Türkiye Enerji Piyasaları Endeksi 2011 PİYASALARI ENDEKSİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Türkiye Enerji Piyasaları Endeksi 2011 PİYASALARI ENDEKSİ"

Transkript

1 >> Türkiye Enerji Piyasaları Endeksi PİYASALARI ENDEKSİ

2 2 >> Katılım ve Kayıt Formları Kurumsal Katılım Formu KURUMSAL BİLGİLER 1. Kurum / Şirket Adı: 2. Kurucu / Kurucular ve Kuruluş Tarihi (Gün / Ay / Yıl): 3. Faaliyet Konuları / Enerji İle İlgili Uzmanlık Vizyonu: (*) (*) KURUMSAL FAALİYETLER MATRİSİ NDE YAPILAN İŞARETLEMELER AYRICA GEREKLİ OLACAKTIR. 4. Enerji Sektöründe Sahip Olduğu Çalışma Lisansları (üretim/dağıtım Lisansları vb.) Adedi: Lisans Tipi Yeri Süresi Gücü Özellikleri Kurumun Bağlı Olduğu Grubun ve Şirket Ortaklarının Enerji Sektöründeki Diğer Ortaklıkları (Tam Şirket Adları ile): 6. Bağımsız AR-GE Birimi var mı? 7. Şirket Adına Kayıtlı Patent ya da Endüstriyel Tasarımlar Var mı? Varsa Adedi ve Özellikleri: 8. Akreditasyonu Olan Laboratuvar ve Test Birimi Var mi? Varsa; Özellikleri ve Kuruluş Yılı: 9. Üretim Kapasitesi: 10. Çalışan Sayısı: 11. Kalite ve Standartları: 12. Ödenmiş Sermayesi: 13. Ciro (Son iki yıl): 14. Satışlar(Son iki yıl): 15. Vergi Öncesi Kar(Son iki yıl): 16. Halka Açık mı? Açıksa Oranı:

3 >> Türkiye Enerji Piyasaları Endeksi Ana Faaliyet Sahası Ürünü / Kapasitesi: 18. Ülke İçi Pazar Payı/Yurt Dışı Pazar Payı (Yıllar ile Son Üç Yıl): 19. Yan Ürünler / Kapasiteleri: 20. Ülke İçi Pazar Payı/Yurt Dışı Pazar Payı (Yıllar ile Son Üç Yıl): 21. İşbirliği Yaptığınız ve Üyesi Bulunduğunuz Yurtiçi ve Yurtdışı Kuruluşlar: 22. Varsa Yurtiçi ve Yurtdışı Temsilcilikleri: İLETİŞİM 23. KURUMSAL GENEL İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres: Telefon 1: Faks 1: Telefon 1: Faks 1: 1: 2: Web: 24. Yönetim Kurulu Başkanı: Adı ve Soyadı: Telefon: Faks: Genel Müdür: Adı ve Soyadı: Telefon: Faks: Yönetim Kurulu Üyeleri: 27. Pazarlama Müdürü: Adı ve Soyadı: Telefon: Faks: Finansman Müdürü: Adı ve Soyadı: Telefon: Faks:

4 4 >> Katılım ve Kayıt Formları PAZARLAMA VE SATIŞ BİLGİLERİ 29. Satış Miktarları, Varsa İhracat Tutarı ve Satışlarına Oranı: 30. Varsa İhracat Yaptığı Ülkeler: 31. Katıldığınız veya Organize Ettiğiniz Enerji ile İlgili Ulusal ve Uluslararası Etkinlikler (Kongre, Panel, Sempozyum, Fuar, vb. ) ve Yılları: PARTNER 32. İşbirliği Yapmak İstediği Konular: 33. Gelecekle İlgili Hedefleri ve Yatırımları: * KURUMSAL TANITIMI 34. ENERJİ ile ilgili bölümlerinizin kurumsal anlayışı ve faaliyetlerini özetleyen metin ile misyon, vizyon (*) En fazla 1000 kelimeden oluşan ekleme yapabilirsiniz. Formu Dolduran Kişinin: Adı ve Soyadı: Görevi: İmza: Lütfen bilgi formlarına, 2-4 adet yüksek çözünürlükte görsel malzeme ile logonuzu ekleyerek, ULUSAL ENERJİ FORUMU nun kayıt formlarında belirtilen e-posta adreslerine gönderiniz.

5 >> Türkiye Enerji Piyasaları Endeksi KURUMSAL FAALİYETLER MATRİSİ Kurum: Yetkili: Matrislerin oluşturulabilmesi için faaliyet konunuzla ilgili bölümleri işaretleyip, katılım formuna iliştiriniz. KAMU ÖZEL BELEDİYE ÜNİVERSİTE / BİLİMSEL KURULUŞ SİVİL TOPLUM KURULUŞU FAALİYET ALANLARI ELEKTRİK Üretim Hidro Termik Doğal Gaz Nükleer İletim Dağıtım Ticaret Otoprodüktör Kojenerasyon PETROL Üretim İletim Dağıtım İşleme Petrokimya Bayilik İhracat İthalat DOĞAL GAZ Üretim İletim Dağıtım Bayilik İhracat İthalat ALTERNATİF VE YENİLENEBİLİR Hidrojen Rüzgar Güneş Jeotermal Çöp Biyokütle Pil ENERJİ DONATIM, YAN SANAYİ VE DİĞER HİZMETLER ENERJİ VERİMLİLİĞİ Enerji Üretimi İletim ve Dağıtım Borular, Valfler, Pompalar Enerji Tasarruf Teknolojisi ve Endüstriyel Güç Nükleer Enerji Üretimi Bölgesel Isınma Sistemleri Geri Dönülebilir Enerji Etkin Enerji Kullanımı Enerji Etkin Yakma Sistemleri YENİLENEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ Biyokütle Enerji Santralleri Fotovoltaik Enerji Santralleri Güneş Enerjisi Teknolojileri Hidroelektrik Santralleri Jeotermal Enerji Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Güneş Işıl Güç ve Kimyasal Enerji Sistemleri Güneşle Isıtma ve Soğutma ENERJİ SANTRALLERİ VE DONANIMI Termal Enerji Santralleri Gaz Türbinleri ve Hava Kompresörleri Bütünleşik Devirli Enerji Santralleri Endüstriyel Enerji Santralleri Su Gücüyle Çalışan Enerji Santralleri Su Türbinleri Buhar Türbinleri ALTERNATİF ENERJİ SANTRALLERİ Güneş Panelleri Işık Panelleri Biyokütle Düzenekleri Gelgit Enerjisi Rüzgar Enerjisi Düzenekleri Jeotermal Enerji Sistemleri ATIKTAN ENERJİ TEKNOLOJİLERİ Atıklardan Enerji Üretimi Atık Sudan Biogaz Üretim Sistemleri Çöp Yakan Santraller Çöplük Gazı Enerji Üretimi KOJENERASYON SİSTEMLERİ Kojenerasyon Santraller Isı Korunum Donanımları FOSİL YAKIT TEKNOLOJİLERİ Doğalgaz Çevrim Santralleri Gelişmiş Gaz Türbinleri Petrol / Doğalgaz / LPG Teknolojileri Temiz Kömür Teknolojileri Fosil Yakıt Teknolojisi İleri Dizel Motor Teknolojileri NOT: Matrislerin oluşturulabilmesi için faaliyet konunuzla ilgili bölümleri işaretleyip, katılım formuna iliştiriniz.

6 6 >> Katılım ve Kayıt Formları ENERJİNİN YÖNETİMİ Elektrik İletimi ve Dağıtımı Yerel Enerji Planlaması AG ve OG Transfer, Senkronizasyon, Güç Yönetimi Elektrik Enerji Ölçüm Sistemleri Elektrik Enerjisi İzleme ve Kontrol Sistemleri Güç ve Enerji Otomasyonu Yönetim Sistemleri ENERJİ İLETİMİ VE DAĞITIMI İletim Kuleleri - Satış, Kurulum Deneme Yalıtkanlar Enerji Şebekesi Donanımları Enerji Kaybı İçin İzleme ve Denetleme Donanımları Enerji Hatları Enerji Kabloları DEPOLANMIŞ ENERJİ / ÜRETEÇ SETLERİ Depolama Baterileri Enerji Santralleri Dizel Üreteç Setleri Dizel Üreteç Setleri Taşınabilir Üreteç Setleri Üreteç Setleri İçin Motorlar ELEKTRİKSEL DONANIMLAR Metrolar Dişli Değiştirme ve Kavşak Kutuları Baraj ve HES Dönüştürücüler H/V, M/V Donanımları Kamış ve Hata Yedek Parçaları Endüksiyon Motorları, DC Makinaları Devre BRACERS Denetim Merkezleri Enerji Ölçerler ve Sigorta Kutuları İnsan Kaynakları Alçak Gerilim Donanımları Denetimler ve Otomasyon YARDIMCI DONANIMLAR Isı Değiştiriciler Isısal Pompalar Pompalar Hidrolik Donanımlar Sıvı ve Gaz Yakıt Düzenekleri Fosil Yakıt Düzenekleri Soğutma Kuleleri Valfler, Tüpler ve Borular Kül Bulunduran Santraller Kirlilik Denetleme Donanımları Çevre Dostu Düzenekler Denetleme Düzenekleri Arıtma Tesisleri Yağlayıcılar ÇEVRE Desok-Denox Tesisleri Doğal Enerji Kaynaklı Çevre Isıtma Sistemleri Egzost Gazı ve Atık Gaz Arıtma Sistemleri Evsel ve Endüstriyel Atık Su Arıtma Çevre Danışmanlığı JENERATÖR GRUPLARI KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI NÜKLEER ENERJİ TEKNOLOJİLERİ Nükleer Reaktörler Nükleer Yakıt ve Atık Depolama Radyasyon Denetimi NAKLİYE VE LOJİSTİK DESTEK Petrol Doğal Gaz Katı Yakıt Enerji Paketleri, UPS Düzenekleri ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME LAB. ANAHTAR TESLİMİ, MÜTEAHİTLİK, MÜHENDİSLİK FİRMALARI Anahtar Teslim Temel Mühendislik Proje Jeoloji Santral FİNANS VE DANIŞMANLIK KURULUŞLARI Hukuk Finansman Çevre İletişim BİLİŞİM / YAZILIM FİRMALARI YEREL YÖNETİMLER ULUSLARARASI KURULUŞLAR BASIN BÜYÜKELÇİLİK VE KONSOLOSLUK DİĞER Formu Dolduran Kurum Adı ve Yetkilisi: Tarih:

7 >> Türkiye Enerji Piyasaları Endeksi PROJE BİLGİ FORMU Proje Adı: Tamamlanan: Devam Eden: Planlanan: Proje Sahibi: Proje Yürütücüleri: Proje Tipi: Başlangıç Tarihi: Bitiş Tarihi: Proje Tutarı: Finansman Yapısı: Sermaye Finans Oranı: Borçlanma Oranı: EXIM TİCARİ Destekleyen Kuruluşlar: Proje Amacı: Yaratılan Kapasite: Projenin Uygulandığı Alanlar ve Birimler: Projenizin ULUSAL ENERJİ FORUMU ÖDÜLLERİ ne aday gösterilmesini istiyor musunuz? EVET HAYIR Değerlendirme sonucunda sizden daha d e t a y l ı bilgi istenecektir. Formu Dolduran Kişinin: Adı Soyadı: Görevi: İmzası: Tarih: NOT: Her proje için bir form doldurunuz. Formlarınızı Katılım Formuna iliştiriniz. Katılım formunda istenilen bilgilerle birlikte, projenizin 1-2 dia veya opağını (basılı görsel malzeme) Proje Bilgi Formuna ekleyiniz.

8 8 >> Katılım ve Kayıt Formları ENERJI ADAMLARI VERITABANI KATILIM FORMU: Kuruluşunuz bünyesinde faaliyet gösteren, KURUMSAL FAALİYETLER MATRİSİNDE yer alan konularla ilgili tüm profesyonel kadronuzca doldurulması önemle rica olunur. I) Enerji Adamları Vertibanına Girecek Bilgiler: Yüksek çözünürlükteki fotoğrafınızı bu forma iliştiriniz. Adı: Soyadı: Görevi: Doğum Tarihi: Temsil Ettiği Kuruluş: Kişisel Bilgileri; Eğitim ve Kariyeri, Yüksek Lisans, Doktora, Üyelikleri, Sektöre Profesyonel Hizmetleri, Tamamladığı / Yürüttüğü Projeler, İlgi Alanları, Varsa Bilimsel Eserleri (*): Lütfen katılım formunu ULUSAL ENERJİ FORUMU nun e posta adresine iletiniz. (*) Gerekli durumlarda bu bölüme, ilişiğine EK yapabilirsiniz. II) İletişim ve Kurumsal Bilgileri: Çalıştığı Kurum Adı: Görevi: Kuruluş Yılı: Faaliyet Konusu: Varsa Bağlı Olduğu Grup / Holding Adı: ULUSAL ENERJİ FORUMU İletişim Departmanı Meclis-i Mebusan Cad. Bilezik Sok. No: 4 Lugal İş Mrk. B-Blok Kat:5 Fındıklı, Istanbul T: (212) pbx F: (212) ÖNEMLİ NOT: Enerji Adamları veritabına sadece I. bölümde yer alan bilgiler girecektir. Halka Açıksa/ Oranı: Cirosu: Çalışan Sayısı: Adres: İmza ve Tarih: Telefon: Faks: Cep Tel:

9

10 PİYASALARI ENDEKSİ ULUSAL ENERJİ FORUMU / THE NATIONAL ENERGY FORUM OF TURKEY, Meclis-i Mebusan Cad, Çelebi Hamam Sok. No. 4 B-Blok K:5 Fındıklı, Beyoğlu Istanbul / TURKEY T pbx F

ARI TEKNOKENT ESAS BAŞVURU DOSYASI

ARI TEKNOKENT ESAS BAŞVURU DOSYASI ARI TEKNOKENT ESAS BAŞVURU DOSYASI Şirket Logosu Şirket Adı Başvuru No: Yetkili: Başvuru Teslim Tarihi: Firma Antetli Kağıdı Tarih DİLEKÇE İçeriği Şirket Yetkilisi İmzası ÖRNEK Başvuru Dekontu İÇERİK BÖLÜM

Detaylı

Yapılacak çalışmanın amacı, yukarıda belirtilen yelpazede faaliyet gösteren Türk ve İtalyan taraflarının işbirliğine bir ivme kazandırmaktır.

Yapılacak çalışmanın amacı, yukarıda belirtilen yelpazede faaliyet gösteren Türk ve İtalyan taraflarının işbirliğine bir ivme kazandırmaktır. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Darulbedai Cad. N.60 34267 Harbiye - Istanbul Tel : 0212-373 03 00 (pbx) Fax : 0212-241 82 23 Email: istanbul@istanbul.ice.it Web : http://www.iceistanbul.com http://www.ice.gov.it/estero2/istanbul

Detaylı

Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren,

Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren, 1 Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren, müşterilerinin ihtiyaçlarına güvenilir, hızlı ve kaliteli

Detaylı

Taxim Hill Hotel İstanbul 20 Ocak 2012

Taxim Hill Hotel İstanbul 20 Ocak 2012 GENSED Güneşin Güçbirliği Prof. Dr. Engin TÜRE GENSED Yönetim Kurulu Başkanı Taxim Hill Hotel İstanbul 20 Ocak 2012 Kuruluş Tarihi 01 Ekim 2009 Kuruluş Tarihi 01 Ekim 2009 Kuruluş Amacı Türkiye de güneş

Detaylı

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM ANONİM ŞİRKETİ - 1 - : zoren@zorlu.com. Pembe Caddesi No:13 Bursa, Türkiye.

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM ANONİM ŞİRKETİ - 1 - : zoren@zorlu.com. Pembe Caddesi No:13 Bursa, Türkiye. ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM ANONİM ŞİRKETİ SERMAYESİ İMKB KODU E-POSTA WEBSITESİ : 81.665.350.-YTL : ZOREN : zoren@zorlu.com : www.zoren.com.tr BURSA SANTRAL (MERKEZ) : Organize Sanayi Bölgesi, Pembe

Detaylı

ICCI 2015. 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye. 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı

ICCI 2015. 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye. 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2015 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye www.icci.com.tr 1 Türkiye nin En Önemli Enerji Etkinliği ICCI

Detaylı

DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ?

DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ? PH Bağımsız Denetim & Yeminli Mali Müşavirlik DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ? PH Bağımsız Denetim & Yeminli Mali Müşavirlik DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ? Türkiye nin ekonomik görünümü, bölgesel

Detaylı

YENİLENEBİLİR ENERJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLENEBİLİR ENERJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI YENİLENEBİLİR ENERJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU OCAK 2015 İÇİNDEKİLER Sayfa No SUNUŞ 2-4 I-GENEL BİLGİLER 5 A- Misyon ve Vizyon 5 B- Yetki, Görev

Detaylı

TR72 BÖLGESİ (KAYSERİ, SİVAS, YOZGAT) ENERJİ SEKTÖRÜNE YÖNELİK İMALAT SANAYİ RAPORU

TR72 BÖLGESİ (KAYSERİ, SİVAS, YOZGAT) ENERJİ SEKTÖRÜNE YÖNELİK İMALAT SANAYİ RAPORU Ağustos 2013 ANKARA i TR72 BÖLGESİ (KAYSERİ, SİVAS, YOZGAT) ENERJİ SEKTÖRÜNE YÖNELİK İMALAT SANAYİ RAPORU Ağustos 2013 Ankara ii iii Hazırlayanlar: Fulya BAYRAKTAR Kıdemli Uzman Mehmet Ali KAFALI Kıdemli

Detaylı

ICCI 2015. 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye. 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı

ICCI 2015. 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye. 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2015 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye www.icci.com.tr 1 Türkiye nin En Önemli Enerji Etkinliği ICCI

Detaylı

MF/1. Viessmann Grubu

MF/1. Viessmann Grubu MF/1 Viessmann Grubu Enerji Tüm canlılar için enerji gereklidir. Güçlü bir endüstri, konfor ve refahın temelini konforlu bir ısı, rahatlatıcı bir serinlik, güçlü buhar ve kendi ürettiğiniz elektrik enerjisi

Detaylı

ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME, İNOVASYON VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMA DESTEK PROGRAMI KOSGEB HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ NE

ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME, İNOVASYON VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMA DESTEK PROGRAMI KOSGEB HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ NE KOSGEB HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ NE KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Programından yararlanmak üzere hazırlamış olduğum projemin daha önce değerlendirilerek reddedilmediğini, daha önce KOSGEB e bu program kapsamında

Detaylı

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 212 İçindekiler 1 Rapor Hakkında 2 Üst Yönetim Mesajı 4 Kurumsal Profil 12 Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız 18 Çevre 3 Çalışanlarımız 44 İş Sağlığı ve Güvenliği 52 Tedarik

Detaylı

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya DERGİ 01 Yıl 1 / Sayı 01 Mart / Nisan / Mayıs 2015 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

Detaylı

BÖLÜM A) FİRMA KÜNYESİ

BÖLÜM A) FİRMA KÜNYESİ 1 Firma Adı 2 Firma Adresi Kuruluş Yılı Ödenmiş Sermaye 5 Telefon Numarası İnternet Sayfası Genel E-Posta Adresi 8 Vergi Dairesi 9 Vergi Numarası 10 Ticaret Sicil Numarası 11 Firma Ortakları 11.1 Şahıs

Detaylı

TÜZEL KİŞİ ÜYE BAŞVURU FORMU

TÜZEL KİŞİ ÜYE BAŞVURU FORMU TÜZEL KİŞİ ÜYE BAŞVURU FORMU Firma Adı / Ticari Ünvan : Firma Bilgileri Posta Kodu : İli : E-Posta : Kuruluş Tarihi : Kuruluş Yeri: (Türk / Yabancı ) Vergi Dairesi / Vergi No: Ticaret Sicil Kaydı : Sermayesi:

Detaylı

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI Yenilenebilir enerji, doğal çevreden sürekli veya tekrarlamalı olarak ulaşılan kaynaklardan elde edilen enerjidir. Yenilenebilir enerji; doğal kaynaklardan elde edilen ve

Detaylı

İFO PERSPEKTİF REW İSTANBUL TANITIM REW İSTANBUL 2009 KAPANIŞ RAPORU SPONSOR TANIMI / KATEGORİLERİ SPONSORLUK DETAYLARI SPONSORLUK DETAYLARI

İFO PERSPEKTİF REW İSTANBUL TANITIM REW İSTANBUL 2009 KAPANIŞ RAPORU SPONSOR TANIMI / KATEGORİLERİ SPONSORLUK DETAYLARI SPONSORLUK DETAYLARI İFO PERSPEKTİF REW ISTANBUL TANITIM SERGİLENEN ÜRÜN VE HİZMETLER SPONSORLUK ZİYARETÇİ DOSYASI PROFİLİ REW İSTANBUL 2009 KAPANIŞ RAPORU SPONSOR TANIMI / KATEGORİLERİ İFO PERSPEKTİF SPONSORLUK DETAYLARI

Detaylı

Alesta Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alesta Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Alesta Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. FAALİYET RAPORU 01.01.2014-31.12.2014 İÇİNDEKİLER I II III IV V VI VII GENEL BİLGİLER YÖNETİM ORGANI ÜYELERİ İLE ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERE SAĞLANAN MALİ HAKLAR

Detaylı

1 2015 Yılı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı

1 2015 Yılı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı 1 2015 Yılı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı T.C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI 2015 Yılı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı 2 T.C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI YENİLENEBİLİR ENERJİ MALİ DESTEK

Detaylı

ERİCOM TELEKOMÜNİKASYON VE ENERJİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. Halka Arz Sunumu

ERİCOM TELEKOMÜNİKASYON VE ENERJİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. Halka Arz Sunumu ERİCOM TELEKOMÜNİKASYON VE ENERJİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. Halka Arz Sunumu ETİ YATIRIM A.Ş. Kurumsal Finansman 01 Haziran 2011 1 Önemli Not Bu sunum, Ericom Telekomünikasyon ve Enerji Teknolojileri A.Ş. ( Şirket

Detaylı

Güçlü bir enerji kaynağı nerede olursa olsun f a r k e d i l i r...

Güçlü bir enerji kaynağı nerede olursa olsun f a r k e d i l i r... Güçlü bir enerji kaynağı nerede olursa olsun f a r k e d i l i r... İnsanı gülümseten, kendi enerjisidir... 01.01.2006 31.12.2006 DÖNEMİ i ç i n d e k i l e r 2006 ya Gelindiğinde 4 Yetkinlikler ve Rekabet

Detaylı

TÜRKİYE ENERJİ PİYASALARI ENDEKSİ

TÜRKİYE ENERJİ PİYASALARI ENDEKSİ 2012 ENDEKSİ (TEPE) Şirketler ve ileri görüşlü yöneticileri her seferinde çok çeşitli güçlüklerin üstesinden gelebilmişlerdir. Sürdürülebilir bir performans ortaya koyabilme yeteğinin geliştirilmesinde,

Detaylı

OCAK 2012. Gıda maddeleri ve içecekler. Tekstil ve tekstil malzemeleri

OCAK 2012. Gıda maddeleri ve içecekler. Tekstil ve tekstil malzemeleri OCAK 2012 İşbirliği Teklifleri Bülteninde, çeşitli ülkelerdeki firma ve kuruluşlardan TOBB a gönderilen ticari, mali ve teknik işbirliği teklifleri duyurulmaktadır. Bu bilgilere www.tobb.org.tr adresinden

Detaylı

İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU

İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU TARİHÇEMİZ İzmir Meslek Yüksekokulu; 1982 yılında Buca ilçesindeki Eğitim Yerleşkesi içinde kurulmuştur. Ön lisans (2 yıl) düzeyinde ara eleman yetiştiren Milli Eğitim Gençlik

Detaylı

Trakya Kalkınma Ajansı. www.trakyaka.org.tr. Enerji Yatırımlarında Yararlanılabilecek Finansal Kaynaklar

Trakya Kalkınma Ajansı. www.trakyaka.org.tr. Enerji Yatırımlarında Yararlanılabilecek Finansal Kaynaklar Trakya Kalkınma Ajansı www.trakyaka.org.tr Enerji Yatırımlarında Yararlanılabilecek Finansal Kaynaklar Trakya Kalkınma Ajansı Dokümanda Yer Alan Enerji Yatırımlarında Yararlanılacak Finansal Desteklere

Detaylı

ÇEVRE YATIRIM PROJELERİNİN FİNANSMANI BURAK AKGÜÇ 05/12/2007

ÇEVRE YATIRIM PROJELERİNİN FİNANSMANI BURAK AKGÜÇ 05/12/2007 ÇEVRE YATIRIM PROJELERİNİN FİNANSMANI BURAK AKGÜÇ 05/12/2007 Kısaca TSKB Türkiye de özel sektöre ait ilk kalkınma ve yatırım bankası olup 1950 yılında Dünya Bankası ve T.C. Merkez Bankası desteğiyle kurulmuştur.

Detaylı

İZMİR KALKINMA AJANSI TEKNOLOJİK ÜRETİM VE YENİLİK MALİ DESTEK PROGRAMI

İZMİR KALKINMA AJANSI TEKNOLOJİK ÜRETİM VE YENİLİK MALİ DESTEK PROGRAMI İ Z M İ R K A L K I N İZMİR İ M A GELECEĞE A J A N STAŞI I TEKNOLOJİK ÜRETİM VE YENİLİK MALİ DESTEK PROGRAMI Başvuru Rehberi İ Z M İ R İ G E L E C E Ğ E T A Ş I! SON BAŞVURU TARİHİ: 25 KASIM 2011 SAAT:

Detaylı

Denizli de Sürdürülebilir Enerji Uygulamaları

Denizli de Sürdürülebilir Enerji Uygulamaları Denizli de Sürdürülebilir Enerji Uygulamaları (Sustainable Energy Applications in Denizli) Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yılancı Pamukkale Üniversitesi Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi İçerik 1. Sürdürülebilirlik

Detaylı

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. 2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. 2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. 2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU I - GİRİŞ: Raporun Dönemi: 01.01.2014 31.12.2014 Ortaklığın Ünvanı: Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. Ticaret Sicil Numarası:

Detaylı