Okul dönemi boyunca aynı saatte yatıp aynı saatte kalkan, düzenli ve tempolu bir okul hayatı içinde bulunan öğrenciler

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Okul dönemi boyunca aynı saatte yatıp aynı saatte kalkan, düzenli ve tempolu bir okul hayatı içinde bulunan öğrenciler"

Transkript

1

2 Sayın Velimiz, Okul dönemi boyunca aynı saatte yatıp aynı saatte kalkan, düzenli ve tempolu bir okul hayatı içinde bulunan öğrenciler için yarıyıl tatili büyük önem taşımaktadır. Tatil, keyifli ve kaliteli zaman geçirmek olduğu kadar aynı zamanda çocuğun bir sonraki döneme istekle başlamasını da sağlamalı ve okuldaki verimliliğini artırmalıdır. Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulları olarak, öğrencilerimizin tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini, eğlenerek öğrenmelerini ve ikinci döneme dinamik bir şekilde başlamalarını sağlamak; sizlere de çocuklarınız ile beraber keyifli vakit geçirmeniz konusunda yardımcı olabilmek ve tatilinizi en etkin biçimde değerlendirmenize katkıda bulunmak amacı ile bir Tatil Rehberi hazırladık. Hazırladığımız tatil rehberi eşliğinde güzel bir tatil geçirmenizi dileriz. Ġyi Tatiller..

3 Tarih, geçmişin algılanmaya başlandığı andan itibaren çocukların gündemine girer. Geçmiş, her çocuk için önceleri kendi doğumlarıyla başlayan, sonraları en yakınlarının geçmişine kadar geriye giden bir zaman dilimidir. Çocuklar somut düşünce evresinde olduklarından, ancak eski günlere ait eşyalar yardımı ile geçmişi kavrarlar. Müzeler, evlerimizde barındıramadığımız, anlatmakla kavratamadığımız geçmiş yaşamlara ait görsel, yazınsal ve işitsel her türlü belgeyi içerir. Bir müzenin gücü, tarihi daha dokunabilir ve canlı yapmasıdır. Somut düşünen çocuğun soyut düşünceye geçiş sürecinde müzenin böyle bir katkısı çocukların gelişiminde çok önemli yer tutar. Müze gezilerinde çocuklarla eğlenceli vakit geçirme, geçmiş hakkında onları düşündürterek tarihsel bilinç kazandırma, geçmişi öğrenme ve sorgulama olanağı sağlanır. MÜZELER ve SARAYLAR AYASOFYA MÜZESĠ Ziyaret Günleri :Pazartesi hariç her gün Ziyaret Saatleri:09:00-17:00 Adres: :Sultanahmet Meydanı Telefon : ARKEOLOJĠ MÜZESĠ Ziyaret Günleri: Pazartesi hariç her gün Ziyaret Saatleri:09:00-17:00 Adres: :Osman Hamdi Bey Yokuşu Gülhane Telefon : /41

4 ATATÜRK MÜZESĠ Ziyaret Günleri:Pazar, Perşembe hariç her gün Ziyaret Saatleri:09:00-16:00 Adres: :Halaskargazi Cad. No:250 Şişli Telefon : AġĠYAN MÜZESĠ Ziyaret Günleri:Pazartesi, Perşembe hariç her gün Ziyaret Saatleri:09:00-16:00 Adres: :Dolmabahçe Cad. Beşiktaş Telefon : BEYLERBEYĠ SARAYI Ziyaret Günleri :Pazartesi, Perşembe hariç her gün Ziyaret Saatleri:Kış ( ) 09:30-16:00 Yaz ( ) 09:30-17:00 Adres: :Beylerbeyi Telefon :

5 DOLMABAHÇE SARAYI Ziyaret Günleri :Pazartesi, Perşembe hariç her gün Ziyaret Saatleri:Kış ( ) 09:00-15:00 Yaz ( )09:00-16:00 Adres: :Beşiktaş Telefon : MĠMAR SĠNAN ÜNĠVERSĠTESĠ RESĠM VE HEYKEL MÜZESĠ Ziyaret Günleri:Pazartesi, Salı hariç her gün Ziyaret Saatleri:12:00-16:00 Adres: :Dolmabahçe Cd. Akaretler/Beşiktaş Telefon : ÖZEL RAHMĠ KOÇ SANAYĠ MÜZESĠ Ziyaret Günleri:Pazartesi hariç her gün Ziyaret Saatleri:10:00-17:00 Adres: :Hasköy Caddesi, 27 Hasköy, Beyoğlu Telefon : (0212) (0212)

6 YILDIZ SARAYI MÜZESĠ Ziyaret Günleri:Salı dışında her gün Ziyaret Saatleri:09:00-16:00 Adres: :Sarayiçi/Sultanahmet Telefon : (0212) YEREBATAN SARNICI Ziyaret Günleri:Her gün Ziyaret Saatleri:09:00-18:30 Adres: :Yerebatan Cad. No:13 Sultanahmet Telefon : (0212) TOPKAPI SARAYI Ziyaret Günleri :Salı hariç her gün Ziyaret Saatleri :09:00-16:00 Adres: :Sarayiçi/Sultanahmet Telefon : (0212)

7 TĠYATRO; Çocuğa Drama sözcüğünün kökenine uygun olarak Yaşama Sanatı nı öğretir. Çocuk gözlem yoluyla öğrenirken oyun kahramanının davranışları ile kendisini özdeşleştirerek farklı davranış kalıpları edinir. Çocuğun oynadığı oyunlar içinde kullandığı taklit etme ve eylemler tiyatronun temel öğeleridir. Çocuk oyun oynayarak öğrenir, sosyalleşir, yaratıcılığı artar, düş gücü gelişir. Çocuğun duygusal gerginlikten kurtulması ve kişisel problemlerine çözüm bulmasına yardımcı olur ve birikmiş enerjisini harcamasını sağlar ĠSTANBUL ġehġr TĠYATROLARI ÜSKÜDAR KEREM YILMAZER SAHNESĠ Oyun Adı: ġahmeran Gün :29-30 Ocak, 5-6 Şubat Saat :11.00 Telefon :(0216) KADIKÖY HALDUN TANER SAHNESĠ Oyun Adı: SOKAK KEDĠLERĠ Gün :29-30 Ocak, Şubat Saat :11:00 Telefon :(0216) ÜMRANĠYE SAHNESĠ Oyun Adı: FARELĠ KÖYÜN KAVALCISI Gün : Şubat Cumartesi-Pazar Saat : 11:00 Telefon :(0216) Telefon : (0216)

8 ÖZEL TĠYATROLAR TĠYATRO MĠE Oyun Adı:Kırmızı Başlıklı Kız Gün : 30 Ocak Saat : Adres : Halis Kurtça Kültür Merkezi Oyun Adı:Rapunzel Altın Saçlı Prenses Gün : 5 Şubat Cumartesi Saat : 11:00 Adres : Kozzy AVM AKBANK Çocuk Tiyatrosu Oyun Adı: En Mutlu Kim? Gün :29 Ocak Cumartesi Saat :11:30 Adres :Akbank Sanat Gişe Tel :

9 ĠSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESĠ HEĠDĠ ( Çocuk Müzikali-2 Perde ) Tarihi : Şubat Pazar günleri Saat : 11:00 Telefon : Adres :Süreyya Opera Sahnesi-Kadıköy MÜZĠĞE DOKUNMAK Tarihi : 06 Şubat Cumartesi Saat : 11:00 Telefon : Adres :Süreyya Opera Sahnesi-Kadıköy

10 MÜZĠKALLER Binbir Gece Masalları Buz Üstünde ALAADDĠN Tarih :27 Ocak-13 Şubat arası Biletix : BKM Gişe: Adres :Parkorman-Maslak BEN KĠMĠM? PEER GYNT Tarihi :06 Şubat 2011 Saat :15:00 Telefon : Adres :İş Sanat -İş Kuleleri-Maslak PĠNOKYO Tarihi : Şubat Biletix : BKM Gişe : Adres :İstanbul Kongre Merkezi BUGS BUNNY VE ARKADAġLARI Tarihi :28 Ocak-13Şubat arası Biletix : Adres :Küçük Çiftlik Park-Maçka

11 ÇOCUĞUNUZU DÜNYADA EN ĠYĠ SĠZ YETĠġTĠRĠRSĠNĠZ Çocuğunuzu dünyada en iyi siz yetiştirirsiniz. Çünkü onu en çok siz sevdiniz. Çoğunuz büyürken, hatalar yapmış olabilirsiniz. Bir uzman sizin yaptığınız hataları yapmadan yetiştirebilirdi onu. Ancak bu uzman sizin çocuğunuzu sevdiğiniz kadar sevebilir miydi? Şüphesiz ki hayır. Siz anne baba olarak geçmişte birtakım hatalar yapmış olabilirsiniz. Ama hatasız birçok şey yaptınız. Ana babaların genelde, sayılabilir miktarda hatası, ama sayılamayacak kadar da doğru davranışı olur. Önemli olan, geçmişte hata yapmış olmak değil, Gelecekte aynı hataları tekrarlamamaktır. Önemli olan gelişmektir. Üstün Dökmen

12 ATÖLYE ÇALIġMALARI LATERNA MAGĠCA Mucizeler Atölyesi Ahşap Oyuncak/ Kukla Marangozluk Atölyesi Sihir İllüzyon Atölyesi Polimer Kille Heykel Atölyesi Ebru Atölyesi Pasta Atölyesi Perküsyon Atölyesi Adres: Bağdat Cad. Konak Durağı Burç Sitesi E Blok 123/9 Feneryolu Telefon: E-posta: ZĠHNĠ SĠNĠR ĠN ROBOT ATÖLYESĠ Elektronik ve robotlar hakkında bilgi, eğlenceli uygulamalar, kendi robotunu üretme heyecanı Gün : Cumartesi-Pazar Saat : 11:00-13:00 / 14:00-16:00 Adres : Lamartin Cad. No: 11/1 TAKSİM Gişe Tel : SANTRAL ATÖLYE / IĢıklı Örümcekler Gün : 29 Ocak-30 Ocak-5 Şubat Saat : Adres : Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2 Haliç Tel : Bilgi için:

13 PACE ÇOCUK SANAT MERKEZĠ KIġ SANAT KAMPLARI Gün : 31 Ocak-4 Şubat ve 7-11 Şubat tarihlerinde Saat : 10:00-13:45 / Adres : Bağdat Caddesi Erenköy Apt. No:319 D:5 Erenköy/İstanbul Tel : (0216) Bilgi için: EVVEL ZAMAN ĠÇĠNDE MÜZĠK Müzik Atölye Programı Gün : 02 Şubat, 09 Şubat 2011 Saat : ve Adres : Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan İstanbul Rezervasyon : / HOKUS POKUS ÇOCUK ATÖLYESĠ BEDEN DĠLĠ VE YARATICI DANS ATÖLYESĠ Tarihi: 31 Ocak, Şubat Saat: Adres: Yazmacı Tahir Sok. Yalı Apt. No:24 D-1 Çatalçeşme, Bostancı, Telefon:

14 SON ÇIKAN ÇOCUK KĠTAPLARI Alice Harikalar Ülkesinde- Doğan Egmont Winnie'nin Dostluk Günü- Doğan Egmont Ding- Dong! Hediyeler!- Doğan Egmont Hareketli Lunapark İş Bankası Kültür Yayınları EĞLENCELĠ ETKĠNLĠKLER PORTAKAL HARFLER Portakal kabuklarını bıçak kullanarak inceltip çocuğunuzun ismini oluşturacak harfler kesin. Kurumalarını bekleyip parlaması için üzerlerine yapıştırıcı sürün. BĠBERĠ YAKALA Küçük bir kovayı suyla doldurun. Suya karabiber serpin. Sonra bir kalıp sabunu suya koyun ve biberlerin sabundan kaçışını seyredin. Sonra suya biraz şeker koyup bu sefer biberle sabunun yaklaşmasını seyredin. HAYALĠ BĠR HAYVAN ÇĠZ Hayvanlarla ilgili farklı fikirler ve özellikler söyleyin ve çocuğunuzu bırakın. Örneğin, karada yaşayan, havada uçan ama aynı zamanda yüzebilen hayali bir hayvan olsun. Çocuğunuzdan hayvana isim bulmasını ve resmini çizmesini isteyin.

15 * YA SEN NE YAPARDIN? Aşağıdaki konulardan birini ipucu olarak vererek, bir öykü yaratmasını önerin. Şu anda hemen bir fil olabilseydim ne yapardım? Hep karanlık olsaydı ne yapardım? Dilini bilmediğim bir ülkede olsaydım ne yapardım? Komşunun köpeği birden konuşmaya başlasaydı ne yapardım? Bir daha hiç televizyon izlemeseydim ne yapardım? Bir çizgi olsaydım ne yapardım? NE, NEREDE, NASIL? Çocuğa tarif etmek istediği bir eşya, bitki ya da yiyecek düşünmesini söyleyin. Bu eşya ya da varlığın ismini söylemeden birçok niteliğini anlatarak açıklamasını isteyin. Çocuk bunu yaparken sıkıntı çekerse ona renk, boyut, büyüklük, doku, konum, yapı ile ilgili nitelikleri sıralamasını söyleyin. Çocuk tarif ettiği şeyin, nerede, ne zaman, nasıl kullanıldığı konusunda da bilgiler verebilir. Bu konuda size ipuçları versin. Çocuğun tarif ettiği eşya ya da varlığı doğru olarak tarif ederseniz siz de ondan aynı yöntemi uygulayarak, bir eşyanın ya da varlığın niteliklerini söyleyerek bunun ne olduğunu tahmin etmesini isteyin.

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI TATİL BÜLTENİ

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI TATİL BÜLTENİ A u ok na lu ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI TATİL BÜLTENİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ - HAZİRAN 2014 TATİL BÜLTENİ 2013-2014 eğitim-öğretim yılını verimli bir şekilde bitirmenin heyecanını yaşıyoruz.

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ

DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ ÖĞRENCİLERİMİZE KEYİFLİ TATİLLER DİLERİZ. ATÖLYE ÇALISMALARI Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri Akbank Sanat, yılın her ayında olduğu gibi sömestr tatilinde de çocukları

Detaylı

dolabın kapakları Yaratıcılığı Kamçılayan Yalın Oyuncak: Kapla

dolabın kapakları Yaratıcılığı Kamçılayan Yalın Oyuncak: Kapla 1 dolabın kapakları Yaratıcılığı Kamçılayan Yalın Oyuncak: Kapla Onu ilk gördüğüm anda anlamıştım, birbirimiz için çok uygunduk. O olduğu gibiydi: Kusursuz kesilmiş, ahşap ve dikdörtgen prizma. Hepsi bu.

Detaylı

İlkokuldan üniversiteye giden eğitim yaşamının sağlam temelleri okul öncesi eğitimle atılır.

İlkokuldan üniversiteye giden eğitim yaşamının sağlam temelleri okul öncesi eğitimle atılır. İlkokuldan üniversiteye giden eğitim yaşamının sağlam temelleri okul öncesi eğitimle atılır. ÖN SÖZ Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri, Mavi Yunus Okul Öncesi, geleceğin büyüklerinin yetiştirilmesinde üzerine

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

Eskişehir Yolu Armada AVM C Blok No:13 Söğütözü/ANKARA Tel: +90 312 240 5 000 Faks: +90 312 240 5 053 info@ankaracocukmuzesi.com

Eskişehir Yolu Armada AVM C Blok No:13 Söğütözü/ANKARA Tel: +90 312 240 5 000 Faks: +90 312 240 5 053 info@ankaracocukmuzesi.com Eskişehir Yolu Armada AVM C Blok No:13 Söğütözü/ANKARA Tel: +90 312 240 5 000 Faks: +90 312 240 5 053 info@ankaracocukmuzesi.com www.ankaracocukmuzesi.com İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ ÇOCUK MÜZELERİ I. ÇOCUK MÜZELERİNDE

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ DRAMA ÇALIŞMALARI

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ DRAMA ÇALIŞMALARI T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ DRAMA ÇALIŞMALARI ANKARA, 2009 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır.

Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır. Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır. Biz, aileler ve çocuklar için yola çıktık ve onlar için büyümeye devam ediyoruz. Değerli

Detaylı

OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU

OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU Uygulamaya başlamadan Oyun Benim İlacım projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Sosyal İçermeye Yönelik Mali Destek Programı kapsamında Kanserli Çocuklara

Detaylı

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI AYLAR ARALIK OKUL ADI: TARİH: Aralık YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM. eğiten kitap 11 Eylül 2013

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM. eğiten kitap 11 Eylül 2013 5 MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM eğiten kitap 11 Eylül 2013 26 YARIM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 1 Ekim 2013 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Oyun

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ ANKARA, 2009 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: KASIM YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini verir.

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Fotoğraf: Dinçer Kayalı İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık. TEGV çocukları yine yaz tatilinde

Detaylı

dolabın kapakları Bir Çocuk Tiyatrosuna Gittik, Hala Sırıtıyoruz

dolabın kapakları Bir Çocuk Tiyatrosuna Gittik, Hala Sırıtıyoruz 1 dolabın kapakları Bir Çocuk Tiyatrosuna Gittik, Hala Sırıtıyoruz Ne zamandır görmek istediğimiz bir oyundu. Bir türlü gidememiştik. Yeterince isteyince oluyormuş. Nihayet Tiyatro BeReZe nin Kayıp Eşya

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

ÖZEL KOŞUYOLU İNGİLİZ KÜLTÜR DERNEĞİ ANAOKULU VELİ EL KİTABI

ÖZEL KOŞUYOLU İNGİLİZ KÜLTÜR DERNEĞİ ANAOKULU VELİ EL KİTABI ÖZEL KOŞUYOLU İNGİLİZ KÜLTÜR DERNEĞİ ANAOKULU VELİ EL KİTABI İçindekiler Sayfa No. Sunuş ve Hoşgeldiniz 2 1. Felsefemiz ve Misyonumuz 3 2. Okulumuzun Eğitim Programı 3 3. İkinci Dil Edinim Süreci 4. Branş

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 PYP disiplinler üstü teması ile ilgili

Detaylı

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın:

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın: II olsun heyecanına kapılırsın. Var olanları koruma ve sahiplenme duygun gelişir. Sosyal insan a dönüşen varlığının, yararlandığın tarihsel kültürel ve maddi olanakların ürünü olduğu gerçekliğine ulaşırsın.

Detaylı

Çocuğunuzun Okul Başarısına Yardım Edin Jonathan Hancock. Çeviren: Emel Aran

Çocuğunuzun Okul Başarısına Yardım Edin Jonathan Hancock. Çeviren: Emel Aran Çocuğunuzun Okul Başarısına Yardım Edin Jonathan Hancock Çeviren: Emel Aran ISBN 978-605-5655-90-7 2011 Optimist Yayım ve Dağıtım Orijinal adı ve yayıncısı: Help Your Child Succeed at School, Hodder Teach

Detaylı

Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Güne Başlama Zamanı Oyun Zamanı Kahvaltı - Temizlik Etkinlik Zamanı "İlk Yardım Çantamız" isimli bütünleştirilmiş Türkçe

Detaylı