FRESH ANTALYA FUARI KAPSAMINDA MEYVA VE SEBZE SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN İTALYAN VE TÜRK İŞADAMLARININ İKİLİ GÖRÜŞME ORGANİZASYONU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FRESH ANTALYA FUARI KAPSAMINDA MEYVA VE SEBZE SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN İTALYAN VE TÜRK İŞADAMLARININ İKİLİ GÖRÜŞME ORGANİZASYONU"

Transkript

1 MACFRUT EKİM 2009 CESENA - İTALYA Istituto nazionale per il Commercio Estero Sezione per la promozione degli Scambi del Consolato Generale d'ltalia İtalyan Başkonsobsluğu Ticari ilişkileri Geliştirme Bölümü AGRİGES SRL Adresi: C/ da Selva di Sotto Z.l San Salvatore Telesino Web sitesi: Telefon: Faks: Katılacak şirket görevlisinin adı ve soyadı: Antonio Ardolino içindeki görevi: Pazarlama Sorumlu Yönetici in özellikleri: Kuruluş yılı 1998 AGRİGES, gerek tüm İtalya pazarında satışa sunulan ve gerekse dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen tarımsal organik ve organomineral gübre üretiminde lider konumda olan bir İtalyan kimya endüstrisi kuruluşudur. imiz, bitki üretimini ve onun hastalığa neden olan mikroorganizma ve zararlı böceklere karşı kendini savunma kapasitesini artırma özelliğine sahip olan yaprak gübresi, saf gübreler, taban gübresi, biyo-uyarıcı maddeler ve biyolojik ve konvansiyonel tarım ürünlerinin üretimi, pazarlanması ve satışı konusunda uzmandır Agriges esas itibariyle, ürünlerinin tüm Türkiye pazarında satışını gerçekleştirecek ve bununla birlikte teknik destek sağlayabilecek ticari partnerler (distribütörler) bulma konusu ile ilgilenmektedir. Bu itibarla şirketimiz, geniş teknik bilgiye ve tüm Türkiye'de yaygın bir teknik ve ticari dağıtım ağına sahip olan ve Türkiye pazarını çok iyi tanımasının sağladığı avantajlar sayesinde Agriges'in bu piyasaya girebilmesine yardımcı olacak kişi ve kuruluşlar ile görüşmeyi arzu etmektedir.

2 MÛCFRUT /! * EKİM 2009 lstituto nazionale per il Commercio Estero Sezione per la promoziorıe degli Scambi del Conso/ato Generale d'ltalia CESENA - İTALYA... T.... İtalyan Başkonsobsluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümü G RAZİ ANI PACKAGİNG Adresi: Via Quinto Bucci 90/100 Cesena Web sitesi: Telefon: Faks: Katılacak şirket görevlisinin adı ve soyadı: Marco Garavini içindeki görevi: İhracat Müdürü in özellikleri: Kuruluş yılı Graziani Enrico 1962 (ilk kurulan şirket) / Graziani Roberto e F.lli & Co. Sas 1989 (bugün mevcut şirket) imiz tarım sanayi ve endüstriyel sektörlere yönelik olarak ambalaj ve paketleme alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu faaliyetler arasında Magic Corner tescili markası ile üstün kaliteli kağıttan yapılan palet köşebentleri, her türlü malın nakliyesi ve yerinden oynatılmasında kullanılan çok dayanıklı ve Magic Strap markalı plastik bantlar, ve ürün ambalajında kullanılan değişik türde tüm kağıt malzemenin üretimi ve satışı öne çıkmaktadır. Ambalaj Özellikle köşebent ve bant ithal etme konusu ile ilgilenen ambalaj malzemesi bayileri ve distribütörleri. Benzer konular ile ilgilenen satış mümessilleri. Meyve ve sebze ihraç eden şirketler.

3 rmcfrur EKİM 2009 CESENA - İTALYA Istitırto nazionale per il Commercio Estero Sezhneperlapromozione degli Scambidel Consolato Generale d'ltalia İtalyan Başkonsobsluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümü İMC - IMC Türkiye Adresi: İzmir Cad. 3/17 Kızılay - Ankara Web sitesi: Telefon: Faks: Katılacak şirket görevlisinin adı ve soyadı: Levent Yıldız içindeki görevi: Teknik Müdür in özellikleri: Kuruluş yılı Tarım ve tarım ürünleri için belgelendirme hizmetleri. Biyolojik Tarım (UE, NOP, JAS, Quebec), Globalgap, İSO 9000; İSO 14000, ISO 22000, İSO 22005/ şube ve bayi izlenebilirliği, Kalite kontrol. GÖRÜŞME TALEP EDİLEN ŞİRKET TURU Türkiye pazarı ve/veya ihracat için belgelendirme konusu ile ilgilenen imalât firmaları

4 MOCFRUT / EKİM 2009 Istituto nazionale per il Commercio Estero Sezione per la promozbne degli Scambi del Consolato Generale d'ltalia CESENA - İTALYA italyan Ticaret Merkezi italyan Başkonsobsluğu Ticari İlişkibri Geliştirme Bölümü Cesena Fiera S.p.A Adresi: Via Dismano 3845 Pievesestina di Cesena (FC) Web sitesi: Telefon: Faks: Katılacak şirket görevlisinin adı ve soyadı: Valentina Piraccini içindeki görevi: Yurtdışı İlişkiler Ofisi Sorumlusu in özellikleri: Kuruluş yılı 1983 Meyve ve sebze üretimi, soğukta muhafaza edilmesi, satışı ve nakliyesine yönelik makineler ile teknoloji ve diğer servisler ile ilgili Uluslararası Sergi ve Fuarlar Katılımcı sektörler aşağıda belirtilmiştir: > TOHUMLAR, MEYVE-SEBZE FİDANI ÜRETİMİ > ÜRETİM İÇİN GEREKLİ MAKİNELER VE TEKNİK ARAÇLAR > MEYVE SEBZE ÜRETİMİ VE TİCARETİ >AYIRMA İÇİN GEREKLİ MAKİNELER VE TEKNOLOJİLER > AMBALAJ İÇİN GEREKLİ MAKİNELER >PAKETLEME VE AMBALAJ MALZEMELERİ >FRESHCUT - SALON IV BİTKİ BAZLI ÜRÜN YELPAZESİ & HAZİR TAZE ÜRÜNLER >LOJİSTİK, SOĞUKTA MUHAFAZA ETME, NAKLİYE Fuar sektörü. Sektörel dernekler, aynı sektöre yönelik olarak İtalya ile ithalat- ihracat ilişkisi bulunan makine ve üretim alanında faaliyet gösteren şirketler ve diğer ilgili kuruluşlar.

5 MâCFRUT / EKİM 2009 Istituto nazionale per il Commercio Estero Sezione per la promozione degli Scambidel Consolato Generale d'ltalia CESENA-İTALYA italyan Ticaret Merkezi italyan Başkonsolosluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümü Mediterranean Fruit Company Adresi: Via Dismano 3845 Pievesestina di Cesena (FC) Web sitesi: Telefon: Faks: Katılacak şirket görevlisinin adı ve soyadı: Federico Milanese içindeki görevi: Koordinatör in özellikleri: Hizmet sektöründe faaliyetlerini sürdüren şirketimiz, ortak şirketlerimizin uluslararası konuma gelme sürecine yardımcı olmakta, ortak şirketlerimize ticari hizmetler vermekte ve onların ihracat faaliyetlerini geliştirmekte, özel fuarlara katılmakta ve yabancı sebze üretimi şirketlerine iştiraklerde bulunmaktadır. Esas itibariyle, ortak şirketlerimizin faaliyetlerini geliştirmek hedefi ön plana çıkmaktadır, bu şirketler: APOFRUIT 1TAL1A, Tarım Kooperatifi şirketi Taze sebze ve meyve üretimi ve ticareti 1NTESA, Tarım Kooperatifi şirketi Taze ve dönüştürülmüş sebze ve meyve üretimi ve ticareti Mazzoni s.p.a. Taze ve dondurulmuş sebze ve meyveler ile fidan yetiştirme malzemelerinin üretimi ve ticareti. Hizmet sektörü. Sektörel dernekler, aynı sektöre yönelik olarak İtalya ile ithalat- ihracat ilişkisi bulunan makine ve üretim alanında faaliyet gösteren şirketler ve diğer ilgili kuruluşlar.

6 fkzacfftlft EKİM 2009 Istituto nazionale per il Commercio Estero Sezione per la promozione degli Scambi del Consolato Generale d'ltalia CESENA - İTALYA,,.... İtalyan Başkonsolosluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümü SORMA S.P.A. Adresi: Via Delle Mele 65 CESENA XUeb sitesi: Telefon: Faks: Katılacak şirket görevlisinin adı ve soyadı: Alberto Partisani içindeki görevi: Bölge Müdürü in özellikleri: Kuruluş yılı 1975 Sebze ve meyve ürünlerinin paketlenmesi için gerekli otomatik makinelerin tasarımı ve üretiminde lider kuruluştur. Sebze ve meyve sektörü. Sebze ve meyve ürünleri üreticileri / ihracatçıları Sebze ve meyve ürünleri işleyen depolar

7 hzacfrut EKİM 2009 \stimo nazionale per il Commercio Estero Sezione per la promozbne degli Scambi del Consolato Generale d'ltalia CESENA-İTALYA fanyan Ticaret Merkezi İtalyan Başkonsobsluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümü UN1TEC S.p.A Adresi: Via Provinciale Cotignola, 20/9 Lugo, (RA) Web sitesi: Telefon: Faks: Katılacak şirket görevlisinin adı ve soyadı: Müh. NourElDin Abdrabbo içindeki görevi: Müdür in özellikleri: Kuruluş yılı 1993 Unitec S.p.A, taze meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi için kalitenin belirlenmesi amacıyla kalibrasyon sistemlerinin üretilmesi sektöründe lider bir kuruluştur. imizin elde ettiği başarının anahtarı, sürekli araştırma yapmak ve ileri teknoloji ile kurulan sistemlerden yararlanarak yeni ürünlerin geliştirilmesini sağlamaktır. Elektromekanik Sebze ve Meyve sektöründe faaliyet gösteren üretici ve operatör şirketler.

8 MâGFRt/r EKİM 2009 Istituto nazionale per il Commercio Estero Sez/one per la promozbne degli Scambi del Consolato Generale d'ltalia CESENA - İTALYA. T İtalyan Başkonsolosluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümü FRESH ANTALYA FUARI KAPSAMINDA MEYVE VE SEBZE SEKTÖRÜNDE FAALİYET l.lp.a. Divisione İLİP Adresi: Via Castelfranco, 52 Bazzano (Bo) İtalya Web sitesi: Telefon: Faks: Katılacak şirket görevlisinin adı ve soyadı: Mauro Stipa içindeki görevi: İthalat Müdürü in özelliklen: Kuruluş yılı 1962 Sebze ve meyve paketlenmesi için plastik ambalaj projelendirilmesi ve üretilmesi Plastik ambalaj Sebze ve Meyve paketleme sektöründe faaliyet gösteren distribütör şirketler.

9 t â L A C F R U T / J EKİM 2009 Istituto nazionale per il Commercio Estero Sezione per la promozbne degli Scambidel Consolato Generale d'ltalia CESENA - İTALYA s., T-. M ^ Kalyan Ticaret Merkezi kalyan Başkonsolosluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümü FRESH ANTALYA FUARI KAPSAMINDA MEYVE VE SEBZE SEKTÖRÜNDE FAALİYET L GOBBI Sri Adresi: Via Vallecalda, 33 Campo Ligure Web sitesi: Telefon: Faks: in özellikleri: Kuruluş yılı 1952 Tarım ilaçlan ve doğal gübreler, yosun bazlı ürünler, aşılama için balmumu yapıştırıcıları ve şeritlerin üretimi Tarım alanında faaliyet gösteren (gübre, tarım ilaçlan vb.) üretici ve distrübütör şirketler.

10 M&CFRUT EKİM 2009 CESENA - İTALYA Istituto nazionale per il Commercio Estero Sezione per la promozione degli Scambl del Consolato Generale d'ltalia italyan Başkonsolosluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bolümü FRESH ANTALYA FUARI KAPSAMINDA MEYVE VE SEBZE SEKTÖRÜNDE FAALİYET adı: - STAND N.4I -HALL6 Adres : Tel: Fax: Web adres : Faaliyet alanınız: Görüşmeye katılacak olan kişi adı : Pozisyonu: GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİZ ŞİRKETİ İŞARETLEDİĞİNİZ TAKTİRDE GÖRÜŞME TALEBİNİZ KABUL EDİLECEKTİR. 1) AGRİGES SRL ( ) 6) L.GOBBI SRL ( ) 2) CESENA FIERA SPA ( ) 7) MEDITERRANEAN FRUIT COMPANY ( ) 3) GRAZİANİ PACKAGING ( ) 8) SORMA SPA ( ) 4) I.L.P.A. DIVISIONE İLİP ( ) 9) UNITEC SPA ( ) 5) IMC Türkiye ( ) Lütfen formu eksiksiz doldurup no. lu fax numarasına veya adresine 23 Şubat 2009 tarihine kadar gönderiniz. Görüşmeler ücretsizdir ayrıca tercümanlık hizmeti mevcuttur.

YENİ WEB SİTEMİZ YAYINA BAŞLADI USB, FİDE, FİDAN, TOHUM ÜRETİCİLERİNE GLOBALG.A.P BELGELENDİRME HİZMETİNE BAŞLIYOR

YENİ WEB SİTEMİZ YAYINA BAŞLADI USB, FİDE, FİDAN, TOHUM ÜRETİCİLERİNE GLOBALG.A.P BELGELENDİRME HİZMETİNE BAŞLIYOR Yıl: 1, Sayı: 3 www.usb-tr.com USB Ulusal Sistem Belgelendirme den Haberler USB DEN HABERLER YENİ WEB SİTEMİZ YAYINA BAŞLADI Sürekli iyileştirme faaliyetlerimiz çerçevesinde ele alınarak çok daha fonksiyonel

Detaylı

2. Uluslararası Nitelikteki Yurtiçi İhtisas Fuarlarının Desteklenmesi

2. Uluslararası Nitelikteki Yurtiçi İhtisas Fuarlarının Desteklenmesi BÖLÜM IX: İHRACATTA DEVLET DESTEKLERİ 53. İhracatçıya Ne Çeşit Devlet Yardımları Sağlanmaktadır? İhracata Yönelik Devlet Yardımları 10 adet destek programından oluşmakta olup, yardımların uygulanmasında

Detaylı

USB Ulusal Sistem Belgelendirme den Haberler

USB Ulusal Sistem Belgelendirme den Haberler Yıl: 1, Sayı: 2 www.usb-tr.com USB Ulusal Sistem Belgelendirme den Haberler USB DEN HABERLER TÜRKİYE NİN İLK GLOBALG.A.P BELGESİ USB DEN Türkiye nin ilk GLOBALG.A.P belgesini CMi güvencesi ile tescilli

Detaylı

USB Ulusal Sistem Belgelendirme den Haberler

USB Ulusal Sistem Belgelendirme den Haberler Yıl: 1, Sayı: 1 www.usb-tr.com USB Ulusal Sistem Belgelendirme den Haberler Sevgili Dostlar, Bir süredir çıkarmayı planladığımız bültenimizi sizlerin de önerileriyle hazırlamış bulunuyoruz. Öneri ve görüşlerinize

Detaylı

BİLGİ NOTU. Devlet Yardımları. Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen İhracata Yönelik Devlet Yardımları. Serdar Hasan AYDOĞAN Şube Müdürü 01.07.

BİLGİ NOTU. Devlet Yardımları. Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen İhracata Yönelik Devlet Yardımları. Serdar Hasan AYDOĞAN Şube Müdürü 01.07. 2013 BİLGİ NOTU Devlet Yardımları Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen İhracata Yönelik Devlet Yardımları Serdar Hasan AYDOĞAN Şube Müdürü 01.07.2013 BİLGİ NOTU Konu Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen

Detaylı

15 18 HAZİRAN 2015 FRANKFURT - ALMANYA

15 18 HAZİRAN 2015 FRANKFURT - ALMANYA ACHEMA 2015 ULUSLARARASI KİMYA VE İŞLEME SANAYİ FUARI ZİYARET RAPORU 15 18 HAZİRAN 2015 FRANKFURT - ALMANYA Aykut TERZİOĞLU Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü Fuarcılık Şefi 1 ACHEMA 2015 ULUSLARARASI KİMYA

Detaylı

Yapılacak çalışmanın amacı, yukarıda belirtilen yelpazede faaliyet gösteren Türk ve İtalyan taraflarının işbirliğine bir ivme kazandırmaktır.

Yapılacak çalışmanın amacı, yukarıda belirtilen yelpazede faaliyet gösteren Türk ve İtalyan taraflarının işbirliğine bir ivme kazandırmaktır. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Darulbedai Cad. N.60 34267 Harbiye - Istanbul Tel : 0212-373 03 00 (pbx) Fax : 0212-241 82 23 Email: istanbul@istanbul.ice.it Web : http://www.iceistanbul.com http://www.ice.gov.it/estero2/istanbul

Detaylı

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ 1. Uluslararası Nitelikteki Yurt İçi İhtisas Fuarlarının Desteklenmesi Amaç: Uluslararası nitelikteki yurtiçi

Detaylı

TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ

TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ Ağustos 2013, sayı:81 Mart 2012, sayı:72 Bu sayımızda neler var: Yan Sanayi Fuarları: *Midest Yan Sanayi Fuarı *Hannover Sanayi Fuarı Mutlaka Takip Etmelisiniz: *ASELSAN

Detaylı

Uluslararası Nitelikteki Yurt İçi İhtisas Fuarlarının Desteklenmesi. Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi

Uluslararası Nitelikteki Yurt İçi İhtisas Fuarlarının Desteklenmesi. Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi 1 Uluslararası Nitelikteki Yurt İçi İhtisas Fuarlarının Desteklenmesi 2 Çevre Maliyetlerinin Desteklenmesi 3 Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) Yardımı 4 İstihdam Yardımı 5 Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar

Detaylı

FİRMA PROFİLİ. Babbi Srl

FİRMA PROFİLİ. Babbi Srl Babbi Srl BABBI SRL YETKİLİ KİŞİ ADI VE GÖREVİ ALESSANDRO CANGINI AVRUPA İHRACAT MÜDÜRÜ ADRES VIA CADUTI DI VIA FANI,80 47032 BERTINORO (FC) İTALYA TELEFON / FAKS 0039 0 543 448598 0039 0543 449010 a.cangini@babbi.it

Detaylı

DÜSSELDORF - NIEDERRHEIN TÜRK TİCARET MERKEZİ

DÜSSELDORF - NIEDERRHEIN TÜRK TİCARET MERKEZİ DÜSSELDORF - NIEDERRHEIN TÜRK TİCARET MERKEZİ Almanya da organizasyonunu gerçekleştirmekte olduğumuz Düsseldorf - Niederrhein Türk Ticaret Merkezi ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Organizasyonu

Detaylı

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov. 2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.tr DESTEKLEME FİYAT VE İSTİKRAR FONU DFİF Kapsamında Yapılan

Detaylı

ECOCERT ORGANİK SERTİFİKASYON BAŞVURU FORMU

ECOCERT ORGANİK SERTİFİKASYON BAŞVURU FORMU ECOCERT ORGANİK SERTİFİKASYON BAŞVURU FORMU Lütfen bu formu mümkün olduğunca detaylı doldurunuz: Ürünlerinizin sertifikasyonu için hazırlanacak olan fiyat teklifinde burada verdiğiniz bilgiler kullanılacaktır.

Detaylı

Türkiye den Tarım sektörü ile ilgili firmaların yeni pazarlara açılabilmesi ve ticari potansiyelini genişletmesi,

Türkiye den Tarım sektörü ile ilgili firmaların yeni pazarlara açılabilmesi ve ticari potansiyelini genişletmesi, SAYIN YETKİLİ; Türkiye ve KKTC Tarım sektörünü bir araya getirmeyi amaçladığımız Türkiye&Kıbrıs Tarım sektör buluşması (ortak iş platformu) organizasyonu 01-04 Nisan 2010 tarihleri arasında Girne Acapulco

Detaylı

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov. 2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.tr İhracatı artırmak lazım Markalaşma Pazar Çeşitlemesi İnovasyon/AR-GE

Detaylı

112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ

112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ 112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI LERİ (İhracat Destekleri) Nisan 2013 Kars YDO SUNUŞ Türkiye ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ ler yaratmış oldukları istihdam ve katma değer ile Serhat Bölgesi nin ekonomik

Detaylı

25 28 ŞUBAT 2015 ANTALYA

25 28 ŞUBAT 2015 ANTALYA ANFAŞ FOOD PRODUCT GIDA İHTİSAS FUARI ŞEMSİYE STAND ORGANİZASYONU RAPORU 25 28 ŞUBAT 2015 ANTALYA Ahmet SABUNCU Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü Fuarcılık Masası Uzmanı 1 22.ULUSLARARASI ANFAŞ FOOD PRODUCT

Detaylı

İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI

İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI Araştırma-Geliştirme (AR-GE) Yardımları Uluslararası Nitelikteki Yurtiçi İhtisas Fuarlarının Desteklenmesi Yurtdışında Milli veya Bireysel Düzeyde Gerçekleştirilen Fuar

Detaylı

Hollanda İş Gezisi Raporu (29 Eylül - 1 Ekim 2014)

Hollanda İş Gezisi Raporu (29 Eylül - 1 Ekim 2014) Hollanda İş Gezisi Raporu (29 Eylül - 1 Ekim 2014) TC Karacadağ Kalkınma Ajansı - Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası - KOSGEB Diyarbakır Hizmet Müdürlüğü Selçuk MENGÜVERDİ Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır

Detaylı

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov. 2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.tr İhracatı artırmak lazım Markalaşma Pazar Çeşitlemesi İnovasyon/AR-GE

Detaylı

BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET DESTEKLERİ

BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET DESTEKLERİ BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET DESTEKLERİ Sadettin DİKMEN Şubat 2015 SUNUM PLANI I. ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME (AR-GE) YARDIMLARI II. ULUSLARARASI NİTELİKTEKİ YURT İÇİ FUARLARIN DESTEKLENMESİ

Detaylı

T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI

T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI İİB OAİB AKİB EİB 2.ULUSAL M BiLYA TASARIM YARISMASI. E V O F i S M U T F A K - B A N Y O X-09 İHRACATÇI BİRLİKLERİ 2.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI X - 09 Son

Detaylı

BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET (EKONOMİ BAKANLIĞI) DESTEKLERİ

BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET (EKONOMİ BAKANLIĞI) DESTEKLERİ BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET (EKONOMİ BAKANLIĞI) DESTEKLERİ Hasan YÜKSEK Eylül 2012 SUNUM PLANI I. ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME (AR-GE) YARDIMLARI II. ULUSLARARASI NİTELİKTEKİ YURT İÇİ FUARLARIN

Detaylı

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ Bu çalışmada güncel Ekonomi Bakanlığı desteklerinin derlenmiş listesi bulunmaktadır. Derlenen bilgiler Ekonomi Bakanlığı nın web sitesinden alıntıdır. Doğu Karadeniz Kalkınma

Detaylı

15 17 KASIM 2012 FRESHANTALYA ULUSLARARASI MEYVE, SEBZE,LOJİSTİK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI

15 17 KASIM 2012 FRESHANTALYA ULUSLARARASI MEYVE, SEBZE,LOJİSTİK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI 15 17 KASIM 2012 FRESHANTALYA ULUSLARARASI MEYVE, SEBZE,LOJİSTİK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI Anfaş FreshAntalya Fuar Hakkında Türkiyenin ilk ve tek sebze meyve fuarı 142 katılımcı firma, 1000 yabancı ziyaretçi,

Detaylı

Devletimiz Yurtdışında iş yapan Türk Firmalarına yönelik 11 kalem ve alt başlıklarında çeşitli destek. programları bulunmaktadır.

Devletimiz Yurtdışında iş yapan Türk Firmalarına yönelik 11 kalem ve alt başlıklarında çeşitli destek. programları bulunmaktadır. İhracat Destekleri Devletimiz çeşitli kurumlar vasıtasıyla 11 konu başlığında ihracata yönelik destekler vermektedir. Her bir destekte kendi içinde çeşitli alt başlıklara ayrılmaktadır. Bundan dolayı hangi

Detaylı

DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ?

DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ? PH Bağımsız Denetim & Yeminli Mali Müşavirlik DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ? PH Bağımsız Denetim & Yeminli Mali Müşavirlik DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ? Türkiye nin ekonomik görünümü, bölgesel

Detaylı

SİZİ DİNLİYORUZ ve SİZE UYGUN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETİYORUZ

SİZİ DİNLİYORUZ ve SİZE UYGUN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETİYORUZ SİZİ DİNLİYORUZ ve SİZE UYGUN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETİYORUZ INTERMARK BUSINESS CONSULTANCY 1 www.intermark.com.tr INTERMARK YÖNETİM DANIŞMANLIĞI olarak bizler, 10 yıli aşkın süredir müşterilerimize nitelikli

Detaylı