EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK - OCAK BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK - OCAK BÜLTENİ"

Transkript

1

2 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK - OCAK BÜLTENİ İÇİNDEKİLER Genel Duyurular İTÜ de 1001 Soru YGS-LYS Kamp Çalışmaları Duyurusu Uludağ Kayak & Snowboard Kamp Duyurusu Veli - Öğretmen Görüşmeleri Yapıldı Esu Turkey 11 IB Soğuk Savaş Ders Sunumları Gerçekleştirildi IB Toplantısı İl Gsgm Mdr. Basketbol, Voleybol Kız Takım Müsabakaları İl Gsgm Mdr. Basketbol, Badminton Erkek Takım Müsabakaları İl Gsgm Mdr. Badminton Kız Takım Müsabakaları Sınav Kaygısı Envanteri İstanbul Arkeoloji Müzesi ve Süleymaniye Külliyesi Gezisi Yurt Dışı Eğitimi Tanıtım Toplantısı İngilizce ve İspanyolca Theme Writing To Bee Academy (Tolgahan ÇOĞULU) Okul Kütüphanesinde Gazete ve Kitap Okuma Etkinliği Hazırlık ve 9.Sınıflarda Münazara Etkinliği Ekosistem ve Canlılardaki Teknoloji Dilek Ağacı Yılbaşı Partileri Ar-Ge Laboratuvarı Bilim Merkezine Dönüştü Aralık Ayı Örnek Öğrencileri Aralık Ayı Yapılması Planlanan Etkinlikler Sınav Takvimi Yemek Menüsü

3 DUYURULAR 3 MESLEK TANITIM GÖZLEMİ Ara tatilde Meslek Tanıma Gözlemi yapmak isteyen öğrencilerin istekleri doğrultusunda üniversite ve iş yerleri ile iletişime geçilerek, tatil döneminde öğrencilere 5 gün gözlem yapma imkanı sağlanacaktır. TÜBİTAK BAŞVURU TARİHLERİ Öğrencileri temel alanlarda ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, onların çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji ve Tarih dallarında ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlenmektedir. Öğrencilerimizin aşağıdaki başvuru tarihlerini ve proje koşullarını dikkate alarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Proje başvuruları https://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden Ocak 2015 tarihleri arasında öğrenci tarafından online olarak yapılacaktır. İki öğrenci tarafından hazırlanan projelerde, bir öğrenci sisteme giriş yapacak ve diğer öğrenci ile danışman bilgilerini de sisteme girecektir. Öğrenciler son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraflarını sisteme yükleyeceklerdir. Online başvuruda Proje Planı, Proje Özeti (özet 250 kelimeyi geçmemelidir) ve Proje Raporu PDF formatında sisteme yüklenecektir. Proje özet, plan ve raporun üzerine kişisel bilgiler yazılmayacaktır. Online başvuru yapıldıktan sonra sistemden alınacak proje başvuru çıktısı öğrenciler, danışman ve okul müdürlüğü tarafından imzalanacaktır. Başvuru formu 30 Ocak 2015 tarihine kadar Bölge Koordinatörlüğü adresine gönderilecek veya elden teslim edilecektir. VELİ-ÖĞRETMEN GÖRÜŞMELERİ Randevulu Veli - Öğretmen görüşmelerinin sona ermesi 02 Ocak 2015 Cuma günüdür. KARNE DAĞITIMI Öğrenci karnelerinin dağıtımı 23 Ocak 2015 Cuma günü son ders saatinde yapılacaktır.

4 4 DUYURULAR İTÜ DE 1001 SORU YGS-LYS KAMP ÇALIŞMALARI 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin üniversite yolunda başarılı ve sağlam adımlar atabilmesi için Ocak 2015 tarihleri arasında bir kamp programı hazırladık. İTÜ de 1001 Soru adıyla İTÜ Uzay Uçak Fakültesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan programda öğrencilerimiz sabah dan a dek yoğun bir tempoda çalışacak, soru çözecek, sınavlara katılacaktır. 5 gün boyunca öğrencilerimize sabah kahvaltısı Aşkur tarafından ikram edilecek, öğle yemeklerini İTÜ yemekhanesinde yiyecekler ve bu süreyi bir üniversite öğrencisi olarak geçireceklerdir. Bu motivasyon ve pozitif etkileşimin öğrencilerimizin başarılarına büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.

5 DUYURULAR 5 ULUDAĞ KAYAK & SNOWBOARD KAMPI 12 Şubat Perşembe - 15 Şubat 2015 Pazar tarihleri arasında Uludağ Atasu otelde kayak ve snowboard kampı düzenlenecektir. Herşey dahil sistemi ile 900 TL ücret karşılığında düzenlenecek kayak kampına katılmak isteyen öğrencilerimizin uygulamalı dersler bölüm başkanımız Sayın Eray Destanoğlu ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

6 6 ETKİNLİKLER VELİ ÖĞRETMEN GÖRÜŞMELERİ YAPILDI 2 Aralık Salı Hazırlık sınıflarımız, 3 Aralık Çarşamba 9.sınıflarımız, 6 Aralık Cumartesi 10. ve 11.sınıflarımız, 10 Aralık Çarşamba ise 12.sınıflarımız için veli toplantılarımızı yaptık. Katılım oranının yüksek olduğu toplantılarda, velilerimiz ders öğretmenleri ile bireysel görüşmeler yaparak öğrencilerimizin akademik gelişimleri ile ilgili bilgiler aldılar. Ayrıca 02 Aralık Salı, 03 Aralık Çarşamba ve 05 Aralık Cumartesi günü okulumuzda Veli-Öğretmen görüşmelerinde aşağıda adı geçen öğrencilerimiz İngilizce öğretmenlerine çevirmenlik yapmışlardır. Kendilerine Yabancı Diller Bölümü olarak teşekkür ediyor, gösterdikleri başarıdan dolayı onları tebrik ediyoruz. Melis Gün Defne Kartal Lila Ceylan Cem Ali Ulukılıç Damla Sayıl ESU TÜRKİYE İngilizce Konuşanlar Topluluğu na bağlı Türkiye Münazara Akademisinin okulumuzda düzenlediği Münazara Atölyesi için okulumuza Niall O Rourke gelerek MUN ve Münazara kulübü öğrencilerimizi çalıştırdı. Saat arasında öğrencilerimizle hem teorik, hem de pratik çalışmalar yapan Neil çok verimli bir çalışma ortamı yaratarak geleceğin liderleri çocuklarımızı fikirlerini savunma konusunda cesaretlendirdi. 11-IB SINIFIMIZ SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ İLE İLGİLİ DERS SUNUMLARINI GERÇEKLEŞTİRDİ 11IB sınıfı öğrencileri TSS dersi ile ilgili olarak yapmış oldukları Soğuk Savaş Dönemi ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Sunumda 10 IB sınıfı öğrencilerimiz dinleyici olarak katılım sağladı. Öğrencilerimiz sunum için grup çalışmasının en güzel örneğini gösterdi. Görsel ve bilgisayar ortamında yapılan çalışmalar birbirinden güzel hazırlanmıştı. Okul Müdürümüz Serap Sarıgül HAZAR ında 3 ders saati boyunca sunumları izlemesi öğrencilerimizi onore etti.

7 ETKİNLİKLER 7 IB TOPLANTISI Uluslararası Bakalorya Organizasyonu İlk Yıllar ve Orta Yıllar Programları ile Diploma Programlarını (IB-PYP, IB-MYP, IB-DP) uygulamaya yetkilendirilen ve uygulamaya aday olan Türk okullarının temsilcileri Çakır Eğitim Kurumlarında düzenlenen toplantıyla bir araya geldi. Türkiye deki IB okullarının ortak sorunlarının giderilmesi için çözüm yolları üretilmesi ve ortak bir çalışma zemini yaratılması amacıyla yılın belli dönemlerinde gerçekleştirilen IB Türk okulları toplantılarının 2014 yılı son oturumu gerçekleştirildi. 21 okulun PYP, MYP ve DP koordinatörleri ile okul müdürleri ve kütüphane öğretmenlerinin bir araya geldiği toplantı geniş bir katılımla gerçekleşti. Okulumuzu temsilen IB koordinatörümüz Ayhan Atiş ve kütüphane öğretmenimiz Özgür Kaya bu toplantıya katıldılar. İL GSGM MÜDÜRLÜĞÜ BASKETBOL KIZ TAKIMI MÜSABAKALARI Kız Basketbol Takımımız İl GSGM Basketbol Turnuvası nda, tarihinde Kız Basketbol Takımımız rakibini 20-0 yenmiş, tarihinde Kız Basketbol Takımımız rakibini yenerek gruplara kalmıştır. Grup Maçlarında ise; tarihinde Kız Basketbol Takımımız rakibini yenmiş, tarihinde Kız Basketbol Takımımız rakibine yenilmiş, tarihinde Kız Basketbol Takımımız rakibini yenmiş, tarihinde Kız Basketbol Takımımız rakibini 20-0 yenmiştir. Bu sonuçlara göre grup maçlarında bir yenilgi alarak turnuvada, ilk 16 ya veda etmiştir. Takımımız oyuncularına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İL GSGM MÜDÜRLÜĞÜ VOLEYBOL KIZ TAKIMI MÜSABAKALARI 8 Aralık 2014 tarihinde yapılan İl GSGM Turnuvası nda Voleybol kız takımımız yapmış olduğu müsabakada rakibine 3-1 yenilerek turnuvadan elenmiştir.

8 8 ETKİNLİKLER İL GSGM MÜDÜRLÜĞÜ BASKETBOL ERKEK TAKIMI MÜSABAKALARI Basketbol takımımız İl GSGM Basketbol Turnuvası nda, tarihinde Erkek Basketbol Takımımız rakibini yenmiş, tarihinde Erkek Basketbol Takımımız rakibini yenmiş, tarihinde Erkek Basketbol Takımımız rakibine yenilerek gruplara kalma maçında turnuvaya veda etmiştir. Takımımız oyuncularını ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İL GSGM MÜDÜRLÜĞÜ BADMINTON ERKEK TAKIM MÜSABAKALARI Aralık 2014 tarihleri arasında GSGM Genç Erkekler İl Badminton Turnuvası na katılan okul takımız ilk 8 e girme başarısı göstermiştir İL GSGM MÜDÜRLÜĞÜ BADMINTON KIZ TAKIMIMIZ Aralık 2014 te GSGM İl Badminton Turnuvası na ilk kez katılan kız takımımız, grup maçlarında gösterdikleri üstün performansla göz doldurmuştur. Yaptıkları maçlarda ellerinden geleni yapan ve iyi bir mücadele sergileyen Kız Badminton Takımımız, elenmiş olsalar da güçlü rakipleri karşısında edindikleri tecrübe ile gelecek maçlar için rakiplerine gözdağı vermişlerdir. SINAV KAYGISI ENVANTERI Pazartesi günü Rehberlik saatinde Sınav Tutum Envanteri 9. sınıf öğrencilerimize uygulandı. Öğrencilerimizin sınava ilişkin kaygı düzeyleri belirlenerek kaygı ve kendi kaygı düzeylerine ilişkin bilgi verilecektir. Kaygı düzeyi belirli normların üzerinde olan öğrencilerle bireysel görüşülecek, gerekli durumlarda bu bilgiler veli ve öğretmenlerle paylaşılacaktır.

9 ETKİNLİKLER 9 İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ VE SÜLEYMANİYE KÜLLİYESİ GEZİSİ İTÜ GVO Özel Ekrem Elginkan Lisesi 9. sınıf öğrencileri 18 Aralık 2014 Perşembe günü tarih öğretmenleri İsmail IĞDIR, Ramazan AŞKIN ve Rehber Öğretmen Nihal AYHAN ile İstanbul Arkeoloji Müzesi ve Süleymaniye Külliyesi ne gezi düzenledi. Öğrenciler, tarih öncesi döneme ve İlkçağ uygarlıklarına ait eşi benzeri olmayan eserlerin yer aldığı İstanbul Arkeoloji Müzesinde tarihin ilk yazılı antlaşmasını, yazılmış ilk aşk şiirini, ilk ilaç reçetesini, ilk boşanma ve evlilik belgelerini kil tabletlerde yazılı olarak görme fırsatı buldular. Yine Osmanlı Devleti nin Klasik dönemine ait peyzaj sanatının en güzel örneklerinden olan Gülhane Parkı içinden öğrencilerimiz ile keyifli bir yürüyüş yaparak servislerimize ulaştık. Buradan Osmanlının Klasik dönemindeki en güzel eserlerinden olan Süleymaniye Camii ve Külliyesi nin tam karşısında yer alan Meşhur Kanaat Kuru fasülyecisinde yemek yedik. Yemekten sonra Mimar Sinan ın kalfalık eserim dediği Süleymaniye Camiisini gezme fırsatı da bulduk. YURT DIŞI EĞİTİMİ TANITIM TOPLANTISI Bir IB okulu olan lisemizde, rehberlik birimimiz ve yurt dışı eğitim danışmanımız ile birlikte öğrencilerimizin gelecek yılki yol haritalarını belirlemek için düzenlediğimiz Yurt Dışı Eğitim Toplantısı, 27 Aralık Cumartesi tarihinde velilerimizin yoğun ilgisi altında gerçekleştirildi. İNGİLİZCE THEME WRITING 12. sınıflar haricindeki tüm öğrencilerimiz kendilerine verilen konular hakkında yazılar yazdılar. Yaratıcı çalışmalarını desteklemek istediğimiz öğrencilerimizden seviyelerine göre hikaye, makale, görüş yazısı gibi farklı türde yazılar yazmaları istendi. İSPANYOLCA THEME WRITING 12. sınıflar dışındaki tüm öğrencilerimiz kendilerine verilen konular hakkında İspanyolca ve Almanca olarak şimdiye kadar gördükleri konuları kapsayan kısa ama yaratıcı kompozisyonlar yazdılar.

10 10 ETKİNLİKLER TO BEE ACADEMY INSPIRE THE YOUNGER GENERATIONS (TOLGAHAN ÇOĞULU) Bilim, teknoloji, kültür, sanat gibi farklı alanlarda ileri derecede bilgi ve tecrübe sahibi bilim adamı, filozof, müzisyen, edebiyatçı, sanatçı, toplum lideri ya da hayırsever kişilerin sahip olduğu bilgileri genç kuşaklara aktarabilmeleri ve onlara ilham verebilmelerine zemin oluşturma amacı olan To Bee etkinliklerimizin ilkini 24 Aralık ta gerçekleştirdik. Ayarlanabilir Mikrotonal Gitarın (Adjustable Microtonal Guitar) tasarımını yapan İTÜ Türk Müziği Konservatuarı Çalgı Bölümü Başkan Yardımcısı Sayın Doç Dr. Tolgahan ÇOĞULU öğrencilerimizle etkinlik kapsamında buluştu. İlkini gerçekleştirdiğimiz etkinliğin, bundan sonra her yıl aralıksız olarak devam ettirilmesi ve yaratılacak pozitif düşünce atmosferinin genç kuşakların gelecekte motivasyonlarını daha da artırması düşünülmektedir

11 ETKİNLİKLER 11 OKUL KÜTÜPHANESİNDE GAZETE VE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ Kütüphanemiz, kitap paylaşımı, internet erişimi, günlük gazeteleri, süreli yayınlar ve ödünç kitap alışverişi gibi yaygın kütüphane hizmetleri vermenin yanı sıra bire bir etütlerin de yapıldığı bir yerdir. Hazırlık A ve Hazırlık B sınıfı öğrencileri de zaman zaman okuma etkinliğini sınıf ortamının yanı sıra okul kütüphanesinde gerçekleştirilmektedir. HAZIRLIK SINIFLARI VE 9.SINIFLARDA MÜNAZARA ETKİNLİĞİ Öğrencilerin dersin dışında başka kitapları okumasını ve incelemesini sağlamak, onların konuşma becerilerini geliştirmek, düşünceler arasında bağ kurabilmek, düşüncelerini kusursuz bir şekilde dile getirebilmesini sağlamak Hazırlık sınıflarında ve 9.sınıflarda münazara etkinliği yapılmaktadır. Öğrencilerin konuşma yeteneği geliştirmek, yorum becerileri artırmak, farklı konular üzerinde fikir üretme, kendi fikrini savunma yetisi kazandırmayı amaçlayan bu münazara yarışmalarına öğrenciler yoğun ilgi göstermektedir. EKOSİSTEM VE CANLILARDAKI TEKNOLOJİ Da Vinci Bilim ve Teknoloji Enstitüsü Dernek Başkanı Müge Kanay Konuğumuzdu Bilimin, mühendisliğin ve inovasyonun dünyadaki tüm insanların faydasına olacak şekilde geliştirilmesine öncülük etmek amacıyla kurulmuş bir düşünce kuruluşu olan Da Vinci Bilim ve Teknoloji Derneği Başkanı Müge Kanay, 9. ve 10. sınıf öğrencileriyle buluştu. Kanay, amaçlarının gençlerin bilime olan ilgilerini uyandırmak ve çevre sorunlarına duyarlılıklarını artırmak, yaşadıkları dünyanın sosyal ve ekonomik sorunları hakkında, gençlerimizde farkındalık yaratmak olduğunu belirtti. Toplumların, refah seviyesinin yükselmesinde bilimsel bilginin hayati bir öneme sahip olduğuna değinen Kanay Mikrodünya ve Teknoloji, Antik Medeniyetlerde Teknoloji ve Yaşayan Makine İnsan Vücudu içerikli sunumunda doğa ve bilimle ilgili ilginç görsellerini de bizlerle paylaştı.

12 12 ETKİNLİKLER DİLEK AĞACI Yabancı Diller Bölümümüz, öğrencilerimizle Dilek Ağacı süslediler. Tüm öğrencilerimiz sınıflarında yeni yıldan beklentilerini konuştuktan sonra, isteyen öğrenciler bu beklentilerini kısa cümlecikler halinde dekore ettikleri kağıtlara yazarak dilek ağacına astılar. ÖĞRETMENLERİMİZİN YILBAŞI PARTİSİ Öğretmenlerimiz için Lisemizin Sosyal Komitesi tarafından düzenlenen 2015 e Merhaba Yılbaşı Partisi 24 Aralık ta saatleri arasında kutlandı. Eğlenceli dakikaların yaşandığı parti 2015 e gönderilen iyi dileklerle sona erdi. ÖĞRENCİLERİMİZİN YILBAŞI PARTİSİ Okul Başkanı ve sınıf temsilcilerinin düzenlediği yeni yıl partisi ÇAS ta kutlandı. Farklı etkinliklerin sergilendiği partiye öğrenciler, coşkularıyla renk kattı.

13 ETKİNLİKLER AR-GE LABORATUVARI BİLİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ Lisemizde açılan bilim merkezi ile öğrencilerin elektronik, çevre, yazılım, mekatronikrobotik, haberleşme alanlarında teknolojik bilgi birikimlerini ve farkındalıklarını artırarak, yenilikçi düşünceler geliştirmelerine olanak sağlamayı hedefliyoruz. Öğrencilerine IB eğitimi ile uluslararası diploma veren ve bu sayede öğrencilerine yurtdışında okuma imkânı sağlayan Özel Ekrem Elginkan Lisesinde açılan bu merkez, gençlerin meslek seçimlerine yön verecek çalışmalara imza atıyor. Öğrencilerin inovatif düşünceler geliştirmelerine olanak sağlayan bu merkezde, Fizik-Kimya-Biyoloji Modülleri, Teknoloji ve Bilgisayar Modülleri, Modern Teknoloji ve Elektronik Sistemleri Modülleri, Enerji (Rüzgar, Güneş, Su, Hidro Isı) Modülleri, Temel İletişim Modülleri, Hareketli Robot Modülleri, 3D Robot Modülleri, Robotik Eğitim Modülleri bulunuyor. Bu modüller sayesinde öğrenciler artık laboratuvar dışında da farklı deneyler yaparak data toplayabilecek, gerçek dünya ile tanışarak kendi işlerini kurabilecek bilgi ve yetkinliğe erişecekler. 13

14 14 ÖRNEK ÖĞRENCİLER ARALIK AYI ÖRNEK ÖĞRENCİLERİ Akademik başarı ve disiplin dikkate alınarak seçilen örnek öğrencilerimizi tebrik ederiz. Hz - A H. Bilgehan GÜVEN Hz - B A. Ceyda ŞEN 9-A Defne İnci AYKANAT 9-B Erim BİLGEN 9-C Mert ÖZKAYA 10 - A Melisa DOĞAN 10 - B Zeynep SALKAYA 10 - C Eda Sansel ÜSTÜN 11 - A T. Yiğit AKTAN 11 - B Ege AKBABA 11 - C Damla SAYIL 12 - A Özüm HABİBOĞLU 12 - B Alp AKOVA 12 - C Ege GEVELİ

15 15

16 16 OCAK AYI YAPILMASI PLANLANAN ETKİNLİKLER ERGENLİK DÖNEMİ VE ÖZELLİKLERİ KONFERANSI saat da (8 ve 9. Ders saatler), İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Gülhan Coşansu, 9. sınıf öğrencilerimize, Ergenlik Dönemi ve Özellikleri konulu konferans verecektir. 07 Ocak QUATARMUN KONFERANSI Yabancı Diller Öğretmenimiz Malia Akıncı ile birlikte 6 öğrencimiz (11IB-Burak Can Çicek, 10IB-Barış Alpar, 10IB-Serra Şensoy, 10B-Naz Polat, 11A-Dilara Güntay, 9A-Fatma Aslıhan Beji) Doha Katar da QUATARMUN konferansına katılacaklardır Ocak İL GSGM YÜZME YARIŞLARI İl GSGM yüzme yarışları 07 Ocak tarihinde gerçekleştirilecektir. 07 Ocak BİLGİ ÜNİVERSİTESİ GEZİSİ Üniversite tanıtım çalışmaları kapsamında 9 Ocak ta 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizle Bilgi Üniversitesi ne gezi planlanmıştır. FUTBOL TURNUVASI Okul içi Hazırlık-9 ve sınıflar arasında 4+1 oyunculardan oluşacak takımlarla eleme usulü futbol turnuvası yapılacaktır. 09 Ocak Ocak

17 SINAV TAKVİMİ 17 MEB SINIFLAR Hazırlık Sınıflar Tarih Hz. 9.Sınıf 10 FM 11 FM 11 TM Pzt Kimya Kimya Kimya Kimya Psikoloji Sal Tarih/Sağlık Tarih T.C.ink.Tarihi T.C.ink.Tarihi gar Turkçe Cogr/ Edeb Cogr/ Edeb Edebiyat Cogr/ Edeb Pzt 2. ve 3. dersler İngilizce İngilizce İngilizce İngilizce İngilizce Sal Matematik Matematik Matematik Matematik Matematik gar Fizik Dil Anlatı/Din Dil Anlatı/Din Dil Anlatı/Din Dil Anlatı/Din Per İsp/Almanca Fizik/İsp.Alm Fizik/İsp.Alm Fizik/İsp.Alm Cum Biyoloji/Edebiyat Pzt Biyoloji/ Edebiyat Biyoloji/ Edebiyat Biyoloji/ Edebiyat Geometri /Felsefe Sosyoloji/ İsp.Alm T.Edebiyatı Geometri/ Felsefe Sal Telafi Telafi Telafi Telafi Telafi gar Telafi Telafi Telafi Telafi Telafi Per Telafi Telafi Telafi Telafi Telafi Cum Telafi Telafi Telafi Telafi Telafi 12.SINIFLAR Tarih 12 FM 12 TM 12 TS 12 IB/FM 12 IB/TM Per T.Ed/ Din K. T.Ed/ Din K. T.Ed/ Din K. T.Ed/ Din K. T.Ed/ Din K Cum Fizik/ isp Mat./ isp Mat./ isp Fizik/ isp Mat./ isp Pzt Kimya/ Trafik g.turk Dun.Tar/Trafik g.turk Dun.Tar/Trafik Kimya/ Trafik g.turk Dun.Tar/Trafik Sal Biyo/ ing Cog/ing Cog/ing Biyo/ ing Cog/ ing Car Geo/ Dil Anlatim Per Matematik Geo/ Dil Anlatim Matematik/ Mantik Geo/ Dil Anlatim Matematik/Mantik Geo/ Dil Anlatim Matematik Geo/ Dil Anlatim Matematik/ Mantik Cum Telafi Sınavları Telafi Sınavları Telafi Sınavları Telafi Sınavları Telafi Sınavları Pzt Telafi Sınavları Telafi Sınavları Telafi Sınavları Telafi Sınavları Telafi Sınavları

18 18 SINAV TAKVİMİ IB EXAM Tarih Saat 10 IB 11 IB Pzt 2-3.Ders Biology/Physics IB Biology/Physics IB Sal 2-3.Ders Turkish A1 Turkish A gar 2-3.Ders Math Math Per 2.Ders Biyoloji(MEB)/Din Din K./Biyoloji(MEB) Cum 2.Ders Fizik (MEB) Fizik (MEB) Pzt 2.Ders ispanyolca /Almanca ispanyolca /Almanca Sal 2-3.Ders TSS TSS gar 2.Ders Telafi sinavları Telafi sinavları Per 2.Ders Telafi sinavları Telafi sinavları Cum 2.Ders Telafi sinavları Telafi sinavları

19 YEMEK MENÜSÜ 19 AŞKUR FİRMASI YEMEK MENÜSÜ 2 Ocak Cuma Cal 5 Ocak Pazartesi Cal 6 Ocak Salı Cal 7 Ocak Çarşamba Cal YAYLA ÇORBA 115 EZOGELİN ÇORBA 217 YOĞURT ÇORBASI 110 DOMATES ÇORBA 161 CORDON BLUE 336 KIŞ TÜRLÜSÜ 238 SAHAN KÖFTE 248 ETLİ NOHUT 393 KALEM MAKARNA 291 AMERİKAN SALATA SPAGETTİ NAPOLİTEN 291 BUHARA PİLAVI 341 BULGUR PİLAV HAYDARİ 275 Z.Y PİLAKİ 165 Z.Y KEREVİZ 178 MEVSİM SALATASI 139 GÖBEK SALATA 30 YEŞİLLİK 30 KARIŞIK TURŞU 70 YEŞİL SALATA 300 YEŞİLLİK 90 BEYAZ LAHANA SALATA 60 KIRMIZI LAHANA 51 HAVUÇ RENDE 65 KIRMIZI LAHANA 51 ROKA SALATASI 30 HAVUÇ RENDE 65 YOĞURT 158 YOĞURT 158 YOĞURT 158 YOĞURT 158 MEVSİM MEYVESİ 60 MEVSİM MEYVESİ 60 KABAK TATLISI 140 MEVSİM MEYVESİ 60 8 Ocak Perşembe Cal 9 Ocak Cuma Cal 12 Ocak Pazartesi Cal 13 Ocak Salı Cal TARHANA ÇORBA 115 MERCİMEK ÇORBA 183 ŞEHRİYELİ ÇORBA 115 YÖRÜK ÇORBA 115 TAZE FASULYE 201 TAVUK DÖNER GÜNÜ 326 HİNDİ KAVURMA 363 ETLİ BEZELYE 300 SU BÖREĞİ 360 ŞEHRİYELİ PİRİNÇ PİLAVI 342 KUSKUS PİLAVI 408 KOL BÖREĞİ 336 Z.Y KABAK PANE 275 Z.Y HAVUÇ TARATOR 201 Z.YAĞLI ENGİNAR 195 Z.YAĞLI BROKOLİ 160 YEŞİLLİK 30 ROKA SALATASI 65 YEŞİLLİK 30 KARIŞIK TURŞU 30 TURP SALATASI 90 YEŞİLLİK 30 HAVUÇ RENDE 65 KIRMIZI LAHANA 51 GÖBEK KIYIM 30 KORNİŞON TURŞU 90 ROKA SALATASI 30 MEVSİM SALATASI 139 YOĞURT 158 YOĞURT 158 YOĞURT 158 YOĞURT 158 TRİLEÇE TATLISI 291 MEVSİM MEYVESİ 60 MEVSİM MEYVESİ 60 KEŞKÜL Ocak Çarşamba Cal 15 Ocak Perşembe Cal 16 Ocak Cuma Cal 19 Ocak Pazartesi Cal MERCİMEK ÇOR- BA PÜRELİ İZMİR KÖFTE ARPA ŞEHRİYELİ PİLAV Z.YAĞLI PIRASA BROKOLİ ÇORBA 115 PİRİNÇ ÇORBASI 114 MERCİMEK ÇORBA- SI 320 ETLİ KURU FASULYE 330 TAS KEBAP 336 TAVUK SOTE BULGUR PİLAVI 291 PİZZA GÜNÜ 291 CEVİZLİ ERİŞTE 337 Z.Y LAHANA TARATOR Z.Y İSPİR FASULYE 170 Z.Y BAMYA 325 ROKA SALATASI 30 KORNİŞON TURŞU 90 HAVUÇ RENDE 30 MEVSİM SALATASI 139 PATLICAN SALATA 225 KIVIRCIK SALATA 51 YEŞİLLİK 30 HAVUÇ RENDE 65 HAVUÇ RENDE 65 KIRMIZI LAHANA 65 TURP SALATA 54 KIRMIZI LAHANA 51 YOĞURT 158 YOĞURT 158 YOĞURT 158 YOĞURT 158 MEVSİM MEYVESİ 170 TİRAMİSU 60 MEVSİM MEYVESİ 409 MEVSİM MEYVESİ 185

20 20 YEMEK MENÜSÜ AŞKUR FİRMASI YEMEK MENÜSÜ 20 Ocak Salı Cal 21 Ocak Çarşamba Cal 22 Ocak Perşembe Cal 23 Ocak Cuma Cal DÜĞÜN ÇORBA 122 YAYLA ÇORBA 115 DOMATES ÇORBA 161 EZOGELİN ÇORBA 183 ETLİ NOHUT 413 ÇİFTLİK KEBAP 250 KIYMALI ISPANAK 393 ÇITIR BALIK PATATES ŞEHRİYELİ PİLAV 342 BULGUR PİLAVI 420 BALKAN BÖREĞİ 291 BONCUK MAKARNA 342 HAYDARİ 60 MERCİMEK KÖFTE 325 Z.Y NOHUT SALATA 165 Z.Y BARBUNYA PİLAKİ ÇOBAN SALATASI 90 AKDENİZ SALATA 90 GÖBEK SALATA 30 KIRMIZI LAHANA 51 ROKA SALATASI 30 TURP SALATASI 54 ROKA SALATASI 30 ÇOBAN SALATASI 90 KARIŞIK TURŞU 70 HAVUÇ RENDE 65 KARIŞIK TURŞU 70 HAVUÇ RENDE 65 YOĞURT 158 YOĞURT 158 YOĞURT 158 ROKA SALATA 158 MOZAİK PASTA 60 MEVSİM MEYVESİ 60 MEVSİM MEYVESİ 430 TAHİN HELVA

21 KÜNYE 21 İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ Adres Telefon : İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Özel Ekrem Elginkan Lisesi Maslak Sarıyer / İSTANBUL : (0212) (10 hat) Faks : (0212) E-Posta Web Sosyal Ağ : : : / itugvo BÜLTEN BİLGİLERİ Aylık Okul Bülteni Cilt 3, Sayı 4, Ocak 2014 Bülteni Derleyen, Düzenleyen : Özgür KAYA ( ) Bülteni Düzenleyen, Tasarlayan, Yayımlayan : Şafak TÜLÜKAŞ ( ) Redaksiyon : Seval SUCU Aynur MUSLU Bir ay boyunca yaptıkları etkinliklerle okulumuza katkı sağlayan değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL - EKİM BÜLTENİ

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL - EKİM BÜLTENİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL - EKİM BÜLTENİ KÖŞE YAZILARI İÇİNDEKİLER 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına merhaba demenin heyecanı ve sevinci içindeyiz. Serap Sarıgül HAZAR Okul Müdürü Sayfa 4 Zaman

Detaylı

Önce İyi İnsan Yetiştirir.

Önce İyi İnsan Yetiştirir. Önce İyi İnsan Yetiştirir. ŞUBAT 2015 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL OKUL BÜLTENİ FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi 2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı I. Yarıyıl Okul Bülteni

Detaylı

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır. Değerli Velimiz, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlamış bulunmaktayız. Eğitimde öncü ve yeniliklere açık bir vizyon ile öğrencilerimizi; sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR SAĞLIK, KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2014-2015 FAALİYETLERİMİZ 1 İÇİNDEKİLER 06 08 10 12 14 44 58 60 Takdim Üniversitemiz Sağlık, Kültür

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 3. 2014-2015 e Başlarken 4. Özel Ege de Son 365 Gün 24. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 26. Okulun Eğitim Felsefesi 28. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 29. Özel Ege

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası MünazaraKulübü YarıẟmadanYarıẟmaya Yayın İletiẟim Kulübü İletiẟim: okulummarmara@mek.k12.tr ilknurakgun@mek.k12.tr Yayın İletiẟim Kulübü Öğretmeni: İlknur Akgün Kulüp Öğrencileri: Büẟra Genç, Burak Sezer

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ İz Bırakan 50 Öğrenci Seçildi LAP Poster Şenlikleri Atılım Üniversitesi nin 2010-2011 öğretim yılıyla başlatmış olduğu 50 İz Bırakan Öğrenci programı kapsamında, okulumuzun 50 İz Bırakan Öğrencisi belli

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın Mezunlarımıza Mesleki Danışmanlık Hizmeti Ayşe Şasa Vefat Etti Türk sinemasının en önemli senaristlerinden Ayşe Şasa, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 1941 yılında İstanbul da doğan Şasa nın, bir çok

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi

İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi Uluslararası Bakalorya Diploma Programı Tanıtım Bülteni Şubat 2013 Sarıyer 1 Uluslararası Bakalorya Diploma Programı İÇİNDEKİLER 1. ÖNSÖZ 2. MİSYON 3. İTÜ

Detaylı

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK

Detaylı

İYTE Su Üstü Sporları Topluluğu İkinci Oldu

İYTE Su Üstü Sporları Topluluğu İkinci Oldu İYTE Su Üstü Sporları Topluluğu İkinci Oldu Sayı 21 / Ocak - Şubat - Mart Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 21 İYTE Bülten İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ Ocak - Şubat

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

EKİM - KASIM - ARALIK 2012

EKİM - KASIM - ARALIK 2012 EKİM - KASIM - ARALIK 2012 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr. Ahmet E.

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır.

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Yaşam Merkezi İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. 2 SAYI 17 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek

Detaylı

VAR ETTİNİZ, VAR OLUN...

VAR ETTİNİZ, VAR OLUN... VAR ETTİNİZ, VAR OLUN... Darüşşafaka varsa sayenizde var. 151 yıldır iyi ki varsınız. Darüşşafaka ya bağış yapın, babası veya annesi hayatta olmayan binlerce çocuğumuzun eğitimine katkıda bulunun. www.darussafaka.org

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı