Kurumsal seviyeler için paylaşımın gerçekleştirebilieceği modülü

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kurumsal seviyeler için paylaşımın gerçekleştirebilieceği modülü"

Transkript

1 Mail Server Profesyonel server ürünü bütün haberleşmelerin çekirdek tamamlayıcısıdır. Internet standartları, DB (veritabanı) bağlantısına sahib olan uygulamalar, Active Directory entegrasyonu, çoklu SSL güvenli cihazlar ve birçok CPU sistemleri için destek vermektedir. Bu versyon OpenLDAP, load balancing (yuk dengeleme), DNS SmartCache (domain name server/akıllı önbellek) ve daha vazla yuksek kullanılabilirliğe sahib olan uygulamaları, tüm bu özellikleri bir yerde toplanmaktadır. Kurumsal seviyeler için paylaşımın gerçekleştirebilieceği modülü Modülleri içeren bu çizim bu ürünün parçaların kullanıcıların very alma işlevin üzerindeki rölünü açıklamaktadır. Burda bir iletişim arayüzün çalışmasını ve bunu sağlayan uygulamaları görebilirsiniz. Kaliteli sunucu yazılımı Iyi belirlenmiş Merak teknolojisine dayanarak, IceWarp çok daha dirençli ve yonetilmesi çok daha kolay hale gelmiştir. Pazarda sekiz seneden fazla bilinen IceWarp geniş kapsamlı elektronik mesajlaşma haline gelmiştir. Kapsadığı özellikleri: Secure service (güvenli uygulaması) Integrated antivirus and antispam (entegre edilmiş antivirus ve antispam) Web access to (web sayesinde inize ulaşma imkyanı) Collaboration features with Outlook plug-in (Outlook eklentileri ile işbirliği) Synchronization of wireless devices and web calendars (wireless cihazlar ile web takvim senkronizasyonu Real-time messaging (gerçek-zamanda mesajlaşma) IP telephony with PSTN gateway (PSTN ağ geçidi ile IP telefonlar) Built-in web server (web server içinde yerleşmiştir) File exchange (dosya değişimi)

2 Bu özellikler ile birleştirilmiş: High-performance, resource aware, easy scalable engine (yuksek performans, kaynak aramakta, ve kolay çalışan makine) Single point authentication layer for all services (tüm hizmetler için tek noktada doğrulama katmanı) Load-balancing, distributed services and high-availability options (yuk dengelemesi, dağıtılan uygulamalar ve yuksek kullanılabilme özellikleri) Flexibility of settings (esnek bir şekilde ayarlar yapabilirsiniz) Field-proven compatibility (dosya uyumluluğu denetlenmiş) Extensive options for system integration (geniş ölçüde system entergasyonu yapılabilir) Intuitive, one-place administration interface (tek yerden arayüzün yonetilmesine duyarlı) Full Unicode support across all subsystems ( tüm altsistemler etrafında geniş Unicode kodlanması) Geniş kapsamlı ortamlar için IceWarp en iyi seçiminizdir Office networks of all scales (Tüm ölçekler için ofis ağlar sağlanıyor) Corporations with multiple office locations (Fazla ofis yerleri olan firmalar içindir) Nation-wide Internet Service Providers (ülkeler çapında Internet uygulamasının geçiricilerin sağlanması) Developers and system integrators (sistemler geliştirici-entegratörler) Schools and universities (okullar ve üniversiteler) Government bodies (devlet kurumları) katı kaya güvenilirliği ile sunucu çeşitli dağıtım senaryoların kullanımına izin verir: MTA with Undeliverable settings & Retry intervals MX Resolver direk ulaşım için DNS look-up yonetimini kullanarak Relay Server with Trusted hosts (güvenli hostlar ile yedek server) LAN Server in Local delivery mode (yerel ulaşım modu ile LAN server) Backup Domain Server ETRN Server Spam Filtering Gateway (Spam filtrelen arayüzü) DMZ mail server shield (mail server koruması) SMTP Router with criteria based routing options (kriterileri yonlendirme seçeneklere dayanmış SMTP router

3 Bugüne kadar, yazılım konusunda dünya çapında sunucularında konuşlanmış olup, en gelişmiş çözümleri mevcut olarak bağımsız teknik inceleme ile ödüllendirilmiştir, rakipsiz bir fiyat, performans oranı ve sağlam teknik desteği ile tercih edilir. WebMail Pro Yeni 9. versyonunda Kullanımı kolay olan özellikleri ile, Webmail Pro web sayesinde , takvim, kullanıcı rehberi, dosyalar ve paylaşılan verinize herhangi bir bilgisayardan ve internet tarayıcısından ekstra bir konfigurasyon gereksiliği duymadan ulaşabilirsiniz. Webmail Pro Outlook ve benzeri desktop uygulamalarının yerini alması için üretilmiştir. Masayüstü olarak kolay ulaşım ve kullanışı, düşük maliyetli... Bu ürün hareketli kullanıcıları için üretilmiştir. Sıfır Konfigurasyon... Hiç bir konfigurasyon gerekli olmadığı için Wifi ağlar ve mobile data access arasındaki roaming için uygundur. Aynı zamanda ikinci yol olarak 25 numaralı port olarak yonlendirme/engelleme birçok ISP ağlardan kullanılır.kullanıcıların ayarlarının üzerinde yeniden ayarlar yapılabilir ve kullanıcılar normal çalışmasına dönebilir. Herşeyi server üzerinde kaydediliyor ve bu şekilde administrator ayrı bilgisayar kullanmadan üretim üzerinde ayarlarını yapabilir. Dünya çapında saati farklı olan bölgelerde artık sıkıntı çekmeyeceksiniz. Sadece bilgisayarınızın saatini ayarlamanız yeterli olucaktır. Yapabileceğiniz seçeneklerinizden bazıları: Auto login (otomatik giriş) Password recovery (şifre kurtarması) Automatic timezone adjustment (otomatik saat bölge ayarları)

4 Akışkanlığı IMAP sayesinde Webmail kullanıcının kullandığı masayüstünün aynısını yansıtabilir. Bu şekilde kullanıcı, veya siz mesajları okunmuş olarak işaretleyebilir, flag ekleyebilir ve kullanıcı klasörlerde kaydedebilirsiniz. Giden mesajlarınız (sent)gönderilmiş klasörünüzde bulabilirsiniz, spam klasörünüzü temizleyebilirsiniz. Önemli olan dosyalarını kullanıcı serverın veritabanında kaydedebilir, dokümanlarını paylaşabilir ve senkronizasyon yapabilir. Otomatik ve yazım denetimi ile Zengin kısa mesaj besteci bir not defteri olarak hizmet verebilir. 100% IMAP uyumu ASpell spell checker ( yazı denetimi) GroupWare data backup/restore (veri yedeklemesi/geri alınması) Spam management (spam yonetimi) Full-text search: contacts, calendars, (tam metin arama) Kullanılabilirliği Web 2.0 tasarımının sayesinde kullanıcılara her zamandan daha iyi bir görünüm sunuyor. UTF-8 desteğin sayesinde uluslar arasında olan firmalar artık kodlanmış mesajlar kullanmak zorunda değiller ve aynı anda tüm diller mevcuttur. Otomatik giriş, düzenli kontrolü, arama, ayırma, işaretleme ve resim önizleme seçenekleri ile yonetilmesi keyfli olan arayüzüdür Auto save to Drafts (taslak klasörünüzde otomatik kaydedilebilir)

5 Auto check for new messages with sound (yeni mesaj geldiğinde ses uyarısı) Auto empty trash on exit (çıkışta otomatik olarak,,silinmiş oğeleri klasörü boşaltabilir) Save All attachments to Zip (tüm eklenen dosyaları Zip olarak kaydedebilir) Drag & drop for all objects (tüm nesneler için sürükle-bırak seçeneği Güvenliği (Security) IceWarp güvenli mesajlaşmanın üzerinde çalışan bilim adamların tarafından tasarlanmış ve birçok testten geçmiş olan WebPRO saldırılara karşı çok dayanıklı, güvenli iletişim sağlıyor, bireysel mesajları şifreliyor, kullanıcının verilerini koruyor ve kullanıcıların bilgisayarlarında hiç bir zararı yoktur. Artık çalışan firmaların kazanç ve güvenlik arasında seçim yapmak zorunda değiller. Bu web-üzerinde çalışan programı tüm mailleri tutuyor ve client (istemci) ve server (sunucu) arasında güvenliği son derecede zor olan bir formülden oluşur. Sonunda çalışan şirketler gizlilik ve verimlilik arasında seçmek zorunda değiller. S/MIME - digitally sign/validate a message (dijital giriş/mesaj doğrulaması) Virtual Cookies for same setting anywhere (her yerde sanal,,cookies ayarı) Toggle show/hide image attachments ( eklenen resimleri göster/gizle geçişi) SSL end-to-end security, RSA password encryption (noktadan noktaya SSL güvenliği ile RSA şifrenin şifrelenmesi) XML istemci-sunucu iletişim protokolü Performansı Webmail PRO geliştirilmesi, sıkıca mail server ile koordine edilmiş çekirdeğin gelişim neticesiyle verinin akışı çok daha hızlı gerçekleşiyor. Cache (gizli yer) olarak yuksek kaliteli veritabanı var. Özel kullanıcı tarafından kullanılan teknikler her mümkün olduğunda server tarafından kullanıcıya yukleme yapılır. Binlerce mesajların transferi bile olsa hız olarak bağlantı zayıflamıyor.

6 AJAX teknolojinin sayesinde uygulama kullanıcı tarafından sadece bir kez indiriliyor ve ekranda refresh yapılmadan ve sorun çıkmadan uygulama çalışmaktadır. Responsive interface (uyumlu arayüzü) Less server resource consumption ( server kaynağın tüketimi daha azdır) Multiple accounts (birçok hesaplar) Unlimited subfolders in folder tree (klasörün ağıcında limiti olmayan alt klasörler oluşturabilir) Entegrasyonu Webmail PRO da kullanılan server yazılımı ile yakın entegrasyon (birleştirme) olmadan webmail in hızı yavaşlanıyor ve Webmail PRO nun bazı kullanışlı özelliklerinin kullanımı mümkün olmuyor. IceWarp server ile Webmail PRO nun birleştirilmesi izin verme gibi bir ekstra adımın atılmasıdır. Örnek olarak Outlook ve smartpfone lerin senkronizasyonları. Spam yonetimi, VoIP numarasını doğrudan aranması, catalog dosyaların depolanması gibi özellikleri için IMAP kullanabilirsiniz ve bu şekilde planladığınız randevular, ve diğer gerçekleştirecek planlarınızı flag edebilirsiniz, Instant Messencger ile onlara erişebilirsiniz. Intranet veya diğer web portalların sayesinde şirketinizin diğer sistemlerine erişim sağlanabiliyor. Bunu yaparken bir giriş entergasyon kiti size yardımcı olucaktır. CSS2 tabanlı skin desteği ile her UI (user interface) kullanıcı arayüzü verilerine erişebilirsiniz. Bu verilerin depolanması yapılandırmış XML dosyaları ile sağlanır.

7 Full GroupWare entegrasyonu Public/shared IMAP hesapları CSS2/XML (skin) bazlı bilgisayar kaplaması VoIP dial from Contacts via SIP, Missed, Dialed, Receieved call log IMAP flags and labels (işaretlemeler ve etiketler)

VoIP Telephony Server

VoIP Telephony Server VoIP Telephony Server VoIP Telephony Server SIP protokole dayanılmıştır ve birçok software telefonlar ve HW VoIP telefonlar ile çalışmaktadır. SIP Proxy, Registrar ve Redirect Server bir taraftan, diğer

Detaylı

GroupWare Reference. Outlook connector WebMail GroupWare interface GroupWare API via COM, with full GroupWare API via PHP

GroupWare Reference. Outlook connector WebMail GroupWare interface GroupWare API via COM, with full GroupWare API via PHP GroupWare Reference IceWarp Server profesiyonel, yuksek kaliteli güvenli bir GroupWare Server içerir. Server-da kayıt olan her kullanıcı dünyanın her noktasında GroupWare kayıtlarına Internet Explrer sayesinde

Detaylı

IceWarp SyncML. Active olan kısmını işaretleyiniz

IceWarp SyncML. Active olan kısmını işaretleyiniz IceWarp SyncML SyncML (Synchronization Markup Language) olan IceWarp özelliği HTTP üzerinden açık XML olan standartı ve platformu bağımsız veri senkronizasiyonudur. Bunun faydalarından biri istediğiniz

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ E-POSTA SUNUCU KURULUMU Ankara, 2014 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

SOLVING IT. solving IT

SOLVING IT. solving IT SOLVING IT solving IT 04 ARUBA NETWORKS 08 BROCADE 12 FIREEYE 16 F5 NETWORKS 20 INFOBLOX 24 NETAPP 28 SAFENET 32 MARKALAR VE ÇÖZÜMLER 02 PROLINK HAKKINDA 06 BLUE COAT 10 COMMVAULT 14 FLUKE NETWORKS 18

Detaylı

F.Ü. MÜH. FAK. BİLGİSAYAR MÜH. BÖL. BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ LAB. DENEY NO:1 MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008

F.Ü. MÜH. FAK. BİLGİSAYAR MÜH. BÖL. BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ LAB. DENEY NO:1 MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 F.Ü. MÜH. FAK. BİLGİSAYAR MÜH. BÖL. BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ LAB. DENEY NO:1 MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 GİRİŞ Microsoft Windows Server 2008, bilgi teknolojileri (BT) uzmanlarının altyapıları üzerindeki

Detaylı

Web yapısının bu kadar çok kabul görmesinin bazı sebeplerini sıralamak gerekirse :

Web yapısının bu kadar çok kabul görmesinin bazı sebeplerini sıralamak gerekirse : World Wide Web Nedir? WWW, Web, ya da W3 (World Wide Web), yazı, resim, ses, film, animasyon gibi pek çok farklı yapıdaki verilere kompakt ve etkileşimli bir şekilde ulaşmamızı sağlayan bir çoklu hiper

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

Endian Ürün Ailesine Genel Bakış

Endian Ürün Ailesine Genel Bakış Endian UTM Ürün Ailesi Endian UTM (Unified Threat Management- Birleşik Tehdit Yönetimi) ürün ailesi; hırsızlığa, virüslere, casus yazılımlarına (spyware), gereksiz postaların (spam) gelmesine ve diğer

Detaylı

KÜÇÜK VE ORTA BOY İŞLETMELER (KOBİ ler)

KÜÇÜK VE ORTA BOY İŞLETMELER (KOBİ ler) KÜÇÜK VE ORTA BOY İŞLETMELER (KOBİ ler) İşletmeniz için eksiksiz iletişim Alcatel OmniPCX Office SES, INTER KÜÇÜK İŞLETMEL İHTİYACINIZ OLAN HER ŞEY TEK BİR KUTUDA Aşağıdaki iki örneğimizde yer alan kişiler

Detaylı

Zimbra Sunucu Sistemi ile Birlikte Çalışma

Zimbra Sunucu Sistemi ile Birlikte Çalışma Zimbra Sunucu Sistemi ile Birlikte Çalışma Önder Şahinaslan 1, Emin Borandağ 1, Emin Can 1, Ender Şahinaslan 2 1 Maltepe Üniversitesi, Bilişim Bölümü, İstanbul 2 Trakya Üniversitesi, Bankasya onder@maltepe.edu.tr,

Detaylı

SOLVING IT. solving IT

SOLVING IT. solving IT SOLVING IT solving IT 04 ARUBA NETWORKS 08 BROCADE 12 FIREEYE 16 F5 NETWORKS 20 JUNIPER NETWORKS 24 REDHAT 28 SOPHOS 02 PROLINK HAKKINDA 06 BLUE COAT 10 COMMVAULT 14 FLUKE NETWORKS 18 HITACHI 22 NETAPP

Detaylı

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI LİMAN BAŞKANLIKLARININ MERKEZ TEŞKİLATA ENTEGRASYONU

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI LİMAN BAŞKANLIKLARININ MERKEZ TEŞKİLATA ENTEGRASYONU T.C. ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI LİMAN BAŞKANLIKLARININ MERKEZ TEŞKİLATA ENTEGRASYONU DENİZCİLİK UZMANLIK TEZİ Ali Rıza EKİCİ, Denizcilik

Detaylı

Yetkili Servis. Yetkili Servis. Certificate Installation

Yetkili Servis. Yetkili Servis. Certificate Installation Yetkili Servis Yetkili Servis Certificate Installation Biz Kimiz? Misyonumuz; projelerin başlangıcından, uygulama ve yönetimine kadar her aşamasında müşterilerimizin yanında olmak, güvenilir profesyonel

Detaylı

SUNUCU İŞLETİM SİSTEMİ. Temel Kavramlar

SUNUCU İŞLETİM SİSTEMİ. Temel Kavramlar SUNUCU İŞLETİM SİSTEMİ Temel Kavramlar Sunucu / Server Birden fazla bilgisayarın birbirine bağlanarak kaynakların paylaşması amacıyla kurulmuş olan bağlantı sistemine ağ sistemi (Network) denir. Bağlanan

Detaylı

T.C MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ VOICE OVER IP BİTİRME ÖDEVİ. HAZIRLAYAN Burak KARTAL

T.C MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ VOICE OVER IP BİTİRME ÖDEVİ. HAZIRLAYAN Burak KARTAL T.C MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ VOICE OVER IP BİTİRME ÖDEVİ HAZIRLAYAN Burak KARTAL Bitirme Yöneticisi Yrd.Doç.Dr.H.Hüseyin BALIK ELAZIĞ 2005 T.C MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Detaylı

Windows Server 2008 Genel Bilgiler

Windows Server 2008 Genel Bilgiler Windows Server 2008 Genel Bilgiler Windows Server 2008 in,dağıtımı ve yönetimi kendinden önceki ürünlere nazaran kolaydır.bu tip bir özelliğin yanı sıra sunucunuzun iş yükünü dengelemek ve uygulama gereksinimleriniz

Detaylı

Windows Sunucular için Symantec Backup Exec 11d Seçenekler/Ajanlar

Windows Sunucular için Symantec Backup Exec 11d Seçenekler/Ajanlar Windows Sunucular için Symantec Backup Exec 11d Seçenekler/Ajanlar Genel bakış Windows Sunucular için Symantec Backup Exec 11d, Windows veri koruma ve kurtarma alanında Microsoft Exchange Server, Microsoft

Detaylı

POSTA SUNUCULARINDA SPAM ÖNLEME TEKNİKLERİ

POSTA SUNUCULARINDA SPAM ÖNLEME TEKNİKLERİ POSTA SUNUCULARINDA SPAM ÖNLEME TEKNİKLERİ Önder Şahinaslan Bilişim Bölüm Başkanlığı Maltepe Üniversitesi, İstanbul onder@maltepe.edu.tr Emin Borandağ Bilişim Bölüm Başkanlığı Maltepe Üniversitesi, İstanbul

Detaylı

Account Kullanıcı Bilgileri. Bir bilgisayara veya bilgisayar ağına bağlanmak için gerekli kullanıcı adı ve parolası gibi bilgileri içerir.

Account Kullanıcı Bilgileri. Bir bilgisayara veya bilgisayar ağına bağlanmak için gerekli kullanıcı adı ve parolası gibi bilgileri içerir. Account Kullanıcı Bilgileri. Bir bilgisayara veya bilgisayar ağına bağlanmak için gerekli kullanıcı adı ve parolası gibi bilgileri içerir. ACTIVE-X: Mıcrosoft'un Sun Microsystem'in Java'sına karşı çıkardığı

Detaylı

ios Dağıtımı ios 7.1 Mayıs 2014

ios Dağıtımı ios 7.1 Mayıs 2014 ios Dağıtımı Teknik Başvuru ios 7.1 Mayıs 2014 İçindkiler Sayfa 3 Sayfa 4 Sayfa 4 Sayfa 6 Sayfa 6 Sayfa 7 Sayfa 13 Sayfa 13 Sayfa 14 Sayfa 15 Giriş Bölüm 1: Entegrasyon Microsoft Exchange Standartlara

Detaylı

Güvenlik Tehditi Oluşturan Spam Saldırılarına Karşı Önlemler

Güvenlik Tehditi Oluşturan Spam Saldırılarına Karşı Önlemler Güvenlik Tehditi Oluşturan Spam Saldırılarına Karşı Önlemler Önder Şahinaslan 1 Ender Şahinaslan 2 Emin Borandağ 3 Emin Can 4 1,3,4 Bilişim Bölüm Başkanlığı Maltepe Üniversitesi, İstanbul 2 Bilgisayar

Detaylı

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 E HAZIR OLMAK

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 E HAZIR OLMAK ÖZEL BÖLÜM: MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 E HAZIR OLMAK Microsoft Windows Server 2008 işletim sistemi hayati öneme sahip işleri destekleyerek ve zengin web tabanlı deneyimler

Detaylı

Cisco Kablosuz Ağ Altyapısı Güncellemesi

Cisco Kablosuz Ağ Altyapısı Güncellemesi Cisco Kablosuz Ağ Altyapısı Güncellemesi Gelecek nesil WLAN, daha geniş bir kapsama alanı, daha fazla maliyet tasarrufu, daha yüksek bir güvenlik seviyesi ve daha fazla verimlilik artışı sağlayacaktır.

Detaylı

antikor Yönetim Panelleri

antikor Yönetim Panelleri 1 antikor Yönetim Panelleri AntiKor G100, S100, S200, P100, P200, E100, E200 ve E300 sürümünde de 15 ana kategori bulunmaktadır. Modeline göre bazı kategoriler ve menüler lisans kapsamı dışında olabilir.

Detaylı

Infor mation OpenScape Office MX ve OpenScape Office LX Küçük ve orta ölçekli girişimler için Birleşik İletişimler çözümü

Infor mation OpenScape Office MX ve OpenScape Office LX Küçük ve orta ölçekli girişimler için Birleşik İletişimler çözümü Information Bilgi OpenScape Office MX ve OpenScape Office LX Küçük ve orta ölçekli girişimler için Birleşik İletişimler çözümü OpenScape Office şirketlere entegre ses ve konferans hizmetleri, ses ve faks

Detaylı

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1 Büyüyen İşletmenize Uygun İletişim Çözümleri avaya.com 1 İşinizin hızına yetişebiliyor musunuz? Bu, birçok KOBİ'nin ve şubenin karşılaştığı sorudur. Çalışanlar da müşteriler de dağıtık organizasyona sahiptir.

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ TEMELLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ TEMELLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ TEMELLERİ ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

BİLGİSAYAR AĞLARI ( COMPUTER NETWORKS )

BİLGİSAYAR AĞLARI ( COMPUTER NETWORKS ) BİLGİSAYAR AĞLARI ( COMPUTER NETWORKS ) Veri Transfer ( Iletim ) Hızı: Bir ağın iletim kapasitesini ölçmek için geliştirilmiş matematiksel bir modeldir. Birim olarak "bps" (bit per second - birim zamanda

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SUNUCU İŞLETİM SİSTEMİ - 2 481BB0066 Ankara 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı