Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs"

Transkript

1

2 01 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABERLER Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs Çevreye duyarlı, enerji tasarruf yöntemlerini kullanan, sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayacak, başta ülke ekonomisi ve çevreye olmak üzere tüm akademisyenlere, üniversite öğrencilerine, mezunlarına daha iyi hizmet veren kampüsler oluşturulması amacıyla Sürdürülebilir Üniversite - Yeşil Kampüs paneli Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. Dr. Ramazan EVREN ve Mütevelli Heyeti Üyemiz Sabahattin Kırkan ın katılımıyla üniversitemizde gerçekleştirildi. Çevresel farkındalık göstergeleri ve teknik uygulamalarla kaynak korunumu, atık azaltılması çevre ve enerji konularında başarı öykülerinin ele alındığı panel, 30 üniversiteden yaklaşık 100 akademisyen ve yöneticiye verilen öğle yemeği ile başladı. Panelin açılış konuşması üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem ESEN tarafından Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs kavramının değerlendirilmesi ve panele ev sahipliği yapan üniversitemizin yeşil kampüs yaklaşımı hakkında bilgi verilmesi ile başladı. Panele onur konuğu olarak davet edilen YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş GÜNAY, yapılan bu panelin, üniversitelere kampüslerini Yeşil Kampüs haline dönüştürebilmek için önemli bir adım olduğunu vurguladı. TBMM 23. Dönem Çevre Komisyonu Başkanvekili Prof.Dr. Mustafa ÖZTÜRK ise yaptığı konuşmada, kullanıcı ihtiyaçlarından hareket edilerek sürdürülebilir yaşam koşullarının sağlanması için entegre bir şehir planlanması ve bunun taviz vermeden uygulanmasına değinerek, çevre, enerji, ulaştırma, sanayi kalkınma, teknoloji, konut ve hizmet sektörlerinde kaynak verimliliğinin geliştirilmesinin üniversitelerin yapacağı etkin çalışmalarla ortaya çıkacağını vurguladı.panelde ayrıca Doç. Dr. Nilgün CILIZ, Doç. Dr. Aslıhan NASIR ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz YENİAY da birer sunum yaptı. Etkinlik, panelistlere şilt verilmesi ve katılımcılara üniversitemizin hediyelerinin takdimi ile son buldu.

3 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 02 İSZÜ HABER Kutlu Bir Doğum! Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) nin doğum günü 20 Nisan 2012 Cuma günü üniversitemizde kutlandı. Program Gana lı misafirimiz Ahmet Yunus un Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Doç. Dr. Mustafa Karataş, İslam da kardeşlik ve Peygamber Efendimizin Güzel Ahlakı ile ilgili bilgiler verdi. Program, Mütevelli Heyet Üyemiz Sayın Sabahattin Kırkan ın Doç. Dr. Mustafa Karataş a plaket vermesiyle son buldu. HABERLER Genç Anayasa Prof. Dr. Mümtaz er Türköne 11 Nisan 2012 Çarşamba günü üniversitemizde Genç Anayasa konulu bir seminer verdi. Türkiye Cumhuriyetinde yapılan anayasaların genel özelliklerini ve yapıldığı dönemlerdeki siyasi iklimden bahsederek yeni anayasanın nasıl olması gerektiğini anlattı. 1921, 1924, 1961, 1982 anayalarını karşılaştıran Türköne, mecvut meclisin yeni anayasa yapma iradesine sahip olduğunu vurguladı. Okul Müdürlerine Seminer Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ne bağlı Okul-Kurum Müdürlerine Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Latife KABAKLI ÇİMEN tarafından Türk Kültüründe Yönetmek konulu seminer verildi. Seminere ilçede görevli yetmiş müdür iştirak etti. İrfan Dershanesi Ziyareti Beykoz da bulunan İrfan Dershanesi öğrencilerine üniversitemizi tanıtıcı seminer programı gerçekleştirildi. Rektör yardımcımız Prof. Dr. Ömer İNAN tarafından verilen seminere yaklaşık 300 öğrenci iştirak etti. Soru cevap şeklinde geçen seminerde üniversitemiz tanıtıcı slayt gösterimi ve promosyon dağıtımı yapıldı. Seminer sonrasında öğrencilerle fotoğraf çekildi, dershane gezildi.

4 03 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABERLER Bab-ı Alem Öğrenci Buluşması Sultanahmet Meydanında gerçekleştirilen 5. Uluslararası Öğrenci Buluşması programında üniversitemiz de yerini aldı. Açılışını Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ ın yaptığı fuara 69 ülkeden yüzlerce genç katıldı. Tanıtım standınca yüzlerce genci ağırlayan İSZÜ, tanıtıcı broşürleri ve yabancı öğrenci kontenjanlarıyla gençleri bilgilendirdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ a standımızı ziyareti sırasında üniversitemiz Genel Sekreteri Mehmet Birinci eşlik ederek, bilgilendirmelerde bulundu. İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Üniversitemizin katıldığı, Esenler belediyesi ve İşkur ortaklığı ile düzenlenen İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (İSİİF) Tekstilkent te gerçekleştirildi. Yaklaşık yüz kurumun stant kurduğu fuarda üniversitemiz de yerini aldı. Fuarın açılışına katılan Genel Sekreterimiz Mehmet Birinci, standımıza gelen katılımcıların sorularını cevapladı. 5 gün süren fuarda, iş hayatı ile ilgili düzenlenen seminerlere üniversite öğencileri iştirak etti. Amerikalı Psikolog Rüştü Roumen İSZÜ de Character Education with Chess / Satrançla Karakter Eğitimi adlı kitabın yazarı Bulgaristan-Pomak asıllı Amerikalı Psikolog Rüştü Roumen Bezergianov tarafından Chess as Logo-Therapy Method with Youth / Gençlerde Bir Logo- Terapi Metodu Olarak Satranç başlıklı bir konferans verildi. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Savcı tarafından Rüştü Roumen Bezergianov a hatıra plaketi takdim edildi. METEF Ankara Fuarı Üniversitemizin tanıtım turları devam ediyor. Ankara ya dört günlük bir tanıtım turu düzenleyen İSZÜ, METEF fuarına katıldı. Genel Sekreter Yardımcımız Osman Bilgivar ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Fatih Şişman ın katıldığı fuar sonrasında Muradiye Okulları Genel Merkezi ziyaret edildi. Yavuz Sultan Lisesi, Nene Hatun Lisesi ve Sevgi Koleji ziyaretlerinin de gerçekleştirildiği program, Öğretmenler Derneği ziyaretiyle son buldu.

5 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 04 İSZÜ HABER Bilgisayar Mühendisliği Prof. Dr. Nizamettin ERDURAN Bilgisayar Mühendisliği programının amacı öğrencilerin bilgisayar mühendisliğinde başarılı bir kariyer yapabilmeleri için gerekli altyapıyı tesis etmek ve teknik bilgi donanımını sağlamak, daha ileri akademik dereceler yapabilecek mezunlar yetiştirmek, öğrencilerini takım çalışması yapabilen, etik değerlere saygılı ve sosyal sorumluluğa sahip başarılı profesyoneller olarak hazırlamaktır. Bilgisayar Mühendisliği diğer bir deyişle Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği bilgisayarların veya bilgisayar tabanlı sistemlerin tasarımını, yapımını ve geliştirilmesini sağlayan bir disiplindir. Genel olarak donanım, yazılım ve iletişim alanları ile bunların birbirleriyle etkileşimlerini kapsar. Günümüzde Bilgisayar Mühendisliğinin başlıca uygulama alanı donanıma gömülü yazılımın bulunduğu sistemlerin geliştirilmesidir. Bu sistemler arasında çok yaygın olarak kullanılan cep telefonları, dijital müzik ve görüntü cihazları, alarm sistemleri, robotlar ve tıpta kullanılan donanım ve ona gömülü yazılımın entegre olduğu x-ışınlı ve lazerli aletler sıralanabilir. Bilgisayar Mühendisi için kariyer fırsatları: Bilgisayar tasarım ve üretimi Telekomünikasyon ve iletişim ağları Elektronik tasarım ve üretimi Mühendislik araştırma ve geliştirme Bilgisayar donanımlarının satışı ve servisi Yazılım tasarım ve üretimi Proje ve teknoloji idaresi Finans ve bankacılık Bilgisayar Mühendisi için meslek türleri: Bilgisayar sistem mühendisi Bilgisayar ağları mühendisi Yazılım mühendisi Bilgisayar Mühendisi için çalışma alanları: Bilgisayar ve IT şirketleri Yarı iletken cihaz üretimi şirketleri Teknoloji ve üretim şirketleri Bankalar ve finans kuruluşları Telekomünikasyon şirketleri Bilgisayar yazılım ve donanım şirketleri Kamu kuruluşları Kamu ve üniversite araştırma laboratuvarları BÖLÜMLERİMİZİ TANIYALIM BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ( DÖNEMİ) Taban Puanı Tavan Puanı ÜCRETLİ %25 BURSLU %50 BURSLU %100 BURSLU

6 05 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSTE HAYAT >> KAMPÜSTE SOSYAL HAYAT Emirgan da Lale Buluşması Öğrencilerimiz gezi programları çerçevesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen İstanbul Lale festivaline 21 Nisan 2012 Cumartesi günü katıldılar. Emirgan da rengarenk lalelerin arasında gezinti ve fotoğraf çekimi yapan öğrencilerimizin gezi aktivitesi piknik ile tamamlandı. Üniversitelerarası Karate Şampiyonası Üniversitemiz İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencisi, dünya şampiyonu, milli sporcu Hüsnanur Ekşi Türkiye Üniversitelerarası Karate Şampiyonasında üniversitemizi temsil etti. Çocuk Esirgeme Kurumu na Ziyaret Öğrencilerimiz 3 Nisan 2012 Salı günü Eyüp Çocuk Yuvasındaki çocukları ziyaret ettiler. Çocuklara hediyelerini veren öğrencilerimiz, onlarla oyunlar oynayıp, hoşça vakit geçirmelerini sağladılar. Öğrecilerimiz fırsat buldukça kendilerini tekrar ziyarete geleceklerini söyleyerek yuvadan ayrıldılar. Üstün Zekalılar Eğitimi Anabilim Dalı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü bünyesinde Üstün Zekalılar Eğitimi Anabilim Dalı kuruldu. Öğreci alımı ise Akademik yılında planlanacaktır.

7 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 06 İSZÜ HABER ÖĞRENCİLERİMİZ NE DÜŞÜNÜYOR<< Okulumuzun en önemli özelliği şehrin kalabalığından telaşından uzak, sessiz ve sakin bir ortam sunması. Kendimi rahat ve huzurlu bir ortamda bulduğumdan dolayı çok mutluyum. Öğretim üyelerimize ve yöneticilerimize kolay ulaşmak, bilgi almak ve isteklerimizi iletmek bir çok üniversiteden daha kolay. Öğrenci İşleri ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı nın ilgi ve alakalarına da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çalışanların öğrenci sorunlarına ilgisi de biz öğrencileri mutlu eden güzelliklerden sadece birkaçı. Ozan GÜMÜŞ (Öğrenci Konseyi Genel Sekreteri) KAMPÜSTE HAYAT Okulun yanından arabayla geçtiğimde sadece bir binadan ibaret zannederdim ama bahçeye girdikten sonra anladım ki o duvarların arkasında şirin ve yapacağın her şeyi eğlenceli bir atmosfere çevirecek mükemmel bir ortam samimiyetiyle içtenliği ile küçük olmasına rağmen içinde bulunanları cezbetmesiyle sahip olunacak güzel bir fırsat. Ahsen GÜNDOĞDU (Müzik Kulübü Bşk.) Mehmet Akif Ersoy ve niceleri gibi pek kıymetli ve bir o kadar da engin zaatları mezun eden bu kurumun mayasından bizimde faydalanacağımızı; kararlılıkla çalışarak, iyi bir eğitim ve yüksek ahlak sahibi olmaya çalışarak, onlara yakışır birer torunlar olacağımızı düşünüyorum. Mehmet KISAR (Öğrenci Konseyi Üyesi) İMTİYAZ SAHİBİ İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Adına Prof. Dr. Adem ESEN (Rektör) İLETİŞİM Halkalı - Küçükçekmece İSTANBUL T: (pbx) F: / Yayın Türü: Süreli Yayın Ayda Bir Yayınlanır

8

Bir Kampüs Üniversitesi. 1. Bahar Şenliği Arap Baharı ve Türkiye İlim Yayma Mezunları Buluşması

Bir Kampüs Üniversitesi. 1. Bahar Şenliği Arap Baharı ve Türkiye İlim Yayma Mezunları Buluşması İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2012 YIL 1 SAYI 5 www.iszu.edu.tr Bir Kampüs Üniversitesi 1. Bahar Şenliği Arap Baharı ve Türkiye İlim Yayma Mezunları Buluşması 01 İSZÜ HABER

Detaylı

ORTAÖĞRETİMDEN YÜKSEKÖĞRETİME SORUNLAR ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PANELİ ÜNİVERSİTEMİZDE GERÇEKLEŞTİ

ORTAÖĞRETİMDEN YÜKSEKÖĞRETİME SORUNLAR ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PANELİ ÜNİVERSİTEMİZDE GERÇEKLEŞTİ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ KASIM 2013 YIL 2 SAYI 17 www.iszu.edu.tr ORTAÖĞRETİMDEN YÜKSEKÖĞRETİME SORUNLAR ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PANELİ ÜNİVERSİTEMİZDE GERÇEKLEŞTİ Yeni Rektörümüz

Detaylı

Uluslararası Konferanslar Serisi Başladı

Uluslararası Konferanslar Serisi Başladı İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ ARALIK 2013 YIL 2 SAYI 18 www.iszu.edu.tr Uluslararası Konferanslar Serisi Başladı Mehmet Âkif ve Gölgeler Bilgi Şöleni İngilizce Münazara Etkinliği

Detaylı

Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim

Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2013 YIL 2 SAYI 14 www.iszu.edu.tr Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim 2.Bahar Şenliği Coşkusu İSZÜ Dragon Boat Yarışlarında Üçüncü Oldu Günay, Üniversite

Detaylı

01 EKİM 2013-15 HAZİRAN 2014

01 EKİM 2013-15 HAZİRAN 2014 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ EKİM 2013 YIL 2 SAYI 16 www.iszu.edu.tr 01 EKİM 2013-15 HAZİRAN 2014 Küçük Kâşifler, Yaratıcı Hayaller Projesi İSZÜ de Kültürlerarası Yetkinlik Çalıştayı

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2011 2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU. www.iszu.edu.tr

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2011 2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU. www.iszu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2011 2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.iszu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2011 2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi:

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2014 YIL 3 SAYI 23 www.izu.edu.tr

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2014 YIL 3 SAYI 23 www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2014 YIL 3 SAYI 23 www.izu.edu.tr TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu Öğrencilerimizle Buluştu Ürdün ün Önde Gelen Üniversiteleriyle Akademik

Detaylı

Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği. İZÜ Siyaset Akademisi Faik Tunay ı Konuk Etti Bir Eylem Adamı Malcolm X İZÜ Siyaset Akademisi 3; Savcı Sayan

Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği. İZÜ Siyaset Akademisi Faik Tunay ı Konuk Etti Bir Eylem Adamı Malcolm X İZÜ Siyaset Akademisi 3; Savcı Sayan İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ OCAK 2015 YIL 4 SAYI 27 www.izu.edu.tr Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği İZÜ Siyaset Akademisi Faik Tunay ı Konuk Etti Bir Eylem Adamı Malcolm X İZÜ

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe: İZÜ KAMPÜS

Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe: İZÜ KAMPÜS İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ OCAK 2014 YIL 3 SAYI 19 www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe: İZÜ KAMPÜS Uluslararası Konferanslar Serisi, İZÜ de başladı. Gıda Mühendisliği

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi:

Detaylı

İSZÜ BÜLTEN. Tarih ve Doğayla İç içe eğitim » BAŞBAKAN İSZÜ DE» MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU » MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİ» YENİ AÇILAN BÖLÜMLERİMİZ

İSZÜ BÜLTEN. Tarih ve Doğayla İç içe eğitim » BAŞBAKAN İSZÜ DE» MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU » MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİ» YENİ AÇILAN BÖLÜMLERİMİZ İSZÜ BÜLTEN HABER BÜLTENİ OCAK 2012 YIL 1 SAYI 1 www.iszu.edu.tr 444 97 98 Tarih ve Doğayla İç içe eğitim» BAŞBAKAN İSZÜ DE» MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU» MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİ» YENİ AÇILAN BÖLÜMLERİMİZ

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı 10 24 18 BU BAŞARI HEPİMİZİN, BU ONUR ÜNİVERSİTEMİZİN" Başbakan Erdoğan dan Özer e Altın Madalya 8. FEFKON TOPLANTISI Türkiye nin Dekanları Zonguldak ta buluştu ZONGULDAKLI DUAYEN GAZETECİ FİKRET BİLA:

Detaylı

T.C. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012-2016 STRATEJİK PLANI

T.C. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012-2016 STRATEJİK PLANI T.C. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012-2016 STRATEJİK PLANI EYLÜL-2012 Bu Stratejik Plan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Senato ve Yönetim Kurulu nun 17-Ekim-2012 Tarihinde Yapılan Ortak

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ!

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ! www.hitit.edu.tr TDK Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN Üniversitemizde Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN, Üniversitemizin davetlisi olarak Çorum a geldi. makamında ziyaret eden

Detaylı

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor D O Ğ U A K D E N İ Z Ü N İ V E R S İ T E S İ YIL:5 SAYI:49 MAYIS - HAZİRAN 2014 ÜCRETSİZDİR DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor 2014 2015 Akademik Yılı nda eğitim hayatına başlayacak olan Eğitim Fakültesi,

Detaylı

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Bir milli eğitim programından söz ederken, eski devrin boş

Detaylı

sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ

sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ . sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Edebiyat Fakültesi Fen Fakültesi Hukuk Fakültesi Siyasal Bilgiler

Detaylı

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR İmtiyaz Sahibi Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Metin YALÇIN Milli Eğitim Müdürü Yayın Kurulu Yusuf Ali CANCA -

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi: Halkalı Cad. No:2 34303 Küçükçekmece /

Detaylı

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR Kısa adı HUZEM olan Hitit Üniversitesi Uzaktan

Detaylı

SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ NEVRUZ ÜNİVERSİTEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ NEVRUZ ÜNİVERSİTEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU HİTİTSEM1 Yaşında PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ Sayfa 15 Sayfa 18 Sayfa 21 www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 17

Detaylı

Prof. Dr. Esin Konanç Unutulmadı

Prof. Dr. Esin Konanç Unutulmadı ÜCRETSİZDİR Prof. Dr. Esin Konanç Unutulmadı Doç. Dr. Ayvaz katılımcılara plaket takdim etti. 20 Aralık 2009 tarihinde elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Eski Dekanı

Detaylı

ETKİNLİKLER DOSYA (Yükseköğretimde Yeniden Yapılanma) GÜNDEM (Bilim ve Sanat) ERASMUS KARİYER KULÜPLER BİLİM VE FELSEFE SOSYAL SORUMLULUK ÇevreciyİZ

ETKİNLİKLER DOSYA (Yükseköğretimde Yeniden Yapılanma) GÜNDEM (Bilim ve Sanat) ERASMUS KARİYER KULÜPLER BİLİM VE FELSEFE SOSYAL SORUMLULUK ÇevreciyİZ ETKİNLİKLER DOSYA (Yükseköğretimde Yeniden Yapılanma) GÜNDEM (Bilim ve Sanat) ERASMUS KARİYER KULÜPLER BİLİM VE FELSEFE SOSYAL SORUMLULUK ÇevreciyİZ YerelİZ SektörİZ KÜLTÜR SANAT 12 Merhaba Atılım Üniversitesi

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Fethiyeli Öğrenciler Gastronomi Festivalinde Fırtına Gibi Esti FTSO İmar Planı Sorununu Ankara ya Taşıdı

Detaylı

PROF. DR. REHA METiN ALKAN

PROF. DR. REHA METiN ALKAN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Değerli Okurlar, Anadolu'nun parlayan yıldızlarından biri olmak için kurulan Üniversitemiz, 2006 yılında başladığı yolculuğuna, bugün 11 binden fazla öğrencisi ve sayısı 800

Detaylı

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1]

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] [ 2 ] www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe İlim ve Zarafet Üssü: İZÜ KAMPÜS 4 Vakıf ve Tarihçe 6 Mütevelli Heyeti Başkanı ndan 8 Rektör den 9 Vizyon-Misyon-Değerler

Detaylı