anlam lı bir gelecek için...

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.anlamasml.com anlam lı bir gelecek için..."

Transkript

1 anlam lı bir gelecek için...

2 Muharrem ÇİFCİBAŞI Niğde Anlam Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Veli, En değerli varlığımız olan çocuklarımızı geleceğe hazırlama telaşı içerisindeyiz. Babalarımızın deyimi ile Ceketimi satar, çocuklarımı okuturum. fedakârlığımız hala diri ve canlıdır. Çocuklarımıza bırakacağımız en verimli miras, kaliteli bir eğitim olmalıdır. Bu anlayıştan hareketle Anlam Eğitim Kurumları olarak öğretim yılında Özel Niğde Anlam Anadolu Lisesi ni açarak Niğde eğitiminin başarı çıtasını yükseltmek istiyoruz. Meslek hayatıma Ankara Atatürk Anadolu Lisesi nde başladım. Ardından Niğde Anadolu Öğretmen Lisesi nde ve Niğde Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi nde görev yaptım. Halen Özel Niğde Anlam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ne yöneticilik yapmaktayım. Otuz yıla yaklaşan meslek hayatımın çoğu Anadolu Liselerinde öğretmenlik ve yöneticilikle geçti. Devlet okullarında edinmiş olduğum bilgi ve birikimi, artık özel okullarda uygulama alanına aktarma sorumluluğu almış bulunuyorum. Amacımız; velimiz olmanız halinde çocuklarımızı el birliği ile tarihini tanıyan, değerler sahibi, aldığı bilgiyi kullanabilen, donanımlı ve kendini ifade edebilen, insanlığa faydalı bireyler olarak hazırlamaktır. Sevgili Genç, Biliyoruz ki; iyi bir üniversitenin yolu, iyi bir liseden geçiyor. Özel Niğde Anlam Anadolu Lisesi olarak bu bilinçle yola çıkıyoruz. Ortaöğretimde alacağınız bilgi, yaşayacağınız arkadaşlık ortamı, zihinsel ve bedensel gelişiminize yönelik çalışmalarınız sizlerin üniversite öğreniminde başarılı olmanızı da sağlayacaktır. Öğretimin yanı sıra eğitimin de ön planda olacağı bir lisede okumak düşüncesindeysen; Anlam Anadolu Lisesi aradığın lise olacaktır. Hayatı anlamak, geleceği anlamlandırmak için öğrendiklerinin anlamı olsun. Anlamlı bir gelecek için, yerin Özel Niğde Anlam Anadolu Lisesi olsun. Tecrübeli ve nitelikli eğitim kadrosuyla Özel Anlam Anadolu Lisesi ailesi olarak bizler, öğrencilerimizi sağlıklı ve çağımızın gereklerine uygun eğitim ortamlarında en güzel şekilde yetiştirmek için her türlü gayreti göstermekteyiz. Bu anlayıştan hareketle hedefimiz tüm öğrencilerimizi, kişisel gelişimlerini yaşlarıyla orantılı bir şekilde sağlamış, geleceğe güvenle yürüyebilen, yaşam karşısındaki zorluklarla mücadele etmeyi öğrenmiş, girişimci bir ruha sahip, üretken bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Gülsüm ALICI Ankara Etlik Anadolu Lisesi Müdürü Anlam eğitim kurumları olarak öğrencilerimizin sabah evden okullarına severek, isteyerek, mutlu bir şekilde gelmelerini sağlamak istiyoruz. Çünkü bütün yaşamını eğitime vermiş yöneticiler olarak biliyoruz ki sevgi ortamı oluşturulmadan eğitim gerçekleştirilemez. Başarının temel koşullarının sevgi, çalışkanlık ve disiplin olduğu inancındayız. Geleceğin teminatı olan yavrularımızı en iyi şekilde eğiteceğimizden, sizlerle işbirliği içinde gençlerimizi yarınlara hazırlayacağımızdan, en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızla bir anne baba şefkatiyle ilgileneceğimizden hiç kuşku duymayın. Gelecek güzel günler hepimiz için olsun

3 anlam eğitim kurumları 21. yüzyıl becerilerine sahip Dünyayı ve toplumları tanıyan, dünya insanı Kendinin farkında olan, lider Sorumluluk sahibi, çalışkan Kolaycılığın ve tembelliğin tuzağına düşmeyen İletişim becerisi gelişmiş, kibar Özgüveni yüksek Değişime açık, yeniliğe istekli Üretken ve girişimci Doğruyu söylemekten çekinmeyen, özü sözü bir Ülkesini seven, ülkesine güvenen Değerlerini bilen, kendi değerleriyle yaşayan Alışkanlıkları ve hazır görüşleri sorgulayabilen Okumayı, araştırmayı, keşfetmeyi zevk haline dönüştüren Soru sormayı, sorularla düşünmeyi alışkanlık haline getiren Bilgiyi depolamaktan çok onu kullanabilen Geçmişini bilen, geleceğine umutla bakabilen Atatürk ün çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma hedefini ülkü edinen Çağdaş, özgür ve demokratik bir Türkiye idealinden ödün vermeyen Geleneklere, inançlara, kültürel mirasa, farklı dünya görüşlerine saygılı Çevresiyle uyumlu, pozitif bir gençlik yetiştirmek istiyor!...

4 EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ HER ÖĞRENCİYİ KENDİ ZİRVESİNE TAŞIRIZ: Öğrencilerimizin farklı öğrenme yöntemleri ve seviyelerinin olduğunu biliriz. Farklılıklara saygı duyarak öğrencilerimize uygun iletişim kanalları seçeriz. Akademik olarak her öğrencinin birinci olamayacağını bilir, öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda kendi zirvesine ulaşmasını sağlarız. Sorumluluk Dürüstlük Yardımlaşma Sevgi Hoşgörü Saygı Empati Barış Özgüven Merhamet Degerler Egitimi DİSİPLİN: Öğrencinin öz disiplinini sağlayabilmesi, çevredeki caydırıcı faktörlerin kaldırılması ya da sorumluluk bilincinin artırılması ile mümkün olduğunu biliriz. Bu da öğrencinin yaptıklarının kendisine olan yansımalarını fark etmesi ile olur. Öğrencilerimize zorla yerine ikna ile istenilen davranışları kazandırmayı hedefleriz. Disiplin kurallarına uymayan öğrencilerimiz, okul disiplin kurulu tarafından değerlendirilir. DEĞERLER EĞİTİMİ: Öğrencilerimizin dünya insanı olabilmesi için evrensel değerlere sahip olması gerektiğini biliriz. Bu nedenle her ay bir değer (hoşgörü, sevgi, dürüstlük ) belirler ve yapılan etkinliklerle bu değeri öğrencilerimize kazandırmaya çalışırız. AKADEMİK BAŞARI: Günümüz Türkiye sinde akademik başarının çok önemli olduğunu biliriz. İyi bir lise eğitiminin iyi bir üniversite, iyi bir üniversite eğitiminin de iyi bir iş ve sosyal yaşam olduğunun farkındayız. Öğrencilerimizin derslerine çok önem verir, onları geleceğe hazırlarız.

5 NEDEN ANLAM ANADOLU LİSESİ? UZMAN KADRO: Öğretmenlerimiz anlam eğitim kurumları felsefesini çok iyi bilir ve bunu içselleştirmiştir. Kadromuz saygın üniversitelerden mezun, mesleki yeterliliklerle donatılmış, deneyimli, üniversite hazırlığını bilen öğretmenlerden oluşmaktadır. ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ: Öğrencimizin eğitimi ile ilgili her tür durumu gözler ve takip ederiz. Ödevler ve ödev takibi çocuğun bilgisayar-cep telefonu gibi olumsuz uyarıcılardan daha az etkilenmesi ve odaklanması için bir yöntemdir. Her dersin öğretmeni konu sonunda düzenli olarak ödevlerini verir ve takip eder. Her ödev kontrolü olumlu ya da olumsuz veli cep telefonuna SMS olarak gönderilir. Yapılan veli toplantılarında toplu olarak veliye bir kez daha sunulur. Öğrenci ödev kontrollerinin yanı sıra ödevlerin yapılması sürecinde de takip edilmelidir. Bu nedenle hafta içi farklı saatlerde veli cep telefonuna gönderilen sesli SMS ile öğrencinin ders çalışıp çalışmadığı takip edilir. Ertesi gün rehber öğretmen bilgisayarında toplanan olumsuz veriler, ilgili öğrencilerle görüşülür ve öğrencinin ders çalışması için gereken önlemler alınır. Devamsızlık konusunda veliler günlük olarak SMS veya rehber öğretmen tarafından aranarak bilgilendirilir.

6 ETKİN REHBERLİK: Rehberlik etkinliklerimizi, öğrencilerimizin kişisel ve eğitsel gelişimlerini desteklemeyi sağlayıcı etkinlikler olarak hazırlarız ve öğrencilerimizin aktif katılımıyla gerçekleştiririz. Amacımız, öğrencimizin eğitim yaşamında işini kolaylaştırmak, arkadaşlarıyla, ailesiyle ilişkilerinde kendisini desteklemektir. VELİ İŞBİRLİĞİ: Eğitim süreçlerini bir bütün olarak ele alırız. Rehber öğretmenlerimiz ve sınıf danışman öğretmenlerimiz öğrencimizin her türlü durumunu velisi ile paylaşır, çözüm ortağı olarak öğrencinin gelişimine katkı sağlar. EĞİTİM TEKNOLOJİSİ: Çağımızın gereği olarak bütün eğitim sistemimizde eğitim teknolojilerini kullanırız. Sınıflarımızdaki projeksiyon ve internete kolay erişimle bütün eğitim içeriklerini öğrencilerimizle buluştururuz. Uzaktan eğitim programlarıyla canlı yayınlarla dil eğitimini etkili hale getiririz.

7 BİLİM LABORATUVARLARI: Okulumuz içerisinde destek materyalleri, cihaz ve teçhizat açısından tam donanımlı halde üç ayrı fen laboratuvarı bulunmaktadır. Bu laboratuvarların aktif kullanımıyla öğrencilerimiz edindikleri bilgileri uygulayarak öğrenme modeline uygun olarak pekiştirirler. DERSHANEYE İHTİYAÇ YOK: Okulumuzda Anadolu Lisesi müfredatı yanında üniversiteye hazırlık programı uygularız. Yayınlar ve öğretim programımızla tam bir hazırlık süreci planlarız. Öğrencimiz farklı bir desteğe ihtiyaç duymaz. Böylece hafta sonunda kendisi, ailesi ve sosyal faaliyetler için fırsat bulur. YOĞUN DERS PROGRAMI: Anadolu lisesi müfredatının dışında ek dersle toplam 45 saat ders yaparız. Bu derslerde öğrencilerimizin eksik kaldığı konuları tamamlar, üniversiteye hazırlanmalarını sağlarız.

8 DÜZENLİ DENEME SINAVLARI: Öğrencilerimizin başarılarını yazılı sınavlar dışında düzenli bir şekilde tarama ve deneme sınavlarıyla da ölçeriz. Bu sınavlarla aynı zamanda üniversiteye hazırlık sürecinde öğrencimizin başarısını artırmayı amaçlarız. SORU ÇÖZÜM SAATLERİ Öğrencilerimize uyguladığımız tarama-deneme sınavlarında ve ödev olarak verdiğimiz yayınlarda çözemedikleri ya da çözmekte zorlandıkları soruları belirli periyotlarla soru çözüm saatlerinde öğretmenlerimiz çözer. HAFTA SONU DERSLER: Yaptığımız yazılı ve tarama sınavları sonuçlarına göre sınav sonuçları istenen seviyede olmayan öğrencilerimize hafta sonunda etüt ve ek dersler hazırlarız. Bu çalışmalar, öğrencilerimizin eksik olduğu ders sayısına göre artabilir. Ayrıca üniversiteye hazırlık amacıyla hafta sonlarına dersler programlarız.

9 OKUL İÇİNDE SAĞLIK: Öğrencilerimizin sağlıkları bizim için önemlidir. Okul saatleri içerisinde okulumuzda bulunan hemşiremiz öğrencilerimizin sağlık problemleriyle yakından ilgilenir. BESLENME DOSTU OKUL: Diyetisyen tarafından öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanan ve gıda mühendisi denetiminde okulumuzda üretilen menülerle, öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlarız. Öğrencilerimizin harcayacakları kalorileri hesaplayarak menümüzde 4 çeşit yemek sunar, farklı tatları almalarını sağlarız. KALİTELİ ULAŞIM: Servis ağımız ilimizin tamamını kapsamaktadır. Periyodik bakımları düzenli olarak yapılan araçlar, uydu takip sistemi aracılığıyla sıkı denetim altındadırlar. Servislerimizde görev yapan şoförler özenle seçilmiş kişilerdir.

10 TEMİZ OKUL: Hiçbir detayın göz ardı edilmediği ve özenle uygulanan temizlik programı ile okulumuzun her zaman hijyen kurallarına uygun nitelikte olmasını sağlarız. Bu amaçla tüm alanları çizelgeler yardımıyla rutin olarak denetleriz. Ayrıca okulumuz belirli periyotlarla ilaçlanmaktadır. GÜVENLİK: Okulumuza tüm giriş ve çıkışlar özel güvenlik personeli kontrolünde gerçekleşmektedir. 24 saat yayın esasına göre çalışan kameralarımızla okulumuzun bütün açılarını kontrol ederiz.

11 DÜNYA KALİTESİNDE OXFORD YABANCI DİL EĞİTİMİ Yoğunlaştırılmış ders saatleri, uluslararası OXFORD UNIVERSITY PRESS yayınları ile kaliteli bir dil eğitimi sağlamaktayız. Okulumuzda uyguladığımız İngilizce programımızın amacı, öğrencilerimize İngilizce konuşma kabiliyetini kazandırmaktır. Yabancı dil eğitimimizin bu amacına yönelik olarak tüm zeka türlerine hitap eden interaktif sınıflarda program bileşenleri (uzaktan eğitimle canlı yayın, videolar, şarkılar, dramalar.) öğretmenlerimiz tarafından aktif bir şekilde uygulanmaktadır.

12 ZENGİN SOSYAL AKTİVİTELER: Öğrencilerimizin sosyalleşmesi ve yaşama katılma becerilerini geliştirmek için deneyimli öğretmenler eşliğinde okul içi ve okul dışı aktivitelere önem veririz. Sene başında masa tenisi, halk oyunları, bağlama, satranç, drama, edebiyat ve fotoğrafçılık gibi kulüplerimizi kurar, öğrencilerimizin başarılarını arkadaşlarıyla paylaşmasını sağlarız.

13 Sınıflar ve Üniversite Hazırlık Yayınları özel anlam anadolu lisesi özel anlam anadolu lisesi özel anlam anadolu lisesi özel anlam anadolu lisesi özel anlam anadolu lisesi SORU BANKASI Tarama Sınavı Adı : Soyadı : Sınıfı/No : Sınav/No : Deneme Sınavı Adı : Soyadı : Sınıfı/No : Sınav/No : Matematik Konu Anlatımlı Ödev Çalışma Kitabı özel anlam anadolu lisesi Yaprak Testler Okulumuzda kaynak kitap olarak Türkiye çapında birçok özel okul ve dershanenin de tercih ettiği, özel konu anlatımları tekniğiyle hazırlanmış, özgün sorulardan oluşan sınıflar ve üniversite hazırlık yayınlarını kullanırız.

14 VELİ - ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

15 OKULLARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER Keçiören

16 Niğde: Tel: Ankara - Etlik: Tel: Ankara - Keçiören: Tel:

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan engeli İletişim kuran Duyarlı Bilgili Açık fikirli İlkeli Cesur Düşünen Dünya insanı yetiştiriyoruz! AREL Anaokulu AREL İlkokulu AREL Ortaokulu AREL Anadolu Lisesi AREL Fen

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

A.GENEL BİLGİLER 03. 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04

A.GENEL BİLGİLER 03. 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04 1 İÇİNDEKİLER A.GENEL BİLGİLER 03 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04 1. EĞİTİM ve ÖĞRETİM 05 a) Eğitim Öğretim Yılı 05 b) Akademik Program

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU.

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 2015-2016 OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU 1 velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 3 OKYANUS KOLEJLERİ VELi VE ÖĞRENCi KILAVUZUNDA NELER VAR? Akademik Çalışma

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI

2014-2015 ÖĞRETİM YILI 2014-2015 ÖĞRETİM YILI VEGA İLKOKULU VEGA ORTAOKULU ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul VİZYON-MİSYON VİZYON Tüm dünya tarafından tanınan, global eğitim alanında saygı duyulan, öğrenim standartlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul İÇİNDEKİLER AVRUPA KOLEJİ 1 BİLİM DANIŞMA KURULU 2 Bilim Danışma Kurulu Üyeleri 2 KAZLIÇEŞME Avrupa Koleji

Detaylı

TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ VELİ-ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ VELİ-ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ VELİ-ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ...3 TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...4 GENEL TANITIM-FİZİKSEL YAPI...7 ANAOKULU...13 İLKOKUL VE ORTAOKUL...17 DESTEK BİRİMLER...26 2

Detaylı

İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ. A. IRMAK OKULLAR a. Amacımız... 6 b. Vizyonumuz... 6 c. İlkelerimiz... 6

İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ. A. IRMAK OKULLAR a. Amacımız... 6 b. Vizyonumuz... 6 c. İlkelerimiz... 6 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ A. IRMAK OKULLAR a. Amacımız... 6 b. Vizyonumuz... 6 c. İlkelerimiz... 6 B. ORGANİZASYON YAPISI a. Yönetim Kurulu... 6 b. Okul Yönetim Kadrosu... 6 c. Bölüm Başkanları... 6 7 d. Bölüm

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM 1, 2 VE 3. SINIFLAR HAYAT BİLGİSİ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM 1, 2 VE 3. SINIFLAR HAYAT BİLGİSİ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM 1, 2 VE 3. SINIFLAR HAYAT BİLGİSİ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU ANKARA 2009 1 İÇİNDEKİLER Sayfa TÜRK MİLLÎ EĞİTİMİNİN GENEL

Detaylı

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ 0 TARİHÇEMİZ Özel Anakent Okulları Egitim-Öğretim hayatına 1986 yılında Anadolu Lisesi statüsünde Anakent Koleji olarak başladı. Okulun kurucuları, ikisi de matematikçi ve dershaneci olan Mahmut Gökşen

Detaylı

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY İSTİKLAL MARŞI Mehmet Akif ERSOY ÖZEL KADIKÖY/BAKIRKÖY DİL VE KONUŞMA TEMEL LİSESİ Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır,

Detaylı

ÖZEL ENKA İLKÖĞRETİM OKULU ÖEL ENKA ORTAOKULU VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI. Sunuş ve Hoş Geldiniz... Error! Bookmark not defined. 1. Okulun Temelleri...

ÖZEL ENKA İLKÖĞRETİM OKULU ÖEL ENKA ORTAOKULU VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI. Sunuş ve Hoş Geldiniz... Error! Bookmark not defined. 1. Okulun Temelleri... ÖZEL ENKA İLKÖĞRETİM OKULU ÖEL ENKA ORTAOKULU VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI 2015 2016 İçindekiler Sunuş ve Hoş Geldiniz... Error! Bookmark not defined. 1. Okulun Temelleri... 4 Misyon... 4 Felsefe... 4 İlkeler...

Detaylı

EĞİTİMİN LİDERİ ÇÖZÜM

EĞİTİMİN LİDERİ ÇÖZÜM YOZGAT Sayı : 4 Bilgi ile Yıldızlaşan Nesiller www.yozgatcozumkoleji.com Tel : 0354 333 33 66 Aylık Okul Gazetesi Okulumuzun Hediyesidir. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılına hızlı bir giriş yapan Çözüm Eğitim

Detaylı

İstiklal Marşı. Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;

İstiklal Marşı. Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; 1 İstiklal Marşı Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Çatma, kurban

Detaylı

www.eraskoleji.k12.tr

www.eraskoleji.k12.tr www.eraskoleji.k12.tr 1 " Gençler geleceğimizdir. " www.eraskoleji.k12.tr "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder."

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ 15 TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ

TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ İçİndekİler 2 Tarihçe 4 Temel Amaç Okullarımız: 6 Anaokulu 8 İlkokul 10 Ortaokul 12 Yabancı Dil Eğitimi 14 Öğrenci Kulüpleri Destek Birimler: 16 Bilgi Erişim Merkezi 17 Sağlık,

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Doğantepe İlköğretim Okulu STRATEJİK PLANI (2010 2014)

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Doğantepe İlköğretim Okulu STRATEJİK PLANI (2010 2014) T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Doğantepe İlköğretim Okulu STRATEJİK PLANI (2010 2014) Amasya, 2009 1 İÇİNDEKİLER DURUM ANALİZİ... 2 Tarihi Gelişim... 2 Yasal Yükümlülükler ve Mevzuat Analizi... 2 Faaliyet

Detaylı

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA SERVİSİ EL KİTABI

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA SERVİSİ EL KİTABI İÇİNDEKİLER TARSUS AMERİKAN KOLEJİ REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA SERVİSİ EL KİTABI 2014-2015 Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri...1 Misyonumuz...2 Ekibimiz...3 Görevimiz...5 Toplantılarımız...9

Detaylı

Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır.

Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır. Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır. Biz, aileler ve çocuklar için yola çıktık ve onlar için büyümeye devam ediyoruz. Değerli

Detaylı