T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ"

Transkript

1 T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ

2 FAKÜLTEMİZ 4 TEMMUZ 1997 TARİHİNDE KURULMUŞTUR EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İTİBARİYLE 2425 ÖĞRENCİSİ BULUNMAKTADIR. HALKA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜN DE KAYITLI 683, GAZETECİLİK BÖLÜMÜ NDE KAYITLI 720, RADYO TELEVİZYON SİNEMA BÖLÜMÜ NDE 673, GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ NDE 202, REKLAMCILIK BÖLÜMÜ NDE 147 ÖĞRENCİ MEVCUDUMUZ VARDIR EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN İNGİLİZCE HAZIRLIK EĞİTİMİ BULUNMAKTADIR.

3 FAKÜLTEMİZ FAKÜLTEMİZİN EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA, ÇİFT ANADAL PROGRAMINI YÜRÜTMEYE BAŞLADIĞI FAKÜLTELER VE BÖLÜMLER İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ *İŞLETME BÖLÜMÜ *İKTİSAT BÖLÜMÜ *ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜ *ÇALIŞMA EKONOMİSİ BÖLÜMÜ *SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ *FELSEFE BÖLÜMÜ *TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ

4 FAKÜLTEMİZ BİREYSEL YETENEK VE NİTELİKLERİ ZENGİN, KÜLTÜREL BİRİKİMİ YÜKSEK, EN AZ BİR YABANCI DİL BİLGİSİNE SAHİP, TOPLUMSAL OLGULARI KOLAYLIKLA YORUMLAYABİLECEK, DUYARLI, BİREYSEL VE TOPLUMSAL HAKLARA SAYGILI, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNE VE BİLGİSAYARA HAKİM, VİZYONU GENİŞ, İLETİŞİM ALANINDA ARANILAN İLETİŞİMCİLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLEMEKTEDİR.

5 FAKÜLTE YÖNETİMİMİZ DEKAN PROF. DR. HASAN AKBULUT DEKAN YARDIMCISI DOÇ. DR. İDİL SAYIMER DEKAN YARDIMCISI DOÇ.DR. EMEL BAŞTÜRK AKÇA

6 BÖLÜMLERİMİZ

7 GAZETECİLİK HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA REKLAMCILIK GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

8 GAZETECİLİK BÖLÜMÜ

9 GAZETECİLİK BÖLÜMÜ AKADEMİK KADROMUZ PROF. DR. FÜSUN ALVER (BÖLÜM BAŞKANI) DOÇ. DR. EMEL BAŞTÜRK AKÇA YRD. DOÇ. DR. KERİM KARAGÖZ YRD. DOÇ. DR. BETÜL PAZARBAŞI YRD. DOÇ. DR. SELMA KOÇAKGÜL YRD. DOÇ. DR. İHSAN KARLI YRD. DOÇ. DR. GÜRSOY DEĞİRMENCİOĞLU ÖĞR. GÖR. FEHMİ KETENCİ ARŞ. GÖR. DR. YUSUF BUDAK ARŞ. GÖR. EBRU TURANLI ARŞ. GÖR. NESLİHAN YOLÇU

10 GAZETECİLİK BÖLÜMÜ HEDEFLERİMİZ OLAYLARIN AYRINTILARINI, NEDEN SONUÇ İLİŞKİLERİNİ, KİŞİLER VE OLAYLAR ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ OBJEKTİF OLARAK YANSITAN, TARAFSIZ-NESNEL HABER VERMEYİ İLKE EDİNEN, BASIN AHLAK VE MESLEK İLKELERİNE BAĞLI, TEKNİK BECERİ VE BİLGİSİ YÜKSEK İLETİŞİMCİLER YETİŞTİRMEKTİR.

11 GAZETECİLİK BÖLÜMÜ ANABİLİM DALLARI GENEL GAZETECİLİK, BASIN EKONOMİSİ VE İŞLETMECİLİĞİ, BİLİŞİM, BASIN YAYIN TEKNİĞİ

12 GAZETECİLİK BÖLÜMÜ DÜNYA BASINININ, ULUSAL BASININ, YEREL BASININ, İÇİNDE BULUNDUĞU KONUMU DİKKATE ALARAK; ÇOK YÖNLÜ BİR EĞİTİM VE ÖĞRETİM ANLAYIŞINI HEDEFLEMEKTEDİR.

13 GAZETECİLİK BÖLÜMÜ KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEK, AYDINLATMAK VE KAMUOYU OLUŞTURMAK HABER AJANSININ ANA HEDEFİDİR. HABER AJANSI İLE ÖĞRENCİLERİN; İLETİ, HABER VE HABER VERMEK KAVRAMLARINI UYGULAMA YOLUYLA ALGILAMALARINI VE ÖZÜMSEMELERİNİ SAĞLAMAKTADIR.

14 GAZETECİLİK BÖLÜMÜ MASAÜSTÜ YAYINCILIK, FOTOĞRAFÇILIK VE BİLGİSAYAR UYGULAMALARI ALANLARINDA ÖĞRENCİLERİMİZE HER AY HAZIRLANAN YENİ SAYISIYLA KENDİLERİNİ GELİŞTİREBİLME OLANAĞI SAĞLAMAKTADIR.

15 GAZETECİLİK BÖLÜMÜ FOTOĞRAF ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERİN FOTOĞRAF BİLGİSİNİ GELİŞTİRMEYE YÖNELİK ÇEKİM, BASKI, SERGİ VE PORTFOLYO HAZIRLAMA, FOTOĞRAF GEZİLERİ VE SÖYLEŞİLER DÜZENLEMEKTEDİR.

16 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜ

17 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜ AKADEMİK KADROMUZ DOÇ. DR. İDİL SAYIMER ÖĞR. GÖR. MERAL BERZAH ÖĞR. GÖR. TÜMAY CİĞERDELEN YRD. DOÇ. DR. SEVİM KOÇER YRD. DOÇ. DR. AYBİKE PELENK ARŞ. GÖR. KAAN BAYAR (GEÇİCİ GÖR.) ARŞ. GÖR. BANU KÜÇÜKSARAÇ ARŞ. GÖR. GÜLDEN ÖZKAN ARŞ. GÖR. DENİZ GÜVEN

18 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜ HEDEFLERİMİZ MESLEKİ ETİK DEĞERLERE BAĞLI, ÖZGÜR BİLİMİN IŞIĞINDA, SORGULAYAN, KENDİNİ ALANINDA GELİŞTİREN VE YENİLEYEN HALKLA İLİŞKİLER UZMANLARI YETİŞTİRMEKTİR.

19 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜ ANABİLİM DALLARI HALKLA İLİŞKİLER, REKLAMCILIK VE TANITIM, KİŞİLERARASI İLETİŞİM, ARAŞTIRMA YÖNTEM VE ÇÖZÜMLERİ

20 İletişim Yönetimi Olarak Halkla İlişkiler Günümüzde halkla ilişkiler, organizasyonların gelişmesini ve çalışanlar, gönüllüler, toplum, medya, kamu, müşteri, üyeler, finansal destekçiler gibi sosyal paydaşlarıyla karşılıklı ilişkilerini sürdürmesini destekleyen, özel ve kamu kuruluşları içinde bir yönetim fonksiyonudur. Çağdaş bir kuruluşla hedef kitlesi arasındaki karşılıklı iletişimi, anlayışı, kabulü ve isbirliğini oluşturmaya ve sürdürmeye yardımcı olan, sorun ve problemlerin yönetimini içeren, kamuoyuna cevap veren, kamuoyunun bilgilendirilmesi için yönetime yardımcı olan, kamu yararına hizmet etmek için yönetimin sorumluluğunu tanımlayan ve vurgulayan, eğilimleri önceden tahmin etmeye yardımcı olmak için bir erken uyarı sistemi gibi hizmette bulunan, değişikliklerden etkin bir biçimde faydalanmak için yönetime yardımcı olan ve baslıca araçları olarak ahlaki iletişim tekniklerini ve araştırmayı kullanan ayrıcalıklı bir yönetim fonksiyonudur halkla ilişkiler uzmanları yönetime stratejik danışmanlık yaparlar.

21 İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü halkla ilişkiler alanının akademik ve pratik tüm boyutlarında uzmanlaşmışiletişim profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda öğrencilerimiz halkla ilişkiler, pazarlama iletişimi, kurumsal iletişim gibi temel derslerin yanısıra akademik becerilerini çeşitlendirmeye yönelik sponsorluk, halkla ilişkilerde imaj tasarımı, kamu kurumlarında halkla ilişkiler, sağlık iletişimi, fuar iletişimi gibi seçimlik dersler de almaktadırlar. Yeni iletişim teknolojilerinin gelişimiyle öne çıkan çalışma alanlarına yönelik olarak sanal ortamda halkla ilişkiler, görsel iletişim tasarımı, grafik animasyon ve illustürasyonverilen dersler arasında yer almaktadır.

22 İletişim etiği, sosyal sorumluluk stratejik yönetim derslerimizle halkla ilişkilerin kamu yararına yönelik pratikleri ön plana çıkartılmakta; medya pedagojisi dersi ile eleştirel açıdan bakabilmeyi, mesleğin kötü uygulamalarının önüne geçebilmek amaçlamaktadır. Lisans öğrencilerimiz beşinci ve altıncı yarı dönemlerde aldıkları halkla ilişkiler uygulamaları ve atölye uygulamaları dersleri ile sektörden önemli kişilerle buluşma, tanışma ve tartışma fırsatını yakalamaktadırlar. Açık ve net yazma, etkili konuşma, eleştirel düşünme öğrencilerimize kazandırmayı hedeflediğimiz temel becerilerdir. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri teori ve pratik eğitimi bütünleşik olarak almakta, başarılı bir kariyerin ilk adımını bilgi birikimi tam, uygulama becerileri gelişmiş olarak atmaktadırlar. Mezunlarımız; halkla ilişkiler şirketlerinde, reklam ajanslarında, siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde, kamu kuruluşlarında ve birçok ticari işletmede halkla ilişkiler uzmanı, marka yöneticisi ve insan kaynakları yetkilisi olarak çalışmaktadır.

23 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM DERGİSİ, HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN AYLIK OLARAK ÇIKARILAN BİR UYGULAMA DERGİSİDİR. SEKTÖRDEN HABERLERİ, İLETİŞİMLE İLGİLİ EN SON ÇIKAN KİTAPLARIN TANITIMLARINI, VİZYONA GİREN SİNEMA FİLMLERİNİN PAZARLAMA TEKNİKLERİNİN İNCELEMESİNİ İÇERMEKTEDİR.

24 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜ MEDYA İZLEME VE DEĞERLENDİRME GRUBU GRUP; SADECE İNTERNET ORTAMINDA VE 7 GÜN 24 SAAT MEDYA İÇERİĞİ İZLEME VE ANALİZİ YAPMAKTADIR. AMAÇ, İZLEME VE DEĞERLENDİRME SONUÇLARI İSTATİSTİKİ VERİLER HALİNE DÖNÜŞTÜREREK BİLİMSEL ÇALIŞMALAR İÇİN KULLANILABİLİR HALE GETİRMEK VE ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ BİR UYGULAMA OLANAĞI SUNMAKTIR.

25 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜ II. ULUSAL HALKLA İLİŞKİLER SEMPOZYUMU NİSAN 2006 TARİHLERİ ARASINDA YAPILAN HALKLA İLİŞKİLER SEMPOZYUMU NDA 21. YÜZYILDA HALKLA İLİŞKİLERİN YENİ YÖNELİMLERİ, SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİAKADEMİSYENLER VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİRLİKTE ELE ALINMIŞTIR.

26 RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜMÜ

27 RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜMÜ AKADEMİK KADROMUZ PROF. DR. HASAN AKBULUT(BÖLÜM BAŞKANI) DOÇ. DR. NURDAN TAŞKIRAN DOÇ. DR. NİGAR PÖSTEKİ DOÇ. DR. İNCİ YAKUT YRD. DOÇ. DR. MEHMET ASLANTEPE ÖĞR. GÖR. HAMZA ÖZBAL ARŞ. GÖR. DR. SEDAT ÖZEL UZM. DR. ÖZGÜR VELİOĞLU ARŞ. GÖR. ALİMURAT VARLI ARŞ. GÖR. DR. MERT GÜRER ARŞ. GÖR. İREMCAN GÜNGÖR ARŞ. GÖR. SEDA ERGÜL

28 RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜMÜ HEDEFLERİMİZ 21 İNCİ YÜZYIL İHTİYAÇLARINA UYGUN, EVRENSEL DEĞERLERE BAĞLI, ARAŞTIRAN VE SÜREKLİ SORGULAYAN, RADYO, TELEVİZYON, SİNEMA ALANINDA YARATICI VE YAPICI, KAMU HİZMETİ KAVRAMINI BENİMSEMİŞ VE KAMU YARARINI GÖZETEN, İLETİŞİMCİLER YETİŞTİRMEKTİR.

29 RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜMÜ ANABİLİM DALLARI RADYO VE TELEVİZYON, İLETİŞİM BİLİMLERİ, FOTOĞRAFÇILIK VE GRAFİK SİNEMA

30 RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜMÜ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ UYGULAMA RADYOSU RADYO Kİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA DENEME YAYINLARINA BAŞLAMIŞTIR. UYGULAMA RADYOMUZ, YEREL DÜZEYDE DÜZENLİ RADYO YAYINI YAPMAKTADIR.

31 RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜMÜ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ UYGULAMA TELEVİZYONU TEKNİK ALTYAPI VE PROGRAM HAZIRLIK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTEDİR.

32 REKLAMCILIK BÖLÜMÜ

33 REKLAMCILIK BÖLÜMÜ AKADEMİK KADROMUZ DOÇ. DR. EMEL KARAGÖZ(BÖLÜM BAŞKANI) YRD. DOÇ. DR. GAMZE Y. CILIZOĞLU YRD. DOÇ. DR. ÜMİT ALNIAÇIK ARŞ. GÖR. AKIN DEVECİ

34 REKLAMCILIK BÖLÜMÜ ANABİLİM DALLARI GENEL REKLAMCILIK MEDYA PLANLAMA VE STRATEJİSİ BÜTÜNLEŞİK PAZARLAMA İLETİŞİMİ YENİ TEKNOLOJİLER VE REKLAM YÖNETİMİ TASARIM VE YARATICILIK

35 REKLAMCILIK BÖLÜMÜ REKLAMCILIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN REKLAMLARLA İLGİLİ ÜRETİM VE UYGULAMALARIN YAPILDIĞI AJANSTIR. ÖĞRENCİLERİMİZİN REKLAMCILIK BİLGİLERİNİ ARTTIRMAK, TAKIM RUHUNU AŞILAMAK, YETENEK VE İLGİLERİNİ YARATICI BİÇİMDE KULLANMALARINI SAĞLAMAK AMACIYLA İDEAL BİR ÇALIŞMA ORTAMIDIR. REKLAMLA İLGİLİ DERGİ, KİTAP VE FİLM ARŞİVİ OLUŞTURULMA AŞAMASINDADIR.

36 REKLAMCILIK BÖLÜMÜ Kİ MEDYA KAMUOYU ARAŞTIRMALARI BİRİMİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA KURULAN UYGULAMA AĞIRLIKLI ARAŞTIRMA BİRİMİDİR. ÜNİVERSİTE BÜNYESİNDE KENTE VE HALKA YÖNELİK, HALKIN SORUNLARINA ÇÖZÜM OLUŞTURMAK AMACIYLA KAMUOYU ARAŞTIRMALARI YAPMAKTADIR.

37 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ

38 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI Görsel İletişim Tasarımı, iletiyi yani mesajı alıcıya ulaştırabilmek için etkili görsel metinler oluşturmaktır. Görsel metinler, görsel her türlüobjenin kullanıldığıverilerdir. Bunlar, afiş, broşür, kısa film, jenerik, animasyon vb. olabilir. Burada amaçlanan en önemli unsur, oluşturulan görsel metinler ile hedef kitle arasında etkili iletişim kurulabilinmesini sağlamaktır.

39 BÖLÜMÜN AMACI Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim TasarımıBölümü, yaşanan teknolojik değişimleri yakından takip edebilen, teori ile uygulamayı harmanlayabilen, zamanıiyi kullanan, pratik çözümler üretebilen, yaratıcı, açık fikirli iletişim tasarımcılarıyetiştirmeyi amaçlamaktadır.

40 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI Üniversite bünyesinde Eğitim- Öğretim Yılında uygulanmaya başlayan Eğitimde Yeniden Yapılanma Süreci ile, demokratik yaşam felsefesine sahip bireyler yetiştirerek toplumsal değişime katkı sağlanmasıhedeflenmektedir. Bu bağlamda ders planları ve ders içerikleri iç ve dış paydaşların istekleri ve beklentileri doğrultusunda oluşturulmuştur.

41 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ AKADEMİK KADROMUZ YRD. DOÇ. DR. KERİM KARAGÖZ (BÖLÜM BAŞKANI) ÖĞR. GÖR. İSMAİL KESKİN ARŞ. GÖR.DR. S. ZEYNEP VARLI

42 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ HEDEFLERİMİZ TASARIM VE ÜRETİM YÖNÜ GÜÇLÜ, İLGİLİ BİLGİSAYAR PROGRAMLARINA VE TEKNOLOJİYE HAKİM, İLETİŞİME VE YENİLİKLERE AÇIK, GÖRSEL ALGI DÜZEYİ VE YARATICILIĞI YÜKSEK, SANATIN HER DALINA İLGİ DUYAN, TASARIMCILAR YETİŞTİRMEKTİR.

43 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ ANABİLİM DALLARI İLETİŞİM SANATLARI VE TASARIM GÖRSEL SANATLAR VE KÜLTÜR, MULTİMEDYA (ÇOKLU ORTAM) TEKNOLOJİLERİ VE ETKİLEŞİMLİ MEDYA ELEKTRONİK MEDYA ARAÇLARI VE INTERNET YAYINCILIĞI ÇİZGİ FİLM, İLLÜSTRASYON VE ANİMASYON TASARIMI

44 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ Bölüme, özel yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Ön koşul olarak YGS baz alınmaktadır döneminde başvuru için en az 250 PUAN istenmektedir.

45 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ ÖZEL YETENEK SINAVLARI 1. GÜN Genel Kültür Testi : Bu test, en son yaşanan ve dünyayı etkileyen olaylar, gündem başlıkları, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konulardan oluşan çeşitli soruları kapsayacaktır. Görsel Algı Sınavı : Herhangi bir resim ya da fotoğrafı yorumlamanız istenecektir. Burada önemli olan fotoğrafta ya da resimde ne göründüğü, bunun nasıl algılandığıve nasıl bir metinle açıklandığıdır.

46 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ ÖZEL YETENEK SINAVLARI 2. GÜN Çizim Sınavı : Ortaya konan objelerin vs., bulunulan konumdaki bakış açısına göre çizilmesi istenecektir. 3. GÜN Portfolyo Sunumu ve Mülakat : Bu zamana kadar hazırlanmış olan çalışmalardan oluşan dosyanın sunumu. Bu dosya içinde, çizim, fotoğraf, web tasarımı vs. gibi çalışmalar bulunabilir. Unutulmaması gereken en önemli noktalardan biri dosyanın Görsel İletişimle ilgili çalışmalardan oluşması gerektiğidir. Mülakatta da, sunulan portfolyo ile ilgili ve kişiyi tanımaya yönelik görüşmeler yapılacaktır.

47 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ UYGULAMA ALANLARI GÖRSEL İLETİŞİM TASARIM ATÖLYESİ İLERİ DÜZEYDE TASARIM UYGULAMALARI YAPILARAK FAKÜLTEDE KULLANILACAK GÖRSEL MALZEMELERİN HAZIRLANDIĞI, ÖĞRENCİLERİN İLETİŞİM SÜRECİNDE KULLANILAN GÖRSEL MATERYALLERLE İLGİLİ BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ GELİŞTİRDİKLERİ BİR BİRİMDİR.

48 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ RESİM ATÖLYESİ NDE ÖĞRENCİLERİN YARATICILIĞINI GÖZLEM VE UYGULAMA ÇALIŞMALARIYLA SANATSAL BAKIŞ AÇILARINI GELİŞTİRMEK AMAÇLANMAKTADIR.

49 YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

50 İLETİŞİM BİLİMLERİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM GAZETECİLİK RADYO TELEVİZYON

51 GAZETECİLİK YÜKSEK LİSANS PROGRAMININ TEMEL HEDEFİ; İLETİŞİMİN KÜLTÜREL BOYUTLARINI GÖZ ÖNÜNE ALARAK; GAZETECİLİK BİLİMİNİN GELİŞİMİNİ, ÖNEMİNİ VE TOPLUMSAL ETKİLERİNİ İNCELEYEBİLECEK, BU KONULARDA AKADEMİK ÇALIŞMALAR YAPABİLECEK, ARAŞTIRMACILAR YETİŞTİRMEKTİR.

52 İLETİŞİM BİLİMLERİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMININ TEMEL HEDEFİ; İLETİŞİM ALANININ KÜLTÜREL BOYUTLARINI GÖZ ÖNÜNE ALARAK; İLETİŞİM BİLİMİNİN ÖNEMİNİ, GELİŞİMİNİ VE TOPLUMSAL ETKİLERİNİ İNCELEYEBİLECEK, BU KONULARDA AKADEMİK ÇALIŞMA YAPABİLECEK, ARAŞTIRMACILAR YETİŞTİRMEKTİR.

53 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM YÜKSEK LİSANS PROGRAMININ TEMEL HEDEFİ; HALKLA İLİŞKİLER ALANINDAKİ GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEBİLECEK, OLAYLARA ANALİTİK YAKLAŞABİLECEK, DONANIMLI BİLİMSEL TEMELLİ ARAŞTIRMA VE İNCELEME YAPABİLEN AKADEMİK ALIŞKANLIKLARI BİR YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GETİREN NİTELİKLİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE ADAYLAR YETİŞTİRMEKTİR.

54 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA İLETİŞİM BİLİMİ DOKTORA PROGRAMIMIZA ÖĞRENCİ ALINMIŞTIR EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA HALKLA İLİŞKİLER DOKTORA PROGRAMINA ÖĞRENCİ ALINMIŞTIR.

55 İLETİŞİM FAKÜLTELERİ ARASINDA BİLGİ VE İLETİŞİM PLATFORMU İNTERNET SİTESİ

56 İLETİŞİM FAKÜLTELERİ ARASINDA ORTAK ORGANİZASYON VE ÇALIŞMALAR YÜRÜTMEK VE BU KAPSAMDA; ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ELEMANI DEĞİŞİMİ, BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞIMI, HIZLI VE ETKİLİ İLETİŞİM, MEDYA İÇERİKLİ GELİŞMELERDE BİLGİ ALIŞVERİŞİNİ SAĞLAMAK AMAÇLARIYLA OLUŞTURULMUŞTUR.

57 KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ ARAŞTIRMA DERGİSİ; kilad İLETİŞİM BİLİMLERİ ALANINDA ULUSAL HAKEMLİ BİR DERGİ OLAN KİLAD IN İLK SAYISI 2002 YILINDA YAYIMLANMIŞTIR. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ ARAŞTIRMA DERGİSİ KİLAD DÜZENLİ YAYINLARINI SÜRDÜRMEKTEDİR.

58 SONUÇ FAKÜLTEMİZİN ÖNCELİKLİ HEDEFİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCENİN IŞIĞI ALTINDA BİLİMSEL ÇALIŞMALARA ÖNCÜLÜK EDEREK SAYGINLIĞINI YÜKSELTMEKTİR. BU HEDEFE BAĞLI OLARAK YAPACAĞI UYGULAMALI EĞİTİM İLE MESLEK ÖĞRENİMİNİ İLETİŞİM SİSTEMİYLE İŞBİRLİĞİ YAPABİLİR KONUMA GETİRMEK VE MEZUNLARININ TALEP GÖRDÜĞÜ BİR FAKÜLTE OLMASINI SAĞLAMAKTIR.

59

60 2011 Yılı Taban ve Tavan Puanları Üniversite/Fakülte Puan Türü Kontenjan Yerleşen Taban Puan Tavan Puan Gazetecilik TS , ,173 Gazetecilik (İÖ) TS , ,804 Halkla İlişkiler ve Tanıtım TS , ,253 Halkla İlişkiler ve Tanıtım TS , ,266 (İÖ) Radyo, Televizyon ve Sinema TS , ,797 Radyo, Televizyon ve Sinema TS , ,790 (İÖ) Reklamcılık TM , ,400

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Düzenleme Tarihi: Ekim 1/100 HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2/100 Manas ın Yedi Vasiyeti: Birlik ve Beraberlik Anlayışı İçinde Olmak, Milletler arası Uyum, Dostluk

Detaylı

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucumuz Sayın ÖMER YILDIZ a MYO olarak MİNNETTARIZ.

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucumuz Sayın ÖMER YILDIZ a MYO olarak MİNNETTARIZ. MESLEK YÜKSEKOKULU Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucumuz Sayın ÖMER YILDIZ a MYO olarak MİNNETTARIZ. Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu 2013-2014 yılında kurulmuştur. 2013-2014

Detaylı

AKADEMİK FAALİYET RAPORU

AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde... KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2013 2/117

Detaylı

7000 m2 lik kapalı alana sahip, 150000 kitap ve 250 akademik süreli yayın aboneliği bulunan rahat çalışma ortamları ile modern bir kütüphane

7000 m2 lik kapalı alana sahip, 150000 kitap ve 250 akademik süreli yayın aboneliği bulunan rahat çalışma ortamları ile modern bir kütüphane 11 Fakülte ve 5 Yüksekokul da 95 programda lisans ve önlisans, 75 programda lisansüstü eğitim veren Doğu Akdeniz Üniversitesi nin; 98 ülkeden öğrenci ve 35 ülkeden öğretim elemanı ile uluslararası ortam

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ 1 1 2 İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ İÇİNDEKİLER Rektörün Mesajı... Tıp... Eczacılık... Diş Hekimliği... Hukuk... Mimarlık... Endüstri

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Bişkek-2011 Düzenleme Tarihi: 2/101

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü 1 G A Z İ O S M A N P A Ş A Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 Merhaba.. Gaziosmanpaşa üniversitesine bağlı olarak Erbaa ilçemizde, 1993 yılında açılan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 1995 yılında açılan

Detaylı

Puan Türüne Göre Programlar

Puan Türüne Göre Programlar Puan Türüne Göre lar www.emu.edu.tr 1 2015 2 DİL1 Mütercim - Tercümanlık... 1 İngilizce Öğretmenliği... 2 MF1 Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF3 Moleküler Biyoloji

Detaylı

Fen-Edebiyat Fakültesi BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

Fen-Edebiyat Fakültesi BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Fe ned eb iy at Fa kü lte si 2 İçindekiler 5 Dekanın Mesajı 7 Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü 15 Psikoloji Bölümü 27 Sosyoloji Bölümü 7 Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 4 Dekanın

Detaylı

GÜZEL SANATLAR TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

GÜZEL SANATLAR TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI TANITIM KATALOĞU İÇİNDEKİLER 5 7 13 19 25 31 Dekan ın Mesajı Fakültemiz ve Bölümlerimiz Hakkında Bilgiler Misyonumuz

Detaylı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2015-2016

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2015-2016 2 İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Programları Lisans Programları Edebiyat Fakültesi (İngilizce Hazırlık Sınıfı) Arapça Mütercim Tercümanlık Programı Felsefe Programı İngilizce Mütercim

Detaylı

İletişim Fakültesi BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

İletişim Fakültesi BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Fa kü lte si İle tiş im BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2 İçindekiler 05 Dekanın Mesajı 06 İletişim Tasarımı Bölümü 16 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 30 Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 3 4 Dekanın Mesajı Başkent

Detaylı

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Programları Lisans Programları Edebiyat Fakültesi (İngilizce Hazırlık Sınıfı) Felsefe Programı Mütercim-Tercümanlık (Arapça) Programı Mütercim-Tercümanlık

Detaylı

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2007 2008 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2007 2008 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2007 2008 EĞİTİMÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL 2008 İÇİNDEKİLER I. BÖLÜM TARİHÇE VE GENEL BİLGİLER SAYFA Vizyonu.. 2 Misyonu. 2 Tarihçesi... 2 Mütevelli Heyet. 3 Üniversite Senatosu...

Detaylı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2014-2015 Akademik Yılı Programları Lisans Programları Edebiyat Fakültesi (İngilizce Hazırlık Sınıfı) Arapça Mütercim Tercümanlık Programı Felsefe Programı İngilizce Mütercim

Detaylı

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ 2014-2015 TANITIM KATALOĞU

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ 2014-2015 TANITIM KATALOĞU GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ 2014-2015 TANITIM KATALOĞU orhun kayaalp İÇİNDEKİLER Dekanın Mesajı Ders Programı Akademik Kadro Akademik Takvim Kayıt ve Kayıt Yenileme Derslikler Stüdyolar

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 TABLOLAR LİSTESİ... 4 GRAFİK LİSTESİ... 5 SUNUŞ... 7 ÖNSÖZ... 9 1. BÖLÜM... 10 GİRİŞ... 10 1.1. ÇALIŞMANIN AMACI...

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ ALANI ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ ALANI ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ ALANI ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMI Ankara, 2011 ÖN SÖZ Halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri alanı, küreselleşen dünya içinde kurum

Detaylı

İLETİŞİM FAKÜLTESİ. Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Halkla İlişkiler Bölümü 0 İngilizce) Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü Reklamcılık Bölümü

İLETİŞİM FAKÜLTESİ. Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Halkla İlişkiler Bölümü 0 İngilizce) Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü Reklamcılık Bölümü İLETİŞİM FAKÜLTESİ İ (%30 İngi İLETİŞİM FAKÜLTESİ Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Halkla İlişkiler Bölümü 0 İngilizce) Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü Reklamcılık Bölümü Sütlüce Yerleşkesi İLETİŞİM

Detaylı

Değerli Genç Arkadaşlarım,

Değerli Genç Arkadaşlarım, Değerli Genç Arkadaşlarım, Ünlü düşünür Platon un, yüzyıllar önce ideal eğitimin tanımını bizlere yaptığı Doğru eğitim bedeni ve ruhu olabildiğince güzel kılacak güçte olmalıdır cümlesi; sınırların ortadan

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Şubat 2015 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İÇİNDEKİLER TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9 MİSYON 13 VİZYON 13 1. AKADEMİK VE

Detaylı

-ÖNSÖZ... 1 - EGE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ... 2 - EGE ÜNİVERSİTESİ TARİHSEL GELİŞİMİ... 4 - EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRGÜTLENME YAPISI...

-ÖNSÖZ... 1 - EGE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ... 2 - EGE ÜNİVERSİTESİ TARİHSEL GELİŞİMİ... 4 - EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRGÜTLENME YAPISI... İÇİNDEKİLER -ÖNSÖZ... 1 - EGE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ... 2 - EGE ÜNİVERSİTESİ TARİHSEL GELİŞİMİ... 4 - EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRGÜTLENME YAPISI... 6 - EGE ÜNİVERSİTESİ DURUM ANALİZİ... 7 - YAPILAN

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 3 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 3 ÖNSÖZ... 5 I- HAZIRLIK ÇALIŞMALARI... 7 GİRİŞ... 7 KONUNUN ÖNEMİ... 7 AMAÇ VE KAPSAM... 8 SÜREÇ VE YÖNTEM... 9 PLANIN UYGULANMASI...

Detaylı

REKLAM TASARIMI VE İLETİŞİMİ BÖLÜMÜ DERS İÇERİKLERİ BİRİNCİ SINIF I.YARIYIL

REKLAM TASARIMI VE İLETİŞİMİ BÖLÜMÜ DERS İÇERİKLERİ BİRİNCİ SINIF I.YARIYIL REKLAM TASARIMI VE İLETİŞİMİ BÖLÜMÜ DERS İÇERİKLERİ BİRİNCİ SINIF I.YARIYIL COM 101 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I (3+0)3 ECTS:5 Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunu, dayandığı temelleri ve

Detaylı

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir.

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir. Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I GENEL BİLGİLER A Misyon ve

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 20-202 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I.TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3.TARİHÇE... 3 2.VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3.MÜTEVELLİ HEYETİ... 5 4.YÖNETİM

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2014 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 8 TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9

Detaylı

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ Evrensel ve ulusal düzeyde plastik sanatlardan müziğe, görsel sanatlardan sahne sanatlarına, sanatın her alanında eğitim vermek üzere Ege Üniversitesi ne bağlı olarak

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU

EGE ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2012 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 İÇİNDEKİLER TABLO DİZİNİ ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 1. AKADEMİK VE İDARİ BİRİMLERİMİZ 1.1.

Detaylı