SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMİ ÇALIŞMA PROGRAMI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ 2014-2015 DÖNEMİ ÇALIŞMA PROGRAMI"

Transkript

1 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMİ ÇALIŞMA PROGRAMI

2 Her Rotaryen mütevazi duruşlu, kararlarında ve görüşlerini açıklamada tereddüde yer bırakmayacak kadar açık olmalıdır.zira her Rotaryen sağlam bir Atatürkçü'dür!Bu meziyetlerin hepsini aynı anda bulundurmalıdır.

3 Değerli Rotary Ailem, dönemi 1 Temmuz 2014 tarihinde başlayacaktır. Bugün sizlere sunumunu gerçekleştireceğim 1. Asamblemizde, Dönemimiz ve Kulübümüzün güncel genel bilgilerini gözden geçirirken, Uluslararası Rotary nin öngördüğü ve bölgemizin belirlediği hedeflere yönelik, kulübümüzün için planladığımız çalışmalar ve komite hedeflerimizi paylaşacağız.

4 ROTARY İLE IŞIK SAÇIN

5 Uluslararası Rotary Bölge Guvernörü Sema ve Rtn. Müfit ÜLKE Uluslararası Rotary Başkanı Corinna ve Rtn.Gary C.K.HUANG

6 Rtn.Müfit ÜLKE : GUVERNÖR MESAJI Bugünden itibaren, kulübünüzde kendinden önce hizmete inanarak Rotaryen olmayı seçen üyelerinizin, dönemi boyunca Başkanlığını yürüteceksiniz. Sizi kutluyorum, döneminizde ROTARY İLE IŞIK SAÇIN, topluma hizmetle karanlıkları aydınlatın ve dostluklara bu ışıkla sıcaklıklar getirin. Rotary nin en prestijli görevi olan ve Rotary Ailesinde var olduğunuz sürece BAŞKAN olarak anılacağınız, çok gurur verici bir ünvanı taşıyacaksınız. Kulübünüzde dostlukları geliştirerek, toplum yararına hizmetler planlayıp hayata geçirirken Rotaryen olmanın en keyifli yönlerini yaşıyor olacaksınız. Taşıdığınız sorumluluğun büyüklüğü bazen size ağır gibi gelse de, kendi iş yaşamınızda edindiğiniz deneyimler ve tüm üyelerinizi projelere katılmaya teşvik ederek yükünüzü paylaşmayı başarabilirsiniz. Tüm başkanlar kendi dönemlerinin örnek gösterilecek başarı hikayeleri ile anılmasını ister. Gerçekleştireceğiniz insanlara dokunan projeler, yaşamınızda anlatmaktan en çok keyif alacağınız yaşam anılarınız olacak.

7 Kulübünüzde başkanlığınız döneminde, yeni üyelerin aranıza katılması ile daha güçlü bir kulüp haline gelmeniz, uluslararası projelerde dünyadaki Rotaryenle birlikte daha iyi bir dünya için çalışmak, Rotary i topluma hizmet için bir fırsat olarak görmek ve aynı zamanda bir yaşam biçimi olarak da keyif alarak benimsemek, Uluslararası Rotary nin hedef gösterdiği gibi Su ve Hijyen, Barış, Hastalıkların Önlenmesi ve Tedavisi, Temel Eğitim ve Okuma Yazma, Ekonomik ve Toplumsal Kalkınma-Mikro Kredi ile yoksulluğa çareye destek olmak temel amaçlarınız olmalı. Döneminizde, Gelibolu 100. Yıl Barış Konferansı, Rotary Day, Rotary 110. Yıl Hatıra Ormanı, Sevgi Kütüphanesi, Rotary Meslek Edindirme Merkezi, Aşevi, Kitap Kardeşliği, Engelli Çocuk Parkı, KOYE, Mikrokredi gibi dönem hedefimiz kapsamındaki projeler ile hep birlikte sinerji oluşturarak çalışacağız ve Rotary nin tanıtımı ve doğru bilinmesine de fayda sağlayacak Toplum Birlikleri, Uzun dönem ve Kısa dönem değişim programları, RYLA gibi UR tarafından planlanmış programların içinde yer alacağız. Uluslararası Rotary Vakfı kapsamında, EREY (Every Rotaryen Every Year) vereceğiniz 100 USD ile ileride gerçekleştireceğiniz pek çok proje de sizlere katlanarak dönecek bir fon yaratımını gerçekleştirmiş olacaksınız. Başkan Ajandasında başkanlık görevinizi yerine getirirken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere yer verilmiştir. Ayrıca Yöntem El Kitabı Rotary ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri bulabileceğiniz temel kaynağınızdır.

8 Başkanlık döneminizin güzel, coşkulu ve unutulmaz olmasını diliyorum. Hizmetlerinizle, Kulübünüzle ve ROTARY ile IŞIK SAÇIN. Rotaryen Saygı ve Sevgilerimle, Rtn. Müfit Ülke Guvernör Uluslararası Rotary Bölge

9 Emre ve Rtn. Burçin SARISALTIKOĞLU Silivri Rotary Kulübü Dönem Başkanı

10 Rtn. Burçin SARISALTIKOĞLU Silivri Rotary Kulübü Dönem Başkanı 17/01/1974 tarihinde Bakırköy / İstanbul da doğdum. Memur ailesinin çocuğu olmam sebebiyle İlkokulu çeşitli okullarda tamamladıktan sonra Ortaokul ve Liseyi Çal Lisesi Denizli de tamamladım.daha sonra İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesini 1996 yılında bitirerek Veteriner Hekim olarak mezun oldum. Üniversite sonrası çeşitli kurs ve eğitimlere katılarak mesleki sertifikalara sahip oldum.iş hayatıma özel bir hipermarkette et,şarküteri ve balık alanlarında Muayene Veteriner Hekimliği ve Satın alma görevlerinde bulundum. Akabinde Silivri Ortaköy Belediyesinde Mezbaha Veteriner Hekimliği ve Sorumluluğu görevlerini yaptıktan sonra 1999 yılında Vatani görevimi yapmak üzere 2.Komando Tugayı Bolu da Gıda Kontrol Subayı ve Muayene Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundum. Halen çalışmakta olduğum Silivri Belediyesi Veteriner Hekimliğindeki görevime 2000 yılında başladım. Silivri Belediyesi Veteriner Hekimliğinde Mezbaha Veteriner Hekimliği ve Sorumluluğu,Küçük Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimliği ve Sorumluluğu görevlerinden sonra 19/07/2011 den beri Veteriner Hekimliği Birim Sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Aynı kurumda Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapan Emre SARISALTIKOĞLU ile 2000 yılında evlendim. Melis ve Melek Ada isimli iki kız babasıyım. Büyük kızım Melis Mektebim Okulları Silivri Kampüsünde 6.sınıfta okumakta olup küçük kızım 6 aylıktır.rotary ile tanışmam 2010 yılında Silivri Rotary Kulübünün kurucu üyesi olarak görev alarak başladı. Daha sonra çeşitli komitelerde görev aldıktan sonra dönem Sekreterliği görevini yaptım. Sarısaltıkoğlu Derneği,Tema Silivri gibi STK lara üyeyim. İstanbul Veteriner Hekimler Odasının üyesi ve Silivri Temsillcisiyim.

11 Paul Percy Harris in Hayatı (19 Nisan Ocak 1947 ) Rotary nin kurucusu Paul Percy Harris, 1868 yılında doğdu. Ailesinin Ekonomik yetersizliği nedeniyle çalışmak zorunda olduğundan yüksek ögrenimini kesintilerle sürdürdü; 1891 yılında Iowa Üniversitesi Hukuk Fakültesi nden mezun oldu. Mesleğe başlamadan önce beş yıl süreyle çeşitli yerleri dolaşıp, farklı işler yaparak yaşam deneyimini arttırdı. Paul Harris, bu süre içerisinde, bir meslek okulunda öğretmenlik, gazete muhabirliği, gezici satış temsilciliği, fabrika ve tarım işçiliği yaptı.amerika kıtasının büyük bir bölümü ile İngiltere ve Galler i dolaştı da Chicago ya döndü ve burada hukuk bürosunu açtı. Paul Harris in sonraki yaşamının büyük bölümü Çelişkiler yumağı olarak nitelendirdiği Chicago da geçti yılında üç yakın arkadaşıyla (Silvester Schicle-Kömür Tüccarı, Gustavus Loehr- Maden Mühendisi, Hiram Shorey Terzi) dünyanın ilk gönüllü hizmet kuruluşu olan Rotary i kurdu.1910 da Jean Thompson ile evlendi yılında Paul ve Jean Chicago nun banliyölerinden birinde satın aldıkları eve, İskoç asıllı olan Jean in çocukluğunun geçtiği Edinburg taki evlerinin bulunduğu caddenin adını "Comely Bank" verdiler. Paul Harris, 1947 yılından ölümüne kadarki 35 yıllık süreyi, bu evde ve hukuk bürosunda geçirdi. Zamanının büyük bölümünü Rotary konvansiyonlarına, bölge ve kulüp toplantılarına katılıp Rotaryenleri bilgilendirip, coşkulandıran konuşmalar yapmaya hasretti. Rotary nin kurucusunun Chicago daki hukuk bürosu bugün de Davis & Cichorski adı altında faaliyetini sürdürmektedir.

12 ROTARY ULUSLARARASI BAŞKANI GARY HUANG ESLİ Corinna ve Rtn. Gary C.K. HUANG Dönemi Uluslararası Rotary Başkanı Gary C.K. Huang, Tayvan Taipei Rotary Kulübü üyesidir

13 Tayvan Sogo Shinkong Güvenlik Limited Şirketi, Shin Kong Yaşam Gayrimenkul Hizmetleri Şirketi ve P.S. Sigorta Anonim Şirketi nin yönetim kurulları başkanı; Federal Kurum un ve Taipei Yaşam-Çizgisi Derneği nin yöneticisidir. Ayrıca halen Wah Lee Sanayi Şirketi ve Panhsin Bankası nın danışmanlığını sürdürmektedir. Kendisi aynı zamanda Malezya Yurtdışı Sigorta Şirketi geçmiş dönem başkanı vetayvan Sanayi ve Ticareti Geliştirme Komisyonu nun kurucu genel sekreteridir.1976 yılından beri Rotaryen olan Gary C.K. Huang, Uluslararası Rotary BaşkanYardımcısı, UR Yönetim Kurulu Üyesi (Direktör), Rotary Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi,Bölge Guvernörü, Uluslararası Asamble Eğitim Lideri, yöresel oturum başkanı,görev Gücü üyesi ve koordinatörü, komite üyesi ve başkanı olarak hizmet etmiştir. Hong Kong (2000), Manila (2002), Singapur (2003) ve Kuala Lumpur (2011) Rotary Enstitülerini düzenleme görevlerinin yanısıra, 2002 yılında Taipei Başkanlık Konferansı nın başkanlığını yapmıştır. Ayrıca, Tayvan Geçmiş Dönem Guvernörleri Konseyi nin başkanlığını sürdürmektedir. UR 345. Bölge Guvernörü olarak hizmet ettiği döneminde, Bölgesine, aralarında Hong Kong, Macau ve Tayvan Rotary Kulüplerinin de bulunduğu 19 yenirotary Kulübü kazandırmıştır. İş ve Rotary yaşamındaki deneyimlerini aktardığı Mazeret Değil, Çözüm Üretmek adlı kitabın yazarıdır. Gary C.K. Huang a, Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Federasyonu tarafından Ulusal Sivil Hizmet Ödülü, İçişleri Bakanlığı (Çin Cumhuriyeti) tarafından da Toplum Üstün Hizmet Ödülü takdim edilmiştir. Kendisi ayrıca Uluslararası Rotary Kendinden Önce Hizmet Ödülü ve Rotary Vakfı Övgüye Değer Hizmet Takdirnamesi sahibidir. Gary Huang ve eşi Corinna üç çocuk sahibidir.

14 BÖLGE DÖNEM GUVERNÖRÜ Sema ve Rtn.Müfit ÜLKE

15 10 Kasım 1953 de İstanbul da doğmuştur. Orta öğrenimini Avusturya Lisesi nde, lise öğrenimini ise Robert Kolej de tamamladıktan sonra yüksek tahsilini Amerika Birleşik Devletleri nde Boston da,tufts University de Makine Mühendisliği üzerine görmüştür.askerlik sonrası profesyonel kariyerine 1979 da Eczacıbaşı Seramik- Vitra da başlamış ve burada,16 yıl muhtelif yönetim kademelerinde görev yapmıştır yılları arasında Polat Holding in İzmir de kurmakta olduğu Ege Vitrifiye A.Ş. nin ilk GenelMüdürlük görevini üstlenerek, tesisi kurup devreye almıştır.1998 de ise serbest çalışma hayatına atılmış ve İstanbul-Tuzla da kurulu olan Prima Seramik A.Ş. ye ortak olmuştur yılında Almanya nın en büyük Vitrifiye üreticilerinden Duravit AG ve Prima Seramik ortak yatırımı ile Duravit Yapı Ürünleri A.Ş. yi kurmuştur. Halen Tuzla Organize Deri Sanayi nin içinde faaliyet gösteren bu şirketin ortağı olarak Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.türkiye Seramik Federasyonu, AHK Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve Toprak İşverenler Sendikası nın Yönetim Kurulu üyesi, Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği (SERSA) nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye İMSAD, İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği nin de Denetleme Kurulu üyesidir. Rtn. Sema Ülke ile evli olup, İngilizce ve Almanca bilmektedir.sema Ülke, Eskişehir Anadolu Lisesini bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği nden 1985 yılında mezun olmuş, 26 yıl Sabancı ve Koç Holding e bağlı şirketlerde muhtelif yöneticilik görevlerinden sonra, Ocak 2012 itibari ile Koç Grubu Düzey Pazarlama A.Ş. deki Türkiye Zincir Mağazalar Grup Satış Müdürlüğü görevinden emekliye ayrılmıştır.

16 ROTARY ÖZGEÇMİŞİ Temmuz 2001 de Tuzla Rotary Kulübü ne üye oldu Dönemi nde Kulüp Sekreterliği yaptı Dönemi nde Kulüp Başkanlığı yaptı Dönemi nde Bölge Kulüp Hizm. Komitesi nde Grup Koordinatörü olarak görev yaptı Dönemi nde Bölge de Grup Guvernör Yardımcısı (5.grup) olarak görev aldı Dönemi nde Bölge Toplum Hizmetleri Ana Komite Başkanı olarak görev aldı Dönemi nde Bölge de Komitelerden Sorumlu Guvernör Yardımcısı olarak görev yaptı Dönemi için ise yine Bölge de Anlaşmazlıkların Çözümü (Conflict Resolution) Projesi nden sorumlu Guvernör Yardımcısı olarak görev almaktadır yılı sonunda Dönem Guvernör adayı olarak seçildi. BANGKOK ve LIZBON Konvansiyonlarına katıldı. RFE Programı ile OREGON, ABD, ve Homestay Programı ile Rochester, ABD Bölgelerinde bulundu.

17 BÖLGE İDARİ VE KULÜPLER SEKRETERİ Kazumi ve Rtn.Hasan AKBAYRAK

18 BÖLGE KOMİTELER SEKRETERİ Murat ve Rtn.Mine EGE

19 BÖLGE 1.GRUP GUV.YRD. Seçil ve Rtn.Ali DOĞAN

20 2420. BÖLGE 1. GRUP KULÜPLERİ DÖNEMİ GUVERNÖR YARDIMCISI RTN. ALİ DOĞAN (YEŞİLKÖY R.K) BAHÇEŞEHİR R.K BAŞKANI ORHAN ÇELİK ÇERKEZKÖY R.K BAŞKANI AYDIN KIRIKLAR ÇORLU R.K BAŞKANI C.HAKAN YURTSEVER EDİRNE R.K BAŞKANI CENGİZ TUĞLU SİLİVRİ R.K BAŞKANI BURÇİN SARISALTIKOĞLU

21 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ KULÜP KURULUŞ TARİHİ : 10 NİSAN 2010 CHARTER TARİHİ : 27 MAYIS 2010 CHARTER NO : C KURUCU KULÜP : KARAKÖY ROTARY KULÜBÜ DERNEK TESCİL KÜTÜK NO : /059 KURUCU GUVERNÖR : RTN. NURİ ÖZGÜR YENİ KULÜPLER GUVERNÖR ÖZEL TEM. : RTN. İBRAHİM ARIKAN KURUCU GUVERNÖR ÖZEL TEMSİLCİSİ : RTN. ALİ İHSAN POYRAZ KURUCU BAŞKAN : RTN.KADİR BARAN TOPLANTI YERİ : PARK OTEL TOPLANTI GÜNÜ : PERŞEMBE TOPLANTI SAATİ : 19:00 VERGİ DAİRESİ SİLİVRİ NO : İLK KURULUŞ ÜYE SAYISI : 35 KİŞİ

22 GEÇMİŞ DÖNEM BAŞKANLARIMIZ (08/04/2010) KURUCU BAŞKANI : RTN.KADİR BARAN ( ) DÖNEM BAŞKANI : RTN.MEHMET ÇİMŞİR ( ) DÖNEM BAŞKANI : RTN.HÜSEYİN DERTOP ( ) DÖNEM BAŞKANI : RTN.F.ÜLKÜ BÜYÜKGÖNENÇ ( ) DÖNEM BAŞKANI : RTN.AYSEL AKBULUT

23 YÖNETİM KURULU KULÜP DÖNEM BAŞKANI KULÜP DÖNEM SEKRETERİ KULÜP DÖNEM SAYMANI ÜYE ÜYE : BURÇİN SARISALTIKOĞLU : BORA KÖKSALAN : GÜLER KARAKAŞ : GDB. AYSEL AKBULUT : GLDB. MUSTAFA YAZICI

24 DANIŞMA KURULU Rtn. Hüseyin DERTOP Rtn. F.Ülkü BÜYÜKGÖNENÇ Rtn.Aysel AKBULUT

25 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ ÜYELERİ 1 Aynur Süleymanoğlu 9 Mustafa Yazıcı 2 Aysel Akbulut 10 Mürsel Serter 3 Bora Köksalan 11 Nasuh Türkyılmaz 4 Burçin Sarısaltıkoğlu 12 Nurten Daniş 5 Güler Karakaş 13 Ülkü Büyükgönenç 6 Hüseyin Dertop 14 Yalçın Çakır 7 M.Gökhan Demir 15 Yasin Elmaslı 8 Mustafa Balıkoğlu

26 ROSTER Ad-Soyad Meslek Eşinin Adı Ad-Soyad Meslek Eşinin Adı 1 Aynur Süleymanoğlu Sanayici Yüksel 9 Mustafa Yazıcı İnşaat Yüksek Mühendisi Ayşen 2 Aysel Akbulut Eğitim Danışmanı Cengiz 10 Mürsel Serter Elektrik Yüksek Mühendisi Melek 3 Bora Köksalan Makine Mühendisi Fatma 11 Nasuh Türkyılmaz Sanayici Nevin 4 Burçin Sarısaltıkoğlu Veteriner Hekim Emre 12 Nurten Daniş Eğitimci 5 Güler Karakaş Banka Müdürü Erkan 13 Ülkü Büyükgönenç Sanayici 6 Hüseyin Dertop Mali Müşavir Seher 14 Yalçın Çakır Avukat Şükran 7 M.Gökhan Demir Bilgisayar Teknikeri Meltem 15 Yasin Elmaslı Turizmci Zeynep 8 Mustafa Balıkoğlu Ekonomist Gönül 16

27 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ ÜYE İLETİŞİM BİLGİLERİ Kulup RotaryenAdi RotaryenGSM RotaryenIsTel RotaryenEvTel RotaryenEPosta Meslek EsAdi EsGsm EsEPosta Silivri Aynur Süleymanoğlu Sanayici Yüksel Silivri Aysel Akbulut Eğitim Danışmanı Cengiz Silivri Bora Köksalan Makina Mühendisi Fatma Silivri Burçin Sarısaltıkoğlu Veteriner Hekim Emre Silivri Güler Karakaş Banka Müdürü Erkan Silivri Hüseyin Dertop Mali Müşavir Seher Silivri M. Gökhan Demir Bilgisayar Teknikeri Meltem Silivri Mustafa Balıkoğlu Ekonomist S.Gönül Silivri Mustafa Yazıcı İnşaat Yüksek Mühendisi Ayşen Silivri Mürsel Serter Elektrik Yüksek Mühendisi Melek Silivri Nasuf Türkyılmaz Sanayici Nevin Silivri Nurten Daniş Eğitimci Silivri Ülkü Büyükgönenç Sanayici Silivri Yalçın Çakır Avukat Şükran Silivri Yasin Elmaslı Turizmci Zeynep

28 ROTARY DÜNYA HEDEFLERİ BARIŞ VE ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ/ÖNLENMESİ HASTALIKLARIN ÖNLENMESİ VE TEDAVİ SU VE HİJYEN ANA VE ÇOCUK SAĞLIĞI TEMEL EĞİTİM VE CEHALETLE MÜCADELE EKONOMİK VE TOPLUMSAL GELİŞİME DESTEK

29 UR BÖLGE ROTARY DÖNEMİ HEDEFLER/PROJELER üyeye ulaşmak kulübe ulaşmak 3. Asambleye kadar $ Rotary Vakfına bağış yaratmak-başkanlar ve Bölge Ekibi 4. EREY e %100 katılım sağlamak 5. Her kulüp veya her grup yurtiçi bir tane global grant projesi yapmalı 6. Her kulüp veya her grup yurtdışı bir tane global grant projesi yapmalı 7. Her kulüp bir fon yaratma aktivitesi organize etmeli 8. Her kulüp Rotary Day e katılmalı( Ekim 2014) 9. Her grup 1 adet RYLA yapmalı 10. Her kulüp 1 adet EKOS yapmalı adet Barış ve anlaşmazlıkların çözümü, 15 okul $ akran arabuluculuğu,global grant projesi adet EKONOMİK ve Toplumsal kalkınma için global grant projesi (100,000$ lık) - Rotary Meslek Edindirme Merkezi kurulması(mem) - Aşevi Kurulması, 100 kişi yemek/gün(500 kişi/gün e çıkmak hedefi ile) adet KOYE için global grant projesi, $ lık, Grup Klüpleri ortak olabilir kadına okuma-yazma kursu adet su ve hijyen için global grant projesi, $ lık, Grup Klüpleri ortak olabilir adet anne-çocuk sağlığı için global grant projesi, $ lık Grup Klüpleri ortak olabilir - Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Kurulması

30 UR BÖLGE ROTARY DÖNEMİ HEDEFLER/PROJELER adet hastalıkların önlenmesi için global grant projesi, $ lık Grup Klüpleri ortak olabilir yıl hatıra ormanı kurarak 110,000 ağaca ulaşmak 18. Her ay duayenlerle sohbet toplantısı yapmak(12 adet, kulüpler ev sahipliği yapacak) adet yeni üye oryantasyon kampıdüzenlemek 20. Gelibolu 100.yıl konferans ve etkinliklerine katılmak 21. Rotary-Unicef işbirliği(3 okulun standardının yükseltilmesi) 22. Sarıkamış 100.yıl etkinliklerine katılmak 23. Engelsiz Yaşam Projeleri yapmak - 14 adet engelli salıncağı temin edilmesi ve uygulanması - 2 adet engelliler RYLA'sı yapılması - Brail Alfabesi ile yemek kitabıçıkarılması (2440.Bölge projesinin uygulanması) 24. Yayınlar Komitesinin 110.yıl kitabı özel yetenekli gence burs verilmesi yeni INTERACT kulübü kurulması yeni ROTARACT kulübü kurulması adet uzun dönem gençlik değişim öğrencisini yurtdışına göndermek adet Rotary Action Group kurulması adet Rotary Toplum Birliği kurulması adet yeni Hobi Grupları kurulması 32. Gıda Bankacılığı (2 Şube)

31 UR BÖLGE ROTARY DÖNEMİ HEDEFLER/PROJELER 33. Friendship exchange ile Oregon ABD, Yunanistan, Avustralya, İsveç, Güney Afrika adet VTT/GSE( Avustralya, ABD ve Almanya) 35. Meslek Hizmetleri Ödülleri, Meslek Grupları Toplantıları, İş Fuarı yapılması 36. İş ve staj portalının kurulması 37. Toplum Hizmetleri Projeleri - Her kulüp bir okul boyamalı - Her kulüp bir çocuk oyun bahçesi oluşturmalı-mümkünse engelli çocukları da düşünerek - Okullara müzik odası kurulması 38. Temel Eğitim Kitabı ve okumayı sevdirmek - 10,000 kitapla kitap kardeşliği yapılması adet Sevgi Kütüphanesi kurulması - Taksi duraklarına kütüphane kurulması 39. İlave 5 yeni Mikrokredi Şubesi ile toplam 5000 kadına ulaşmak 40. Bot ve anorak temini 41. Ramazan kolisi veya iftar çadırı 42. Ekolojik yaşam ile temiz su ve hijyene destek 43. Aile sağlık taraması günleri (Family Health Days) 44. Göz taraması, gözlük dağıtımı 45. Avrasya Maratonunda yürüyüş ve engellilerle yürüyüş(polio için fon yaratmak)

32 UR BÖLGE ROTARY DÖNEMİ HEDEFLER/PROJELER 46. Kültür Sanat Komitesinin fon yaratma etkinliği 47. Bisiklet Turu(Fon yaratma etkinliği) 48. Bir duayen teknesi ile gezi(fon yaratma etkinliği) el eşya satışı ile fon yaratma 50. Yılbaşı Kermesi 51. Endemik Kermes(Özgün Anadolu Ürünleri) Kermesi 52. Mutlu Gün kumbarası 53. Rotaryen eşleri kaynaşma günü 54. Anı - dinlenme bankı (ABD deki gibi) veya benzeri

33 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMİ HEDEFLERİ 1- Stratejik plan oluşturacağız. 2- Komite toplantıları yapılmasını sağlayıp etkili kulüp olacağız. 3- Danışma Kurulu ile çalışma yapacağız. 4- Aylık programlar ile sistemli gideceğiz. 5- Kültür turları düzenleyeceğiz. 6- Silivri Fuaye Salonunda dönem içinde etkinlik düzenleyeceğiz. 7- Diğer Sivil toplum örgütleriyle ortak proje yapacağız. 8- Gençlik Programlarına destek olacağız. 9- RYLA tertip edeceğiz. 10- Rotary Day e katılacağız. 11-Polio konusunda destek sağlayacağız. 12- Rotaract Kulübüne destek vereceğiz.

34 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMİ HEDEFLE 13- Dostluk bağlarımızı,ailelerimizle beraber kuvvetlendireceğiz.ocakbaşı toplantılarını yapacağız. 14- EREY kapsamında kulüp olarak katılacağız. 15- Mikro kredi Şubesi kuracağız. 16- Kulüp liderlik planı doğrultusunda çalışacağız. 17- Future Vision Planına uygun çalışmalar yapacağız. 18- Konuşmacıları n bir kısmını Rotary Bölgeden sağlayacağız. 19- Üye sayısını artırmak için çalışacağız. 20- EKOS tertip edeceğiz. 21- Meslek başarı ödülü vereceğiz. 22- Su ve hijyen ile ilgili cd hazırlatılıp okullara dağıtacağız. 23- İnteract kulüp kurulmasını sağlayacağız. 24- Bölge ile birlikte bir okulu üyelerimiz ile beraber boyacağız.

35 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMİ HEDEFLE 25- Bot ve anorak yardımı sağlayacağız. 26- Ramazan kolisini ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. 27- Bisiklet turu düzenleyeceğiz. 28- Mutlu gün kumbarası uygulaması yapacağız. 29- Kitap Kardeşliği projemize devam edeceğiz. 30- Trakya gecesinin organizasyonunun yapmaya devam edeceğiz. 31- Memeder ve Belediye işbirliği ile bölgemizdeki 40yaş sonrası kadınları meme kanseri taramasından geçirmek. 32- Grup kulüplerince bölgemizdeki sanayi ve üretim tesislerine ziyaretlerde bulunmak, işyeri gezileri yapmak. 33- Bildiğini öğret projesini gerçekleştirmek. 34- Yaşayarak öğrenme prensipleri ne dayalı motivasyon artırıcı OUTDOOR aktiviteleri yapmak 35- Baba çocuk kampı düzenleyeceğiz. 36- Engelsiz RYLA düzenleyeceğiz. 37- Trafik Eğitim Parkını tertip edeceğiz. 38- Satranç da engeller kalkıyor satranç turnuvası düzenleyeceğiz.

36 KULÜP LİDERLİK PLANI Etkin Rotary Kulüpleri Üye sayısını koruyan ve çoğaltan Başarılı hizmet projeleri üreten Rotary Vakfı'nı destekleyen Bölgeye liderler yetiştiren Kulüp Liderlik Planı Hizmet Avenüleri

37 1. KULÜP YÖNETİM KOMİTESİ Başkan : Rtn.Mustafa YAZICI Üye :Rtn.M.Gökhan DEMİR Üye :Rtn.Mürsel SERTER * Devam, dostluk, aktivite ve ocakbaşı Rtn.M.Gökhan DEMİR * Rotary Eğitimi Rtn.Mürsel SERTER * Bülten hazırlanması Rtn.M.Gökhan DEMİR * Toplantı Sorumlusu Rtn. Mustafa YAZICI

38 * Gündemi ve kulüp faaliyetlerini hazırlanan haftalık bülten ile tüm üyelere, bölge görevlilerine ve grup kulüplerine e-posta aracılığıyla yayınlamak. * Grup kulüpleri ile beraber ortak projeler hazırlamak. Aynı zamanda grup kulüpleri ile beraber ortak toplantı düzenlemek. * Ocakbaşı toplantılarını gerçekleştirmek. * Dostluk bağlarımızı, ailelerimizi de dahil ederek kuvvetlendirmek. * Kulüp liderlik planı doğrultusunda çalışmak. * Staretejik planı oluşturmak. * Komite toplantıları yapılmasını sağlayıp etkili kulüp olunmasını sağlamak. * Danışma kurulu ile çalışmak. * Aylık programlar ile çalışmak. * Future Vision planına uygun çalışmalar yapmak. *Rotary Day e katılmak.

39 2. ÜYELİK GELİŞTİRME KOMİTESİ Başkan : Rtn.Hüseyin DERTOP Üye ;Rtn.Aynur SÜLEYMANOĞLU Üye :Rtn.Mustafa BALIKOĞLU Üyelik Geliştirme Rtn.Mustafa BALIKOĞLU Rotary Bilgilendirme Rtn.Hüseyin DERTOP

40 * Kulüp Üye sayısını en az 2 net artışla 17 e çıkarmak. * Proje, konuşmacılı toplantı, dostluk aktivite ve etkinliklerine çeşitli meslek gruplarını temsil eden potansiyel üye adaylarını davet etmek. * Haftalık toplantılarda, yeni ve eski üyeler için Rotary bilgileri, hizmet olanakları, projeler, tüzük ve iç tüzük konularını içeren kulüp içi eğitimler vermek. * Rotary bölgeden rotary ayları ile ilgili konuşmacı davet etmek

41 3. HİZMET PROJELERİ KOMİTESİ Başkan :Rtn. Aysel AKBULUT Üye :Rtn. Yalçın ÇAKIR Üye :Rtn.Güler KARAKAŞ Okuma yazma ve cehaletle mücadele-rtn.aysel AKBULUT Sağlık Komitesi-Su ve Hijyen Komitesi Rtn.Aysel AKBULUT Barış ve anlaşmazlıkların çözümü komitesi Rtn.Yalçın ÇAKIR Rotary Toplum birliği komitesi Rtn.Yalçın ÇAKIR Mikro Kredi Komitesi Rtn.Güler KARAKAŞ Meslek Komitesi Rtn.Güler KARAKAŞ

42 * Memeder ve Silivri Belediyesi işbirliği ile Bölgemizdeki 40yaş sonrası kadınları meme kanseri taramasından geçirmek. * Su ve el hijyeni konulu bölgemizdeki okullarda dağıtılmak üzere cd hazırlatmak. * Bölgemizde bulunan SİAD, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve meslek örgütleri gibi diğer STK lar ile Kariyer geliştirme,mesleki çalışmalar,projeler üretmek, seminer ve toplantılar düzenlemek. * Grup kulüplerince bölgemizde bulunan sanayi ve üretim tesislerine ziyaretlerde bulunmak, işyeri gezileri yapmak. *Yerel, ulusal ve uluslararası başarı hikayesi olan kişilere meslek ödülü vermek. *Bölge ile birlikte bir okulu üyelerimiz ile beraber boyamak. *Bot ve anorak yardımında bulunmak. *Ramazan kolisini ihtiyaç sahiplerine dağıtımını sağlamak. *Dostluk,Barış ve Anlaşmazlıkların çözümü için dikkat çekici Bisiklet turu düzenlemek. *Mutlu gün kumbarası ile dostlukları pekiştirmek. *Kitap kardeşleği projesi ile okuma bilincini arttırmak. *Trakya gecesinin organizasyonu için trakya kulüpleri ile çalışmak. *Trafik eğitim parkı yapımı için Belediye ile ortak çalışmak. *Santrançta engeller kalkıyor sloganı ile santranç kulübü yle santranç turnuvası düzenlemek.

43 4. HALKLA İLİŞKİLER KOMİTESİ Başkan :Rtn. Ülkü BÜYÜKGÖNENÇ Üye :Rtn. Yasin ELMASLI Üye :Rtn.Bora KÖKSALAN Medya ilişkileri ve tanıtım Rtn.Ülkü BÜYÜKGÖNENÇ Web Site Sorumlusu Rtn.Bora KÖKSALAN

44 * Rotary ve kulüp faaliyetlerini duyurarak, Rotary nin işlevi ve hizmet olanakları hakkında yaşadığımız toplumu hedef alan kamu bilinci oluşturmak. * Ulusal ve yerel medyada, mesleki ve sektörel yayınlarda proje ve hizmetlerimizi tanıtmak. * Tüm projeler için ve üyeliği geliştirmeye yönelik etkin halkla ilişkiler çalışmaları yapmak. * Web sitemizi yenilemek ve güncel tutmak. * Bölgemizdeki medya temsilcilerini ziyaret ederek irtibata geçmek. * SosyalMedya yı etkin bir biçimde kullanmak. (Facebook, Twitter, v.b.) * Proje ve etkinliklerimizi tanıtım bülteni hazırlayarak bölgede ulaşılabilen tüm kamu ve özel kurum temsilcileri ve STK lar ve ilgili meslek sahipleri ile paylaşmak. * Diğer STK lar ile Belediye fuaye salonunda ortak projelerde paydaş olmak. *Kültür turları düzenlemek.

45 5. ULUSLARARASI ROTARY VAKFI KOMİTESİ Başkan :Rtn. Mürsel SERTER Üye :Rtn. Güler KARAKAŞ Üye: Rtn. Nurten DANİŞ Grup İnceleme Değişim Rtn.Mürsel SERTER Eşli Ödenek ve Fon Rtn.Mürsel SERTER Mikrokredi Projeleri Rtn.GÜLER KARAKAŞ Polio Rtn.Nurten DANİŞ Every Rotarian Every Year (Her Rotaryen her yıl ) 100.USD Rotary Vakfına bağışlayacak.

46 * Grup inceleme değişim programlarını araştırmak. * Mikro kredi şubesi açmak. * Kulüp projeleri için eşli ödenek sağlamak. * Polio için fon sağlayacak etkinlikler gerçekleştirmek. * Uygulanmakta olan Future Vision Planını destekleyecek çalışmalar yapmak * EREY kapsamında kulüp olarak katılmak. *EKOS tertip etmek.

47 6. GENÇLİK KOMİTESİ Başkan :Rtn. Nurten DANİŞ Üye :Rtn.Bora KÖKSALAN Üye :Rtn.Yasin ELMASLI Rotaract ve İnteract Rtn.Yasin ELMASLI RYLA ve Engelsiz RYLA Rtn.Bora KÖKSALAN Uzun ve Kısa Değişim Programı - U.R. Gençlik Kampı Rtn.Bora KÖKSALAN EKOS Rtn.Nurten DANİŞ AÇE Rtn.Nurten DANİŞ DENVER Gelişim Testi Rtn.Nurten DANİŞ Burslar Rtn.Nurten DANİŞ

48 Rotaract Kulübü İlişkileri Rotaract Kulübü üyelerinin sayısının ve Rotary-Rotaract ilişkilerinin artması amacı ile bütün projeler Rotaractlar ile birlikte ortak proje olarak yapılacaktır. Bölge Ana Komitesi nin hedefi doğrultusunda RYLA seminerlerinde Rotaract Kulübü üyelerine yer vereceğiz. İnteract Kulübü Kurulması İnteract Kulübünün kurulma çalışmalarına yaz sonunda başlanacaktır. Hedefimiz okullar açıldığında aktif bir İnteract Kulübü ne sahip olmaktır. RYLA tertip etmek. Engelsiz RYLA tertip etmek. Gençlik programlarına destek olacağız. Baba çocuk kampı düzenleyeceğiz. Bildiğini öğret projesini gerçekleştirmek. Yaşayarak öğrenme prensipleri ne dayalı motivasyon artırıcı OUTDOOR aktiviteleri yapmak.

49 ÜYE PROFİLİ. ÜYE N=15 %100 YAŞ DAĞILIMI %100 KADIN 5 ERKEK 10 EVLİ 13 BEKAR 2 KULÜP ORTALAMASI 51 KADIN ORTALAMASI 53 ERKEK ORTALAMASI 49 İNGİLİZCE 12 ALMANCA 1 FRANSIZCA BULGARCA 2 RUSÇA 2 ÇİFT LİSAN 2 LİSAN BİLGİSİ DAĞILIMI N=15 % N=15 %100

50 Silivri Rotary Kulübümüzün bu döneminizde, komiteler ve siz üyelerin yapacağı hizmetlerinden ve desteklerinden dolayı şimdiden, Kulüp Başkanı olarak şahsım ve yönetim kurulum adına en içten dileklerimle teşekkür eder, döneminin hepimiz için hayırlı çalışmalar içinde geçmesi dileğiyle; Saygılarımı Sunarım. Rtn.Burçin SARISALTIKOĞLU Silivri Rotary Kulübü Dönem Başkanı

SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ 2014-2015 DÖNEMİ 5.ASAMBLE SUNUMU 09 NİSAN 2015

SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ 2014-2015 DÖNEMİ 5.ASAMBLE SUNUMU 09 NİSAN 2015 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ 2014-2015 DÖNEMİ 5.ASAMBLE SUNUMU 09 NİSAN 2015 Her Rotaryen mütevazi duruşlu, kararlarında ve görüşlerini açıklamada tereddüde yer bırakmayacak kadar açık olmalıdır.zira her Rotaryen

Detaylı

UR 2420 BÖLGE 2014 2015 DÖNEMİ ERENKÖY ROTARY KULÜBÜ 2. KULÜP ASAMBLESİ ASAMBLE TARİHİ : 22.07.2014 GUVERNÖR YARDIMCISI: GÜLPERİ GÜRPINAR

UR 2420 BÖLGE 2014 2015 DÖNEMİ ERENKÖY ROTARY KULÜBÜ 2. KULÜP ASAMBLESİ ASAMBLE TARİHİ : 22.07.2014 GUVERNÖR YARDIMCISI: GÜLPERİ GÜRPINAR UR 2420 BÖLGE 2014 2015 DÖNEMİ ERENKÖY ROTARY KULÜBÜ 2. KULÜP ASAMBLESİ ASAMBLE TARİHİ : 22.07.2014 GUVERNÖR YARDIMCISI: GÜLPERİ GÜRPINAR KULÜP BAŞKANI : GAYE BİNARK U.R. Başkanı Rtn. Gary C.K. ve Corinna

Detaylı

MART - NİSAN 2014. Nisan ayında dergimizi unutmayalım Global Outlook: Rotaryenlerin üyelik rehberi 2014-15 dönem başkanı C.K.Huang

MART - NİSAN 2014. Nisan ayında dergimizi unutmayalım Global Outlook: Rotaryenlerin üyelik rehberi 2014-15 dönem başkanı C.K.Huang MART - NİSAN 2014 Nisan ayında dergimizi unutmayalım Global Outlook: Rotaryenlerin üyelik rehberi 2014-15 dönem başkanı C.K.Huang İSKANDİNAV RUH EŞİN Senin için var olacak biri, her zaman hayalindi. Ve

Detaylı

Toplantı Tarihi. 12 Aralık 2013 Perşembe. Doğum Günleri. Değerli Rotary Ailem; Rtn.Aysel Aydın Akbulut Silivri Rotary Kulübü 2013-2014 Dönem Başkanı

Toplantı Tarihi. 12 Aralık 2013 Perşembe. Doğum Günleri. Değerli Rotary Ailem; Rtn.Aysel Aydın Akbulut Silivri Rotary Kulübü 2013-2014 Dönem Başkanı RON D. BURTON UR Rotary Başkanı Üyelere Duyurudur Kuruluş : 08.04.2010 Charter : 27.05.2010 HALUK ULUSOY Adres : Piri Mehmet Paşa Mah. Şehit Murat Eren Sok. Bölge Guvernörü Emin Apt. No:8 Kat:1/4 34570

Detaylı

21 Aralık Genel Kurul ve 3 ncü Asamblemizi gerçekleştirdik.

21 Aralık Genel Kurul ve 3 ncü Asamblemizi gerçekleştirdik. 21 Aralık Genel Kurul ve 3 ncü Asamblemizi gerçekleştirdik. Beyoğlu Rotary Kulübü Derneği 2010 genel kurulu 21 Aralıkta Hilton otelde yapıldı. Genel kurulumuzda 2009-2010 dönemi Zuhal Gültekin başkanlığındaki

Detaylı

OCAK 13 2012-2013 Dönemi Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı Edremit Rotary Kulübü ev sahipliğinde Güre Adrina Termal otel'de başarıyla gerçekleşti. Toplantıya katılan tüm Bölge Görevlilerimize, Başkanlarımıza,

Detaylı

30.YILIMIZI KUTLAMAKTA OLDUĞUMUZ BU YIL

30.YILIMIZI KUTLAMAKTA OLDUĞUMUZ BU YIL 30.YILIMIZI KUTLAMAKTA OLDUĞUMUZ BU YIL 07.05.1981 yılında (1980-1981 dönem Guvernörü) Çetin Gökçeatam, (Karaköy R.K. den Guvernör Kurucu temsilcisi) Rtn.Nüvit Yetkin ve Kurucu başkan Rtn.Mustafa Kaftan

Detaylı

Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem,

Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem, SAYI: 07 OCAK 2015 GUVERNÖR MEKTUBU Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem, Yeni bir yılın başında sizlere seslenmekten büyük bir mutluluk duyuyorum Hepinize sağlığı bol, keyfi bol, bereketi bol,

Detaylı

Hasat Zamanı Yaklaşıyor. Rotaract Balosu. Bölge Konferansı 2014. Balkan Barış İnsiyatifi Maçka Rotary Kulübü. Uzay Sessiz

Hasat Zamanı Yaklaşıyor. Rotaract Balosu. Bölge Konferansı 2014. Balkan Barış İnsiyatifi Maçka Rotary Kulübü. Uzay Sessiz Ücretsizdir Sayı 7 Nisan 2014 Rotaract Balosu Balkan Barış İnsiyatifi Maçka Rotary Kulübü Hasat Zamanı Yaklaşıyor Bölge Konferansı 2014 Mayıs 16/19 Antalya Uzay Sessiz Kadınlar Günü Etkinlikleri Ayın Kulübü

Detaylı

Bildiğiniz gibi, Rotary Vakfı nın

Bildiğiniz gibi, Rotary Vakfı nın 2440. bölgenin ilk küresel bağışı gerçekleşti 28 - ROTARY DERGİSİ /OCAK - ŞUBAT 2014 Süreyya Perçin Konak Rotary Kulübü Başkan - 2013-2014 Bildiğiniz gibi, Rotary Vakfı nın bağış yapısı, Geleceğin Vizyonu

Detaylı

AĞUSTOS 14. Sevgili Rotary Ailem,

AĞUSTOS 14. Sevgili Rotary Ailem, Sevgili Rotary Ailem, AĞUSTOS 14 Ağustos ayında Guvernör Resmi ziyaretlerine hızla başlamayı planlamamıza rağmen maalesef torunumun ani rahatsızlığı beni ve ailemi derinden sarstı. Daha önceden belirlenen

Detaylı

ARALIK 14. Sevgili Rotary Ailem,

ARALIK 14. Sevgili Rotary Ailem, ARALIK 14 Sevgili Rotary Ailem, Altı hizmet ayımızı geride bıraktık. Zaman hızla akıp geçiyor. Kulüp ziyaretlerimizin çoğunu tamamladık. Kulüplerimiz ve komitelerimiz birbirinden güzel projelere imza attı

Detaylı

Sevgili Başkanlarım, Değerli Rotary Ailem, Bir ayı daha güzel ve anlamlı anılarla geride bıraktık. Kasım ayı olağanüstü bir tempoda tamamlandı ve

Sevgili Başkanlarım, Değerli Rotary Ailem, Bir ayı daha güzel ve anlamlı anılarla geride bıraktık. Kasım ayı olağanüstü bir tempoda tamamlandı ve SAYI: 06 ARALIK 2014 GUVERNÖR MEKTUBU Sevgili Başkanlarım, Değerli Rotary Ailem, Bir ayı daha güzel ve anlamlı anılarla geride bıraktık. Kasım ayı olağanüstü bir tempoda tamamlandı ve bizler her gününden

Detaylı

Kıymetli Rotaryenler ve Kıymetli Eşleri, Rotaractlarımız, Interactlarımız, Dostlarım,

Kıymetli Rotaryenler ve Kıymetli Eşleri, Rotaractlarımız, Interactlarımız, Dostlarım, TEMMUZ 2013 Kıymetli Rotaryenler ve Kıymetli Eşleri, Rotaractlarımız, Interactlarımız, Dostlarım, Rotary de her görev çok keyifli ve gururludur. Ben ve Şebnem de bu keyfi ve gururu sizlerin sayesinde bir

Detaylı

52. IGFR Rotary Dünya Golf Turnuvası Aspendos Rotary Kulübü tarafından

52. IGFR Rotary Dünya Golf Turnuvası Aspendos Rotary Kulübü tarafından Ataköy Rotary den Darülaceze ye hediye Ataköy Rotary Kulubü Geçmiş Dönem Başkanı Serdar Yalçınkaya nınn sponsorluğunda İstanbul Darülaceze Yaşlılar Yurduna yılbaşı hediyesi olarak paketlenmiş 85 adet kulplu

Detaylı

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU KOCAELİ SANAYİ ODASI İÇİNDEKİLER I.BÖLÜM -2017 DÖNEMİ ORGAN SEÇİMLERİ TAMAMLANDI 9-2017 Dönemi Oda Organları Seçimleri Tamamlandı 10 II.BÖLÜM PROJELERLE 13 Doğu Marmara Sanayİ ve Teknolojİ Fuarı 14 KSO-kOcaeli

Detaylı

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile İstanbul da yeni kurulan Büyükçekmece

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile İstanbul da yeni kurulan Büyükçekmece Rotary Doğu ile Batıyı birleşiyor Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile İstanbul da yeni kurulan Büyükçekmece Rotary Kulübü kardeş kulüp anlaşması yaptılar. Uluslararası Rotary 2430. Bölge Federasyonuna bağlı

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009-2010

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009-2010 Akkök Şirketler Grubu Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009-2010 içindekiler 02 Yönetim Kurulu Mesajı 04 Rapor Kapsamı 05 Akkök Grubu na Bakış 07 Akkök ün Sosyal Sorumluluğu 16 Akkök te İnsan

Detaylı

Adana Tepebağ Rotary ve Adana 5 Ocak Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde

Adana Tepebağ Rotary ve Adana 5 Ocak Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde Adana Tepebağ ve 5 Ocak RK leri Uyum Kampı düzenlediler Adana Tepebağ Rotary ve Adana 5 Ocak Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde Adana, Mersin. Gaziantep, Kapodokya, Ankara, Antalya ve Tarsus Rotary Kulüplerinden

Detaylı

HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU

HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 02 Faaliyet Konusu, Organizasyon ve İletişim Bilgileri 03 Başlıca Finansal Değerler 06 İşletme Performansını Etkileyen Ana Etmenler

Detaylı

BASIN AÇIKLAMASI 16 OCAK 2013

BASIN AÇIKLAMASI 16 OCAK 2013 16 Ocak 2013 BASIN AÇIKLAMASI 16 OCAK 2013 17 Ocak 2013 tarihinde yapılacak olan TÜSİAD 43. Genel Kurul toplantısında, TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Denetleme Kurulu

Detaylı

Guvernör Özel Temsilcisi, GASK Üyesi. 2005 2006 Dönemi Bölge Görevlilerimiz. 2005 2006 Dönemi. Komiteler ve Üyeleri.

Guvernör Özel Temsilcisi, GASK Üyesi. 2005 2006 Dönemi Bölge Görevlilerimiz. 2005 2006 Dönemi. Komiteler ve Üyeleri. 2005 2006 Dönemi Bölge Görevlilerimiz 2005 2006 Dönemi Komiteler ve Üyeleri Yalçın Say Zülal Uslu Eyüp Ertürk Sami Bölükbaşıoğlu Guvernör Özel Temsilcisi, GASK Üyesi UR Hizmetler Komitesi RYLA Komitesi

Detaylı

Rotary 2440 Bölgeye bağlı. Rotary nin 108. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde faaliyetler sergilendi

Rotary 2440 Bölgeye bağlı. Rotary nin 108. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde faaliyetler sergilendi Rotary nin 108. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde faaliyetler sergilendi 26 - ROTARY DERGİSİ /MART - NİSAN 2013 Rotary 2440 Bölgeye bağlı bütün Rotary Kulüpleri bir araya gelerek Rotary nin 108. Kuruluş

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU ÜLKER 2012 F A ALİYE T RAPORU

2012 FAALİYET RAPORU ÜLKER 2012 F A ALİYE T RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU İçindekiler 02 Başlıca Finansal Göstergeler 02 Üretim Göstergeleri 04 Sermaye Yapısı 04 İMKB de Ülker ve Hisse Performansı 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Yönetim Kurulu 10

Detaylı

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU Mart 2014 DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Doğan

Detaylı

BASIN AÇIKLAMASI 16 OCAK 2013

BASIN AÇIKLAMASI 16 OCAK 2013 16 Ocak 2013 BASIN AÇIKLAMASI 16 OCAK 2013 17 Ocak 2013 tarihinde yapılacak olan TÜSİAD 43. Genel Kurul toplantısında, TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Denetleme Kurulu

Detaylı

ANADOLU EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI

ANADOLU EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI ANADOLU EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI FAALİYET RAPORU 2012 BAŞKAN DAN MESAJ/YÖNETİM KURULU YENİDEN YAPILANMA DÖNEMİ GENÇLER VE ÇOCUKLAR SAĞLIK ULUSAL VE ULUSLARARASI İŞBİRLİKLERİ ESER YÖNETİMİ İLETİŞİM

Detaylı

İMSAD Faaliyet Raporu

İMSAD Faaliyet Raporu 10 İMSAD Faaliyet Raporu İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU 2010 YILI FAALİYETLERİ 2 2010 YILI FAALİYETLERİ Gözlerimizi kapayıp tek başımıza yaşadığımızı düşünemeyiz. Memleketimizi

Detaylı