VIRTUALBOX SANAL İŞLETİM SİSTEMİ OLUŞTURMA PROGRAMI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "VIRTUALBOX SANAL İŞLETİM SİSTEMİ OLUŞTURMA PROGRAMI"

Transkript

1 VIRTUALBOX SANAL İŞLETİM SİSTEMİ OLUŞTURMA PROGRAMI NOT: Sanal bilgisayara işletim sistemi kurulumu için işletim sistemi kalıp dosyası yada kurulum cd'si gerekmektedir. Kurulum yapmadan önce ya bir işletim sistemi cd'si yada bir kalıp dosyası edinin. Ben kurulumda Windows XP SP3 kullandım. Eğer elinizde bir işletim sistemi CD'si varsa kalıp dosyası haline getirmek için aşağıdaki konuma göz atabilirsiniz... Gerekli yazılımlar: ImgBurn ile CD-DVD İmaj Alma Resimli Anlatım VirtualBox - Sanal İşletim Sistemi Oluşturma Programı Programın setup dosyasını çalıştırıp Next diyoruz.

2 Programın kurulacağı konumu ayarlayıp Next diyoruz. Kısayol oluşturulacak yerleri seçip Next diyoruz.

3 Karşımıza gelen uyarıyı Yes deyip geçiyoruz. Install'a tıklayıp kurulumu başlatıyoruz.

4 Kurulum bitene kadar bekliyoruz. Karşımıza gelen uyarıları Yükle deyip geçiyoruz.

5 Son olarak Finish'e tıklayarak kurulum işlemini tamamlıyoruz. Programımızı başlatıp ana pencereden Yeni butonuna tıklıyoruz.

6 Karşımıza gelen pencereye Next diyip ilerliyoruz. Burası önemli! Kuracağımız işletim sistemini ve versiyonunu seçiyoruz.

7 Next deyip ilerliyoruz. Sanal bilgisayarımızın kullanacağı RAM miktarını ayarlayıp Next diyoruz.

8 Create new hard disk seçiliyken Next'e tıklayıp devam ediyoruz.

9 VDI (VirtualBox Disk İmage) seçiliyken Next deyip devam ediyoruz.

10 Dynamically allocated seçiliyken Next deyip devam ediyoruz. Bunun anlamı gerektiğinde genişletilebilen harddisk alanıdır. Eğer Fixed size'ı seçerseniz sabit bir hafıza belirlersiniz. Sonradan değiştirilemez.

11 Buradan sanal bilgisayarımızın kullanacağı harddisk boyutunu ayarlıyoruz. Create deyip sanal bilgisayarımızı oluşturuyoruz.

12 Tekrar Create diyoruz. Sanal bilgisayarımız kuruldu. Ana menüde sanal bilgisayarımız seçiliyken Başlat'a tıklıyoruz.

13 Karşımıza gelen uyarıya Next deyip ilerliyoruz.

14 Buradan kullanacağımız kalıp dosyasını seçiyoruz. Eğer CD'den kurulum yapacaksanız sürücüyüde seçebilirsiniz. Ardından Next deyip ilerliyoruz.

15 Başlat'a tıklayıp kurulumu başlatıyoruz. Normal format atar gibi kurulumumuza devam ediyoruz. Enter'e tıklayıp devam edelim.

16 Hızlı kurulum yapmak için NTFS ile çabuk biçimlendirmeyi seçip Enter'a basıyoruz.

17 Windows kurulumunun tamamlanmasını bekliyoruz.

18 A Ve mutlu son! Sanal bilgisayarımız hazır. Artık dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz...

19 Misafir eklentileri ; Dosya Paylaşımı ve Eklentileri Etkinleştirmek 1-Mouseyle sanal pc mize geçtiğimiz zaman Mouse sanal pc de kalır bunu ctrl tuşuyla çıkartmak zorunda kalırız. Fakat misafir eklentilerini yüklediğimiz zaman hiçbir zorluk çekmeden sanal pc ye rahatlıkla geçiş yapabiliriz. 2- Pencere boyutunu istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. 3-Dosya paylaşımı yapabiliriz. 4-Sanal pc mizin sesini etkinleştirebiliriz. 5-Eksik olan tüm sürücülerimiz yüklenmiş olur. (Ses, eternet vs.) 6-Cd\dvd sürücümüzü etkin yapabiliriz. Dosya paylaşımı;

20

21

22

23 WINDOWS XP experience XP Nedir? Araç ve Özellikler Güvenilirlik Geliştirmeleri Güvenlik Özellikleri Karşılaştırma Servis Paketleri XP Nedir? Windows XP, Microsoft'un kişisel bilgisayarlar ve sunucu sistemleri için ürettiği işletim sistemi ailesi Windows'un NT çekirdeği üzerinde yükselen altıncı ana sürümüdür. 25 Ekim 2001 tarihinde piyasaya sürülmüştür. XP adı experience (deneyim) kelimesinden gelir. XP nin KÜNYESİ Web sayfası: Şirket/Geliştirici: IS Ailesi: TR/windows/products/windows-xp Microsoft Windows NT Kaynak Modeli: Paylaşımlı kaynak Son kararlı sürüm: Service Pack 3 (x86 SP3) / 6 Ağustos 2008 Desteklenen Platformlar: PC ve Macintosh Çekirdek türü: Hybrid Lisans: Microsoft EULA

24 Araç ve Özellikler Akıllı Kullanıcı Arayüzü Windows 2000 in temel özelliklerini sürdürürken, Windows XP yeni bir görsel tasarıma sahiptir. Ortak özellikler bir araya getirilmiş ve basitleştirilmiştir. Birden Çok Kullanıcı Arasında Geçiş Yapmak Özellik herkesin bilgisayarı kendi bilgisayarıymış gibi kullanmasını sağlar. Sistemde oturum açmış diğer kullanıcıların oturumlarını kapatmalarına ya da diğer kullanıcının dosyalarını kaydetmelerine gerek duyulmadan, Windows XP Terminal Services teknolojisinin üstünlüklerini kullanır. Böylece kullanıcıların verileri birbirinden tamamen ayrı olarak korunmuş olur.

25 Yeniden Tasarlanmış Start Menüsü Start menüsü kullanıcının çalışma biçimine göre yeniden tasarlanmıştır. İlk beş program önce görüntülenir.

26 Arama Arkadaşı Windows XP arama görevlerini gruplandırarak arama işlemini kolaylaştırmıştır.

27 Belgelerim Kullanıcılar belgelerini gruplayıp değişik özelliklerine göre depolayabilecekler. Örneğin tarihe göre ya da türüne göre gibi.

28 Dosya Gruplama Windows XP masa üstü yönetimi kolaylaştırmak için ayn1 uygulamanın değişik örneklerini (oluşumlarını ) gruplamayı sağlar. Örneğin on tane Word dosyası için on tane göre çubuğu düğmesi yerine bir tane Word için onan görev çubuğu menüsünde bütün Word dosyaları kullanılır.

29 Daha Gelişmiş Dijital Media Desteği Windows Movie Maker Windows Movie Maker version 1.1, Windows Media capture ve dosya yaratmak için temel işlevleri yerine getirir. Bilgisayarınız video capture donanımına sahip değilse bile uygulamanın diğer bütün non-video capture ile ilgili özellikleri sisteminizde yer alan diğer dosyaları kullanabilir.

30 Windows Media Player 8 Windows XP Windows Media Player 8 ı kullanır. Windows Media Player 8, CD ve DVD playback, jukebox yönetimi ve kayıt, audio CD, Internet radio playback, ve media transfer gibi yaygın dijital medya işlemlerini yapabilmektedir. Windows Media Player 8 yeni özelliği DVD video playback özelliğine sahiptir. MP3 dosyalarını CD-PC arasında kopyalanmasını ve dönüşümünü sağlar. Geliştirilmiş Aygıt Kurulumu AutoPlay: Bu özellik yeni aygıta kolayca bağlanmamızı sağlar. Windows XP, içeriği kontrol ederek ilgili aygıta bağlanır. Örneğin içeriğin resim olması durumunda ona uygun olan aygıtı ve uygulamay1 başlatmak gibi. Windows XP Uninstall: Windows 98 den terfi durumunda, uygulamaların iyi çalışmaması durumunda Windows XP uninstall edilebiliyor. Ancak bu özellik Windows NT Workstation 4.0 ya da Windows 2000 Professional işletim sistemlerinden yapılan terfi işlemlerinde geçerli değildir. Yalnızda Windows 98 ve Me den terfi için geçerlidir. Yeni Donanım Teknolojilerine Destek Windows XP ayrıca birçok yeni donanım teknolojilerine destek sağlar Web tarayıcı, güç yönetimi ve multimedya fonksiyonlarına sahip Expanded PS/2 ve USB arabirimine sahip klavyeler. Yeni USB mikrofonları. Kablosuz (Wireless) network aygıtları.

31 Yüksek çözünürlüklü ekran desteği. Intel Itanium 64-bit processor desteği. Microsoft bu işlemci için Windows XP nin 64-bit sürümünü geliştirmiştir. Uygulama Uyumluluğu Windows XP Microsoft işletim sistemlerini bir araya getirirken; kişisel ve (Windows 95, Windows 98, ve Windows Millennium) kurumsal (Windows NT, Windows 2000) işletim sistemleri üzerinde çalışan bütün uygulamaları da desteklemeyi taahhüt etmektedir. Windows XP Windows 9x üzerinde çalışan 1,000 uygulamayı ve Windows 2000 üzerinde çalışan hemen her uygulamayı XP üzerinde çalıştırabilmektedir.

32 Help ve Destek Servisleri Windows XP de yardım ve destek görevleri Help and Support Services Center olarak bir araya getirilmiştir. Yeni yardım ve destek arabiriminde Remote Assistance, otomatik güncelleştirme işlemleri, online Help ve diğer araçlar yer almaktadır.

33 Güç Yönetimi Windows 2000 de olduğu gibi Windows XP de de güç yönetimi (power management) Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) özellikleri üzerine kuruludur.

34 System Restore System Restore sistemi oluşan bir sorundan önceki durumuna götürür. System Restore sistemi izler ve uygulamalar üzerindeki değişiklikleri de kaydeder. Windows XP, System Restore sayesinde belli noktaralara geri döner.

35 Otomatik Güncelleştirme Auto Update Auto Update seçeneği güncellemelerin otomatik olarak yapılmasını sağlar.

36 Windows Update, Windows XP nin service packs, device drivers ve diğer güncellemelerin yapıldığı ana yerdir. Örneğin yeni bir aygıtı yükleyecekseniz, Plug and Play yeni sürücüyü yerel bilgisayar üzerinde arayacaktır. Bu durumda bilgisayarını Internet e bağlıysa sürücü Internet üzerinde bulunup yüklenecektir.

37 Internet Connection Firewall Windows XP Internet güvenliğini yerleşik bir yazılım olan Internet Connection Firewall ile sağlar. Internet Connection Firewall, bilgisayarı Internet üzerinden gelecek ataklara karşı korumayı amaçlayan dinamik bir paket filtresidir. Internet Connection Firewall etkinleştirildiğinde izinsiz bütün bağlantılar engellenir.

38 Kısıtlama İlkeleri Windows XP de düzenlenen yazılım kısıtlama ilkeleri virüsler gibi kötü etki yapacak yazılımların sisteme zarar vermesi engellenir. 64 Bit Desteği 64-bitlik Windows XP versiyonu Intel Itanium 64-bit (IA- 64) işlemcisini desteklemek için geliştirilmiştir. Bazı teknik özellikler dışında 64 bitlik Windows XP, 32-bitlik versiyonun bütün özelliklerine sahiptir. 64-bit versiyon ayrıca 32-bit uygulamaların da çoğunu WOW64 32-bit alt sistemiyle destekler. Windows XP 64-Bit Edition yeni Win64 API üzerine kurulmuştur. 32-bit sistemlerle karşılaştırıldığında bu sistemleri daha çok veriyi daha hızl1 işleyebilecek özelliklere sahiptir. 8 TB sanal belleği destekler. Windows XP 64-Bit Edition özellikle mühendislik uygumalarında, grafik animasyon uygulamalarında kullanılır.

39 Karşılaştırma

40 Servis Paketleri Servis Paketi 2 Kullanıma hazır olur olmaz SP2 yi yüklemenin en iyi yolu Windows XP deki Otomatik Güncelleştirmeler özelliğini açmaktır. Otomatik Güncelleştirmeleri açmanız, Windows Update in en son sürümü de dahil olmak üzere bilgisayarınızın önemli güncelleştirmeleri otomatik olarak indirmeye başlamasına imkan sağlayacaktır Aynı zamanda, SP2 gibi gelecekteki güncelleştirmeleri de almanız mümkün olacaktır.

41 Windows XP Service Pack 2 ile Gelen Yeni Özelliklerden Bazıları Internet Explorer ve Outlook Express'te Yeni Özellikler Windows Update'teki Yenilikler Internet Explorer ile Pop-up Pencereleri Engellemek Windows Güvenlik Duvarı nı Anlamak Daha önce Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı veya ICF olarak adlandırılan Windows Güvenlik Duvarı, bilgisayarınız ve bir ağ veya Internet arasında dolaşan bilgileri izleyen ve bu bilgilere bazı kısıtlamalar getiren ve koruma amaçlı kullanılan bir sınırdır. Bilgisayarınızın Güvenlik Ayarlarını Tek Bir Yerden Yönetmek Windows XP Service Pack 2 (SP2) PC nizin ve kişisel bilgilerinizin daha güvenli olmasını sağlamanıza yardımcı olmak üzere tasarlanan yeni teknolojiler içerir SP2 ayrıca, Denetim Masası ndan erişilebilen yeni Windows Güvenlik Merkezi sayesinde tüm bu ayarları tek bir yerden kolayca yapabilmenizi sağlar. Servis Paketi 3 Microsoft, Windows XP işletim sistemi için üçüncü Servis Paketini dağıtım kanalları aracılığıyla OEM üreticilerine ve kurumsal müşterilerine gönderdi. 29 Nisan 2008'den itibaren ise tüm kullanıcılar SP3'ü internetten indirebiliyor. Service Pack 3 ile (SP3) Microsoft, halen kullanılmakta olan Vista selefi için bir kez daha büyük bir güncelleme paketi sunuyor. Paketin "standalone" sürümünün boyutu 580 MB ve beraberinde sayısız hata düzeltme, güvenlik, performans ve stabilite güncellemesi getiriyor. Güvenlik ve ağ yapılandırması Sistem yöneticileri Service Pack 3'ü belli başlı güvenlik ilkeleri uygulamaya geçirmek için bir "kılavuz" niteliğinde kullanmak isteyecektir. İşte tam bu noktada tüm güvenlik seçeneklerini detaylı olarak açıklayan yeni yardım metinleri sunuluyor. Bu metinler sayesinde kullanıcılar yanlış güvenlik ayarları yapmaktan bir nebze olsun kurtulmuş olacaklar. Windows Installer ve ağ düzeltmeleri Microsoft Windows Installer 3.1 V2 sürümü ile yeni bir güncellemeye daha tâbi tutuluyor. Microsoft bu yeni sürümde her şeyden önce hata düzeltmeye odaklanmış.

42

Karadeniz Teknik Üniversitesi 0

Karadeniz Teknik Üniversitesi 0 0 İ Çİ NDEKİ LER ORACLE VM VIRTUALBOX... 2 KURULUM VE RESİMLİ ANLATIM... 2 WINDOWS XP PROFESSIONAL KURULUMU... 4 1 ORACLE VM VIRTUALBOX Sanal işletim sistemi kurmak için ideal bir program. Sanallaştırma

Detaylı

Sunucu İşletim Sistemleri

Sunucu İşletim Sistemleri Sunucu İşletim Sistemleri 13.03.2015 1 Sunucu İşletim Sistemleri Örnekler Windows Server Sürümleri : Windows Server 2000 Windows Server 2003 Windows Server 2008 Windows Server 2012 2 Windows Server 2003

Detaylı

S U N UŞ. Kitabın, bilgisayarı yakından tanımanızı sağlamanın yanı sıra, sizlere gereken bilgileri de öğrenmenize yardımcı olacağını umut ediyorum.

S U N UŞ. Kitabın, bilgisayarı yakından tanımanızı sağlamanın yanı sıra, sizlere gereken bilgileri de öğrenmenize yardımcı olacağını umut ediyorum. ANKARA 2015 S U N UŞ Bilgisayar, günümüz bilgi toplumu insanının vazgeçilmez bir parçası durumuna gelmiştir. Günlük yaşamda bilgiye kolayca ulaşabilmek, bilgiyi depolamak, internet üzerinden kimi hizmetleri

Detaylı

Sanal Makine VirtualBox kurulumu

Sanal Makine VirtualBox kurulumu LİNUX-PARDUS Sanal Makine VirtualBox kurulumu İnternet üzerinden indirdiğimiz VirtualBox setup'una tıklayarak kurulumu başlatıyoruz. 3 kere next dedikten sonra Install diyoruz. Bir süre sonra kuracağı

Detaylı

WINDOWS TABANLI İŞLETİM SİSTEMLERİNE GENEL BAKIŞ

WINDOWS TABANLI İŞLETİM SİSTEMLERİNE GENEL BAKIŞ WINDOWS TABANLI İŞLETİM SİSTEMLERİNE GENEL BAKIŞ 10 Kasım 1983'te Microsoft tarafından tanıtımı yapılan Microsoft Windows, MS-DOS işletim sisteminin geliştirilmiş bir şekli olarak PC kullanıcıları için

Detaylı

İşletim Sistemleri. İşletim Sistemi

İşletim Sistemleri. İşletim Sistemi İşletim Sistemleri İşletim Sistemi Nedir? Uygulama yazılımları ile bilgisayar donanımı arasındaki bağlantıyı sağlayan özel yazılımlardır. Bilgisayarda programların çalıştırılmasını ve istenilen temel işlevlerin

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SUNUCU İŞLETİM SİSTEMLERİ Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

L230 ve L300 vspace ile Ethernet Sanal Masaüstleri

L230 ve L300 vspace ile Ethernet Sanal Masaüstleri L230 ve L300 vspace ile Ethernet Sanal Masaüstleri www.dojop.com.tr Önemli Notlar Lütfen şunu not ediniz. Bu kullanım klavuzunun bir parçasının ya da tümünün NComputing ten yazılı izin olmadan tekrar hazırlanmasına

Detaylı

AVG 9 Anti-Virus plus Firewall

AVG 9 Anti-Virus plus Firewall AVG 9 Anti-Virus plus Firewall Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 90.6 (14.9.2009) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar, ilgili sahiplerine aittir. Bu

Detaylı

Açık Kaynak ve Lisans Kaynağı Bilgileri

Açık Kaynak ve Lisans Kaynağı Bilgileri BlackArmor NAS 220 BlackArmor NAS 220 Kullanıcı Kılavuzu 2010 Seagate Technology LLC. Tüm hakları saklıdır. Seagate, Seagate Technology, Wave logosu ve FreeAgent, Seagate Technology LLC nin veya yan kuruluşlarının

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İŞLETİM SİSTEMLERİ GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERİ ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

ShadowProtect Kullanım Kılavuzu

ShadowProtect Kullanım Kılavuzu ShadowProtect Kullanım Kılavuzu Page 1 1. ShadowProtect Kullanım Kılavuzu............................................................................... 4 1.1 ShadowProtect Genel Bakış...............................................................................

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 2.0 2009 Electrolux Turkey, Tüm hakları saklıdır 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 3 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 4 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 5 1.3. OTOMATİK

Detaylı

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz.

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz. Bilgisayarınıza hayat veren yeni bir Windows sürümü olan Microsoft Windows XP Professional'a hoş geldiniz! En iyiyi, Windows XP'yi yaşayın! Windows XP işini gerçekten çok iyi yapıyor! Windows XP'yi yaşamak

Detaylı

BlackArmor NAS 110 Kullanıcı Kılavuzu

BlackArmor NAS 110 Kullanıcı Kılavuzu BlackArmor NAS 110 Kullanıcı Kılavuzu BlackArmor NAS 110 Kullanıcı Kılavuzu 2010 Seagate Technology LLC. Tüm hakları saklıdır. Seagate, Seagate Technology, Wave logosu ve FreeAgent, Seagate Technology

Detaylı

HP LaserJet 9040/9050. Kullanım Kılavuzu

HP LaserJet 9040/9050. Kullanım Kılavuzu HP LaserJet 9040/9050 Kullanım Kılavuzu hp LaserJet 9040/9050 series yazıcılar Kullanım Kılavuzu Telif ve Lisans 2005 Telif Hakkı Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının izin

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 3.1 2009 Electrolux Turkey, Tüm hakları saklıdır 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 4 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 5 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 6 1.3. OTOMATİK

Detaylı

Wind Top AE1920 Hepsi Bir Arada (AIO) Bilgisayar. MS-A923 (V1.X) Sistemi

Wind Top AE1920 Hepsi Bir Arada (AIO) Bilgisayar. MS-A923 (V1.X) Sistemi Wind Top AE1920 Hepsi Bir Arada (AIO) Bilgisayar MS-A923 (V1.X) Sistemi Giriş İÇİNDEKİLER Telif Hakkı Uyarısı...iii Tescilli Markalar...iii A.B.D. Patent Numaraları...iii Revizyon Geçmişi...iii Yükseltme

Detaylı

Worry-Free Business Security Advanced6

Worry-Free Business Security Advanced6 Worry-Free Business Security Advanced6 TM #1 for Small Business Security Yükleme Kılavuzu Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan ürünlerde haber vermeden değişiklik yapma hakkını saklı

Detaylı

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ BÖLÜM 1: MICROSOFT OFFICE 2003 PROGRAMLARINI YÜKLEME Microsoft Office 2003 Programlarını Değiştirme - Kaldırma Uygun Office 2003 Paketini Belirleyin BÖLÜM

Detaylı

BÖLÜM 9. 9. WINDOWS NT ve 2000 İŞLETİM SİSTEMİ. 9.1. Windows NT

BÖLÜM 9. 9. WINDOWS NT ve 2000 İŞLETİM SİSTEMİ. 9.1. Windows NT BÖLÜM 9 9. WINDOWS NT ve 2000 İŞLETİM SİSTEMİ 9.1. Windows NT Microsoft NT (New Technology) İşletim Sistemi, Windows NT 3.1 adıyla sunulan 1993' teki sürümünden bu yana, ağ işletim sistemleri için, standart

Detaylı

Norton. AntiVirus. Ürün Kılavuzu

Norton. AntiVirus. Ürün Kılavuzu Norton TM AntiVirus Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü malzemeler

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 3.3 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 4 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 5 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 6 1.3. OTOMATİK YAZILIM YÜKLEME... 7 1.3.1. Windows 8 için

Detaylı

AVG Email Server Edition 2012

AVG Email Server Edition 2012 AVG Email Server Edition 2012 Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2012.06 (2/28/2012) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir. Bu

Detaylı

SpeedStream. Yerleşik Ağ Geçidi Kullanıcı Kılavuzu. 6500 Serisi. Parça No. 007-6775-001

SpeedStream. Yerleşik Ağ Geçidi Kullanıcı Kılavuzu. 6500 Serisi. Parça No. 007-6775-001 SpeedStream 6500 Serisi Yerleşik Ağ Geçidi Kullanıcı Kılavuzu Parça No. 007-6775-001 6500 Yerleşik Ağ Geçidi Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2004, Siemens Subscriber Network. Tüm hakları saklıdır. A.B.D.

Detaylı

Worry-FreeTM. Business Security Standard ve Advanced Sürümler Tehditleri yapt n z i lere bula madan önce durdurmada 1 numara.

Worry-FreeTM. Business Security Standard ve Advanced Sürümler Tehditleri yapt n z i lere bula madan önce durdurmada 1 numara. 7 Worry-FreeTM Business Security Standard ve Advanced Sürümler Tehditleri yapt n z i lere bula madan önce durdurmada 1 numara Administrator s Guide Yükleme K lavuzu Trend Micro Incorporated, bu belgede

Detaylı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı. Temel Bilgisayar Kullanımı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı. Temel Bilgisayar Kullanımı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Temel Bilgisayar Kullanımı Sürüm 3 Aralık 2009 Temel Bilgisayar Kullanımı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde

Detaylı

WD ShareSpace. Ağ Depolama Sistemi Kullanım Kılavuzu

WD ShareSpace. Ağ Depolama Sistemi Kullanım Kılavuzu WD ShareSpace Ağ Depolama Sistemi Kullanım Kılavuzu Önemli Güvenlik Yönergeleri 1. Ürünün üzerinde işaretli olan tüm uyarı ve yönergeleri uygulayın. 2. Temizlemeden önce bu ürünün fişini çekin. Sıvı veya

Detaylı

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU NOT: Almış olduğunuz ürünün modeline bağlı olarak AKILLI TAHTA ürününüzün görüntüsü bu el kitabında görüntülenenlerle aynı olmayabilir. Sistem Özellikleri

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ VERİ TABANI KURULUMU

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ VERİ TABANI KURULUMU T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ VERİ TABANI KURULUMU ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı