DARA PLUS OTEL MODULU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DARA PLUS OTEL MODULU"

Transkript

1 DARA PLUS OTEL MODULU ROOM RACK (ODA KAYIT): REZERVASYON: Otelinizde kalmak için rezervasyon yaptıran müşterilerinizin rezervasyon kaydını açabileceğiniz alandır. Kayıt sekmesinden müşterinizin rezervasyonuna göre geliş tarihini ve gidiş tarihini belirtiniz. Daha sonra Rezervasyonu Yaptıran alanından rezervasyon açtıran kişiye ait bilgileri girebilirsiniz. WALK IN: otelimizde kalmak isteyen müşterilerin genel bilgileri alınır. Geliş tarihi, kalacak kişilerin sayısı, fiyat tipi gibi müşteriye ait bilgiler girilir.

2 TAHSİLAT: müşteriden otelimizde kaldığı gün sayısınca tahsil edildiği bedeldir. EKSTRA: müşterinin otelden yada oda hakkında kendine uygun olarak gördüğü ekstra bir şeyler talep etmesidir. Talep edilen isteklerin bulunduğu listedir. FATURA: müşteriden otelimizde kaldığı gün sayısınca otel fiyatını ödemesidir. CHECK OUT (ÖDEME): müşteriden otelimizden çıkacağı gün kaldığı gün sayısınca otel fiyatını ödemesidir. REFRESH: sayfayı yenilemedir. CHECK OUT LİST: otelimizden çıkmış ödemesi tamamlanmış müşterilerin listesinin bulunduğu bölümdür.

3 ÖN BURO: REZERVASYON: Otelinizde kalmak için rezervasyon yaptıran müşterilerinizin rezervasyon kaydını açabileceğiniz alandır. YENİ sekmesinden müşterinizin rezervasyonuna göre geliş tarihini ve gidiş tarihini belirtiniz. Daha sonra Rezervasyonu Yaptıran alanından rezervasyon açtıran kişiye ait bilgileri girebilirsiniz.

4 YENİ sekmesine bastıktan sonra yapılacak işlem sıralamaları: REZERVASYON TAKVİMİ: tarih aralığını belirledikten sonra belirlediğiniz tarihler arasında yapılan rezervasyon listeleri karşımıza çıkar böylelikle oteliniz rezervasyonlara göre işlem yapar.

5 CHECK IN: otelimize girmiş olduğu tarihler arsında müşterilerin listesinin bulunduğu bölümdür. Yeni bir giriş işlemi yapılırsa yeni sekmesinden tarih aralıkları belirlenir ve müşteri hakkında otelimizle ilgili bazı bilgiler istenir. Ve kaydet sekmesine basıldığında işlem tamamlanmış olur.

6 HOUSE KEEPİNG(ODA TEMİZLİĞİ): odalar arasında temizlik yapılmış olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer temizlik yapılmamışsa temizleme işlemi gerçekleşir. FATURA: müşterilerin otelimizde yapılan işlemleridir. Yani otele tarihler arsında yapılan giriş ve çıkış işlemlerin ödemelerin yapıldığı fatura listesidir.

7 KAYIP VE BULUNAN GİRİŞİ: otelinizde küçük çocukların yada değerli eşyaların kayıp olduğunda tekrar bulunması sırasında işlemlerin gerekli bilgilerin girildiği bölümdür. Müşterilerinizin otelinizde kaybettiği eşyaların takibini yapabileceğiniz alandır. Bu alana gelerek müşterinizin kaybettiğini söylediği eşya hakkında bilgileri girerek kaydetmeniz yeterlidir. ARIZA VE ŞİKAYET KAYDI: otelimizden memnun olmayan müşterilerin neden memnun olmadığı şikayetleri istek ve arzularının giriş işlemlerinin yapıldığı bölümdür.

8 UYANDIRMA KAYDI: müşterilerin otel çalışanları tarafından belirlediği saat ve tarihlere göre uyandırma işleminin gerçekleştiği ve bu işlemlerin bilgilerinin tutulduğu bölümdür. ACANTE YÖNETİMİ ACENTA KART AÇMA VE DEĞİŞİKLİK: Acente sahiplerine oda kiralamak ve satmak için yapılan bir işlemlerdir. Bu alanda acente sahiplerinin gerekli bilgilerini alarak işlem yapılmasıdır.

9 GRM (MİSAFİR İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ)

10 MİSAFİR KAYIT AÇMA DEĞİŞİKLİK: Otelinize gelen müşterilerinizi kaydedebileceğiniz alandır. Müşterilerinizle ilgili genel bilgileri Hızlı Misafir Kaydı alanından yapabilirsiniz. Bu alanda yanında yıldız işareti bulunan alanlar, XML gönderimi esnasında doldurulması zorunlu olan alanları ifade etmektedir. Ayrıca yabancı uyruklu müşterilerinizin kaydını girerken; adını, soy adını, uyruğunu, doğum yerini, doğum tarihini, hv. türünü, kimlik seri numarasını, cinsiyetini, medeni halini ve adresini girmeniz zorunludur. Detaylı Misafir Kaydı alanından müşterilerinizle ilgili bilgileri detaylı olarak kaydedebilirsiniz. MİNİ BAR YÖNETİMİ ANA GURUP TANIMLAMA: mini bar bölümünde stoktaki ürün tanımlama

11 ÜRÜN TANIMLAM: otelinizde yada mini bar bölümünde satışa sunulan yada işleme alınan ürünlerin tanımladığı listedir.

12 KAPANMIŞ KAYITLAR CHECK OUT LİSTESİ: otelinizde belirli tarih aralığında kalıp gereken işlemelerin yapıldığı ve otelde işi bittikten sonra ödemenin yapıldığı ve otelden ayrılan kişilerin listesinin bulunduğu bölümdür. BİLDİRİMLER GÜNLÜK POLİS KİMLİK BİDİRİMİ: otelde kalan müşterilerin bilgileri düzenli olarak polis merkezlerine gönderilen listedir.

13 RAPORLAR MÜŞTERİ LİSTESİ: müşterilerin hesap numaralarını baştan ve sondan olmak üzere girildiğinde otelde kalan müşterilerin listesinin tutulduğu bölümdür. Böylelikle otelin sahibi otelde kaç kişi olup olmadığı buradaki liste yöntemiyle kontrol edebilir. Yapacağınız filtrelemede size uygun alanları işaretleye bilirsiniz.

14 FORECAST RAPORLARI FORECAST (TAHMİN)GRAFİĞİ: otelde buluna boş oda, dolu oda, oda sayısı grafik halinde gösterir. DOLULUK RAPORU: tarh aralıklarını belirledikten sonra otelde bulunan odaların dolu olup olmadığını raporunu verir.

15 GÜNLÜK RAPORLAR GÜNLÜK HAREKET LİSTESİ: tarih aralığını belirledikten sonra gün içerisinde otelle ilgili olan olayların tamamını kapsar Örneğin: otele girilen müşterilerin sayısı, şikâyet oluşturma, ödemelerin yapılması, oda temizliği otelle ilgili olan tüm işlemlerin tutulduğu listedir. KONAKLAYANLAR LİSTESİ: otelde bulunanların listesidir. CHECK OUT LİSTESİ: otelden çıkmış ve ödeme işlemleri yapılmış olan müşterilerin listesidir. REZERVASYON RAPORLARI REZERVASYON LİSTESİ: Program içerisinde rezervasyon işlemlerini pratik bir şekilde yapabileceğiniz, boş ve dolu odaları listeleyebileceğiniz, boş ve dolu yatakları listeleyebileceğiniz, tarih bazlı işlem ekranıdır. En aktif olarak kullanacağınız ekranlardan biridir. Kontrol Tarihi alanından odalarınızın durumunu görmek istediğiniz tarihi yazarak filtreleme yapabilirsiniz. Dilerseniz oda numarasına, oda tipine veya boş olup olmadığına göre döküm alabilirsiniz.

16 HOUSE KEEPİN RAPORU HOUSE KEEPİN LİSTESİ: odalar arasında temizlik yapılmış olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer temizlik yapılmamışsa temizleme işlemi gerçekleşir. Bu işlemlerin listesinin tutulduğu bölümdür. ODA LİSTESİ: otelde bulunan odaların listesidir.

17 TAHSİLAT VE FATURA RAPORLARI ODA BAKİYE LİSTESİ: tarih aralığını belirledikten sonra odada günlük, aylık yada yıllık kalan kişilerin listesi ve maliyetinin bulunduğu listedir. FATURA LİSTESİ: tüm kesilmiş faturaların bulunduğu listedir. TAHSİLAT LİSTESİ: ödemelerin alındığı listedir. DETAYLI TAHSİLAT LİSTESİ: tahsilat listesinde bulunan ödemesi alınmış firmanın yada müşterinin detaylı bilgilerini içerir. Müşteriye tekrardan ulaşa bilmek için gerekli bilgilerdir. GÜNLERE GÖRE TAHSİLAT LİSTESİ: günler içerisinde ödeme alınan listedir.

18 KODLAMA KAT TANIMLAMA: otelinizde bulunan katların sayısı, hangi katta hangi numaraları odalar mevcut onları tanımlama yapılır.

19 ODA TANIMLAM: Otelinizde bulunan odaları kaydedebileceğiniz alandır. Oda Numarası alanına kaydını yapacağınız odanın numarasını, Büyüklük alanında oda büyüklüğünü, Fiyatı alanında odanın bir gecelik ücretini, Telefon alanına odanın telefonunu kaydedebilirsiniz. Odanın yatak durumunu da yine bu alandan kaydetmeniz gerekmektedir. Odada Bulunan Yataklar alanından oda içerisindeki yatakları işaretleyerek çift veya tek olarak seçim yapınız. Bloke Aktif Olsun seçeneğini işaretleyerek, odaya ilk misafir girişinde, odanın bloke olmasını sağlayabilirsiniz. Oda Tipi alanından, kullanmakta olduğunuz oda tiplerine bağlı olarak odalarınızın tipini kaydedebilirsiniz. Özellikler alanından ise, odada bulunan donanımların işaretlenmesini yapabilirsiniz. Yukarıda bulunan Kopyala butonu sayesinde seri bir şekilde oda kaydını yapabilirsiniz. Tüm bilgileri girdikten sonra, alt tarafta bulunan Kaydet butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

20 ODA TİPİ TANIMLAMA: Oda kaydında kullanacağınız oda tiplerini kaydedebileceğiniz alandır. Yeni butonuna bastıktan sonra oda tipini ve açıklamasını girerek Kaydet butonuna basmanız yeterlidir.

21 YATAK TİPİ TANIMLAMA: yatağın Büyüklük, küçüklük yada kaç kişilik yatak olduğunu, Fiyatı alanında yapılan tanımlamalardır. TAHSİLAT TİPİ KODLAMA: müşteriden tahsil edilecek miktarın nasıl yapıldığının kodudur. Örneğin: kredi kartı. Nakit, çek gibi.

22 MÜŞTERİ SEGMENT TANIMLAMA: müşteri tanımlama FİYAT TANIMLAMA: müşterinin isteklerine göre fiyat tanımlama

23 UYRUK TANIMLAM: müşterinin hangi ülkede olduğunu tanımlama BAKIM İŞLEMLERİ FATURA TASARIMI: fatura irsaliyesini otelinizin kendine isteklerine göre faturasında müşterinin yada firmanın görmek istediği bilgiler görülür.

24 PARAMETRELER Tesis kodu: otelin polis emniyetine gönderilecek bilgilerin kodu Tesis şifresi: emniyet şifresi Fatura form adı: özel bir fatura irsaliyesi varsa faturanın adı Son fatura numarası: son kullanılan faturanın numarası K.D.V: k.d.v oranı

25

AKINSOFT Otel 4. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 11.01.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT Otel 4. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 11.01.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 11.01.2011 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı, tüm otel ve pansiyonlara hitap etmektedir. Rezervasyon, oda kayıt, odanın

Detaylı

HMS OTEL PROGRAMI KULLANIM KLAVUZU

HMS OTEL PROGRAMI KULLANIM KLAVUZU İÇİNDEKİLER HMS OTEL PROGRAMI KULLANIM KLAVUZU 1. ANASAYFA...3 2. MÜŞTERİLER...4 3. REZERVASYON...8 4. TAHSİLAT...11 5. ODA...14 6. EKSTRA...15 7. GİDERLER...19 8. BİLDİRİM...22 9. RAPOR...23 10. FATURA...28

Detaylı

AKINSOFT WOLVOX Otel. Yardım Dosyası

AKINSOFT WOLVOX Otel. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 01.02.02 Tarih: 14.01.2015 1 İÇİNDEKİLER 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. GENEL ÖZELLİKLER..11 3. REZERVASYON...17 4. RESEPSİYON.24 5. ODALAR YÖNETİMİ...

Detaylı

AKINSOFT NetFoto. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 27.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT NetFoto. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 27.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 27.12.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı tüm fotoğraf sütüdyolarına hitap etmektedir. A-) Güvenli hızlı ve çok

Detaylı

AKINSOFT ProKuaför. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT ProKuaför. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.12.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ Müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve kurumsallaşmak isteyen tüm kuaförlere hitap eden programı

Detaylı

DARA PLUS CARİ HESAP MODULU

DARA PLUS CARİ HESAP MODULU DARA PLUS CARİ HESAP MODULU İÇİNDEKİLER 1:CARİ HESAP -Cari kart açma ve değişiklik -Cari hareket giriş ve değişiklik -Yönetici işlemler -SMS gönderme -Plasiyer işlemleri -Cari hesap kargo etiketi -Raporlar

Detaylı

DARA PLUS RESTAURANT MODULU

DARA PLUS RESTAURANT MODULU 2015 DARA PLUS RESTAURANT MODULU İçindekiler DARA PLUS RESTAURANT MODULU YEMEK AÇMA VE DEGİŞİKLİK. 3 ANA YEMEK TANIMLAMA 3 REZERVASYON GİRİŞ VE DEĞİŞİKLİK.4 ADİSYON MODÜLÜ GÜNLÜK TAHSİLAT GİRİŞ EKRANI...5

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir.

Detaylı

AKINSOFT Müvekkilim. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 17.01.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT Müvekkilim. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 17.01.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 17.01.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı, avukatlık programıdır. Tüm hukuk büroları ile hukuk müşavirliği hizmeti alan işletmelere

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

WOLVOX ERP E-Business

WOLVOX ERP E-Business AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 Copyright 2011 İçindekiler Dizini 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...11 2. KULLANIMI...11

Detaylı

AKINSOFT RentAgent. Yardım Dosyası

AKINSOFT RentAgent. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 01.02.02 Tarih: 30.07.2015 1 İÇİNDEKİLER 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. ARAÇ KAYIT 7 3. CARİ.16 4. KİRALAMA 21 5. İŞLEM KAYIT 34 6. PERFORMANS

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ BİLGİSAYAR OTOMASYON PROGRAMLARI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

AKINSOFT NetDental. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.04.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT NetDental. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.04.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.04.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ Laboratuar ile çalışan doktor kayıtları, dişler üzerinde yapılan işlemler, doktorların ödeme bilgileri,

Detaylı

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0 TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU Sürüm 1.0 1 Yazarlar Ayten Gülen Bilge Altay Hakan Uygun Lisans Bu Doküman GNU FDL ile lisanslanmıştır. 2 İçindekiler Giriş...6 Başlangıç...6 Genel Yapı...6 MENÜLER...7

Detaylı

WOLVOX İnsan Kaynakları

WOLVOX İnsan Kaynakları AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı barkodlu proximity kartlar

Detaylı

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.08.2014 1 1- PROGRAM HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı zirai tarım ilaçları satan firmalara hitap etmektedir. Zirai ilaç kayıtları, formülasyon,

Detaylı

WOLVOX Mobil Satış PDA

WOLVOX Mobil Satış PDA AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 01.Mart.2011 Sayfa 1 İçindekiler Dizini 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. BAĞLANTISI VE KULLANIMI...3 2.1. Ayarlar...3 2.2. Merkez

Detaylı

WOLVOX Genel Muhasebe

WOLVOX Genel Muhasebe AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 İçindekiler Dizini 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...4 2. RAPORLAMA İŞLEMLERİ

Detaylı

YORKA TİCARİ STARTER EĞİTİM DÖKÜMANI

YORKA TİCARİ STARTER EĞİTİM DÖKÜMANI YORKA TİCARİ STARTER EĞİTİM DÖKÜMANI Yorka Ticari Starter Yazılımı, Temel ön muhasebe ve cari ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmış bir versiyondur. 5 Ana modülden oluşmaktadır: Cari Hesaplar Stok

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

InnGenius. InnGenius Ana Ekran...2. Rezervasyon İşlemleri...4. Grup Rezervasyon İşlemleri...8. Housekeeping...10

InnGenius. InnGenius Ana Ekran...2. Rezervasyon İşlemleri...4. Grup Rezervasyon İşlemleri...8. Housekeeping...10 InnGenius Vega Yazılım ın en son ürünü InnGenius PMS küçük ve orta ölçekli otel,motel, pansiyon gibi misafir ağırlayan işletmelerin oda kontrolü, satış kanallarının yönetimi ve perakende satışlarını kontrol

Detaylı

AKINSOFT NetSürücü. Yardım Dosyası

AKINSOFT NetSürücü. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 01.02.02 Tarih: 10.02.2015 1 İÇİNDEKİLER 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. KAYIT..6 3. MUHASEBE.20 4. BANKA 26 5. ARAÇ TAKİP.28 6. DERS PROGRAMI.32

Detaylı

YORKA YAZILIM Yorka Ticari Entegre

YORKA YAZILIM Yorka Ticari Entegre YORKA TİCARİ ENTEGRE EĞİTİM DÖKÜMANI ÖNSÖZ Yorka Ticari Entegre Yazılımı, en basitten en üst seviyeye kadar tüm firmaların kayıtlarını tutma ve raporlamaya yönelik olarak hazırlanmış bir yazılımdır. Standart

Detaylı

TSN Portal. Kullanım Kılavuzu

TSN Portal. Kullanım Kılavuzu TSN Portal Kullanım Kılavuzu KAYAPORT 2012 1 İÇİNDEKİLER: A. TSN PORTAL SİSTEMİNE GİRİŞ 1. Başlarken 2. TSN Ekranına Giriş 3. TSN Portal Ara Yüzü 3.1. Menüler 3.1.1. Yeni Servis Kaydı 3.1.2. Servis Listesi

Detaylı

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz. Katipos cihazının montajı 2 Giriş 3 Kullanıcı tanımları ve yetkilendirme 3 Ürün (Stok) işlemleri 3 Stok tanımlama 4 Barkod ve raf etiketi yazdırma 4 Stok uyarı sistemi 5 Cari işlemleri 5 Cari tanımlama

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Program menülerine üst taraftaki ( 1 ) menülerden ve programın sol tarafındaki ( 2 ) menülerden ulaşabiliriz. Şu an okumakta olduğunuz yardım kitapçığında

Detaylı

AKINSOFT Franchise Server 2 Yardım Dokümanı

AKINSOFT Franchise Server 2 Yardım Dokümanı AKINSOFT Franchise Server 2 Yardım Dokümanı Doküman Versiyon: 01.02.02 Tarih: 03.03.2015 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ Franchise Server 2 programı; Franchising veren veya bağımsız birimlerinin satış

Detaylı