İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU"

Transkript

1 T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU Hazırlayanlar Mahmut ÖZDEMİR Sezgin SERPEN Büşra TUNCER

2 Yönetim Paneli Kullanımı Sistemin yönetim paneline giriş yapabilmeniz için adresini kullanmanız gerekmektedir. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Size verilen kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra Giriş Yap butonuna basarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

3 Yönetim Paneli Ana Sayfası Sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere karşınıza çıkacaktır. Anasayfa, Genel İşlemler ve İçerik Yönetimi gibi üst menüler bulunmaktadır. Ana Sayfa ya tıkladığınızda siteniz yeni bir pencerede açılacaktır. Genel İşlemlerde Site Ayarları Menüler Blok Yönetimi Site Dil Yönetimi İçerik Yönetiminde Haberler İçerikler Galeriler Galeri Kategorileri Dökümanlar Doküman Kategorileri Yüklediğiniz Dosyalar Personel Yönetimi Gibi alt başlıkları görebileceksiniz.

4 Site bilgilerini ve ayarlarını düzenlemek için Genel İşlemler >> Site Ayarları linkini tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Burada karşınıza 3 Sekme ve altlarında bilgiler yer alacaktır. Genel Bilgiler Sekmesi. Site Başlığı : Tarayıcı(Browser) un başlığında görülecek yazıdır. Örn : Site Slogan: Site başlığının yanında gözükecek kısımdır. Meta Keywords: Arama motorları tarafından siteyi kolayca bulabilmesi için en fazla 20 kelimeden oluşan tanıtıcı kelimelerdir. Örneğin Bilgi İşlem Dairesi için; bim, sdü, bilgi işlem, ısparta, sd üniversitesi, bilgi işlem dairesi, bidb. Vs.. Meta Description: Yine arama motorları tarafından sitenizin bulunamabilmesi için kısa bir tanımlaması. En ideal sonuçlar için max 200 karakterden oluşmalıdır. Örneğin Bilgi İşlem Dairesi için; Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı üniversitenin bilgi teknoloji sistemleri, web siteleri, eposta servisleri gibi hizmetleri sunmaktadır. Site Durumu: Sitenin yayına açık olup olmadığını belirtmektedir. Site Kapalı ise Mesaj: Bu kısımda Eğer sitede çalışma yapılmakta ise buraya öyle bir mesaj girip siteye giren ziyaretçilere gösterebilirsiniz. Tema Adı: Sitenizin kullandığı temanın adıdır. Şimdilik varsayılan olarak default olarak kalmalıdır.

5 İletişim Bilgileri Sekmesi Adresi: Biriminizin kullandığı genel (e-posta) adresi. Telefon: Sitenizin iletişim bilgilerinde gözükecek telefon numarası Telefon 2: Sitenizin iletişim bilgilerinde gözükecek telefon numarası Faks Numarası: Sitenizin iletişim bilgilerinde gözükecek faks numarası İletişim Adresi: Sitenizin iletişim bilgilerinde gözükecek iletişim adresi SMTP Bilgileri Sekmesi Buradaki bilgileri Bilgi İşlem Dairesi kendisi dolduracaktır. Sizin bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

6 Sitenize yeni bir DİL eklemek için Genel İşlemler >> Site Dil Yönetimi linkini tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Sitenizin varsayılan dili Türkçedir. Türkçeyi silemezsiniz. Sitenize Türkçe den farklı dillerde ekleyebilirsiniz. Siteye yeni dil eklediğinizde Sitenize eklediğiniz her dil için yeniden tüm ayarları yapmanız gerekmektedir. Her dil için site ayarları, blok yerleşimi, haberler, içerikler vs. ayrı ayrı girilmektedir. Hangi dilde işlem yapacaksanız üst çubukta bulunan dil kutusundan dili seçtiğiniz anda o dilin içerikleri yüklenecektir. Yeni kayıt ekle dediğinizde veya düzenle dediğinizde yukardaki gibi bir form karşınıza gelecektir. Dil adını ve Dil kodunu girdikten sonra kaydet butonuna basmanız yeterlidir. Dil kodu 2 karakter olmalıdır ve Türkçe karakter, boşluk vs. olmamalıdır. Örn: İngilizce için en, İsponyalca için es, Fransızca için fr vs. Bir dili düzenlerken o dilin dil kodunu değiştiremezsiniz. Not : Bir dili sildiğinizde o dile ait tüm alt kayıtlar silinecektir. Bu işlemin geri dönüşü olmayacaktır. Lütfen bu konuda dikkatli olunuz.

7 Sitenize yeni bir BLOK eklemek veya BLOK düzenlemek için Genel İşlemler >> Blok Yönetimi linkini tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Sistem 2 sütunlu olarak tanımlanmıştır. Sol blok ve sağ bloklardan oluşmaktadır. Yeni Kayıt Ekle butonuna tıklayarak yeni bir blok ekleyebilirsiniz. Ekleme/Düzenleme Formu yukarıdaki gibidir. Burada Blok Dosyası ve HTML Koduna dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer Sisteme entegre bir blok kullanacaksanız Blok dosyasından istediğinizi seçtikten sonra, bloğa ait paremetreler

8 varsa altta otomatik olarak paremetre formları açılacaktır. Oraya gerekli paremetreleri girebilirsiniz. Eğer dosya değil de html olarak girecekseniz HTML Kodu alanındaki editörü kullanarak kendinize göre bloğunuzu oluşturabilirsiniz. Zengin metin editörü sayesinde resim ekleme, yazı şekillendirme, dosya ekleme, link verme vs. gibi istediğiniz şeyleri ayarlayabilirsiniz. Şablon Kullan seçeneği blok sitede gösterilirken sistem tarafından tanımlanan şablonu kullanıp kullanmayacağını belirtmektedir. Başlık Göster seçeneği blok sitede gösterilirken girdiğiniz blok başlığının gösterip gösterilmeyeceğini belirler. Blok Sırası alanı sitede blokların hangi sırada gösterileceğini belirler. Bu sıralamayı blok yönetimi sayfasından direkte yapabilirsiniz. Yukarda görülen şekildeki gibi Blok isimlerinin yan tarafında bulunan işarete Mouse ile tıklayıp sıralamayı yapabilir blok yerlerini değiştirebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra aşağıda bulunan Sıralamayı Kaydet butonuna basmanız gerekmektedir aksi takdirde değişiklikler kaydedilmeyecektir.

9 Sitenize yeni bir Menü eklemek veya Menü düzenlemek için Genel İşlemler >> Menüler linkini tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Menüleri kendinize göre ayarlayabilir sıralama yapabilir, ana sayfada gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlayabilirsiniz. Menü Ekle/Düzenle formu yukarıdaki gibidir. Menüyü kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Menü sırası, menüde göster seçeneği, tıklandığında hangi pencerede açılacağı, menü tipini veya hangi menüye bağlı olduğunu belirleyebilirsiniz.

10 Sitenize yeni bir İçerik eklemek veya İçerik düzenlemek için İçerik Yönetimi >> İçerikler linkini tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır İçerik ekleme/düzenleme formu aşağıdaki gibi çıkacaktır. Menü alanı eklediğiniz içeriğin hangi menüde gösterileceğini belirtmektedir. Menüde göster seçeneği "evet "olduğunda sitenizin üst bölümündeki menülerde eklediğiniz menü çıkacaktır.

11 Sitenize yeni bir HABER eklemek için İçerik Yönetimi >> Haberler linkini tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Sol üst kısımda görünen Yeni Kayıt Ekle butonunu tıklayarak aşağıda görünen Haber Ekle kısmına ulaşabilirsiniz.

12 Haber Türü olarak Haber,Duyuru,Etkinlik seçebilir ve resim ekleyerek haberinizin yayınlanması sırasında resim de gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Haberi Yönlendir bölümüne yönlendirmek istediğiniz adresi yazabilirsiniz. Yeni Olarak İşaretle seçeneğiyle yayınladığınız haberin yanında görünecek olan YENİ simgesi sayesinde siteyi takip edenlerin dikkatini daha kolay çekebilirsiniz. Haberlerinizin anasayfada yayınlanması için Genel İşlemler >> Blok Yönetimi sayfasında Yeni Blok Ekle diyerek buradan blok dosyası olarak haber/duyuru/etkinlik dosyasını seçip istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz Ayrıca eklediğiniz dokümanların Doküman Arşivinde görünmeden istediğiniz başka bir menüde gösterilmesini istiyorsanız; ekleme sırasında Anasayfada Göster seçeneğini Hayır, Durumu ise Pasif olarak işaretledikten sonra İçerik Yönetimi >> Dökümanlar linkine tıklayınız. Karşınıza şu şekilde bir pencere açılacaktır. Bu pencerede dökümanlarınızın listesi bulunmaktadır. Dosya Adı/(Link için Tıklayınız) kısmından durumunu Pasif olarak yaptığınız dosyaya sağ tıklıyoruz ve bağlantı adresini kopyala'yı seçiyoruz.artık kopyalamış olduğunuz linki dokümanınızın gösterilmesini istediğiniz bölüme kopyalamanız yeterli olacaktır.

13 Sitenizde yeni bir Galeri oluşturmak için öncelikle İçerik Yönetimi >> Galeri Kategorileri linkini tıklıyoruz.karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Buradan Yeni Kayıt Ekle'yi seçerek oluşturacağımız galerinin ait olduğu Galeri Kategorisi'ni oluşturuyoruz.

14 Daha sonra İçerik Yönetimi >>Galeriler linkine tıklayarak Yeni Kayıt Ekle'yi seçtikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Burada ise yapılması gerekenler öncelikle Kategori bölümünden daha önceden oluşturmuş olduğunuz Galeri Kategorisini seçmek ve daha sonra Başlık,Tarih bilgilerini doldurup Kapak Resmi seçmektir. Dosya Seç butonuna tıklayarak bilgisayarınızda bulunan resimlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra Kaydet ve Resimlere Git butonuna tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Kayıt başarıyla eklendi yazısını göreceğiniz bu sayfada sol alttaki Resim Ekle'ye tıklayarak açılan pencereden oluşturmakta olduğunuz galeriye ait resimleri seçip Yüklemeyi Başlat'ı tıklayarak resimlerin yüklenme aşamalarını görebilirsiniz.

15 Yükleme tamamlandıktan sonra Kaydet butonuna tıklayarak Galeri oluşturmayı tamamlayabilirsiniz. Açılan pencerede Fotoğraflar başarıyla güncelleştirildi yazısını gördüğünüz anda işleminiz tamamlandı demektir. Sitenizde yeni Dökümanlar oluşturmak için öncelikle İçerik Yönetimi >> Doküman Kategorileri linkini tıklıyoruz.karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Yeni Kayıt Ekle butonuyla oluşturacağınız dökümanlar için Döküman Kategorisi eklemeniz gerekmektedir.

16 Karşınıza gelen bu pencereden doküman kategorisi ismini belirtip durumu aktif olarak belirttikten sonra Kaydet butonuna basarak kategorilerinizi ekleyebilirsiniz. Daha sonra İçerik Yönetimi >>Dökümanlar linkini tıklıyoruz.karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Burada Kategori kısmından daha önceden oluşturmuş olduğumuz Doküman Kategorileri listesi karşımıza gelecektir.eklemek istediğiniz dökümanın ilgili olduğu kategoriyi seçip başlığı ve dosyayı belirtiyoruz.eğer bu dökümanın anasayfada görülmesini istiyorsanız Anasayfada Göster seçeneğini "Evet" olarak değiştirmeniz gerekmektedir.tüm bu işlemlerden sonra Kaydet butonuna basarak doküman ekleme işleminizi noktalayabilirsiniz.

17 Personellerinizle ilgili işlemler için İçerik Yönetimi >>Personel Yönetimi linkini tıklamanız gerekmektedir.karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Burada Yeni Kayıt Ekle veya Akademik Personelleri Aktar seçenekleri bulunmaktadır. Yeni Kayıt Ekle'yi seçtiğiniz zaman şu şekilde bir pencere karşınıza gelecektir; Bu pencerede personel türünden İdari Kadro veya Akademik Kadro'dan uygun olanı seçiniz.daha sonra Sicil Numarası,Ad & Soyad, Ünvan/Görev ve personelinizin kaçıncı sırada gösterileceğini belirledikten sonra Kaydet butonuna basarak personelinizi kaydedebilirsiniz.

18 Akademik Personelleri Aktar linkine tıkladığınız anda akademik personelleriniz otomatik olarak aktarılacaktır ve başarılı olduğunuza dair açılan pencerenin üst kısmında Personeller başarıyla aktarıldı yazısı belirecektir.

19 T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU Hazırlayanlar Mahmut ÖZDEMİR Sezgin SERPEN Büşra TUNCER

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu İçindekiler: İnternet Sitesine Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş sayfa 3 YereldeAB İnternet Sitesi Haberler Sayfası sayfa

Detaylı

Güvenlik / Görevler Görevler bölümü, sisteminize şirketinizdeki görev başlıklarını tanımlamanız ve daha sonra diğer bölümlerin varsa "Görev" alanlarında bu bilgileri kolayca kullanabilmeniz için düzenlenmiştir.

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

Turgut Özal Üniversitesi WEB Sitesi Kullanım Kılavuzu

Turgut Özal Üniversitesi WEB Sitesi Kullanım Kılavuzu Turgut Özal Üniversitesi WEB Sitesi Kullanım Kılavuzu Temmuz 2012 Turgut Özal Üniversitesi web sitesi yönetim paneline aşağıdaki link yardımıyla ulaşabiliriz. http://www.turgutozal.edu.tr/webmin/ Karşımıza

Detaylı

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir.

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Akademik Bilgi Sistemi ne http://mf.nigde.edu.tr/akbis adresinden

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

Raptadmin 1.x.x Sürümleri için Kullanım Klavuzu

Raptadmin 1.x.x Sürümleri için Kullanım Klavuzu Raptadmin 1.x.x Sürümleri için Kullanım Klavuzu Ekim 2014 Ankara www.raptadmin.com info@raptadmin.com Giriş İşlemleri Raptadmin yönetim paneline www.alanadınız.com/admin adresini kullanarak gidebilirsiniz.

Detaylı

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR Avrasya Üniversitesi Moodle Sistemi Kullanım Klavuzu Hazırlayan Tuncay AYDEMİR Moodle Nedir? Moodle; Öğrenci eğitimci arasında internet ortamında paylaşımların yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Eğitimci

Detaylı

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL KOBERZ BİLİŞİM www.koberz.com KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL Referanslar: Diyarbakır Barosu 2011 Yazılım ve Tasarım: Adres: Koberz Bilişim Bilgisayar Teknik Sistem Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUWİS. Web İçerik Sistemi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı-WEB GRUBU

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUWİS. Web İçerik Sistemi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı-WEB GRUBU MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUWİS Web İçerik Sistemi -WEB GRUBU 2013 B i l g i İ ş l e m D a i r e B a ş k a n l ı ğ ı MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI BİRİM BÖLÜM DAİRE

Detaylı

Doktor Web Tasarım ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz

Doktor Web Tasarım ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz KULLANIM KILAVUZU Doktor Web Tasarım ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz Her doktorun ihtiyacı olan doktor web sitesi, hasta ve doktor arasındaki

Detaylı

Öğretmenler İçin Moodle Kullanım Kılavuzu

Öğretmenler İçin Moodle Kullanım Kılavuzu Öğretmenler İçin Moodle Kullanım Kılavuzu Birtel İletişim Teknolojileri www.birtel.com.tr İçindekiler Moodle a Giriş...2 Ders Ekleme...3 Yeni Kategori Ekleme:...3 Yeni Ders Ekleme:...4 Genel:...4 Ders

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. VSP Teknoloji ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz

KULLANIM KILAVUZU. VSP Teknoloji ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz KULLANIM KILAVUZU VSP Teknoloji ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz Kullanıcı dostu kontrol panelli dünya standartlarında web tasarım uygulaması.

Detaylı

2) http://webmail.uludag.edu.tr/ adresine bağlanabilecek JavaScript destekli bir tarayıcı,

2) http://webmail.uludag.edu.tr/ adresine bağlanabilecek JavaScript destekli bir tarayıcı, WEBMAIL (LARRY KULLANICI ARAYÜZÜ) WEBMAIL Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz

Detaylı

Giriş yaptıktan sonra karşılama ekranı İngilizce olarak gelecektir. Bundan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra karşılama ekranı İngilizce olarak gelecektir. Bundan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bartın Üniversitesi kurumsal e-posta hizmetinden faydalanmak için web üzerinden http://mail.bartin.edu.tr/webmail/src/login.php adresinden bağlanabileceğiniz gibi Microsoft Outluk veya benzeri uygulamalarla

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADIM ADIM OKUL/KURUM WEB SAYFASI OLUŞTURMA

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADIM ADIM OKUL/KURUM WEB SAYFASI OLUŞTURMA T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADIM ADIM OKUL/KURUM WEB SAYFASI OLUŞTURMA KASIM 2012 İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Alan Adının Oluşturulması... 3 3. Mebpanel Kısmına Giriş...

Detaylı

1. WEBMAIL. 2. WEBMAIL GİRİŞ ve ÇIKIŞ. WEBMAIL Nedir? WEBMAIL Kullanımı İçin Gerekenler

1. WEBMAIL. 2. WEBMAIL GİRİŞ ve ÇIKIŞ. WEBMAIL Nedir? WEBMAIL Kullanımı İçin Gerekenler 1. WEBMAIL WEBMAIL Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz yeni bir uygulamadır.

Detaylı

WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ

WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ Hazırlayan: Doç. Dr. Yüksel GÖKTAŞ Arş. Gör. Turgay DEMİREL İÇİNDEKİLER Bloga Giriş...3 Blog nedir?...3 Terimler...3 Blog unuzu planlayın...3 Wordpress nedir?...4 WordPress

Detaylı

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler...

Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... Paraf ve İmza Atanlar İçin EBYS Klavuzu Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) Nedir?... 2 Giriş... 2 Programın Kullanımı... 3 A-Klasörler... 4 Hızlı Arama... 5 Filtreleme... 5 Tarihçe... 5 Yazdır... 6

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

LOGİN EKRANI. Şekil -1

LOGİN EKRANI. Şekil -1 LOGİN EKRANI Yönetim paneline ilk giriş ekranıdır, size verilen kullanıcı adı ve parola girilerek yönetim paneline giriş yapılır. Şifresiz girilemez, şifrenizi unuttunuz yada kaybettiniz ise lütfen PRO.GEN

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

Kurum Sitelerimiz Kullanım Kitapçığı Selim Erman DURANAY

Kurum Sitelerimiz Kullanım Kitapçığı Selim Erman DURANAY Kurum Sitelerimiz Kullanım Kitapçığı Selim Erman DURANAY Bu el kitabı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık web sitesi www.tarim.gov.tr altında yer alan kurumsal sayfanızı hazırlamanız ve yönetmeniz için size rehberlik

Detaylı

AKINSOFT E-Ticaret. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012

AKINSOFT E-Ticaret. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012 Sayfa 1 Copyright 2011 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı sayesinde internet sitenizden ürünlerinizi tanıtabilir,

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız.

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız. BÖLÜM I PROGRAM KURULUMU Cihazınızla birlikte verilen CD de bulunan EceGöz_SenOku.msi ve Setup.exe dosyalarından herhangi birine çift tıklayarak EceGöz SenOku program kurulumunu başlatınız. Karşınıza aşağıdaki

Detaylı

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir?

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm, size sınırsız sayıda dijital fotoğraflarınızı internet ortamında senelerce saklama imkanı verir. Böylece albümlerinizi veya seçilmiş fotoğraflarınıza dünyanın

Detaylı

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ Zimbra Webmail GENEL ÖZELLİKLER Zimbra yüksek performanslı bir e-posta programı olup, e-posta, adres defteri, takvim, görev listeleri ve web dokümanları gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. e-posta

Detaylı

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER ODESİS YÖNETİM KONSOLUNA GİRİŞ...6 1. BİLGİLENDİRME PANELİ...7 HESAP MAKİNESİ... 7 KURLAR... 7 GÖRÜNÜM STİLLERİ...

Detaylı