşturacağı bir gelecek tasarlıyor. Platformun kurucusu ve destekçisi, Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, Sanat, tarih boyunca sanatçı, sanat takipçisi ve sanat destekçisi sayesinde gelişmiş ve hayata nüfuz edebildiği oranda toplumsal gelişimi şekillendirmiştir. Sanatın her dalının hayatla yaşayan bir ilişki kurabilmesi, sadece hayatı daha da renkli, zengin kılmıyor, toplumun her alandaki gelişimine de can veriyor. Artful Living platformunun da var oluş amacı, sanatı desteklemek, sanatın dokunduğu hayatları zenginleştirmesini ve toplumsal gelişime katkı sağlamasına yardımcı olmak. Sanatı, sanatçıyı hayatla buluşturmak istiyoruz. Bu amacımız, Artful Living konsepti dahilinde çağdaş sanattan ilham alan 42 Maslak projemizde kendini gösteriyor. Artful Living, toplum yaşamının en güçlü mecrası haline gelen internet üzerinde de varlık kazanıyor ve kimliğine kavuşuyor. adresinde yer alan online sanat platformumuzun, dünyada ve ülkemizde önemini giderek artan sanatın bir buluşma ve gelişme merkezi olacağına inanıyoruz dedi. Çeşitli ve güncel içeriği, kullanıcı dostu ara yüzü ve yalın tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken hayatı kültür ve sanatla zenginleştirmek isteyenlerin online sanat platformu olacak.

14 ALEM ARTFULLIVING DERGİSİ DOPDOLU İÇERİĞIYLE SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR Bay İnşaat - 42 Maslak ve Alem dergisi ile birlikte yayımlanan Artfulliving in yeni sayısı, sanat gündemine ışık tutuyor. Artfulliving in bu sayısında dikkat çeken haberler arasında; çağdaş sanat fuarlarının ayrıntılı tanıtımları yer alıyor. Çağdaş Sanatın Kalbi Artık Fuarlarda mı Atıyor? başlıklı haberde; ART Dubai, London Art Fair, Arco Madrid gibi dünyanın önde gelen sanat fuarları masaya yatırılıyor. Ayrıca Ankara ve İstanbul da bahar aylarında düzenlenecek, sergi ve fuarlarla ilgili bilgiler yer alıyor. Dijital çağın sanatı olarak nitelendirilen İllüstrasyon konusuna da geniş yer ayrılan Artfulliving de bu dalın önde gelen isimlerinin çalışmaları da derginin sayfalarında dikkat çekiyor. Bay İnşaat - 42 Maslak ve Alem dergisi ile birlikte yayımlanan Artfulliving in yeni sayısı, sanat gündemine ışık tutuyor. Artfulliving in bu sayısında dikkat çeken haberler arasında; çağdaş sanat fuarlarının ayrıntılı tanıtımları yer alıyor. Çağdaş Sanatın Kalbi Artık Fuarlarda mı Atıyor? başlıklı haberde; ART Dubai, London Art Fair, Arco Madrid gibi dünyanın önde gelen sanat fuarları masaya yatırılıyor. Ayrıca Ankara ve İstanbul da bahar aylarında düzenlenecek, sergi ve fuarlarla ilgili bilgiler yer alıyor. Dijital çağın sanatı olarak nitelendirilen İllüstrasyon konusuna da geniş yer ayrılan Artfulliving de bu dalın önde gelen isimlerinin çalışmaları da derginin sayfalarında dikkat çekiyor.

15 MEKÂNIN DOĞASI Klasik müzikten çağdaş resim ve fotoğraf alanlarına, yaşamı sanatla zenginleştiren projelerin destekçisi Bay İnşaat ın, Hilpark Suites İstinye projesi ikinci kez bir fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı. Küratörlüğünü Merih Akoğul un yaptığı Mekânın Doğası başlığını taşıyan karma fotoğraf sergisi, inşa halindeki bir dairenin sergi mekânına dönüştürülmesiyle farklılaşan galeride gerçekleşti. Hilpark Suites İstinye nin A 18 numaralı dairesinde sergilenen Mekânın Doğası sergisi doğanın daha kolay yok edilmek üzere küçük parçalara ayrıldığı günümüzde, boyun eğmek ile baş kaldırmak arasında kalan sanatın verdiği mücadele ve çağımızın alışkanlık yaratan nesnelerinden türlü nedenlerle kaçan insanların, kutsal alanlara farklı bir biçimde yeniden dönüşünün fotoğraflar üzerinden hikâyesi anlatılıyor. Mekânın Doğası nda fotoğraf sanatının öncü isimlerinden Saygun Dura, Benim Gerçeğim serisinden seçilen fotoğraflarıyla sualtı dünyasına yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Suyun altında var olan evrenin yeryüzü ile olan ilişkisini yalnızca estetik anlamda sorgulamakla kalmayan Dura, aynı zamanda su altına farklı bir bakış açısı getiriyor. Serginin genç sanatçılarından Kerem Çobanlı Saklı ismini taşıyan serisinde, gecenin karanlığına sığınmış nesneleri ışıkla boyama tekniğini kullanarak fotoğraflarında birer sanat nesnesine dönüştürüyor. Bir diğer genç sanatçı Murat Kublay, Modern Sınırlar başlığı altında topladığı fotoğraflarında, doğal yaşam parklarında doğa ve insanın karşılaşmasını, Hadi Özgürkan ise Hayalet Fabrikalar serisi ile Sovyetler Birliği nin dağılmasından sonra özellikle Doğu Bloku ülkelerinde görülen değişimi, Bulgaristan ın farklı bölgelerinde terk edilmiş fabrikalar ve işçi evleri üzerinden bir kez daha gözler önüne seriyor.

16 Saygn Dura, Hadi Özgürkan, Erol Özmandıracı, Kerem ÇobanlI, Murat Kubla, Merih Akoğul

17 BAY İNŞAAT REKLAM FİLMİYLE FARK YARATIYOR Bay İnşaat ın 40 yıllık deneyimi ve projeleri keyifli ve yaratıcı bir reklam filminde canlanıyor. Reklam filminde; BAY İnşaat ın Beyza Konakları, Bay İstinye Konakları, Hilpark İstinye, Hilpark Suites ve 42 Maslak projelerinin fark yaratan konseptleri gözler önüne seriliyor. Ayrıca doğaya saygı, yüksek kalite ve yatırım değeri gibi BAY İnşaat ın temel yaklaşımları da hareketli animasyonlarla ekrana yansıyor. BAY İnşaat reklam filmini izlemek için lütfen QR kodu okutunuz. YEŞİL BİNA NEDİR? Binalar, dünyada enerjinin yaklaşık üçte birinin kullanmaktadır. Yeşil bina uygulamaları ile enerji tasarrufu, doğayı koruma ve konforlu bir yaşam ortamı hedeflenmektedir. Küresel ısınma, susuzluk, çevre kirliliği ve doğal kaynakların hızla tüketilmesi yapı sektöründe çevre dostu binaların yapılmasını gündeme getirmiştir. Çevre dostu bina yapımına ilgi giderek artarken yeşil bina olarak tabir edilen yapılar ortaya çıkmıştır. Belli standartlar getirilerek sertifikalanmakta olan yeşil binalar yapı sektöründe daha değerli, doğaya saygılı, ekolojik, konforlu ve enerji tüketimini azaltan binalar olarak yeni bir yönelim ve sektör ortaya çıkarmıştır.

18 Binalar, dünyada enerjinin yaklaşık üçte birinin kullanmaktadır. Yeşil bina uygulamaları ile enerji tasarrufu, doğayı koruma ve konforlu bir yaşam ortamı hedeflenmektedir. Binaya yeşil bina ünvanını; yer seçimi, tasarım, inovasyon binada kullanılan yapı malzemelerinin özellikleri, yapım tekniği, atık malzemelerin yeniden kullanımı konularındaki seçici yaklaşımlar vermektedir. YEŞİL BİNANIN FAYDALARI Kentsel yaşam alanlarına değer katması Binanın değerini artırması Yapım aşamasında doğal çevre tahribatının en aza indirilmesi Temiz teknolojilerin kullanımı ve geliştirilmesine ortam sağlaması Hafriyat ile ortaya çıkan atık malzemenin değerlendirmeye alınması Yeşil çatı uygulaması ile yağmur sularının arındırılması Yağmur sularının kullanımı ile kanalizasyon sisteminin yükünü azaltma Güneş enerjisinden yaralanma Doğal ışıktan yaralanma Yeşil katmanların güneş ışınlarını yansıtmaması ile sera etkisini oluşturan yansımaları azaltması Enerji tasarrufu sağlaması Yeşil katmanları ile oksijen üretmesi İzolasyon sistemleri ile ısıtma soğutma maliyetlerinin ve karbondioksit salınımının azaltılması LEED Yeşil Bina Sertifikası, US Green Building Council (Amerikan Yeşil Bina Konseyi) tarafından verilen, binaların düşük enerji ve su tüketimli işletilebildiklerini onaylayan, yaşayanların konforunu en yüksek düzeyde saşlayabildikleri ve çevreye en az zarar ile inşa edildiklerini kanıtlayan bir sertifikadır.

19 YEŞİL BİNA SERTİFİKASYONU LEED VE DÜNYADAKİ UYGULAMALAR NASILDIR? ÖMER MOLTAY A SORDUK. MİMTA EKOYAPI Ömer Moltay, Mimta Binaların işletme maliyetlerinin düşük tutulabilmesi ve sınırlı kaynakların maliyetlerindeki artışlara karşı bina kullanıcılarına güvence sunulabilmesi için dünyada yeşil bina değerlendirme sistemleri yaygınlaşmaktadır. Yeşil bina değerlendirme sistemleri, hem objektif kriterlere göre binaların işletme performanslarının değerlendirilmesini mümkün kılarlar, hem de bina tasarımcılarına bu kriterlere ulaşılabilmesi için yol gösterici rol oynarlar. Röportajın devamını okumak QR kodu okutunuz Mimta EcoYapı, 1989 senesinden bu yana gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Mimta Mimarlık Taahhüt firmasının bir yan kuruluşudur. Binaların tasarım, inşaat ve operasyonları ile ilgili farklı ihtiyaçları olan profesyoneller ve şirketlerdir. Tüm aktivitelerinin odak noktası sürdürülebilir tasarım, verimlilik ve düşük enerji kullanımıdır. Gayrimenkul alımından inşaat projelerinin geliştirilmeleri ve sonlandırılmalarına giden süreç içerisinde müşterilerinin yanında bulunarak hem stratejik, hem de operasyonel konularda yol göstericilik yapmaktadır. Aynı zamanda ana kuruluşları üretim ve taahhüt deneyimlerinden faydalanarak yapı ve yapı alt sistemlerinin taahhüdünü, sürdürülebilirlik prensiplerine dayalı olarak gerçekleştirmektedir.

20 MULTI OFFICE LERDE KAZANDIRAN OPSIYON: EXTENDED STAY MULTI OFFICE MULTI KAZANÇ MULTI OFFICE NEDİR? Anahtar teslim olarak sunulan ve Extended Stay opsiyonu olan, rezidans olarak kullanılıp aynı zamanda da tam donanımlı ofis hizmeti alabileceğiniz yepyeni bir ofis/rezidans konseptidir numaralı telefon ile 42 Maslak Satış Ofisimizi arayın, Multi Office kataloğumuzu size ulaştıralım. EXTENDED STAY NEDİR? Bay İnşaat ın multi office yatırımcıları için özel olarak geliştirdiği Extended Stay ; mobilyalı ve konaklamalı ofis/rezidansların, ihtiyaca göre haftalık ya da aylık olarak kiralanabilmesini ve işletilmesini kapsayan bir modeldir. Extended Stay, otel işletmesi tecrübesi olan bir yönetim tarafından sizin adınıza işletilerek sorunsuz ve düzenli kira geliri elde etmenizi sağlayabilmeniz için geliştirilmiştir.

21 EXTENDED STAY YATIRIM AVANTAJI Extended Stay uygulaması ile yatırımcılara standart ofis veya konut kiralama değerlerine oranla daha avantajlı getiri sağlanarak, yatırımın geri dönüşünün kısalacağı öngörülmektedir. Dönemsel kısa vadeli ofis ve konaklama ihtiyacının tek mekanda karşılanması açısından iş dünyasına cazip ve farklı bir alternatif sunan bu modelin, özellikle Executive Level Türk veya yabancı iş adamlarının tercihi olacağı beklenmektedir. EXTENDED STAY YATIRIM AVANTAJI Extended Stay modelinde kiracılar multi office sahiplerinin yararlandığı standart hizmetlere ek olarak, özel hizmetlerden de faydalanabileceklerdir. Kısa ve Orta Vadeli Kiralama Hizmeti House Keeping Hizmeti VIP Sekretarya Hizmeti

22 MASLAK IN YÜKSELEN DEĞERİ: 42 MASLAK Erol Özmandıracı, Nesecan Çekici, Prof.Dr.Oral Erdoğan, Ayça Özdem, Zeynep Salman Erol Özmandıracı BAY İnşaat tarafından 42 Maslak Satış Ofisi nde düzenlenen gecenin ev sahipliğini, Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı yaptı. Türkiye nin En Başarılı Emlak Yatırımı 42 Maslak ın Artful Living konsepti ve yatırım değeri hakkında bilgi alan misafirler keyifli bir akşam yaşadılar. Capital ve Ekonomist dergileri, Maison Française, hurriyetemlak.com ve Silverline Ankastre tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Türkiye nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012 proje ödüllerinde En Başarılı Emlak Yatırımı Ödülüne Bay İnşaat 42 Maslak sahip oldu. Ödül töreninin ardından Türkiye nin En Başarılı Emlak Yatırımı Yarışması jüri üyeleri ve organizatörleri 42 Maslak satış ofisinde Bay İnşaat ın misafiri oldu. Davetliler satış ofisinde Maslak ın dinamizmini ve Türkiye nin En Başarılı Emlak Yatırımı büyük ödülü sahibi 42 Maslak projesinin gelişimi üzerine sohbet ettiler. Gecede kısa bir konuşma yapan BAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı şunları söyledi: Sanatla iç içe bir yaşam stili sunan Artful Living konseptimizden, ofis, konut, otel ve yaşam alanlarının tümünde hissettirmek istediğimiz en yüksek kalite değerine, tasarım ve fonksiyonelliği birleştiren mimari felsefemize, 42 Maslak ile bölgedeki dinamizmin odak noktası olmayı hedefliyoruz. En Değerli Emlak Yatırımları ödül töreninde, başta büyük ödül olmak üzere 4 ödüle layık görülmemiz, doğru yatırım kararlarını aldığımızı bir kez daha gösterdi. Bu akşam da, hem sizlere teşekkür etmek, heyecanımızı ve gururumuzu sizlere ev sahipliği yaparak bir kez daha ifade etmek; projemize ve Maslak ın dinamizmine, potansiyeline kuş bakışı birlikte bakmak için bu geceyi düzenledik. Bizlerle olduğunuz için bir kez daha teşekkür ederim.

23 UNDER CONSTRUCTION MAGAZINE MAYIS 2013

ARALIK 2013 SAYI 2 FİYAT 4,5 TL İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ TÜM ZAMANLARIN PROJESİ TRENDİST ATAŞEHİR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ARALIK 2013 SAYI 2 FİYAT 4,5 TL İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ TÜM ZAMANLARIN PROJESİ TRENDİST ATAŞEHİR GÖRÜCÜYE ÇIKTI ARALIK 2013 SAYI 2 FİYAT 4,5 TL w w w. y e n i p r o j e l e r. c o m İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ TÜM ZAMANLARIN PROJESİ TRENDİST ATAŞEHİR GÖRÜCÜYE ÇIKTI İ YEN LER JE PRO

Detaylı

Emlak Fuarı, Gyoder Gelişen Kentler Zirvesi, YeniProjeler, Gayrimenkul Gündemi, Ekonomi, Yapı Sektörüne Bakış

Emlak Fuarı, Gyoder Gelişen Kentler Zirvesi, YeniProjeler, Gayrimenkul Gündemi, Ekonomi, Yapı Sektörüne Bakış Ekim 2014 SAYI 2 w w w. y e n i p r o j e l e r. c o m İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ i fler i Keş F E an d n ı r Fua k a l Em Emlak Fuarı, Gyoder Gelişen Kentler Zirvesi,

Detaylı

bülten PARK EVO PARK AVANTAJ PARK İNŞAAT ACRO YAPI Yepyeni Bir Proje TÜRKİYE'DE BİR İLK FOTOĞRAF YARIŞMASI D A H A İ Y İ B İ R Y A Ş A M İ Ç İ N

bülten PARK EVO PARK AVANTAJ PARK İNŞAAT ACRO YAPI Yepyeni Bir Proje TÜRKİYE'DE BİR İLK FOTOĞRAF YARIŞMASI D A H A İ Y İ B İ R Y A Ş A M İ Ç İ N Yepyeni Bir Proje PARK EVO bülten SAYI:3 TÜRKİYE'DE BİR İLK PARK AVANTAJ Geleneksel PARK İNŞAAT FOTOĞRAF YARIŞMASI ACRO YAPI İLE DÜNYAYA AÇILDIK Söyleşi GTO BAŞKANI MEHMET ASLAN ÇALIŞANLARIMIZLA PARK AKADEMİ

Detaylı

SEKTÖRÜN GURUR TABLOSU

SEKTÖRÜN GURUR TABLOSU Aralık 2014 SAYI 4 www.yeniprojeler.com İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ SEKTÖRÜN GURUR TABLOSU ÖDÜL ALANLARIN LİSTESİ SAYFA 40 TA HEP İSTANBUL TARLABAŞI 360 NİDAPARK SEYRANTEPE

Detaylı

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL AKILLI BINAM Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi l Akıllı Şehirler Zirvesi WICS13 l Turkcell makineleri birbirine bağlıyor l Türkiye 2023 e akıllı şehirlerle

Detaylı

2013 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2013 F AALİYET RAPORU

2013 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2013 F AALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta Odeabank 02 Kısaca Odeabank 04 Bank Audi Grubu Hakkında 05 Misyon, Vizyon ve Değerler 07 Stratejik Hedeflerimiz 08 Başlıca Göstergeler 10 Öne Çıkan Gelişmeler

Detaylı

Ferroli kombi üretimiyle daha da büyüdü. Hem keşfet. İngiltere de küçük bir. medyayı doğru yönetmek. yap Mağaracılık mağara dalışı.

Ferroli kombi üretimiyle daha da büyüdü. Hem keşfet. İngiltere de küçük bir. medyayı doğru yönetmek. yap Mağaracılık mağara dalışı. KASIM 2013 YIL 8 SAYI 24 İngiltere de küçük bir gezi Sosyal medyayı doğru yönetmek Hem keşfet hem spor yap Mağaracılık mağara dalışı helikayak patika koşusu Ferroli kombi üretimiyle daha da büyüdü Bir

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2013-2014 Vodafone İçindekiler 4 Vodafone Türkiye 5 Ekonomiye Katkımız 6 Sürdürülebilirliğe Yaklaşımımız 11 Müşterilerimiz ve Toplum 18 İnovasyon 19 Baz İstasyonları

Detaylı

haber EROĞLU HOLDİNG MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNA BAŞLADI COLIN S YAZ SEZONUNU RENKLERLE KARŞILIYOR LOFT ZAMANSIZ MODELLERLE YİNE EN MODA

haber EROĞLU HOLDİNG MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNA BAŞLADI COLIN S YAZ SEZONUNU RENKLERLE KARŞILIYOR LOFT ZAMANSIZ MODELLERLE YİNE EN MODA TEMMUZ 2012 haber Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır COLIN S YAZ SEZONUNU RENKLERLE KARŞILIYOR EROĞLU HOLDİNG MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNA BAŞLADI LOFT ZAMANSIZ MODELLERLE YİNE EN MODA EROĞLU GAYRİMENKUL

Detaylı

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014. Güçlü iletişim. Güçlü grup

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014. Güçlü iletişim. Güçlü grup 1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014 44 Güçlü iletişim Güçlü grup sunuş 01 Zorlu Holding iletişimde fark yaratıyor Günümüzde kitle iletişim araçlarının son

Detaylı

Ürün Sorumluluğumuz...59. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı. İş birimlerimiz...59. Operasyon Yönetimi...88. Genel Müdürün Mesajı...

Ürün Sorumluluğumuz...59. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı. İş birimlerimiz...59. Operasyon Yönetimi...88. Genel Müdürün Mesajı... Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı...1 Ürün Sorumluluğumuz...59 İş birimlerimiz...59 Genel Müdürün Mesajı...5 Operasyon Yönetimi...88 Risk Yönetimi...94 Dünden Bugüne Akbank ve Sürdürülebilirlik...9 Müşteri

Detaylı

SiemensWorld Türkiye 2013-11 / Nisan İç İletişim Yayını

SiemensWorld Türkiye 2013-11 / Nisan İç İletişim Yayını 2013-11 / Nisan SiemensWorld Türkiye Sayfa 1 SiemensWorld Türkiye 2013-11 / Nisan İç İletişim Yayını www.siemens.com.tr Endüstri Siemens, WIN 13 Fuarı na damgasını vurdu 2013 te 20. yılını kutlayan ve

Detaylı

İçindekiler Bölüm I - Odeabank a Genel Bakış 5 Bölüm II - Yönetim ve Kurumsal Yönetim Politikaları 44 Bölüm III Finansal Bilgiler 68

İçindekiler Bölüm I - Odeabank a Genel Bakış 5 Bölüm II - Yönetim ve Kurumsal Yönetim Politikaları 44 Bölüm III Finansal Bilgiler 68 İçindekiler Bölüm I - Odeabank a Genel Bakış 5 Misyonumuz, Vizyonumuz, Değerlerimiz 6 Stratejik Hedeflerimiz 7 Bank Audi Grubu Hakkında 8 Ana Sözleşme Değişikliği ve Sermaye Yapısı 9 Banka Bilgileri 10

Detaylı

Sayı 1 / TEMMUZ 2014. Aşıklar Sehri USSAK. Herşeyiyle bambaşka bir şehir...

Sayı 1 / TEMMUZ 2014. Aşıklar Sehri USSAK. Herşeyiyle bambaşka bir şehir... Sayı 1 / TEMMUZ 2014 Aşıklar Sehri USSAK Herşeyiyle bambaşka bir şehir... 60x60 Emily Kahve 60x60 Thunder Kahve 2 T/LIFE Temmuz 2014 önsöz İsterse Olur! Aydın Baran Grup Pazarlama Müdürü T/Life başlamış

Detaylı

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09 POZİTİF ENERJİ EWE TURKEY HOLDİNG ŞİRKET PROFİLİ 2013 İÇİNDEKİLER 04 KURUMSAL 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Genel Müdürlerin Mesajı 10 2013 e Bakış 12 Kısaca EWE Turkey Holding 14 Temel Finansal

Detaylı

SPONSORUMUZ 001 - YARIŞMA 001 -MERCEK 001 - MERCEK 001 - SÖYLEŞİ FRANCESCO MORACE 001 -PROJE

SPONSORUMUZ 001 - YARIŞMA 001 -MERCEK 001 - MERCEK 001 - SÖYLEŞİ FRANCESCO MORACE 001 -PROJE 05 YÖNETİMDEN 07 ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR DERNEĞI DUYURU 08 EDİTÖRDEN 0HABERLER ZİRVE SONUÇ BİLDİRGESİ 001 - YARIŞMA BREEAM 2012 ÖDÜLLERİ 001 - MERCEK 2023 YILINDA TÜRKİYE DE YEŞİL BİNALAR Dr. M. Emre

Detaylı

SUBAT 2013. haber. Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır

SUBAT 2013. haber. Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır SUBAT 2013. haber Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır EROĞLU HOLDİNG 30 YAŞINDA www.erogluholding.com Merhaba Eroğlu Holding için önemli başarılarla dolu bir yılı daha geride bıraktık. Kuruluşumuzun

Detaylı

RÖPORTAJ PROJE HABER. BİR MİMAR DOME+PARTNERS Kurucusu Murat Yılmaz. Türkiye İMSAD Başkanı Dündar Yetişener

RÖPORTAJ PROJE HABER. BİR MİMAR DOME+PARTNERS Kurucusu Murat Yılmaz. Türkiye İMSAD Başkanı Dündar Yetişener Mart 2014 / Sayı: 30 RÖPORTAJ Türkiye İMSAD Başkanı Dündar Yetişener PROJE Terakki Vakfı Tepeören Yerleşkesi Abdullah Gül Üniversitesi TSE Yalıtım Laboratuvarı HABER Yeşil Binalar Zirvesi ve Enerji Verimliliği

Detaylı

building study NEDEN YAPIDA BİYOLOJİ PASİF İKLİMLENDİRME EĞİTİM BİNASI DOSYA Sürdürülebilir Mimarlık YAZI DİZİSİ HAZİRAN-TEMMUZ 2013 10 TL

building study NEDEN YAPIDA BİYOLOJİ PASİF İKLİMLENDİRME EĞİTİM BİNASI DOSYA Sürdürülebilir Mimarlık YAZI DİZİSİ HAZİRAN-TEMMUZ 2013 10 TL HAZİRAN-TEMMUZ 2013 YIL 3 - SAYI 15 10 TL Sürdürülebilir Mimarlık E ko l o j i k Ya p ı ve Ye r l e ş i m l e r D e r g i s i DOSYA YAZI DİZİSİ NEDEN YAPIDA BİYOLOJİ PASİF İKLİMLENDİRME building study

Detaylı

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 212 İçindekiler 1 Rapor Hakkında 2 Üst Yönetim Mesajı 4 Kurumsal Profil 12 Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız 18 Çevre 3 Çalışanlarımız 44 İş Sağlığı ve Güvenliği 52 Tedarik

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı kurum profili 2009 içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Havalimanı İşletmeciliği 40 Bağlı

Detaylı

PROFESYONELLİK İSTER...

PROFESYONELLİK İSTER... Sürdürülebilir Olmak PROFESYONELLİK İSTER... LEED - BREEAM - DGNB - ESTIDAMA PEARL Danışmanlığı Yeşil Kentsel Dönüşüm Bina Enerji Modellemesi Bina Günışığı Modellemesi Mevcut Binalarda Enerji Etüdü Test

Detaylı

haber EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR

haber EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR OCAK 2012 haber Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR

Detaylı

YÖNETİMDEN 8 EDİTÖRDEN 10 HABERLER 12 SÖYLEŞİ DUYGU ERTEN 40 SÖYLEŞİ RAPOR HATIRLADINIZ MI? 52 SÖYLEŞİ SPONSORLARIMIZ

YÖNETİMDEN 8 EDİTÖRDEN 10 HABERLER 12 SÖYLEŞİ DUYGU ERTEN 40 SÖYLEŞİ RAPOR HATIRLADINIZ MI? 52 SÖYLEŞİ SPONSORLARIMIZ İÇİNDEKİLER EKOLOJİK YAPI VE YERLEŞİMLER DERGİSİ Yıl 2 / Sayı 7 / Kasım - Aralık 2011 YAYINCI GİZMO İletişim Hizmetleri adına imtiyaz sahibi Sevda YAYLA SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Eren CERCİZ GENEL YAYIN

Detaylı

G-Ext. Bayilerle Söyleşi. Yıldız ürün. Zorlu Center Gentaş ile kaplanıyor Sektör için Yeni Dizaynlar. Mobilya Sektöründe Oscar Gecesi

G-Ext. Bayilerle Söyleşi. Yıldız ürün. Zorlu Center Gentaş ile kaplanıyor Sektör için Yeni Dizaynlar. Mobilya Sektöründe Oscar Gecesi Nisan-Haziran 2012 Yıl: 1 Sayı: 1 Yıldız ürün G-Ext Zorlu Center Gentaş ile kaplanıyor Sektör için Yeni Dizaynlar Gentaş Grup'tan Eğitime Tam Destek 35. Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2-6 Mayıs 2012

Detaylı

türkiye nin internet haritası

türkiye nin internet haritası KOBİLER İÇİN AĞ ÇÖZÜMLERİ REHBERİ www.itadvisor.com.tr HAZİRAN 2014 SAYI 55 türkiye nin internet haritası Hayatımızın temeline oturan internet olgusu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla gelişiyor.

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. İçindekiler 05 148 SUNUŞ KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM 06 RAPORU YÖNETİMDEN 06 Yönetim Kurulu

Detaylı

D A H A İ Y İ B İ R D Ü N YA İ Ç İ N... 2011-2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

D A H A İ Y İ B İ R D Ü N YA İ Ç İ N... 2011-2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU D A H A İ Y İ B İ R D Ü N YA İ Ç İ N... 2011-2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İÇDAŞ ÇELİK ENERJİ TERSANE VE ULAŞIM SANAYİ A.Ş. Raporumuz Hakkında İçdaş ın bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2011-2012 yıllarına

Detaylı

Farklı Bir Bankacılık* * Bu bankacılık tarzı yalnızca ING ye özgüdür.

Farklı Bir Bankacılık* * Bu bankacılık tarzı yalnızca ING ye özgüdür. Farklı Bir Bankacılık* * Bu bankacılık tarzı yalnızca ING ye özgüdür. Faaliyet Raporu 2013 Eski Köye Yeni Adet Getirdik. ING Bank, sorumlu bankacılık anlayışı ve uygulamalarıyla Türk bankacılık sektörüne

Detaylı