KANAL GİRİŞ HAZIRLIĞI İÇİN DÖNER EĞE (1)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KANAL GİRİŞ HAZIRLIĞI İÇİN DÖNER EĞE (1)"

Transkript

1 C tipi EL EĞESİ 1. Eğelerin uçları piramit şeklinde olmalıdır. 2. Eğelerin sapında bıçakların hemen üst kısmında derinlik ölçüm çizgileri olmalıdır. 3. Eğelerin üstündeki işaretler X-ray ile çalışırken ölçüm yapmayı kolaylaştırmalıdır. 4. Eğelerin yüzeyleri cilalı olmalıdır. 5. Eğelerin kesitleri kare formunda olmalıdır. 6. Eğeler 18, 21, 25mm uzunluklarında olmalıdır. 7. Eğelerin.08,.10 ve.15 numara boyları 2şer adet olmak üzere 6 lı asorti kutularda olmalıdır. 8. Eğelerin.06,.08,.10 ve.15 numara boyları 6lı kutularda sorti olarak bulunmalıdır. 9. Eğelerin burulma direnci yüksek olmalıdır. 10. Eğeler, her bir eğenin rahatlıkla çıkmasını sağlayan; istenilmeyen eğelerinde kutuda kalmasını sağlayan tekli açılır kutuda olmalıdır. 11. Eğeler çelik olmalıdır nolu eğenin ilk dört mm si % 5 tapera sahip olmalıdır nolu eğenin ilk dört mm si % 4.5 tapera sahip olmalıdır nolu eğenin ilk dört mm si % 4.5 tapera sahip olmalıdır nolu eğenin ilk dört mm si % 4 tapera sahip olmalıdır.

2 K TİPİ EL EĞESİ 1. Eğelerin çapları ISO arasında olacaktır. 2. Eğeler paslanmaz çelik olacaktır. 3. Eğe bıçakları hazırlanma aşamasında kesim ile değil büküm ile hazırlanmış olacaktır. 4. Eğelerin 21mm, 25mm, 28mm ve 31mm lik boyları bulunacaktır. 5. Eğelerin türü ve numarası hem sap kenarında hem de sap tepesinde bulunacaktır. 6. Eğe ucu aktif olacaktır arası kare kesitli, arası üçgen kesitli olacaktır. 8. 1,5mm. kalınlığında silikon stop monte edilmiş olacaktır. 9. Kutunun hem üst yüzünde hem de kenarında referans bilgileri yer alacaktır. 10. Diğer eğe tiplerinden kolayca ayırt edebilmek için silikon stopları sarı renkte olacaktır ebatlarında kesme etkinliğini artırmak için kesim açısı 90 olacaktır. 12. Eğimli kanallarda eğim yönünü karıştırmamak için silikon stop üzerinde bir işaret bulunacaktır (siyah çizgi). 13. Kutunun hem üst yüzünde hem de kenarında referans bilgileri yer alacaktır ,5mm. kalınlığında silikon stop monte edilmiş olacaktır. 15. Diğer eğe tiplerinden kolayca ayırt edebilmek için silikon stopları siyah renkte olacaktır. 16. Eğimli kanallarda eğim yönünü karıştırmamak için silikon stop üzerinde bir işaret bulunacaktır. (siyah çizgi).

3 KANAL GİRİŞ HAZIRLIĞI İÇİN DÖNER EĞE (1) 1. Ürün Nikel Titanyum olmalıdır. 2. Ürün rotary sistem halinde kullanılmalıdır. 3. Ürün hızı 300 rpm olmalıdır. 4. Ürün 013, 016, 019 numaralarında olmalıdır. 5. Ürün 2 li set halinde 6 eğe içeren kutular halinde gelmelidir. 6. Ürün 21/25/31mm lik boylarda bulunmalıdır. 7. Ürünün sap kısmında sıralamayı belirleyecek renk koduna sahip olmalıdır. 8. Ürünün şaft kısmında standart uzunlukları belirlenmesine imkan tanıyacak işaretler olmalıdır. 9. Ürün stoper (rondel) ile birlikte gelmelidir. 10. Ürün 6lık refil setler halinde de bulunmalıdır. 11. Ürün kanalın şeklinin rotary sistem kullanımı öncesi kanalı optimize etmek amacıyla kullanılmalıdır. 12. Ürünün koniklik açısı %2 olmalıdır.

4 KÖK KANALI TAMİR MATERYALİ 1. Materyalin kullanımı diş kök kanallarını tamir amaçlı olacaktır. 2. Mateyal Mineral Trioxide Aggregate içermelidir. 3. Materyal kök tamirinin yanında apeksifikasyon, kök rezorpsiyonu tamiri ve aynı zamanda kuafaj materyali olarak da kullanılacaktır. 4. Materyal saf su ile hazırlanabilir olacaktır. 5. Materyal 1er gramlık paketler halinde olacaktır. 6. Diş renginde (beyaz) olacaktır. 7. Kullanımı kolay olacaktır. 8. Ürün kenar sızdırmazlığına sahip olacak ve bakteri istilasını azaltıcı etkisi olacaktır. 9. Ürünün içinde saf su özel kapalı ambalajında birlikte gelmelidir.

5 Nİ -Tİ EL İLE KULLANILAN DÖNER EĞE 1. Ürün NiTi alaşımından yapılmış olmalıdır. 2. Ürün el icin kullanılabilir olacaktır. 3. Ürün tutma sapları ISO rengini takip edecek; kullanılabilirlik sırası da bu renkler ile ilerlenecektir. 4. Ürün tutma sapları kolay kullanımı sağlamak amacıyla silikon olmalıdır. 5. Ürün çoklu koniklik açısına sahip olmalıdır. 6. Ürün Shaper (Şekillendirici) ve Finisher (Bitirici ) diye adlandırılan iki farklı grupta olacaktır. 7. Ürününün kronal genişletmeye yarayan eğelerinin bu genişletmeyi sağlamak amacıyla artarak artan koniklik açısına sahip olmalıdır. 8. Ürününün apikal şekillendirmeye yarayan eğelerinin bu şekillendirmeyi sağlamak amacıyla azalarak artan koniklik açısına sahip olmalıdır. 9. Ürünün Finisher tarzı eğelerinin en uç çapları ISO standardına göre ve 0.50 mm çapında olacaktır. 10. Ürünün kesitleri üçgen konveks bir yapıda olacaktır. Son üç bitirici eğe için modifiye üçgen konvekse kesite ilaveten her kenarında oluklar bulunacaktır. 11. Ürünün en uçları kesmeyen rehber uç seklinde olmalıdır. 12. Ürünün tüm bitim eğelerinin uçları yuvarlatılmıs olacaktır. 13. Ürün kanal eğeleri standart eğe renk kodlarında olacaktır. 14. Ürünün kanal girişini hazırlayan eğesi 19 mm olacaktır. 15. Ürünün diğer eğelerinin 21 ve 25 ve 31mm lik boyları bulunacaktır. 16. Tüm bitim eğelerinin uçları yuvarlatılmıs olacaktır. 17. Set içinde toplam 6 eğe olacaktır. 18. Her bir eğe grubunun sortisi 6 eğelik paket halinde ayrı olarak satın alınabilecektir mm.lik standart boydaki her bir ege uzerinde 18,19,20 ve 22mm. lerde isaret bulunmalidir. 20. Steril edilebilir sıralayıcısı gerektiğinde temin edilebilir olacaktır. 21. Eğeler crown-down yöntemiyle kullanıma uygun olacaktır. 22. Ürünün yapısındaki nikel oranı genel orana kıyas ile % 54,5-57 arasında olmalıdır Sistemin her bir bitirici eğenin şekil ve çapına uygun gutta perkaları ve paper pointleri gerektiğinde temin edilebilir olacaktır.

6 DÖNER EĞE ŞARTNAMESİ 1. Ürün özel işlem görmüş M-wire NiTi alaşımından yapılıyor olmalıdır. 2. Ürün beş adet eğeden oluşmalıdır. 3. Ürün pek çok diş kök kanalını en fazla iki adet eğe ile hazırlıyabiliyor olmalıdır. 4. Ürünün kesidi dikdörtgen olmalıdır. 5. Ürün dikdörgen kesidi eğe yatay düzleminde merkez dışına doğru konumlanmalıdır. 6. Ürün dönüş hareketi yılan kıvrılma hareketi şeklinde olmalıdır. 7. Ürün önceden steril edilmiş blisterler içinde gelmelidir. 8. Ürün tek hastada kullanılabilir olarak gelmelidir. 9. Ürünün contra angle içine giren sapı 11 mm olmalıdır. 10. Ürün kanal içinde hareketi sırasında debris atabilmesini sağlamak adına daha genişletilmiş bir alana sahip olmalıdır. 11. Ürün bıçakları kanal içinde yalnızca iki noktadan temas etmelidir. 12. Ürün ISO standart eğe renklerinde kolay sıralanabilir olarak gelmelidir. 13. Ürün ilk eğesi hariç hepsinin ilk çapları ISO renklerinin belirlediği standart çaplarda olmalıdır. 14. Ürün sarı renkli ilk eğesinin çapı 0.17 mm olmalıdır. 15. Ürün değişken taperli olmalıdır. 16. Ürünün eğe boyları 21, 25 ve 31mm uzunluklarında olmalıdır. 17. Ürün crown down prosedürlerine uygun çalışabilir olmalıdır. 18. Ürün sortie olarak steril 3 lü ambalajlarda gelmelidir. 19. Ürün asortie olarak X1, X2 ve X3 olarak gelmelidir. 20. Ürün kendi standartlarında ilk eğe hariç Gutta Perca ve Paper Pointlere de sahip olmalıdır.

7 PROTAPER PAPER POİNT 1. Ürün ProTaper Universal Rotary sistem F1, F2 ve F3 ile hazırlamış olduğunuz kanalların tamamiyle kurulaması sağlamaladır. 2. Ürünün sapında ayrt etmesini kolaylaştırmak amacıyla ProTaper F grubu eğe renk kodları olmalıdır. 3. Ürün sorti olarak 180lik kutularda bulunmalıdır. 4. Ürün F1,F2 ve F3 lerden 60 ar tane olmak üzere asorti 180lik kutularda olmalıdır. 5. Ürün F4 ve F5 lerden 90 ar tane olmak üzere asorti 180lik kutularda olmalıdır 6. Ürünün uzunlukları 29mm.olmalıdır. 7. Ürünler hijyen açısından 5er li steril paketlerde olmalıdır. 8. Ürünlerin kutularının üzerinde son kullanma tarihleri belirtilmelidir

8 Nİ-Tİ DÖNER EĞE SARTNAMESI 1. Ürün NiTi alaşımından yapılmış olmalıdır. 2. Ürün çoklu koniklik açısına sahip olmalıdır. 3. Ürün Shaper (Şekillendirici) ve Finisher (Bitirici ) diye adlandırılan iki farklı grupta olacaktır. 4. Ürününün kronal genişletmeye yarayan eğelerinin bu genişletmeyi sağlamak amacıyla artarak artan koniklik açısına sahip olmalıdır. 5. Ürününün apikal şekillendirmeye yarayan eğelerinin bu şekillendirmeyi sağlamak amacıyla azalarak artan koniklik açısına sahip olmalıdır. 6. Ürünün Finisher tarzı eğelerinin en uç çapları ISO standardına göre ve 0.50 mm çapında olacaktır. 7. Ürünün kesitleri üçgen konveks bir yapıda olacaktır. Son üç bitirici eğe için modifiye üçgen konvekse kesite ilaveten her kenarında oluklar bulunacaktır. 8. Ürünün en uçları kesmeyen rehber uç seklinde olmalıdır. 9. Ürünün tum bitim eğelerinin uçları yuvarlatılmıs olacaktır.kanal eğeleri standart eğe renk kodlarında olacaktır. 10. Renk halkası olmayan kanal eğesi 19 mm olacaktır. 11. Renk halkası olan kanal eğelerin 21 ve 25 ve 31mm lik boyları bulunacaktır. 12. Tüm bitim eğelerinin uçları yuvarlatılmıs olacaktır. 13. Kanal eğelerinin optimal dönüş hızı 250 devir/dakika olacaktır. 14. Set içinde toplam 6 eğe olacaktır. 15. Her bir eğe grubunun sortisi 6 eğelik paket halinde ayrı olarak satın alınabilecektir mm.lik standart boydaki her bir ege uzerinde 18,19,20 ve 22mm. lerde isaret bulunmalidir. 17. Egelerin başlık icine giren sap kısmı 13mm. olacaktır. 18. Steril edilebilir sıralayıcısı gerektiğinde temin edilebilir olacaktır. 19. Eğeler crown-down yöntemiyle kullanıma uygun olacaktır. 20. Ürünün yapısındaki nikel oranı genel orana kıyas ile % 54,5-57 arasında olmalıdır Başlangıç seti içerisinde her bir eğe için gereken tork değeri belirtilecektir. 22. Egelerin tamamının aynı zamanda el icin kullanılabilen versiyonları gerektiğinde temin edilebilir olacaktır. 23. Sistemin re-treatment egeleri gerektiğinde temin edilebilir olduğunun ispatı amacıyla 1 adet numune olarak verilecektir. 24. Sistemin her bir bitirici eğenin şekil ve çapına uygun gutta perkaları ve paper pointleri gerektiğinde temin edilebilir olacaktır. 25. Hasta ve ürün güvenirliği sağlamak amacıyla tüm ürünlerin üzerinde lot numarası ve ürünün özelliklerini belirten orijinal bandrol etiketleme ve markalama yapılmış olmalıdır. Orijinal ambalajın üzerinde herhangi bir şekilde sonradan etiket v.s. yapıştırılmamalıdır

9 WAVEONE EĞELERİNE UYGUN ISITILMIŞ GUTTA OBTURATOR 1. Ürün small; primary ve large boyutlarında olmalıdır. 2. Ürün plastikten bir taşıyıcıya sahip olmalıdır. 3. Ürün taşıyıcısı o renk koduna ait eğenin çap ve yapısıyla aynı olmalıdır. 4. Ürün saplarında ait olduğu kanal aletinin renk kodunu taşımalıdır. 5. Ürün plastik taşıyıcı üstünde 18, 19, 20, 22, 24, 27 ve 29mm leri gösterir işaretler bulunmalıdır. 6. Ürün 6 lı ve 20 li sortie kutularda bulunmalıdır.

10 WAVEONE EĞELERİNE UYGUN GUTTA PERCHA 1. Ürün WaveOne eğelerinin renk koduna uygun boyutlarda olmalıdır. 2. Ürün saplarında ait olduğu kanal aletinin renk kodunu taşımalıdır. 3. Ürün 60 lık kutular içinde 20 small, 20 Primary, 20 Large boyutlarda olmalıdır.

11 WAVEONE EĞELERİNE UYGUN PAPER POİNT 1. Ürün WaveOne eğelerinin renk koduna uygun boyutlarda olmalıdır. 2. Ürün saplarında ait olduğu kanal aletinin renk kodunu taşımalıdır. 3. Ürün 180 lık kutular içinde 60 adet small, 60 adet Primary, 60 adet Large boyutlarda olmalıdır. 4. Ürün steril 5li perfore paketler içinde olmalıdır.

12 RESİPROKAL SİSTEM EĞE ŞARTNAMESİ 1. Ürün small, primary ve large olmak üzere 3 değişik eğe boyunda bulunmalıdır. 2. Ürünün small eğe boyunun çapı 0.21 mm ve taperı ise 0.06 olmalıdır. 3. Ürünün primary eğe boyunun çapı 0.25 mm ve taperi ise 0.08 olmalıdır. 4. Ürünün large eğe boyunun çapı 0.40mm ve taperı ise 0.08 olmalıdır. 5. Ürünün yapıldığı alaşım NiTi olmalı ve bu alaşıma kuvvetlendirme adına özel bir ısı uygulaması yapılmalıdır. 6. Ürün önceden steril edilmiş 3 lü blister ambalajlar içerisinde bulunmalıdır. 7. Ürünün boylarını belirtir renk kodları hem saplarının üstünde plastik bir halka ile hem de şaft üstünde ait olduğu boyutu gösterir bir rondel ile belirtilmelidir. 8. Ürün 21mm, 25mm v e 31 mm boyutlarında bulunmalıdır. 9. Ürün otoklava konulduğunda tekrar çalışmasını engelleyen tek kullanımlık bir düzeneğe sahip olmalıdır.

13 ENDOAKTİVATOR 1. Ürün sonik olarak çalışmalıdır. 2. Ürün üç farklı hızda çalışmalıdır. 3. Ürün arka dişlere de rahatça ulaşabilmek için contra angle başlık şeklinde olmalıdır. 4. Ürün hız ayar düğmesi ergonomik olarak başlığın alt köşesinde bulunmalıdır. 5. Ürün üç farklı boy vibrasyon yapıcı uç çeşidine sahip olmalıdır. 6. Ürünün üç farklı boy kolay yerleştirilir ve çıkartılır vibrasyon uçları a. SMALL - #15/.02; b. MEDIUM - #25/.04; c. LARGE - #35/.04 boylarında bulunmalıdır. 7. Ürün 25 adet SMALL - #15/.02;25 adet MEDIUM - #25/.04; 25 adet LARGE - #35/.04 uç ile gelmelidir. 8. Ürün her hastada değiştirilebilir koruyucu bariyer ile kullanılabilir olmalıdır. 9. Ürün 100 adet koruyucu bariyer ile birlikte gelmelidir. 10. Ürün uçları koruyucu bariyerin üstünden de uygulanabilir olmalıdır. 11. Ürünün uçları, kuvvetli, esnek, medikal sınıf polimerden olmalıdır. 12. Ürün bir adet "AA" alkaline pil ile çalışmalıdır.

14 APEKS BULUCU CİHAZ 1. Ürünün ağırlığı 360 gr olmalıdır. 2. Ürünün ekran tipi, renkli, grafik TFT olmalıdır. 3. Ürünün boyutları 130x80x63 mm olmalıdır. 4. Ürünün ekran boyutları 3.5 inch olmalıdır. 5. Ürün apikal forameni kanal ıslak veya kuru her koşulda belirleyecektir. 6. Üründe eğenin kanal içindeki pozisyonu görüntülü ve sesli olarak takip edilebilecektir. 7. Ürünün sessi; sessiz, düşük, orta, yüksek olmak üzere dört ayrı seviyeye ayarlanabilir olmalıdır. 8. Ürünün kullanımı sırasında apeks geçilirse sesle ve grafikle uyarıda bulunmalıdır. 9. Ürünün üzerinde apikal 2.0 birimde kanal aletinin kanal içindeki ilerleyişi ekranda 0,1birim lik dilimler halinde izlenmelidir ,4 voltluk şarj edilebilen NiMH pille çalışacaktır. 11. Ürünün sarj seviye göstergesi ön panelde yer alacaktır. 12. Ürün orijinal ambalaj içinde cihazla beraber 2 adet dudak klipsi, 2 adet bağlantı kancası, iki adet bağlantı çatalı, şarj cihazı ve ölçüm kablosu bulunacaktır. 13. Ürünün harici sarj cihazının Inputu 120 V / Hz or 230V / Hz Outputu 6V DC olmalıdır. 14. Ürün -20 derece ile +60 derece sıcaklıklar arasında çalışabilmelidir. 15. Ürünün çalışabileceği bağıl nem oranı %10 ila %90 arasında olmalıdır. 16. Ürün kullanılmadığı takdirde beş dakika içinde kendi kendine kapanmalıdır. 17. Ürünün kullanım sırasındaki ekran özelliklerini gösterir demo modu bulunmalıdır. 18. Ürün pili 12 saatte şarj edebilmelidir 19. Ürünün bağlantılarının doğru olup olmadığını anlamak için Bağlantı Test özelliğine sahip olmalıdır. 20. Ürünün ekranından eğenin kanal içindeki ilerleyişi ve konumu izlenmelidir..

15 APEKS BULUCU CİHAZ 1. Ürün AAA 1.2V 1000 mah NiMH sarj edilebilir pil ile çalışmalıdır. 2. Ürün kök kanalı tedavisi sırasında kanal apeksinin konumlandırılması amacıyla kullanılmalıdır. 3. Ürün şarj aleti ile birlikte gelmelidir. 4. Ürünün yanında aksesuar olarak klipsi, ölçüm kablosu, iki adet dudak klipsi, bağlantı kancası gelmelidir. 5. Ürün kablolarını kontrol etmek amacıyla bağlantı test özelliğine sahip olmalıdır. 6. Ürünün dört farklı seviyede ayarlanabilir ses ayarı olmalıdır. 7. Ürün tanınmasına yardımcı olamak amacıyla demo modu içermelidir. 8. Ürün kanal içinde ilerleme durmunun izlenmesini sağlayan sesli uyarı özelliğin sahip olmalıdır. 9. Ürün kullanımdışı kaldıktan üç dakika sonra otomatik kapanmalıdır. 10. Ürünün boyutları 66 x 55 x 18mm olmalıdır. 11. Ürünün ağırlığı 55gr olmalıdır. 12. Ürünün ekranı renkli LED ler olmalıdır. 13. Ürün girişi V AC ~ Hz çıkışı 6 V DC ± 5% 1000mA lik harici bir şarj aletine sahip olmalıdır. 14. Ürün apikal bölgesi 1.0 ile 0.0 arasında derecelendirilmiş üç çubuğa ayrılmalıdır. 15. Ürün Apikal öncesi uyarısı 2.0 led ışığının yanması ile başlamalıdır. 16. Ürün eğe Apikali geçiğinde kırmızı bir OVER yazısı ile uyarmalıdır.

16 GUTTA ISITMA FIRINI 1. Ürün İki adet bağımsız çalışır fırın gözüne sahip olmalıdır. 2. Ürünün ısıtılmış gutta percha tutma kolları teleskobik yavaş hareketle yukarı hareket etmelidir. 3. Ürünün ısıtma zamanı kullanılan obtüratöre bağlı olarak 20 saniye, 44 saniye ve 49 saniye arasında olmalıdır. Bu değer otomatik olarak belirlenmelidir. 4. Ürün gutta percha yerleştirildiğinde aktif olduğunu belirtir sabit bir ışıkla uyarıya sahip olmalıdır. 5. Ürün Gutta Percha hazır olduğunda bir sinyal ile uyarmalıdır. 6. Ürün hazır olunmasına karşı alınmayan Gutta Percha için her 15 saniyede bir uyarı sinyali vermelidir. 7. Ürün hazır olunan Gutta Percha 90 saniye içinde alınmazsa sinyali kesmeli ve ısıtma işlemini otomatik olarak durdurmalıdır. 8. Ürün, her iki ısıtıcısınında ısıtma döngüsü bitmiş ve hiçbir butona basılmadığında, fırın 5 dakika sonra, stand-by moduna girmelidir. 9. Ürünün maksimum çalışma yüksekliği 2000 metre olmalıdır. 10. Ürün saklama sıcaklığı -20 ile 65 C arasında olmalıdır. 11. Ürünün saklama koşullarındaki nemi yoğuşma olmadan %20 ile 80 arasında olmalıdır. 12. Ürün kullanım sıcaklığı 5 ile 40 C arasında olmalıdır. 13. Ürün uygulama sırasındaki nemi 31 C %80 ve 40 C %50 lmalıdır. 14. Ürünün ağırlığı 0.56 kg olmalıdır. 15. Ürünün boyutları 155x178x81mm olmalıdır. 16. Ürün iki adet hassas ısıtma uyaısı ile tasarlanmış olmalıdır. 17. Ürünün voltaj seviyeleri 115 ya da 230 VAC, 50/60 Hertz olmalıdır. 18. Ürün <1.5W Normal kullanım: 380W max Sigorta Derecelendirme: 4AT 250V -; Voltaj 115 veya 230 VAC, 50/60 Hertz, besleme gerilimi + / aralığı% 10, bekleme modunda güç tasarrufu olmalıdır.

17 APEKS ÖLÇERLE BİRLİKTE ENDODONTİK TEDAVİ MİKRO MOTORU TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Tork, hız ve program ayarlarının yapıldığı ve kanala girildiğinde mesafeyi gösteren masaüstü ekran kısmı ile endodontik tedavide kullanılacak 2/1 angldruva ve mikro motordan oluşmalıdır. 2. Mikro motor ile ekranı birbirine bağlayan kablonun uzunluğu en az 1.9 metre olmalıdır. 3. Cihazın toplam ağırlığı yaklaşık olarak 0.480kg olmalıdır. 4. Ebatları; Y:140, E: 100 ve D:150 cm olmalıdır. 5. Mikro motor kullanmaksızın elle ölçüm yapılması istendiğinde takılacak ayrı bir aparatı olmalıdır. 6. Unitin voltajı 18 VDC 7. Cihazın ekranın tipi likit kristal gösterge. 8. Cihazın pili 11.1 V Li-ion Mn resarjlı 1600mAh batarya olmalıdır. 9. Elektrik iletimi için hastanın ağzına konulacak dudak elektrodu da beraberinde verilmelidir. 10. Tüm Nikel-Titanyum eğelerle kullanılabilmelidir. 11. Şarjlı pille, 2 saatlik bir kesintisiz çalışma zamanı olmalıdır. 12. Pilin şarj durumu ekran üzerinde yine ışıklı bir gösterge ile görülebilmelidir, kırmızı yandığında şarj edilmesi gerekir. Ölçüm netliği +_2 bar olmalıdır. 13. Mikro motor hızı rpm arasında, ekran üzerindeki + ve düğmeleri kullanılarak, ayarlanabilmelidir. 14. Tork değeri, ekran üzerindeki + ve düğmeleri kullanılarak, 0,6-5,2 Ncm arasında ayarlanabilmelidir. 15. Kanal kanlı olduğunda da ölçüm yapabilmelidir. 16. Şarjlı veya elektrikli çalışabilecektir. 17. Toplam şarj edilme süresi 5 saat olmalıdır. 18. Pedalsız çalışacak, istenildiğinde takdirde pedal monte edilebilecektir. 19. Geniş ekranı olacaktır. 20. Auto reverse özelliği olacaktır. 21. En az 9 programı olmalıdır. 22. Dış şarj ünitesinin girişi (Input) 100VAC ile 240VAC/50-60Hz arası olmalıdır. 23. Dış şarj ünitesinin çıkışı (Output) 18VDC / 165 max olmalıdır. 24. Aletin güç tüketimi max. 30VA olmalıdır.

18 KABLOSUZ ENDODONTİK BAŞLIK 1. Ürünün kutusunun içinde, şarj tabanı, tork kartı, F tipi püskürtme ucu (kutuda), anguldurva ataşmanı (kutuda), kullanıcı kılavuzu, garanti kartı, motorlu el aleti bulunmalıdır. 2. Ürünün motorlu el aleti, belirlenmiş girişi DC 3.7V 2.0 olmalıdır. 3. Ürünün motorlu el aleti, şarj süresi yaklaşık 1.5 saat olmalıdır. 4. Ürünün motorlu el aleti, boyutları G30 x D160 x Y32 mm olmalıdır. 5. Ürünün motorlu el aleti, ağırlıkğı 150g (anguldurva ataşmanı ile) olmalıdır. 6. Ürünün şarj standının belirlenmiş girişi VAC 50-60Hz., 0.5A olmalıdır 7. Ürünün şarj standı boyutları G125 x D130 x Y57 mm olmalıdır. 8. Ürünün şarj standı ağırlığı 330g olmalıdır. 9. Ürünün anguldurva ataşmanı motorlu el aletine 6 ayarlanabilir başlık pozisyonunda bağlanabilir olmalıdır. 10. Ürünün motorlu el aletinin dönme hızındaki dalgalanmayı ve anguldurva ataşmanı aracılığıyla torktaki farkı azaltmak için kalibrsyon seçeneği olmalıdır. 11. Ürün 3 dakika kullanılmadıktan sonra güç otomatik olarak kapanmalıdır. 12. Ürünün kullanım yönünü ayarlamak amacıyla İLERİ (FORWARD) GERİ (REVERSE) tuşu bulunmalıdır. 13. Ürünün otomatik geri dönme işlevi ayarlanabilir olmalıdır. 14. Ürün hız ayarı rpm arasında 50 rpm'lik artışlarla ayarlanabilir olmalıdır. 15. Ürün tork ayarı 0.6 N cm N cm arasında 0.2 N cm'lik artışlarla ve 1.0 N cm N cm arasında 0.5 N cm artışlarla yapılabilir olmalıdır. 16. Ürün, şarj edilebilir 1500 mah Lityum-İyon pil ile kullanılabilir olmalıdır. 17. Ürün 16:1 oranına sahip anguldurva ataşmanları ile kullanılmalıdır. 18. Ürün sıcaklığın C ( F), nemin %10 85 RH, atmosferik basıncın hpa aralığında olduğu ortamlarda çalışabilmelidir.

19 ENDODONTİK MOTOR 1. Ürün şarjlı veya elektrikli çalışabilecektir. 2. Ürünün toplam şarj edilme süresi 5 saat olacaktır. 3. Ürün şarjlı iken çalışma süresi 2 saat olacaktır. 4. Ürün beraberinde 16:1 contra angle bulunacaktır. 5. Ürün pedalsız çalışacak, istendiği takdirde pedal monte edilebilecektir. 6. Ürünün motoru çalıştırma düğmesi mikromotor üzerinde bulunmalıdır. 7. Ürün ile yapılan işlemler LCD ekranından takip edilebilmelidir. 8. Auto reverse özelliği olacak ve bu özelliği kontrol edebilecek bir düğmesi olacak ve bu düğme yardımıyla üç farklı modda (auto reverse, auto stop ve auto reverse off) kullanılabilir olacaktır. 9. Dakika/devir aralığı 120 ile 800 arasında olacaktır. 10. Tork kontrol aralığı 0,6 5,2 N.cm olacaktır farklı moda ayarlanabilir programı olacaktır. 12. Ürünün ağırlığı 456 gr. olmalıdır. 13. Ürünün boyutları W:98, D:152, H:139 mm. olmalıdır. 14. Ürünün girişi DC20V 0,5A, çıkışı DC7V 0,4A olmalıdır. 15. Mikromotor girişi DC7V 0,4A olmalıdır. 16. Mikromotorun boyutları 20 mm çapında ve 108 mm. uzunluğunda olmalıdır. 17. Mikromotor (kablosu da dahil olmak üzere) 92 gr. olmalıdır. 18. Ürün -10 ila 50 derece arası sıcaklıklarla çalışabilmelidir. 19. Ürün nem oranı %10 ila %85 RH arasında bulunan ortamlarda çalışabilmelidir. 20. Ürün hpa arasındaki atmosferik basınçlı ortamlarda çalışabilmelidir. 21. Ürün nikel metal hidrid şarj edilebilir pillerle çalışabilmelidir. 22. İşlem paneli üzerinde; hızı, torku, reverse/auto reverse modunu, takılan başlık oranını ayarlayabilmeyi, hafızaya alabilmeyi sağlayan düğmeler bulunmalıdır. 23. İşlem paneli üzerinde ürünün adaptörün takılı olduğunu gösterir uyarıcı ışık bulunmalıdır. 24. İşlem paneli üzerinde ürün şarjdayken şarj durumunu gösterir uyarıcı ışık bulunmalıdır. 25. Ürün 5 farklı başlık oranıyla (1:1, 4:1, 10:1, 16:1 ve 20:1) çalışabilir olmalıdır. 26. LCD ekran üzerinde, hareket halindeyken motora yüklenen kuvvet derecesini gösterir bar grafik olmalıdır. 27. Ürünle birlikte lubrikasyon için kullanılan F tipi yağ sprey ucu verilmelidir.

20 ENDODONTİK MİKROMOTOR 1. Ürünün tork aralığı sürekli dönüşte 0,1 Ncm'lik artışlarla Ncm arasında olmalıdır. 2. Ürün hem resiprokal hem de rotary hareket yapabilmelidir. 3. Ürün hız aralığı sürekli dönüşte 50 rpm'lik artışlarla rpm arasında ve 100 rpm'lik artışlarla rpm arasında olmalıdır Ürünün belirlenmiş güç girişi DC 18 V 0.5 A olmalıdır. 5. Ürünün şarj süresi yaklaşık beş saat olmalıdır. 6. Ürünün boyutları G107 x D196 x Y107 mm olmalıdır. 7. Ürünün ağırlığı 580gr olmalıdır. 8. Ürünün motorlu el aleti Ø 22.6 x L133.5 mm boyutlarında olmalıdır. 9. Ürünün motorlu el aleti 150 g (motorlu el aleti kablosu dahil) olmalıdır. 10. Ürünün anguldurvası dişli oranı 6:1 olmalıdır Ürünün anguldruva eğe sap bağlantısı Ø 2.35 mm ISO Tip1 olmalıdır. 12. Ürünün anguldruvası tutucu tipi basmalı düğme olmalıdır. 13. Ürünün anguldruvasının ağırlığı 36 gr olmalıdır Ürünün AC adaptörünün girişi AC V Hz olmalıdır Ürünün AC adaptörünün çıkış DC 18 V 1,67 A olmalıdır. 16. Ürünün AC adaptörünün boyutları G62 x D37 x Y109 mm olmalıdır. 17. Ürünün AC adaptörünün ağırlığı 300 g olmalıdır. 18. Ürünün kullanım için çevre koşulları sıcaklığı 10 C - 40 C (50 F F) arasında olmalıdır. 19. Ürünün kullanım için çevre koşulları nem 30% 75% arasında olmalıdır. 20. Ürünün kullanım için çevre koşulları atmosferik basınç 700hPa 1060hPa arasında olmalıdır. 21. Ürünün motor el aleti yanlış kullanıma bağlı bozulma, aşırı ısınma veya kırılma gibi bir anormallik nedeniyle durursa, kontrol ünitesinin durumunu otomatik olarak denetlemeli anormalliğin nedenini saptamalı ve LCD panelinde bir hata kodu görüntülemelidir. 22. Ürün IEC Güvenlik ve IEC EMC (Elektromanyetik uyumluluk) CE Uyum İşareti standartları ve koşullarına uygun olmalıdır. 23. Ürünün OTOMATİK GERİ DÖNME, OTOMATİK DURDURMA, OTOMATİK GERİ DÖNME KAPALI olmak üzeri 3 farklı otomatik geri dönme modu bulunmalıdır. 24. Ürünün AÇMA/KAPAMA düğmesi motor el aleti üzerinde olmalıdır. 25. Ürünün AÇMA/KAPAMA düğmesine 1 saniyeden daha uzun süre basılı tutulduğunda, motorlu el aleti, düğme basılıyken çalışmalı, tuşu bırakıldığında dururmalıdır. 26. Üründe işlem yapmadan 10 dakika geçerse, güç (otomatik kapanma işlevi) otomatik olarak kapanmalıdır. 27. Ürünün ses seviyesi, 3 farklı seviyede ayarlanabilir olmalıdır. 28. Ürün şarj edilebilir Nikel Metal Hidrit (NiMH) pil ile çalışmalıdır. 29. Ürünün anguldruvası 6 ayarlanabilir başlık pozisyonunda bağlanabilir olmalıdır.

21 30. Ürünün pilinin o anda kalan miktarını görüntülemelidir. 31. Ürünün pili şarj edilirken pil işareti hareketli olmalıdır. 32. Ürün kullanılan eğenin geçerli dönme yönünü görüntülemelidir. 33. Ürünün LCD paneli üzerinde seçili eğe sistemi, seçili eğe, dönüş hızı, tork limit değeri, tork çubuğu, seçili otomatik geri dönme modu gösterilmelidir. 34. Ürünün çalıştırma paneli üzerinde güç düğmesi, hız ayar düğmesi, tork düğmesi, sistem düğmesi, eğe ayar düğmesi, geri dönme düğmesi, otomatik geri dönme düğmesi, kalibrasyon düğmesi, Hafizaya alış düğmesi, ses seviyesi ayar düğmesi bulunmalıdır. 35. Ürünün çalıştırma paneli üzerinde kontrol ünitesinin elektriğe bağlı olduğunu gösterir yeşil ac-in lambası bulunmalıdır. 36. Ürünün çalıştırma paneli üzerinde pil şarj edilirken veya yenileme modundayken ve hata durumunda turuncu renkte yanar veya yanıp söner şarj lambası bulunmalıdır.

Apex Pointer TM + Kullanım Klavuzu. Pillerin yanlış yönde takılması cihazınıza zarar verebilir.

Apex Pointer TM + Kullanım Klavuzu. Pillerin yanlış yönde takılması cihazınıza zarar verebilir. Apex Pointer TM + Kullanım Klavuzu Apex Pointer + apeks bulucu cihazını aldığınız için tebrik ederiz. Yeni enstrümanınız kök kanal boyunu kesin ve çabuk olarak belirleme imkanı sağlar. Cihazınızdan en

Detaylı

Endodontik Sistemler

Endodontik Sistemler www.dunyadental.com Endodontik Sistemler ENDO a CASS RECIPROC MOTOR MÜKEMME PERFORMANS GEİŞTİRİMİŞ ANGUDURVA YENİİKÇİ TASARIM Endo a Class kablosuz endodontik motor 3.0 Ncm (16:1) torku sayesinde 120-2000

Detaylı

KABLOLU ADAPTÖRLÜ ELEKTRİKLİ ENDODONTİK MİKROMOTOR

KABLOLU ADAPTÖRLÜ ELEKTRİKLİ ENDODONTİK MİKROMOTOR KABLOLU ADAPTÖRLÜ ELEKTRİKLİ ENDODONTİK MİKROMOTOR 1. Cihaz ünitden bağımsız çalışabilen tipte olmalıdır. Yalnızca elektrikle çalışılabilmelidir. Başlık bağlantısı cihaz ön tarafından yapılmalıdır. 2.

Detaylı

LABORATUVAR MİKROMOTORU

LABORATUVAR MİKROMOTORU 3.000-35.000 LABORATUVAR MİKROMOTORU 1. Mikromotor çekirdeksiz yapıda olmalıdır. 2. Piyasemen dönme hızı 3.000-35.000 devir/dakika olmalıdır 3. Mikromotor sessiz çalışmalı ve düşük vibrasyonlu olmalıdır.

Detaylı

Küllerinden doğan bir Anka gibi rejeneratif NiTi Eğesi!

Küllerinden doğan bir Anka gibi rejeneratif NiTi Eğesi! Yeni nesil NiTi Eğeleri Küllerinden doğan bir Anka gibi rejeneratif NiTi Eğesi! YENİ! steril ve kullanıma hazır 134 C > > Biçim belleği yok + Olağanüstü esneklik = Üstün kanal takibi > > Isı uygulamasının

Detaylı

1-)ÖZELLİKLER 2-)TEKNİK ÖZELLİKLER

1-)ÖZELLİKLER 2-)TEKNİK ÖZELLİKLER 1-)ÖZELLİKLER *Bu ölçüm cihazı DIN,ASTM ve BS standartlarına uyduğu gibi IOS-2178 ve ISO-2360 standartlarınında tüm koşulları sağlayarak laboratuar ve zor koşullarda kullanılabilir. *F Tipi probe manyetik

Detaylı

ASKILI DİJİTAL BUZDOLABI TERMOMETRESİ (TK2801) ALARMLI DIGITAL BUZDOLABI TERMOMETRESİ (TK1034)

ASKILI DİJİTAL BUZDOLABI TERMOMETRESİ (TK2801) ALARMLI DIGITAL BUZDOLABI TERMOMETRESİ (TK1034) ASKILI DİJİTAL BUZDOLABI TERMOMETRESİ (TK2801) ALARMLI DIGITAL BUZDOLABI TERMOMETRESİ (TK1034) 1. Buzdolabı raflarında asılı kalacak şekilde dizayn edilmiş 2. Sıcaklık ölçüm aralığı -20... +50 C olmalıdır

Detaylı

HT 500 HT 500 01 HT 500 02 HT 500 03

HT 500 HT 500 01 HT 500 02 HT 500 03 LCD li Kablosuz Ev Otomasyon Kontrolleri Sadece ısıtma ve sadece soğutma ayarı ON/OFF Kontrol Ana Ünite 0 V (AC) A (SPDT) Oda Ünitesi V (DC) (x,v AA Alkaline pil) HT 00 HT 00 0 HT 00 0 HT 00 0 Kullanım

Detaylı

Vertex PolyCure 25 için Kullanım Talimatları. 1.0 Genel Uyarılar:

Vertex PolyCure 25 için Kullanım Talimatları. 1.0 Genel Uyarılar: Vertex PolyCure 25 için Kullanım Talimatları 1.0 Genel Uyarılar: 1.1 Cihaz kullanılmadan önce bu kullanım kılavuzu dikkatle okunur. 1.2 PolyCure 25 kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır.

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır. Vertex MultiCure için Kullanım Talimatları 1.0. Genel Uyarılar: 1.1. Cihaz kullanılmadan önce bu kullanım kılavuzu dikkatle okunur. 1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan

Detaylı

DIŞTAN SULU HAVALI KLİNİK MİKROMOTORU

DIŞTAN SULU HAVALI KLİNİK MİKROMOTORU DIŞTAN SULU HAVALI KLİNİK MİKROMOTORU 1. Dayanıklı, hafif ve kaliteli malzemeden yapılmış olmalıdır. 2. Cihaz en az 25,000 devir/dak. çalışabilmelidir.bu durum kullanım kılavuzunda belirtilmelidir. 3.

Detaylı

HT 300 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri

HT 300 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 300 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 300 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik bir ısınma sağlar. Dokunmatik

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre

Detaylı

Tek Ürünle Tıraş Olun, Şekil Verin ve Vücut Bakımı Yapın

Tek Ürünle Tıraş Olun, Şekil Verin ve Vücut Bakımı Yapın Şu ülkeye ait satış öncesi broşürü: Türkiye () Philips AquaTouch Aquatec Islak ve Kuru tıraş özellikli tıraş makinesi ComfortCut Bıçak Sistemi 40 dakika kablosuz kullanım/1 saat şarj SmartClick sakal şekillendirici

Detaylı

COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre

COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve ilerisi için saklayınız. İÇERİK 1. Güvenlik... 1 2. Genel Tanıtım... 2 3. Özellikler...

Detaylı

Gaz Dedektörü GSP1. Grafik LED-göstergeli Gaz Dedektörü için Kullanıcı Kılavuzu. SYSTRONIK Elektronik u. Systemtechnik GmbH

Gaz Dedektörü GSP1. Grafik LED-göstergeli Gaz Dedektörü için Kullanıcı Kılavuzu. SYSTRONIK Elektronik u. Systemtechnik GmbH SYSTRONIK Elektronik u. Systemtechnik GmbH Grafik LED-göstergeli Gaz Dedektörü için Kullanıcı Kılavuzu Gaz Dedektörü GSP1 Kullanmadan önce kılavuzu okuyun! Tüm güvenlik talimatlarına uyun! Daha sonrası

Detaylı

B2 KANTAR İNDİKATÖRÜ KULLANIM KILAVUZU

B2 KANTAR İNDİKATÖRÜ KULLANIM KILAVUZU Sürüm 1.0 ERTE Endüstriyel Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Adres Sakarya Cad. 142/A Balçova İZMİR TÜRKİYE Telefon +90 232 259 7400 Faks +90 232 259 3960 E-posta Web sitesi bilgi@erte.com.tr

Detaylı

Sentil Mastarları. Kod No. Diş Mastarları Kod No. Diş Tipi Yaprak Adedi. Radius Mastarları. Kod No. Radius (mm) Yaprak Adedi

Sentil Mastarları. Kod No. Diş Mastarları Kod No. Diş Tipi Yaprak Adedi. Radius Mastarları. Kod No. Radius (mm) Yaprak Adedi MASTARLAR Sentil Mastarları Boyutları (mm) Yaprak Uzunluğu Yaprak Adedi MC851-108 0.03 1.00 mm 100 8 MC851-113 0.05 1.00 mm 100 13 MC851-120 0.05 1.00 mm 100 20 MC851-220 0.05 1.00 mm 200 20 Diş Mastarları

Detaylı

1 Nem Kontrol Cihazı v3

1 Nem Kontrol Cihazı v3 NEM KONTROL CİHAZI v5.0 Nem Kontrol Cihazı v3.0 1 Nem Kontrol Cihazı v3 NEM Havada bulunan su buharı miktarına nem denir. Nem ölçümlerinde mutlak nem, bağıl nem ve spesifik nem hesaplanır. Mutlak nem birim

Detaylı

HT 250 SET. LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri. Kullanım

HT 250 SET. LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri. Kullanım HT 250 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 250 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik bir ısınma sağlar. - Hassas

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ /05/20 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 203205 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 7/05/20 TARİHİ, SAAT 4:00

Detaylı

YENİ NESİL NiTi EĞELER. Esnekliği ve kırılma dayanımıyla bir mucize!

YENİ NESİL NiTi EĞELER. Esnekliği ve kırılma dayanımıyla bir mucize! YENİ NESİL NiTi EĞELER Esnekliği ve kırılma dayanımıyla bir mucize! Yüksek düzeyde esneklik Ekstrem kırılma dayanımı Merkezlenmiş kanal preparasyonu eğeleri, konvansiyonel NiTi eğelerin aksine, kristalografik

Detaylı

DKG-190 AKÜ ŞARJ KONTROL CİHAZI TANITIM ÖZELLİKLER. DKG-190 Kullanım Kılavuzu V-1.1 (24.03.2015) -1-

DKG-190 AKÜ ŞARJ KONTROL CİHAZI TANITIM ÖZELLİKLER. DKG-190 Kullanım Kılavuzu V-1.1 (24.03.2015) -1- DKG-190 AKÜ ŞARJ KONTROL CİHAZI TANITIM DKG-190 telekom sistemlerinde kullanılan jeneratörlerin çalışma saatlerini azaltmak amacıyla tasarlanmış ileri teknoloji ürünü bir cihazdır. Cihaz kullanıldığı yerlerde

Detaylı

EASYLAB çeker ocak kontrolörlerine yönelik

EASYLAB çeker ocak kontrolörlerine yönelik .5 X X testregistrierung Kontrol panelleri Tipi Kontrolör yapılandırmasına ait bağlantı soketi EASYLAB çeker ocak kontrolörlerine yönelik kontrolörleri ile birlikte kullanılacak kontrol panelleri, çalışma

Detaylı

K-Tipi Termometre TES-1311A KULLANIM KILAVUZU

K-Tipi Termometre TES-1311A KULLANIM KILAVUZU K-Tipi Termometre TES-1311A KULLANIM KILAVUZU MX MN AVG 1. ÖN BİLGİ Bu cihaz K-tipi termokupl ile ısı sensörü şeklinde çalışan dijital bir termometredir. Sıcaklık göstgergesi uluslararası 1990 standartlarına

Detaylı

Yellowtec Headquarters Heinrich-Hertz-Str. 1-3, 40789 Monheim Germany www.yellowtec.com

Yellowtec Headquarters Heinrich-Hertz-Str. 1-3, 40789 Monheim Germany www.yellowtec.com 2015 Ürün Kataloğu Yellowtec Headquarters Heinrich-Hertz-Str. 1-3, 40789 Monheim Germany www.yellowtec.com Yellowtec USA 1551 Vaquero Glen Escondido, CA 92026 www.yellowtecusa.com www.facebook.com/yellowtec

Detaylı

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 4 6 7 1 2 5 3 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ TUTUCU 2. AYDINLATMA IŞIĞI 3. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 4. TORK KONTROL 5. YÖN DEĞİŞTİRME 6. ŞARJ SEVİYE IŞIĞI

Detaylı

Centronic MemoControl MC42

Centronic MemoControl MC42 Centronic MemoControl MC42 tr Montaj ve İşletme Talimatı Bellek Tuşları Aşağıdaki kişilere yönelik önemli bilgiler: Montaj elemanı / Elektrik teknisyeni / Kullanıcı Lütfen ilgili kişilere iletiniz! Bu

Detaylı

MATKAP VİDALAMA. Güçlü ve hızlı.

MATKAP VİDALAMA. Güçlü ve hızlı. 14 MATKAP VİDALAMA Güçlü ve hızlı. 4.2Ah 21.6V YENI. EY 7460 LS2S Yeni yüksek performanslı 4.2Ah Li-Ion akü seti 65 dakikalık kullanılabilirlik ve 85 dakikalık tam şarj edilebilirlik 2.45 kg lık hafif

Detaylı

HT 150 SET. LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri. Kullanım

HT 150 SET. LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri. Kullanım HT 150 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 150 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik bir ısınma sağlar. - Hassas

Detaylı

We measure it. testo 835 Isıtma-soğutma ve endüstri sektörleri için hızlı, güvenilir infrared ölçüm cihazı. www.testo.com.tr

We measure it. testo 835 Isıtma-soğutma ve endüstri sektörleri için hızlı, güvenilir infrared ölçüm cihazı. www.testo.com.tr İnfrared termometre testo 835 Isıtma-soğutma ve endüstri sektörleri için hızlı, güvenilir infrared ölçüm cihazı Yüksek sıcaklıklarda da güvenilir ve doğru ölçümler 4-nokta lazer işaretleme özelliği ile

Detaylı

DÖNER ALETLERİN KANAL TEDAVİSİNDE KULLANIMI

DÖNER ALETLERİN KANAL TEDAVİSİNDE KULLANIMI TC. EGE ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ENDODONTİ ANABİLİM DALI DÖNER ALETLERİN KANAL TEDAVİSİNDE KULLANIMI BİTİRME TEZİ Stj. Diş Hekimi Javid JAFARZADA Danışman Öğretim Üyesi: Prof.Dr. M. Kemal ÇALIŞKAN

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

Mobil Güç Kalitesi Analizörleri İçin Aksesuarlar PQ-Box 100 & 150 & 200

Mobil Güç Kalitesi Analizörleri İçin Aksesuarlar PQ-Box 100 & 150 & 200 Mobil Güç Kalitesi Analizörleri İçin PQ-Box 100 & 150 & 200 12-2015 PQ-Box 100 & 150 & 200 Sayfa 1 Rogowski bobin seti (4 adet) Akım aralığı: 1A 3000A RMS; Ölçüm hatası: 1% Boyut: 61 cm ( 24 ) Çap = 194mm;

Detaylı

www.loobex.com İÇİNDEKİLER Buhar Makinaları 1-4 Ateş Ölçerler 5-14 15-19 Bebek Tesizleri 20-23 Kameralı Bebek Telsizleri Sterilizatörler 24-26

www.loobex.com İÇİNDEKİLER Buhar Makinaları 1-4 Ateş Ölçerler 5-14 15-19 Bebek Tesizleri 20-23 Kameralı Bebek Telsizleri Sterilizatörler 24-26 2014 www.loobex.com www.loobex.com İÇİNDEKİLER Buhar Makinaları Ateş Ölçerler Bebek Tesizleri Kameralı Bebek Telsizleri Sterilizatörler Mama Isıtıcılar 1-4 5-14 15-19 20-23 24-26 27-29 buhar makinaları

Detaylı

Subminyatür Sensör zor montaj şartları için

Subminyatür Sensör zor montaj şartları için Çok Küçük İndüktif Proximity Sensör Subminyatür Sensör zor montaj şartları için mm çap algılama kafası en zor montaj şartları için uygundur 1 mm uzun çok kısa M12 boy muhafaza Uygulamalar Robot kol freze

Detaylı

M6061 ROTARY VANA MOTORLARI. Özellikler. Teknik Bilgiler. Uygulama ÜRÜN SPESİFİKASYONU

M6061 ROTARY VANA MOTORLARI. Özellikler. Teknik Bilgiler. Uygulama ÜRÜN SPESİFİKASYONU M6061 ROTARY VANA MOTORLARI ÜRÜN SPESİFİKASYONU Özellikler Aşırı yüklenme ve sıkışmaya karşı korumalı Rotary vanalar için bakım gerektirmeden kullanılır Pozisyon göstergesi Rotary vanalara ara parça gerekmeksizin

Detaylı

KÖK KANALLARININ NİKEL TİTANYUM (Nİ-Tİ) DÖNER ALETLER İLE ŞEKİLLENDİRİLMESİ VE GÜNÜMÜZDE KULLANILAN SİSTEMLER HAKKINDA GENEL BİLGİLER

KÖK KANALLARININ NİKEL TİTANYUM (Nİ-Tİ) DÖNER ALETLER İLE ŞEKİLLENDİRİLMESİ VE GÜNÜMÜZDE KULLANILAN SİSTEMLER HAKKINDA GENEL BİLGİLER KÖK KANALLARININ NİKEL TİTANYUM (Nİ-Tİ) DÖNER ALETLER İLE ŞEKİLLENDİRİLMESİ VE GÜNÜMÜZDE KULLANILAN SİSTEMLER HAKKINDA GENEL BİLGİLER Dt. İzzet COŞKUN Dt. Atakan TEZCAN Dt. Özlem KAHVECİ DOYDUK Selçuk

Detaylı

B2K TARTI İNDİKATÖRÜ KULLANIM KILAVUZU

B2K TARTI İNDİKATÖRÜ KULLANIM KILAVUZU Sürüm 1.0 ERTE Endüstriyel Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Adres Sakarya Cad. 142/A Balçova İZMİR TÜRKİYE Telefon +90 232 259 7400 Faks +90 232 259 3960 E-posta Web sitesi bilgi@erte.com.tr

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Dijital Pens Ampermetre

Kullanım Kılavuzu Dijital Pens Ampermetre PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Dijital

Detaylı

TEKNİK ÖZELLİKLER. Giriş Beslemesi. Giriş besleme voltajı. Motor Çıkışı. Motor gerilimi. Aşırı yük ve kısa devre korumalı.

TEKNİK ÖZELLİKLER. Giriş Beslemesi. Giriş besleme voltajı. Motor Çıkışı. Motor gerilimi. Aşırı yük ve kısa devre korumalı. 1 TEKNİK ÖZELLİKLER Giriş besleme voltajı Maks. güç harcaması Besleme koruması Motor gerilimi Motor çıkış akımı Motor kontrol şekli Motor koruması Encoder tipi Encoder çözünürlüğü Encoder voltajı Kumanda

Detaylı

-- - - KULLANIM KILAVUZU

-- - - KULLANIM KILAVUZU --- - -- - - KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TAN itim 2 GARANTİ ŞARTLAR! 2 KGK'NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ ŞEKİLLERİ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN

Detaylı

1. GÜVENLİK BİLGİLERİ

1. GÜVENLİK BİLGİLERİ Dijital Nem/Sıcaklık Ölçer TES-1360A KULLANIM KILAVUZU 1. GÜVENLİK BİLGİLERİ 1. Cihazı, güvenlik bilgilerini dikkatlice okuduktan sonra kullanmaya başlayınız. 2. Cihazı sadece kullanım kılavuzunda belirtilen

Detaylı

Data Sheet [BAROMETRE]

Data Sheet [BAROMETRE] Data Sheet [BAROMETRE] [PCE-FWS 20-1] PCE Teknik Cihazlar Paz. Tic. Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah. Pehlivan Sok. No 6/C 34303 Küçükçekmece/ İstanbul Türkiye Mail: info@pce-cihazlari.com.tr Telefon: +90 (0)

Detaylı

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033 BoomP!ll Bluetooth Hoparlör Kullanma Kılavuzu 33033 Ednet 33033 Boom P!ll Bluetooth hoparlörü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı ilk kez kullanmadan önce lütfen aşağıdaki talimatı okuyun. ÖZELLİKLER

Detaylı

Genişletme modülleri EM-TRF-USV. EASYLAB'in 230 V şebekeye bağlantısı ve kesintisiz güç kaynağı için K /2012 DE/tr

Genişletme modülleri EM-TRF-USV. EASYLAB'in 230 V şebekeye bağlantısı ve kesintisiz güç kaynağı için K /2012 DE/tr .3 X X testregistrierung Genişletme modülleri TAM EASYLAB adaptör modülü EASYLAB'in 30 V şebekeye bağlantısı ve kesintisiz güç kaynağı için TCU3 Tipi EASYLAB kontrolörlerinin ve TAM Tipi adaptör modüllerinin

Detaylı

MONOFAZE MİKROİŞLEMCİLİ REDRESÖR KULLANIM KILAVUZU

MONOFAZE MİKROİŞLEMCİLİ REDRESÖR KULLANIM KILAVUZU MONOFAZE MİKROİŞLEMCİLİ REDRESÖR KULLANIM KILAVUZU Cihazı Devreye Almadan Önce Kullanım Kılavuzunu Mutlaka Okuyunuz. CİHAZIN İLK KURULUMU Cihazınızı Koyacağınız Yerin Zemini Düz Olmalıdır. Cihazın Çalışacağı

Detaylı

MRL 200 - RF Oda Termostatları

MRL 200 - RF Oda Termostatları MRL 200 - RF Oda Termostatları MRL 200 - RF oda termostatı, kablosuz bir oda termostatıdır. Bu termostat her türlü ısıtma ve soğutma sistemlerini kontrol etmek için dizayn edilmiş ve her türlü termostatın

Detaylı

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu kılavuzun amacı bir motoru çalıştırmak üzere bir sürücünün kurulması için gerekli temel bilgileri sunmaktır. Lütfen www.controltechniques.com/userguides veya www.leroy-somer.com/manuals adresinden indirebileceğiniz

Detaylı

Güç Bankası 10000 mah

Güç Bankası 10000 mah Güç Bankası 10000 mah Kılavuz 31883 I. Giriş Bu ürün, her an her yerde kullanılabilen çoğu taşınabilir cihazlar için hafif, yüksek kapasiteli, şık ve çevre dostu bir taşınabilir güç bankasıdır. Ürün, yüksek

Detaylı

Kullanım kılavuzu. LD-PULS Sinyal Jeneratörü

Kullanım kılavuzu. LD-PULS Sinyal Jeneratörü Kullanım kılavuzu LD-PULS Sinyal Jeneratörü 2 Kullanım kılavuzu LD-PULS Sinyal Jeneratörü İçindekiler 1. Üretici ve ithalatçı firmanın ünvanı, adres ve telefon numarası 3 2. Bakım, onarım ve kullanımda

Detaylı

Teknik Katalog [Nem Ölçer]

Teknik Katalog [Nem Ölçer] Teknik Katalog [Nem Ölçer] [PCE-FWS 20] PCE Teknik Cihazlar Paz. Tic. Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah. Pehlivan Sok. No 6/C 34303 Küçükçekmece/ İstanbul Türkiye Mail: info@pce-cihazlari.com.tr Telefon: +90

Detaylı

PROXIMITY KART VE ANAHTARLIK 125 khz. Proximiti kart düz beyaz termal baskıya uygundur.

PROXIMITY KART VE ANAHTARLIK 125 khz. Proximiti kart düz beyaz termal baskıya uygundur. GEC_PO0R GEC_PO0W GEC_MO0R GEC_MO0W PR_1K PR_0A MY_1K MY_0A PROXIMITY OKUYUCU ROLELİ PROKXIMITY OKUYUCU WIEGAND MIFARE OKUYUCU ROLELİ MIFARE OKUYUCU WIEGAND PROXIMITY KART PROXIMITI ANAHTARLIK MIAFERE

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ /04/010 00:00:00 Döner Sermaye İşletmesi Teklif No 0103070 İLAN HASTANEMİZİN İHTİYACI OLAN AŞAĞIDA YAZILI MALZEME(LER) TEKLİF ALMA SURETİYLE SATIN ALINACAKTIR. İLGİLENEN FİRMALARIN 9/04/010 TARİHİ, SAAT

Detaylı

COOL-US Kullanma Kılavuzu

COOL-US Kullanma Kılavuzu COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Nem ve Sıcaklık ölçer Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve ilerisi için saklayınız. İçindekiler 1. Güvenlik... 1 2. Tanıtım... 2 3. Özellikler...

Detaylı

Enerjimiz Herseye Yeter

Enerjimiz Herseye Yeter PERSONEL GEÇİŞ CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ Parmak izi onaylama hızı 0.3 saniye veya daha az olmalıdır. Hata kabul oranı 0,00001 den daha yüksek olmamalıdır. Hatalı reddetme %0,01 veya daha az olmalıdır. Cihaz

Detaylı

MOBİL ŞARJ CİHAZI. mobil şarj cihazı telefonunuza enerji, kendinize özgürlük katın! DTS-003 Mobil Şarj Cihazı. DTS-001 Mobil Şarj Cihazı

MOBİL ŞARJ CİHAZI. mobil şarj cihazı telefonunuza enerji, kendinize özgürlük katın! DTS-003 Mobil Şarj Cihazı. DTS-001 Mobil Şarj Cihazı DTS-001 Mobil Şarj Cihazı DTS-002 Mobil Şarj Cihazı DTS-003 Mobil Şarj Cihazı Ebatlar: 92x22x22mm Baskı seçenekleri: Damla baskı, Lens Serigrafi, Offset Renk seçenekleri: Turuncu, Siyah, Beyaz, Pembe,

Detaylı

Teknik Katalog [Nem Ölçer]

Teknik Katalog [Nem Ölçer] Teknik Katalog [Nem Ölçer] [PCE-FWS 20-2] PCE Teknik Cihazlar Paz. Tic. Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah. Pehlivan Sok. No 6/C 34303 Küçükçekmece/ İstanbul Türkiye Mail: info@pce-cihazlari.com.tr Telefon: +90

Detaylı

VGA UTP 1X1 Extender with Audio KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN KODU : KX1100 İÇERİK. 1.0 Giriş...2. 2.0 Özellikler...2. 3.0 Kutu İçeriği...

VGA UTP 1X1 Extender with Audio KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN KODU : KX1100 İÇERİK. 1.0 Giriş...2. 2.0 Özellikler...2. 3.0 Kutu İçeriği... VGA UTP 1X1 Extender with Audio KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN KODU : KX1100 İÇERİK 1.0 Giriş.........2 2.0 Özellikler.........2 3.0 Kutu İçeriği.........3 4.0 Panel Açıklamaları.........3 5.0 Bağlantı ve Çalıştırma.........4

Detaylı

T.C. UŞAK ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI SAYIN FİRMA YETKİLİSİ

T.C. UŞAK ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI SAYIN FİRMA YETKİLİSİ T.C. UŞAK ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI SAYIN FİRMA YETKİLİSİ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü laboratuarında kullanılmak üzere aşağıda belirtilen malzemelerin alımlarının yapılması

Detaylı

ŞARJLI MATKAP TEKNİK ŞARTNAMESİ

ŞARJLI MATKAP TEKNİK ŞARTNAMESİ ŞARJLI MATKAP TEKNİK ŞARTNAMESİ birkaçına sahip olmalıdır. Şarjlı Matkap ünitesi taşıma çantalı olacaktır. İlgili tüm kullanım aparatları ürünle birlikte eksiksiz teslim edilecektir. Aküyü aşırı yükten,

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

HT 150 SET ODA TERMOSTATI

HT 150 SET ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 150 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 150 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı olan sıcaklığa ayarlayıp daha konforlu ve

Detaylı

REVİZYON DURUMU. Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No

REVİZYON DURUMU. Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No REVİZYON DURUMU Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No Hazırlayan: Onaylayan: Onaylayan: Mustafa Arnavut Adem Aköl Kalite Konseyi Başkanı Sinan Özyavaş Kalite Koordinatörü 1/6 1. AMAÇ Bu talimatın amacı

Detaylı

Teknik Katalog [Hava İstasyonu]

Teknik Katalog [Hava İstasyonu] Teknik Katalog [Hava İstasyonu] [PCE-FWS 20-1] PCE Teknik Cihazlar Paz. Tic. Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah. Pehlivan Sok. No 6/C 34303 Küçükçekmece/ İstanbul Türkiye Mail: info@pce-cihazlari.com.tr Telefon:

Detaylı

Buharlı dikdörtgen kaynatma kazanı

Buharlı dikdörtgen kaynatma kazanı Electrolux THERMETIC Line; otel, hastane, merkez mutfağı, havaalanı mutfağı gibi kurumsal mutfakların ağır iş yükleri için tasarlanmıştır. Ekipman serisi geniş seçenekler sunar; tek tek ekipmanların yanı

Detaylı

OTOMATİK MİKROPİPET SETİ (BEŞ DEĞİŞİK HACİMLİ PİPET VE STANDIYLA) TEKNİK ŞARTNAMESİ

OTOMATİK MİKROPİPET SETİ (BEŞ DEĞİŞİK HACİMLİ PİPET VE STANDIYLA) TEKNİK ŞARTNAMESİ OTOMATİK MİKROPİPET SETİ (BEŞ DEĞİŞİK HACİMLİ PİPET VE STANDIYLA) 1 TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.Mikropipetler sürekli piston vuruşlu ve ayarlanabilir hacimli olmalıdır. 2.Mikropipetler elektronik ve renkli ekrana

Detaylı

B603 - B603B SERİSİ FREKANS KONTROLLÜ SÜRÜCÜLER KULLANMA KILAVUZU

B603 - B603B SERİSİ FREKANS KONTROLLÜ SÜRÜCÜLER KULLANMA KILAVUZU B603 - B603B SERİSİ FREKNS KONTROLLÜ SÜRÜCÜLER KULLNM KILUZU İÇERİK Sayfa BĞLNTI E KULLNIM BİLGİLERİ... 1 1.0 Elektriksel bağlantılar... 1 1.1 na terminal... 1 1.2 Kontrol devresi bağlantıları... 1 2.0

Detaylı

Ekstra Güvenlik ve Anti-Terör Sistemleri METAXDOOR SECURITY. Security Geçiş Sistemleri. Kayar Kapılar. Döner Kapılar.

Ekstra Güvenlik ve Anti-Terör Sistemleri METAXDOOR SECURITY. Security Geçiş Sistemleri. Kayar Kapılar. Döner Kapılar. Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri METAXDOOR SECURITY Ekstra Güvenlik ve Anti-Terör Sistemleri METAXDOOR RBK Road Blocker Metaxdoor RBK Road Blocker

Detaylı

Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570

Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570 Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570 testo 550, testo 557, testo 570 testo 550 testo 557 testo 570 Dijital manifold testo 550 - Soğutma

Detaylı

PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU

PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU HT 350 kablolu dijital oda termostatıdır. Kullanıcının oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

1. BAYLAN TAM OTAMATĠK TEST PANOSU

1. BAYLAN TAM OTAMATĠK TEST PANOSU 1. BAYLAN TAM OTAMATĠK TEST PANOSU Bu test panosunda, elektromanyetik debimetre ile ölçüm metodu kullanılmaktadır. Debimetrelerin kalibrasyonu, su toplama tankı ile kalibre edilmiş terazi ve hacim tankıyla

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH2006 TH2006RF RV0356 DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli durumlarda kullanmak üzere muhafaza

Detaylı

MIT400/2 Serisi, MEGGER İzolasyon Test Cihazı

MIT400/2 Serisi, MEGGER İzolasyon Test Cihazı MIT400/2 Serisi, MEGGER İzolasyon Test Cihazı Elektriksel ve endüstriyel testler için dizayn edilmiştir 1000V - 200 GΩ'a kadar İzolasyon testi (YENİ) Stabilize edilmiş izolasyon test voltajı (YENİ) 0.01

Detaylı

İçerik. Ürün no.: MLC500T Güvenlik ışık perdesi verici

İçerik. Ürün no.: MLC500T Güvenlik ışık perdesi verici Ürün no.: 68000312 MLC500T30-1200 Güvenlik ışık perdesi verici Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun alıcı Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Kumanda ve gösterge

Detaylı

İçerik. Ürün no.: MLC520R Güvenlik ışık perdesi alıcı

İçerik. Ürün no.: MLC520R Güvenlik ışık perdesi alıcı Ürün no.: 68002119 MLC520R14-1950 Güvenlik ışık perdesi alıcı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Kumanda ve gösterge

Detaylı

Automatic Entrance & Acccess System GARAJ. Endüstiyel - Seksiyonel Garaj Kapıları. Seksiyonel Kapılar

Automatic Entrance & Acccess System GARAJ. Endüstiyel - Seksiyonel Garaj Kapıları. Seksiyonel Kapılar TM Automatic Entrance & Acccess System Endüstiyel - Seksiyonel Garaj Kapıları GARAJ Seksiyonel Kapılar TM Automatic Entrance & Acccess System TRONCO Endüstriyel Seksiyonel Kapılar TRONCO endüstriyel seksiyonel

Detaylı

Ecras Elektronik Multimetre

Ecras Elektronik Multimetre Ecras Elektronik Multimetre Modüler tasarım Soket kablosu gerektirmez Tespit vidası gerektirmez En yeni teknoloji Kolay panel montajı sistem bağlantısı Anlık Her fazda VL-N ve ortalama değerleri. Her fazda

Detaylı

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU RU1000 Uzaktan Kumandalı KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TANITIM 2 GÜÇ KAYNAĞI' NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN KUMANDAYI

Detaylı

Cihazýnýzý kullanmadan önce lütfen DÝKKATLE okuyun!!..

Cihazýnýzý kullanmadan önce lütfen DÝKKATLE okuyun!!.. TOU 01 KULLANMA KLAVUZU EPC (Teknolojik deðiþiklikler nedeniyle deðiþiklik hakký saklýdýr. Üretici Firma deðiþiklikleri önceden haber verilmeksizin yapabilir.) Cihazýnýzý kullanmadan önce lütfen DÝKKATLE

Detaylı

İÇİNDEKİLER Güvenlik Paket içeriği Telsiz Şeması Telsiz şeması açıklamaları Bataryanın takılması Antenin takılması Cihazın şarj edilmesi Temel işlemler Göstergeler ve anlamları Temizlik ve Bakım Uyarılar

Detaylı

Her 2 teknolojide de, hem ankastre programlama hem de merkezi programlama kullanılır.

Her 2 teknolojide de, hem ankastre programlama hem de merkezi programlama kullanılır. Programlama Programlama nedir? Programlama; ısıtmanın otomatik, gözle görülür biçimde ve kullanıcının ortamda bulunduğu sürelere göre yönetilmesidir. Isıtma süreleri, 7 günlük veya 24 saatlik zaman dilimlerinde

Detaylı

DİŞ RÖNTGEN CİHAZI ŞARTNAMESİ

DİŞ RÖNTGEN CİHAZI ŞARTNAMESİ Marka : TAKARA BELMONT Geçerlilik Tarih : 20/06/2008 Model : BELRAY RÖNTGEN CIHAZI Toplam Sayfa : 1 1. Cihaz diş hekimliğinde kullanılmak üzere tasarlanmış olmalıdır. 2. Mobil veya duvara monte edilebilir

Detaylı

HIZLI KATLANIR PVC KAPI

HIZLI KATLANIR PVC KAPI HIZLI KATLANIR PVC KAPI MARKASI : 1-MODEL Katlanır Tip 2- TEKNIK ÖZELLİKLER Kanatlı ve sürgülü kapılara kıyasla ölü alan kaybı yoktur. Yaklaşık 60-70 km/h rüzgara dayanıklıdır. ( Ortam şartlarına göre

Detaylı

1/1 Adres : Fevziçakmak Sk. 11/5-6 Kızılay Ankara Tel : Faks :

1/1 Adres : Fevziçakmak Sk. 11/5-6 Kızılay Ankara Tel : Faks : Model : ARTİS PORSELEN FIRINI Toplam Sayfa : 1 1. Maksimum sıcaklık 1200 0 C 'ye kadar çıkabilmelidir. 2. Cihazın programlanması ve kullanılması kolay 3. Cihaz 100 değişken ve saklanabilir ve parametreleri

Detaylı

M20R PH Kullanma Talimatı

M20R PH Kullanma Talimatı M20R PH Kullanma Talimatı 10.2010.R01 Kutunun içeriği Ölçüm cihazı, kullanma talimatı, montaj aksesuarları, sigorta. Genel özellikler Ölçüm aralığı 0-14 ph İşlevler Ölçüm, kontrol ve ph regülasyonu Çözünürlük

Detaylı

FIRINLARI LABORATUVAR LABORATUVAR TESTLERİ KÜL TESTİ ISIL İŞLEM KURUTMA

FIRINLARI LABORATUVAR LABORATUVAR TESTLERİ KÜL TESTİ ISIL İŞLEM KURUTMA FIRINLARI LABORATUVAR LABORATUVAR TESTLERİ KÜL TESTİ ISIL İŞLEM KURUTMA KÜL (MUFLA) FIRINLARI Tetra Isı çeşitli büyüklüklerde, farklı sıcaklık seviyelerine hitap eden ve farklı kullanım özelliklerine sahip

Detaylı

(50-52)-INÇ (127-132 cm) LCD EKRAN FULL HD TELEVİZYON ALICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ

(50-52)-INÇ (127-132 cm) LCD EKRAN FULL HD TELEVİZYON ALICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ (50-52)-INÇ (127-132 cm) LCD EKRAN FULL HD TELEVİZYON ALICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ: Bu şartnamenin amacı, Kurumumuzun çeşitli birimlerinde kullanılacak olan; (50-52)- inç (127-132 cm) Full HD LCD

Detaylı

ENDÜSTRİYEL TİP GAZ DEDEKTÖRLERİ. powered by

ENDÜSTRİYEL TİP GAZ DEDEKTÖRLERİ. powered by ENDÜSTRİYEL TİP GAZ DEDEKTÖRLERİ IPACK ENDÜSTRİYEL GAZ ÖLÇÜMLEME VE KONTROL SİSTEMLERİ Endüstriyel işletmelerde kullanılan yanıcı parlayıcı patlayıcı ve/veya toksik gazların anlık veya sürekli olarak tespiti

Detaylı

HT 300 SET ODA TERMOSTATI

HT 300 SET ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 300 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 300 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve

Detaylı

TOP-CHECK FN KAPLAMA KALINLIĞI ÖLÇME CİHAZI

TOP-CHECK FN KAPLAMA KALINLIĞI ÖLÇME CİHAZI TOP-CHECK FN KAPLAMA KALINLIĞI ÖLÇME CİHAZI KULLANMA KILAVUZU BMS Bulut Makina Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Dolapdere Sanayi Sitesi Ada 4 No : 7-9 İkitelli/Başakşehir /

Detaylı

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1 DELAB TM-18C KAÇAK AKIM RÖLESİ İÇERİK GENEL / BUTON FONKSİYONLARI.2 PARAMETRE AYARLARI...2 PARAMETRE AÇIKLAMALARI 3 KAÇAK AKIM AYARLARI...3 AÇMA SÜRESİ AYARLARI.3 AŞIRI AKIM AYARLARI...4 ÇALIŞMA SÜRESİ..4

Detaylı

SÜRÜCÜ MAHALLİ

SÜRÜCÜ MAHALLİ 4 - ELE ALIŞ SÜRÜCÜ MAHALLİ 1. Hız sabitleyici / sınırlayıcı kumandası. 2. Direksiyon ayarlama kumandası. 3. Aydınlatma ve sinyal lambaları kumandası. 4. Gösterge tablosu. 5. Sürücü Airbag'i. Korna. 6.

Detaylı

Cihazın Tanıtımı. Kontrol Ünitesi. IP Koruma Sınıfı: IP67 - Toza karşı korumalı ve 1 metreye kadar su geçirmez. 360 Algılama Ucu.

Cihazın Tanıtımı. Kontrol Ünitesi. IP Koruma Sınıfı: IP67 - Toza karşı korumalı ve 1 metreye kadar su geçirmez. 360 Algılama Ucu. Cihazın Tanıtımı 360 Algılama Ucu Kontrol Ünitesi Açma - Kapama / Hassasiyet (+) Mod / / Hassasiyet (-) LED Aydınlatma Ses Çıkışı LED Pil Yuvası IP Koruma Sınıfı: IP67 - Toza karşı korumalı ve 1 metreye

Detaylı

Kurulum Yönergeleri. devireg 330

Kurulum Yönergeleri. devireg 330 TR Kurulum Yönergeleri devireg 330 Uygulama: devireg 330 oda sıcaklığı, soğutma sistemleri, zemin sıcaklığı, dona karşı koruma, kar eritme, endüstriyel uygulamalar ve çatı oluğu ısıtma sistemlerinin kumandası

Detaylı

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU testo 610 testo AG Endüsiyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 2 testo kısa kullanım kılavuzu 610 testo kısa kullanım kılavuzu 610 1. Koruma

Detaylı

EAOM-3-HM-ALT EAOM-3-STP-ALT EAOM-3-HM-STP-ALT

EAOM-3-HM-ALT EAOM-3-STP-ALT EAOM-3-HM-STP-ALT , 7x7 DIN Boyut EAOM-3 Manuel Start ve Motor Korumalý Kontrol cihazlarý Kontak Anahtarlý, EAOM-3-ALT Kontak Anahtarlý ve Jeneratör Voltajýndan Aþýrý Hýz Algýlama, EAOM-3-MAG Kontak Anahtarlý ve Manyetik

Detaylı

Dijital manifold serisi: testo 550, 557 ve 570

Dijital manifold serisi: testo 550, 557 ve 570 01_08 5/31/11 2:45 PM Page 1 Gelecek için hazırız Tüm soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümleriniz için ideal! Dijital manifold serisi: testo 550, 557 ve 570 01_08 5/31/11 2:46 PM Page 2 Dijital

Detaylı

BLUETOOTH ES ALICISI. Kullanım Kılavuzu DA-30500

BLUETOOTH ES ALICISI. Kullanım Kılavuzu DA-30500 BLUETOOTH ES ALICISI Kullanım Kılavuzu DA-30500 İçindekiler 1.0 Giriş... 2 2.0 Teknik Özellikler... 3 3.0 Ambalajın İçindekiler... 3 4.0 PANEL AÇIKLAMALARI... 4 5.0 Bağlantı ve Çalıştırma... 5 1 Bluetooth

Detaylı