ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ"

Transkript

1 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ Ocak 2011

2 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 EĞLENCE 25 OCAK SALI-45 likler KARAOKE VE ASSOLİST SENSİN canlı orkestra, mikrofon elimizde ve show başlasın 28 OCAK CUMA-MUHTEŞEM YÜZYIL(lardı o yıllar) DJ EVA (NAM-I DİĞER HÜRREM) DJ (SUPRISE) NAM-I DİĞER KANUNİ VE ORYANTAL SHOWLAR GÖRSEL ANİMASYONLAR KOSTÜM GİRİŞTE VERİLECEK

3 KONSER CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ 27, Saat: Şef : Emil Tabakov Yer: CSO Konser Salonu Tel : CANDAN ERÇETİN KONSERİ Saat: 22:15 Yer: Armada İş Merkezi Tel: SILA KONSERİ Saat: Yer: Anadolu Gösteri Merkezi Tel: MENDELSSOHN LISZT KONSERİ Saat: 20:00 Şef: Işın Metin Yer: Bilkent Tiyatro ve Konser Salonu Tel: ATHENA KONSERİ Saat: Yer:İf Performance Hall Tel: KEREM GÖRSEV TRIO Saat: Yer: Hacettepe Üni. Kültür Merkezi Tel: USTALARA SAYGI KONSERİ Gençlik Parkı Kültür Merkezi nde, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, 25 Ocak'ta Barış Manço, Cem Karaca, Fikret Kızılok ve Tanju Okan gibi sanatçıların unutulmaz şarkılarını seslendirecek. Tel: DEVLET HALK DANSLARI Saat: Yer: Devlet Resim ve Heykel Müzesi Tel: OPERA-BALE Saraydan Kız Kaçırma Yer: Opera Sahnesi Tel: , Denge (Prömiyer) Yer: Opera Sahnesi Timurlenk Yer: Opera Sahnesi Sihirbaz Oz Yer: Leyla Gencer Sahnesi (Bağdat Cad. No: 16) DANS GECELERİ Milonga In 2 Yer: Hotel Samm Tel: Latino Dans Gecesi Yer: Murphy s Dance BarTel Shine Dance Salsa & Bachata Yer: 312 Focus Tel: Latino Milonga Yer: UniTown Cafe Tel: , Mahperi Bozkurt ile Latin Gecesi Yer: 312 Arena Tel: Duande ile Flamenko Gecesi Yer: Tapas Cafe Tel: Ankara Dans Latin Gecesi Yer:Fiori Ambassadore Tel: Geleneksel Fasulye ve Dans Gecesi Yer: TAD Tel: Mahperi Bozkurt ile Latin Gecesi Yer: İf Performance Hall Tel: Akademi Tango Milongası Yer: Neva Palas Tel: Aktif Dans Milongası Yer: Aktif Dans Tel: Salsa Angora Latin Gecesi Yer: Salsa Angora Tel: ART'milonga Yer: Elit Palas Hotel Tel:

4 SEMİNER -TOPLANTI AB PATENT SİSTEMİ VE GELECEKTEKİ OLASI DÜZENLEMELER SEMİNERİ Saat: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Avrupa Komisyonu Teknik Yardım ve Bilgi Değişim Ofisi (TAIEX) işbirliğinde düzenlenecek seminer süresince İngilizce-Türkçe simültane tercüme yapılacaktır. Bilgi İçin: Yer: TOBB İkiz Kuleler (Dumlupınar Bulvarı No: 252 Eskişehir Yolu 9. Km) NAZIM HİKMET'İN ŞEYH BEDRETTİN DESTANI ŞİİR DİNLETİSİ Saat: Yer: Cer Modern Tel: SÖYLEŞİ, ŞİİR DİNLETİSİ 30 Ocak 2011 Saat: Cemal Süreyya, Özdemir Asaf Yer: Nazım Hikmet Kültür Merkezi (İlk Yerleşim Mah. 9. Cadde Sokak No: 2 Batıkent) Tel: Bilgi İçin: KABAKÇI KONAĞI NDA HAMAMÖNÜ SÖYLEŞİLERİ *Ahmet Yesevi ve Mevlana da Allah ve Aşk Saat: *Can Veren Pervaneler Saat: *Aşıklar Gecesi Saat: *Edebiyat Yarenleri Toplantısı Saat: *Can Dilleri Sohbetleri Saat: Adres: Hacettepe Mah. Hamamönü Sokak No.6/A Altındağ Tel: BİNA KİMLİKLERİ SÖYLEŞİSİ 96 LAR APARTMANI Saat: Yer: TMMOB Mimarlar Odası Toplantı Salonu (Konur Sok. No: 4/2 Kızılay) Tel: SÖYLEŞİ: DEVRİM İÇİN SANAT Saat Düzenleyen: Nâzım Hikmet Kültür Merkezi (Karanfil Sokak No:58 Kızılay) Tel: ANMA: 2011 YILINDA MUSTAFA SUPHİ'NİN MİRASI Saat: Düzenleyen: Nâzım Hikmet Kültür Merkezi SEVGİ EĞİTİMİ Saat: Osmangazi Üniversitesi nden Prof. Dr. Ayhan Aydın Yer: Oran Sevgi Yılı Halk Kütüphanesi (Villalar Semti 1. Cad. No:19 Oran) FARKINDALIK Saat: Bilkent Üniversitesi nden Füsun Yürüten Yer: Oran Sevgi Yılı Halk Kütüphanesi PROJE DÖNGÜSÜ SEMİNERİ -SÖYLEŞİ Saat: 14:00 Eğitmen: Mustafa Yıldız OKUYORUZ ETKİNLİĞİ Saat: Tel: Yer: Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (Bestekar Sok. No:28/21 Kavaklıdere)

5 SERTİFİKALI PROJE YÜRÜTME EĞİTİMİ Eğitim günleri : 31 Ocak - 1 Şubat 2011 Kayıt için son gün 25 Ocak 2011 Gazi Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından verilecek eğitim, Merkezi Finans ve İhale Birimi, kalkınma ajansları, hayat boyu öğrenme ve gençlik projelerine yöneliktir. 2 gün sürecek olan eğitim Türkçe ve İngilizce olarak verilecektir. İngilizce bölümlerde tercüme yapılacaktır. SERTİFİKALI PROJE ÇEVRİM VE YÖNETİMİ EĞİTİMİ Eğitim günleri: Ocak 2011 Gazi Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından verilecek eğitim, teorik ve uygulamalı olarak toplam 4 gün (32 saat) (2 gün teorik 2 gün uygulama), saatleri arasında verilecektir. TÜRK-JAPON VAKFI TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU Musikiye gönül verenler için kayıtlar, her Cumartesi saatleri arasında, Mayıs 2011 sonuna kadar kabul edilecektir. Yer: Türk - Japon Vakfı (Ferit Recai Ertuğrul Caddesi, No:2 Oran) Tel: SERGİ *Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen ''Uluslararası Orman Yılı'' etkinlikleri çerçevesinde, düzenlenen ''Uluslararası Orman Yılı Açılış Sergisi'', 4 Şubat a kadar TBMM'de görülebilir. *Gülten Başmısırlı resim sergisi, TBMM Mustafa Necati Kültür Evi nde 30 Ocak a kadar gezilebilir. *Ustalar-1 resim sergisi, Nurol Sanat Galerisi nde 20 Ocak a kadar görülebilir. *Süleyman Karakul Gitmesek de görmesek de resim sergisi, G&G Sanat Galerisi nde 16 Şubat a kadar gezilebilir. *Vedat Hazneci resim sergisi, Armoni Sanat Galerisi nde 30 Ocak a kadar gezilebilir. *Ressam Burhan Uygur'un gündelik yaşamını yansıttığı eserlerinden oluşan resim sergisi, Helikon Sanat Galerisi nde 5 Şubat a kadar görülebilir. *Mustafa Tunçalp seramik sergisi, Hacettepe Üniversitesi Ahmet Göğüş Sanat Galerisi nde 18 Şubat a kadar görülebilir. * 100 Fotoğrafla Türkiye nin Yüz Haritası fotoğraf sergisi, Ankara Vakıf Eserleri Müzesi nde 26 Ocak a kadar görülebilir. *Arel Sanat Galerisi Keriman Parer - Tülay Sokullu Atölyesi yıl sonu karma sergisi, 36 sanatçının katılımıyla Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde, 27 Ocak a kadar gezilebilir.

6 GEZİ MISIR KÜLTÜR TURU 29 Ocak - 5 Şubat TİYATRO ANKARA DEVLET TİYATROLARI 25,28, Kerbela Büyük Tiyatro Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu Çayyolu C.G. Sahnesi Tek Kişilik Şehir Şinasi Sahnesi Kahramanlar Öldü Mü Küçük Tiyatro Rab Şeytana Dedi Ki Akün Sahnesi Erkek ve Kadın Altındağ Tiyatrosu Henry ve Alice'in Gizli Yaşamı İrfan Şahinbaş Sahnesi 25,28, İşte Baş İşte Gövde İşte Kanatlar Stüdyo Sahne Hüzzam Oda Tiyatrosu GÖSTERİ Saat: Necmettin Külahçı Yer: Bestekar Sokak No: 28/21 Kavaklıdere Tel: Ocak Pazartesi Saat: 19:00 ve 20:30 KARDEŞLİK TÖRENİ SEMAH 25 Ocak Salı Saat: 20:30 ENTRİKALI DOLAP KOMEDYASI 26 Ocak Çarşamba Saat: 20:30 ENTRİKALI DOLAP KOMEDYASI 28 Ocak Cuma Saat: 20:00 BURALARDA KIZ OLMAK 29 Ocak Cumartesi Saat: 20:00 BURALARDA KIZ OLMAK 30 Ocak Pazar Saat: 20:30 YUNUS EMRE 31 Ocak Pazartesi Saat: 19:00 ve 20:30 KARDEŞLİK TÖRENİ SEMAH Yer: Ertan Prodüksiyon Çiftlik Cad. No:31 Beştepe Tel: SUNAY AKIN Saat: Yer: Şinasi Sahnesi Tel: *SUERTE Saat: *TULUATMASYON - DOĞAÇLAMA KOMİK GÖSTERİ 26, Saat: *NUTUK - BUGÜNE SESLENİŞ Saat: *HENRY VE ALİCE İN GİZLİ HAYATLARI Saat: *TİYATRO SPORU Saat: Adres: Tunalı Hilmi Cd. 106/ 9-10 Kavaklıdere Tel: MAMAK KENT TİYATROSU PUSUDA Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu kursiyerleri, yeni sezon oyunları Pusuda yı, Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi nde her hafta Cumartesi günleri saat 15:00 da ücretsiz olarak sahneliyor.

7 KİTAP DÜNYASI KARBON: FIRSAT MI, TEHDİT Mİ? Dr. Rıza Kadılar Destek Yayınları Düşük karbon ekonomisine geçiş sürecinde iş ve siyaset dünyamızın liderleri ile akademisyenlerimize konu hakkında temel bilgileri sunmayı hedefleyen bir referans kitabı milyar dolar dış ticaret hacmi olan Türkiye nin küresel gelişmelere ilgisiz kalması, herhangi bir küresel düzenleme ve piyasa dinamiğinden kendini izole etmesi düşünülemez. Son yıllarda küresel boyutta önem kazanan düşük karbon ekonomisine geçiş süreci de bu şekilde ele alınması gereken bir olgudur. İklim değişikliği ile mücadelede sera gazları salınımını azaltarak düşük karbon ekonomisine geçişi sağlayacak en etkin mekanizmaların başında karbon piyasaları yer almaktadır. Arz ettiği özel durum nedeniyle bu mekanizmaların oluşumundan günümüze kadar sistemin dışında kalarak avantajlarından pek faydalanamamış olan ülkemizin bu konumunu devam ettiremeyeceği aşikardır. Zira dünya genelinde ekonomik dengeleri yeniden tanımlayan karbon faktörü er ya da geç Türk iş dünyasının, dolayısı ile de toplumumuzun hayatına girecek ve çok önemli sonuçlar doğuracaktır. İşte bu kitabın amacı Türk kamuoyunu yukarıda bahsedilen gelişmeler zorunlu bir şekilde günlük hayatımızı şekillendirmeye başlamadan, söz konusu alanda mevcut küresel düzenlemeler ve en son gelişmeler hakkında bilgilendirmek ve bu son derece önemli konu hakkında ülkemizde bir farkındalık oluşmasına katkıda bulunmaktır. OSMANLI KLASİK ÇAĞINDA SİYASET Feridun M. Emecen Timaş Yayınları İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Feridun Emecen, uzun yıllar süren araştırmalarının ürünü olan bu kitabında, Osmanlı Devleti'nin İmparatorluğa dönüşüm sürecini içine alan Klasik Çağ'daki siyaset anlayışını, geleceğe dair öngörüsünü ve planlarını masaya yatırıyor, merkezi eksenli doğu-batı siyasetini, merkez dışı uçlara yönelik yeni politikaları, Osman Gazi'den Kanuni Sultan Süleyman'a kadar ki Cihan Devleti'ne giden aşamaları, Fatih Sultan Mehmet'in akılcı politikalarını, "Şark Meselesi"ni, İmparatorluğun komşu devletlerle ilişkisini, bugüne kadar göz ardı edilen ama merkezi yönetim anlayışının mahiyetini ve uzun vadeli stratejik planlamaların niteliğini gösteren yaklaşımları detaylarıyla ele alıyor. SPOR FUTBOL MKE Ankaragücü- Manisaspor Yer: 19 Mayıs Stadyumu Hacettepespor-Adıyamanspor Yer: Cebeci İnönü Stadı Keçiören Sportif Aş-Kırklarelispor Yer: Hasan Doğan Stadı Keçiörengücü-Denizlibelediyespor Yer: Aktepe Stadyumu BASKETBOL Ankara D. S. İ- Çankırı Demirspor Yer: Atatürk Spor Salonu Optimum TED Ankara Kolej.-İzmir Bş. Bld. Yer: TOBB ETÜ Spor Salonu Ülker Ankara - Bank Asya Çırağan Koleji Yer: Ankara Spor Salonu

8 YARIŞMA KADIKÖY İSKELESİ VE YAKIN ÇEVRESİ ULUSAL ÖĞRENCİ MİMARİ FİKİR PROJESİ YARIŞMASI Yarışmada, birinci gelen proje 3 bin lira, ikinci proje 2 bin lira, üçüncü proje ise bin 500 lira ile ödüllendirilecek. Mansiyona değer görülen 5 projeye biner liralık para ödülü dağıtılacak. Son başvuru tarihi 4 Şubat ÇOCUKLAR İÇİN DEVLET TİYATROLARI Narnia Günlükleri Aslan, Cadı ve Dolap Çayyolu C. G. Sah Keloğlan Keleşoğlan Akün Sahnesi Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay Şinasi Sahnesi Büyümek İstiyorum Küçük Tiyatro MİMİ İLE KARDAN ADAM Saat: VARYEMEZ AMCA Saat: VARYEMEZ AMCA Saat: MİMİ İLE KARDAN ADAM Saat: Yer: Sincap Tiyatrosu (Ankamall AVM Sanatolia Sahnesi) Tel: PİNOKYO MÜZİKALİ 28,29, Saat: Yer : Ankara Arena (Emniyet Mah. Hipodrom Cad, No: 5 Yenimahalle) CAİLLOU Saat: Yer: Ankamall Sanatolia Sahnesi Tel: Karagöz Sihirli Ağaç Saat: Kardan Adam ile Kar Tanesi Saat: Masallara Yolculuk Saat: Havuç Tarlasındaki Koca Fil Saat: Yer: Pembe Kurbağa Sahnesi (Büklüm Sok. 8/11 Kavaklıdere) Tel:

9 GENEL BİLGİLER TARİH VAKFI OSMANLICA SEMİNERLERİ Tarih Vakfı Ankara Şubesi nde yeni dönem Osmanlıca seminerleri, başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye (el yazısı-rik a) olmak üzere 3 bölüme ayrılmaktadır. Her biri 3 ay 50 saat sürecek seminerler, haftada 2 gün, 2 şer saatten 4 saat şeklinde, Tarih Vakfı nın Selanik Caddesi No: 82/30 Kızılay adresindeki yerinde verilecektir. Tel: İSPANYA'DA AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ Avrupa gönüllü hizmeti kapsamında yaklaşık 6 ay boyunca İspanya'da yaşamak ve ayrımcılıkla mücadele temalı projede, 1 Haziran Şubat 2012 tarihleri arasında görev alabilmek için son başvuru tarihi 1 Şubat 2011 dir. ÖZLÜ SÖZLER *Çocuklarımıza karşı en büyük yükümlülüğümüz, onları içinde yaşayacakları dünyayı anlamaya ve onunla uzlaşmaya hazırlamaktır... Kendi yaşadığımız ya da hayalini kurduğumuza değil. G. Kırk *Okumak bir insanı doldurur, insanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır. Bacon *Aynı gökte uçarlar ama kuzgunun dünyası başka, şahinin dünyası başkadır. M. İkbal *Şüphe, bilgiyle artar. Goethe *Dil ile düğümlenen, diş ile çözülmez. Kaşgarlı Mahmut ÖZEL GÜNLER Cüzzam Haftası Dünya Gümrük Günü Ocak 26 Ocak T ARİHTE BU HAFTA 26 Ocak John Baird Tarafından Televizyonun İcadı (1926) 28 Ocak Mülkiye Mektebi'nin Açılışı (1854)

10 ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ Bu bülten ATİD üyelerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bültendeki etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi, ilgili kurum ve kuruluşlardan temin edilebilir. ATİD Bülteni nde yer almasını istediğiniz haberleri adresine gönderebilirsiniz. Kaynak: 1- H.Yılmaz ÇAĞLAYAN, Ankara da Bu Hafta, Hazine Müsteşarlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Bülteni 2- Hürriyet Gazetesi 3- İnternet Ortamında Çeşitli Kurum ve Kuruluşlar

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 6-12 Aralık 2010 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 ZZ TURİZM Sheraton Hotel & Convention Center Ankara 6-12 Aralık 2010 Etkinlik Programı Servier

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 31 Ekim-06 Kasım 2011 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ 3-4 Kasım 2011 Saat: 20.00 Şef : Stefan Asbury Yer:

Detaylı

Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni. 30 Mart 2010. Değerli Üyemiz,

Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni. 30 Mart 2010. Değerli Üyemiz, Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni 30 Mart 2010 Değerli Üyemiz, Siz Değerli Üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla, Ankara da gerçekleştirilecek olan etkinlikleri (fuar, sergi, sinema,

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 25 Haziran-01 Temmuz 2012 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ FRANSA NIN POPÜLER MÜZİSYENİ ZAZ KONSERİ 30 Haziran 2012 Saat: 19.30

Detaylı

En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1. fikirvesanat.org

En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1. fikirvesanat.org En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1 fikirvesanat.org SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ Yusuf Alemdar Serdivan Belediye Başkanı Bugün Serdivan ı sadece üniversite varlığıyla değil, alternatif birçok

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 26 Mart-17 Nisan SERGİ Elim Sende Enstalasyon Sergisi Nursel Önen Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Nursel Önen, 1980 yılında İzmir de doğmuştur. Plastik

Detaylı

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ SAYI:524 ANKARA DA BU HAFTA 12-18 Mayıs 2014 HAZİNE DEN HABERLER MÜSTEŞARLIĞIMIZDA ATAMALAR Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı Hazine Başkontrolörlüğüne

Detaylı

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ Kültür hizmetlerinin geliştirilerek yaygınlaştırılması, kültürel zenginliklerin

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Kudüs insanlık vicdanını temsil eder Filistin Dayanışma Platformu tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Zemininde Filistin

Detaylı

Sürmeli ye Socrates Ödülü

Sürmeli ye Socrates Ödülü www.ahaber.anadolu.edu.tr? KAMPUSTE NELER VAR? 31 Mart Cumartesi ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 412 30MART-5NİSAN 2007 Sürmeli ye Socrates Ödülü Tiyatro Aşkın Karın Ağrısı Yer: AKM-Oda

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Fotoğraf: Gözde Mendil İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir okul yılını daha geride bıraktık Karne alan tüm çocuklarımız önce

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Fotoğraf: Mesut Yılmaz Sevgili TEGV Dostları, Dolu dolu geçen bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2012 bizim için hızlı, benim için

Detaylı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı 15 2015 à Bilimin Işığı, Astana da Parladı Türkiye ve Dünya da bir çok ilkin altına imza atmış olan isim; Prof. Dr. Mehmet Haberal ın 14 Aralık 2014 de kurduğu Türk Dünyası Transplantasyon Derneği nin,

Detaylı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin İlimizdeydi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin İlimizdeydi 1 2 İçindekiler 2 Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin İlimizdeydi 4 Çocuk Zirvesi 16. Kutlama Toplantısı İlimizde Gerçekleşti 6 Kargı-Kızılırmak HES Yatırım ve Tanıtım Töreni 8 Hitit Üniversitesi

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010 1 Fotoğraf: XXXXXXXX 2 15. Yılımızı Geride Bırakırken... Merhaba, Eğitim sisteminin etkililiğinin önemli ölçütlerinden biri olarak

Detaylı

YIL:4 SAYI:25 ARALIK 2009. Engelliler Meclisi Gençlik Meclisi. Çanakkale Kent Konseyi. Kadın Meclisi

YIL:4 SAYI:25 ARALIK 2009. Engelliler Meclisi Gençlik Meclisi. Çanakkale Kent Konseyi. Kadın Meclisi YIL:4 SAYI:25 ARALIK 2009 Çanakkale Kent Konseyi Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi Gençlik Meclisi Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi Çanakkale Kent Konseyi / Prof. Dr. Türkan Saylan'ın İsmi

Detaylı

Uluslararası Antep - Halep

Uluslararası Antep - Halep Uluslararası Antep - Halep Vakıfları Sempozyumu nin yakınlaşmasının yanı sıra, Gaziantep ve Halep arasında her alanda tesis edilen işbirliğine çok önemli bilimsel katkı sağlayacağına inanıyoruz. Kuran

Detaylı

Köln de sanat galerisi

Köln de sanat galerisi www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 546 31 MAYIS - 6 HAZİRAN 2010 Prof. Dr. Mumcu dan anayasa konferansı Tarih Kulübü nün düzenlediği etkinliğe konuşmacı olarak

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 13-19 Eylül 2010 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ EĞLENCE YAZA VEDA BARBEKÜ PARTİSİ Türk-Amerikan Derneği tarafından her yıl Eylül ayında düzenlenen müzik

Detaylı

Gastetime. Ataşehir binaları SINIFTA KALDI. CHP İl Kadın Kolları, CHP li Kadınlar Taksim de Başbakan ı protesto etti. Kitaplı günleri yeni cem evi

Gastetime. Ataşehir binaları SINIFTA KALDI. CHP İl Kadın Kolları, CHP li Kadınlar Taksim de Başbakan ı protesto etti. Kitaplı günleri yeni cem evi Doğuş, engellileri yalnız bırakmadı Mustafa Kemal e Kitaplı günleri yeni cem evi sevdik w12. sayfada w2. sayfada w9. sayfada KALICI YAŞAMLAR İÇİN 05 Gastetime Anadolu Yakası Yıl:1 Sayı:5 1-15 Haziran 2012

Detaylı

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR SAĞLIK, KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2014-2015 FAALİYETLERİMİZ 1 İÇİNDEKİLER 06 08 10 12 14 44 58 60 Takdim Üniversitemiz Sağlık, Kültür

Detaylı

Yılında Anma Töreni Düzenlendi

Yılında Anma Töreni Düzenlendi Naci Topçuoğlu na, Ölümünün Birinci Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu nun toplam altı dönemden oluşması nedeniyle Türkiye de bir ilk olduğunu belirten Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç.

Detaylı

i n d e k s 26-35 14-17 18-25 K7Portre N D E S indeks Kariyer Prof. Dr. Aşkın Tümer 69 Konuk Yazar Turgut Özakman Rengim Gökmen Bizim Dünyamız

i n d e k s 26-35 14-17 18-25 K7Portre N D E S indeks Kariyer Prof. Dr. Aşkın Tümer 69 Konuk Yazar Turgut Özakman Rengim Gökmen Bizim Dünyamız indeks 2 N D E S I 8 K7Portre Konuk Yazar Turgut Özakman Rengim Gökmen 14-17 Aktüalite 38 Sağlık Dr. Ömer Çobanoğlu 74 18-25 Duyurularýmýz 40 Kiþisel Geliþim Uzm. Psk. Hülya Üstel Kökdemir 42 Gurme Butcha

Detaylı

T.C. ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ. KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ. KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ 2011 YILI FAALİYET RAPORU 1 İÇİNDEKİLER A) MİSYON VE VİZYONU... 5 D) YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 5 a. Hizmet Araçları:... 7 a) Eğitim Hizmetleri:...

Detaylı

23 NİSAN SEVİNCİ. 7 Haziran tahmini, Başkanlık sistemi. Çanakkale hazır... Çocukların büyüklüğü. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile röportaj

23 NİSAN SEVİNCİ. 7 Haziran tahmini, Başkanlık sistemi. Çanakkale hazır... Çocukların büyüklüğü. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile röportaj 23 Nisan 2015 Perşembe www.yedigungazetesi.com Fiyatı 25 Kr Anıtkabir e tuvaller Anıtkabir Komutanlığınca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Bu sabah düzenlenecek resmi

Detaylı