ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ"

Transkript

1 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ Nisan 2011

2 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 FUAR MOBİLYA DEKORASYON 2011 FUARI Fuar, tarihleri arasında Altınpark ANFA Fuar Merkezi nde gezilebilir. 5.YAPIDECOOR ANKARA 2011 FUARI Fuar, tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi nde gezilebilir. KONSER EĞLENCE AHMET KANNECİ KONSERİ Saat: 20:00 Yer: ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Tel: TSK ARMONİ MIZIKASI KOMUTANLIĞI KONSERİ Saat: 20:00 Yer: ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Tel: DEVLET HALK DANSLARI TOPLULUĞU Saat: 20:00 Yer: Ankara Resim ve Heykel Müzesi Tel: ESKİŞEHİR SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ Saat: 20:30 Yer: MEB Şura Salonu Tel: JAPON HALKI İLE DAYANIŞMA KONSERİ Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi'nde, 5 Nisan 2011 Salı günü Saat 20.00'de Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent sanatçıları tarafından "Asrın Felaketini Yaşayan Japon Halkı ile El Ele" konseri gerçekleştirilecektir. Etkinliğe giriş ücretsizdir. Adres: Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No:2 Oran Tel: TİYATRO TEMPO CAZ KONSERLERİ Saat: 20:00 Yer: Tiyatro Tempo Tel:

3 OPERA-BALE Saraydan Kız Kaçırma Yer. Opera Sahnesi Modern Dans "Bahar Ayini" Yer: Opera Sahnesi Seslerle Anadolu Yer. Resim Heykel Müzesi (Operet Sahnesi) BAŞKENT BAHARA MÜZİKLE MERHABA DİYECEK Sevda-Cenap And Müzik Vakfı, Uluslararası Ankara Müzik Festivali 4-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Senfonik müzikten bandoya, çağdaş müzikten popüler klasiğe pek çok müzik türünü Başkentlilerle buluşturacak festivalin etkinlikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu, Resim Heykel Müzesi ve Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi salonlarında gerçekleştirilecek. Tel: TOPLANTI ATEŞ HATTINDA SAKİN KALMAK - ÖFKE KONTROLÜ Saat: Konuşmacı: Saadet Şen Öner Yer: Oran Sevgi Yılı Halk Kütüphanesi Tel: ANKARA HALK MÜZİĞİ SÖYLEŞİSİ VE DİNLETİSİ Saat: 17: 00 Yer: Abidinpaşa Köşkü (Ertuğrul Gazi Mah. Münzeviler Cad. No:6 Abidinpaşa) Tel: CEMAL SAFİ ŞİİR GECESİ Saat: Yer: Kurtuba Kitap Kahve (Bayındır 1 Sok. No: 15 Kızılay) FİKRET OTYAM SÖYLEŞİSİ Saat: Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi (Kennedy Cad. No: 4 Kavaklıdere) Tel: TOPLUMSAL GERÇEKLER VE SANATIMIZ Saat: Ankara Sanat Buluşması "Ankart" bünyesinde gerçekleştirilecek panelde ressam ve eleştirmenler yer alacaktır. Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi (Kennedy Cad. No: 4 Kavaklıdere) Tel: UM:AG SEMİNERLERİ BAŞLIYOR Roman İnceleme Semineri: 5 Nisan 2011 Salı Felsefe Semineri: 12 Nisan 2011 Salı Yazma Semineri: 13 Nisan 2011 Çarşamba Siyasal Düşünceler Tarihi Semineri: 13 Nisan 2011 Çarşamba Temel Fotoğrafçılık Semineri: 14 Nisan 2011 Perşembe Film Atölyeleri Semineri: 15 Nisan 2011 Cuma um:ag Akademi / KHas Felsefe Semineri Başlangıç Tarihi: 19 Nisan 2011 Salı Detaylı bilgi: umag.org.tr/khas.edu.tr Adres: Paris Cd. No:14 Kavaklıdere Tel: SERGİ * Savaş, Güç ve İnanç başlığını taşıyan sergi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi nde 9 Kasım a kadar * Doğa Cennetse, Kent Cehennemdir resim sergisi, Cer Modern de 11 Nisan a kadar gezilebilir. * Ziraat Bankası Yüz Yılın Sergisi, Cer Modern de 25 Nisan a kadar *"İçimizdeki Kalabalıklar" Ayşegül Yarar resim sergisi, 7 Nisan a kadar gezilebilir.

4 *Canan Atalay ın Yeryüzü" adlı sergisi, Atlas Sanat Galerisi nde 29 Nisan a kadar *Hasan Kale nin "Mühr-ü İstanbul & Mikrolar" sergisi, Swissotel de 10 Nisan a kadar gezilebilir. *2010 yılı Fransa daki İşçi- Öğrenci Eylemleri" fotoğraf sergisi, 6 Nisan da Hacettepe Üniversitesi Sergi ve Gösteri Salonu nda, 7 Nisan da ODTÜ Sergi ve Gösteri Salonu nda *Media Özparlak resim sergisi, Parme Sanat Galerisi nde10 Nisan a kadar gezilebilir. *Gazi Üniversitesi Resim Bölümü Deneysel Sanat Sergisi, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu nda 7 Nisan a kadar *Suna Sönmezalp resim sergisi, Aysel Gözübüyük Sanatevi nde 8 Nisan a kadar gezilebilir. *ODTÜ 12. Sanat Festivali Plastik Sanatlar Sergisi, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi nde 24 Nisan a kadar *Nevin Yavuz baskı resim, Yasemin Kalyoncu suluboya sergisi, Milli Piyango Talihkuşu Sanat Galerisi nde 9 Nisan a kadar *Zeliha Akçaoğlu "Yaşama Dair II resim sergisi, Galeri Soyut Çankaya da 20 Nisan a kadar *Özer Boynuzoğlu resim sergisi, Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi nde, 22 Nisan a kadar *"Gurbet Günlerinden Anılar" sergisi, Alman Kültür Merkezi nde 29 Nisan a kadar *Bahar Karması sergisi, Krişna Sanat Merkezi nde1 Mayıs a kadar TİYATRO ANNEM YOKKEN ÇOK GÜLERİZ Saat: Yer: Şinasi sahnesi Tel: KRALİÇE LEAR Saat: 20:00 Yer: ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Tel: Haydi Karına Koş Yer: Şinasi Sahnesi Fosforlu Cevriye (Müzikal) Yer: Çayyolu C. Gökçer Sahnesi 05,08, Bir Delinin Hatıra Defteri Yer: Stüdyo Sahne Soğuk Bir Berlin Gecesi Yer: Küçük Tiyatro 05,08, Genç Osman Yer. Büyük Tiyatro 06,07, Yastık Adam Yer: İrfan Şahinbaş Tiyatrosu Hüzzam Yer. Oda Tiyatrosu Giderayak Yer: Ankara Sanat Tiyatrosu Kardeşlik Töreni "Samah" Yer: Ertan Gösteri Merkezi Uyan Yer: Ertan Gösteri Merkezi Kaneviçeli Oyun Yer: Kocatepe Kültür Merkezi Nikah Kağıdı Yer: Başkent Tiyatroları Kayıkçı Sefası Yer: Başkent Tiyatroları Bir Adam Yaratmak Yer: Başkent Tiyatroları Bernarda Albanın Evi Yer: Tiyatro Tempo Bir Beckett Oynamak Yer: Tiyatro Tempo 2011 YARIŞMA TANPINAR ÖDÜLÜ 10. YILINDA "MEKTUP"A VERİLECEK Osmangazi Belediyesi nin edebiyatımızın büyük ustası Ahmet Hamdi Tanpınar anısına 2001 yılından bu yana edebiyatın değişik dallarında düzenlediği yarışma, bu yıl Mektup dalında yapılacak. Katılımın bir eserle sınırlandırıldığı yarışmaya son katılım tarihi 22 Nisan 2011.

5 Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi, Osmangazi Belediyesi Basın Bürosu ( ) veya adresinden alınabilir. AB-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KARİKATÜR YARIŞMASI Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS), Hacettepe Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırmaları Merkezi ile birlikte, Türk halkını AB-Türkiye ilişkileri hakkında bilgilendirmek amacıyla "AB- Türkiye İlişkileri: Somut Katkılar - Yersiz Korkular" konulu bir karikatür yarışması düzenliyor. Yarışma, tüm karikatüristlere açık olacak. Eserlerin son başvuru tarihi 29 Nisan ÇOCUKLAR İÇİN YENİMAHALLE BELEDİYESİ ÇOCUK TİYATROSU 5 Nisan Saat: 10:00 7 Nisan Saat: 14:00 Rezervasyon: ,08, Benim Tatlı Meleğim Yer: Çayyolu C. Gökçer Sahnesi 05, Boğaç Han İrfan Şahinbaş Tiyatrosu 05,07, Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay? Yer: Şinasi Sahnesi Camdan Kalp Yer. Akün Sahnesi Ezgimizi Kim Çaldı Yer: Tiyatro Tempo Yedi Köyün Yargıcı Yer: Ertan Gösteri Merkezi KİTAP DÜNYASI JAPON KÜLTÜRÜ Bozkurt Güvenç İş Bankası Yayınları Kitap, Japon kültürüne bir bütün olarak bakmaya çalışan ilk Türkçe deneme niteliği taşıyor. Bu niteliğiyle bir Japon araştırması sayılan kitapta, daha önce tartışılmış ve yazılmış konulara değinilirken, üzerinde durulan ve yanıtlanmasına çalışılan temel bazı sorunlar da ele alınmış. JAPON MUCİZESİ VE TÜRKİYE Mehmet Turgut İş Bankası Yayınları Kitapta, Japonya nın İkinci Dünya Savaşı ndan sonra gösterdiği gelişmişliğin ana hatlarının neler olduğu anlatılmıştır. SPOR VOLEYBOL Maliye Milli Piyango - Ziraat Bankası Yer: Başkent Spor Salonu Halkbank - Galatasaray Yer: Başkent Spor Salonu IBA Kimya TED Kolej-FB Acıbadem Yer. TOBB ETÜ Spor Salonu BASKETBOL Türk Telekom -Medical Park Trabzonspor Yer: Atatürk Spor Salonu KÜTÜPHANE GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ KÜTÜPHANE VE DÖKÜMANTASYON MERKEZİ 1898 yılında, Gülhane Askeri Tıp Akademisinde verilen tıbbi eğitim, öğretim ve araştırma hizmetlerini bilimsel ve teknolojik bilgi imkanlarıyla desteklemek amacıyla kurulmuş olan kütüphane, akademik yıl boyunca, Pazartesi-Perşembe , Cuma ,

6 Cumartesi: , yaz döneminde hafta içi : saatleri arasında açıktır. Adres: GATA Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi Etlik Tel: GENEL BİLGİLER GÖLBAŞI YETENEKLİLERİ ARIYOR Gölbaşı Belediyesi, Eğitim Kültür Müdürlüğü çatısı altında kurulacak olan "Halk Dansları Topluluğu", Gölbaşı'nı festivallerde ve şölenlerde, yurt dışında ve yurt içindeki yarışmalarda temsil etmek için dans, black light, ve davul showların bulunduğu özel guruba 50 yetenekli kişi alacak. Detaylı bilgi " " numaralı telefondan veya "www.ankaragolbasi.bel.tr" adresinden alınabilir. AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİYLE POLONYA'YA GİTMEK İSTER MİSİNİZ? Gönüllüler, rehabilitasyon merkezindeki engelli yetişkinlerle beraber çalışarak, onlara günlük aktivitelerde destek olacak, terapistlere asistanlık yaparak çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunacaktır. Proje başlangıç tarihi: 1 Eylül JAPONCA DİL KURSU YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR Deneyimli Türk ve Japon öğretmenler tarafından verilen kurslarda, temel seviye 7 kurdan oluşmakta,1 kur 12 hafta sürmektedir. 7 kur bitiminde Türk Japon Vakfı onaylı sertifika verilmektedir. 2010/2011 yılı 12 Haftalık 1 kur dönemi kurs ücreti 385TL'dir. Bahar dönemi kayıtları, 6 Nisan 2011 tarihine kadar devam edecek. Dersler : 09 Nisan Haziran 2011 Kur Atlama Sınavı : Temmuz 2011 Bilgi için : / 2 E-Posta: ÖZLÜ SÖZLER *Başkalarının kusurlarını tartarken, parmağıyla terazinin kefesine bastırmayan insan pek enderdir. B. Langenfauld *Bilgi bir ışık gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. A. Everett Kanserle Savaş Haftası Avukatlar Günü Öldürülen Gazeteciler Günü Dünya Sağlık Günü Sağlık Haftası Polis Teşkilatının Kuruluşu ÖZEL GÜNLER 1-7 Nisan 5 Nisan 6 Nisan 7 Nisan 8-14 Nisan 10 Nisan TARİHTE BU HAFTA 1 Nisan II. İnönü Zaferi (1921). 4 Nisan Washington'da İmzalanan Bir Anlaşmayla, Kuzey Atlantik Paktı (NATO)'nun Kurulması (1949). 6 Nisan Mustafa Kemal'in, Anadolu Ajansı'nın Kurulmasına İlişkin Bir Bildiri Yayınlaması (1920). 7 Nisan Kızılay Kan Merkezi'nin Açılışı (1957). 8 Nisan Milletlerarası Sağlık Teşkilatı'nın Kuruluşu (1956). 10 Nisan Emniyet Teşkilatı'nın Kuruluşu (1845).

7 ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ Bu bülten ATİD üyelerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bültendeki etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi, ilgili kurum ve kuruluşlardan temin edilebilir. ATİD Bülteni nde yer almasını istediğiniz haberleri adresine gönderebilirsiniz. Kaynak: 1- H.Yılmaz ÇAĞLAYAN, Ankara da Bu Hafta, Hazine Müsteşarlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Bülteni 2- Hürriyet Gazetesi 3- İnternet Ortamında Çeşitli Kurum ve Kuruluşlar

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 28 Ocak-03 Şubat 2013 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 FE OTEL ETKİNLİKLERİ SWISSÔTEL ANKARA DA YEMEK KURSLARI ANKARA, Ocak 2013 Swissôtel Ankara,

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 6-12 Aralık 2010 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 ZZ TURİZM Sheraton Hotel & Convention Center Ankara 6-12 Aralık 2010 Etkinlik Programı Servier

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 31 Ekim-06 Kasım 2011 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ 3-4 Kasım 2011 Saat: 20.00 Şef : Stefan Asbury Yer:

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 24-30 Ocak 2011 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 EĞLENCE 25 OCAK SALI-45 likler KARAOKE VE ASSOLİST SENSİN canlı orkestra, mikrofon elimizde

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 9-15 Ocak 2012 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ *PERİYODİK KONSER 12-13 Ocak 2012

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 30 Eylül- 06 Ekim 2013 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 FE FUAR MODEV 2013-ULUSLARARASI MOBİLYA DEKORASYON VE TEKSTİL FUARI 2-6 Ekim 2013 Yer:

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 24-30 Eylül 2012 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 FESTiVAL NALLIHAN'DA YÜRÜYÜŞ FESTİVALİ 29 Eylül 2012 Saat: 10.00 Yer: Nallıhan Ayhan Sümer

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 30 Nisan-06 Mayıs2012 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ ANKARA DEVLET ÇOKSESLİ MÜZİK KOROSU 3 Mayıs 2012 Saat: 20.00 4 Mayıs 2012

Detaylı

Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni. 30 Mart 2010. Değerli Üyemiz,

Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni. 30 Mart 2010. Değerli Üyemiz, Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni 30 Mart 2010 Değerli Üyemiz, Siz Değerli Üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla, Ankara da gerçekleştirilecek olan etkinlikleri (fuar, sergi, sinema,

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 25 Haziran-01 Temmuz 2012 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ FRANSA NIN POPÜLER MÜZİSYENİ ZAZ KONSERİ 30 Haziran 2012 Saat: 19.30

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 13-19 Eylül 2010 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ EĞLENCE YAZA VEDA BARBEKÜ PARTİSİ Türk-Amerikan Derneği tarafından her yıl Eylül ayında düzenlenen müzik

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 27 Ağustos-02 Eylül 2012 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ ANKARA LATİN DANS GECESİ 30 Ağustos 2012 Tel: 284 29 25 Yer: Tepe Prime

Detaylı

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ SAYI:524 ANKARA DA BU HAFTA 12-18 Mayıs 2014 HAZİNE DEN HABERLER MÜSTEŞARLIĞIMIZDA ATAMALAR Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı Hazine Başkontrolörlüğüne

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10-16 Aralık 2012 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 FE FUAR -FESTİVAL MİCKEY'NİN MÜZİK FESTİVALİ Mickey Mouse ve arkadaşları, bu gösteride Küçük

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 2-8 Ağustos 2010 ği ile Yardım Et parçası eşlik ediyor. ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ TURİZM HAMAMÖNÜ NDE FAYTON SEFASI Bir zamanlar sokaklarında fayton

Detaylı

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek.

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek. BASIN YAYIN HALKLA ĐLĐŞKĐLER DAĐRE BAŞKANLIĞI MALĐ YILI FAALĐYET RAPORU HARCAMA YETKĐLĐSĐ SUNUŞU Basın Yayın ve Halkla Đlişkiler Daire Başkanlığı hizmetlerini 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5216 Sayılı Büyükşehir

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ

ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ -18 Ocak 2006 tarihinde Türkçe yayın yapan TD1 televizyon kanalında canlı olarak yayınlanan "Almanya Gündemi" programında, Büyükelçiliğimiz Çalışma ve Sosyal

Detaylı

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir.

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir. Çankaya Üniversitesi 20062007 akademik yılı mezunlarını Ülkemizin önemli vakıf üniversitelerinden biri olan Çankaya Üniversitesi, evrensel ve bilimsel eğitimöğretimle, insan ve vermenin gururunu yaşıyor.

Detaylı

Parkta selfie keyfi. Görme engelliler için kitap okuyacaklar BAŞKAN DAN 22-23 TE 5 TE 13 TE

Parkta selfie keyfi. Görme engelliler için kitap okuyacaklar BAŞKAN DAN 22-23 TE 5 TE 13 TE KARŞIYAKA BELEDİYESİ İ Z M İR - T Ü R K İ Y E SAYI 9 / HAZİRAN 2015 Parkta selfie keyfi 5 TE Görme engelliler için kitap okuyacaklar 13 TE BAŞKAN DAN Bir ay içerisinde hem sanata, hem spora, hem kültüre

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik ADANA 12 Eylül- 12 Eylül ün 25 inci yıldönümü dolayısıyla yapılan mitinge katılındı. 16 Eylül- İl Koordinasyon Kurulu (İKK) toplantısına katılındı. 28 Eylül- İKK toplantısına katılım sağlandı. 3 Ekim-

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

KÜLTÜREL SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI

KÜLTÜREL SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI KÜLTÜREL SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREV TANIMI 30.12.1991 tarihinde kurulan Daire Başkanlığımızın görevi; hedefine yönelik olarak, kent bütününde gerek kültürel, gerekse sosyal anlamda kendilik bilincini

Detaylı

ZÜBEYDE HANIM SAĞLIK YÜKSEKOKULU... 229 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU... 233 SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU... 234 ZÜBEYDE HANIM SAĞLIK HİZMETLERİ

ZÜBEYDE HANIM SAĞLIK YÜKSEKOKULU... 229 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU... 233 SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU... 234 ZÜBEYDE HANIM SAĞLIK HİZMETLERİ İÇİNDEKİLER KURULUŞ VE GELİŞME... 1 KURULUŞ ŞEMASI... 3 ÜNİVERSİTE SENATOSU... 4 ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU... 6 GENEL SEKRETERLİK... 7 SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI... 9 STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE

Detaylı