İÇİNDEKİLER. Uzaktan kumandanın kullanımı Uzaktan kumandanın Teknik Özellikleri Fonksiyon düğmeleri LCD göstergeleri...

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İÇİNDEKİLER. Uzaktan kumandanın kullanımı... 2. Uzaktan kumandanın Teknik Özellikleri... 3. Fonksiyon düğmeleri... 5. LCD göstergeleri..."

Transkript

1

2 İÇİNDEKİLER Uzaktan kumandanın konumlandırılması. Uzaktan kumandanın kullanımı... 2 Uzaktan kumandanın Teknik Özellikleri... 3 Fonksiyon düğmeleri... 5 LCD göstergeleri... 7 Düğmelerin kullanılması... 8 Uzaktan kumandayı cihazdan 8 metrelik uzaklıkta kullanın, kumanda alıcıya yöneltilmelidir. Sinyal alımı bir bip sesiyle onaylanır. Otomatik çalışma... 8 Soğutma / Isıtma / Fan çalışması... 8 Nem alma işlemi... 9 Hava akışı yönünün ayarlanması... 9 Zamanlayıcının çalışması UYKU / YENİLEME modu fonksiyonu LED / BENİ TAKİP ET fonksiyonu TURBO / OTOMATİK TEMİZLEME fonksiyonu Perdeler, kapılar veya diğer nesneler uzaktan kumandadan dahili üniteye giden sinyalleri engellerse klima çalışmayacaktır. Uzaktan kumandaya sıvı kaçmasını engelleyin. Uzaktan kumandayı doğrudan güneş ışığına veya ısıya maruz bırakmayın. Dahili ünite üzerindeki kızılötesi sinyal alıcısı doğrudan güneş ışığına maruz bırakılırsa, klima düzgün çalışmayabilir. Güneş ışığının alıcıya gelmesini önlemek için perde kullanın. Diğer elektrikli cihazlar uzaktan kumandayı algılıyorsa, ya bu cihazları başka bir yere taşıyın veya satıcınıza danışın. Pillerin değiştirilmesi Uzaktan kumanda, arka kısmına takılan ve bir kapakla koruma altına alınmış iki adet kuru pille (R03/LR03x2) çalışır. (1) Kapağı basıp kaydırarak çıkarın. (2) Eski pilleri çıkarın ve (+) ve (-) uçları doğru yerleşecek şekilde yeni pilleri takın. (3) Kapağı tekrar kaydırarak eski yerine takın. NOT: Piller çıkarıldığında tüm kumanda programlaması silinir. Yeni piller takıldıktan sonra uzaktan kumanda yeniden programlanmalıdır. DİKKAT Eski ve yeni pilleri veya farklı tipte pilleri birbirine karıştırmayın. Kumanda 2 veya 3 ay boyunca kullanılmayacaksa pilleri uzaktan kumandada bırakmayın. Pilleri sınıflandırılmamış kentsel atık olarak atmayın. Özel işleme tabi tutulması için bu tür bir atıkların ayrı bir yerde toplanması gereklidir.

3 Salıncak Düğmesi Dikey panjuru hareket ettirmek veya durdurmak ve hava akımının sola/sağa yönünü ayarlamak için kullanılır. Dikey panjurun açısı, düğmesine her basışta 6 derece değişir. Ve iç ünitenin sıcaklık gösterge ekranında bir saniye süreyle görünür. 2 saniyeden fazla basılı tutulursa, dikey panjurun salıncak hareketi başlar. İç ünitenin ekran bölümünde görünüp dört defa yanıp söner, sonra sıcaklık ayarı geri gelir. Dikey panjurun salıncak hareketi durdurulursa, ekranda LC görünür ve 3 saniye kalır. SLEEP/FRESH (UYKU / YENİLEME modu) Düğmesi UYKU modunu devreye sokma/çıkarma fonksiyonu 2 saniyeden fazla basılırsa YENİLEME fonksiyonu devreye girecektir, tekrar 2 saniyeden fazla basılması fonksiyonu devre dışı bırakacaktır. NOT: Ünite UYKU modunda çalışıyorken MODE (MOD), FAN SPEED (FAN DEVRİ) veya ON/OFF (AÇ/KAPA) düğmesine basılırsa, UYKU modu iptal edilecektir. TURBO/OTOMATİK TEMİZLEME Düğmesi Aktif/Pasif TURBO fonksiyonu. 2 saniyeden fazla basılırsa OTOMATİK TEMİZLEME fonksiyonu devreye girecektir, tekrar 2 saniyeden fazla basılması fonksiyonu devre dışı bırakacaktır.

4 RESET (SIFIRLAMA) Düğmesi RESET (SIFIRLAMA) düğmesine bastığınızda mevcut tüm ayarlar iptal edilir ve kumanda, başlangıç ayarlarına döner. UP (YUKARI) Düğmesi( /+) Sıcaklık ayarını artırmak veya Zamanlayıcı yı ayarlarken Saat i ilerletmek için bu düğmeye DOWN (AŞAĞI) Düğmesi( /+) Sıcaklık ayarını düşürmek veya Zamanlayıcı yı ayarlarken Saat i geriye almak için bu düğmeye SILENCE (SESSİZLİK modu) Düğmesi (RG36F/BG(C)EF modelleri için) SILENCE (SESSİZLİK) modunu başlatmak için bu düğmeye Sessizlik modu etkinleştirildiğinde, iç ünite soluk bir esinti getirir, bu da sesi en alt seviyeye düşürerek size sessiz ve konforlu bir ortam sağlar (SILENCE 8SESSİZLİK) /FP Düğmesi (RG36F1/BG(C)EF modelleri Aktif/Pasif SILENCE (SESSİZLİK) fonksiyonu. Sessizlik modu etkinleştirildiğinde, iç ünite soluk bir esinti getirir, bu da sesi en alt seviyeye düşürerek size sessiz ve konforlu bir ortam Isıtma çalışmasında iken (sadece ayar HEAT (ISITMA) moduna ayarlandığında), bu düğmeye 2 saniyeden fazla basıldığında, FP fonksiyonu etkinleştirilir. Ünite, 8 C ayarlı sıcaklıkta çalışacaktır. İç ünitenin ekran penceresinde FP görünür. Çalışma esnasında ON/OFF (AÇ/KAPA), SLEEP (UYKU), FP, MODE (MOD), FAN SPEED (FAN DEVRİ), UP -DOWN (YUKARI-AŞAĞI) düğmelerine basılması, FP işlevini iptal eder. FAN SPEED (FAN DEVRİ) Düğmesi Dört kademeli fan devrinin kademesini seçmek için kullanılır: TIMER ON (ZAMANLAYICIYI AÇMA) Düğmesi Otomatik çalıştırma zaman serisini başlatmak için bu düğmeye Her basış otomatik saat ayarını 30 dakikalık aralıklarla artıracaktır. Ayarlanan zaman 10H yi (10 saat) gösterdiğinde her basış otomatik saat ayarını 60 dakika artıracaktır. Otomatik açma programını iptal etmek için, sadece otomatik çalıştırma saatini 0:0 a ayarlamanız yeterlidir. TIMER OFF (ZAMANLAYICIYI KAPATMA) Düğmesi Otomatik kapatma zaman serisini başlatmak için bu düğmeye Her basış otomatik saat ayarını 30 dakikalık aralıklarla artıracaktır. Ayarlanan zaman 10H yi (10 saat) gösterdiğinde her basış otomatik saat ayarını 60 dakika artıracaktır. Otomatik kapatma programını iptal etmek için sadece otomatik çalışan zamanlayıcıyı 0:0 a ayarlayın. LED/FOLLOW ME (LED/BENİ TAKİP ET) Düğmesi Pasif/Aktif iç ortam ekran Göstergesi. 2 saniyeden fazla basıldığında FOLLOW ME (BENİ TAKİP ET) fonksiyonu devreye girecektir, tekrar 2 saniyeden fazla basılması fonksiyonu devre dışı bırakacaktır. LOCK (KİLİTLEME) Düğmesi Gömme LOCK (KİLİTLEME) düğmesine bastığınızda, mevcut tüm ayarlar kilitlenir ve uzaktan kumanda LOCK (KİLİTLEME) dışında hiçbir çalışma işlevini kabul etmez. LOCK (KİLİTLEME) modunu iptal etmek için yeniden

5 İletim Göstergesi Uzaktan kumanda, dahili üniteye sinyal gönderdiğinde bu iletim göstergesinin ışığı yanar. Mod göstergesi Mevcut çalışma modunu gösterir. Auto (otomatik) ( ), cool (soğutma) ( ), dry (kurutma) ( ), heat (ısıtma) ( ) (Sadece soğutma işlevi bulunan modellerde yoktur), fan( ) ve back to auto (otomatiğe dönüş) ( ) modları mevcuttur. Sıcaklık/Zamanlayıcı göstergesi Sıcaklık ayarını (17 C~30 C) gösterir. Çalışma modunu FAN a (FAN) getirirseniz sıcaklık ayarı gözükmez. Ve TIMER (ZAMANLAYICI) modundayken, ZAMANLAYICI nın ON (AÇ) ve OFF (KAPA) saat ayarlarını gösterir. Fan devri göstergesi ON/OFF (AÇIK/KAPALI) düğmesine basarak görüntülenir. Görüntüyü kaldırmak için yeniden ON/OFF (AÇIK/KAPALI) düğmesine Otomatik çalışma Ünitenin fişe takılı ve elektrik enerjisinin mevcut olduğundan emin olun. Dahili ünitenin gösterge panelindeki OPERATION (ÇALIŞMA) ışığı yanıp sönmeye başlar. 1. Auto (otomatik) modunu seçmek için MODE (MOD) düğmesine 2. İstenilen sıcaklığa ayarlamak için UP/DOWN (YU- KARI / AŞAĞI) düğmesine Sıcaklık 1 C lik artışlarla 17 C~ 30 C aralığındaki bir sıcaklığa ayarlanabilir. 3. Klimayı başlatmak için ON/OFF (AÇ/KAPA) düğmesine NOT 1. Otomatik moddayken, klima o anki ortam sıcaklığı ile uzaktan kumandada ayarlanan sıcaklık arasındaki farklılığı algılayarak mantıklı bir şekilde Soğutma, Fan ve Isıtma modunu seçebilir. 2. Otomatik modda fan devrini değiştiremezsiniz. Zaten otomatik olarak kontrol edilmiştir. 3. Otomatik modda rahat etmezseniz, elle istenilen mod seçilebilir. Soğutma/Isıtma/Fan çalışması Kilitli Göstergesi LOCK (KİLİTLEME) modu etkinleştirildiğinde görüntülenir. FOLLOW ME (BENİ TAKİP ET) Göstergesi FOLLOW ME (BENİ TAKİP ET) fonksiyonu etkinleştirildiğinde görüntülenir. Sleep (Uyku) modu Göstergesi Uyku modunda çalışırken görüntülenir. Görüntüyü kaldırmak için yeniden SLEEP (UYKU) düğmesine Silence (Sessizlik) modu Göstergesi SILENCE (SESSİZLİK) fonksiyonu etkinleştirildiğinde görüntülenir. Ünitenin fişe takılı ve elektrik enerjisinin var olduğundan emin olun. 1. SOĞUTMA, ISITMA (sadece soğutma ve ısıtmalı modellerde) veya FAN modunu seçmek için MODE (MOD) düğmesine 2. İstenilen sıcaklığa ayarlamak için UP/DOWN (YU- KARI / AŞAĞI) düğmesine Sıcaklık 1 C lik artışlarla 17 C~ 30 C aralığındaki bir sıcaklığa ayarlanabilir. 3. Fan devrini dört kademede -Otomatik, Düşük, Orta veya Yüksek- seçmek için FAN (FAN) düğmesine 4. Klimayı başlatmak için ON/OFF (AÇ/KAPA) düğmesine NOT FAN modunda, ayarlanan sıcaklık uzaktan kumandada görüntülenmez ve oda sıcaklığını da kontrol edemezsiniz. Bu durumda, sadece 1.,3. ve 4. kademeler uygulanabilir.

6 Nem alma işlemi Ünitenin fişe takılı ve elektrik enerjisinin mevcut olduğundan emin olun. Dahili ünitenin gösterge panelindeki OPERATION (ÇALIŞMA) ışığı yanıp sönmeye başlar. 1. KURU modu seçmek için MODE (MOD) düğmesine 2. İstenilen sıcaklığa ayarlamak için UP/DOWN (YU- KARI / AŞAĞI) düğmesine Sıcaklık 1 C lik artışlarla 17 C~ 30 C aralığındaki bir sıcaklığa ayarlanabilir. 3. Klimayı başlatmak için ON/OFF (AÇ/KAPA) düğmesine NOT Nem alma modunda fan hızı düğmesine basamazsınız. Zaten otomatik olarak kontrol edilmiştir. Hava akışı yönünün ayarlanması İstenilen hava akışı yönünü ayarlamak için SWING (SALINCAK) düğmesini kullanın. 1. SWING (SALINCAK) tuşuna her bastığınızda yatay panjur açısı 6 derece değişecektir. Düğmeye 2 saniyeden daha uzun bir süre basmaya devam ederseniz, pancur otomatik olarak yukarı/ aşağı salınıma başlayacaktır. 2. SWING (SALINCAK) tuşuna her bastığınızda dikey panjur açısı 6 derece değişecektir. Düğmeye 2 saniyeden daha uzun bir süre basmaya devam ederseniz, pancur otomatik olarak sola/sağa salınıma başlayacaktır. NOT: Yatay/dikey panjur, klimanın soğutma veya ısıtmasını etkileyecek bir konuma getirildiğinde veya hareket ettirildiğinde, otomatikman salınım/ hareket yönünü değiştirecektir. Zamanlayıcının çalışması TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) düğmesine basıldığında ünitenin otomatik çalışan zamanlayıcısı ayarlanabilir. TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) düğmesine basıldığında ünitenin otomatik kapatma zamanlayıcısı ayarlanabilir. Otomatik çalışan zamanlayıcıyı ayarlamak 1. TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) düğmesine Uzaktan kumanda TIMER ON (ZAMANLAY- ICI AÇIK) gösterdiğinde, LCD gösterge bölümünde son otomatik başlatılan zaman ve h işareti gösterilecektir. Çalışmayı BAŞLATMAK için Otomatik çalışan zamanlayıcı şimdi sıfırlanmaya hazırdır. 2. Otomatik zamanlayıcıyı açmak için TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) düğmesine yeniden Düğmeye her basışınızda süre 0 ile 10 saat arasında yarım saat, 10 ile 24 saat arasında bir saat artar. 3. ZAMANLAYICI AÇIK ayarlandıktan sonra uzaktan kumanda sinyali klimaya göndermeden önce bir saniyelik gecikme olacaktır. Ardından yaklaşık 2 saniye sonra h işareti kaybolacak ve ayarlanan sıcaklık LCD gösterge ekranında yeniden görünecektir. Otomatik kapanan zamanlayıcıyı ayarlamak 1. TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) düğmesine Uzaktan kumanda TIMER OFF (ZAMAN- LAYICI KAPALI) gösterdiğinde, LCD gösterge bölümünde son otomatik kapatılan zaman ve h işareti gösterilecektir. Çalışmayı durdurmak için Otomatik kapatılan zamanlayıcı şimdi sıfırlanmaya hazırdır. 2. Otomatik zamanlayıcıyı kapatmak için TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) düğmesine yeniden Düğmeye her basışınızda süre 0 ile 10 saat arasında yarım saat, 10 ile 24 saat arasında bir saat artar. 3. ZAMANLAYICI KAPALI ayarlandıktan sonra uzaktan kumanda sinyali klimaya göndermeden önce bir saniyelik gecikme olacaktır. Ardından yaklaşık 2 saniye sonra h işareti kaybolacak ve ayarlanan sıcaklık LCD gösterge ekranında yeniden görünecektir.

7 ZAMANLAYICI KAPALI (Otomatik Kapatma İşlemi) ZAMANLAYICI KAPALI özelliği ana kısma gelmeden üniteyi otomatikman kapatmak istediğinizde kullanılır. Klima otomatikman ayarlanan zamanda duracaktır. ZAMANLAYICI AÇIK (Otomatik Başlatma İşlemi) ZAMANLAYICI AÇIK özelliği eve dönmeden önce üniteyi otomatikman açmak istediğinizde kullanılır. Klima otomatikman ayarlanan zamanda çalışmaya başlayacaktır. Örnek: Klimanın 6 saat içinde başlatılması. 1. TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) düğmesine basın, çalışma zamanını başlatma son ayarı ve h işareti ekranda görünecektir. 2. Uzaktan kumandanın TIMER ON (ZAMAN- LAYICI AÇIK) ekranında 6:0h nin görüntülenmesi için TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) düğmesine 3, 3 saniye bekleyin, dijital ekran sıcaklığı yeniden gösterecektir. TIMER ON (ZAMAN- LAYICI AÇIK) ışığı açık kalır ve bu fonksiyon etkinleştirilir. Örnek: Klimanın 10 saat içinde kapatılması. 1. TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) düğmesine, zamanı durdurma işlemin son ayarına basın, h sinyali ekranda görünecektir. 2. Uzaktan kumandanın TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) ekranında 10h nin görüntülenmesi için TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) düğmesine 3, 3 saniye bekleyin, dijital ekran sıcaklığı yeniden gösterecektir. TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) ışığı açık kalır ve bu fonksiyon etkinleştirilir. BİRLEŞİK ZAMANLAYICI (ON (AÇIK) ve OFF (KAPALI) zamanlayıcılarının aynı anda ayarlanması) ZAMANLAYICI KAPALI ZAMANLAYICI AÇIK (Açık Durdur İşleme başla) Yatağınıza yattıktan sonra klimanın durmasını ve uyandığınızda veya eve döndüğünüzde sabah yeniden çalışmasını istediğinizde bu özellik kullanılacaktır. Örnek: Klimanın ayarladıktan 2 saat sonra durdurulması ve ayarladıktan 10 saat sonra yeniden başlatılması. 1. TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) düğmesine 2. TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) göstergesinde 2.0h yi görüntülemek için TIMER OFF (ZAMANLAY- ICI KAPALI) düğmesine yeniden 3. TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) düğmesine 4. TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) göstergesinde 10h yi görüntülemek için TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) düğmesine yeniden 5. 3 saniye bekleyin, dijital ekran sıcaklığı yeniden gösterecektir. TIMER ON OFF (ZAMANLAYICI AÇIK KAPALI) ışığı açık kalır ve bu fonksiyon etkinleştirilir.

8 ZAMANLAYICI AÇIK ZAMANLAYICI KAPALI (Kapalı Başlatma Durdurma) Uyanmadan önce klimayı başlatmak ve evden çıktıktan sonra klimayı durdurmak istiyorsanız bu özellik kullanılmalıdır. Örnek: Klimanın ayarladıktan 2 saat sonra başlatılması ve ayarladıktan 5 saat sonra durdurulması. 1. TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) düğmesine 2. TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) göstergesinde 2.0h yi görüntülemek için TIMER ON (ZAMANLAYICI AÇIK) düğmesine yeniden 3. TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) düğmesine 4. TIMER OFF (ZAMANLAYICI KAPALI) göstergesinde 5.0h yi görüntülemek için TIMER OFF (ZAMANLAY- ICI KAPALI) düğmesine yeniden 5. 3 saniye bekleyin, dijital ekran sıcaklığı yeniden gösterecektir. TIMER ON OFF (ZAMANLAYICI AÇIK KAPALI) ışığı açık kalır ve bu fonksiyon etkinleştirilir. NOT: İlk önce, ayarlanan zaman aktive edildikten sonra doğrudan sıradaki zamanlayıcı ayarı (ZAMANLAYICI AÇIK veya ZAMANLAYICI KAPALI) devreye girecektir. UYKU/YENİLE fonksiyonu Bu düğmeye 2 saniyeden az süreliğine basmanız UYKU fonksiyonunu başlatacaktır. Ve bu düğmeye 2 saniyeden fazla basmaya devam ederseniz YENİLE fonksiyonu başlatılacaktır. Uyku fonksiyonu ünitenin ilk iki saatte saat başına otomatikman 1 C artmasını (soğutma) veya azalmasını (ısıtma) sağlar, ardından sonraki 5 saat için sabit kalır ve sonra ünite çalışmayı durdurur. En uygun sıcaklıkta kalabilir ve enerji tasarrufu yapar. NOT: UYKU fonksiyonu sadece Soğutma, Isıtma ve OTOMATİK işlemlerde etkindir. YENİLE fonksiyonu başlatıldığında İyonlaştırıcı/ Plazma Toz Tutucu (modele göre değişir) harekete geçer ve havadaki polen ve pisliklerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. LED/BENİ TAKİP ET fonksiyonu Bu düğmeye 2 saniyeden az süreliğine basmanız LED fonksiyonunu başlatacaktır. Ve bu düğmeye 2 saniyeden fazla basmaya devam ederseniz BENİ TAKİP ET fonksiyonu başlatılacaktır. Beni Takip Et fonksiyonu etkinleştirildiğinde, uzaktan kumanda ekranı mekândaki gerçek sıcaklığı gösterir. BENİ TAKİP ET düğmesine yeniden basana kadar uzaktan kumanda bu sinyali her 3 dakikalık aralıkta klimaya gönderecektir. Beni Takip Et fonksiyonu KURU ve FAN modunda etkin değildir. Çalışma moduna basmanız veya üniteyi kapatmanız Beni Takip Et fonksiyonunu otomatikman iptal edecektir. TURBO/OTOMATİK TEMİZLEME Bu düğmeye 2 saniyeden az süreliğine basmanız TURBO fonksiyonunu başlatacaktır. Ve bu düğmeye 2 saniyeden fazla basmaya devam ederseniz OTOMATİK TEMİZLEME fonksiyonu başlatılacaktır. Turbo fonksiyonu en kısa zamanda ünitenin önceden ayarlanmış sıcaklığa ulaşmasını sağlar. Soğutma modunda bu düğmeye basıldığında, ünite en yüksek fan hızıyla güçlü soğutucu hava üfleyecektir. Isıtma modunda (sadece PTC si olan cihazlarda uygulanabilir) bu düğmeye basıldığında PTC harekete geçecek ve ısıtma işlemine çabuk başlayacaktır. SELF CLEAN (OTOMATİK TEMİZLEME) modunda klima Buharlaştırıcı yı bir sonraki işlem için otomatikman temizleyecek ve kurutacaktır

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZAN MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. USMART 9 USMART 12 USMART 18 USMART 24 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş.

Detaylı

Duvar Tipi Inverter Klima Isıtma ve Soğutma Modeli ASHA07LGCZ - ASHA09LGCZ - ASHA12LGCZ - ASHA14LGCZ...5

Duvar Tipi Inverter Klima Isıtma ve Soğutma Modeli ASHA07LGCZ - ASHA09LGCZ - ASHA12LGCZ - ASHA14LGCZ...5 İÇİNDEKİLER Duvar Tipi Inverter Klima Isıtma ve Soğutma Modeli ASHA07LGCZ - ASHA09LGCZ - ASHA12LGCZ - ASHA14LGCZ...5 Duvar Tipi Inverter Klima Isıtma ve Soğutma Modeli ASHA18LCCZ...25 Duvar Tipi Inverter

Detaylı

UZAKTAN KUMANDA KILAVUZU

UZAKTAN KUMANDA KILAVUZU UZAKTAN KUMANDA KILAVUZU İÇERİK ÖNLEMLER...1-2 UZAKTAN KUMANDA ÜNİTESİNİN KULLANIMI......3 ÇALIŞTIRMA... 4-9 Room Air Conditioner imizi satın aldığınız için teşekkür ederiz. Klimanızı kullanmadan önce,

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU SPLİT TİP ODA KLİMASI SGM08DMA SGM09INVDMA SGM10DMA SGM12INVDMA SGM18INVDMA SGM14DMA SGM18DMA SGM22INVDMA SGM22DMA

KULLANMA KILAVUZU SPLİT TİP ODA KLİMASI SGM08DMA SGM09INVDMA SGM10DMA SGM12INVDMA SGM18INVDMA SGM14DMA SGM18DMA SGM22INVDMA SGM22DMA SPLİT TİP ODA KLİMASI KULLANMA KILAVUZU SGM08DMA SGM10DMA SGM14DMA SGM18DMA SGM09INVDMA SGM12INVDMA SGM18INVDMA SGM22INVDMA SGM22DMA Ürünlerimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Klimanızı kullanmadan

Detaylı

MOBİL TİP KLİMA KULLANIM KLAVUZU

MOBİL TİP KLİMA KULLANIM KLAVUZU MOBİL TİP KLİMA KULLANIM KLAVUZU K L İ M A A SINIFI ENERJİ Mobil Tip Klima Kullanım Klavuzu RB AC H 09 www.rubenis.com 3 Bu kullanım klavuzunda cihazınızın kullanımı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Detaylı

USER S MANUAL AIR-CONDITIONER MANUEL DE L UTILISATEUR CLIMATISEUR ANWENDERHANDBUCH KLIMAGERÄT ISTRUZIONI PER L USO CONDIZIONATORE D ARIA

USER S MANUAL AIR-CONDITIONER MANUEL DE L UTILISATEUR CLIMATISEUR ANWENDERHANDBUCH KLIMAGERÄT ISTRUZIONI PER L USO CONDIZIONATORE D ARIA USER S MANUAL ORIGINAL INSTRUCTIONS AIR-CONDITIONER ENGLISH SRK63ZR-S SRK7ZR-S SRK80ZR-S MANUEL DE L UTILISATEUR CLIMATISEUR ANWENDERHANDBUCH KLIMAGERÄT ISTRUZIONI PER L USO CONDIZIONATORE D ARIA MANUAL

Detaylı

ÇEVRESEL AÇIKLAMA Çevresel açıklama... 2. GÜVENLİK ÖNLEMLERİ Uyarı... 3 Dikkat... 4 Kullanmadan önce... 5

ÇEVRESEL AÇIKLAMA Çevresel açıklama... 2. GÜVENLİK ÖNLEMLERİ Uyarı... 3 Dikkat... 4 Kullanmadan önce... 5 2 2 İÇİNDEKİLER ÇEVRESEL AÇIKLAMA Çevresel açıklama... 2 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ Uyarı... 3 Dikkat... 4 Kullanmadan önce... 5 KULLANIM TALİMATLARI Ürün genel görünümü.... 6 Ünite Kumanda Panosu... 7 Hava Akış

Detaylı

DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER KULLANIM KILAVUZU MODELLER FTXG20LV1BW FTXG25LV1BW FTXG35LV1BW FTXG50LV1BW FTXG20LV1BS FTXG25LV1BS FTXG35LV1BS FTXG50LV1BS

DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER KULLANIM KILAVUZU MODELLER FTXG20LV1BW FTXG25LV1BW FTXG35LV1BW FTXG50LV1BW FTXG20LV1BS FTXG25LV1BS FTXG35LV1BS FTXG50LV1BS DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER KULLANIM KILAVUZU MODELLER FTXG20LV1BW FTXG25LV1BW FTXG35LV1BW FTXG50LV1BW FTXG20LV1BS FTXG25LV1BS FTXG35LV1BS FTXG50LV1BS Özellik Konforunuz ve enerjiden tasarruf etmeniz için

Detaylı

DİKKAT UYARI DİKKAT UYARI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

DİKKAT UYARI DİKKAT UYARI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ Kullanıcının ve diğer insanların yaralanmasını ve mal zararını önlemek için aşağıdaki talimatlara uyulmalıdır. Talimatlara uymayarak cihazı yanlış çalıştırmak zarara

Detaylı

DemirDöküm A Serisi Duvar Tipi Split Klima

DemirDöküm A Serisi Duvar Tipi Split Klima DemirDöküm A Serisi Duvar Tipi Split Klima Satış Sonrası Hizmetler Yöneticiliği 1 08/2008 Rev 0 İÇİNDEKİLER 1. TEKNİK ÖZELLİK TABLOSU...3 2. ÇALIŞMA FONKSİYONLARI...4 2.1. Otomatik Çalışma Konumu... 4

Detaylı

Bu Elkitabını Okuyunuz

Bu Elkitabını Okuyunuz İÇİNDEKİLER EMNİYET ÖNLEMLERİ... 1 İŞLETİM SICAKLIĞI... 3 PARÇALARIN İSİMLERİ... 4 MANUEL İŞLETİM... 5 OPTİMAL İŞLETİM... 5 HAVA AKIŞ YÖNÜNÜN AYARLANMASI... 6 KLİMANIN ÇALIŞMA BİÇİMİ... 7 BAKIM... 8 İŞLETİM

Detaylı

DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER. Kullanım kılavuzu R32 FTXJ20LV1BW FTXJ25LV1BW FTXJ35LV1BW FTXJ50LV1BW FTXJ20LV1BS FTXJ25LV1BS FTXJ35LV1BS FTXJ50LV1BS

DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER. Kullanım kılavuzu R32 FTXJ20LV1BW FTXJ25LV1BW FTXJ35LV1BW FTXJ50LV1BW FTXJ20LV1BS FTXJ25LV1BS FTXJ35LV1BS FTXJ50LV1BS DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER Kullanım kılavuzu R32 MODELLER FTXJ20LV1BW FTXJ25LV1BW FTXJ35LV1BW FTXJ50LV1BW FTXJ20LV1BS FTXJ25LV1BS FTXJ35LV1BS FTXJ50LV1BS Özellik Konforunuz ve enerjiden tasarruf etmeniz

Detaylı

OPERATION MANUAL DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER. English. Deutsch. Français. Nederlands. Español. Italiano. Eλληνικά. Portugues

OPERATION MANUAL DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER. English. Deutsch. Français. Nederlands. Español. Italiano. Eλληνικά. Portugues DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER OPERATION MANUAL Eλληνικά Italiano Español English Deutsch Nederlands Français MODELS FTXS35K2V1B FTXS42K2V1B FTXS50K2V1B Portugues Türkçe Pyccкий Özellik Rahatlığınız ve enerji

Detaylı

HIZLI BAŞVURU KILAVUZU

HIZLI BAŞVURU KILAVUZU HIZLI BAŞVURU KILAVUZU BRCEC BRCEC BRCEC BRCEC İçindekiler Sayfa Çalıştırma.... Genel güvenlik önlemleri.... Özellikler ve fonksiyonlar.... Düğmelerin isimleri ve işlevleri.... Simgelerin isimleri ve işlevleri....

Detaylı

ISISAN Highlife Salon Tipi Klima Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Model : ISIO-18 F ISIO-27 F ISIO-45 F ISIO-50 F

ISISAN Highlife Salon Tipi Klima Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Model : ISIO-18 F ISIO-27 F ISIO-45 F ISIO-50 F ISISAN Highlife Salon Tipi Klima Cihazı Kullanma Kılavuzu Model : ISIO-18 F ISIO-27 F ISIO-45 F ISIO-50 F ISISAN Highlife klima cihazını seçtiğiniz için teşekkürler. Cihazın doğru ve emniyetli şekilde

Detaylı

ISIO 18FK ISIO 24FK ISIO 45FK

ISIO 18FK ISIO 24FK ISIO 45FK Kullanma Kılavuzu Yer ve Tavan Tipi Split Klima ISIO 18FK ISIO 24FK ISIO 45FK - 1 - Güvenlik uyarısı Bu cihaz içinde yüksek hızda hareket eden parçalar mevcuttur ve elektroşoka neden olabilir. Lütfen cihaz

Detaylı

MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES LTD. PACKAGED AIR CONDITIONER. RC-EX series

MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES LTD. PACKAGED AIR CONDITIONER. <eco touch REMOTE CONTROL> RC-EX series USER S MANUAL MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES LTD. PACKAGED AIR CONDITIONER Ceiling cassette 4 way (FDT) Ceiling cassette 4 way Compact (600 600mm) (FDTC) Duct connected High static pressure (FDU, FDUS) Duct

Detaylı

SolarCool TM Ne kadar ısınırsa, o kadar iyi çalışır. CM - Çoklu Split Serisi R-410A Ultra Yüksek Verimli, Kanalsız Isı Pompası 5 12 kw Kapasiteli

SolarCool TM Ne kadar ısınırsa, o kadar iyi çalışır. CM - Çoklu Split Serisi R-410A Ultra Yüksek Verimli, Kanalsız Isı Pompası 5 12 kw Kapasiteli CM - Çoklu Split Serisi R-410A Ultra Yüksek Verimli, Kanalsız Isı Pompası 5 12 kw Kapasiteli Sedna Aire, şimdi sizlere, daha verimli ve çevre dostu bir soğutucu (R-410A) kullanan, kanalsız çoklu split

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU Duvar Tipi Inverter Split Klima İÇ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ DIŞ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MS11PU-09HRFN1-QRD0W MS11P1U-12HRFN1-QRD0W MOC-09HFN1-QRD1W MOC1-12HFN1-QRD0W Bu El

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU Salon Tipi Inverter Split Klima İÇ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MFGA-48ARDN1-R MFGA-60ARDN1-R DIŞ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MOU-48HDN1-R MOU-60HDN1-R Bu El Kitabını Lütfen Okuyunuz

Detaylı

FDTS45KXE6 71KXE6 FDTW28KXE6 45KXE6 56KXE6 71KXE6 90KXE6 112KXE6 140KXE6 FDK22KXE6 28KXE6 36KXE6 45KXE6 56KXE6 71KXE6

FDTS45KXE6 71KXE6 FDTW28KXE6 45KXE6 56KXE6 71KXE6 90KXE6 112KXE6 140KXE6 FDK22KXE6 28KXE6 36KXE6 45KXE6 56KXE6 71KXE6 Kılavuz No. '09 KX-SM -128 güncellenme tarihi 19 Kasım 2009 SERVİS KILAVUZU İNVERTER TAHRİKLİ ÇOKLU DAHİLİ ÜNİTELİ İKLİM KONTROL SİSTEMİ Alternatif R410A soğutucu akışkan kullanılan modeller (HARİCİ ÜNİTE)

Detaylı

<WIRELESS REMOTE CONTROL> USER S MANUAL MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES LTD. PACKAGED AIR CONDITIONER Ceiling cassette - way- (FDT) Ceiling cassette - way Compact (600x600mm)- (FDTC) Ceiling cassette - way- (FDTW) Ceiling cassette

Detaylı

KLİMA KULLANICI KILAVUZU. Klima setinizi çalıştırmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatle okuyun ve saklayın. www.lg.com.

KLİMA KULLANICI KILAVUZU. Klima setinizi çalıştırmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatle okuyun ve saklayın. www.lg.com. KULLANICI KILAVUZU KLİMA Klima setinizi çalıştırmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatle okuyun ve saklayın. Duvara Monte Tip MODELLER : ASNW096BVU0 - ASUW096BUL0 (AS-W096BVU0) ASNW126BVU0 - ASUW126BUL0

Detaylı

USER S MANUAL AIR-CONDITIONER MANUEL DE L UTILISATEUR ANWENDERHANDBUCH ISTRUZIONI PER L USO MANUAL DEL PROPIETARIO GEBRUIKERSHANDLEIDING

USER S MANUAL AIR-CONDITIONER MANUEL DE L UTILISATEUR ANWENDERHANDBUCH ISTRUZIONI PER L USO MANUAL DEL PROPIETARIO GEBRUIKERSHANDLEIDING USER S MANUAL ORIGINAL INSTRUCTIONS AIR-CONDITIONER ENGLISH SRR25ZJ-S SRR35ZJ-S SRR50ZJ-S SRR60ZJ-S1 MANUEL DE L UTILISATEUR CLIMATISEUR ANWENDERHANDBUCH KLIMAGERÄT ISTRUZIONI PER L USO CONDIZIONATORE

Detaylı

KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU Çoklu Split Serisi - Kanalsız Split, Kaset Tipi İç Mekan Ünitesi

KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU Çoklu Split Serisi - Kanalsız Split, Kaset Tipi İç Mekan Ünitesi CM - Çoklu Split Serisi R-410A Ultra Yüksek Verimli, Kaset Tipi İç Mekan Ünitesi Kaset: 2,5-5 kw Kapasiteli Sedna Aire, şimdi sizlere, daha verimli ve çevre dostu bir soğutucu (R-410A) kullanan, kanalsız

Detaylı

Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı.

Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı. Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı. 2015 Klima Ürün Kataloğu siemens-home.com/tr Siemens. Gelecek evinizde. Do ay tüketmemek için ak ll fikirler üretiyoruz. Siemens i bir dünya devi

Detaylı

5.1 Uzaktan kumanda fonksiyon kullanım kılavuzu 1

5.1 Uzaktan kumanda fonksiyon kullanım kılavuzu 1 5 Fonksiyon kullanım kılavuzu ve uzaktan kumandayı çalıştırma yöntemi 5.1 Uzaktan kumanda fonksiyon kullanım kılavuzu 1 Fonksiyon kullanım kılavuzu Model R410a Linggefeng (ısı pompalı tip), bir tahrikli,

Detaylı

Salon Tipi Split Klima

Salon Tipi Split Klima TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU Salon Tipi Split Klima İÇ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MFJ-48ARN1-RB6W DIŞ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MOU-48HN1-RB6W Bu El Kitabını Lütfen Okuyunuz Bu el kitabını kullanıcıların

Detaylı

Giriş. Kullanım Kılavuzundan Yararlanın. Giriş

Giriş. Kullanım Kılavuzundan Yararlanın. Giriş İçindekiler Giriş...1 Özet bilgiler...3 Anahtar, Kapılar ve Camlar...17 Koltuklar, Güvenlik Sistemleri...45 Eşya saklama ve bagaj bölümleri...79 Göstergeler ve kumanda birimleri...89 Aydınlatma...127 Bilgi

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Hava su tipi ısı pompa sistemi ünitesi EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3

Kullanım kılavuzu. Hava su tipi ısı pompa sistemi ünitesi EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3 EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3 EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3 İçerik Sayfa 1. Tanımlar 1. Tanımlar... 1 1.1. Uyarı ve simgelerin anlamları... 1 1.2. Kullanılan terimlerin anlamları... 1 2. Genel Güvenlik önlemleri...

Detaylı