Değerlerinizi Koruyun!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Değerlerinizi Koruyun!"

Transkript

1 İnternet ve Bilgi Teknolojileri Değerlerinizi Koruyun!

2 NetKilit ; Sizin dışınızdaki kullanıcıların internet ve dosya erişimlerini kolayca sınırlandırmanızı sağlayan, donanım korumalı (NetKilit Anahtarı) bir yazılımdır.

3 NETKİLİT Teknolojileri 1 Elektronik Anahtar ( Dongle) 2 3 Çekirdek (Kernel ) Seviyesi Servis Yazılımları Elektronik Anahtar İle Kırılamaz Web Entegrasyonu 4 Ethernet Seviyesinde Trafik Yönetimi 5 USB,CD/DVD-ROM/RW, DOSYA Erişim Kontrolü 6 7 Admin Haklarına Karşı Koruma Özelleşmiş Güvenlik Algoritmaları

4 1 Elektronik Anahtar Otomatik Tanıma! Kopyalanamaz! 256 Bit HASH ler! NetKilit USB Anahtarı, donanımsal olarak kopyalanamayan, tamamen yerli üretim, yüksek seviyede şifreleme yöntemlerine sahip, kurulum gerektirmeden kendini bilgisayara tanıtabilen, bilgisayarın USB portuna takarak kullanılabilen, yüksek teknoloji bir güvenlik donanımıdır.

5 1 Elektronik Anahtar Lisanslama veya farklı kullanım senaryoları için; Bir Netkilit Anahtarı birden fazla bilgisayarda tanımlanabilir yada Bir bilgisayar için birden fazla NetKilit Anahtarı tanımlanabilir. Kullanılan donanım ve yazılım teknolojileri ile, NetKilit Anahtarı'nın donanım olarak kopyalanıp çoğaltılamaz olması sağlanmıştır. NetKilit Anahtarı, Netkilit Yazılımı ile haberleşmesinde standart ve standart olmayan ( Güvenliği arttırması açısından) şifreleme algoritmalarını kullanmaktadır. NetKilit Anahtarı bilgisayarınıza ilk bağlandığında ek bir sürücü gerekmeden, otomatik olarak tanınır.

6 1 Elektronik Anahtar Netkilit Yazılımı yetkilendirme işlemlerinde, NetKilit Anahtarını kullanır. NetKilit Anahtarı olmadan yazılım limitli kullanım modunda devam eder. NetKilit yazılımı Windows'da çekirdek seviyesinde çalışarak, Windows En Yetkili Kullanıcısı (Administrator) ile durdurulamaz ve silinemez. Yazılım yetkilendirme işlemlerinde Windows kullanıcı yetkilendirmelerini kullanmadığı için Anahtarsız erişim isteklerine cevap vermez. Güvenliği en üst seviyede tutar. PC üzerinde yazılımın kullandığı bilgiler, ayrıca şifreli olarak muhafaza edilir ve her PC için farklı algoritmalar seçilerek otomatik olarak uygulanır. İlgili dosyalar Netkilit Sistemi ile Senkronize çalışır.

7 2 Kernel Seviyesi Servis Yazılımları Kernel Microsoft VeriSign 1 Windows un en alt seviyesinde çalışan Kernel seviyesi NetKilit servisleri ile Admin Haklarına Karşı tam Koruma sağlar. Yoğun trafikler bile bu servisler sayesinde sisteme yük getirmez. 2 NetKilit geliştirdiği yazılımlar için Microsoft tan Netkilit e özel Altitude Numarası almıştır. Bu numara ile NetKilit Kernel Servisleri Microsoft Güvenilir Servisleri arasına girmiştir. 3 NetKilit almış olduğu VeriSign Code Signing Certificates for Microsoft Authenticode sertifikası ile tüm yazılımlarını uluslararası platformda digital olarak tanınır hale getirmiştir.

8 3 Elektronik Anahtar İle Kırılamaz Web Entegrasyonu Pc üzerinde herhangi bir Private Key tutulmaz. Erişimler 2048 Bit Key ler ile şifrelenmektedir. Her bir anahtar kendi algoritma ve Key lerine sahiptir. Hiçbir anahtarın Key i fiziksel olarak okunamaz. Oturumlar, anahtar olmadan açılıp sürdürülemez. Anahtar oturumu olmadan yetkilendirme yapılamaz. Rastgele Algoritmalar web ve anahtar tarafında senkronizedir.

9 4 Ethernet Seviyesinde Trafik Yönetimi Paket İçeriği Kontrolü 1 DNS Kontrol Tüm internet trafiği kontrol edilerek, uygun trafiğe izin verilir. Uygun trafik ( izin verilen erişimler), NetKilit Anahtar sahibinin belirlediği kişiselleştirilmiş trafiktir. NetKilit servisleri yoğun trafiklerde bile sisteme yük getirmez. 2 Sisteme tanıtılmamış tüm DNS değişiklikleri otomatik olarak algılanıp, kurala göre değiştirilir. VPN/3G/Harici Proxy Kontrol 3 Program kurulumundan sonra eklenen 3G gibi yeni network arayüzleri otomatik olarak kapsanır.

10 5 USB,CD/DVD-ROM/RW, DOSYA Erişim Kontrolü Taşınabilir Medya Kontrolü 1 CDROM/DVDROM/CDRW/DVDRW vb. medyaya Netkilit yetkili modunda değilken (Anahtar bilgisayara bağlı değilken);bilgisayarın medya erişimleri istenirse kısıtlanabilir. Bilgisayardaki dosyaların CD'ye yazılmasını,usb diske kopyalanmasını veya bu medyalardan bilgisayara yeni dosyaların girişi engellenebilir. Dosya/Klasör Erişim Kontrolü 2 Bilgisayar üzerinde istenilen dosyaların erişim hakları kernel seviyesinde NetKilit tarafından yönetilir. Dosya gizlendiği zaman Pc Kullanıcı haklarından bağımsız (Admin Dahil) dosyaya anahtarsız ulaşılamaz. Dosya okuma moduna getirildiği zaman Pc Kullanıcı haklarından bağımsız (Admin Dahil) dosya anahtarsız değiştirilemez. Exe uzantılı dosyaların günlük/saatlik internet erişim süreleri anahtar sahibi tarafından zamana göre düzenlenebilir.

11 6 Admin Haklarına Karşı Koruma Kullanıcı Haklarından Bağımsız Zamanlanmış görev Teknolojisi 1 NetKilit sahip olduğu Microsof Altitude Numarası ile yüklendiği Windows 2 üzerindeki en yetkili kullanıcı haklarının bile üzerinde çalışır. Yazılım Mimarisi windows Administrator kullanıcısının NetKilit Yazılımını durduramayacağı şekilde tasarlanmıştır. NetKilit anahtarına sahip olunmadan program öngörülen çalışma seyrinden çıkartılamaz. (Safe-Mode ve diğer alt modlar dahil) NetKilit Yazılımını kullanarak, bilgisayarınızın Dosya Çalıştırma Haklarını ve İnternet Erişimini zamana bağlı bir biçimde düzenlenebilir. Netkilit Yetkili Modunda değilken (Anahtar bilgisayara bağlı değilken); bilgisayardaki seçilen uygulamaların veya Zamanlanmış Görevler dahilinde izin verilmiş sitelerin hangi zaman aralıklarında izinli olacaklarını ayarlanabilir.

12 Netkilit Ürün Ailesi Aile İş Yerim. PD

13 NetKilit Teknolojileri ile NetKilit PD NetKilit PD, PC üzerindeki dosya ve klasörlerin erişimlerini izleyip kontrol edebilen (Gizleme / Yazma Korumalı hale getirme/şifreleme), Sistem kullanıcıları tarafından bile engellenemeyen altyapısı ile, Bilgi güvenliğinizi koruyan ve NetKilit Anahtarı ile tamamen uyumlu çalışan bir yazılımdır. NetKilitPD ile, Gizlenen Dosya/Klasör, Anahtar çekildiğinde otomatik kaybolur ve hiçbir şekilde (windows un kendi servisleri dahil) ulaşılamaz.anahtar takıldığında otomatik olarak tekrar kullanıma açılır. Yazma Korumalı hale getirilen Dosya/Klasör, Anahtar çekildiğinde otomatik olarak korunur ve hiçbir şekilde (windows un kendi servisleri dahil) değiştirilemez. Anahtar takıldığında otomatik olarak tekrar kullanıma açılır. Şifrelenen dosya, Windows ve PC den bağımsız olarak hiçbir ortamda anahtarsız açılamaz.

14 NetKilit Teknolojileri ile NetKilit AİLE NetKilit AİLE, Günümüz şartlarında bilgisayar kullanım bilgisi oldukça ileri seviyede olabilen çocuklarımızı HERHANGİ BİR TEKNİK BİLGİYE İHTİYAÇ DUYMADAN internetteki tehlikelere karşı koruyabileceğiniz, bilgisayar başında geçirdikleri süreleri ayarlayabileceğiniz, tamamen Türkiye İnternet Kullanıcı Profili göz önüne alınarak geliştirilmiş bir yazılımdır. NetKilitAİLE, NetKilitPD yazılımının tüm fonksiyonlarını içermektedir. NetKilit Aile, merkezi sistem sunucuları ile sürekli senkron halde çalışır. Böylece, isteyen kullanıcı uzaktan evdeki bilgisayarında lokal çalışan NetKilitAİLE yazılımını yönetebilir. Yönetim Arayüzünü test etmek için; https://system.netkilit.com/public/ adresini kullanabilirsiniz. adresi: Şifre :

15 NetKilit Teknolojileri ile NetKilit AİLE NetKilitAİLE Yazılımında, NetKilitPD fonksiyonlarınının tamamı bulunmaktadır. Bir Netkilit Anahtarı birden fazla bilgisayarda tanımlanabilir yada bir bilgisayar için birden fazla NetKilit Anahtarı tanımlanabilir. Taşınabilir Medya Kontrolü yapılabilir. Zamanlanmış Görevler(Günlük,Saatlik) dahilinde uygulama çalıştırma imkanı vardır. Zamanlanmış Görevler (Günlük,Saatlik) dahilinde İnternet Kategorileri kısıtlanabilir. Kişiselleştirilmiş Kategoriler oluşturulabilir. Kara Liste (Black List) oluşturulabilir. Tek tuşla süreli/süresiz PD dışındaki tüm fonksiyonlar kapatılabilir. * **Talep halinde NetKilitAİLE Katagorileri Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı nın yayınladığı izin verilen adresler ile uyumlu hale getirilebilir.

16 NetKilit Teknolojileri ile NetKilit İŞYERİM NetKilit İŞYERİM, Yöneticilerin, herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan personellerinin internet erişimlerini kontrol edebilecekleri, işyerindeki bilgi değeri yüksek dosya/klasörleri koruyabilecekleri tamamen Türkiye İnternet Kullanıcı Profili göz önüne alınarak geliştirilmiş bir yazılımdır. NetKilitİŞYERİM, NetKilitAİLE yazılımının tüm fonksiyonlarını içermekle birlikte özelleştirilmeye müsaittir.

17 https://system.netkilit.com/public/ adresi: Şifre :

İçindekiler. Okyanus Bilişim Teknolojileri 1. Misyon ve Vizyon 2. Ürünler 3. İletişim 4. Broşürler 5

İçindekiler. Okyanus Bilişim Teknolojileri 1. Misyon ve Vizyon 2. Ürünler 3. İletişim 4. Broşürler 5 2008-2009 İçindekiler Sayfa Okyanus Bilişim Teknolojileri 1 Misyon ve Vizyon 2 Ürünler 3 İletişim 4 Broşürler 5 Okyanus Bilişim Teknolojileri Okyanus Bilişim Teknolojileri 2005 yılında İstanbul da kurulmuştur.

Detaylı

BİLGİ GÜVENLİĞİ VE BİLGİ İŞLEM PROSEDÜRÜ

BİLGİ GÜVENLİĞİ VE BİLGİ İŞLEM PROSEDÜRÜ 1.AMAÇ: Kurumun otomasyon üzerindeki tüm bilgilerinin yönetimini, korunmasını, dağıtımını ve önemli işlevlerinin korunmasını düzenleyen kuralları ve uygulamaları belirlemeyi amaçlar. 2. KAPSAM: Bu talimat,

Detaylı

StorageCraft Kurtarma Ortamı Kullanım Kılavuzu

StorageCraft Kurtarma Ortamı Kullanım Kılavuzu StorageCraft Kurtarma Ortamı Kullanım Kılavuzu Page 1 1. StorageCraft Kullanım Kılavuzu................................................................................. 3 1.1 ShadowProtect Genel Bakış...............................................................................

Detaylı

HASTANE BİLGİ SİSTEM GÜVENLİĞİ PROSEDÜRÜ Doküman No: YÖN. PR.05 Yayın Tarihi:14.02.2013 Revizyon Tarihi: - Revizyon No: 00

HASTANE BİLGİ SİSTEM GÜVENLİĞİ PROSEDÜRÜ Doküman No: YÖN. PR.05 Yayın Tarihi:14.02.2013 Revizyon Tarihi: - Revizyon No: 00 1.AMAÇ Karacabey Devlet Hastanesine başvuruda bulunan kişilere ait bilgilerin güvenliğinin sağlanması amaçlı öncelikle verilerin doğru olarak toplanması, depolanması ve kullanılmasına ilişkin uygulamalarımızı

Detaylı

5651 ve 5070 Sayılı Kanun Tanımlar Yükümlülükler ve Sorumluluklar Logix v2.3 Firewall. Rekare Bilgi Teknolojileri

5651 ve 5070 Sayılı Kanun Tanımlar Yükümlülükler ve Sorumluluklar Logix v2.3 Firewall. Rekare Bilgi Teknolojileri 5651 ve 5070 Sayılı Kanun Tanımlar Yükümlülükler ve Sorumluluklar Logix v2.3 Firewall 5651 Sayılı Kanun Kanunun Tanımı : İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SUNUCU ACTIVE DIRECTORY YAPISI Ankara, 2014 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

VPN (SANAL ÖZEL AĞLAR)

VPN (SANAL ÖZEL AĞLAR) T.C FIRAT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK BÖLÜMÜ VPN (SANAL ÖZEL AĞLAR) BİTİRME ÖDEVİ HAZIRLAYANLAR Arif YILDIZ M. Ali AKDENİZ DANIŞMAN Yrd Dç.Dr. Hasan BALIK Haziran, 2005 ELAZIĞ

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM, KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM, KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ TÜRKÇE TANITIM, KURULUM, KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ Bu doküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ...1

Detaylı

Netsis Merkezi Kimlik Denetim Sistemi (SSO) ve Hizmet Programları

Netsis Merkezi Kimlik Denetim Sistemi (SSO) ve Hizmet Programları Netsis Merkezi Kimlik Denetim Sistemi (SSO) ve Hizmet Programları Amaç ve Fayda Üzerine inşa edildiği platform ve kullandığı teknolojiden bağımsız olarak Web/Windows tüm Netsis uygulamalarının tek bir

Detaylı

8 GÜVENLİK DUVARI(Firewall)

8 GÜVENLİK DUVARI(Firewall) 8 GÜVENLİK DUVARI(Firewall) 8.1 Giriş İşletmelerin intranet ve extranet uygulamaları dolayısıyla dış dünyayla olan bağlantıları artmıştır. Böyle sistem yapılarının saldırılardan korunması daha zordur.

Detaylı

ShadowProtect Kullanım Kılavuzu

ShadowProtect Kullanım Kılavuzu ShadowProtect Kullanım Kılavuzu Page 1 1. ShadowProtect Kullanım Kılavuzu............................................................................... 4 1.1 ShadowProtect Genel Bakış...............................................................................

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem yaşam Kullanım kılavuzu Air 6271 One touch setup Simple & easy to use 7/24 people destek support hattı 0 +90 212 212 444 4440 0239 T L İçindekiler Kılavuza

Detaylı

Sunucu İşletim Sistemleri

Sunucu İşletim Sistemleri Sunucu İşletim Sistemleri 13.03.2015 1 Sunucu İşletim Sistemleri Örnekler Windows Server Sürümleri : Windows Server 2000 Windows Server 2003 Windows Server 2008 Windows Server 2012 2 Windows Server 2003

Detaylı

İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum... WEB Arayüzü Üzerinden Internet

İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum... WEB Arayüzü Üzerinden Internet İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum.... WEB Arayüzü Üzerinden Internet Bağlantı Ayarları... IPTV Bağlantı Kontrolü... WEB Arayüzü

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ GÜVENLİĞİ (YAZILIM)

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ GÜVENLİĞİ (YAZILIM) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ GÜVENLİĞİ (YAZILIM) ANKARA, 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

BÖLÜM 9. 9. WINDOWS NT ve 2000 İŞLETİM SİSTEMİ. 9.1. Windows NT

BÖLÜM 9. 9. WINDOWS NT ve 2000 İŞLETİM SİSTEMİ. 9.1. Windows NT BÖLÜM 9 9. WINDOWS NT ve 2000 İŞLETİM SİSTEMİ 9.1. Windows NT Microsoft NT (New Technology) İşletim Sistemi, Windows NT 3.1 adıyla sunulan 1993' teki sürümünden bu yana, ağ işletim sistemleri için, standart

Detaylı

AVG 9 Anti-Virus plus Firewall

AVG 9 Anti-Virus plus Firewall AVG 9 Anti-Virus plus Firewall Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 90.6 (14.9.2009) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar, ilgili sahiplerine aittir. Bu

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5650 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

Endian Ürün Ailesine Genel Bakış

Endian Ürün Ailesine Genel Bakış Endian UTM Ürün Ailesi Endian UTM (Unified Threat Management- Birleşik Tehdit Yönetimi) ürün ailesi; hırsızlığa, virüslere, casus yazılımlarına (spyware), gereksiz postaların (spam) gelmesine ve diğer

Detaylı

NTM ELEKTRİK ELEKTRONİK İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ (BGYS)

NTM ELEKTRİK ELEKTRONİK İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ (BGYS) NTM ELEKTRİK ELEKTRONİK İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ (BGYS) ISO/IEC-27001:2005 POLİTİKALAR POLİTİKALAR 1 - GÜVENLİK POLİTİKASI 2 - ERİŞİM DENETİMİ POLİTİKASI 3 - TEMİZ EKRAN

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway Kullanım kılavuzu Air 6372 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri 4 1.2 Kutu içeriği 4

Detaylı

antikor Yönetim Panelleri

antikor Yönetim Panelleri 1 antikor Yönetim Panelleri AntiKor G100, S100, S200, P100, P200, E100, E200 ve E300 sürümünde de 15 ana kategori bulunmaktadır. Modeline göre bazı kategoriler ve menüler lisans kapsamı dışında olabilir.

Detaylı

İŞLETİM SİSTEMLERİ GÜVENLİĞİ

İŞLETİM SİSTEMLERİ GÜVENLİĞİ İŞLETİM SİSTEMLERİ GÜVENLİĞİ Burak Bayoğlu, BTYÖN Danışmanlık Bilgisayar sistemlerinin temel işletim altyapısını oluşturan işletim sistemleri, sistem üzerinde çalışan diğer uygulama ve servislere de güvenlik

Detaylı

KABLOSUZ YEREL ALAN AĞI GÜVENLİĞİ KILAVUZU

KABLOSUZ YEREL ALAN AĞI GÜVENLİĞİ KILAVUZU ULUSAL ELEKTRONİK VE KRİPTOLOJİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ Doküman Kodu: BGT-6001 KABLOSUZ YEREL ALAN AĞI GÜVENLİĞİ SÜRÜM 1.00 3 MART 2008 Hazırlayan: Battal ÖZDEMİR P.K. 74, Gebze, 41470 Kocaeli, TÜRKİYE Tel:

Detaylı

Sayfa 1 / 57. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com

Sayfa 1 / 57. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com WDS-540 Kablosuz AP-Router Sayfa 1 / 57 Sayfa 2 / 57 İçindekiler Bölüm 1 Giriş... 4 1.1 Hoşgeldiniz... 4 1.2 Bu Kılavuz Hakkında... 4 1.3 Telif Hakkı Bildirisi... 4 Bölüm 2 Kablosuz Ağınızın Tasarımı...

Detaylı

Kablosuz yaşam. 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 5450

Kablosuz yaşam. 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 5450 Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu Air 5450 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum Sistem Gereksinimleri

Detaylı

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450 Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router Kullanım kılavuzu Air 4450 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GIRIŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri

Detaylı

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Yeni Nesil WiFi Kullanıcı Yönetimi ve 5651 Sayılı Yasa 1 Çözümü Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log

Detaylı

DĠYANET ĠġLERĠ BAġKANLIĞI BĠLĠġĠM KAYNAKLARI BĠLGĠ VE SĠSTEM GÜVENLĠĞĠ YÖNERGESĠ (*) BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

DĠYANET ĠġLERĠ BAġKANLIĞI BĠLĠġĠM KAYNAKLARI BĠLGĠ VE SĠSTEM GÜVENLĠĞĠ YÖNERGESĠ (*) BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar DĠYANET ĠġLERĠ BAġKANLIĞI BĠLĠġĠM KAYNAKLARI BĠLGĠ VE SĠSTEM GÜVENLĠĞĠ YÖNERGESĠ (*) BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönergenin amacı, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde

Detaylı

Wireless MAXg Teknolojisi 802.11g ağları için kapsama alanını, performans, güvenliği ve basitliği MAXimum düzeye getirir

Wireless MAXg Teknolojisi 802.11g ağları için kapsama alanını, performans, güvenliği ve basitliği MAXimum düzeye getirir Wireless MAXg Teknolojisi 802.11g ağları için kapsama alanını, performans, güvenliği ve basitliği MAXimum düzeye getirir Teknoloji Açıklaması İster ofiste iş yapıyor olalım, isterse evimizde Internet üzerinde

Detaylı