Türkçe. 1. Başlangıç 1.1 Giriş. 1.2 Özellikler:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Türkçe. 1. Başlangıç 1.1 Giriş. 1.2 Özellikler:"

Transkript

1 1. Başlangıç 1.1 Giriş Türkçe Video Wonder DVB-T ile şaşırmaya hazır olun. Bu harika kutu, TV nizden daha güçlü. Hava dijital karasal TV ye özgürce erişiminize ve direkt olarak hava dijital radyo dinlemenize imkan verir. Favori programlarınızı kaçırmaktan dolayı daha fazla üzülmek zorunda değilsiniz, programlı kayıt fonksiyonunu kullanarak TV programlarını MPEG-2 formatında kaydedebilirsiniz. Kendi bilgisayarınızdaki masaüstü resminizi oluşturmak için resimler de çekebilirsiniz. Video Wonder DVB-T herhangi bir zamanda kaydetmiş olduğunuz programları yeniden oynatabilir; aynı zamanda bir DVD/VCD çalar, bir VCR ya da kompozitli /S-Video çıkışı ve Digital TV den video bile izleyebilirsiniz. 1.2 Özellikler: PC nizde Dijital Karasal TV izleyip ve Dijital Radyo dinleyebilirsiniz. Programlı kayıt desteği vardır. Aynı zamanda dijital karasal TV izlenip, DVD/VCD/VHS/camcorder da video programları oynatılabilir. Portatif anten dahildir (alım kalitesi yerel DVB-T sinyaline tabidir) 1.3 Ürün Ambalajının İçindekiler Ürün pakedinde aşağıdaki parçaların bulunduğundan emin olunuz. Video Wonder DVB-T AV Kablo Sürücü Uzaktan kumanda Portatif anten Kullanım Kılavuzu

2 1.4 Sistem Gereklilikleri Video Wonder DVB-T yi başarılı olarak kullanmak için, masaüstü sisteminizin Türkçe aşağıdaki gereklilikleri karşıladığından emin olunuz: PCI slot (v.2.1 ya da daha yükseği) kabiliyetli mevcut busmaster* içeren anakart Pentium III 800 MHz ya da daha hızlı PC MPEG-1 real-time kodlama: PIII 1GHz ya da AMD Athlon 1 veya yükseği MPEG-2 real-time kodlama: P4 1.6GHz ya da AMD Athlon 1.6 veya yükseği DVD real-time kodlama: P4 2GHz ya da AMD Athlon 2GHz veya yükseği 256 MB RAM (minimum), 512 MB RAM tavsiye edilir DirectX 8.1 Destekli VGA-Card Windows 2000 (Service Pack 4), Windows XP (Service Pack 1) DirectX 9 ya da daha yükseği CD-ROM ya da DVD sürücüsü Kurulum için 20 MB kullanılır hard disk alanı Kayıt ve dosyaların düzenlenmesi için hard diskinizde ilave boş alan 16-bit rengi destekleyen DirectShow kurulmuş VGA monitör Ses kartı Audio çıkışı için hoparlörler Mevcut IRQ TV anteni ya da TV kablosu 2. Input & Output Bağlantıları 2.1. Video Wonder Seri Modeli Bağlantıları Video Wonder DVB-T kart, hem S-Video ve hem de Composite girişi destekler. Bağlantı detayları için aşağıdaki şekle bakınız.

3 Remote: Video Wonder DVB-T Uzaktan Kumandanızın sensörüne bağlanır. AV Cable: AV Kablo, Video Wonder DVB-T nin 7 pinli konektörüne bağlanır. Composite Video: VCR, fotoğraf makinesi ya da kamera gibi harici cihazların bağlantısında kullanılır. Audio (L): Harici audio cihazının sol audio kanalına bağlanır. Audio (R): Harici audio cihazının sağ audio kanalına bağlanır. S-Video: VCR ya da kamera gibi harici cihazlara bağlanır. ANT: Ev ya da oda anteninizi bağlamak için bu bağlantıyı kullanınız. Uzaktan kumanda 1.Full Screen 2. POWER 3. Numeric Keypad 5. Mute 4. RECALL 6. TV/Radio 7. SAP 8. CH+/CH- 9. Enter 10. VOL-/VOL+ 11. Source 12. PIP 13. Reserved 14. Record/Pause 15. TimeShift / Pause 16. Rewind 17. Forward 18. Play/Pause 19. End 20. Back 21. Stop

4 1. Full Screen: Tam Ekran ve önceki boyut arasında değişim yapar. 2. Power: Genius DTV Programı açar/kapatır 3. Numeric Keypad: İstenen kanalı direkt olarak seçer. Tarama Modunda, frekansı direkt olarak yazabilir ve bunu Enter ile onaylayabilirsiniz. 4. Recall: Önceki izlenen kanala döner. 5. Mute: Audio kapatılır. 6. TV/Radio: TV ve Radyo alımı arasında değişim yapılır. 7. SAP: Bir İkinci Audio Programa geçilir (eğer yayın yapılıyorsa). 8. CH+/CH-: Bir sonraki / bir önceki kanala geçilir. 9. VOL-/VOL+: Audio Seviyesini azaltır/artırır. 10. Enter: Bir seçimin girişi yapılır. 11. PIP: PIP Modunu açar kapatır ve Ana ve ikinci pencereye geçer. 12. Source: Farklı kaynaklar DVB -> AV-In -> S-Video arasında değişim yapılır. 13. Record/Pause: Geçerli programın kaydını başlatır ve kayda ara verir. 14. Reserved 15. TimeShift / Pause: Geçerli programı başlatır ve programa ara verir. 16. Rewind: Oynatımı geri sarar. 17. Play/Pause: Kayıtlı bir dosyayı oynatır ve oynatıma ara verir. 18. Forward: Oynatımı ya da Time Shifted Kaydı ileri sarar. 19. Back: Oynatım esnasında kayıtlı bir videonun başlangıcına gider. 20. Stop: Oynatımı ya da Kaydı durdurur. 21. End: Oynatım esnasında kayıtlı bir videonun sonuna gider. 3. Donanım ve Sürücülerin Kurulumu Aşağıdaki kısımlar DVB-T kart, aksesuarları ve yazılımının adım adım ayarlanması ve kurulumu ile ilgili talimatları içerir DirectX Yeni Video Wonder DVB-T nizi kurmadan önce, İşletim Sisteminize DirectX 9.0 ya da daha yükseğini kurmanız önerilir. Bu programı CD-ROM da DirectX klasöründe bulacaksınız.

5 3.2. Video Wonder DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial) Kurulumu 1. PC nizi ve printer ya da monitör gibi bağlı olan tüm çevresel cihazları kapatınız. AC elektrik kablosunu, bilgisayarınızı topraklı muhafaza etmek üzere, bir süre için takılı şekilde bırakınız. 2. PC nin arkasındaki metal şasiyi toprağa değdiriniz ve statiği deşarj ediniz. Şimdi kabloyu AC elektrik prizinden çıkarınız. 3. Kapağı PC nizin kasasından çıkarınız. 4. Serbest bir PCI genişletme yuvası arayınız. PCI yuvasını seçerken, DVB-T kartların PCI yuvası 1 e bir AGP grafik kart ile birlikte sokulmaması gerektiğine dikkat ediniz, çünkü, PCI yuvası 1 sık sık AGP yuvası olarak aynı kesilmelerle görevlendirilir. Bu, çalışma esnasında çökmelere neden olabilecek şekilde her iki karta aynı kesilmeyi verebilir! PCI yuvalarına atanan numaralar anakartınızın kılavuzunda listelenmiştir. 5. Kartı pakedinden dikkatlice çıkarınız ve diğer eliniz PC nin metal bir parçasına temas halinde iken tek elinizle köşelerinden tutarak kaldırınız. Bu, TV kartı zarar görmeden, bilgisayarınız yoluyla bedeninizin tamamen deşarj olmasını garanti eder.

6 6. TV kartının arkasındaki tutucu, genişletme yuvasına öyle bir şekilde hizalanmalıdır ki, kart konektörleri yuva soketi ile direkt olarak aynı hatta olmalıdır. 7. DVB-T kartın, iyi temas etmesini sağlayarak, yuvaya sıkıca itiniz. 8. Uygun bir vida ile DVB-T kartı sıkıştırınız. 9. PC kasası kapağını tekrar yerine takınız. 10. Portatif anteni ya da UHF/ VHF anten kablosunu (normalde televizyonunuzdaki anten giriş terminaline bağladığınız kablo) DVB-T kartın TV anten terminaline bağlayınız. Diğer kablolar gibi AC elektrik kablosunu tekrar bağlayınız. Hoparlörlerinizin düşük ses seviyesine ayarlanmış olduğundan emin olunuz.

7 11. Yazılımın kurulumu için bilgisayarınızı tekrar açınız Windows 2000(Service Pack 4) / Windows XP (Service Pack 1) için Sürücü Kurulumu Yeniden başlattıktan sonra, Windows 2000(Service Pack 4) / XP (Service Pack 1), sistemdeki yeni donanım bileşenini otomatik olarak belirleyecek ve Found new Hardware Wizard ibaresi bir pencerede belirecektir. Hangi Windows versiyonuna sahip olduğunuzdan emin değilseniz, my computer klasörü üzerinde sağ klik düğmesine basınız ve versiyonu görmek için Properties seçiniz. Eğer PC niz Windows 2000 (Service Pack 4) ya da Windows XP (Service Pack 1) değilse, Service Pack 4 for Windows 2000 ya da Service Pack 1 for Windows XP Windows versiyonunuzu güncellemek için lütfen İnternet üzerinde Microsoft websitesine (http://www.microsoft.com) gidiniz. Bu, Windows 2000 versiyonunun kontrol edilmesine bir örnektir.

8 Bunu gerçekleştirmediyseniz, Kurulum CD sini CD-ROM sürücüsüne yerleştiriniz. Sonra Install from a list or specific location (Advanced) ögesini seçiniz ve Next kısmını tıklayınız. Türkçe Şimdi Search for the best driver in these locations. ögesini seçiniz Next kısmını tıklayınız. Windows, Kurulum CD sindeki sürücüleri bulacaktır ve bunları otomatik olarak kuracaktır. Sürücüyü kurduktan sonra, Windows, işlemin başarılı olarak yapıldığı konusunda sizi uyaracaktır. Finish kısmını tıklayınız. Bu şekilde, sürücülerin kurulumu tamamlanır, şimdi uygulama programının kurulumuna başlayabilirsiniz. 4. Kurulum 4.1. Genius DTV (Digital TV) nin Kurulumu Genius DTV yazılımının kurulumu, tedarik edilmiş olan Sürücü ve Uygulama CD sindeki ( Software Installation ) Auto başlangıç programı kullanılarak ya da program İnternetten indirildi ise tek bir dosya çalıştırılarak yürütülebilir. Genius Kurulum CD sini yerleştirdiğiniz zaman eğer Auto başlangıç prgramı otomatik olarak belirmiyorsa, Genius Kurulum CD sindeki InstallCD.exe dosyasını çalıştırarak manual şekilde işlemi başlatınız..

9 4.2. TV Kanallarının Taranması Dijital TV yi izlemeden önce, alanınızdaki mevcut kanalları taramanız gerekmektedir. Scan (Tarama) Düğmesine erişmek için Window başlık çubuğundaki Tools -> Scan kısmını tıklayınız. Alım Ayarı: Karasal taramayı tıkladığınızda kanallar için taranabilecek minimum ve maksimum frekans alanını girebilirsiniz. Kanal Tarama: Mevcut kanalların taraması için iki olasılık bulunmaktadır: 1. Auto Scan (Otomatik Tarama): Açılan liste alanından ülkenizi seçebilirsiniz. Düğme Auto Scan esnasında, geçerli durumu gösterecek şekilde yukarıdaki resmi görülür. 2. Transponder Scan:

10 Eğer kanal taramasını başarılı olarak gerçekleştirdiyseniz ve başka bir frekansı manual olarak eklemek istiyorsanız, Transponder Scan kısmına frekansı khz olarak yazınız, modülasyon kısmını belirleyiniz (bir çok durumda DVB-T 16QAM ya da 64QAM için) ve tekrar Düğmeye basınız. Bulunan kanallar, TID, SID, Video PID ve Audio PID ilave bilgisi ile birlikte pencerede görüntülenir. Burada ayrıca frekans listenizi kaydetme ve de tekrar ithal etme olasılığına sahipsiniz. Taramadan sonra, Ok kısmını tıkladığınızda aşağıdaki ekranın aynısı belirmelidir DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial) Alımı Sağ tarafta, üzerine gelip çift tıklayarak seçebileceğiniz şekilde, tüm taranmış ve saklanmış kanalları bulacaksınız. Burada, ne tip bir iletim görmek istediğinizi seçebileceğiniz açılan bir menü bulacaksınız: TV (Ücretsiz) Kanallar, karıştırılmış kanallar - TV (CA-Conditional Access)* ya da Radyo arasında seçim yapabilirsiniz.

11 *Karıştırılmış (şifreli) kanalları alabilmeniz için yayıncıya üye olmanız gereklidir Kaynağın seçilmesi Video Wonder DVB-T Kartınız yalnızca Dijital sinyaller almak üzere sınırlandırılmamıştır, farklı bir analog kaynağa da ayarlanabilir. Sol tarafta, sol yönü gösteren oklu bir düğme bulacaksınız. Bu düğmeye tıklanması ile, farklı video kaynaklarına ulaşmak üzere bir kenar çubuğu açılacaktır. Bunlar arasında seçim yapabilirsiniz: AV in; S-Video; DVB; PIP; Scan; Play; Swap AV-In Input (sarı) kısmına bağlı harici bir cihazı ayarlamak için S-Video Input kısmına bağlı harici bir cihazı ayarlamak için Dijital Karasal TV izlemek için (varsayılan olarak ayarlıdır) Dijital Karasal TV izlerken ikinci bir analog kaynak izlemek için Tarama ayarlarına erişim için Kayıtlı dosyaların oynatımı için Ana pencere ve ikinci pencere (PIP modunda) arasında video takası için

12 5. Ayarlar Türkçe Setting Dialog kısmına erişmek için Window başlık çubuğundaki Tools -> Setting kısmını tıklayınız. Kaynağınıza bağlı olarak, ayarlarınızı belirlemek için çeşitli olasılıklara sahipsiniz. 5.1 DVB Mode Directory (Dizin) Ayarları Ana kaynak olarak DVB-T seçildiğinde, sol tarafta gösterildiği gibi bir İletişim kutusu belirir. Burada, çalışma dizini olarak kullanılacak olan klasörü belirleyebilirsiniz Programlı Kayıt Gelecekte kaydedilmesini istediğiniz programların bir listesini buraya girebilirsiniz. Schedule Recording (Porgramlı Kayıt) kısmının nasıl kullanıldığı ile ilgili bir tanım için lütfen 8. kısma bakınız DVB Ayarı Burada farklı ülkeler için bant genişliği ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

13 5.2. Analog Mod (AV-In ya da S-Video) Ekran Ayarları AV-In ya da S-Video seçildiği zaman, yukarıdaki gibi bir İletişim kutusu göreceksiniz. Output Size: Burada analog kaynağın ekran boyutu belirlenir. Data Format: Farklı çıkış formatları belirlenir. Color: Brightness, Contrast, Hue, Saturation ve Sharpness gibi ekran özelliklerinin Rengini belirler. Default kısmının tıklanması ile tüm ayarlar gözardı edilir ve Varsayılan Ayarlara dönülür Kayıt Ayarları Kayıt Ayarları, DTV Yazılımı tarafından sağlanan standart ayarları kullanma olasılığı sunar.

14 MPEG: Önceden tanımlanmış ayarlar Good (İyi), Better (Daha iyi) ya da Best Quality (En iyi kalite) kaydı isteyip istemediğinizi tanımlayabilirsiniz. Customized kısmını seçtiğinizde, istediğiniz kayıt standartlarını da seçebilirsiniz. Aşağıdaki formatlar arasında seçim yapabilirsiniz: NTSC ya da PAL MPEG-1 NTSC ya da PAL VCD NTSC ya da PAL MPEG-2 NTSC ya da PAL SVCD NTSC ya da PAL DVD Profiles - Düğmesi Customized Modunda da mevcuttur aşağıdaki Menüyü açar: Yeni bir Profil Create (yaratmak), var olan profilleri Modify (değiştirmek), ya da Duplicate (çoğaltmak) ya da bunları Remove one (tek tek kaldırmak) ya da Remove all (tümünü kaldırmak) istediğinizi burada seçiniz. Profil Yaratımı General: Profil için bir isim giriniz ve bir Comment (yorum) ekleyiniz. Ve bunun bir MPEG-1 ya da MPEG-2 Profil olup olmadığına karar veriniz.

15 System: General Ayarlarında seçmiş olduğunuz Moda bağlı olarak, burada Bitstream Modunu seçebilirsiniz. Video: Video Standardı, çözünürlüğü ve Bit oranı seçilir. Advanced kısmı tıklandığında, Frame Rate (Çerçeve Oranı), Encoder level (Koslayıcı seviyesi) seçimi yağabileceğiniz ve de kaydın Inverted, Deinterlaced ve/veya Off Line olup olmadığını belirleyeceğiniz bir Pencere açılacaktır. Sistem Directory (Dizin) Ayarları Çalışma dizininiz için Klasörü seçiniz.

16 5.2.4 Programlı Kayıt Gelecekte kaydedilmesini istediğiniz programların bir listesini burada bulacaksınız. Schedule Recording (Porgramlı Kayıt) kısmının nasıl kullanıldığı ile ilgili bir tanım için lütfen 8. kısma bakınız DVB Ayarı Farklı ülkeler için bant genişliği ayarlarını kontrol edebilirsiniz. 6. PIP (Picture-In-Picture) (Resim İçinde Resim) Soldaki menü kullanılarak PIP fonksiyonuna erişilebilir. PIP Düğmesine (sağ resimde gösterildiği gibi) tıkladığınızda, dijital TV yi seyrediyorken, sağ taraftaki köşede harici bir kaynaktan ikinci bir canlı akım göreceksiniz. İkinci canlı akım, bir VCR, DVD, video kamera, DV ya da kompozit/s-video çıkışlı herhangi bir cihaz olabilir.

17 PIP-Modunda olduğunuz zaman, harici cihazınız için kullanmakta olduğunuz bağlantıya bağlı olarak S-Video ve AV In arasında değişim yapabilirsiniz. PIP Düğmesine ikinci bir tıklama, pencereleri değiştirecektir, böylece dijital TV küçük pencerede gösterilmekte iken harici cihaz tarafından oynatılan program ana pencerede gösterilecektir. PIP Düğmesine tekrar basılırsa PIP fonksiyonu kapanacaktır. 7. Fonksiyon Düğmeleri Görüntüleme ekranını genişletmek ve kanal listesini gizlemek için bu düğmeye basınız. Ekranı geri getirmek ve kanal listesini tekrar görünür yapmak için bu düğmeye basınız. Tam Ekrana geçiş yapmak için buna tıklayınız; DVB-T TV Sinyali tüm ekranda gösterilecektir. Fareyi hareket ettirdiğiniz zaman başlık çubuğu ve alt çubuk tekrar görünür olacaktır ve bu düğmeye basılması ile tam ekran modu terkedilir. 8. Kayıt 8.1. Kayıt Düğmesi Kayıt düğmesine tıklayarak, ana pencereyi kaydedebilirsiniz. DVBS modunda, öz MPEG-2 Audio ve Video sinyali kaydedebilirsiniz.

18 Analog modda (S-Video ya da AV-In) daha önce 5.2 kısmında belirlemiş olduğunuz formatta sinyal kaydedebilirsiniz. Her iki modda, ve kısımlarında belirlemiş olduğunuz dizinde, kayıtlı dosyaları bulacaksınız Programlı Kayıt kısmında anlatıldığı gibi, Ayarlar menüsünde Schedule Recording (Programlı Kayıt) kısmına erişebilirsiniz. Bu, planlı kayıtlarınızın program listesidir. Add Düğmesine tıkladığınızda yeni bir programlı kayıt ekleyebilirsiniz. Delete Düğmesi üzerine yapılan programlı kaydı iptal eder ve Edit Düğmesi programlı bir kaydın ayarlarının değiştirilmesi opsiyonunu verir. Add ve Edit Düğmeleri ikinci bir menü açar. Yalnızca bir seferinde bir kayıt mı eklemek istediğinizi ya da aynı kaydı aynı kanalda farklı günlerde de yapmak isteyip istemediğinizi seçiniz. Açılan Menüden, istenen kanalı seçiniz, tarihi ve başlangıç zamanını ve kayıt süresini seçiniz ve Programlı Kayda belli bir isim veriniz. Add Düğmesine tıklanmasıyla ayarlar Schedule List (Program Listesi) kısmına eklenir. 8.3 The TimeShift Düğmesi

19 TimeShift fonksiyonu ile, canlı TV yayınına ara verebilir, ayrılabilir ve geri dönüp bıraktığınız yerden itibaren programınızı izleyebilirsiniz. Daha sonra, önceki reklamları ileri sarabilir ya da belli bir sahneyi tekrar görüntülemek için geri sarabilirsiniz. TimeShift başlangıcı için, basitçe TimeShift düğmesine tıklayınız. Sonrasında TimeShift düğmesi, videoya ara vermenizi sağlayacak şekilde bir Pause/Play düğmesine dönüşecektir ve sonrasında buna tekrar tıklanması ile daha önce bıraktığınız noktadan itibaren oynatım tekrar başlar. Videoyu geri ya da ileri sarmak için kaydırıcıyı hareket ettiriniz. TimeShifted dosyasının başlangıcına gitmek için Skip to Beginning düğmesine basınız ve mevcut gösterilene geri dönmek için Skip to End düğmesine basınız. TimeShift fonksiyonunu durdurmak istediğiniz zaman, Stop düğmesine basınız. TimeShift esnasında kanal değişimi yapamazsınız. 8.4 Snapshots (Enstantane Çekim) düğmesi Durağan görüntülü video enstantane çekimleri yapabilir ve bunları hard diskinizde saklayabilirsiniz. Bir enstantane çekimi yapmak için, Snapshot düğmesine tıklayınız. Dizin Ayarlarında belirlemiş olduğunuz çalışma dizinine göre geçerli video resmi hard diske kaydedilecektir. Çekimlerinizi daha sonra gözden geçirebilirsiniz.

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Özellikler... 2 Giriş... 2 Hazırlık... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Paket İçeriği... 4 Çevresel Bilgiler... 5 Uzaktan Kumanda Tuşları... 6 LED TV ve Çalışma Tuşları...

Detaylı

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu VGUARD PC TABANLI KARTLAR Görüntü Kartları Model : VG4C-RT4 VG4C-EXP VG8C-EXP VG4C + VG8C-VG8C-EXP-TV Kurulum ve Kullanım Kılavuzu UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Özellikler... 2 Giriş... 2 Hazırlık... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Paket İçeriği... 4 Çevresel Bilgiler... 5 Onarım Bilgileri... 5 Uzaktan Kumanda Tuşları... 6 LED

Detaylı

Görüntü Boyutunu Değiştirme: Resim Formatları. 18 Ayarlayıcıdan bir televizyon dağıtım sistemine

Görüntü Boyutunu Değiştirme: Resim Formatları. 18 Ayarlayıcıdan bir televizyon dağıtım sistemine İçindekiler Özellikler... 2 Slayt Gösterisi Seçenekleri... 17 Hazırlık... 2 USB Üzerinden Müzik Çalma... 18 Güvenlik Önlemleri... 2 Ortam Tarayıcı Ayarları... 18 Görüntü Boyutunu Değiştirme: Resim Formatları.

Detaylı

TÜRKSAT DÝJÝTAL HD UYDU ALICI

TÜRKSAT DÝJÝTAL HD UYDU ALICI TÜRKSAT DÝJÝTAL HD UYDU ALICI İçindekiler Özellikler... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Uzaktan Kumandaya Genel Bakış... 4 Bağlantılar... 5 Uzaktan Kumanda... 6 TV Bağlantısı... 6 Güç Bağlantısı... 7 Açma Kapatma...

Detaylı

VGUARD KARTLAR & CHATEAU XP YAZILIMI KULLANMA KILAVUZU

VGUARD KARTLAR & CHATEAU XP YAZILIMI KULLANMA KILAVUZU >> VGUARD KARTLAR & CHATEAU XP YAZILIMI KULLANMA KILAVUZU INFOMET Güvenlik Sistemleri Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:12 No:1865 34384 Okmeydanı, İstanbul Tel: 0 (212) 320 08 80 pbx Faks: 0 (212) 320

Detaylı

Türkçe. Look 313 Media özellikleri

Türkçe. Look 313 Media özellikleri Look 313 Media özellikleri 1 Snapshot Tuşu Fotoğraflar çekmek üzere snapshot düğmesine basabilirsiniz. 2 Objektif --Objektifi çevirerek odağı ayarlayınız. --Görüntüleme açısını ayarlamak üzere yukarı veya

Detaylı

Uzaktan kumandanın genel görünümü...(3) Televizyon düğmelerinin ve göstergelerinin genel görünümü...(10)

Uzaktan kumandanın genel görünümü...(3) Televizyon düğmelerinin ve göstergelerinin genel görünümü...(10) İçindekiler Uzaktan Kumanda ve TV Kontrolleri/Göstergeleri Uzaktan kumandanın genel görünümü...(3) Televizyon düğmelerinin ve göstergelerinin genel görünümü...(10) TV nin İzlenmesi TV nin İzlenmesi...(15)

Detaylı

İçerik. 1.Giriş Temel Özellikler Pc konfigürasyonu. 2.Donanım kurulumu. 3.Yazılım Kurulumu. Sürücüleri yükle Yazılımı kur Sistem Sıfırlama Yazılım

İçerik. 1.Giriş Temel Özellikler Pc konfigürasyonu. 2.Donanım kurulumu. 3.Yazılım Kurulumu. Sürücüleri yükle Yazılımı kur Sistem Sıfırlama Yazılım İçerik 1.Giriş Temel Özellikler Pc konfigürasyonu 2.Donanım kurulumu 3.Yazılım Kurulumu Sürücüleri yükle Yazılımı kur Sistem Sıfırlama Yazılım 4.Server Ana Ekran Bilgi Paneli& Ana Butonlar Araçlar Lokal

Detaylı

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Hazırlık... 1 Kullanım Amacı... 1 Güç kaynağı... 1 TV nin Konumlandırılması... 1 Güç kablosu ve fiş... 2 Nem ve Su... 2 Havalandırma... 2 Isı Kaynakları ve Ateş... 2

Detaylı

USB Üzerinden Video Görüntüleme... 21 Güvenlik Önlemleri... 5 USB Üzerinden Fotoğraf Görüntüleme... 21

USB Üzerinden Video Görüntüleme... 21 Güvenlik Önlemleri... 5 USB Üzerinden Fotoğraf Görüntüleme... 21 İçindekiler Özellikler... 3 Kanal Yönetimi: Sık Kullanılanlar... 20 Sayın SHARP müşterisi... 3 Tuş Fonksiyonları... 20 Giriş... 3 Kanal Yönetimi: Kanal Listesini Sıralama... 20 Hazırlık... 3 Ekran Bilgileri...

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZLARI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

DVR KAYIT CİHAZLARI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU DVR KAYIT CİHAZLARI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU Bakım, onarım ve kullanımda uyulması gereken kurallar: Ürünün içinde kullanıcı tarafından bakım ve onarımı yapılabilecek hiçbir yedek parça yoktur.

Detaylı

İçindekiler. Türkçe - 1 -

İçindekiler. Türkçe - 1 - İçindekiler Özellikler... 3 Sayın SHARP müşterisi... 3 Giriş... 3 Hazırlık... 3 Önemli emniyet tedbirleri... 4 Güvenlik Önlemleri... 5 Ayarlayıcıdan bir televizyon dağıtım sistemine (Kablo TV vb.) bağlantı...

Detaylı

İçindekiler. Türkçe - 1 -

İçindekiler. Türkçe - 1 - İçindekiler Özellikler... 3 Sayın SHARP müşterisi... 3 Giriş... 3 Hazırlık... 3 Önemli emniyet tedbirleri... 4 Güvenlik Önlemleri... 5 Ayarlayıcıdan bir televizyon dağıtım sistemine (Kablo TV vb.) bağlantı...

Detaylı

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 31 Çevresel Bilgi... 32 TV - Özellikler... 33 TV nin Görüntülenmesi... 33 TV Kontrol tuşları ve Çalıştırma... 33 Uzaktan kumandanın görüntülenmesi...

Detaylı

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7050 42 LED TV

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7050 42 LED TV VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7050 42 LED TV İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Çevresel Bilgi... 2 TV - Özellikler... 3 TV nin Görüntülenmesi... 3 TV Kontrol tuşları

Detaylı

AVerTV 3B. Yasal Uyarı ve Telif Hakkı. Telif Hakkı

AVerTV 3B. Yasal Uyarı ve Telif Hakkı. Telif Hakkı AVerTV 3B Yasal Uyarı ve Telif Hakkı Bu belgelerdeki tüm ekran resimleri yalnızca örnek görüntülerdir. Görüntüler, ürün ve yazılım sürümüne göre değişebilir. Bu belgelerde sunulan bilgiler güvenilirlik

Detaylı

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 50PF7055 50 LED TV

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 50PF7055 50 LED TV VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 50PF7055 50 LED TV İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Çevresel Bilgi... 2 TV - Özellikler... 3 TV nin Görüntülenmesi... 3 TV Kontrol tuşları

Detaylı

Güvenlik Önlemleri. Güç kaynağı TV yalnızca 220-240 V AC 50 Hz çıkışla çalıştırılmalıdır.

Güvenlik Önlemleri. Güç kaynağı TV yalnızca 220-240 V AC 50 Hz çıkışla çalıştırılmalıdır. İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Çevresel Bilgi... 2 TV - Özellikler... 3 TV nin Görüntülenmesi... 3 TV Kontrol tuşları ve Çalıştırma... 3 Uzaktan kumandanın görüntülenmesi... 4 Dahil olan aksesuarlar...

Detaylı

(A) UYARI!!! 4 (B) Paket İçeriği 6 (C) Ürün Açıklamaları 7 (D) Koşullu Erişim 9 (E) Uzaktan Kumanda 11 (F) Temel Özellikler 14 (G) Teknik Veriler 15

(A) UYARI!!! 4 (B) Paket İçeriği 6 (C) Ürün Açıklamaları 7 (D) Koşullu Erişim 9 (E) Uzaktan Kumanda 11 (F) Temel Özellikler 14 (G) Teknik Veriler 15 Kullanım Kılavuzu Geniş Grafik VFD Ekran (256x64 piksel) Üçlü Tuner Sistem (DVB-S2 veya DVB-C/T) için Gelişmiş Kör Tarama 1 GB NAND Flash Bellek QWERTY(Q) Klavye Uzaktan Kumanda Yüksek Hız Wi-Fi (Kablosuz

Detaylı

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 40PF7014 40 LED TV

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 40PF7014 40 LED TV VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 40PF7014 40 LED TV İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Çevresel Bilgi... 2 TV - Özellikler... 3 TV nin Görüntülenmesi... 3 TV Kontrol tuşları

Detaylı

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması İçindekiler Hazırlık... 1 Kullanım Amacı... 1 Güç kaynağı... 1 TV nin Konumlandırılması... 1 Güç kablosu ve fiş... 2 Nem ve Su... 2 Havalandırma... 2 Isı Kaynakları ve Ateş... 2 Kulaklık Sesi... 2 Duvara

Detaylı

Register your product and get support at www.philips.com/welcome 32PFK4009 32PHK4009 40PFK4009 50PFK4009. Kullanım kılavuzu

Register your product and get support at www.philips.com/welcome 32PFK4009 32PHK4009 40PFK4009 50PFK4009. Kullanım kılavuzu Register your product and get support at www.philips.com/welcome LED TV 32PFK4009 32PHK4009 40PFK4009 50PFK4009 Kullanım kılavuzu İçindekiler 10.1 Uyku zamanlayıcısı 32 10.2 Saat 32 10.3 Otomatik kapanma

Detaylı

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7175 42 LED TV

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7175 42 LED TV VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7175 42 LED TV İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Hazırlık... 1 Kullanım Amacı... 1 Güç kaynağı... 2 TV nin Konumlandırılması... 2

Detaylı

Register your product and get support at www.philips.com/welcome. Kullanım kılavuzu

Register your product and get support at www.philips.com/welcome. Kullanım kılavuzu Register your product and get support at www.philips.com/welcome Kullanım kılavuzu İçindekiler 1 Yeni TV'niz 3 1.1 EasyLink 3 2 Kurulum 4 2.1 Güvenlik talimatlarını okuma 4 2.2 TV standı ve duvara montaj

Detaylı

Register your product and get support at www.philips.com/welcome 32PFK4100 32PHK4100 40PFK4100 48PFK4100. Kullanım kılavuzu

Register your product and get support at www.philips.com/welcome 32PFK4100 32PHK4100 40PFK4100 48PFK4100. Kullanım kılavuzu Register your product and get support at www.philips.com/welcome LED TV 32PFK4100 32PHK4100 40PFK4100 48PFK4100 Kullanım kılavuzu İçindekiler 10.1 Uyku zamanlayıcısı 32 10.2 Saat 32 10.3 Otomatik kapanma

Detaylı

İhtiyacınız Olanlar. IBM uyumlu Pentium 4 PC veya aşağıdakilerle eşdeğer:

İhtiyacınız Olanlar. IBM uyumlu Pentium 4 PC veya aşağıdakilerle eşdeğer: KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler HOŞGELDİNİZ... 3 Kutunun İçeriği... 4 İhtiyacınız Olanlar... 5 Kurulum... 6 Tarayıcınızla Mümkün Olan Ekstra Uygulamalar... 16 Tarama... 19 Tarama Konfigürasyonlarını Silme

Detaylı

Türkçe. Look 312P özellikleri. Look 312P in Kurulumu

Türkçe. Look 312P özellikleri. Look 312P in Kurulumu Look 312P özellikleri 1 2 3 Objektif Objektifin ayarlanması ile manuel odak Cep Kabloyu cebe yerleştirebilirsiniz. Bükülebilir Gövde Look 312P yi farklı konumlara ayarlayabilirsiniz. Look 312P in Kurulumu

Detaylı

Dijital Uydu Alıcısı

Dijital Uydu Alıcısı Dijital Uydu Alıcısı GÜVENLİK TALİMATLARI... 3 ALICI ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 4 GENEL BİLGİLER... 5 1. Ana Özellikler... 5 2. Paketi Açma... 6 3. Cihazın Genel Kullanımı... 6 4. Ön Panel... 7 5.

Detaylı

İçerik. Güvenlik Önlemi...3

İçerik. Güvenlik Önlemi...3 İçerik Güvenlik Önlemi...3 1. Referans 4 1.1 Genel Özellikler 4 1.2 Aksesuarlar 5 2. Ürüne Genel Bakış 6 2.1 Sağ Panel 6 2.2 Sol Panel 7.3 Uzaktan Kumanda Aleti (RCU) 8 3. Diğer Cihazlarla Bağlantı 10

Detaylı