MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNĠVERSĠTESĠ. BĠLGĠ ĠġLEM DAĠRE BAġKANLIĞI. AKADEMĠK PERSONEL KĠġĠSEL WEB SAYFASI KULLANIM KILAVUZU MUKWEB ĠÇĠNDEKĠLER TABLOSU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNĠVERSĠTESĠ. BĠLGĠ ĠġLEM DAĠRE BAġKANLIĞI. AKADEMĠK PERSONEL KĠġĠSEL WEB SAYFASI KULLANIM KILAVUZU MUKWEB ĠÇĠNDEKĠLER TABLOSU"

Transkript

1 MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNĠVERSĠTESĠ BĠLGĠ ĠġLEM DAĠRE BAġKANLIĞI AKADEMĠK PERSONEL KĠġĠSEL WEB SAYFASI KULLANIM KILAVUZU MUKWEB ĠÇĠNDEKĠLER TABLOSU 1. GENEL BĠLGĠLER Ana Sayfa MukWeb Sayfaları... 5 Duyuru ekleme... 5 Dersler... 7 Sınav Sonuçları... 7 Dokumanlar... 8 Bağlantılar KiĢisel Bilgiler Fotoğraf Albümü Genel Bilgiler Site ĠĢlemleri Site Şablonları Aktivasyon ĠletiĢim Sitenizi Görün GENEL BĠLGĠLER Online Başvuru yaptıktan sonra akademik personel kişisel sayfanız resimdeki gibi olacaktır. Adres çubuğuna kullanıcı adınız) yazılarak veya mukweb.mu.edu.tr adresindeki arama bölümünden isminizi aratarak kişisel sayfanıza başvuru yaptıktan sonra ulaşabilirsiniz. İçeriği hazırlarken izlemeniz gereken yol şu şekilde olmalıdır;

2 Yayın-Diğer Faaliyetler-Akademik menüleri için MUYBİS(http://muybis.mu.edu.tr) Eğitim-Bağlantılar ve Sayfadaki kişisel bilgileri değiştirmek için MUKWEB(http://mukweb.mu.edu.tr) sistemleri kullanılmalıdır. Aşağıda detaylı açıklamalar verilmiştir. Yayın: Yayın menüsünde listelenecek veriler MUYBĠS(Yayın Bilgi Sistemi) den girilmelidir. Muybis sistemine giriş yapıldığında soldaki yayın faaliyetleri menüsünden bilgilerinizi girebilirsiniz. Sayfanızda girmiş olduğunuz veriler otomatik olarak listelenecektir. Diğer Faaliyetler: Diğer Faaliyetler menüsünde listelenecek veriler MUYBİS(Yayın Bilgi Sistemi) den girilmelidir. Muybis sistemine giriş yapıldığında soldaki yayın faaliyetleri menüsünden bilgilerinizi girebilirsiniz. Sayfanızda girmiş olduğunuz veriler otomatik olarak listelenecektir. Akademik: Akademik menüsünde listelenecek veriler MUYBİS(Yayın Bilgi Sistemi) den girilmelidir. Unvanlar: Muybis sistemine giriş yapıldığında soldaki akademik ünvanlar menüsünden bilgilerinizi girebilirsiniz. İdari Görevler: Muybis sistemine giriş yapıldığında soldaki idari görevler menüsünden bilgilerinizi girebilirsiniz. Ödüller: Muybis sistemine giriş yapıldığında soldaki ödüller menüsünden bilgilerinizi girebilirsiniz. Görev Yaptığı Birimler: Muybis sistemine giriş yapıldığında soldaki görev yaptığı birimler menüsünden bilgilerinizi girebilirsiniz. Kurul Komisyon Üyelikleri: Muybis sistemine giriş yapıldığında soldaki kurul komisyon üyelikleri menüsünden bilgilerinizi girebilirsiniz. Bildiği Diller: Muybis sistemine giriş yapıldığında soldaki bildiği diller menüsünden bilgilerinizi girebilirsiniz. Eğitim: Eğitim menüsünde listelenecek veriler MUKWEB(Kişisel Web Sistemi) den girilmelidir. Dersler: Mukweb sistemine giriş yapıldığında soldaki mukweb sayfaları menüsünden derslere tıklayarak bilgilerinizi girebilirsiniz. Sınav Sonuçları: Mukweb sistemine giriş yapıldığında soldaki mukweb sayfaları menüsünden sınav sonuçlarına tıklayarak bilgilerinizi girebilirsiniz. Ödev ve Ders Dökümanları: Mukweb sistemine giriş yapıldığında soldaki mukweb sayfaları menüsünden dökümanlara tıklayarak bilgilerinizi girebilirsiniz. Bağlantılar: Bağlantılar menüsünde listelenecek veriler MUKWEB(Kişisel Web Sistemi) den girilmelidir.

3 Mukweb sistemine giriş yapıldığında soldaki mukweb sayfaları menüsünden bağlantılara tıklayarak bilgilerinizi girebilirsiniz. sitesinden giriş yapıldıktan sonra şekildeki gibi bir Ana sayfa açılacaktır.

4 2. Ana Sayfa Ana sayfada yardım dokümanı ve sizin için ayrılan alanın ne kadarının kullanıldığını içeren bir grafik bulunmaktadır. Site için 200 MB kullanım alanınız bulunmaktadır. Ayrıca sol köşede MukWeb sayfaları, Kişisel bilgiler, Site işlemleri, İletişim ve Site Önizleme bulunmaktadır.

5 3. MukWeb Sayfaları MukWeb sayfaları kısmını tıkladıktan sonra aşağıya açılan listeden Duyuru ekleme, Ders Bilgileri, Sınav sonuçları, Dokümanlar ve Bağlantılar gibi bilgilerinizi ekleyebilir ya da değiştirebilirsiniz. Duyuru ekleme Duyuru ekleme tıklandıktan sonra şekildeki gibi Duyuru Yönetim Paneli penceresi açılacaktır.

6 Bu pencerede duyuru ekleme-güncelleme-silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Duyurularla ilgili işlemleri yapabilmek için hemen üstteki kullanmalıyız. Butonların temel görevleri ise, butonları Yeni duyuru ekleme Var olan (daha önceden eklenmiş) duyuruları güncelleme ya da değiştirme Var olan (daha önceden eklenmiş) duyuruları silme İşlemlerini gerçekleştirirler. Yeni duyuru eklemek için tıklandıktan sonra yeni açılan aşağıdaki sayfada, Duyuru başlığı, duyurunun Başlama-Bitiş tarihleri, duyurunun içeriğini gösteren Duyuru Metni, yapacağımız duyurunun Aktif-Pasif durumu ve varsa duyurunun Dil Kodu (Dil kodları daha önceden sisteme eklenmiş olup, tıklandığında aşağıya açılan listeden seçilerek yapılır.) gibi alanlar doldurulup Duyuru Ekle butonuna tıklanarak gerçekleştirilir.

7 Duyuru içeriğine resim eklemek istersek resim iconuna tıklayarak resim ekleyebiliriz. Güncelleme ve Silme işlemlerini daha önceden eklenen duyurular üzerinden gerçekleştirebiliriz. Eklenen duyurulardan uygun olan seçilip işlemimizi yapıyoruz. Dersler Tıklandıktan sonra şekildeki gibi Verilen Dersler Yönetim Paneli açılacaktır. Burada Ders Ekleme-Güncelleme-Silme işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Derslerimizle ilgili gerekli işlemleri üstteki butonlarla gerçekleştiriyoruz. Bu butonlarla; Butonu ile yeni ders ekleme Butonu ile var olan dersleri güncelleme ya da değiştirme Butonu ile var olan dersleri silme İşlemlerini gerçekleştirebiliriz. Yeni ders eklemek için tıklandıktan sonra yeni açılan aşağıdaki sayfada, Dersin adını, Dersin Kodu, Dersin Dönemi, Açıklama ve (varsa) Dil Kodu gibi gerekli alanlar doldurulup Ders Ekle butonuna tıklanarak gerçekleştirilir. Güncelleme ve Silme işlemlerini daha önceden eklenen dersler varsa bunlar üzerinden gerçekleştirilir. Eklenen derslerden uygun olan seçilip işlemimizi yapıyoruz. Sınav Sonuçları Tıklandıktan şekildeki gibi Sınav Sonuç Yönetim Paneli açılacaktır.

8 Burada sınav sonuçları Ekleme-Güncelleme-Silme işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Şekilde de görüldüğü gibi sınav sonuçlarını eklemek için alttaki Ders listesi kısmında ilgili ders seçilmelidir. İlgili ders seçildikten sonra butonları ile yeni sınav ekleyebilir, çıkarabilir ya da var olan sınavlarla ilgili değişiklik yapabiliriz. Yeni sınav eklemek için tıklandıktan sonra yeni açılan aşağıdaki sayfada, Sınav adı, Sınav sonuç metni, Aktif-Pasif durumu ve varsa Dil kodu gibi gerekli alanlar doldurulup Sınav Sonuç Ekle butonuna tıklanarak gerçekleştirilir. Güncelleme ve Silme işlemlerini daha önceden eklenen sınavlar varsa bunlar üzerinden gerçekleştirilir. Eklenen sınavlardan uygun olan seçilip işlemimizi yapıyoruz. Dokumanlar Tıklandıktan sonra şekildeki gibi Ders, Ödev Notları, Dosya Yönetim Paneli açılacaktır.

9 Burada Ders, Ödev Notları ve Dosyalarınızla ilgili Ekleme-Güncelleme-Silme işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Üstteki butonları ile yeni dokuman ekleyebilir, çıkarabilir ya da var olan dokümanlarla ilgili değişiklik yapabiliriz. Yeni doküman eklemek için tıklandıktan sonra yeni açılan aşağıdaki sayfada, Dokuman Tipi (Ödev, Ders Notu, Farklı Dokuman ilgili olan seçilir), Dokümanın adı, Aktif- Pasif durumu gibi uygun alanlar doldurulduktan sonra Doküman dosya türü kısmında da dokümanı uygun dosya yolundan yükleyerek Belge Ekle ye tıklayıp gerçekleştiriyoruz. Güncelleme ve Silme işlemlerini daha önceden eklenen dokümanlar varsa bunlar üzerinden gerçekleştirilir. Eklenen dokümanlardan uygun olan seçilip işlemimizi yapıyoruz. Dosya Yükleme

10 Dosya Seç butonuna basarak bilgisayarımızdan ilgili dosyayı seçeriz. Ve Belge Ekle butonuna tıklarız. Tek seferde en fazla 20 MB lık dosya yükleme hakkımız vardır. Dosya yüklendikten sonra yüklediğimiz dosyayı seçerek ufak pencereyi kapatabiliriz. Yükleme işlemine devam edilir. Bağlantılar Tıklandıktan sonra şekildeki gibi Bağlantılar Yönetim Paneli açılacaktır. Burada Bağlantı Ekleme-Güncelleme-Silme işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Bağlantılarımızla ilgili gerekli işlemleri üstteki butonlarla gerçekleştiriyoruz. Yeni bağlantı eklemek için tıklandıktan sonra yeni açılan aşağıdaki sayfada,

11 Bağlantı adı, bağlantının linki girileceği Bağlantı Adresi, sıra numarası, varsa bağlantı ile ilgili açıklama ve dil kodu gibi gerekli alanlar doldurulduktan sonra Bağlantı Ekle butonuna tıklanıp işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Güncelleme ve Silme işlemlerini daha önceden eklenen bağlantılar varsa bunlar üzerinden gerçekleştirilir. Eklenen bağlantılardan uygun olan seçilip işlemimizi yapıyoruz. 4. KiĢisel Bilgiler Kişisel bilgiler tıkladıktan sonra aşağıya açılan listeden fotoğraf albümünüzü ve kişisel bilgileriniz düzenleyebilir ya da değiştirebilirsiniz. Fotoğraf Albümü Tıklandıktan sonra şekildeki gibi Resim Yönetim Paneli açılacaktır.

12 Burada resim Ekleme-Güncelleme-Silme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Resimlerle ilgili gerekli işlemleri üstteki butonlarla gerçekleştiriyoruz. Yeni resim eklemek için tıklandıktan sonra yeni açılan aşağıdaki sayfada, Resim adı, eğer resminizin bir linki varsa linki; internet sayfasında ise internet sayfasını, Aktif-Pasif durumunu gibi gerekli alanlar doldurulup ve dosya yükle kısmında da resmimizi yükledikten sonra Resim ekle ye tıklayıp işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Güncelleme ve Silme işlemlerini daha önceden eklenen resimlerimiz varsa bunlar üzerinden gerçekleştirilir. Eklenen resimlerden uygun olanı seçip işlemimizi yapıyoruz. Resim Yönetimi Resim yüklerken dikkat edilmesi gereken en önemli durum ise yüklenecek resmin.jpg uzantılı olması ve resmin kaliteli görünmesi için boyutlarının en:490px yükseklik 195px olmalıdır. Daha yüksek çözünürlükte resim eklenirse program otomatik olarak ufaltacaktır. Fakat resim kalitesi bozulabilir. Genel Bilgiler

13 Tıklandıktan sonra şekildeki gibi Kişisel Bilgi Yönetim Paneli açılacaktır. Burada kişisel bilgilerinizle ilgili Ekleme-Güncelleme-Silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bilgilerinizle ilgili gerekli işlemleri üstteki butonlarla gerçekleştiriyoruz. Bilgi eklemek için tıklandıktan sonra yeni açılan aşağıdaki sayfada, Öncelikle unvan kısmını seçiyoruz. Unvan kısmı tıklandığında, şekilde de görüldüğü gibi Daha önce sisteme eklenen, aşağıya açılan, listeden uygun unvan seçilir. Daha sonra ise TC kimlik, Adınız, Soyadınız, Tel, mail adresi, varsa Facebook-Twitter adresleriniz gibi gerekli alanları doldurup ve görünmesini istediğiniz dilleri seçip(birden fazla dil seçebilirsiniz) Kişisel Bilgi Ekle ye tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

14 Güncelleme ve Silme işlemlerini daha önceden eklenen bilgilerimiz varsa bunlar üzerinden gerçekleştirilir. Eklenen bilgilerden uygun olanı seçip işlemimizi yapıyoruz. 5. Site ĠĢlemleri Burada site işlemlerinizi gerçekleştirebilir, tıkladıktan sonra aşağıya açılan listeden sayfanızla ilgili şablon seçebilir ya da aktiflik durumunu değiştirebilirsiniz. Site ġablonları Tıklandıktan sonra şekildeki gibi Sayfa Arka Plan Yönetim Paneli açılacaktır.

15 Burada sayfanızla ilgili arka plan güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce sisteme eklenen temalardan uygun olan Sayfa Arka Planı nda seçildiğinde alttaki Resim kısmında görünecektedir. İstediğimiz temayı seçip aktif-pasif durumu da ayarlandıktan sonra Aktifleştir e tıklayarak sayfamızın arka planını değiştirmiş olacağız. Aktivasyon Tıklandıktan sonra şekildeki gibi Sayfa Aktivasyonu Yönetim Paneli açılacaktır. Burada sayfanızın aktivasyon durumunun güncellenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Site durumunun açık ya da kapalı olma durumuna karar verdikten sonra uygun seçenek seçilip Site Durumu tıklanarak işlemimizi gerçekleştirebilirsiniz. 6. ĠletiĢim Buradan sayfanızın iletişim bölümünden yazılan mesajları okuyabilirsiniz. 7. Sitenizi Görün

16 Bu linkten sayfanızın mevcut halini görebilirsiniz.

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUWİS. Web İçerik Sistemi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı-WEB GRUBU

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUWİS. Web İçerik Sistemi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı-WEB GRUBU MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUWİS Web İçerik Sistemi -WEB GRUBU 2013 B i l g i İ ş l e m D a i r e B a ş k a n l ı ğ ı MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI BİRİM BÖLÜM DAİRE

Detaylı

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU Hazırlayanlar Mahmut ÖZDEMİR Sezgin SERPEN Büşra TUNCER Yönetim Paneli Kullanımı Sistemin yönetim

Detaylı

WebNET Web Site Paketi Kullanım Talimatı Versiyon 2.x

WebNET Web Site Paketi Kullanım Talimatı Versiyon 2.x WebNET Web Site Paketi Kullanım Talimatı Versiyon 2.x YÖNETİM PANELİNE GİRİŞ Şekil 1 - Üstten Kullanıcı veya Yönetici Girişi Şekil 2- Yönetici Paneline Giriş Öncelikle web site paketinizin admin panelinden

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADIM ADIM OKUL/KURUM WEB SAYFASI OLUŞTURMA

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADIM ADIM OKUL/KURUM WEB SAYFASI OLUŞTURMA T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADIM ADIM OKUL/KURUM WEB SAYFASI OLUŞTURMA KASIM 2012 İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Alan Adının Oluşturulması... 3 3. Mebpanel Kısmına Giriş...

Detaylı

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler...

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... 4 Hızlı Arama... 5 Filtreleme... 5 Tarihçe... 5 Yazdır... 6

Detaylı

LOGİN EKRANI. Şekil -1

LOGİN EKRANI. Şekil -1 LOGİN EKRANI Yönetim paneline ilk giriş ekranıdır, size verilen kullanıcı adı ve parola girilerek yönetim paneline giriş yapılır. Şifresiz girilemez, şifrenizi unuttunuz yada kaybettiniz ise lütfen PRO.GEN

Detaylı

SYTP ÜYELİK İŞLEMLERİ

SYTP ÜYELİK İŞLEMLERİ 1-)Kullanıcı,tarayıcının adres çubuğuna, bağlı bulunduğu ilin sytp linkini yazdığı zaman karşısına ilk olarak sağ taraftaki gibi bir ekran gelir. 2-)Sisteme üye olacak olan eczane kullanıcısı sağ taraftaki

Detaylı

Okul Web Sitesi Yönetim Paneli Kullanımı

Okul Web Sitesi Yönetim Paneli Kullanımı Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından ortak web sitesi tasarım çalışması yapılmıştır. Çalışmanın amacı tüm kurumlarımızın standart bir web sayfasına sahip olmalarını sağlamaktır.

Detaylı

Turgut Özal Üniversitesi WEB Sitesi Kullanım Kılavuzu

Turgut Özal Üniversitesi WEB Sitesi Kullanım Kılavuzu Turgut Özal Üniversitesi WEB Sitesi Kullanım Kılavuzu Temmuz 2012 Turgut Özal Üniversitesi web sitesi yönetim paneline aşağıdaki link yardımıyla ulaşabiliriz. http://www.turgutozal.edu.tr/webmin/ Karşımıza

Detaylı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ. ECTS Info Pack. ECTS Bilgi Paketi Çalışmaları. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı YAZILIM-WEB GRUBU

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ. ECTS Info Pack. ECTS Bilgi Paketi Çalışmaları. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı YAZILIM-WEB GRUBU MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ ECTS Info Pack ECTS Bilgi Paketi Çalışmaları YAZILIM-WEB GRUBU 2013 B i l g i İ ş l e m D a i r e B a ş k a n l ı ğ ı MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

Detaylı

EBYS Kullanım Kılavuzu

EBYS Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu Kullanıcı 4 Kurulumu 6 Oturum Ekranı (Giriş) 6 Oturum Aç 10 20 20 32 34 36 38 38 42 Klasörler Genel Yeni Taslak Dosyadan Taslak Ekleme Arama Arşiv Gelen / Giden Belge Gelen Belge Kayıt

Detaylı

İçindekiler ADIM 1 : Üye Olma... 2 ADIM 2 : Giriş Yap ve Hatırlatma Sayfaları... 3 ADIM 3: Üye Girişi yapıldıktan sonra yapabileceğiniz işlemler...

İçindekiler ADIM 1 : Üye Olma... 2 ADIM 2 : Giriş Yap ve Hatırlatma Sayfaları... 3 ADIM 3: Üye Girişi yapıldıktan sonra yapabileceğiniz işlemler... İçindekiler ADIM 1 : Üye Olma... 2 ADIM 2 : Giriş Yap ve Hatırlatma Sayfaları... 3 ADIM 3: Üye Girişi yapıldıktan sonra yapabileceğiniz işlemler... 3 ADIM 4: Bildiri Özet Gönderimi Bilgilendirme ve Yardım

Detaylı

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI AKADEMİK BİLGİ SİSTEMİ (ABİS) Otomasyon Programı TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER ABİS Nedir?... 2 Sistem Gereksinimleri...

Detaylı

Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu. Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi

Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu. Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Genel Bilgi Bu kılavuz Anadolu Üniversitesi nin gerçekleştirdiği sınavlara başvuru yapma sürecini anlatan bir

Detaylı

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER ODESİS YÖNETİM KONSOLUNA GİRİŞ...6 1. BİLGİLENDİRME PANELİ...7 HESAP MAKİNESİ... 7 KURLAR... 7 GÖRÜNÜM STİLLERİ...

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

Kurs Otomasyonu Programı

Kurs Otomasyonu Programı Kurs Otomasyonu Kullanım Kılavuzu İçindekiler 1. Genel Bilgiler... 6 1.1. Kurs Otomasyon Programının Kurulumu... 6 1.2. Kurs Otomasyon Programının Çalıştırılması... 8 2. Tabim Kurs Otomasyonu ve Kullanım

Detaylı

Atıkların arıtımı, yok edilmesi ve geri dönüşümleri için online öğrenim modülleri

Atıkların arıtımı, yok edilmesi ve geri dönüşümleri için online öğrenim modülleri Atıkların arıtımı, yok edilmesi ve geri dönüşümleri için online öğrenim modülleri E-öğrenim sistemi WASTRE kullanım kılavuzu Proje, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmiştir. Bu yayın (belge) sadece

Detaylı

BuluTT Depo Kullanım Kılavuzu

BuluTT Depo Kullanım Kılavuzu BuluTT Depo Sayfa: 1/57 Bu doküman BuluTT Depo nun kurulmasını ve kullanımını tarif etmektedir: BÖLÜM-1: BULUTT DEPO KURULUMU BÖLÜM-2: BULUTT DEPO KULLANIMI BÖLÜM-3: DOSYALARINIZA İNTERNET ÜZERİNDEN ULAŞIN

Detaylı

Öğretim Elemanı El Kitapçığı

Öğretim Elemanı El Kitapçığı Öğretim Elemanı El Kitapçığı Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi Bu doküman, Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi ile ilgili kullanım bilgilerini içeren öğretim elemanı el kitapçığıdır. 27.03.2015 İçindekiler

Detaylı

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ŞEKİL LİSTESİ... II İTİCUUEP'E GİRİŞ...1 Ayarlar Menüsüyle Çalışmak...8 İletişim Menüsünü Tanımak...10

Detaylı

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ Zimbra Webmail GENEL ÖZELLİKLER Zimbra yüksek performanslı bir e-posta programı olup, e-posta, adres defteri, takvim, görev listeleri ve web dokümanları gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. e-posta

Detaylı

GİRİŞ. !" Güvenli#i Uzmanlı#ı Temel E#itim Programı (Toplam: 220 saat) Uzaktan e!itim (90 saat) Yüz yüze e!itim (90 Saat) Uygulama e!

GİRİŞ. ! Güvenli#i Uzmanlı#ı Temel E#itim Programı (Toplam: 220 saat) Uzaktan e!itim (90 saat) Yüz yüze e!itim (90 Saat) Uygulama e! GİRİŞ Bu programın amacı, iş güvenliği uzmanı olmak isteyen mühendis, mimar veya teknik elemanlara mesleki becerilerini işyerlerinde uygulayabilmeleri ve mevzuatta öngörülen görevlerini yerine getirebilmeleri

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 2 1.1 AMAÇ... 2 2 İŞ ARAYAN... 2 2.1 Online İşlemler... 8 2.1.1 İstihdam... 9 2.1.1.1 Açık İş İlanları... 9 2.1.1.2 Özgeçmiş Düzenleme...

Detaylı

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu Enformatik Bölüm Başkanlığı 2014 Uzaktan Eğitim Sistemine Giriş 1. Tarayıcınızın adres

Detaylı

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR Avrasya Üniversitesi Moodle Sistemi Kullanım Klavuzu Hazırlayan Tuncay AYDEMİR Moodle Nedir? Moodle; Öğrenci eğitimci arasında internet ortamında paylaşımların yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Eğitimci

Detaylı

4.3.3.5.1.2.5. Soru Oluşturma... 45 4.3.3.5.1.2.5.1. Soru Düzenleme Simgeleri;... 46 4.3.3.5.1.2.5.2. Çoktan Seçmeli Soru Tipi :...

4.3.3.5.1.2.5. Soru Oluşturma... 45 4.3.3.5.1.2.5.1. Soru Düzenleme Simgeleri;... 46 4.3.3.5.1.2.5.2. Çoktan Seçmeli Soru Tipi :... İçindekiler 1. MOODLE HAKKINDA... 3 2. SİSTEME GİRİŞ... 3 2.1. Profil Güncelleme... 6 3. DERSE GİRİŞ... 7 4. DERSİ BİÇİMLENDİRME... 8 4.1. Ders Ayarlarını Düzenleme... 8 4.2. Ders Tasarım Araçlarını Kullanma...

Detaylı

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL KOBERZ BİLİŞİM www.koberz.com KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL Referanslar: Diyarbakır Barosu 2011 Yazılım ve Tasarım: Adres: Koberz Bilişim Bilgisayar Teknik Sistem Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı