UĞUR ȘİRKETLER GRUBU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "UĞUR ȘİRKETLER GRUBU"

Transkript

1 TANITIM KİTİ

2 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU Uğur Șirketler Grubu nun temeli, amiral gemisi olan Uğur Soğutma nın 1954 te Nazilli de dondurma makineleri üretimine bașlaması ile atılmıștır. Geçen yıllar içinde soğutmadan, motosiklete, gıda sektöründen sağlık sektörüne kadar birçok alanda faaliyetlerini arttıran Uğur Șirketler Grubu, bünyesindeki firmaları ve 2500 çalıșanı ile 137 ülkeye hizmet vermektedir. Yatırım yaptığı sektörlerde daima lider ve dünyada söz sahibi markalar olușturmayı hedefleyen Uğur Șirketler Grubu; teknoloji ve modern yönetim uygulamalarını, tüm üretim ve hizmet süreçlerinde en etkin șekilde kullanmaktadır. Müșteri beklentilerini en hızlı șekilde karșılayarak sürekli müșteri memnuniyetini sağlamayı ilke edinen Uğur Șirketler Grubu, çevreci ve kaliteli ürünlerle bulunduğu sektörlerde öncü olmuștur.

3 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU UĞUR ȘİRKETLER GRUBU VİZYONU Etik ilkelerimiz, hedef ve stratejilerimiz doğrultusunda, müșteri talep ve beklentilerini çevreci ve yenilikçi ürünlerle gerçekleștirirken, faaliyet alanlarımızdaki ulusal pazarlarda 10 yıl içerisinde ilk 3 marka arasında yer almak. UĞUR ȘİRKETLER GRUBU KURUMSAL DEĞERLERİ Girișimcilik Güvenilirlik Yenilikçilik Çevre Bilinci Hizmette ve Üründe Kalite Müșteri Odaklılık Sosyal Sorumluluk Bilinci : Attığımız her adımda, tüm yatırımlarımızda girișimcilik anlayıșını temel alırız. : Müșterilerimizle, tedarikçilerimizle ve çalıșanlarımızla güvenilir ilișkiler sağlarız. : Bulunduğumuz sektörlerde ilkleri sunarak pazara yön vermek daimi hedefimizdir. : Çevreye ve doğaya önem veren bir yaklașımla üretim yaparak, çalıșanlarımızda da bu bilinci oluștururuz. : Bulunduğumuz tüm sektörlerde, kaliteli ürünler sunarak hizmet veririz. : Beklentileri en hızlı șekilde karșılayarak daima müșteri memnuniyetini sağlarız. : Sosyal sorumluluk faaliyetlerine katılır, bu konudaki projeleri destekleriz.

4 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU KİLOMETRE TAȘLARI 1954 : Uğur Dondurma Makineleri A.Ș., Aydın Nazilli de ilk dondurma makinesi imalatı ile faaliyetlerine bașladı : Uğur Dondurma Makineleri A.Ș., ilk kez İzmir Enternasyonal Fuarı na katılarak fuar boyunca misafirlere Uğur Dondurma Makineleri ile yapılan dondurmaları ikram etti : Uğur Dondurma Makineleri A.Ș., ilk ihracatını gerçekleștirerek Almanya ya dondurma makineleri gönderdi : Uğur Dondurma Makineleri A.Ș., ilk defa ürünlerini yurt dıșı fuarlarda sergiledi : Uğur Dondurma Makineleri A.Ș., gazetelere ilk dondurma makinesi reklamını verdi : Uğur Dondurma Makineleri A.Ș., televizyonlarda ilk kez reklamlarını yayınlattı.

5 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU UĞUR ȘİRKETLER GRUBU KİLOMETRE TAȘLARI 1985 : Uğur Dondurma Makineleri A.Ș., Danimarkalı Derby firması ile lisans anlașması yaptı : Uğur Dondurma Makineleri A.Ș. yeniden yapılanmaya giderek eski ünvanını değiștirdi ve Uğur Soğutma Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ș. adı altında üretime devam etti. Uğur Soğutma, Türkiye nin ilk derin dondurucusunu üretti. Uğur Soğutma, Türkiye genelinde bayilikler vermeye bașlayarak bayilik kanalıyla dağıtım sistemine geçiș yaptı : Uğur Soğutma, dondurma muhafaza kabinleri üretimine bașladı : Uğur Soğutma, Danimarkalı Derby firması ile lisans anlașmasını sonlandırdı : auğur Soğutma, ilk Bayiler Toplantısı nı Kușadası nda düzenledi. Uğur Soğutma, dikey șișe soğutucu kabinlerinin üretimini devreye aldı : Uğur Soğutma, ilk dondurma teșhir reyonlarını üretti : UDS Soğutma Makineleri Ltd. Ști., Ege Serbest Bölge de kuruldu : Kuteks A.Ș., Uğur Șirketler Grubu bünyesine katıldı.

6 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU UĞUR ȘİRKETLER GRUBU KİLOMETRE TAȘLARI 2004 : Uğur Motorlu Araçlar Ltd. Ști., Mondial markası ile motosiklet satıșı faaliyetlerine bașladı. Fatih Tekstil, Uğur Soğutma bünyesine katıldı : Uğur Mermer, Nazilli de kurulan tesisi ile üretime bașladı. Mondial, TÜİK verilerine göre Türkiye satıș lideri oldu : Uğur Soğutma, Algida için enerji tasarruflu ve çevreci muhafaza dolapları üretmeye bașladı. Uğur İnșaat, Bodrum Gümüșlük te 8 blok 32 dairelik proje ile faaliyetlerine bașladı. Mondial, TÜİK verilerine göre motosiklet satıșında Türkiye de ikinci kez lider oldu. UMA ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldı : Mondial, yeni tesisine tașınarak motosiklet montajına bașladı. Mondial, TÜİK verilerine göre 3. kez Türkiye satıș lideri oldu. Uğur Tekstil, Perdella markası ile yeni ürünlerini piyasaya sundu : Uğur Soğutma, Danimarka firması Frigor u satın aldı.

7 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU UĞUR ȘİRKETLER GRUBU KİLOMETRE TAȘLARI Mondial, TÜİK verilerine göre 4. kez Türkiye satıș lideri oldu : Uğur Soğutma, Pepsi ile ortaklașa bir projeye bașlayarak dünyada ve Türkiye de ilk kez %51 tasarruflu șișe soğutucuyu üretti. Mondial, bisiklet üretimine bașladı. Mondial, TÜİK verilerine göre 5. kez Türkiye satıș lideri oldu : Uğur Soğutma; makine kategorisinin ilk kez açılmasıyla, Ege İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen Yılın En Çok İhracat Yapan Firmaları ödülüne layık görüldü. Uğur Soğutma, Türkiye de ilk kez çevre dostu ve enerji tasarruflu A++ Derin Dondurucuyu pazara sundu. Mondial, kendi motosiklet șasisini üretmeye bașladı. Mondial, ATV modellerini ürün portföyüne ekledi. Uğur Tekstil, Savga markası ile ürettiği ürünlerini pazara sundu. Kuteks, Fortune markası ile ürettiği ürünlerini pazara sundu. Mondial, TÜİK verilerine göre 6. kez Türkiye satıș lideri oldu.

8 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU UĞUR ȘİRKETLER GRUBU KİLOMETRE TAȘLARI 2011 : Uğur Soğutma, Yılın En Çok İhracat Yapan Firmaları ödülüne 2. defa layık görüldü. Uğur Soğutma, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan rakamlara göre en çok ihracat yapan 103. kuruluș oldu. Uğur Soğutma, TPE tarafından Tanınmıș Marka statüsüne layık görüldü. Uğur Entegre Gıda, Dallıca da kurulan tesislerinde üretime bașladı. Mondial, TÜİK verilerine göre 7. kez Türkiye satıș lideri oldu. Mondial, TPE tarafından Tanınmıș Marka statüsüne layık görüldü : Uğur Soğutma, ürün çeșitlerine mikrodalga fırın ve klimayı ekledi. Uğur Entegre Gıda, U fresh markası ile ürünlerini piyasaya sundu. Kuteks Daffny markası ile naturel kozmetik ürünlerini piyasaya sundu. Uğur Motorlu Araçlar Ltd. Ști. yeniden yapılanmaya gitti ve Uğur Motorlu Araçlar Tic. A.Ș. olarak faaliyetlerini sürdürmeye bașladı. Uğur Soğutma, TS EN Çevre Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandı. Uğur Soğutma, Ege Bölgesi nde makine kategorisinde yılın En Çok İhracat Yapan Firmaları ödülüne 3. defa layık görüldü.

9 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU UĞUR ȘİRKETLER GRUBU KİLOMETRE TAȘLARI Mondial, TÜİK verilerine göre 8. kez Türkiye satıș lideri oldu. Uğur Soğutma ISO 500 verilerine göre Türkiye nin en büyük 179. șirketi oldu : Uğur Soğutma, Dünya Gazetesi nin 11. kez ev sahipliğini yaptığı İhracatın Yıldızları organizasyonunda Yeni Pazar Pazar Çeșitliliği kategorisinde birincilik ödülü aldı. Ar-Ge ekibininin çalıșmaları sonucu kurumsal müșterilerine sunduğu özgün tasarım USS 300 DTK CD, Küresel Perakende Pazarlama Birliği tarafından düzenlenen POPAI OMA Yarıșmasında 3.lük ödülünü kazandı. TÜBİTAK ın Teknoloji ve Yenilik Destekleme Programları Bașkanlığı tarafından Uğur Soğutma nın enerji verimliliği sağlayan çalıșmaları için geliștirdiği Nyssa Projesi ne bașarı ödülü verildi. Dünyada devlet destekli ilk markalașma projesi Turquality kapsamında Uğur Marka Desteğine layık görüldü. 5 yeni ülkeye daha ihracat yapılarak Uğur markası ile fiili sevkiyat yapılan gümrüklü bölge sayısı 142 ye çıktı. Türk İklimlendirme Sanayii tarafından Bașarılı İhracatçı Ödülü ne layık görüldü. Uğur Soğutma ISO 500 verilerine göre Türkiye nin en büyük 162. șirketi oldu. Mondial, TÜİK verilerine göre üst üste 9. kez Türkiye satıș lideri oldu.

10 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU UĞUR ȘİRKETLER GRUBU KİLOMETRE TAȘLARI Uğur Soğutma, TİM verilerine göre Türkiye nin 116. İhrcatçısı oldu. Uğur Motorlu Araçlar Motovento markasıyla aksesuar piyasasına hızlı bir giriș yaptı : Uğur Soğutma, ürün çeșitlerine dikey derin dondurucu modellerini ekledi. Uğur Soğutma ürün çeșidine USMART klima modellerini ekledi. Uğur Soğutma ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı. Uğur Motorlu Araçlar ww.kaskcim.com web adresi üzerinde, online satıș mağazası olușturdu. Uğur Motorlu Araçlar KYMCO markası ile Türkiye satıș distribütörlüğü anlașması imzaladı.

11 UĞUR SOĞUTMA 1954 yılında Aydın Nazilli de dondurma makineleri imalatıyla üretime bașlayan Uğur Soğutma bugün, m² faal kapalı alanda, toplam çalıșanı, 834 satıș noktası, 240 a yakın yetkili servis merkezi ile 5 kıtada 137 ülkeye hizmet vermektedir. Günlük 3000 adetlik üretim kapasitesine sahip olan Uğur Soğutma, ticari ve ev tipi soğutucularda 200 ü așkın çeșidi ile geniș bir ürün yelpazesine sahiptir. Uğur Soğutma, Türkiye nin ve dünyanın en büyük markalarına özenli, kaliteli ve kesintisiz hizmet vermektedir. Farklılıklar olușturarak kalıcı üstünlükler sağlamayı ve yükselmeyi her zaman bir ilke olarak benimseyen Uğur Șirketler Grubu nun amiral gemisi Uğur Soğutma; kalitesi, modern üretim teknolojisi ve çağdaș yönetimiyle soğutma alanında dünyanın sayılı șirketlerinden biridir.

12 UĞUR SOĞUTMA UĞUR SOĞUTMA MİSYONU Faaliyet alanlarımızdaki profesyonel yeterliliğimizle kaliteli ve yașama değer katan ürünler sunmak, müșteri ve tedarikçilerimize değer katmak, öğrenen organizasyon kültürünün rekabette etkili güç olacağının bilinciyle, çalıșan memnuniyetini artırmaktır. UĞUR SOĞUTMA VİZYONU Faaliyet alanlarımızdaki pazarlarda, pazar ve rekabet koșulları içerisindeki müșteri beklentilerini sürekli ve kaliteli ürünlerle karșılayarak ulusal liderliğimizi devam ettirirken ticari soğutucular pazarında 10 yıl içinde dünya markaları arasında yer almaktır.

13 UĞUR MOTORLU ARAÇLAR Uğur Șirketler Grubu bünyesindeki Uğur Motorlu Araçlar kendi tescilli, bașlangıç ve lokomotif firması "Mondial" markası ile 2004 yılında motosiklet sektöründe faaliyetlerine bașlamıștır. Uğur Motorlu Araçlar 2006 yılında ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanabilen bir yönetim sistemi modeli olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ni alarak, sürekli gelișim felsefesini ve kalite anlayıșını geliștirerek müșteri odaklı bir hizmet sunmaktadır. Uğur Motorlu Araçlar 2007 de mevcut üretim tesislerine tașınmıș ve giderek büyüyen șirket; 2010 da kendi motosiklet șasisini üretmeye bașlamıș, aynı yıl içerisinde ATV modellerini de ürün portföyüne eklemiștir. Tüik (Türkiye İstatistik Kurumu) Satıș Verileri ne göre yılları arasında 9 yıl üst üste Türkiye satıș liderliğini edinen UMA (Uğur Motorlu Araçlar) tescilli markası MONDIAL ; 450 satıș noktası, 528 servis merkezi ve 250 yedek parça satıș noktası ile kaliteli ürün ve hizmet anlayıșı önceliğiyle hizmet vermektedir.

14 UĞUR MOTORLU ARAÇLAR UĞUR MOTORLU ARAÇLAR 2013 yılında Motovento markasıyla aksesuar piyasasına da hızlı bir giriș yapan Uğur Motorlu Araçlar, kendi alanında lider olan dünya çapında birçok markanın distribütörlüğünü almıștır. Motovento: kask, kıyafet, ayakkabı, iç giyim gibi yașam stilini yansıtan koruyucu ürünler bașta olmak üzere motosiklet aksesuar ve yedek parça ürünlerinin satıșını hem konsept mağazaları ile yaparken hem de kaliteli, güvenilir ve kullanıcı dostu olan online alıșveriș sitesi web adresi üzerinden de gerçekleștirmektedir. Uğur Motorlu Araçlar 2014 yılında motosiklet sektöründe tüm dünyada faaliyet gösteren Kymco markasının Türkiye distribütörlüğünü de alarak bu değerli markayı da bünyesine katmıștır. Çevreye saygı ve doğal hayatın korunmasına birinci derecede önem veren Kymco, ürettiği scooterler ve motosikletler için geliștirdiği çevre dostu, düșük emisyonlu motorlar ve geri dönüștürülebilir malzemeler ile üretimini gerçekleștiren bir markadır. UMA (Uğur Motorlu Araçlar A.Ș.) 2014 yılının ikinci yarısında web adresi üzerinde, online satıș mağazası olușturarak farklı marka ve model kask çeșitlerini tüketicilerle bulușturmak amacıyla, dünya çapında tanınmıș kask markalarını, distribütörlük anlașmaları ile bir araya getirdi. Bunların arasında Airoh, Just One, Nitek, Origine ve Shiro gibi dünyaca ünlü markalar yer almaktadır. Uğur Motorlu Araçlar; m² alan üzerine kurulu fabrikası ve m² satıș sonrası yedek parça deposu ile kurulduğu yıldan bu yana motosiklet sektörünün ihtiyacı olan yedek parçanın % 80 lik bölümünün piyasaya dağıtımını gerçekleștirirken, distribütörlüğünü aldığı Kymco markası ve ürünlerine ait yedek parçalarının depolarına ilavesi ile de tüketicilerine en iyi hizmeti vermeye, pazardaki gücünü arttırmaya devam etmektedir. UMA, sürekli geliștirdiği modern teknoloji ile üretimlerini sürdürürken, satıș ve teknik hizmet servislerinin tümünde müșteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çalıșmakta, sektörde lider ve öncü konumunu sağlamlaștırmaktadır. UMA gerçekleștirdiği bayi satıș elemanları ve yetkili servis personelleri, eğitim-tanıtım toplantıları ve çağrı merkezi hizmetleri ile satıșta olduğu gibi satıș sonrasında da hizmette mükemmelliği hedeflemiștir.

15 UĞUR MOTORLU ARAÇLAR UĞUR MOTORLU ARAÇLAR MİSYONU Çağdaș yönetim ve kaliteli üretim prensibiyle, koșulsuz müșteri memnuniyetini ön planda tutarak tüm iș ortaklarıyla kârlı ve sürdürülebilir büyüme sağlayan bir marka olmak. UĞUR MOTORLU ARAÇLAR VİZYONU Ekonomik, pratik, keyifli ve çevreye duyarlı bir ulașım aracı olan motosikletin kullanım oranını artırmak.

16 KUTEKS Kurulușu 1984 yılına dayanan șirket, 2002 yılında Uğur Șirketler Grubu na dahil olarak grubun medikal alandaki bașarılı temsilcisi haline gelmiștir. Yapılan yatırımlarla sürekli büyümeye devam eden șirket, 2010 yılında Fortune markasıile pazara yeni medikal ürünler sunmuștur m² açık alan ve m² kapalı alan üzerinde üretim yapan firma, yurt içi satıș noktalarının yanı sıra yurt dıșında da 30 a yakın ülkeye ihracat gerçekleștirmektedir. Kuteks; sargı bezi, steril kompres, elastik bandaj, ortopedik ürünler ve yara bandı gibi medikal ürünlerin üretiminde Türkiye nin lider kurulușudur yılından bu yana Fortune markası ile tansiyon aleti, enjektör, dijital derece gibi ürünleri ithal edip piyasa sunmaktadır. Uluslararası kabul gören ISO 9001:2000 ve ISO 13485:2003 standartlarına ve MDD 93/42/EEC direktifine uygun kurulmuș olup belgelendirilerek tüm yasalve ilgili standartlardaki șartlara uymayı güvence altına alarak sürekliliği ve etkinliğinin sürdürülmesini sağlamaktadır. Firma, müșteri beklentilerini ve yasal yükümlülüklerini sürekli karșılamayı, kaliteyi bir yașam biçimine dönüștürmeyi ve sektöründeki lider firma konumunu sürdürmeyi temel politika olarak benimsemiștir. Bunun için bilgiye, eğitime, teknolojiye ve insana önem veren Kuteks in çalıșanlarının katılımıyla gelișme ve verimlilik sürekli olarak sağlanmaktadır.

17 KUTEKS KUTEKS MİSYONU Kaliteyi bir yașam biçimine dönüștürmek için bilgi, eğitim, teknoloji ve insana önem vererek tüm bölümlerimizde gelișim ve verimliliği çalıșanlarımızın katılımı ile sürekli sağlamak. KUTEKS VİZYONU Müșteri beklentilerini ve yasal yükümlülükleri sürekli karșılayarak, sektöründeki pazar payını arttırarak lider firma konumunu korumaktır. Müșteri odaklı hizmet anlayıșı çerçevesinde eczacılarımızın en büyük tedarikçisi olmayı kendine hedef olarak benimsemiștir.

18 UĞUR ENTEGRE GIDA 2011 yılında Uğur Șirketler Grubu nun çatısı altında Nazilli Dallıca da kurulan Uğur Entegre Gıda, 5000 m² si kapalı olmak üzere toplamda m² alanda faaliyet göstermektedir. Türk Gıda Kodeksine ve Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak üretim yapmakta olan Uğur Entegre Gıda, bașta incir ve kestane olmak üzere yurt içinde ve yurt dıșında talep olan bir çok meyvenin kurutulması ve ambalajlanması ile ayrıca bunların ișlenmesi ve paketlenmesi faaliyetlerinde hizmet vermektedir. Uğur Entegre Gıda; ürünlerini 2011 yılı içinde U fresh markası ile sunmaya bașlamıș olup, ilk faaliyet yılında ihracata da bașlamıștır. Türkiye nin kapasite artırımına en uygun tesislerinden birini kurarak sektörde adından bahsettirmeyi bașaran șirket, ihracat kalitesinde üretim yapabilen makine parkuruna sahip ișletmesinde özenle yıkama, ayıklama, kurutma ve laboratuvar tetkik ișlemlerini yapmaktadır.

19 UĞUR ENTEGRE GIDA UĞUR ENTEGRE GIDA MİSYONU Profesyonel yeterliliğimizle kaliteli ürün ve hizmet șartlarını olușturarak,kurumsal müșterilerimizin talep ve beklentilerini sürekli, güvenilir șekilde karșılamak ve çalıșanlarımız ile tedarikçilerimizin memnuniyetini sağlamak UĞUR ENTEGRE GIDA VİZYONU Kurutulmuș gıda sektöründe, müșteri talepleri doğrultusunda ve standartlara uygun șekilde, kaliteli ürünlerimizle iki yıl içinde kurumsal müșterilerin tercih edeceği güvenilir bir șirket olmak.

20 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU SOSYAL SORUMLULUK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKALARI Uğur Șirketler Grubu hayatın her alanını kapsayan; özellikle eğitim, sağlık ve çevre konularında toplumun gelișimi için kurumlar ve dernekler ile birlikte çeșitli projeler gerçekleștirmektedir. Sosyal sorumluluk projelerini faaliyetlerinin bir parçası olarak gören, iș hayatındaki bașarılarını ve inancını sosyal sorumluluk projelerine de yansıtan Uğur Șirketler Grubu, toplumsal duyarlılık bilincinin yaygınlașması için de çaba harcamaktadır. Enerjiyi yarına saklamak ve gelecek nesillere yașanabilir bir çevre bırakabilmek amacıyla enerji verimliliği çalıșmalarına yoğunluk veren Uğur Șirketler Grubu nun bünyesinde yer alan șirketlerde; doğal kaynakları koruma sorumluluğu tüm üretim așamalarında gözetilmekte, hammaddenin bilinçli kullanımı sağlanmaktadır. Doğaya dost uygulamalarla faaliyet göstermeyi amaçlayan Uğur ȘirketlerGrubu, çevreyi ve yeryüzündeki tüm canlıların yașam kalitesini korumayı ve arttırmayı ilke edinmiștir.

21 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKALARI Uğur Șirketler Grubu, șirketlerinin bașarısının ve rekabet üstünlüğünün mimarı olan çalıșanlarını en değerli varlığı olarak görmektedir ve bunu ana felsefesi olarak belirlemiștir. Doğru ișe doğru insan prensibiyle ülke istihdamına katkıda bulunan, kaliteli insan kaynağının sürekliliğini sağlayan ve çalıșanına değer katan insan kaynakları politikaları ile tercih edilen Uğur Șirketler Grubu; çalıșma arkadașlarının memnuniyetine ve mesleki gelișimine önem vermektedir. Karșılıklı saygı ve güven temelleri üzerine kurulu Uğur Șirketler Grubu, aynı çatı altındaki bütün çalıșanların görev almaktan gurur duyduğu ve bu ayrıcalığı hissettiği örnek bir yapıya sahiptir. İK Yönetimi Değerleri; Dürüst iletișim, Güvenilir İK politikası, Saygılı yaklașım, Eșit davranma, Gizlilik.

22 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARI Çalıșma hayatı ile ilgili olarak yürürlükteki tüm ilgili yasa ve düzenlemelere uyulmasını, Çalıșanların özlük haklarının tam ve doğru biçimde kullanılmasını, Çalıșanlara dürüst ve adil yaklașımı, Güvenli ve sağlıklı bir çalıșma ortamı sağlanmasını, Çalıșanlarının bireysel gelișimi için gerekli șirket içi ve șirket dıșı eğitimlerin alınmasını, Sosyal sorumluluk bilinciyle yer alacakları uygun sosyal ve toplumsal faaliyetlere katılımlarına destek olunmasını, İș hayatı ile özel hayat arasındaki dengeyi gözetmeyi, çalıșma hayatının vazgeçilmez unsurları olarak görmektedir. Uğur Șirketler Grubu İnsan Kaynakları; İșe Alım, Eğitim ve Geliștirme, Ücretlendirme ve Sosyal Haklar, Personel Özlük İșleri, Personel ve İdari İșler, Performans Yönetimi, süreçlerini yürütmektedir.

23 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU ÇEVRE VE KALİTE POLİTİKALARI Sürekli iyileșme ilkesi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren grup șirketleri, ürettiği ürünlerde ve tüm süreçlerinde çevreye olan olumsuz etkileri en aza indirgeyebilmek için çalıșmalar yapmaktadır. Yasal mevzuatlara uygunluğunu beyan etmek amacıyla Çevre Yönetim Sistemini olușturan Uğur Soğutma, bu çalıșmaları sonucunda tarihinde TS EN Çevre Yönetim Sistemi sertifikası almaya hak kazanmıștır. Șirketlerde; Atıklar ayrı ayrı biriktirilerek kontrol altında tutulmakta, tehlikeli atıklar ise özel bölgelerde depolanarak çevreye olan zararı en aza indirgenmekte, Çevreci Ofis uygulamalarıyla doğal kaynaklar mümkün olduğunca dikkatli tüketilmekte ve tasarruf sağlanmaktadır. Ülkemizde bir ilki gerçekleștiren ve A++ derin dondurucu üretimini bașlatan Uğur Soğutma, aynı zamanda %51 tasarruflu dünyanın ilk șișe soğutucuları, düșük enerji tüketen muhafaza dolapları, hem sağlığı hem çevreyi koruyan klimaları ile doğaya dost çözümler sunmaktadır.

24 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU UĞUR ȘİRKETLER GRUBU ÇEVRE POLİTİKALARI Faaliyetlerini yerine getirirken, çevre ile ilgili tüm yasal düzenlemelere ve diğer gerekliliklere uymak, Çalıșanların çevre bilincini arttırarak, çevresel performansı sürekli iyileștirmek, Enerji sarfiyatı azaltılmıș çevre dostu ürünler geliștirmek, Küresel kaynakları verimli kullanmakve geri kazanımı özendirmek, Atıkların kontrolünü sağlayarak, çevresel kirliliği önlemek ve kaynağında en aza indirmek, Çevre Yönetim Sistemini ilgili birimlere açık tutarak toplumsal bilinçlenmeyi sağlamak, Çevre Yönetim Sisteminin sürekliliğini sağlamak, belirli aralıklarla gözden geçirerek amaç ve hedeflere ulașmaktır.

25 UĞUR ȘİRKETLER GRUBU UĞUR ȘİRKETLER GRUBU ÇEVRE POLİTİKALARI Kalite Kalite Yönetim Sistemi Müșteriler İnsan Kaynağı Tedarikçiler Sürekli iyileștirme Doğal çevre : Kalite, Uğur Șirketler Grubu nda bir yașam biçimidir. : Uluslararası kabul görmüș olan TS - EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardına göre kurulu olan Kalite Yönetim Sistemini sürdürmek, geliștirmek ve sonuçlarını ölçülebilir, kıyaslanabilir verilerle takip etmektir. : Satıș öncesi ve satıș sonrası faaliyetlerde, müșterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi șekilde karșılamak, müșterilerine en ekonomik hizmeti vermektir. : En değerli varlığı insan kaynağıdır. Güvenilir bir İK Politikası izlenmesi, personel memnuniyetinin ve sürekliliğinin sağlanması, personelin motivasyon ve aidiyet duygusunun arttırılması, personelin görev ve sorumluluklara ait yetkinliklerinin belirlenmesi ve geliștirilmesini sağlamaktır. : Stratejik ortakları olarak gördüğü tedarikçileriyle karșılıklı iș ilișkilerini geliștirmek ve sıkı bir ișbirliği içerisinde olmak, onlarla büyüyüp gelișmektir. : Proseslerinin her evresinde ölçülebilir gelișmeler sağlamak, yenilikçi ve rekabetçi bir çizgide olmak, hedeflerle ilerlemek, sistemleri sürekli iyileștirmek, ürünlerinde ve insan kaynağında gelișimin sürekliliğini sağlamak, sürekli iyileștirmeyi bir yașam biçimi olarak benimsemektir. : Öncelikle çalıșma birimlerinden bașlayarak doğal çevreyi korumak ve gelecek nesillere yașanabilir bir doğa bırakmaktır.

26

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU

2012 FAALİYET RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU İTTİFAK HOLDİNG 2 25 yıldır kapılar açıyoruz! Kolektif hareket etmenin en güzel örneklerinden birisi olan ve kapılarını her zaman herkese açık tutan İttifak, çeyrek asırdır, birlikteliğin

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

Migros 2013 Faaliyet Raporu

Migros 2013 Faaliyet Raporu MİGROS TİCARET A.Ş. FAALİYET RAPORU 2013 1 Migros 2013 Faaliyet Raporu Konu: Perakende Matematiği Büyüme Verimlilik Penetrasyon Alışveriş Deneyimi İçindekiler Luctus tincidun exerionet ulluptur Etuta nosaperis.

Detaylı

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik.

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik. Doğtaş Mobilya 1972 yılında Hacı Ali Doğan ın Doğan Mobilya yı kurması ile Doğan ailesi mobilyacılık sektörüne ilk adımını atmıştır.1987 yılında Hacı Ali Doğan altı oğlu ile birlikte Biga da Doğtaş A.Ş.

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 1 çindekiler 1. Raporun Amacı ve Kapsamı 2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3. CEO nun Mesajı 4. Sürdürülebilirlik Politikamız 5. Kurumsal Profil Grup

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU Faaliyet Raporu 2014 ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU İçindekiler 1. SUNUŞ 4 KISACA ANADOLUBANK HABAŞ GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI SERMAYE

Detaylı

www.bakambalaj.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU

www.bakambalaj.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU www.bakambalaj.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BÖLÜM I ORGANİZASYON Bak Ambalaj 02 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 03 Vizyon, Misyon ve Değerler 04 Kilometre Taşları 06 BÖLÜM II YÖNETİM Yönetim Kurulu

Detaylı

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU GİRİŞ 2 ÖZET FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER- DERECELENDİRME NOTLARI 10 VESTEL DE 2014 YILININ SATIR BAŞLARI 16 VESTEL İN 2014 YILI ÖDÜLLERİ

Detaylı

MİGROS SİZE İYİ GELECEK...

MİGROS SİZE İYİ GELECEK... MİGROS SİZE İYİ GELECEK... İÇİNDEKİLER 2 FORMATLARIMIZ 4 KURUMSAL PROFİL 4 VİZYON-MİSYON-STRATEJİLER- İLKELER 5 BİR BAKIŞTA 2014 YILI 8 BAŞLICA GÖSTERGELER 10 TARİHÇE 12 BAŞKAN MESAJI 14 EKONOMİK DEĞERLENDİRME

Detaylı

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU 2011 2 PharmaVision GRI Performans Göstergeleri İÇİNDEKİLER * 3.1/3.2./3.3/3.4/3.5/3.6/3.12 Sunuş 3 1.1/4.12/4.19 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 2.6/2.7/2.8 PharmaVision

Detaylı

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek...

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... FAALİYET RAPORU ...tüketicilerine mutluluk vermek, müşterileri ile iş ortaklığı yapmak, hissedarları için üstün değer yaratmak ve topluma güven vermekle

Detaylı

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013 ZAMANIN RUHUNU OKUMAK Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2013 RAPOR İÇERİĞİ Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk şirketlerinden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet,

Detaylı

AKSİGORTA ANONİM ŞİRKETİ 31 MART 2014 TARİHİNDE SONA EREN HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

AKSİGORTA ANONİM ŞİRKETİ 31 MART 2014 TARİHİNDE SONA EREN HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 31 Mart 2014 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 1 1960 DAN BUGÜNE: AKSİGORTA DA SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN KİLOMETRE TAŞLARI İlk poliçe 1961 yılında Aksigorta çalışanları tarafından ilk poliçe hazırlanmıştır.

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

EKİZ YAĞ VE SABUN SANAYİİ A.Ş.

EKİZ YAĞ VE SABUN SANAYİİ A.Ş. EKİZ YAĞ VE SABUN SANAYİİ A.Ş. SERİ: XI, NO: 29 SAYILI TEBLİĞ KAPSAMINDA EKİZ YAĞ VE SABUN SANAYİİ A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2012/31.12.2012 EKİZ YAĞ VE SABUN SANAYİİ A.Ş. 67 YILLIK TARİH

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU ÜLKER 2012 F A ALİYE T RAPORU

2012 FAALİYET RAPORU ÜLKER 2012 F A ALİYE T RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU İçindekiler 02 Başlıca Finansal Göstergeler 02 Üretim Göstergeleri 04 Sermaye Yapısı 04 İMKB de Ülker ve Hisse Performansı 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Yönetim Kurulu 10

Detaylı

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli

Ulusal Kalite Ödülü. KÖYK Kalite Ödülü Yürütme Kurulu. Ulusal Kalite Ödülü. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü. EFQM Mükemmellik Modeli 2011 Ulusal Kalite Ödülü Ulusal Kalite Ödülü Mükemmellikte Süreklilik Ödülü EFQM Mükemmellik Modeli Ulusal Kalite Ödülü ne Başvuran Kuruluşlar Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiricilerimiz 2012 Ulusal Kalite

Detaylı

TÜRKİYE NİN BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE NİN BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU TÜRKİYE NİN BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU Cumhuriyet in ilk kurumlarından biri olan İş Bankası nın kuruluş misyonu Türkiye nin kalkınmasına, inşasına ve gelişmesine her alanda katkı sağlamak olmuştur. 90

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu. 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu. 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011 İçindekiler Rapor Hakkında Murahhas Aza Mesajı CCİ 2020 Vizyonu ve Stratejik Yönetim Çerçevesi 2011 Yılında Gerçekleşenler Sürdürülebilirlik

Detaylı

TÜRKİYE NİN BANKASI 2012 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE NİN BANKASI 2012 FAALİYET RAPORU TÜRKİYE NİN BANKASI CUMHURİYET İN İLK KURUMLARINDAN BİRİ OLAN NIN KURULUŞ MİSYONU TÜRKİYE NİN KALKINMASINA, İNŞASINA VE GELİŞMESİNE HER ALANDA KATKI SAĞLAMAK OLMUŞTUR. 88 YILDIR TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞAN, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 1 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkan ve CEO Ortak Mesajı Kurumsal Profil Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz

Detaylı

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 pbx Faks : +90 216 307 74 04 İçindekiler Genel Müdür ün

Detaylı

Türkiye nin Sabancı sı...

Türkiye nin Sabancı sı... Türkiye nin Sabancı sı... 1 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Değer Yaratan... Sorumlu... 3 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Aktif Katılımcı... 5 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Yaratıcı...

Detaylı

Sürdürülebilir bir dünya için...

Sürdürülebilir bir dünya için... Sürdürülebilir bir dünya için... Yıllık rapor 2008 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I - Sunuş 02 Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 03 Olağan Genel Kurul Gündemi 04 Garanti Hakkında 06 Garanti nin Vizyonu, Misyonu,

Detaylı

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız.

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Siemens Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Siemens Sanayi

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. İçindekiler 05 148 SUNUŞ KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM 06 RAPORU YÖNETİMDEN 06 Yönetim Kurulu

Detaylı