2011 yılında kurulan Sonar Diving, kamu ve özel sektörlerde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2011 yılında kurulan Sonar Diving, kamu ve özel sektörlerde danışmanlık hizmeti vermektedir."

Transkript

1

2 2011 yılında kurulan Sonar Diving, kamu ve özel sektörlerde danışmanlık hizmeti vermektedir. Su altı projeleri ve denizcilik alanında 20 yılı aşkın uzmanlık ile yerli ve uluslararası firmalara; Savunma sanayi ve uluslararası alanda ticari ilişkiler, Askeri alanda, tekstilde donanım ürünleri tedarik ve danışmanlığı, Su altı arama kurtarma, Spor ve outdoor malzeme tedariği, Proje ve yatırım danışmanlığı, Bireysel ve şirketsel güvenlik danışmanlığı sağlar. Sonar Diving, deneyimli kadrosu ile yüksek kalite standartlarında hizmet sunar. Güçlü çözüm ortakları ve temsilcilikleri ile bu kaliteyi garanti eder. Ocak 2013 itibari ile patentli hammaddeden üretilen alev almaz askeri ve endüstriyel giyim üreticisi DRIFIRE'ın Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'daki tek yetkili distribütörüdür.

3 Alev Almayan Kumaş ve Nefes Alabilen Özelliğiyle Hazır Giyim Markası

4 DRIFIRE ve Sonar Diving Ocak 2013 itibari ile Sonar Diving, DRIFIRE ın Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan bölgelerinde tek yetkili distribütörüdür. Türkiye Azerbaycan Kazakistan Kırgizistan

5 DRIFIRE NEDİR? Elektrik Akım Atlaması (Arc flash) ve aleve dayanıklı askeri ve endüstriyel giysiler üreten DRIFIRE A.B.D menşeili bir firmadır. Yüksek teknoloji ile üretilen patentli kumaşlar ve hazır giyim ürünleri ile çözüm ortaklığı sunar.

6 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ Alev almaz Arc flash dayanıklı Yüksek görünürlülük Antibakteriyel Nem kontrolü Hızlı Kuruma drirelease teknolojisi

7 NEDEN DRIFIRE? l Tüm ürünlerimiz ateşe dayanıklı terlemeyi önleyen rahat kumaşlardan oluşur. l Ateşe dayanıklılık ve rahatlık özellikleri yıkanarak veya yıpranarak zaman içinde kaybolmayacaktır. l Erimeyen ve akmayan kumaş yapısına sahiptir. l Nem kontrol özelliği sayesinde mükemmel emme ve hızlı kuruma özelliğine sahiptir. l Bakteri üremesi sonucunda oluşan kokuları engelliyen anti-mikrobiyal özelliğine sahiptir. l Rahatlığını ve işlevselliğini arttıran sürtünmeyen omuz dikişleri mevcuttur.

8 KULLANIM ALANLARI Hava Kuvvetleri Deniz Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Özel Kuvvetler Kolluk Kuvvetleri Deniz Piyadeleri Sahil güvenlik Bakim Tamir ve Yer Hizmetleri Endüstriyel

9 ASKERİ ÜRÜNLER

10 DENİZ PİYADELERİ DRIFIRE 'da görevinizi tamamlayıp evinize, ailenize ve arkadaşlarınıza güvenli bir şekilde dönebilmenize yardımcı olmak için çalışıyoruz. Rahat, yangına dayanıklı Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri giysi ve ekipmanlarımız kalıcı, erimeyen, aleve dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır ve sizi güvende tutar. Patentli nem teknolojisi sizi kuru ve rahat tutarken görevinize odaklanmanıza izin verir. Dahili antimikrobiyal koku kontrolu olan giysilerimiz göreviniz ne kadar uzun olursa olsun ve uygun hijyene imkanalarına erişiminiz olmasa bile temiz kalmanıza ve önemli işlerinize odaklanmanıza izin verir. Her görevin farklı olduğunu biliyoruz ve ihtiyacınız olan rahatlık ve güven için size eşleştirilebilen, üst üste veya tek başına giyilebilen Piyade giysileri sunuyoruz.

11 DENİZ PİYADELERİ DRIFIRE giysileri şu özelliklere sahiptir: Giysilerdeki kalıcı alev direnci giysilerin doğal kullanım süresi dolmadan yok olmaz. Erimeyen, sızdırmayan kumaşlar alevle karşılaştığında deriye yapışmaz veya alev almaz, alev kaynağı yok olduğunda kendiliğinden söner. Mükemmel nem kontrolü teri ve nemi derinizden uzağa taşır Pamuğa göre kuruma süresi kayda değer oranda azdır Antimikrobiyal koruma bakteri kokusu oluşmasına engel olur ve sizi ferah tutar Rahatsız etmeyen omuz dikişleri ağır ekipman taşırken veya zırh giyerken rahatlığı artırır Size özel rahatlık ve güvenlik ihtiyacına göre farklı kumaşlardan giysilerle birlikte, üst üste kullanılabilir.

12 DENİZ KUVVETLERİ DRIFIRE 'da işimiz sizi günlük düşmanlardan (ter, nem ve rahatsızlık) koruyacak rahat FR Wear ürünlerini sunmaktır. Kalıcı, erimeyen, aleve dayanıklı Deniz Kuvvetleri üniformalarımız ve giysilerimiz, göreviniz sizi nereye götürürse götürsün açık yangınlardan korunmanızı sağlar. Patentli nem yönetim teknolojisi ve antimikrobiyal koku kontrolü ile, FR Donanma ekipmanlarımız yolculuğunuzun veya görevinizin süresi ne olursa olsun aynı zamanda sizi kuru ve temiz tutmak için çalışacaktır. İklim tahmin edilemez olduğunda DRIFIRE sunduğu sıcaklığı ve korumayı artırmak için üst üste giyilebilen Birleşik Devletler Donanma giysileriyle sizi buna hazır tutar. DRIFIRE Donanma giysileriyle ne olursa olsun doğaya veya düşmana karşı savaşmaya hazır olursunuz.

13 KARA KUVVETLERİ DRIFIRE'ın erimeyen, aleve dayanıklı Ordu ekipmanlarıyla gömlek ve iç giyimlerinizin açık alevler karşısında derinize yapışmayacağı veya yanmayacağı konusunda emin olabilirsiniz. Ordu giysilerimizin kumaşları da aynı zamanda patentli nem yönetim teknolojisi ve antimiktobiyal koku kontrolune sahiptir ve hijyenin lüks olduğu yerlerde kuru, rahat ve temiz kalmanız garantilenir. DRIFIRE 'ın sunduğu Rahat FR Wear giysileri t-shirt ve boxerlardan muharebe parçalarına kadar iklim ve koruma ihtiyaçlarınıza göre üst üste giyinmenize ya da tek tek giyinmenize izin verir.

14 HAVA KUVVETLERİ DRIFIRE'ın erimeyen, aleve dayanıklı ekipmanlarının açık alevler karşısında derinize yapışmayacağı veya yanmayacağı konusunda emin olabilirsiniz. Patentli nem yönetim teknolojimiz ayrıca nemin Hava Kuvvetleri üniformalarınız ve ekipmanlarınız tarafından verimli şekilde emilmesini ve Hava Kuvvetleri giysilerinizin hızlıca kurumasını ve vücut sıcaklığınızın farklı sıcaklıklarda ve iklimlerde düzenlenmesine izin verir. Dahili antimikrobiyal koku kontrolüyle günlerce uçuşun ardından bile temiz ve rahat kalırsınız. DRIFIRE 'ın sunduğu rahat FR Wear giysileri Hava Kuvvetleri gömlekleri, boxerlar ve mürettabatlar tarafından mürettebatlar için tasarlanmış uçuş giysileri vb - iklim ve koruma ihtiyaçlarınıza göre üst üste giyinmenize ya da tek tek giyinmenize izin verir.

15 ÖZEL KUVVETLER DRIFIRE 'ın rahat FR Wear giysileri yüksek riskli operasyonlarda ihtiyacınız olan korumayı size vererek dikkatinizin dağılmasını en aza indirger. Erimeyen, aleve dayanıklı giysilerimiz (Özel Kuvvetler T-shirtleriniz vb) aleve veya yangına maruz kalmanız durumunda ve pantalonlarınız yapışmaz veya alev almaz ve derinizi yakmaz.

16 SAHİL GÜVENLİK DRIFIRE 'ın rahat FR Wear giysileri üstünüzde olduğunda, güvende ve kuru kalacağınızdan emin olabilir ve asıl işlerinize odaklanabilirsiniz. Erimeyen kumaşlarımız açık alev karşısında deriye yapışmaz ve patentli nem yönetim teknolojimiz hızla kuruma sağlar ve deri sıcaklığını düzenler.

17 KOLLUK KUVVETLERİ Şehrin sokaklarında çalışırken sizi hem soğuktan ve değişen mevsimlerden hem de günlük işlerdeki beklenmedik koşullardan sizi koruyacak rahat giysilere ihtiyacınız olur. Uygun güvenlik güçleri giysileri sizi yüksek riskli durumlarda güvende ve rahat tutar. İnsanların hayatları doğru kararı hızla almanızın gerektiği durumlada size bağlıyken, üstünüzde olan giysilerin kafanızı kurcalayan en son şey olması gerekir. Korumalı ve Rahat Tutan Polis Kıyafetlerini Seçin DRIFIRE 'ın güvenlik güçleri ve polis giysileri her gün güvenebileceğiniz kalıcı alev direncini ve rahatlığını sunar. Rahat FR giysilerimiz nemi emer ve pamuktan daha hızlı kurur. DRIFIRE 'ın güvenlik güçleri giysileri aynı zamanda kokuya karşı özelliklere sahiptir ve bunlar giysilerinizin tekrar tekrar giyilmesi ya da zırh altında kalması durumunda bile daha temiz kalmasına izin verir. En önemlisi bu özellikler eskimez veya yok olmaz, sizi her şartta rahat ve temiz tutacak en iyi polis giysilerini sunar.

18 BAKIM TAMİR VE YER HİZMETLERİ DRIFIRE 'ın antimikrobiyal koku kontrolü çalışanları temiz ve rahat tutarken patentli nem yönetim sistemi sayesinde giysiler hızla kurur ve farklı koşullarda deri sıcaklığını düzenler.

19 ASKERİ ÜRÜN GAMI FLEECE JOB SHIRTS DRIFIRE FORTREX 2PIECEFLIGHT SUIT NAVAIR 2-PIECE FLIGHT SUIT NAVAIR 1PIECEFLIGHT SUIT UTILITY SHIRT HI-VIZ PULLOVER DRIFIRE COMBAT SHIRT HI-VIZ UTILITY SHIRT NAVAIR COMBAT SHIRT

20 ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER

21 ELEKTRİK Elektrik Elektrik akim atlamasi(arc Flash)tehlikesinin olduğu koşullarda çalışıyorsanız NFPA 70E'yi biliyor olabilirsiniz. NFPA 70E iş yerlerindeki elektrik güvenliği standartıdır ve Ulusal Yangından Korunma Ajansı (NFPA) tarafından yaratılmış arc flash riski olan yerlerde çalışanlar için getirilmiş güvenlik önlemleridir. NFPA 70E, elektrik işlerinde çalışanlar için detaylı olarak kişisel korunma ekipmanlarının standartlarını belirler ve bunların Tehlike Risk Kategorilerine göre uygunluğunu denetler. Uyum Rahatlıkla Buluştu DRIFIRE, HRC 1 ve HRC 2 koruması sunan giysilerle elektriğe karşı önlemler sunar. Sağladığı aleve dayanıklı, erimeyen, kendiliğinden sönen kumaşlarıyla DRIFIRE size iş yerlerindeki HRC talimatlarına uyum için gerekli olan her şeyi sunar. Örme giysilerden arc ratingli iç giysilerine kadar DRIFIRE 70E uyumlu giysilerimizle en iyi derecede koruma ve rahatlık sunulur. Terin ve kokunun bazı kumaşlarda sorun yarattığını ve işinizde en iyi verimi vermenizi engellediğini biliyoruz. Pamuktan daha hızlı kuruyan giysilerle daha rahat olacaksınız. NFPA 70E uyumlu giysilerimiz dikkat dağıtıcı bu faktörleri minimuma indirgeyerek işinizi en iyi şekilde yapmanıza izin verir.

22 ELEKTRİK Giysilerimiz aşağıdaki özellikleri ve faydaları sunar: Giysilerdeki kalıcı alev direnci giysilerin doğal kullanım süresi dolmadan yok olmaz. Erimeyen, kumaşlar alevle karşılaştığında deriye yapışmaz veya alec almaz, alev kaynağı yok olduğunda kendiliğinden söner. Mükemmel nem kontrolü teri ve nemi derinizden uzağa taşır Hızlı kuruma - pamuklu giysilere göre çok daha hızlı kuruma Koku geçirmez kumaşlar sizi daha uzun süre temiz tutar Size özel rahatlık ve güvenlik ihtiyacına göre farklı kumaşlardan giysiler birlikte, üst üste kullanılabilir Yüksek görünürlüklü FR giysileri ANSI Class 2 ve Class 3 talimatlarına uygundur ve yüksek görünürlüğün ihtiyaç olduğu durumlarda en iyi güvenlik şartlarını sağlar.

23 KAMU HİZMETLERİ Özel çalışma koşulları özel koruyucu giysiler gerektirir ve DRIFIRE'ın rahat FR Wear ürünleri bunu sağlar. Arc ratingli giysilerimiz çalışanları özellikle arc flash ve aleve karşı korumak üzere tasarlanmıştır. Giysilerimiz ihtiyacınız olan koruma ve rahatlığı sunarken aynı zamanda HRC Seviye 1 ve Seviye 2 korumasını sağlar. Elektrikten Koruyucu Giyimin Gücü Tehlikeli koşullara maruz kalmak günlük bir endişe olduğunda, güvenlik kurallarına uyumluluk çok önemlidir. Elektrik akım atlaması(arc flash) ve elektrik korumalı giysiler nem yönetim teknolojisinde ve tasarımda en iyisini sunarken rahatlık sağlar ve işinize odaklanmanızı kolaylaştırır. Çünkü rahat olmak sizi daha verimli hale getirir ve meydana gelebilecek iş kazalarını önlemek için çalışanların fokus ve uyanık kalmalarına izin verir.

24 İTFAİYE Yangın söndürmek çok zor bir iştir ve DRIFIRE 'ın sunduğu ürünler deriniz kadar rahattır. Yanmazlar, erimezler ve derinize yapışmazlar. Teçhizatınız yangına karşı hayati önem taşıyan ilk savunma hattınızdır. Ama bunların altında ne giydiğiniz de önemlidir çünkü alevlerle savaşırken veya kurtarma operasyonları yaparken odaklanabilmek çok önemlidir. Pamuk giysiler istasyonda rahat olabilir ancak aksiyon esnasında nemi tutar ve alev alır. DRIFIRE itfayeci giysileri pamuklu gibi rahattır ve size yangına karşı koruma, mükemmel emme ve pamuklulara göre daha hızlı kuruma süreleri sağlar. Deriniz kadar rahat giysilerimiz aynı zamanda koku önleyicidir ve uzun günlerde ve gecelerde sizi temiz tutar.

25 AKARYAKIT TESİSLERİ DRIFIRE nefes alan giysilere olan ihtiyacı anlar ve size sektör standartlarında kaliteye, korumaya ve rahatlığa sahip giysiler sunar. Bu nedenlerle aleve dayanıklı FR iş giysilerimizi verimli emiş, hızlı kuruma ve kokuya dayanıklı şekilde geliştirdik. Çünkü ağır işler esnasında kuru, rahat ve korumada kalmak önemlidir. Yok olmayan veya azalmayan alev direnci yanında erimeyen kumaşlar, giysilerin alev karşısında derinize yapışmasını engeller ve DRIFIRE sizi her türlü koşulda korur.

26 ENDÜSTRİYEL ÜRÜN GAMI FLEECE JOB SHIRT UTILITY SHIRT LEIGHT WEIGHT''LONG JOHNS''STYLE PANT LIGHT WEIGHT SHIRT HI-VIZ PULLOVER HI-VIZ ORANGE PULLOVER ULTRA-LIGHT HOT WEATHER BALACLAVA WEIGHT BOXER WOMEN'S SPORTS BRIEF BRA DRIFIRE FLIGHT DECK HEAVY WEIGHT ''LONG PANT JOHNS"STYLE PANT DUAL COOL COVERALL

27 ÖZETLE Patentli alev almaz, nefes alabilen kumaşlardan üretilen askeri ve endüstriyel giyim üreticisi DRIFIRE ürünleri, bölge temsilcisi Sonar Diving aracılığı ile edinilebilir. Sonar Diving güçlü çözüm ortakları ve temsilcilikleri ile kaliteyi garanti eder.

28 Teşekkürler...