MF/1. Viessmann Grubu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MF/1. Viessmann Grubu"

Transkript

1 MF/1 Viessmann Grubu

2 Enerji Tüm canlılar için enerji gereklidir. Güçlü bir endüstri, konfor ve refahın temelini konforlu bir ısı, rahatlatıcı bir serinlik, güçlü buhar ve kendi ürettiğiniz elektrik enerjisi oluşturmaktadır. Tüm bunlar Viessmann ürünlerinde mevcuttur.

3 2/3

4 Önsöz Viessmann grubunun üçüncü kuşak yöneticisi Prof. Dr. Martin Viessmann.

5 4/5 Bir aile şirketi olan Viessmann sorumluluk sahibi ve uzun soluklu iş yapış biçimine büyük önem vermektedir. Bu nedenle sürdürülebilirlik öğesi şirket ilkelerimize sıkı sıkıya bağlıdır. Tüm süreçlerde ekonomik, ekolojik ve sosyal, dolayısıyla toplumsal sorumluluklarımızı birbirlerine bağdaştırmaya dikkat ediyoruz. Sistemlerimiz konfor, refah ve güçlü bir sanayinin temelini oluşturmaktadır. Şimdiye kadar eriştiklerimizi temel alarak kendimize iddialı hedefler belirledik. Viessmann gelecekte de esin kaynağı olacak, teknik kilometre taşları belirleyecek ve bunları yaparken de sınırları daima aşacaktır. Viessmann akıllı konforlu ve verimli ısıtma, soğutma, klima, havalandırma ve merkezi olmayan elektrik beslemesi sistemlerinin önde gelen uluslararası üreticilerinden biridir. Prof. Dr. Martin Viessmann

6 Viessmann Grubu Viessmann'ın Allendorf (Eder) fabrikası Şirket Bilgileri Kuruluş yılı: 1917 Personel: Şirket cirosu: 2,1 milyar avro İhracat oranı: %55 11 ülkede 27 üretim tesisi 74 ülkede satış organizasyonu 120 satış ofisi

7 6/7 Tüm enerji türleri ve kapasite aralıkları için ürün programı 116 MW a kadar ısıtma veya 120 t/h e kadar buhar kapasitesine sahip sıvı veya gaz yakıtlı kazanlar 50 MW el kapasitesine kadar kojenerasyon sistemleri 2 MW'a kadar ısı pompaları 50 MW'a kadar odun yakma sistemleri 18 kw el ile 20 MW Gaz kapasitesine kadar biyogaz üretim tesisleri 3000 m 3 /h'e kadar biyogaz şartlandırma tesisleri Termik güneş enerjisi sistemleri Fotovoltaik Aksesuarlar Soğutma tekniği

8 Şirket İlkeleri 1966 yılında şirket ilkeleri adı altında belirlediğimiz, açık ve kesin bir şekilde bağlı olduğumuz değerler bugün de markamızın temelini oluşturmaktadır. Şirket ilkeleri hem iş ortamımız, hem de performansımızın temelini oluşturur. Yenilikçilik Yüksek kalite Sektörümüzün yönlendiricisi ve teknolojik öncüsüyüz. En yüksek kalite ile ısı tekniği ürünleri sunmaktayız. Şirketin her alanında mükemmeliyetçiliği hedeflemekteyiz. Verimlilik Sürdürülebilirlik Yalın şirket yapımız sayesinde kısa proses adımlarıyla çalışıyoruz. Mümkün olan en yüksek verimi hedefliyoruz. Ekonomik, ekolojik ve sosyal sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

9 8/9 Viessmann Akademi'de şirket ilkeleri panosu Eksiksiz ürün programı Her ihtiyaca ve talebe uygun çözümler sunmaktayız. Güvenilirlik Bağımsız bir aile şirketi ve güvenilir bir iş ortağıyız.

10 Eksiksiz Ürün Programı 116 MW a kadar ısıtma veya 120 t/h e kadar buhar kapasitesine sahip sıvı yakıtlı kazanlar 116 MW a kadar ısıtma 120 t/h e kadar buhar kapasitesine sahip gaz yakıtlı kazanlar Termik güneş enerjisi sistemleri ve fotovoltaik Müstakil evler Apartmanlar Ticari/Endüstriyel binalar Bölgesel ısıtma sistemleri Verimli sistemlerle özel çözümler Viessmann ın eksiksiz ürün programı, tüm enerji kaynakları ve kullanım alanlarına yönelik olarak verimli sistemlerle özel çözümler sunmaktadır. Önde gelen uluslararası ısı tekniği üreticilerinden olan Viessmann ısıtma, klima / havalandırma, soğutma ve merkezi olmayan elektrik üretimi için akıllı, konforlu ve verimli sistemler sunmaktadır. Viessmann ürünleri ve sistemleri en yüksek verime ve güvenilirliğe sahiptirler. Her şey tek elden Viessmann ürün programında her ihtiyaca uygun ürünler ve sistemler mevcuttur. İster duvar veya yer tipi ısıtma sistemleri olsun, ister müstakil evler, büyük apartmanlar, ticari ve endüstriyel kullanım veya bölgesel ısıtma şebekeleri olsun, modernizasyonda veya yeni binalarda ısıtma, buhar, elektrik ve soğutma gerekiyorsa Viessmann her zaman doğru partnerdir. Eksiksiz ürün programı üstün teknolojiyi sunmakta ve standartları belirlemektedir. Enerjinin verimli kullanılması konusuna odaklanılması, maliyetlerin düşürülmesini, kaynakların ve çevrenin korunmasını sağlamaktadır.

11 10/11 50 MW a kadar odun yakma tekniği, kojenerasyon ve biyogaz üretimi 2 MW a kadar toprak, su ve hava kaynaklı ısı pompaları Isıtma sistemi aksesuarları Klima ve soğutma tekniği Viessmann ın eksiksiz ürün programı: tüm enerji kaynakları ve kullanım alanları için verimli sistemlere özel çözümler Tüm enerji türleri ve kapasite aralıkları için ürün programı 116 MW a kadar ısıtma veya 120 t/h e kadar buhar kapasitesine sahip sıvı veya gaz yakıtlı kazanlar 50 MW el kapasitesine kadar kojenerasyon sistemleri 2 MW a kadar ısı pompaları 50 MW a kadar odun yakma sistemleri 18 kw el ile 20 MW Gaz kapasitesine kadar biyogaz üretim tesisleri 3000 m 3 /h e kadar biyogaz şartlandırma tesisleri Termik güneş enerjisi sistemleri Fotovoltaik Aksesuarlar Soğutma tekniği Bakım ve servis Devreye alma, bakım veya arıza giderme hizmetlerinde partnerlerimiz Viessmann Grubu nun yetkin desteğine tam olarak güvenebilirler. Çalışanlarımız telefonla veya şahsen sizlere ulaşmaya hazırdır. Kullandığımız online enstrümanlar destekleyici bilgiler sunmaktadır. İhtiyaç durumunda yedek parçalar çok hızlı bir şekilde sevk edilebilmektedir. Eğitimler Viessmann Akademisi, işletme seminerlerinden teknik eğitimlere kadar geniş bir eğitim programı sunmaktadır. Böylece partnerlerimizin bilgi seviyesi her zaman güncel tutulabilmektedir.

12 Yüksek Kalite Verimli üretim süreçlerinde kalite kontrolü

13 12/13 Ürün geliştirme ve üretim Viessmann'da bir takım çalışmasıdır. Her birey kendi yaptığı işin genel sonuçtaki etkisinden sorumludur, kendini sürekli iyileştirerek üretim sürecini şekillendirir. Bu durum çalışanları motive ederek yüksek kaliteyi garantilemektedir. Sonuç olarak müşterilerimize yüksek kalite, enerji tasarruflu ve uzun ömürlü ürünler sunabilmekteyiz. Ürünlerimizin bir çoğu ısı tekniğinin kilometre taşlarını oluşturmaktadır. Üretim aşamasında bir Inox-Radial eşanjör MatriX brülör sayesinde zararlı madde emisyonu düşük yanma

14 Yenilikçilik Eşanjör konusundaki yenilikler: Biferral ısıtma yüzeyinden Inox-Radial eşanjöre

15 14/15 Tüm yakıt tipleri için mümkün olan en verimli ısıtma sistemlerinin geliştirilebilmesi, araştırmalarımızın temelini oluşturmaktadır. Geleceğin zorlayıcı koşulları ve müşterilerimizin gereksinimlerine odaklanarak en iyi teknoloji için standartları belirlemekteyiz. Mümkün olan en çevreci koşulları amaçlayarak, daha verimli teknolojiye ulaşma çabası Viessmann için geleneksel bir sorumluluktur. Yüzde 98'e erişen verim oranlarıyla ısıtma sistemlerimiz, teknik olarak mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmaktadır. Bu yüksek enerji tasarrufu standartlarını elektrik üretimi, soğutma tekniği ve modern buhar santralleri için de hedeflemekteyiz. Amacımız sürekli iyileşmedir. Ürün geliştirme departmanında yüksek kalitenin temelleri atılmaktadır.

16 Sürdürülebilirlik Şirketimizin Allendorf (Eder)'deki enerji santralı 2009, 2011, 2013: En sürdürülebilir ürün için Alman Sürdürülebilirlik Ödülü 2010: Enerji Verimliliği Ödülü 2012: Energy Globe Dünya Ödülü

17 16/17 Sorumluluk almak Viessmann için sürdürülebilir iş yapma biçimini benimsemektir. Sürdürülebilirlik; ekoloji, ekonomi ve sosyal sorumluluk kavramlarının dengelenmesi ve bugünün ihtiyaçlarını karşılarken gelecek nesillerin kaynaklarını etkilememek anlamına gelmektedir. Ekoloji İklimi korumak Kaynak verimliliği Üretim yerinin devamlılığı Efficiency Sosyal sorumluluk Ekonomi Efficiency Plus 2005 yılında geliştirdiği stratejik sürdürülebilirlik projesi Efficiency Plus ile Viessmann, Allendorf- Eder deki üretim merkezinde Almanya nın enerji ve iklim politikalarının 2050 yılı için koyduğu hedeflere, pazardaki mevcut teknolojiler ile bugünden ulaşılabileceğini göstermiştir. Yenilebilir enerji sistemleri kullanarak ve enerji, malzeme ve çalışma verimliliklerini artırarak hem rekabet gücümüzü artırmakta hem de konumumuzu korumaktayız. Stratejik sürdürülebilirlik projesi Efficiency Plus Bilgilerimizden dünya genelinde tüm müşterilerimiz yararlanmaktadır. Ayrıca, iş yerleri ve sanayiler kendi tesislerinde enerji tasarrufunu artırmaya devam etmek ve tüketim giderlerini sürekli olarak düşürmek için, Etanomics enerji yönetimi danışma servisimizden yararlanabilmektedir.

18 Güvenilirlik Viessmann Akademi'de partnerlerimiz kapsamlı olarak eğitilmektedir.

19 18/19 Partnerlik ilişkisi Viessmann için ürünler kadar önemlidir. Bu sebepten Viessmann müşterilerine ürün ve sistemlerin yanı sıra eksiksiz bir servis hizmeti programı sunmaktadır. Bu programa lojistik, bakım ve teknik servis hizmetlerinden pazarlama desteğine kadar her şey dahildir. Politik ve sosyal koşullardaki değişiklikler, artan talepler ve teknik yenilikler eğitim gereksinimini büyük ölçüde arttırmıştır. Viessmann Akademi'de dünyanın dört bir yanından gelen Viessmann çalışanları ve partnerleri eğitilmektedir. Bugün, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen uzman, Viessmann Akademi'de toplantılara ve eğitim etkinliklerine katılmaktadır.

20 Çalışanlarımız ve Sorumluluk

21 20/21 Viessmann markası kaliteyi, uzmanlığı ve yenilikçiliği temsil eder. Bu algının her gün yenilenmesini markamıza olan bağlılıklarıyla çalışanlarımız sağlamaktadır. Deneyimli ve genç çalışanların birlikte oluşturduğu takımlar sayesinde pazara yüksek enerji tasarruflu çözümler sunulabilmektedir. Güvenilirlik her çalışan için verilen sözleri ödünsüz olarak yerine getirmek demektir. Daima tarafsız olunmalı ve doğru davranış gösterilmelidir. Burada hedef birlikte başarılı olmaktır. Kişisel sorumluluk teşvik ve talep edilir. Viessmann'ı saygı duyulan bir iş veren yapan işte bu kültürdür. Enerji tasarrufu ve sürdürülebilirlik gibi geleceğin en önemli konularında birlikte çalışmak, bireysel çabayı teşvik eder. Takım çalışması ve bilgi paylaşımı iş yapış biçimimizin temelidir.

22 Tasarım Ürün tasarımı Viessmann ürünleri 40'tan fazla tasarım ödülüne sahiptir.

23 22/23 Karakteristik çift S ile Viessmann logosu yüksek bir akılda kalıcılığa sahiptir. Viessmann bu net, yalın ve işlevsel dizayn ile sadece ürünlerinin mükemmelliğini değil, ayrıca şirketin yenilikçi gücünü ve performansını da vurgulamaktadır. Markanın eşsiz görsel yapısı onu güçlü kılarak, uzun ömürlü olarak tanımlamakta ve olumlu imajını desteklemektedir. Ürünlerin net tasarımı, şirket mimarisi ve hatta fuar standları dahi, Viessmann aile şirketinin duruşunu yansıtmaktadır. Satış ofislerindeki belirgin Viessmann mimarisi Viessmann fuar standları

24 İletişim Spor sponsorluğu

25 24/25 İletişimin her alanında belirgin bir duruşumuz bulunmaktadır. Kurumsal iletişim faaliyetlerimizde basılı dokümanlar, ilanlar, İnternet ve sosyal medya büyük rol oynamaktadır. Her alanda açık bir tasarıma, kolay anlaşılabilirliğe ve şeffaf bilgilere önem vermekteyiz. 20 yılı aşkın süredir spor sponsorluğu pazarlama iletişimimizde önemli rol oynamaktadır. Böylece marka bilinirliğimizi yükselterek oluşturduğumuz olumlu imaj sayesinde partnerlerimizin daha çok kâr etmesini sağlamaktayız. Çok sayıda faydalı bilgi içeren broşürler Teknik dergilerde ilanlar Sosyal medya hesapları

26 Sanat ve Kültür Allendorf'taki şirket merkezinde çeşitli sanatçıların performanslarından oluşan Edition Eurola Isıtma ve yaratıcılık Viessmann'da yakın bir etkileşim içindedir. Burada mühendisler ısı tekniğinin üstün kaliteli ürünlerini yaratmaktadır. Ressamlar ve diğer sanatçılar bu ilişkiyi yorumladıklarında, teknoloji sanata dönüşür.

27 26/27 Allendorf'taki Sanat ve Isıtma sergisi ile Edition Eurola şirketin dış mekanlarında sergilenen sanat eserleri ile tamamlanmaktadır. Sanatla olan bu yakın ilişkinin yanı sıra, kültürel faaliyetler de şirket yapısında önemli bir rol oynamaktadır. Sanat ve Isıtma sergisinde on bir sanatçının eserleri sergilenmektedir.

28 Türkiye Satış Organizasyonu Viessmann, Türkiye deki faaliyetlerine 1994 yılında başlamıştır. 20 yıldır pazarda başarılı bir şekilde faaliyet gösteren Viessmann Türkiye'nin günümüzde ülke genelinde 10 adet bölge müdürlüğü bulunmaktadır. Viessmann Türkiye modern, çevre dostu bir ısı tekniği kültürü için sorumluluklarının bilincinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ürün ve hizmetlerimiz Gaz yakıtlı duvar tipi cihazlar, kombiler, büyük güçte duvar tipi cihazlar ve kaskad sistemleri, orta güçte kazanlar, boylerler, güneş kolektörleri, ısı pompaları, klimalar, soğuk odalar Enerji kaynaklarından bağımsız ve teknolojik açıdan çok yönlü danışmanlık Kapsamlı eğitim ve seminerler STANBUL Avrupa STANBUL Anadolu SAMSUN BURSA ANKARA MANISA FABRIKASI KA KONYA ANTALYA ADANA

29 Referanslar 28/29 TBMM Ankara Zorlu Center İstanbul Anıtkabir Ankara Hotel Çırağan Kempinski İstanbul

30 Manisa Fabrikası Viessmann'ın yaklaşık 50 milyon TL yatırım ile kurmuş olduğu ve gaz yakıtlı duvar tipi cihaz üretiminin gerçekleştiği fabrikanın açılışı 2013 Eylül ayında siyaset ve iş dünyasının üst düzey temsilcilerinin de katıldığı bir törenle açılmıştır. Bu yeni fabrika Viessmann grubunun en modern üretim tesislerinden biridir ve yaklaşık metrekare kapalı alana sahiptir. Burada konvansiyonel kazanların yanı sıra, birçok Avrupa ülkesinde bu kazanların yerini almakta olan yeni yüksek verimli yoğuşmalı kazanlar da üretilmektedir. Yüksek kalite standardı Diğer tüm Viessmann fabrikalarında olduğu gibi, Manisa'da da Vitotop üretim sistemi uygulanmaktadır. Burada ana düşünce, sürekli iyileştirme sürecinin yanı sıra değer katan süreçlere odaklanmak ve israftan kaçınmaktır. Yani, ürünün müşteri için değerini arttırmayan, sadece maliyeti yükselten tüm süreçlerden kaçınılmaktadır. Bu sayede Viessmann sadece Türkiye pazarı için değil, diğer pazarlar için de yüksek kaliteli ve aynı zamanda uygun fiyatlı ürünler üretebilmek için en iyi koşullara ulaşabilmektedir.

31 30/31 Manisa fabrikasında ayrıca, diğer fabrikalardaki geliştirme uzmanları ile aynı ağ içerisinde çalışan bir araştırma ve geliştirme takımı ile sistem deneyleri ve test laboratuvarı bulunmaktadır. Bu takımın görevi gaz yakıtlı duvar tipi cihazları daha da optimize etmek, yenilikler gerçekleştirmek ve ürün programını global anlamda değişen pazar gereksinimlerine uyarlamaktır. Yenilenebilir enerji sistemleriyle ısıtma ve soğutma Beş adet hava/su kaynaklı ısı pompası ile ısıtılan ve soğutulan fabrikada gaz, sıvı ya da katı yakıt gibi fosil yakıtlar kullanılmamaktadır. Yaz aylarında ısı pompaları ile iç ortam hava sıcaklığı dış hava sıcaklığının 10 C ye kadar altına inecek şekilde düzenlenir. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlıdır; tüm pencereler üç kat camdan oluşmaktadır. Sürdürülebilir, sertifikalı bina tasarımı Manisa fabrikası sürdürülebilir bina konsepti için en yeni standartları yerine getirmektedir. Daha planlama aşamasında belirlenen iddialı hedefler doğrultusunda pazarda mevcut olan teknolojiler kullanılarak, en yüksek verim taleplerini ve yapı standartlarını yerine getiren sürdürülebilir bir bina inşa edilmiştir. Binanın yönü tespit edilirken dahi, maksimum seviyede güneş enerjisi kullanımına olanak veren ve istenmeyen her türlü ısıtmadan kaçınılabilecek yön seçilmiştir. Viessmann sürdürülebilirliğe verdiği büyük önem nedeniyle, inşaatta sadece çevre dostu, düşük zararlı madde içeren ve geri dönüşümlü inşaat malzemeleri kullanmıştır. Üretim alanları da dahil olmak üzere tüm çalışma alanları bol miktarda gün ışığı alacak şekilde tasarlanmıştır ve büyük camlarla ayrılan alanlar yüksek bir şeffaflık sağlamaktadır. Çatıya, fabrikanın elektrik enerjisi gereksiniminin büyük bir kısmını sağlayan fotovoltaik paneller yerleştirilmiştir. Üretim Lean Production üretim konseptinin en yeni standartlarına göre tasarlanmıştır.

32 Viessmann Isı Teknikleri Ticaret A.Ş. Şerifali Mah. Söyleşi Sok. No: Ümraniye-İstanbul/Türkiye Tel: Faks: E-posta: Viessmann Manisa Isı Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Manisa Organize Sanayi Bölgesi IV.Kısım Hasan Türek Bulvarı No: Manisa/Türkiye Tel: Faks: E-posta: TR 04/2014 İçerik telif hakkı yasası ile korunmaktadır. Kopyalamak ve diğer şekillerde kullanmak için önceden onay alınması gerekir. Değişiklik yapma hakkı saklıdır.

D A H A İ Y İ B İ R D Ü N YA İ Ç İ N... 2011-2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

D A H A İ Y İ B İ R D Ü N YA İ Ç İ N... 2011-2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU D A H A İ Y İ B İ R D Ü N YA İ Ç İ N... 2011-2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İÇDAŞ ÇELİK ENERJİ TERSANE VE ULAŞIM SANAYİ A.Ş. Raporumuz Hakkında İçdaş ın bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2011-2012 yıllarına

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 1 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkan ve CEO Ortak Mesajı Kurumsal Profil Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

Binalarda Enerji Verimliliği

Binalarda Enerji Verimliliği sürdürülebilir bir dünya için kurumsal çözümler Bu sayıda BOYNER BURSAGAZ COCA-COLA ECZACIBAŞI GARANTİ BANKASI SHELL TSKB UNILEVER VEN ESCO VODAFONE TÜRKİYE AKZO NOBEL ROCHE SCHNEIDER ELECTRIC Binalarda

Detaylı

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu. 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu. 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011 İçindekiler Rapor Hakkında Murahhas Aza Mesajı CCİ 2020 Vizyonu ve Stratejik Yönetim Çerçevesi 2011 Yılında Gerçekleşenler Sürdürülebilirlik

Detaylı

Avrupa Birliği nden Çevre Alanında İyi Uygulama Örnekleri

Avrupa Birliği nden Çevre Alanında İyi Uygulama Örnekleri Avrupa Birliği nden Çevre Alanında İyi Uygulama Örnekleri Avrupa Birliği nden Çevre Alanında İyi Uygulama Örnekleri REC Türkiye Hakkında REC Türkiye, siyasî görüşlerden ve çıkar gruplarından bağımsız,

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 pbx Faks : +90 216 307 74 04 İçindekiler Genel Müdür ün

Detaylı

AKSİGORTA ANONİM ŞİRKETİ 31 MART 2014 TARİHİNDE SONA EREN HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

AKSİGORTA ANONİM ŞİRKETİ 31 MART 2014 TARİHİNDE SONA EREN HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 31 Mart 2014 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 1 1960 DAN BUGÜNE: AKSİGORTA DA SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN KİLOMETRE TAŞLARI İlk poliçe 1961 yılında Aksigorta çalışanları tarafından ilk poliçe hazırlanmıştır.

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 1 çindekiler 1. Raporun Amacı ve Kapsamı 2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3. CEO nun Mesajı 4. Sürdürülebilirlik Politikamız 5. Kurumsal Profil Grup

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek...

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... FAALİYET RAPORU ...tüketicilerine mutluluk vermek, müşterileri ile iş ortaklığı yapmak, hissedarları için üstün değer yaratmak ve topluma güven vermekle

Detaylı

Migros 2013 Faaliyet Raporu

Migros 2013 Faaliyet Raporu MİGROS TİCARET A.Ş. FAALİYET RAPORU 2013 1 Migros 2013 Faaliyet Raporu Konu: Perakende Matematiği Büyüme Verimlilik Penetrasyon Alışveriş Deneyimi İçindekiler Luctus tincidun exerionet ulluptur Etuta nosaperis.

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013 ZAMANIN RUHUNU OKUMAK Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2013 RAPOR İÇERİĞİ Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk şirketlerinden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet,

Detaylı

SuRe-Fit ARAŞTIRMA PROJESİ

SuRe-Fit ARAŞTIRMA PROJESİ SuRe-Fit ARAŞTIRMA PROJESİ Dr. Cem BEYGO1, Ton DAMEN2, Ulaş AKIN3, Serkan YILMAZ4 1 Y.Mimar-Şehir Plancısı, İTÜ Mimarlık Fakültesi nde Araştırma Görevlisi 2 Y.İnşaat Mühendisi, PRC-Boucentrum Hollanda

Detaylı

www.birtesltd.com Isıtma Soğutma Sanayi İnşaat Müh.ve Servis Hiz.Tic.Ltd.Şti.

www.birtesltd.com Isıtma Soğutma Sanayi İnşaat Müh.ve Servis Hiz.Tic.Ltd.Şti. Isıtma Soğutma Sanayi İnşaat Müh.ve Servis Hiz.Tic.Ltd.Şti. 1998 yılında 7 ortaklı bir limited şirket olarak faaliyetine başlamış olan BİRTES, kısa bir süre içinde Doğu Karadeniz de sektörünün öncüsü firmalardan

Detaylı

HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Rapor Dönemi Ticaret Unvanı

HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Rapor Dönemi Ticaret Unvanı HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Rapor Dönemi : 31 Aralık 2014 Ticaret Unvanı : HSBC Bank Anonim Şirketi Kuruluş Tarihi :13 Eylül 1990 Adres : Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi No

Detaylı

Binalar Sektörü Mevcut Durum Değerlendirmesi Raporu

Binalar Sektörü Mevcut Durum Değerlendirmesi Raporu Binalar Sektörü Mevcut Durum Değerlendirmesi Raporu (2. Taslak Web, Ağustos 2010) Hazırlayan: Tülin Keskin İÇİNDEKİLER YÖNETİCİ ÖZETİ... 1 1. GİRİŞ... 4 2. Sektörün Kısa Tanıtımı... 6 2.1. Binalar ve Emisyonlar...

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU Akıllı Ulaşım Sistemleri OTOMOTİV TEKNOLOJİ PLATFORMU STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU VERSİYON 3.0 (08.2014) i Akıllı Ulaşım Sistemleri İÇİNDEKİLER I. YÖNETİCİ ÖZETİ... 1 II. OTOMOTİV TEKNOLOJİ

Detaylı

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU GİRİŞ 2 ÖZET FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER- DERECELENDİRME NOTLARI 10 VESTEL DE 2014 YILININ SATIR BAŞLARI 16 VESTEL İN 2014 YILI ÖDÜLLERİ

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

TAKDİM. ülkemiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olmasını. İdris AĞACANOĞLU. TRB2 Bölgesi Çağrı Merkezleri Sektör Analizi

TAKDİM. ülkemiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olmasını. İdris AĞACANOĞLU. TRB2 Bölgesi Çağrı Merkezleri Sektör Analizi L S - HAKK - VA N TAKDİM Gelecek anlamına gelen Âti sözcüğünden adını alan derneğimiz, adından aldığı ilhamla geçmişle bağını koparmadan geleceğin inşasına katkı sunmak amacıyla 2005 yılında Hakkâri de

Detaylı

JEOTERMAL SERALARDA HEDEF, 30 BİN DEKAR 2023 DE 600 MW ELEKTRİK ÜRETİMİ HEDEFLİYORUZ

JEOTERMAL SERALARDA HEDEF, 30 BİN DEKAR 2023 DE 600 MW ELEKTRİK ÜRETİMİ HEDEFLİYORUZ 4 Ayda Bir Yayınlanır. ÜCRETSİZDİR Yıl: 3 Sayı: 6 Ekim 2012 ISSN 1302-4388 JEOTERMAL SERALARDA HEDEF, 30 BİN DEKAR GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI MEHMET MEHDİ EKER JEOTERMAL KAYNAK UYGULAMALARINDAN

Detaylı

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL AKILLI BINAM Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi l Akıllı Şehirler Zirvesi WICS13 l Turkcell makineleri birbirine bağlıyor l Türkiye 2023 e akıllı şehirlerle

Detaylı

Hempel in. Bir Yolculuk

Hempel in. Bir Yolculuk Hempel in Bir Yolculuk 1 Genel merkez Ana ofis Stok noktası + ana ofis Stok noktası + üretim + ana ofis Ana ofis + üretim üretim Hempel, hazır gemi boyası üretme fikrini vizyonu, heyecanı ve girişimci

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Ocak 2015 Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Bu rapor, Deloitte Global Enterprise Risk Services tarafından hazırlanan Risk Intelligence in the Energy

Detaylı