3. Şirketin Sermaye ve Ortaklık Yapısı Şirketin sermayesi TL olup tarihi itibariyle ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "3. Şirketin Sermaye ve Ortaklık Yapısı Şirketin sermayesi 18.435.000 TL olup 31.12.2013 tarihi itibariyle ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir."

Transkript

1

2 FAALİYET RAPORU I- GENEL BİLGİLER 1. Raporun Hesap Dönemi : Şirketin Ünvanı : Çukurova Kimya Endüstrisi A.Ş. Adresi : Organize Sanayi Bölgesi 50.Yıl Caddesi No:10 MANİSA Ticaret Sicil No : Manisa Ticaret Sicil Müdürlüğü - Sicil No:3182 İletişim Bilgileri : Telefon : Fax : e-posta : web : 3. Şirketin Sermaye ve Ortaklık Yapısı Şirketin sermayesi TL olup tarihi itibariyle ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir. Ortağın Adı Soyadı Ünvanı Sermaye Tutarı (TL) Hisse Oranı (TL) Baytur İnşaat Taah.A.Ş ,57 Endüstri Holding A.Ş ,27 Buselten Finance ,00 Demir Toprak A.Ş ,27 Cukurova İthalat İhracat A.Ş ,80 Cukurova Holding A.Ş ,08 Comag Contınental Mad.A.Ş ,00 Çukurova İnşaat Makinaları A.Ş ,82 Diger Sahıslar ,17 Kaplamin A.Ş ,03 TOPLAM ,00 Bunun dışında faaliyet dönemi içerisinde şirketin sermaye ve ortaklık yapısında bir değişiklik olmamıştır. 4. Payların Oy Hakkı ve İmtiyazlara ilişkin açıklamalar: Şirket hisselerinin beher değeri 1 KR (birkuruş) olup, TL olan şirket sermayesindeki hisse adedi 'dir. Şirket esas sözleşmesinin 24.maddesi gereği her hissenin 1 (bir) oy hakkı mevcuttur. Şirketin imtiyazlı hisseleri yoktur.

3 5. Yönetim Organı, Üst Düzey Yöneticiler, Personel Sayısı ve Denetçilere ilişkin açıklamalar: Şirketin Yönetim Kurulu Üyeleri; Yönetim Kurulu Üyelerinin görev dağılımı ve görev süreleri aşağıdaki gibidir Adı Soyadı Görevi Görev Süresi Baş.ve Bitişi Mehmet Emin KARAMEHMET Başkan Devam Ediyor Engin DENİZMEN Başkan Vekili Devam Ediyor R.Sabri ACAR Murahhas Üye Devam Ediyor Fikret ÖZVEREN Üye Devam Ediyor Sevinç Günşıl OKTAY Üye Devam Ediyor Şirketin Üst Düzey Yöneticileri; Şirketin 1.derecede imza yetkilileri olan Yönetim Kurulu Üyeleri dışında üst düzey yönetici olarak Yönetim Kurulumuzun tarih ve 415 sayılı kararı ile 1.derecede imza yetkilisi olarak Genel Müdür sıfatı ile Sn.Dr.Türsen DEMİR atanmıştır. Personel Sayısı; Şirketin 2013 yılında ortalama personel sayısı 250 kişidir. Genel Kurulca verilen izin çerçevesinde Yönetim Kurulu Üyelerinin şirketle kendisi veya başkası adına yaptığı bir işlem veya rekabet yasağı kapsamında bir faaliyeti olmamıştır. II-YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERE SAĞLANAN FAYDALAR 2012 yılı içerisinde Yönetim Kurulumuz ile Üst Düzey Yöneticilerimize sağlanan faydalar aşağıda belirtilmiştir. Yönetim Kurulu Huzur Hakkı Maaş Prim Toplam Üst Düzey Yönetici Maaş Prim Toplam TL TL TL TL TL TL TL Maddi imkanların yanı sıra Yönetim Kurulumuza Hayat ve Sağlık Sigortası olarak ,43 TL Üst Düzey Yöneticilerimize de Hayat ve Sağlık Sigortası olarak TL fayda sağlanmıştır.

4 III.ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME FAALİYETLERİ Şirketimiz 2013 yılı Araştırma ve Geliştirme faaliyetleri aşağıda belirtilmiştir. - Patent çalışmaları (ÇZR 7800PL) - Reçine destilatlarının kullanıldığı alkali fenolik reçine çalışmaları - Reaktör yıkama sularının kullanıldığı alkali fenolik reçine çalışmaları - Arifiye Tank Palet ihalesi için ÇK çalışması - İade ve stok süresi geçmiş tüm reçinelerin tüketimine yönelik çalışmalar - Yeni Furan reçinesi çalışmaları,dr 850, DR Tüm reçinelerin üretim yöntemi ve formüllerinin güncellenmesi - Aşındırıcı sektörüne yönelik reçine çalışmaları, ÇZR 7905, 7900 PL, ÇZR Alkafen reçinesi çalışmaları, DR 8570, DR 8573, DR Kışlık furan serteri çalışmaları, DR 75/35 - Lastik reçinesi, p-oktil fenol kullanılarak hazırlanan reçine - Hatalı üretilen ürünlerin tüketim çalışmaları - Rakip reçine incelemeleri - Yeni hammadde adaptasyonları - AlpHaset serterlerinde ucuzlatma çalışmaları, DR Aşındırıcı sektörüne yönelik reçinelerde üretim yöntemi geliştirme çalışmaları - Soğuk hava dirençli furan reçinesi, DR FU FA polimerizasyonu - Tekstil sektörü için reçine, ER Novolak reçine çalışmaları, ER 83712, ER Refrakter tuğla sektörü için sıvı novolak çalışması, ER Reçine kalite kontrol test yöntemlerinin geliştirilmesi - Reçine kalite kontrolü ve araştırmalarında kullanılan cihazların onarımı ve yenilenmesi - Fibersiz ve düşük flor içerikli yüksek ekzotermik özellikli besleyici gömlek çalışmaları, Beseks Fibersiz orta ekzotermik ve izolasyon özellikli besleyici gömlek çalışmaları, Beseks Tüm besleyici gömlek üretim yöntemi ve formüllerinin güncellenmesi - Besleyici gömlek sulu karışımının homojen hale getirilmesi için yapılan çalışmalar - Besleyici gömleklerin performansını geliştirmeye yönelik çalışmalar - Ünite bazında KOİ değerlerinin incelenmesi - Su bazlı boyalara iyileştirme çalışmaları, ÇK 1004 S, ÇK 761 S - Sıfır emisyon değerli yoğuşmalı kombiler için izolasyon plakası çalışmaları - Kalite kontrol laboratuvarında bulunan tüm cihazların kalibrasyonu, bakım ve onarımları ile laboratuvarların düzenlenmesi

5 IV-ŞİRKET FAALİYETLERİ VE FAALİYETLERE İLİŞKİN ÖNEMLİ GELİŞMELER Organizasyon yapımız Şirketimizin organizasyon yapısında; Yurt içi Satış ve Pazarlama, Üretim, Mali İşler, Kalite Sistemleri, Laboratuar Hizmetleri, İç ve Dış Alım departmanları bulunmaktadır. Yatırım faaliyetlerimiz Şirketimiz 2013 yılında yenileme modifikasyon ve kapasite artırımına yönelik olarak ,20 TL harcama gerçekleştirmiş olup, finansmanı şirket özkaynakları ile karşılanmıştır. İç Denetim İç Denetim birimimiz, her yıl belirlenen yıllık denetim planı çerçevesinde denetimler gerçekleştirmekte ve denetimlerden elde edilen bulguları raporlamaktadır. İç denetim birimimiz, denetim komitemize 2013 faaliyet yılı ile ilgili bulgularını iletmiş ve gelişim alanlarını belirlemiş bu gelişim alanları ile ilgili aksiyon planları ivedilikle oluşturulmuştur. Doğrudan ve dolaylı iştiraklerimiz 31 Aralık 2013 tarihi itibariyle iştiraklerimizin detayı aşağıdaki gibidir. Şirket Adı Daussan-Çukurova Kimya Döküm Refrakter Malz.San.Tic.A.Ş Kaplamin Ambalaj Malz.A.Ş Genel Yapı Yatırım İnş.Turizm A.Ş Çukurova Sanayi İşletmeleri T.A.Ş Selkasan Kağıt ve Paket Mlz.A.Ş Faaliyet yılı içerisinde yapılan özel denetime ve kamu denetimine ilişkin açıklamalar Şirketimiz 2013 yılı içerisinde herhangi bir kamu denetimine tabi olmamıştır.

6 Şirketin 2013 yılındaki davaları ve alacak takipleri 1. Manisa 2.İş Mahkemesinin 2011/38 Esas sayılı dosyası: Davacı Hüseyin Akgül tarafından iş kazası sonucu uğranılan maddi ve manevi zararın tazmini için açılmış bulunan dava tarihinde sonuçlanmıştır. Dava neticesinde davacının maddi zarar istemi reddedilmiş ve 1.000,00-TL. manevi zararın kaza tarihinden itibaren tazminine karar verilmiştir. Davacının kararı temyiz etmesi üzerine katılma yolu ile manevi tazminat yönünden verilen karar temyiz edilmiştir. Dosya Yargıtay a gönderilme aşamasındadır. 2. Manisa 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2011/395 sayılı dosyası: Çukurova Kimya Endüstrisi A.Ş. tarafından Daussan Çukurova Kimya Döküm Ref. Malz. San.ve Tic.A.Ş. nde alınan yönetim kurulu kararının hükümsüzlüğünün tespiti amacı ile işbu dava açılmıştır. Dava reddedilmiş ve karar tarafımızdan temyiz edilmiştir. Ancak dosya Yargıtay dan onanarak dönmüş ve karar kesinleşmiştir. 3. Gaziantep 11.İcra Müdürlüğünün 2011/4605 sayılı dosyası: Çukurova Kimya Endüstrisi A.Ş. ne toplam ,00-TL.lık iki adet karşılıksız çek ile borçlu bulunan Güney Oto Yedek Parça İmalat San.ve Tic.Ltd.Şti. hakkında Gaziantep de açılan takibe devam olunmaktadır. 4. Gaziantep 11.İcra Müdürlüğünün 2011/4607 sayılı dosyası: Çukurova Kimya Endüstrisi A.Ş. nin ,03-TL.lık cari hesap alacağı nedeni ile alacaklı bulunduğu Güney Oto Yedek Parça İmalat San.ve Tic.Ltd.Şti. hakkında Gaziantep de açılan takibe devam olunmaktadır. 5. İzmir 2.İcra Müdürlüğünün 2012/9204 sayılı dosyası: Çukurova İnşaat Makinaları San.ve Tic.A.Ş. nden ciro yolu ile gelen ,00-TL.lık çek ile ilgili olarak borçlular Çimsataş, BMC, Yun-ak Ltd.Şti. ve Akkardan A.Ş. hakkında yapılan takip kesinleşmiş bulunmaktadır. Çimsataş ile tarihinde akdedilen Protokol doğrultusunda işbu takipte fiili haciz uygulanmamıştır. Ancak Mersin de haczedilmiş bulunan araçlar, pres ve çapak kesme makinaları üzerine iştirak haczi konulmuştur. Sayın Şirketiniz tarafından daha önceden verilen karar doğrultusunda diğer borçlular BMC, Yun-ak Ltd.Şti. ve Akkardan A.Ş. hakkında herhangi bir icrai işlem yapılmamıştır. Ancak işbu borçlular hakkında işlem yapılması kararı verildiği takdirde, takip kesinleştiğinden icrai işlemler hemen yapılabilecek durumdadır.

7 6. İzmir 2.İcra Müdürlüğünün 2012/9606 sayılı dosyası: Çukurova İnşaat Makinaları San.ve Tic.A.Ş. nden ciro yolu ile gelen ,00-TL.lık çek ile ilgili olarak borçlular Çimsataş, BMC, Yun-ak Ltd.Şti. ve Akkardan A.Ş. hakkında yapılan takip kesinleşmiş bulunmaktadır. Çimsataş ile tarihinde akdedilen Protokol doğrultusunda işbu takipte fiili haciz uygulanmamıştır. Ancak Mersin de haczedilmiş bulunan araçlar, pres ve çapak kesme makinaları üzerine iştirak haczi konulmuştur. Sayın Şirketiniz tarafından daha önceden verilen karar doğrultusunda diğer borçlular BMC, Yun-ak Ltd.Şti. ve Akkardan A.Ş. hakkında herhangi bir icrai işlem yapılmamıştır. Ancak işbu borçlular hakkında işlem yapılması kararı verildiği takdirde, takip kesinleştiğinden icrai işlemler hemen yapılabilecek durumdadır. 7. Mersin 7.İcra Müdürlüğünün 2012/7226 sayılı dosyası: Çimsataş ın ,00-TL.lık cari hesap borcuna ilişkin olarak yapılan takip kesinleşmiş ve Mersin de borçluya ait araçlar, pres ve çapak kesme makineları haczedilmiştir. Bankalardaki mevduatlar üzerine konulan hacizler, Sayın Şirketinizin talimatını doğrultusunda fekkedilmiştir. Çimsataş ile akdedilen tarihli Protokol gereğince icrai işlemlere devam olunmamaktadır. 8. Gebze 2.İcra Müdürlüğü 2012/3405 sayılı dosya Polymetal A.Ş. tarafından cirolanmak sureti ile gelen senetle ilgili takipte Polymetal hakkındaki takip kesinleşmiştir. Polymetal A.Ş. nin mahkeme kararı doğrultusunda kayyum idaresine bırakılmıştır. Borçların sırası ile ve peyderpey ödeneceği dile getirilmektedir. Diğer borçlu Akhan Metal Ltd.Şti. hakkındaki takip, borçlu adresinde bulunamadığı için henüz kesinleştirilememiştir. 9. Manisa 1.İş Mahkemesi 2013/242 sayılı dosya tarihleri arasında ÇK da çalışmış bulunan Aygün Gürcan tarafından fazla ilişkin haklar saklı tutularak 1.000,00-TL.kıdem tazminatı alacağı için açılmış olan dava henüz derdest olup, bir sonraki duruşma günündedir. 10. Manisa 2.Asliye Hukuk Mahkemesi 2013/306 DÇK aleyhine tarihinde gerçekleştirilen 2012 yılına ait olağan genel kurul toplantısında alınan 2012 yılı karının hissedarlara temettü olarak dağıtılmaması ve yedek akçelerin sermayeye aktarılması sureti ile sermaye artırımı yapılmaması yönünde alınan iki kararın iptali amacı ile açılmış olan dava derdesttir. Dosya bilirkişi incelemesi yapılmak üzere Ankara ya gönderilmiş olup, henüz Rapor sunulmamıştır. Bir sonraki duruşma tarihindedir.

8 11. Manisa 3.Sulh Hukuk Mahkemesi 2013/549 sayılı dosyası DCK nın kiralanan taşınmazlarda meydana getirdiği hasarın tazmini zımnında ,00-TL.lık dava açılmış olup, yargılamaya devam edilmektedir. Tanıkların dinleneceği bir sonraki duruşma tarihindedir. 12. Manisa 1.İş Mahkemesi 2013/876 sayılı dosya Önceki tarihlerde ÇK da çalışmış bulunan Göksel Öncan ın fazlaya ilişkin haklarını saklı tutarak 1.000,00- TL.lık ihbar tazminatının ödenmesi amacı ile açmış bulunduğu davanın ön inceleme duruşması tarihindedir. 13. Manisa 2.Asliye Hukuk Mahkemesi 2014/83 sayılı dosyası Daussan SAS ve Daussan SAS ın yönetim kurulu üyeleri aleyhine, DÇK üzerindeki hakimiyetlerini, şirketi kayba uğratacak şekilde kullanmaları nedeniyle sebebiyet verdikleri ,00-TL. tutarındaki kayıp ve zararın tazmini için işbu dava tarihinde açılmıştır. Dosyada yurtdışı tebligatlar yapılacağı için ön inceleme aşaması uzun sürecek olup, duruşma günü henüz verilmemiştir.

9 Karşılaştırmalı Üretim ve Satışlar yılları karşılaştırmalı, üretim ve satışlara ait bilgiler aşağıdaki gibidir. 1.)Ünitelerin Kapasite Kullanım Oranları (%) : Ünite Reçine Ünitesi 0,82 0,84 Besleyici Gömlek 0,86 0,98 Kalıp Boyaları 0,93 0,66 İzolasyon Ürünleri 0,74 0,85 Ünsal Anıl Bes.Gömlek 0,18 0,98 2.)Yıllık Üretim Miktarları (Ton) Ürün Reçine Bes.Gömlek Kalıp Boyaları İzolasyon Ürün Ünsal Anıl Bes.Gömlek Satış Miktar Ve Tutarları : Miktar (Ton) Tutar (Tl) İç Piyasa Reçine B.Gömlek Kalıp Boyası İzolasyon Ürün Ünsal Anıl B.Gömlek Emtia+Diğer Gelirler Miktar (Ton) Tutar (Tl) Dış Piyasa Reçine B.Gömlek Kalıp Boyası İzolasyon Ürün Ünsal Anıl B.Gömlek Emtia+Diğer Gelirler yılında toplam ciromuz TL olmuştur. İhracatlarımız; İsrail, Pakistan, Bulgaristan, Ürdün, S.Bölge, Ukrayna Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, İran, İngiltere, Yunanistan, Sırbistan, Suriye, Makedonya, Azerbeycan, Lüksemburg, İtalya, Irak ve Romanya'ya yapılan satışlardan oluşmaktadır. İhracatların artırılması gayretleri devam etmektedir.

10 2013 Yılına ait temel rasyolar 2012 yılı ile karşılaştırmalı olarak aşağıda sunulmuştur Cari Oran 2,45 2,71 Likidite Oranı 0,06 0,06 Aktif Devir Hızı 1,33 1,26 Finans Yapısı 0,49 0,54 Prodüktivite 1,26 1,24 - Şirket sermayesi borca batık değildir. - İleriki yıllarda şirketin finansal yapısını daha güçlü kılmak adına 2013 yılı kar payı dağıtımı yapılmayacaktır Ciro hedefimiz TL vergi öncesi kar hedefimiz ise TL iken gerçekleşen ciromuz TL ve gerçekleşen vergi öncesi karımız TL olmuştur.

11 V-FİNANSAL DURUM ÇUKUROVA KİMYA ENDÜSTRİSİ A.Ş TARİHLİ BİLANÇO'SU AKTİF (VARLIKLAR) I-DÖNEN VARLIKLAR A-Hazır Değerler , ,53 1.Kasa , ,62 2.Alınan Çekler - 3.Bankalar , ,91 4.Ver.Çek Ve Öd.Emirler (-) - 5.Diğer Hazır Değerler - B-Menkul Kıymetler - 1.Hisse Senetleri - 2.Özel Kes.Tahv.Senet Ve Bonoları - 3.Kamu Kes.Tahv.Senet Ve Bonoları - 4.Diğer Menkul Kıymetler - 5.Men.Kıy.Değer Düş.Karş.(-) - C-Ticari Alacaklar , ,96 1.Alıcılar , ,37 2.Alacak Senetleri , ,00 3.Tahsil Edilecek Çekler , ,59 4.Verilen Depozito Ve Teminatlar 5.Şüpheli Ticari Alacaklar - 6.Şüpheli Ticari Alacaklar Karş.(-) - C-Diğer Alacaklar 7.170,13 124,50 1.Ortaklardan Alacaklar - 2.İştiraklerden Alacaklar 3.Bağlı Ortaklıklardan Alacaklar 4.Personelden Alacaklar 230,00 5.Diğer Çeşitli Alacaklar 6.940,13 124,50 6.Diğer Alacak Senetleri Rees.(-) 7.Şüpheli Diğer Alacaklar 8.Şüpheli Diğeri Alacaklar Karş.(-) E-Stoklar , ,55 1.İlk Madde ve Malzeme , ,29 2.Yarı Mamuller , ,46 3.Mamuller , ,58 4.Ticari Mallar , ,58 5.Diğer Stoklar 298, ,49 6.Stok Değer Düşüş Karş (-) 7.Verilen Sipariş Avansları , ,15 F-Gelecek Aylara Ait Gid.Ve Gelir - - Tahakkuları 1.Gelecek Aylara Ait Giderler 2.Gelir Tahakkukları - G-Diğer Dönen Varlıklar , ,62 1.Devreden KDV - 2.Diğer KDV ,62 3.Peşin Ödenen Vergiler Ve Fonlar 4.İş Ve Personel Avansları ,73 330,00 5.Sayım ve Tesellüm Noksanları 6.Diğer Çeşitli Dönen Varlıklar 7.Diğer Dönen Varlıklar Karş.(-) DÖNEN VARLIKLAR TOPLAMI

12 AKTİF (VARLIKLAR) II-DURAN VARLIKLAR A-Ticari Alacaklar - 1.Alıcılar 2.Alacak Senetleri 3.Alacak Senetleri Reeskontu (-) 4.Verilen Depozito Ve Teminatlar - 5.Şüpheli Ticari Alacaklar 6.846, ,52 6.Şüpheli Ticari Alacaklar Karş.(-) , ,52 B-Diğer Alacaklar 1.Ortaklardan Alacaklar 2.İştiraklerden Alacaklar 3.Bağlı Ortaklıklardan Alacaklar 4.Personelden Alacaklar 5.Diğer Çeşitli Alacaklar 6.Diğer Alacak Senetleri Rees.(-) 7.Şüpheli Alacaklar Karş.(-) C-Mali Duran Varlıklar , ,37 1.Bağlı Menkul Kıymetler , ,44 2.Bağlı Menkul Kıymetler Değer Düşüş Karşılığı (-) 3.İştirakler , ,93 4.İştiraklere Sermaye Taahhütü (-) 5.İştirakler Sermaye Payları Değer Düşüklüğü Karşılığı (-) 6.Bağlı Ortaklıklar 7.Bağlı Ortaklıklara Serm.Taahhütü(-) 8.Bağlı Ortaklıklara Sermaye Payları Değer Düşüklüğü Karşılığı (-) D-Maddi Duran Varlıklar , ,60 1.Arazi Ve Arsalar , ,79 2.Yeraltı Ve Yerüstü Düzenleri , ,77 3.Binalar , ,23 4.Tesis, Makina Ve Cihazlar , ,55 5.Taşıtlar , ,91 6.Demirbaşlar , ,15 7.Diğer Maddi Duran Varlıklar 8.Birikmiş Amortismanlar (-) , ,55 9.Yapılmakta Olan Yatırımlar , ,75 10.Verilen Avanslar E-Maddi Olmayan Duran Varlıklar 4.439, ,49 1.Haklar , ,44 2.Şerefiye 3.Kuruluş ve Örgütlenme Gideri 4.Araştırma Ve Geliştirme Giderleri 5.Özel Maliyetler 6.Diğer Maddi Olmayan Duran Varlık. 7.Birikmiş Amortismanlar (-) , ,95 8.Verilen Avanslar F-Özel Tükenmeye Tabi Varlıklar Arama Giderleri 2.Hazırlık Ve Geliştirme Giderleri 3.Diğer Özel Tük.Tabi Varlıklar 4.Birikmiş Tükenme Payları 5.Verilen Avanslar G-Gelecek Yıllara Ait Giderler Ve , ,26 Gelir Tahakkukları 1.Gelecek Yıllara Ait Giderler , ,26 2.Gelir Tahakkukları H-Diğer Duran Varlıklar 1.Gelecek Yıllada İndirilecek KDV - DURAN VARLIKLAR TOPLAMI , ,72 AKTİF (VARLIKLAR) TOPLAMI , ,88

13 PASİF (KAYNAKLAR) I-KISA VADELİ YABANCI KAYNAKLAR A-Mali Borçlar , ,00 1.Banka Kredileri , ,00 2.Uzun Vadeli Kredilerin Anapara Taksitleri Ve Faizleri 3.Tahvl Anapara ve Borç Taksit ve Faizleri 4.Çıkarılmış Bonolar Ve Senetler 5.Çıkarılmış Diğer Menkul Kıymetler 6.Menkul Kıymetler İhraç Farkı (-) 7.Diğer Mali Borçlar B-Ticari Borçlar , ,48 1.Satıcılar , ,07 2.Borç Senetleri ,87 3.Borç Senetleri Reeskontu (-) 4.Alınan Depozito Ve Teminatlar ,54 5.Diğer Mali Borçlar C-Diğer Borçlar 9.864, ,49 1.Ortaklara Borçlar 2.İştiraklere Borçlar 3.Bağlı Ortaklıklara Borçlar 4.Personele Borçlar 3.135, ,49 5.Diğer Borç Senetleri Reeskontu (-) 6.Diğer Çeşitli Borçlar 6.729,24 D-Alınan Avanslar E-Ödenecek Vergi Ve Yükümlülükler , ,11 1.Ödenecek Vergi Ve Fonlar , ,07 2.Ödenecek Sosyal Güvenlik Kesintileri , ,61 3.Vadesi Gelmiş Ertelenmiş veya Taksitlendirilmiş vergi ve diğer yük. 4.Diğer Yükümlülükler 909, ,43 F-Borç Ve Gider Karşılıkları , ,30 1.Dönem Karı Vergi ve Diğer Yasal Yükümlülükler Karşılıkları , ,48 2.Dönem Karının Peşin Ödenen , ,48 Vergi ve Diğer Yükümlülükleri 3.Kıdem Tazminatı Karşılığı 4.Diğer Borç Ve Gider Karşılıkları , ,30 G-Gelecek Aylara Ait Gelirler Ve Gider Tahakkukları 1.Gelecek Aylara Ait Gelirler 2.Gider Tahakkukları - H-Diğer Kısa Vadeli Yabancı Kaynaklar ,62 1.Hesaplanan KDV - 2.Diğer KDV ,62 3.Sayım Ve Tesellüm Fazlaları 4.Diğer Çeşitli Yabancı Kaynaklar - KISA VADELİ YABANCI KAYN.TOPLAMI , ,00

14 PASİF (KAYNAKLAR) II-UZUN VADELİ YABANCI KAYNAKLAR A-Mali Borçlar 1.Banka Kredileri 2.Çıkarılmış Tahviller 3.Çıkarılmış Diğer Menkul Kıymetler 4.Menkul Kıymetler İhraç Farkı(-) 5.Diğer Mali Borçlar B-Ticari Borçlar 1.Satıcılar 2.Borç Senetleri 3.Borç Senetleri Reeskontu (-) 4.Alınan Depozito Ve Teminatlar 5.Diğer Mali Borçlar C-Diğer Borçlar 1.Ortaklara Borçlar 2.İştiraklere Borçlar 3.Bağlı Ortaklıklara Borçlar 4.Diğer Borç Senetleri Reeskontu (-) 5.Kamuya Ait Ertelenmiş Ve Taksitlenmiş Borçlar 6.Diğer Çeşitli Borçlar D-Alınan Avanslar E-Borç Ve Gider Karşılıkları , ,91 1.Kıdem Tazminatı Karşılığı , ,91 2.Diğer Borç Ve Gider Karşılıkları F-Gelecek Yıllara Ait Gelirler Ve Gider Tahakkukları 1.Gelecek Yıllara Ait Gelirler 2.Gider Tahakkukları G-Diğer Uzun Vadeli Yabancı Kaynaklar 1.Gelecek Yıllara Ertelenen Veya Terkin Edilen KDV 2.Diğer Uzun Vadeli Yabancı Kaynaklar UZUN VADELİ YABANCI KAYNAK.TOPLAMI , ,91 III-ÖZKAYNAKLAR A-Ödenmiş Sermaye , ,00 1.Sermaye , ,00 2.Sermaye Olumlu Farkları - B-Sermaye Yedekleri - 1.Hisse Senedi İhraç Primleri 2.Hisse Senedi İptal Karları 3.MDV Yeniden Değerleme Artışları - 4.İştirakler Yeniden Değerleme Artışları 5.Maliyet Bedeli Artışları Fonu - 6.Sermaye Yedekleri C-Kar Yedekleri , ,51 1.Yasal Yedekler , ,03 2.Statü Yedekleri 3.Olağanüstü Yedekler , ,48 4.Diğer Kar Yedekleri 5.Özel Fonlar D-Geçmiş Yıllar Karları - E-Geçmiş Yıllar Zaraları (-) - F-Dönem Net Karı /(Zararı) , ,46 ÖZKAYNAKLAR TOPLAMI , ,97 PASİF (KAYNAKLAR) TOPLAMI , ,88

15 ÇUKUROVA KİMYA END A.Ş A Y R I N T I L I G E L İ R T A B L O S U A- BRÜT SATIŞLAR , ,06 1. Yurtiçi Satışlar , ,78 2. Yurtdışı Satışlar , ,88 3. Diğer Gelirler , ,40 B- SATIŞ İNDİRİMLERİ (-) , ,33 1. Satış İadeleri (-) , ,68 2. Satış Iskontoları (-) 1.556, ,65 3. Diğer İndirimler (-) ,30 C- NET SATIŞLAR , ,73 D- SATIŞLARIN MALİYETİ (-) , ,96 1. Satılan Mamuller Maliyeti (-) , ,49 2. Satılan Ticari Mallar Maliyeti (-) , ,47 3. Satılan Hizmet Maliyeti (-) - 4. Diğer Satışların Maliyeti (-) - BRÜT SATIŞ KARI VEYA ZARARI , ,77 E- FAALİYET GİDERLERİ (-) , ,70 1. Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-) , ,60 2. Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-) , ,28 3. Genel Yönetim Giderleri (-) , ,82 FAALİYET KARI VEYA ZARARI , ,07 F- DİĞER FAAL. OLAĞAN GELİR VE KARLAR , ,39 1. İştiraklerden Temettü Gelirleri - 2. Bağlı Ortaklıklardan Temettü Geliri - 3. Faiz Geliri 324, ,11 4. Komisyon Gelirleri - 5. Konusu Kalmayan Karşılıklar - 6. Menkul Kıymetler Satış Karları 7. Kambiyo Karları , ,32 8. Reeskont Faiz Gelirleri - 9. Enflasyon Düzeltmesi Karları Faaliyetle İlgili Diğer Olağan Gelirler ve Karlar 6.726, ,96 G- DİĞER FAAL. OLAĞAN GİDER VE ZARARLARI (-) , ,32 1. Verilen Vade Farkları(-) - 2. Komisyon Giderleri (-) , ,84 3. Karşılık Giderleri (-) , ,39 4. Menkul Kıymet Satış Zararları (-) - 5. Kambiyo Zararları (-) , ,75 6. Reeskont Faiz Giderleri (-) - 7. Enflasyon Düzeltmesi Zararları (-) - 8. Faaliyetle İlgili Diğer Olağan Gider ve Zararlar (-) , ,34 H- FİNANSMAN GİDERLERİ (-) , ,20 1. Kısa Vadeli Borçlanma Giderleri (-) , ,20 2. Uzun Vadeli Borçlanma Giderleri (-) - OLAĞAN KAR VEYA ZARAR , ,94 I- OLAĞANDIŞI GELİR VE KARLAR ,60 1. Önceki Dönem Gelir ve Karları - 2. Diğer Olağandışı Gelir ve Karlar ,60 J- OLAĞAN DIŞI GİDER VE ZARARLAR (-) - 1. Çalışmayan Kısım Gider ve Zararları (-) - 2. Önceki Dönem Gider ve Zararları (-) - 3. Diğer Olağandışı Gider ve Zararlar (-) - DÖNEM KARI VEYA ZARARI , ,94 K- DÖNEM KARI VERGİ VE DİĞER YASAL YÜK. KRŞ. (-) , ,48 DÖNEM NET KARI VEYA ZARARI , ,46

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU ASTAŞ ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 26 Mart 2015 tarihinde, Saat 14:00 da, Şirket Genel Müdürlüğünün EGS Business Park Blokları Yeşilköy Mah., Atatürk Cad., No:12/1, B2 Blok, 17. Kat No: 467, Yeşilköy

Detaylı

VETAŞ VETERİNER VE TARIM İLAÇLARI A.Ş.

VETAŞ VETERİNER VE TARIM İLAÇLARI A.Ş. VETAŞ VETERİNER VE TARIM İLAÇLARI A.Ş. 2010 YILI FAALİYET RAPORU Halkalı Merkez Mahallesi Basın Ekspres Caddesi No:1 Küçükçekmece/İSTANBUL VETAŞ VETERİNER VE TARIM İLAÇLARI A.Ş. 04.05.2011 tarihli Yıllık

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU VANGÖLÜ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş. YÖNETİM KURULU 213 YILI FAALİYET RAPORU İçindekiler Genel Bilgiler... 2 Organizasyon Yapısı.. 3 Yönetim Organı Üyeleri ile Üst Düzey Yöneticilere Sağlanan Mali Hakla...

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI FAALİYET RAPORU BURSA BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2013 YILI FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulumuzun 21.01.2014 tarih ve 378 sayılı toplantısında incelenerek kabul edilmiş ve Genel Kurulumuzun tasviplerine

Detaylı

2009 YILI FAALİYET RAPORU

2009 YILI FAALİYET RAPORU SODAŞ SODYUM SANAYİİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜK : Cumhuriyet Bulvarı No:300 Kat :5 35220 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 59 33 Fax : (232) 463 49 20 e-mail : sodas@sodas.com.tr Web Site : www.sodas.com.tr FABRİKA

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI SEKTÖR BİLANÇOLARI DEĞERLENDİRMESİ - GEÇİCİ VERİLER - (2004-2006)

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI SEKTÖR BİLANÇOLARI DEĞERLENDİRMESİ - GEÇİCİ VERİLER - (2004-2006) TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI SEKTÖR BİLANÇOLARI DEĞERLENDİRMESİ - GEÇİCİ VERİLER - (2004-2006) İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 1 AĞUSTOS 2007 İÇİNDEKİLER Veri Setinin Özellikleri... 1 Finansman Yapısı

Detaylı

MARMARABİRLİK TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş 01.01.2013-31.12.2013 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

MARMARABİRLİK TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş 01.01.2013-31.12.2013 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU MARMARABİRLİK TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş 01.01.2013-31.12.2013 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU Marmarabirlik Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş Firma Bilgileri Firma Unvanı : MARMARABİRLİK Tarım Ürünleri

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU BURSA BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 YILI FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulumuzun 19.02.2015 tarih ve 426 sayılı toplantısında incelenerek kabul edilmiş ve Genel Kurulumuzun tasviplerine

Detaylı

2011 YILI FAALİYET RAPORU

2011 YILI FAALİYET RAPORU 2011 YILI FAALİYET RAPORU BURSA BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2011 YILI FAALİYET RAPORU BİLANÇO, KAR-ZARAR CETVELİ, GELİR TABLOSU VE DENETÇİLER RAPORU Yönetim Kurulumuzun 08.02.2012 Tarih ve 313 Sayılı

Detaylı

IIEMSAN Y. U. EAP«2(D

IIEMSAN Y. U. EAP«2(D IIEMSAN Y. U. EAP«2(D 2012 TEMSAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Tüm Hakları Saklıdır Sürüm 1.0-2- İÇİNDEKİLER Vizyonumuz 4 Yönetim Kurulu 5-8 Üretim ve Satış Bilgileri 10-11 Bilanço, Gelir Tablosu, Nakit Akış Tablosu

Detaylı

TMO-TOBB TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK SAN.TİC.AŞ. AYRINTILI BİLANÇOSU (31.12.2014)

TMO-TOBB TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK SAN.TİC.AŞ. AYRINTILI BİLANÇOSU (31.12.2014) TMO-TOBB TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK SAN.TİC.AŞ. AYRINTILI BİLANÇOSU (31.12.2014) AKTİF (VARLIKLAR) CARİ DÖNEM 31.12.2014 I- DÖNEN VARLIKLAR 29.032.201,24 A - Hazır Değerler 26.237.778,29 1 - Kasa

Detaylı

RODA LİMAN DEPOLAMA VE LOJİSTİK İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU. Ticaret Yollarınız Açık Olsun

RODA LİMAN DEPOLAMA VE LOJİSTİK İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU. Ticaret Yollarınız Açık Olsun RODA LİMAN DEPOLAMA VE LOJİSTİK İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Ticaret Yollarınız Açık Olsun 2 RODA LİMAN DEPOLAMA VE LOJİSTİK İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

Detaylı

RODA LİMAN DEPOLAMA VE LOJİSTİK İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU

RODA LİMAN DEPOLAMA VE LOJİSTİK İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU www.rodaport.com RODA LİMAN DEPOLAMA VE LOJİSTİK İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU 21 Şubat 2014, Cuma günü saat 11:00 de toplanacak Genel Kurul a arz edilmek üzere hazırlanmıştır. SUNUM

Detaylı

2 0 1 2 FAALİYET RAPORU

2 0 1 2 FAALİYET RAPORU 2 0 1 2 FAALİYET RAPORU GENEL MÜDÜRLÜK : 1476 Sokak no:2 Aksoy Residence Kat:13/a D:42 35220-Alsancak - İZMİR Telefon : 0232 463 5933 Faks : 0232 463 4920 e-mail : sodas@sodas.com.tr Web Site : www.sodas.com.tr

Detaylı

ECZACIBAŞI YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

ECZACIBAŞI YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (Tutarlar YTL olarak 31.12.2004 tarihindeki alım gücü ile ifade edilmiştir) Enflasyona Göre Düzeltilmiş (Seri XI No:20) Bağımsız Denetim'den GENEL KURUL'A SUNULACAK Geçmiş Geçmiş AYRINTILI BİLANÇO (YTL)

Detaylı

Ö N D E R Tarih:14.03.2013 BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş. Rapor No : 2013/16

Ö N D E R Tarih:14.03.2013 BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş. Rapor No : 2013/16 Ö N D E R Tarih:14.03.2013 BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş. Rapor No : 2013/16 Adres: Necatibey Caddesi Deniz İşhanı No:58/10 Maltepe/ANKARA Tel : 0-312- 231 37 15 GÖNEN KAPLICALARI İŞLETMESİ ANONİM

Detaylı

Muhasebe Hesap Kodları, Muhasebe Hesap Kodu. Tek Düzen Hesap Planı 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR

Muhasebe Hesap Kodları, Muhasebe Hesap Kodu. Tek Düzen Hesap Planı 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR Muhasebe Hesap Kodları, Muhasebe Hesap Kodu Tek Düzen Hesap Planı 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR 103 VERİLEN ÇEKLER VE ÖDEME EMİRLERİ (-) 108 DİĞRE HAZIR DEĞERLER

Detaylı

2011 YILI FAALİYET RAPORU UMUMİ HEYET 20 MAYIS 2012 İSTANBUL. www.ayescelik.com

2011 YILI FAALİYET RAPORU UMUMİ HEYET 20 MAYIS 2012 İSTANBUL. www.ayescelik.com 2011 YILI FAALİYET RAPORU UMUMİ HEYET 20 MAYIS 2012 İSTANBUL www.ayescelik.com 2011 YILI FAALİYET RAPORU UMUMİ HEYET 20 MAYIS 2012 İSTANBUL 1 Genel Merkezimizin Olduğu Metropol Binası 2 Ödenmiş sermaye

Detaylı

KARSAN OTOMOTİV SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. 1 OCAK 2002-31 ARALIK 2002 HESAP DÖNEMİNE AİT BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU

KARSAN OTOMOTİV SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. 1 OCAK 2002-31 ARALIK 2002 HESAP DÖNEMİNE AİT BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU 1 OCAK 2002-31 ARALIK 2002 HESAP DÖNEMİNE AİT BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU 1. Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. nin ( Şirket ) 31 Aralık 2002 tarihi itibariyle düzenlenmiş bilançosunu ve bu tarihte sona

Detaylı

ARICAK TURİZM VE TİCARET AŞ 2012 YILI RAPORU

ARICAK TURİZM VE TİCARET AŞ 2012 YILI RAPORU HİZMETE ÖZEL T.C. SAYIŞTAY BAŞKANLIĞI ARICAK TURİZM VE TİCARET AŞ 2012 YILI RAPORU Bu rapor, 03.12.2010 tarih ve 6085 sayılı Sayıştay Kanunu ile Başbakanlığın 11.12.1992 tarih ve 2366 sayılı yazısına ekli

Detaylı

HESAP PLANI UYGULAMA GENEL TEBLİĞİ TASLAĞI

HESAP PLANI UYGULAMA GENEL TEBLİĞİ TASLAĞI HESAP PLANI UYGULAMA GENEL TEBLİĞİ TASLAĞI 1 A TEKDÜZEN HESAP ÇERÇEVESİ Tekdüzen hesap çerçevesindeki hesap sınıfları; finansal durum tablosu ve gelir tablosundaki gruplama ve sıralama paralelinde aşağıdaki

Detaylı

İSTANBUL YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI YÖNETİM KURULU 2010-2013 DÖNEMİ OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU

İSTANBUL YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI YÖNETİM KURULU 2010-2013 DÖNEMİ OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU İSTANBUL YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI YÖNETİM KURULU 2010-2013 DÖNEMİ OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU Sayın Üyelerimiz; Yönetim Kurulumuzun 2010-2013 dönemine ait çalışmalarını içeren Faaliyet Raporunu

Detaylı

HES Hacılar Elektrik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 2014 YILI FAALİYET RAPORU

HES Hacılar Elektrik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 2014 YILI FAALİYET RAPORU HES Hacılar Elektrik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 2014 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No. I GENEL BİLGİLER 4 A Şirkete Genel Bir Bakış 1) Tarihçesi 2) Vizyon, Misyon ve Temel Değerler B Şirketin Organizasyon,

Detaylı

TÜRKİYE DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİ BİRLİKLERİ STANDART TEKDÜZEN HESAP PLANI

TÜRKİYE DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİ BİRLİKLERİ STANDART TEKDÜZEN HESAP PLANI TÜRKİYE DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİ BİRLİKLERİ STANDART TEKDÜZEN HESAP PLANI Hesap Kodu Hesap Adı 100 KASA HESABI 100.00 KASA HESABI 100.00.01 MERKEZ KASA HESABI 100.00.01.01 MERKEZ TL KASA HESABI 100.00.01.01.01

Detaylı

1. Açılış ve Toplantı Başkanlığının seçilmesi,

1. Açılış ve Toplantı Başkanlığının seçilmesi, G Ü N D E M 1. Açılış ve Toplantı Başkanlığının seçilmesi, 2. Genel Kurul toplantı tutanağının pay sahipleri adına imzalanması için Toplantı Başkanlığına yetki verilmesi, 3. Faaliyet dönemine ait Bağımsız

Detaylı

Yönerge No: 30 ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUHASEBE ESASLARI YÖNERGESİ

Yönerge No: 30 ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUHASEBE ESASLARI YÖNERGESİ Yönerge No: 30 ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUHASEBE ESASLARI YÖNERGESİ ARALIK-2008 ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUHASEBE ESASLARI YÖNERGESİ İÇİNDEKİLER MUHASEBE USUL VE ESASLARI... 1

Detaylı

METLIFE EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 31 ARALIK 2014 TARİHİ İTİBARIYLA HAZIRLANAN FİNANSAL TABLOLAR

METLIFE EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 31 ARALIK 2014 TARİHİ İTİBARIYLA HAZIRLANAN FİNANSAL TABLOLAR 31 ARALIK 2014 TARİHİ İTİBARIYLA HAZIRLANAN FİNANSAL TABLOLAR METLIFE EMEKLİLİK VE HAYAT SİGORTA A.Ş. 31/12/2014 TARİHLİ AYRINTILI BİLANÇO VARLIKLAR I- CARİ VARLIKLAR Dipnot Bağımsız Bağımsız Denetimden

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 BOĞAZİÇİ KUR. VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2012 Onay Zamanı : 29.04.2013-10:50:39 Vergi Kimlik Numarası E-Posta Adresi 5770025350 burcin.akincier@kopas.com.tr

Detaylı

TEKDÜZEN HESAP PLANI VE İŞLEYİŞİ

TEKDÜZEN HESAP PLANI VE İŞLEYİŞİ TEKDÜZEN HESAP PLANI VE İŞLEYİŞİ A TEKDÜZEN HESAP ÇERÇEVESİ B HESAP PLANI C HESAP PLANI AÇIKLAMALARI A TEKDÜZEN HESAP ÇERÇEVESİ HESAP SINIFLARI 1 DÖNEN VARLIKLAR 2 DURAN VARLIKLAR 3 KISA VADELİ YABANCI

Detaylı

AVİVASA EMEKLİLİK VE HAYAT ANONİM ŞİRKETİ 31 ARALIK 2013 TARİHİ İTİBARIYLA HAZIRLANAN FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU

AVİVASA EMEKLİLİK VE HAYAT ANONİM ŞİRKETİ 31 ARALIK 2013 TARİHİ İTİBARIYLA HAZIRLANAN FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU AVİVASA EMEKLİLİK VE HAYAT ANONİM ŞİRKETİ 31 ARALIK 2013 TARİHİ İTİBARIYLA HAZIRLANAN FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU İçindekiler Sayfa Bağımsız denetim raporu 1 2 Finansal rapora ilişkin

Detaylı