ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ"

Transkript

1 ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: PINAR SEDEN MERAL Doğum Tarihi: Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans İtalyan Dili ve Edebiyatı İstanbul Üniversitesi 1999 Y. Lisans Genel Gazetecilik Marmara Üniversitesi 2002 Doktora Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Marmara Üniversitesi 2007 Yüksek Lisans Tez Başlığı (özeti ekte) ve Tez Danışman(lar)ı : İnternet Gazeteciliğinin Geleneksel Medya Yapısı Üzerine Etkileri Danışman: Prof.Dr. Uğur Dai Doktora Tezi/S.Yeterlik Çalışması/Tıpta Uzmanlık Tezi Başlığı (özeti ekte) ve Danışman(lar)ı : Bankacılık Sektöründe Kurumsal Reklam Analizi: Hsbc ve Türkiye İş Bankası Uygulamaları Danışman: Prof.Dr. Uğur Dai Görevler: Görev Görev Yeri Yıl Unvanı Ar.Gör. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr.Ar.Gör. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yar.Doç. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Yönetilen Yüksek Lisans Tezleri :.. Yönetilen Doktora Tezleri/Sanatta Yeterlik Çalışmaları : Projelerde Yaptığı Görevler :...

2 İdari Görevler : Halkla İlişkiler ve Tanıtım Program Başkanı Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler : Ödüller : Son iki yılda verdiği lisans ve lisansüstü düzeydeki dersler (Açılmışsa, yaz döneminde verilen dersler de tabloya ilave edilecektir): Akademik Yıl Dönem Dersin Adı Haftalık Saati Öğrenci Teorik Uygulama Sayısı Reklamcılık (1. Öğretim) Reklam Kampanyalari ve Ölçümleme (1. Öğretim) Güz Reklam Kampanyalari ve Ölçümleme (2. Öğretim) Marka ve Kurumsal İmaj Tasarımı (1. Öğretim) Marka ve Kurumsal İmaj Tasarımı (2. Öğretim) Davraniş Bilimleri İlkbahar Güz Müşteri Ilişkileri Yönetimi Marka Yönetimi (1. Öğretim) Marka Yönetimi (2. Öğretim) Reklamcılık (1. Öğretim) Reklamcılık (2. Öğretim) Halkla İlişkiler ve Reklamcılıkta Yazım ve Sunum Teknikleri (1. Öğretim) Marka ve Kurumsal İmaj Tasarımı (1. Öğretim) Bağımsız Araştırma İletişim ve Öğrenme Becerileri Kişilerarası İletişim Endüstriyel İlişkiler (1. Öğretim) İlkbahar Endüstriyel İlişkiler (2. Öğretim) 20 Reklam Kampanyaları ve Uygulamaları (1. Öğretim) Bitirme Projesi (1. Öğretim) Marka Yönetimi (1. Öğretim)

3 ESERLER A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler : A1. Meral, Pınar Seden (2013) Tracing The Corporate Governance And Corporate Social Responsibility (Csr) Activities Of Logistics Sector İn Turkey: An İnquiry Of Company Web Site Applications, African Journal of Business Management Vol. 7(7), pp , 21 February, 2013 Available online at ISSN A2. Yazıcıoğlu, Deniz Ayşe ve Meral, Pınar Seden (2011) İç Mekân Tasarımının Kurum Kimliğine Uygunluğunun Ölçülmesine Yönelik Yöntem Önerisi Yalova: Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, Yıl: 1, Sayı: 1, Ekim 2010-Mart 2011, ss , ISSN: A3. Meral, Pınar Seden (2009) En Beyaz Çamaşırları En Ucuza Kim Yıkar? Reklam, Toplumsal Cinsiyet Kalıp Yargıları ve İktidar, Fatih Üniversitesi Civilacademy Sosyal Bilimler Dergisi, Yıl: Kış 2008, Sayı: 3, Cilt: 6, ss , ISSN: (Gale Cengage Learning tarafından indexlenmektedir.) A4. Meral, Pınar Seden ve Samav Uğursoy, Ahu (2008) Kim Korkar Hain Krizden? Kriz Yönetiminde Kurumsal Kimlik Stratejisi, Fatih Üniversitesi Civilacademy Sosyal Bilimler Dergisi, Yıl: Yaz 2007, Sayı: 2, Cilt: 5, ss , ISSN: (Gale Cengage Learning tarafından indexlenmektedir.) A5. Meral, Pınar Seden (2008) Bankacılık Sektöründe Kurumsal Reklam Uygulamaları: HSBC ve Türkiye İş Bankası Örneği, Bişkek: Kırgızistan Manas Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, Yıl: 8, Sayı:20, 2008, ss , ISBN: ; ISSN: B. Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan bildiriler : B1. Meral, Pınar Seden (2010) Tracing the Corporate Governance and CSR Activities of Logistics Sector in Turkey An Inquiry of Company Web Site Applications, 8èmes Rencontres Internationales de la Recherche en Logistique, Bordeaux, Fransa, 29 Eylül 1 Ekim B2. Karabulut, Nejla; Meral, Pınar Seden; Tezcan, Erman (2010) Üniversite Gençliği İnteraktiviteyi Ne Kadar Biliyor? Yükseköğretim Öğrencileri Arasında İnteraktivite Kavramı İle İlgili Farkındalık Araştırması, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, International Conference of New Media and Interactivity, Nisan 2010, ss , ISBN: B3. Meral, Pınar Seden ve Samav Uğursoy, Ahu (2007) Televizyon Reklamlarında Çocuklara Yönelik Gizli Şiddet: Tüketime Bağlı Anne-Baba Sevgisi, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, 4. Uluslararası Çocuk ve İletişim Kongresi ile 4. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali ve Kongresi, Ekim 2007, ss B4. Meral, Pınar Seden (2006) RSS ile Yeni İnternet Gazeteciliği: Ekolay.net Örneği, Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Yeni İletişim Ortamları ve Etkileşim Konferansı, 1-3 Kasım 2006, ss , ISBN:

4 C. Yazılan Ulusal ya da Uluslararası Kitaplar Veya Kitaplarda Bölümler : C1. Yazılan Ulusal Kitaplar C1a. Meral, Pınar Seden (2011), Yeni Başlayanlar İçin Kurumsal Kimlik ve Marka, Ankara: Detay Yayınları. C2. Yazılan Ulusal Kitap Bölümleri C2a. Meral, Pınar Seden (2011) Televizyonun Çocuğa Yönelik Reklamları Bağlamında Yasal Düzenlemeler, Çocuk Hakları ve Medya içinde, İstanbul: Çocuk Vakfı Yayınları, s , ISBN: C2b. Meral, Pınar Seden (2009) İktidar İmgesinin Reklamdaki Sunumu: Ayşe Teyze nin Bembeyaz Çamaşırları Medya Eleştirileri 2009 Bilinç Endüstrisinin İktidar ve Siyaset Pratikleri, Can Bilgili ve Zeynep Karahan Uslu (Ed.) İstanbul: Beta Yayınları, ss , ISBN: C2c. Meral, Pınar Seden (2009) Haberlere Kliklediniz: İnternet Ortamında İçerik Yönetimi ve Habercilik, Değişen İletişim Ortamında Etkileşimli Pazarlama içinde, Lemi Baruh ve Müberra Yüksel (Ed.), İstanbul: Doğan Yayıncılık, ss.53-74, ISBN: C2d. Meral, Pınar Seden (2008) Küreselleşme ya da Emperyalizm: Değişen Gündelik Hayatın Reklamlardaki Yeni Yüzü Medya Eleştirileri 2008 Küreselleştirme Makinesi: Medya, Can Bilgili ve Nesrin Tan Akbulut (Ed.) İstanbul: Beta Yayınları, ss , ISBN: C2e. Ersöz, Selva ve Meral, Pınar Seden (2007) İnternet Okuryazarlığı ve Dijital Uçurum, Medya Okuryazarlığı, Nurçay Türkoğlu, Melda Cinman Şimşek (Ed), İstanbul: Kalemus Yayınları, ss , ISBN: C2f. Meral, Pınar Seden (2007) Televizyonda Reklam Ve Gerçeklik: Kozmetik Reklamlarında Kadına Yönelik Şiddet, Medya Eleştirileri 2007, Can Bilgili (Ed.) İstanbul: Beta Yayınları, ss , ISBN: C2g. Meral, Pınar Seden (2006) İnternet Gazeteciliğinin Geleneksel Medya Yapısı Üzerine Etkileri, Bilişim Hukuku, Mete Tevetoğlu (Derleyen), Kadir Has Üniversitesi Yayınları, ss , ISBN: C2h. Kotaman, Aslı ve Meral, Pınar Seden (2006) Televizyonda Yayınlanan Kadın Programlarının Eleştirisi: Biz Bize Programı Örneği, Medya da Yer Almayanlar (Medya Eleştirileri 2006), Can Bilgili (Ed.) İstanbul: Beta Yayınları, ss , ISBN: C3. Kitap Editörlükleri C2a. Meral, Pınar Seden (2013) (Ed.), Lojistikte Güncel Konular, İstanbul: Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Yayınları, ISBN:

5 D. Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makaleler : D1. Meral, Pınar Seden (2011) Elektronik Panoptikon Ya Da Gönüllü Mahkumluk: Modern Hayatta Merak Ve Sosyal Gözetleme, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Çalışmaları Dergisi, Güz 2010 / Sayı No:12, ss , ISSN No: D2. Meral, Pınar Seden (2008) Bankacılık Hizmetlerinde İletişim Süreci: Bankalarda Reklam Faaliyetleri, Marmara Üniversitesi Öneri Dergisi, Sayı: 30, Yıl: 15, Haziran 2008, ss , ISSN: D3. Meral, Pınar Seden (2007) Finansal Hizmet İşletmelerinde Kurumsal Reklamcılık, İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dergisi, Yıl: 2007, Sayı:29, ss , ISSN: X. D4. Meral, Pınar Seden (2005) Enflasyon ve Enflasyonun Okuma Alışkanlığına Etkisi, Erciyes Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi, Yıl:2005/2, Sayı: 19, ss , ISSN: E. Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildiriler: E1. Meral, Pınar Seden (2006) Kurumsal Reklam Kavramı ve Bankacılık Sektöründeki Kurumsal Reklam Örnekleri, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi II. Ulusal Halkla İlişkiler Sempozyumu Bildiri Kitabı (Sempozyum Programında Yer Almayan Ancak Bilim ve Danışma Kurulu Tarafından Kitapta Yayınlanmaya Değer Görülen Eser), Nisan 2006, ss F. Diğer yayınlar : F1. Uluslararası Bilimsel Toplantılarda Sunulan ve Bildiri Kitabında Özü Basılan Bildiri F1a. Yüksel, Müberra, Meral, Pınar Seden ve Kırgız, Ayça, (2007) Corporate Governance And Corporate Social Responsibility: An Inquiry Of The Web Sites As A Litmus Test For Interactive New Media, 6th Knowledge, Economy and Management Congress, Aralık 2007, Grand Cevahir Hotel & Convention Center, İstanbul, Türkiye, s.67. F1b. Meral, Pınar Seden ve Samav Uğursoy, Ahu (2007) Televizyon Reklamlarında Çocuklara Yönelik Gizli Şiddet: Tüketime Bağlı Anne-Baba Sevgisi, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, 4. Uluslararası Çocuk ve İletişim Kongresi ile 4. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali ve Kongresi, Ekim 2007, s F1c. Meral, Pınar Seden (2007) Health Advertising in Turkey. Probiotic Products Market: A Content Analysis, Ghent University, Health Promotion Ethics Conference, Eylül 2007, Gent, Belçika, s.69. F1d. Meral, Pınar Seden (2006) Internet Literacy and Digital Divide In Turkey, 5th Annual World Wide Forum, John Cabot University-Rome ve Regent University-Virginia Beach, 1-2 Aralık F1e. Meral, Pınar Seden (2005) 19. ve 20. YY DA Osmanlı Topraklarında Yaşayan Türk, Musevi, Rum Ve Ermeni Tebanın Giyim Alışkanlıkları ve Moda, Hacettepe Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü Günsal Renda Onuruna düzenlenen "Gelenek, Kimlik, Bireşim: Kültürel Kesişmeler Ve Sanat" Sempozyumu Kasım 2005, s.22.

6 F1f. Ersöz, Selva ve Meral, Pınar Seden (2005) İnternet Okuryazarlığı ve Dijital Uçurum, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, I. Uluslararası Medya Okuryazarlığı Konferansı, Mayıs 2005, s.14. F2. Uluslararası Bilimsel Toplantılarda Sunulan Bildiriler F2a. Kotaman, Aslı ve Meral, Pınar Seden La Violenza Verso Le Donne In Media E Le Campagne Contro La Violenza Come Un educazione Alternativa, Regent University (A.B.D.) ve John Cabot University (İtalya), Fourth Annual Worldwide Forum on Education and Culture, 30 Kasım 3 Aralık F3. Ulusal Bilimsel Toplantılarda Sunulan Bildiriler F3a. Meral, Pınar Seden (2008) Yeni İletişim Ortamında Medya İçeriği, Değişen İletişim Ortamında İnteraktif Pazarlama Konferansı,, Kadir Has Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Reklamcılık Bölümü, 30 Mayıs F3b. Meral, Pınar Seden (2006) Bankacılık Sektörünün Yazılı Ve Görsel Basında Çıkan Reklamlarının Kurumsal Kimliğe Etkisi, I. Ulusal Doktora Çalıştayı, Kadir Has Üniversitesi, İletişim Fakültesi, 2-3 Mart F4. Diğer Süreli Yayınlarda Yayımlanan Yazılar F4a. Meral, Pınar Seden (2011) 2010 Yılının On Teknolojik Gelişmesi, Akademi Beykoz içinde, Yıl: 2, Sayı: 4, s F4b. Meral, Pınar Seden (2011) En İyi On Bilimkurgu Kitabı, Akademi Beykoz içinde, Yıl: 2, Sayı: 4, s F4c. Meral, Pınar Seden (2011) Yosun Restaurant, Akademi Beykoz içinde, Yıl: 2, Sayı: 4, s F4d. Meral, Pınar Seden (2010) Plazaların Ortasında Bir Keyif Mekanı, Akademi Beykoz içinde, Yıl: 1, Sayı: 3, s F4e. Meral, Pınar Seden (2010) İstanbul u Anlatan En Güzel Kitaplar, Akademi Beykoz içinde, Yıl: 1, Sayı: 2, s F4f. Meral, Pınar Seden (2010) On Yılın Kitapları, Akademi Beykoz içinde, Yıl: 1, Sayı: 1, s. 96. F4g. Meral, Pınar Seden (2010) Bilimde On Yılın On Olayı, Akademi Beykoz içinde, Yıl: 1, Sayı: 1, s. 92. F4h. Meral, Pınar Seden (2010) On Yılın On Teknolojik Buluşu, Akademi Beykoz içinde, Yıl: 1, Sayı: 1, s. 90.

7 F4ı. Meral, Pınar Seden (2010) Pazarlama Aracı Olarak İnternet Reklamcılığı, Akademi Beykoz içinde, Yıl: 1, Sayı: 1, s. 26.