[SUB-TITLE 1] Özellikler

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "------------------------------------------------- [SUB-TITLE 1] Özellikler"

Transkript

1 [TITLE] CitiDirect CitiDirect Online Bankacılık sistemi birçok alanda ödül almış, çok uluslu şirketlere ve finansal kuruluşlara sorunsuz, verimli ve web-tabanlı global bankacılık hizmetlerine güvenli erişim sağlayan global internet bankacılığı platformudur. [SUB-TITLE 1] Özellikler CitiDirect'in başlıca özellikleri: Ödeme otomasyonu ve dosya alış-verişine dayalı muhasebe entegrasyonu, Müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilen işlem akışı, Dosya alış-verişlerinin ve raporların otomatikleştirilmesi, CitiDirect'i 24 dilde kullanma imkanı, Her ekranın kullanıcıya göre özelleştirilebilmesi. [SUB-TITLE 2] Hizmetler CitiDirect İnternet Bankacılığı'nı kullanarak aşağıda belirtilmiş olan hizmetleri kullanabilirsiniz. Yurtiçi ödemeler (EFT ve havaleler) Yurtiçi ve yurtdışı döviz transferleri Bloke Çek düzenleme talimatı Vergi, SSK ve gümrük vergisi ödemeleri Toplu ödeme dosyası aktarımı Hesap ekstresi görüntüleme Denetim Raporlarını görüntüleme [SUB-TITLE 3] Güvenlik Prosedürleri SafeWord Doğrulama Metodu: Sistem Yöneticileri ve işlem yaratma ve onaylama hakkına sahip her kullanıcı, Safeword Doğrulama Metodunu kullanmak zorundadır. Safeword Doğrulama Metodu bir Safeword Kartı kullanımını gerektirmektedir. SafeWord kartı CitiDirect'e giriş ekranında sorulan soruların cevaplanması için kullanılan bir fiziksel donanımdır. SafeWord kartın kullanılması için kart sahibi öncelikli olarak kişisel şifresini (PIN) girerek kartı çalışır hale getirmelidir. Doğru PIN girilip SafeWord kart açıldıktan sonra CitiDirect giriş ekranındaki soru SafeWord kartına girilir. SafeWord kartı, kullanıcı ve oturuma özel olarak dinamik bir

2 şifre üretir ve bu cevap CitiDirect giriş ekranındaki cevap boşluğuna girilir. Doğru cevap girilmesi sonrasında CitiDirect o kullanıcının hakları doğrultusunda kullanıma açılır. Güvenli Şifre Metodu: Güvenli Şifre Metodu sadece görüntüleme ve raporlama haklarına sahip olan kullanıcılar içindir. Buna ek olarak Safeword Doğrulama Metodu ile sisteme giriş yapabilen ve sadece görüntüleme, raporlama ve Netting haklarına erişmek isteyen kullanıcılar, kullanıcı profillerinde tanımlanmış ise, Güvenli Şifre Metodu ile de CitiDirect'e giriş yapabileceklerdir. Fakat CitiDirect oturumuna Güvenli Şifreleme Metodu ile erişen kullanıcılar işlem girme ve/veya işlem onaylama yetkileri bulunsa bile bu haklarını kullanamazlar. Bu nedenle Sistem Yöneticileri ve/veya işlem girmeye ve/veya onaylamaya yetkili kullanıcılar, yukarıda SafeWord Doğrulama Metodu altında tarif edilen yöntem ile CitiDirect'e girmek durumundadırlar. Güvenli Şifre Metodu ile sisteme giriş yapabilmek için Sistem Yöneticilerinin kullanıcıları bu şekilde yetkilendirmesi gerekmektedir. Bir kere bu ayarlama yapıldıktan sonra, Sistem Yöneticileri gerekli şifreleri kullanıcılara iletmekle sorumludur. Bir kullanıcı, doğru kimlik ve şifreyi girdiği takdirde CitiDirect'e girip kullanıcı profilinin izin verdiği görüntüleme ve raporlama işlemlerini yapabilecektir. [SUB-TITLE 4] Karşılıklı Sorumluluklarımız CitiDirect Internet Bankacılığı, müşterilerinin finansal bilgilerini korumak için güvenli ve başarısını kanıtlamış teknolojiler kullanmaktadır. Birden çok kademe içeren güvenlik altyapısı sayesinde bankacılık işlemleri güvenli bir şekilde yürütülmektedir Bankamızın Sorumlulukları Citibank, müşterilerinin güvenliğini en üst düzeyde tutabilmek için her zaman en son teknolojileri uygulamaya çalışmaktadır. Aşağıda belirtilmiş olan maddeler CitiDirect'de kullanılmakta olan çeşitli güvenlik uygulamalarından bazılarıdır. CitiDirect'e kullanıcılar Safeword Kart (dinamik şifre kartı) ile giriş yapabilirler. Sadece görüntüleme yapmak isteyen kullanıcılara Güvenli Kullanıcı Kimliği ve Güvenli Şifre verilmektedir. CitiDirect kullanıcılara ilk girişleri sırasında, Safeword kartlarını ya da güvenli şifrelerini aktive etmek için müşteri kimliklerini sormaktadır. CitiDirect'deki oturumlarınız Soket Düzeyi Güvenlik Protokolü (SSL) kullanılarak 128 bit şifreleme ile şifrelenir. CitiDirect aynı zamanda Mesaj Doğrulama Kodu (MAC) kullanarak şifreli SSL bağlantısı üzerinden gönderilen verilerin bütünlüğünü korur. CitiDirect İnternet Bankacılığının SSL sertifikası Verisign tarafından temin edilmiştir. CitiDirect'deki tüm faaliyetleriniz denetim kayıtlarında tutulmaktadır.

3 Müşterilerimizin Sorumlulukları Lütfen unutmayın; bizim sağlamış olduğumuz güvenlik önlemlerinin yanı sıra, sizin dikkat etmeniz gereken noktalar da güvenliğinizi sağlamak için çok önemli rol oynamaktadır. Citibank, müşterilerinin gizli nitelikteki bilgilerini e-posta yolu ile talep etmemektedir. Tarafınıza gönderilen ve bilgi talebini içeren bu tarz e-postaları cevaplamayınız ve doğrudan müşteri temsilciniz ile temasa geçiniz. Güvenli şifrenizin tahmin edilmesi ihtimaline karşı basit olmayan şifreler belirlemeye çalışınız. Safeword kartınızın şifresini kimse ile paylaşmayınız ve kartınızın çalınması ya da kaybolması gibi durumlarda hemen müşteri temsilciniz ile temasa geçiniz. CitiDirect'e giriş yaparken sağ altta görünen kilit işaretini kontrol ederek sitenin doğruluğundan emin olunuz. Kullandığınız web tarayıcısında üretici firmanın duyurmuş olduğu yazılım güncellemelerinin ve güvenlik yamalarının yüklü olduğundan emin olunuz. CitiDirect'i kullanacağınız bilgisayarın güvenliğinden emin olunuz. Eğer güvenliğinizi tehdit edecek herhangi bir unsurla karşılaştığınızı düşünüyorsanız, lütfen müşteri temsilciniz ya da Elektronik Bankacılık ekibimiz ile temasa geçiniz. (Telefon: , e-posta: [SUB-TITLE 5] Bilmeniz Gerekenler Önce Güvenlik CitiDirect İnternet Bankacılığı'nın tasarımındaki ana kriterlerden bir tanesi, verilerinizin güvenli olarak hazırlanması, iletimi ve işleme alınmasıdır. Standart güvenlik prosedürlerimizi kullanarak, erişim iki şekilde sağlanmaktadır: İşlem yapmak için mutlaka SafeWord kartı (dinamik şifre kartı) ve PIN kullanılmalıdır. Sadece hesap görüntülemek amacıyla - Güvenli Kullanıcı Kimliği ve Güvenli Şifre kullanılabilir. CitiDirect, dört kademeden oluşan güvenlik sistemine sahiptir: Kimlik tespiti ve doğrulama Kullanıcı izni ve yetkisi Veri şifreleme Kontroller ve uyarılar Yetkisiz erişimi engellemek için kullanıcı kimliğinin tespiti ve doğrulanması CitiDirect platformuna işlem yapmak amacıyla erişim yetkisi, sadece SafeWord karta (dinamik şifre kartı) sahip kullanıcılara tanınmaktadır. SafeWord kartları, yetkisiz kişilerin CitiDirect İnternet Bankacılığı'na erişebilme riskini büyük ölçüde azaltırlar.

4 SafeWord kartıyla CitiDirect'e giriş yapacak kullanıcıların, her seferinde yeni bir şifre oluşturmak için Kişisel Kimlik Numarası'nı (PIN) SafeWord kartına girmesi gerekir. Şirketinizin tercih etmesi halinde, sadece raporlama ve, sorgulama amacı ile CitiDirect'e giriş yapacak kullanıcılar, alternatif bir yol olarak, Güvenli Kullanıcı Kimliği ve Güvenli Şifre kullanabilirler. Kullanıcı erişimini sınırlandırmak bakımından kullanıcı izni ve yetkisi Kullanıcı izinleri, erişim profilleri tarafından kontrol edilirler. Bu profiller, CitiDirect İnternet Bankacılığı içerisindeki kullanıcı erişim seviyelerini ve fonksiyonlarını belirlemektedir. Bu nedenle kullanıcılar sadece CitiDirect'te tanımlanmış yetkilerini kullanabilirler. Bu profiller, bankamızın güvenlik yöneticileri tarafından kontrol edilir ve kullanıcının işlem yapma yetkisini, diğer kriterlerin yanı sıra ödeme tutarı, hesap, para birimi veya işlem tipi bazında belirler. Finansal bilgileriniz için verilerin korunması CitiDirect ile transfer edilen veriler Soket Düzeyi Güvenlik Protokolü (SSL) kullanılarak 128-bit şifreleme yöntemiyle şifrelenir. SSL gizlilik ve güvenilirlik sağlamak üzere tasarlanmış bir protokoldür. Finansal kuruluşların kullanmakta oldukları internet uygulamaları için bir standart olan 128 bit şifreleme, CitiDirect Online Bankacılık'da SSL sertifikası ile sağlanır ve yetkisiz tarafların erişimini engeller. Buna ek olarak, SSL, Mesaj Doğrulama Kodu (MAC) kullanarak SSL bağlantısı üzerinden gönderilen verilerin bütünlüğünü korur. MAC, SSL oturumu sırasında transfer edilen verilere herhangi bir şekilde müdahale edilip edilmediğini kontrol eder. Yetkisiz Erişim teşebbüslerini tespit etmek için güvenlik kontrolleri ve uyarılar CitiDirect İnternet Bankacılığı'nın güvenliği, yetkisiz erişimi önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra, kontroller ve uyarılar, CitiDirect platformuna yetkisiz erişim teşebbüslerinin tespitini ve etkisiz hale getirilmesini sağlar. CitiDirect İnternet Bankacılığı'nın tanıtımını görmek ve Citi'nin yerel ve global ölçekte neden tercih edilen bir iş ortağı olduğunu öğrenmek için lütfen müşteri temsilciniz ile irtibata geçiniz. CitiDirect'deki Değişiklikler Citibank, CitiDirect İnternet Bankalığı'nda yapılacak değişiklikler hakkında müşterilerini bilgilendirir. Ayrıca kullanıcılar CitiDirect'e giriş yaptıklarında bu bilgilendirme mesajlarını görüntüleyebilirler. Mobil Bankacılık Mobil Bankacılık için kullandığınız cep telefonunuzun güvenliği çok önemlidir. Mobil bankacılığı kullanırken cep telefonunuzu başkalarının kolayca ulaşabileceği alana bırakmamalı, mutlaka mobil bankacılık işlemlerinizi tamamladıktan sonra çıkış yapmalısınız. Güvenliğiniz için mobil uygulamaları sadece güvendiğiniz kaynaklardan indiriniz.

5 Mobil tarayıcınızdaki Otomatik Tamamlama fonksiyonunu kullanmayınız. Otomatik Tamamlama ile daha önce işlem yaparken (bankacılık, adresine giriş vb.) kullandığınız tüm şifreler ve kullanıcı bilgileri saklanır. Telefonunuzun 3. şahısların eline geçmesi durumunda bu bilgilere erişimini engellemek için, mobil tarayıcınızın Otomatik Tamamlama özelliğini kullanmayınız veya bu özelliği kullanıyorsanız devre dışı bırakınız. Bluetooth uygulamasının kapalı olması, Mobil bankacılık uygulamasını kullanırken daha güvenli işlem yapmanızı sağlayacaktır. Bluetooth üzerinden gelen, kaynağını ve güvenilirliğini bilmediğiniz dosyaları kabul etmeyiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonlarının da birer işletim sistemlerinin olması sebebiyle, zararlı yazılımlar cep telefonlarına da bulaşabilmektedir. Bu zararlı yazılımlardan korunmak için cep telefonunuza uygun ve lisanslı bir anti-virüs yazılımı kurunuz. Anti virüs programları, cep telefonunuza virüs, casus programlar gibi zararlı yazılımların yüklenmesine engel olabilir veya yakalanmasını sağlar.

Güvenliğiniz için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir:

Güvenliğiniz için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir: İnternet Bankacılığı, bankacılık hizmetlerinin internet üzerinden sunulduğu bir alternatif dağıtım kanalıdır. Türkiye'de bugün internet bankacılığı, herhangi bir banka şubesinin size sağlayacağı hizmetlerin

Detaylı

İnternette Ödeme ve Güvenlik

İnternette Ödeme ve Güvenlik İnternette Ödeme ve Güvenlik Kırklareli Üniversitesi, Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu gulnuricli@yahoo.com, bora.aslan@kirklareli.edu.tr Özet: İnternet üzerinden alışveriş yapan tüketici sayısı gün geçtikçe

Detaylı

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Yeni Nesil WiFi Kullanıcı Yönetimi ve 5651 Sayılı Yasa 1 Çözümü Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log

Detaylı

Gizlilik Politikası. Daha detaylı olarak: İÇERİK

Gizlilik Politikası. Daha detaylı olarak: İÇERİK Gizlilik Politikası Giriş İşbu belge, Wilhelm-Wagenfeld Straße 22, 80807 Munich, Germany adresinde yer alan Travian Games GmbH nin (bundan böyle TRAVIAN GAMES olarak anılacaktır) Gizlilik Politikasıdır.

Detaylı

BİLGİ GÜVENLİĞİ VE BİLGİ İŞLEM PROSEDÜRÜ

BİLGİ GÜVENLİĞİ VE BİLGİ İŞLEM PROSEDÜRÜ 1.AMAÇ: Kurumun otomasyon üzerindeki tüm bilgilerinin yönetimini, korunmasını, dağıtımını ve önemli işlevlerinin korunmasını düzenleyen kuralları ve uygulamaları belirlemeyi amaçlar. 2. KAPSAM: Bu talimat,

Detaylı

BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKALARI

BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKALARI BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKALARI C. POLİTİKALAR C.1. İnsan Kaynakları ve Zafiyetleri Yönetimi C.1.1. Çalışan personele ait şahsi dosyalar kilitli dolaplarda muhafaza edilmeli ve dosyaların anahtarları kolay

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar 27 Haziran 2014 CUMA Resmî Gazete Sayı : 29043 TEBLİĞ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: ÖDEME KURULUŞLARI VE ELEKTRONİK PARA KURULUŞLARININ BİLGİ SİSTEMLERİNİN YÖNETİMİNE VE DENETİMİNE İLİŞKİN

Detaylı

İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı Editörden Dergimizin bu sayıdaki özel konusu İnternet Bankacılığı Av. Özgür ERALP avukat@ozgureralp.av.tr Türkiye nin ilk ve tek dergisinin 2008/2 (7.sayı) sayısıyla tekrar karşınızdayız. Dergimizin bu

Detaylı

BÖLÜM 2. ELEKTRONİK TİCARETİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GEREKEN TEKNİK ALTYAPI

BÖLÜM 2. ELEKTRONİK TİCARETİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GEREKEN TEKNİK ALTYAPI BÖLÜM 2. ELEKTRONİK TİCARETİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GEREKEN TEKNİK ALTYAPI Elektronik ticaret faaliyetlerini yürütmek isteyen şirketlerin bu konuda teknik bir altyapı ihtiyaçları bulunmaktadır. Elektronik

Detaylı

Bilgi Güvenliği Politikası

Bilgi Güvenliği Politikası İÇİNDEKİLER GİRİŞ KISALTMALAR TABLOSU 1. E-POSTA POLİTİKASI 2. ŞİFRE POLİTİKASI 3. ANTİ-VİRÜS POLİTİKASI 4. İNTERNET ERİŞİM VE KULLANIM POLİTİKASI 5. SUNUCU GÜVENLİK POLİTİKASI 6. VERİTABANI GÜVENLİK POLİTİKASI

Detaylı

Travian Games GmbH nin Gizlilik Politikası

Travian Games GmbH nin Gizlilik Politikası Travian Games GmbH nin Gizlilik Politikası İşbu belge, Wilhelm-Wagenfeld-Str. 22, 80807 Munich, Germany adresinde yer alan Travian Games GmbH nin (bundan böyle TRAVIAN GAMES olarak anılacaktır) Gizlilik

Detaylı

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 HSBC Bank A.Ş. Sicil No: İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü - 268376 Ticaret Unvanı: HSBC Bank A.Ş. Şirket Merkezi: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 128 Şişli 34394/İstanbul

Detaylı

Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz

Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz Gelişen teknoloji dünyasının öncü markası DARK ın yüksek teknoloji içeren akıllı cep telefonunu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Dark Evo E40 akıllı cep telefonu günümüzün

Detaylı

YASAL BİLGİLER. 6362 Sayılı SPKN. Uyarınca Sunmaya Yetkili Olduğumuz Hizmetler

YASAL BİLGİLER. 6362 Sayılı SPKN. Uyarınca Sunmaya Yetkili Olduğumuz Hizmetler YASAL BİLGİLER Burada yer alan bilgiler, Sermaye Piyasası Kurulu nun III-39.1 sayılı Yatırım Kuruluşlarının Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliği nin 28. maddesi hükümleri gereği açıklanmaktadır.

Detaylı

Gizlilik Politikası Sözleşmesi

Gizlilik Politikası Sözleşmesi Gizlilik Politikası Sözleşmesi Alantron bilgilerinizin gizliliğine saygı duyar. Gizlilik Politikası Sözleşmesi bu konuyu ele alışımımızın elektronik ortamda nasıl uygulandığını açıklar niteliktedir. Bu

Detaylı

RIM in Gizlilik Politikası

RIM in Gizlilik Politikası RIM in Gizlilik Politikası Research In Motion Limited ve bağlı şirketleri ve kuruluşları ( RIM ), (uygulanabilir gizlilik veya veri koruma yasaları tarafından belirtildiği üzere) tanımlanabilir bir birey

Detaylı

Shell Uygulamaları: Genel Kullanım Şartları ve Koşulları

Shell Uygulamaları: Genel Kullanım Şartları ve Koşulları Shell Uygulamaları: Genel Kullanım Şartları ve Koşulları Lütfen bu mobil uygulamayı (bundan böyle Uygulama olarak anılacaktır) kullanmadan önce işbu kullanım şartları ve koşullarını dikkatlice okuyun.

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Baskı 1.1 TR Pișt... Yalnızca bu kılavuz değil, șunlar da var... Microsoft Mobile Servis Koşulları ve Gizlilik poliçesi hakkında bilgi almak için, www.nokia.com/

Detaylı

BANKA VE KREDİ KARTI İŞLEMLERİNDE KULLANILAN BİLGİ SİSTEMLERİNİN YÖNETİMİ HAKKINDA TEBLİĞ TASLAĞI. BİRİNCİ BÖLÜM Başlangıç Hükümleri

BANKA VE KREDİ KARTI İŞLEMLERİNDE KULLANILAN BİLGİ SİSTEMLERİNİN YÖNETİMİ HAKKINDA TEBLİĞ TASLAĞI. BİRİNCİ BÖLÜM Başlangıç Hükümleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: (Taslak) Görüş ve önerileriniz için: kartmevzuat@bddk.org.tr BANKA VE KREDİ KARTI İŞLEMLERİNDE KULLANILAN BİLGİ SİSTEMLERİNİN YÖNETİMİ HAKKINDA TEBLİĞ TASLAĞI

Detaylı

www.dtco.vdo.com Hızlı Başvuru Kitabı TIS-Web

www.dtco.vdo.com Hızlı Başvuru Kitabı TIS-Web www.dtco.vdo.com Hızlı Başvuru Kitabı TIS-Web Imprint Bu kitapta yer alan bilgiler, ön bilgilendirme yapılmaksızın değiştirilebilir. Continental Automotive GmbH şirketinin böyle bir durum karşısında herhangi

Detaylı

e-güven Sertifika Uygulama Esasları (Nitelikli Elektronik Sertifika Dışındaki Elektronik Sertifikalar için)

e-güven Sertifika Uygulama Esasları (Nitelikli Elektronik Sertifika Dışındaki Elektronik Sertifikalar için) e-güven Sertifika Uygulama Esasları (Nitelikli Elektronik Sertifika Dışındaki Elektronik Sertifikalar için) Sürüm 1.1 Yürürlük Tarihi: Temmuz, 2013 OID 2.16.792.3.0.1.1.3.1 Değirmen Sokak Nida Kule İş

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

Gerçek Yaşamda Açık Anahtar Altyapısı Riskleri ve Türkiye de E-imza

Gerçek Yaşamda Açık Anahtar Altyapısı Riskleri ve Türkiye de E-imza inet-tr 06 - XI. "Türkiye'de İnternet" Konferansı Bildirileri Gerçek Yaşamda Açık Anahtar Altyapısı Riskleri ve Türkiye de E-imza TOBB ETÜ Bilgisayar Mühendisliği rzilan@etu.edu.tr, gulay@etu.edu.tr, abattal@etu.edu.tr

Detaylı

AVG 9 Anti-Virus plus Firewall

AVG 9 Anti-Virus plus Firewall AVG 9 Anti-Virus plus Firewall Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 90.6 (14.9.2009) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar, ilgili sahiplerine aittir. Bu

Detaylı

İNTERNET VE AĞ GÜVENLİĞİ

İNTERNET VE AĞ GÜVENLİĞİ İNTERNET VE AĞ GÜVENLİĞİ İNTERNET VE AĞ GÜVENLİĞİ HAZIRLAYAN: TEAM VOLTRAN BARTIN ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ İNTERNET VE AĞ GÜVENLİĞİ İÇİNDEKİLER 1. İnternet

Detaylı

NTM ELEKTRİK ELEKTRONİK İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ (BGYS)

NTM ELEKTRİK ELEKTRONİK İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ (BGYS) NTM ELEKTRİK ELEKTRONİK İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ (BGYS) ISO/IEC-27001:2005 POLİTİKALAR POLİTİKALAR 1 - GÜVENLİK POLİTİKASI 2 - ERİŞİM DENETİMİ POLİTİKASI 3 - TEMİZ EKRAN

Detaylı

AKINSOFT. Sayfa 1. WOLVOX Kontrol Paneli. AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası

AKINSOFT. Sayfa 1. WOLVOX Kontrol Paneli. AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 WOLVOX 7 Kontrol Paneli WOLVOX ERP E-Business yazılım paketinin merkezi

Detaylı

Aile ve İnternet Doç. Dr. Mehmet Akif OCAK

Aile ve İnternet Doç. Dr. Mehmet Akif OCAK Aile ve İnternet Doç. Dr. Mehmet Akif OCAK Doç. Dr. Mehmet Akif OCAK Aile ve İnternet T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Copyright 2013, Aile ve Sosyal

Detaylı

www.e50plus.eu Page 1 of 28

www.e50plus.eu Page 1 of 28 AVRUPA PROGRAMI LLP-Leonardo da Vinci- Yenilik Transferi Geleneksel Ürünlerin 50 yaş üstü kadınlar tarafından e-ticareti Avrupa Birliği Yaşam Boyu Eğitim Programı desteği ile Proje Numarası 2009-1-GR1-LEO

Detaylı

Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz

Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz Gelişen teknoloji dünyasının öncü markası DARK ın yüksek teknoloji içeren akıllı cep telefonunu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Dark Evo P60 akıllı cep telefonu günümüzün

Detaylı