PLC/SCADA YAZILIMLARI ÇELİK KONSTRÜKSİYON ENDÜSTRİYEL TESİS İMALAT VE MONTAJI SİLO İMALATLARI ENDÜSTRİYEL OTOMASYON SİSTEMLERİ PLC/SCADA YAZILIMLARI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "PLC/SCADA YAZILIMLARI ÇELİK KONSTRÜKSİYON ENDÜSTRİYEL TESİS İMALAT VE MONTAJI SİLO İMALATLARI ENDÜSTRİYEL OTOMASYON SİSTEMLERİ PLC/SCADA YAZILIMLARI"

Transkript

1 ÇELİK KONSTRÜKSİYON ELEKTROMEKANİK SİLO İMALATLARI ENDÜSTRİYEL TESİS İMALAT VE MONTAJI PLC/SCADA PLC/SCADA YAZILIMLARI YAZILIMLARI ENDÜSTRİYEL OTOMASYON SİSTEMLERİ

2 FİRMA TANITIMI İVME ELEKTROMEKANİK VE ENDÜSTRİYEL OTOMASYON SİSTEMLERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ, 1996 yılında TL sermaye ile İlyas GÖZÜBATIK (ÖDTÜ Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisi) ve Mustafa GÖZÜBATIK (ODTÜ Makine Mühendisi) tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana; her zaman ve her koşulda, ürettiği tüm mal ve hizmetler kalite çizgisini korumuştur. İvme, yüksek teknolojik ürün tasarımları ve üretimi, değişik alanlarda ar-ge projeleri ve yeniliklere imza atmıştır. Kendi alanında lider yurtiçi ve yurtdışı firmalarla proje ortaklıkları yapmıştır. Toplam 550 çalışanı olan şirketin bünyesindeki teknik departmanlarda 5 tasarım mühendisi, 20 uygulama mühendisi ve 20 uzman tekniker görev yapmaktadır. Müşteri için üretilen her ürünün kalite ve standartlara uygun olması ve sürekli olarak da bu çıtanın daha yüksek noktalara çıkarılmak istenmesinden dolayı, firmamız kendi sektöründe son derece itibarlı ve güven duyulan bir firma haline gelmiştir. Bugün için ödenmiş sermayesi TL olan şirket, İdari faaliyetlerini İvedik Organize Sanayindeki sahibi olduğu 600 m 2 lik merkez ofisinde sürdürmektedir. Mekanik imalatlarının bir kısmını ise Kazan İstanbul yolu üzerindeki 30. Km de m2 si kapalı, m2 si açık olmak üzere toplam m 2 lik fabrika binasında, diğer bir kısmını ise Kırıkkale Organize Sanayi içerisinde sahibi bulunduğu m2. lik kendi fabrikasında sürdürmektedir. Şirket Ar-ge çalışmalarını ise Hacettepe Teknokent de bulunan ofisinde yapmaktadır. Ar-ge çalışmaları ile ilgili olarak TÜBİTAK destekli 2 adet proje yürütülmektedir. Bunlar; Vidalı Filtre Pres Teknolojisinin Geliştirilmesi projesi ile Karıştırmalı-Bilyalı İnce Öğütme Değirmen Teknolojisinin Geliştirilmesi projeleridir. Kalite ve Standardına çok önem veren şirkette faaliyetler, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemine uygun olarak yapılmaktadır. Bunun neticesi olarak da firma kurumsal alt yapısı sağlam bir zemine oturmuş olmaktadır. FİRMA FAALİYETLERİ Firmamızın başlıca faaliyet alanları; Anahtar Teslimi Endüstriyel Tesis proje, imalat, montaj ve müteahitliği, Kırma eleme tesisleri, Metalik maden zenginleştirme tesisleri, Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, Scada, PLC sistemleri, Proses Mühendisliği, Çelik Konstrüksiyon Mekanik İmalatları, Vidalı Pres imalatları İnce Öğütme Değirmenleri, Konveyörler(zincirli ve bantlı) ve endüstriyel taşıma sistemleri, Özel makine imalatları Elevatörler Silolar(Hububat, Paslanmaz ve Maden Cevher Siloları), Hidrolik Kaldırıcılar, Toz toplama sistemleri(jet-pulse Filtre), Isı ölçme sistemleri, Tartım ve dozajlama sistemleri,

3 REFERANSLARIMIZ Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü SLİ Müessesesi Müdürlüğü BLİ Müdürlüğünde anahtar teslimi 150 ton/saat kapasiteli Kömür Zenginleştirme ve 60 ton/saat kapasiteli kömür torbalama tesisi kurulması işi TMO Genel Müdürlüğü 2 adet Vidalı Pres İmalatı TMO Genel Müdürlüğü Kimyasal Taşıma Sistemi TMO Hacı Bektaş Siloları Ekmekçiler-Atlas İnşaat İş Ortaklığı alt yüklenici olarak Elektrik ve Otomasyon işleri, 2000 TMO Polatlı Ekmekçiler-Atlas İnşaat İş Ortaklığı Ton Çelik Silolar elektrik ve otomasyon işleri, 2001 TMO Ekmekçiler-Atlas İnşaat İş Ortaklığı 30 Adet Mısır Kurutucu Makinası elektrik ve otomasyon işleri, ETİ Alüminyum A.Ş. Genel Müdürlüğü Konveyör-bant sistemi ETİ Alüminyum A.Ş. Genel Müdürlüğü 3 adet mekanik kantarın elektronik kantara dönüştürülmesi TMO Ankara Bölge Müdürlüğü Ayaş Çelik silo tadilatı TMO Genel Müdürlüğü Horasan 50 tonluk Elektronik Baskül Onarım İnşaatı TMO Genel Müdürlüğü Derince Liman Filosu 1. ve 3. blok kuyularının Karayolu ve Demiryoluna direk çıkış yoluyla bağlantısının yapılması ve buna bağlı olarak PMS Otomasyon Sistemine adaptasyonu yazılımı işi, TMO Genel Müdürlüğü, Iğdır 60 tonluk Elektronik Vasıta Baskülü Onarım İnşaatı TMO Genel Müdürlüğü, Tercan 50 tonluk Elektronik Baskül Onarım İnşaatı Konya Şeker Fab.A.Ş. Pancar Küspesi Paketleme ve Peletleme Tesisi TKİ Genel Müdürlüğü 300 ton/saat Kriplaj Tesisi TKİ Genel Müdürlüğü 150 ton/saat Kömür Zenginleştirme Tesisi, 60 ton/saat Kömür Torbalama Tesisi, TKİ Genel Müdürlüğü 5500 ton/gün Kömür Torbalama Tesisi, ETİ gümüş A.Ş. 500 ton/saat Kırma Eleme Tesisi, ETİ gümüş A.Ş. 9 adet 300 tonluk Karıştırıcılı Tank tasarım, imalat ve montajı DENTAŞ 70 ton/gün Kağıt Hamuru Hazırlama Tesisi, Toz Filtre İHRACAT- SUUDİ ARABİSTAN ( Çimento Fabrikaları ) SÖĞÜTSEN SERAMİK- ÇANKIRI GRANİT FAB ton 35 mt yükseklikte çelik bina, 215 adet 105 m3 paslanmaz silo, 4000 ton çeşitli seramik makinaları platform imalatları, 2400 mt konveyör bant. Devam ediyor... YILDIZ BAKIR / GÜMÜŞHANE 500 Ton/Saat Kurşun çinko tesisi komple çelik işletme binaları (4000 Ton), makine platformları, 1500 tonluk 6 adet silo, 800 mt konveyör bant Devam ediyor NESKO AŞ / TRABZON SÜRMENE Bakır tesisi 1 adet 12 mt, 3 adet 8 mt çaplı susuzlaştırma tikineri ETİ GÜMÜŞ A.Ş. / KÜTAHYA 68 adet 10 mikron altı öğütme değirmeni

4 İNCE ÖĞÜTME DEĞİRMENİ(SMD) İNCE ÖĞÜTME DEĞİRMENİ (SMD) : Firmamız tarafından AR-GE çalışmaları tamamlanmış olup, üretimine başlanmıştır. SMD, 10µm altı öğütme özelliğine sahiptir. Şu an metalik maden sektöründe sulu olarak çalışmaktadır. Kuru öğütme için AR-GE çalışmalar devam etmektedir

5 SİLOLAR DÜZ TABANLI HUBUBAT SİLOLAR: Düz tabanlı silolar 4 m. İle 30 m. Çap arasında ve 50 ton ile ton arasında değişik çap ve yüksekliklerde silolar üretmektedir. Silolarımızda 350 gr/m2 veya 450 gr/m2 galvaniz kaplamalı çelik yan duvar sacları kullanılmaktadır. Kullanılacağı bölge şartları göz önüne alınarak silolar EURO CODE 1-4, EURO CODE standartlarında dizayn edilmektedir KONİK TİP HUBUBAT SİLOLAR: Konik tabanlı silolar 1 metre ile 15 metre çap ve 1 ton ile 1500 ton arasında kapasitelerde değişik çap ve yüksekliklerde üretilir. Konik silo tabanı açısı kullanıcı ihtiyaçlarına göre 40 ile 60 derece arasında üretilir.

6 PASLANMAZ SİLOLAR Paslanmaz silolar istenilen ölçülerde üretilmektedir. Granit ve Seramik sektöründe kullanılmaktır. 304L, 316L Paslanmaz çelikten üretilmektedir. MADEN CEVHER SİLOLARI Yüksek tonajlı silolar üretimi 1000 Ton ile Ton arası kapasiteye göre ASME standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Sıcak Haddelenmiş saclarla üretilmektir.

7

8 ÇELİK KONSTRÜKSİYON ÇELİK KONSTRÜKSİYON Hızla gelişen ülkemizde, Yapı ve Endüstri sektörüne duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik gibi parametreler göz önünde bulundurularak, optimum imalatlar Ülkemizin vazgeçilmezleri olmalıdır. İşte bu inançla yoluna devam eden firmamız, sizleri Çelik Konstrüksiyon teknolojisinin nimetlerinden faydalanmaya davet etmektedir.

9 KONVEYÖRLER ZİNCİRLİ KONVEYÖR : Konveyörler 30 ile 500 ton/saat arasında değişik kapasitelerde üretilmektedir. Zincir sertleştirilmiş çelikten üretilerek darbelere ve sürtünmelere karşı dirençli hale getirilmiştir. Taşıyıcı paletler daha sessiz çalışma ve uzun ömürlü olması için sürtünmeye ve ısıya dayanıklı Castermid malzemeden üretilmektedir. BANTLI KONVEYÖR: Bantlı konveyörler 100T/H ile 1500 T/H arasında istenilen projeye göre üretilmektedir. Rulo, tambur ve bant dışındaki tüm parçalar kendi imalatımızdır. HELEZON KONVEYÖR : Mekanik Taşıma(Helezon konveyör, kovalı elevatör vs.) her ne kadar zor olarak görülse ve bir takım kalıpları olsa da elektrik gücü olarak en ekonomik çözümdür. Helezon konveyör uygulamaları uzun mesafelerde yatırım maliyeti fazla olduğundan pek tercih edilmezler. Fakat işletme maliyeti ise bunun tam tersi olarak çok düşüktür.

10 ELEVATÖRLER Elevatörler kullanıcının ihtiyaçlarına göre 20 ile 100 t/saat taşıma kapasiteli olarak üretilmektedir. Kullanılan bant ve kovalar elevatörün kapasite ve yüksekliğine göre seçilir. Kullanılan kovalar tesislerin gereksinimine uygun olarak üretilmektedir. Ayrıca otomasyon sistemine bağlanan ürün giriş ve bant sensörleri dolum ve boşaltmada sıkışmaları önleyerek güvenli ve verimli çalışma sağlar.

11 TOZ TOPLAMA SİSTEMLERİ JET PULSE FİLTRE Jet-Pulse tipi toz tutma filtreleri, endüstriyel alanda üretim sırasında ortaya çıkan tozun, kokunun ve dumanın hava emişi ile ortamdan alınarak filtre edilmesine sağlayan otomatik sistemlerdir. Üretimi modüler olarak yapılmakta olup, nakliye ve montaj kolaylığı sağlamaktadır. JET PULSE FİLTRE Keşif ekiplerimizle belirleyeceğimiz kapasitelere göre projeleriniz dizayn edilir.

12 HİDROLİK SİSTEMLER ÇOK YÖNLÜ DAĞITICILAR Ağırlıklı olarak yem, gıda, kimya ve gübre gibi tesislerde hammadde ve mamullerin iletilmesi ve depolanması sırasında akışını kontrol etmektedir. Özellikler; Gövde 3mm ST 37 veya AISI 304 sacdan imal edilir, Tahrik elemanı pnömatik pistondur, Pnömatik çalışma basıncı 6 bar dır, Kapalı-açık konumlarını gösteren limit şalteri mevcuttur, Kapak sacı, mal geçiş yönüne dik veya açılı hareket etmektedir, Sızdırmazlığı sağlayan özel plastik mevcuttur, Opsiyonel olarak manuel ve motorlu olarak yapılabilir HİDROLİK KAMYON KALDIRMA Tır ve kamyonların üzerindeki yükleri boşaltmak için kullanılır. Komple araçla beraber kaldırılır. Hububat depolarında kullanılmaktadır.

13 ENDÜSTRİYEL OTOMASYON SİSTEMLERİ Endüstriyel tesisler için otomasyon sistemleri ve yazılımları uzman mühendislerimiz kontrolüyle gerçekleştirmekteyiz.

14 ELEKTRİK Tüm endüstriyel tesis elektrik tesisat ve kablolama işlemleri uzman teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

15 PLC/SCADA YAZILIMLAR Tüm işletmelerde otomasyon çözümlerini deneyimli personellerimizle prosese uygun PLC destekli MCC panoları imalatıyla sağlamaktayız.

16 PROJELERİMİZDEN TKİ KRİPLAJ TESİSİ

17 PROJELERİMİZDEN TKİ GLİ TORBALAMA

18 PROJELERİMİZDEN DENTAŞ KÂĞIT HAMURU HAZIRLAMA TESİSİ

19 PROJELERİMİZDEN ETİ GÜMÜŞ 500 T/H KIRMA ELEME TESİSİ

20 PROJELERİMİZDEN KONYA ŞEKER KÜSPE PELETLEME TESİSİ

21 PROJELERİMİZDEN ETİ GÜMÜŞ LEACHING TESİSİ

22 PROJELERİMİZDEN SÖĞÜTSEN SERAMİK VE GRANİT FABRİKASI

23 PROJELERİMİZDEN YILDIZ BAKIR 750T/H KIRMA ELEME T/H FLOTASYON TESİSİ

24 MERKEZ İvedik OSB Öz Anadolu Sanayi Sitesi 665.sokak No: 72 Yenimahalle / ANKARA Tel : Fax : FABRİKA İstanbul Yolu Üzeri 30.km SARAY / ANKARA Tel : Fax : AR-GE 2. Ar-Ge Binası No: 1 Teknokent Hacettepe / ANKARA Tel :

Endüstriyel Yıkama Sistemleri

Endüstriyel Yıkama Sistemleri Endüstriyel Yıkama Sistemleri www.intersonik.com.tr www.intersonik.com.tr İNTERSONİK; 1988 yılından bu yana Endüstriyel Yüzey İşlem Tesisleri alanında faaliyet göstermektedir. Türkiye de konusunda ilk

Detaylı

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU HAZIRLAYANLAR Emel KÖŞKER Mukaddes EREL Ömer Faruk DAĞLIOĞLUGİL Haziran 2012 Not: Bu rapor T.C.

Detaylı

GEYİK İSKELE. 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... www.gyp.com.tr info@gyp.com.tr

GEYİK İSKELE. 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... www.gyp.com.tr info@gyp.com.tr GEYİK İSKELE 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... 444 7 497 G Y P www.gyp.com.tr info@gyp.com.tr 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... GEYİK İSKELE Firma

Detaylı

EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. Kimdir?

EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. Kimdir? 3. SYF EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. Kimdir? EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş, 2002 yılında İtalyan REEL S.R.L ve Türk ortaklığı şeklinde faaliyetlerine başlayan REEL Otomasyon firmasının unvan ve vizyon değişikliği

Detaylı

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri 01 2015 local Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri Akıllı Fabrikalar 24 RUBRIK L 2 drive & control local Kahve Mutluluğu! Modern kahve dükkânlarında sunulan ürün çeşitliliği bazen

Detaylı

Dev projeye dev kule vinçler

Dev projeye dev kule vinçler NCKY nin tercihi TEKNOÇEVRE NCKY, yapımını gerçekleştirdiği Ankara-Pozantı otoyol projesinde yarma şevlerinin yarattığı risklere karşı, TEKNOÇEVRE ile birlikte gerçekleştirdiği çelik ağ uygulamasıyla önlem

Detaylı

Misyonumuz Vizyonumuz

Misyonumuz Vizyonumuz 02 Misyonumuz Kuruluşundan itibaren modern çağın gereklerine uygun olarak yapılanan Bursa Çimento; Şirket kültürü olarak baz aldığı yönetim ve organizasyonda kurumsallaşma ilkesini, Ülke ekonomisine katkı,

Detaylı

OTOMASYONDA ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

OTOMASYONDA ÇÖZÜM ORTAĞINIZ OTOMASYONDA ÇÖZÜM ORTAĞINIZ NGT ENDÜSTRİYEL OTOMASYON PROJE VE TAAHHÜT NGT mühendislik olarak uzun yıllar otomasyon sektörüne hizmet eden deneyimli ve uzman kadromuzla, sahip olduğumuz bilgi birikim, uzmanlık

Detaylı

yeraltı beton kösk sac kösk

yeraltı beton kösk sac kösk 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67

Detaylı

www.d-sistem.com.tr D SİSTEM YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ

www.d-sistem.com.tr D SİSTEM YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ www.d-sistem.com.tr D SİSTEM YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ İÇİNDEKİLER Hakkımızda FM200 Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri CO₂ Gazlı Söndürme Sistemleri Inert Gazlı Söndürme Sistemleri NOVEC 1230 Söndürme Sistemleri

Detaylı

MT Company Index. MT Firma Rehberi. www.mtrehber.com. Türkçe / English

MT Company Index. MT Firma Rehberi. www.mtrehber.com. Türkçe / English MT Company Index MT Firma Rehberi Bu bir hizmetidir www.mtrehber.com Türkçe / English 2014 Madencilik Türkiye Dergisi: İlk sayısının yayınlandığı Eylül 2009 tarihinden bu yana sektöre hep farklı bir bakış

Detaylı

HAREKET. KONTROL TEKNOLOJiLERi MERKEZi

HAREKET. KONTROL TEKNOLOJiLERi MERKEZi HAREKET KONTROL TEKNOLOJiLERi MERKEZi İçindekiler 01 HKTM 02 Hizmet Kalitemiz 03 Tasarım, Ar-Ge, Üretim 04 Özel Makinalar 05 Otomasyon / Referanslar 06 Hidrolik / Referanslar 07 Temsilciliklerimiz 02 Hizmet

Detaylı

Nem Bizim Yapı Taşımız

Nem Bizim Yapı Taşımız Nem Bizim Yapı Taşımız Franz Ludwig GmbH Franz Ludwig Ölçüm ve Kontrol Sistemleri GmbH, 40 yılı aşkın süredir nem ölçüm ve su dozajlama lerinin geliştirilmesi ve üretimi alanında çalışmaktadır. Bu uygulama

Detaylı

ŞİRKET PROFİLİ KALİTE POLİTİKAMIZ & VİZYONUMUZ

ŞİRKET PROFİLİ KALİTE POLİTİKAMIZ & VİZYONUMUZ ŞİRKET PROFİLİ 1992 yılında Uluslararası Nakliye sektöründe hizmet vermeye başlayan Grupaj Servis, Dünya ticaretinin globalleşmesi ve ülkelerin sanayici ve dış ticarete yönelik girişimci bir yapıya kavuşması

Detaylı

T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI ALÜMİNYUM DÖKME RULO VE LEVHA ÜRETİMİ SANAYİ PROFİLİ SANAYİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI ALÜMİNYUM DÖKME RULO VE LEVHA ÜRETİMİ SANAYİ PROFİLİ SANAYİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI ALÜMİNYUM DÖKME RULO VE LEVHA ÜRETİMİ SANAYİ PROFİLİ SANAYİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI ALÜMİNYUM DÖKME RULO VE LEVHA ÜRETİMİ

Detaylı

MAKSOMER MAKSOMER V E T İ C A R E T A N O N İ M Ş İ R K E T İ. www.maksomer.com

MAKSOMER MAKSOMER V E T İ C A R E T A N O N İ M Ş İ R K E T İ. www.maksomer.com Tasarım: www.onmedya.web.tr > Baskı: www.onofset.com > 0.2011 İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ Güniz Sok. No: 24 Kavaklıdere, ANKARA Tel: (0.12) 426 7 5 Faks: (0.12) 426 70 0 info@maksomer.com www.maksomer.com

Detaylı

Teknolojik, Ekolojik Ekonomik Farklar

Teknolojik, Ekolojik Ekonomik Farklar Teknolojik, Ekolojik Ekonomik Farklar İAOSB ve Ege Üniversitesi Ar-Ge ve Inovasyon Yarışması 2. lik, 3. lük ve Mansiyon Ödülleri TÜBİTAK, Türk Teknoloji Geliştirme Vakfı TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen

Detaylı

2010-2014 Mali Destek Programları BAŞARILI PROJELER KATALOĞU

2010-2014 Mali Destek Programları BAŞARILI PROJELER KATALOĞU T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI 2010-2014 Mali Destek Programları BAŞARILI PROJELER KATALOĞU ARDAHAN AĞRI KARS IĞDIR T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI 2010-2014 Mali Destek Programları BAŞARILI PROJELER KATALOĞU

Detaylı

H Y D R A U L I C S Y S T E M S. H Y D R A U L I C S Y S T E M D E S I G N a n d M A N U FAC T U R I N G ENGINEERING YOUR SUCCESS.

H Y D R A U L I C S Y S T E M S. H Y D R A U L I C S Y S T E M D E S I G N a n d M A N U FAC T U R I N G ENGINEERING YOUR SUCCESS. H Y D R A U L I C S Y S T E M D E S I G N a n d M A N U FAC T U R I N G ENGINEERING YOUR SUCCESS. 1 H Y D R A U L I C S Y S T E M D E S I G N a n d M A N U FAC T U R I N G 4 8 ENGINEERING YOUR SUCCESS.

Detaylı

www.ha-us.net SANTRİFÜJ DEKANTÖR

www.ha-us.net SANTRİFÜJ DEKANTÖR www.ha-us.net SANTRİFÜJ DEKANTÖR MAKİNEDEN FAZLASI: DEKANTÖR Santrifüj dekantör; yüksek hızda dönen tambur ve tamburla aynı eksende farklı hızda dönen helezon ile hız farkını ayarlayan tahrik grubuyla

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Erdemir Ar-Ge Merkezi. Vizyon. Çevresel Performans. Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı. 2020 Vizyonumuz. Çevre Yönetim Yaklaşımı

İÇİNDEKİLER. Erdemir Ar-Ge Merkezi. Vizyon. Çevresel Performans. Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı. 2020 Vizyonumuz. Çevre Yönetim Yaklaşımı SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2014 İÇİNDEKİLER Vizyon 3 Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 2020 Vizyonumuz 6 Rapor Kapsamı 8 Erdemir ve İsdemir Yönetim Sistemleri Politikası 9 Kurumsal Profil ve Ekonomik

Detaylı

www.cevtekmuhendislik.com

www.cevtekmuhendislik.com www.cevtekmuhendislik.com Çevre Sorunlarına Odaklı ve Daha Verimli Çözümler VİZYONUMUZ Günümüz şartarından kaynaklı ortaya çıkan çevre problemlerinin çözümü adına mevcut sistemlerin beraberinde yeni tasarımlar

Detaylı

TÜBİTAK KAMU KURUMLARI ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI (1007) PROJE GELİŞME RAPORU

TÜBİTAK KAMU KURUMLARI ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI (1007) PROJE GELİŞME RAPORU TÜBİTAK KAMU KURUMLARI ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI (1007) PROJE GELİŞME RAPORU PROJE NO: 105G023 Alt Proje noları:107g049, 107G050 PROJE ADI : BİYOKÜTLE ve BİYOKÜTLE/KÖMÜR KARIŞIMLARINI

Detaylı

www.birtesltd.com Isıtma Soğutma Sanayi İnşaat Müh.ve Servis Hiz.Tic.Ltd.Şti.

www.birtesltd.com Isıtma Soğutma Sanayi İnşaat Müh.ve Servis Hiz.Tic.Ltd.Şti. Isıtma Soğutma Sanayi İnşaat Müh.ve Servis Hiz.Tic.Ltd.Şti. 1998 yılında 7 ortaklı bir limited şirket olarak faaliyetine başlamış olan BİRTES, kısa bir süre içinde Doğu Karadeniz de sektörünün öncüsü firmalardan

Detaylı

The Drive & Control Company

The Drive & Control Company 2010 1 The Drive & Control Company İçindekiler 2010 1 Teknoloji 6 Bosch Rexroth Rüzgar Türbini üreticilerinin önemli bir tedarikçisidir. 3 Ön Yazı Murahhas Aza ve Genel Müdür Steven Young 4 Yönetim Bilimi

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 14

ÖĞRENME FAALİYETİ 14 ÖĞRENME FAALİYETİ 14 ELEKTRİK-ELEKTRONİK ALANI AMAÇ ELEKTRİK - ELEKTRONİK Bu faaliyet ile Elektrik- Elektronik alanı altında yer alan meslekleri tanıyabileceksiniz A. ALANIN MEVCUT DURUMU VE GELECEĞİ Elektrik-Elektronik

Detaylı

MISIR KURUTMA MAKİNESİ TASARIM VE PROTOTİP İMALATI *

MISIR KURUTMA MAKİNESİ TASARIM VE PROTOTİP İMALATI * TMMOB Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi V. Makina Tasarım ve İmalat Teknolojileri Kongresi 17-18 Ekim 2009 MISIR KURUTMA MAKİNESİ TASARIM VE PROTOTİP İMALATI * Ahmet OĞUR 1, Serdar ÖZTEKİN 2, Çetin

Detaylı

Geleceğimizin temelinde. Akçansa 2007-2009 Sürdürülebilirlik Raporu

Geleceğimizin temelinde. Akçansa 2007-2009 Sürdürülebilirlik Raporu Geleceğimizin temelinde 1 Rapor Hakkında Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Akçansa), 2007-2009 dönemini kapsayan ekonomik, çevresel ve sosyal performansını, 100. yılını kutlayan Türkiye çimento sektöründe

Detaylı

Haz: Osman ERKAN Ç.Y.M Sayfa 1

Haz: Osman ERKAN Ç.Y.M Sayfa 1 Çevre Durum Raporu ARALIK-2012 Haz: Osman ERKAN Ç.Y.M Sayfa 1 İÇİNDEKİLER Sayfa 1.ETİ KROM A.Ş. 3 1.1 Yönetim Organizasyonu ve Personel Bilgisi 4 1.2 Nakliye Lojistik Taşıma Yönetimi 4 2. Mevcut Yüksek

Detaylı

KONYA DA ĐMALAT SANAYĐNĐN DURUMU VE SORUNLARI

KONYA DA ĐMALAT SANAYĐNĐN DURUMU VE SORUNLARI Konya İl Koordinasyon Kurulu 26-27 Kasım 2011 KONYA DA ĐMALAT SANAYĐNĐN DURUMU VE SORUNLARI Memiş KÜTÜKÇÜ HĐDROKON, Büyük Kayacık Mah. 3.Org.San. Bölgesi Evrenköy Cad. No:13 Selçuklu \ KONYA-TÜRKĐYE A)

Detaylı