FAALİYET RAPORU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2012-2014 FAALİYET RAPORU"

Transkript

1 FAALİYET RAPORU

2 2012 MAYIS MAYIS DÖNEMİ TÜTED FAALİYET RAPORU GENEL FAALİYETLER - T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, TOBB, BTK ve TÜBİTAK gibi kurumlardan gelen talepler doğrultusunda, çıkarılacak olan kanun taslakları ve yönetmelikler hakkında üyelerimizin görüşleri alınarak, gerekli bildirimler yapılmıştır. - İTO, İSO ve TOBB den gelen duyurular üyelerimizle paylaşılmış, ilgili toplantılara üyelerimizin katılımları sağlanmıştır. - Her iki dönem boyunca diğer sektör dernekleri ile koordineli işbirlikleri yürütülmüş, STK Başkanları platformunda aktif rol üstlenilmiştir. - Belirli aralıklarla üyelerimizin sektörel konulardaki ihtiyaçlarını belirlemek ve buna yönelik eğitim ve işbirliği platformları yaratabilmek adına anketler yapılmış, bu anket sonuçları profesyonel kurumlarla değerlendirilerek eğitim ve proje çalışmaları gerçekleştirilmiştir. - Bir önceki dönemde gerçekleştirilen projeye ilaveten, İstanbul Kalkınma Ajansı Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına sunulan projemiz kabul edilmiş ve İstanbul Teknik Üniversitesi ve Turkcell in ortaklığı ile İTÜ de Kullanıcı Deneyimi ve Telekomünikasyon Eğitim merkezi faaliyete geçirilmiştir. HAZİRAN , 5.4 GHz veri hizmetlerinin frekans bantları ve kullanım konseptini de içeren Kısa Mesafe Erişimli Telsiz Cihazları (KET) Yönetmeliği Taslağı ve görüş bildirilmiştir. - İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) işbirliğinde Yıldız Teknik Üniversitesi nin değerli yardımları ve Türk Telekomünikasyon A.Ş. nin kıymetli desteği ile hayata geçirilen Eğitim ve Teknoloji Danışmanlık Merkezimizin tanıtımı sektörel basının da katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

3 EYLÜL Derneğimizin bu yıl da desteklediği ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi '12 çerçevesinde, Yönetim Kurulu Başkanımız Adil Zafer Müftüoğlu'nun moderatörlüğünde gerçekleşen Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi Politikaları paneli gerçekleştirilmiş ve önemli geri dönüşler alınmıştır. - YTÜ Davutpaşa Yerleşkesinde Türk Telekom A.Ş., Türk Telekom Akademi ve Yıldız Teknik Üniversitesi destekleri ile kurulan TÜTED Eğitim ve Teknoloji Danışmanlık Merkezimizde Sertifika Programları pilot uygulamaları başlamıştır. EKİM Gerçekleştirilen son genel kurulda seçilen Yönetim Kurulumuz, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım a bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir. Ziyaret kapsamında sektörün sorunları ele alınmış ve çözüm önerileri sayın bakana sunularak karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuştur. KASIM Sayın Bakana Ekim ayında yapılan ziyaretimiz sırasında alınan karar doğrultusunda, Türkiye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Sektörü için büyük önem taşıyan ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 12 Eylül 2012 tarihinde yayımlanmış olan Elektronik Haberleşme, Uzay ve Havacılık Sektöründe Araştırma Geliştirme Projelerinin Desteklenmesine İlişkin Yönetmelik hakkında sektörü bilgilendirmek amacıyla yapılan TÜTED toplantısı 9 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşmiştir. - Türkiye Bilişim Derneğinin düzenlediği ve Başkanımız Adil Zafer Müftüoğlu'nun da Danışma Kurulunda yer aldığı 29. Ulusal Bilişim Kurultayı (Bilişim 2012), Kasım 2012 tarihlerinde Atılım için Bilişim temasıyla JW Marriott Hotel Ankara da gerçekleştirilmiştir Kasım Tarihlerinde Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) ile BTK nın Saraybosna da ortaklaşa düzenlediği konferansa başkanımız ile katılım sağlanmıştır. Ziyaret sırasında, ülkemizde faaliyet gösteren operatörler tarafından IUS e ekipman bağışı yapılması suretiyle telekomünikasyon laboratuvarı kurulması kararlaştırılmıştır.

4 ARALIK İSTKA Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına Kullanıcı Deneyimi ve Uygulamalı Telekomünikasyon Eğitim ve Test Merkezi projesi ile başvuru yapılmıştır sayılı, Elektronik Haberleşme Sektöründe Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Gizliliğin Korunması Hakkında Yönetmelik kapsamında ortaya çıkan ve elektronik haberleşme sektörü için önemli sorunlar oluşturan sonuçların giderilmesi için derneğimiz üyesi sabit ve mobil operatörlerin oluşturduğu bir çalışma kurulu kurulmuştur. - Kurul tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucu yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihinin ilk aşamada 6 ay ertelenmesi sağlanmıştır. Devam eden faaliyetlerimiz neticesinde ise sektör için sorun oluşturan birçok maddede sektörün lehine önemli kazanımlar elde edilebilmiştir. - Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanlarının İthalat ve Denetimi Tebliği derneğimizin de katıldığı çalışmaları içeren bir süreç sonunda Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. - Üyelerimizin katılımı ile yılbaşı yemeği gerçekleştirilmiştir OCAK dönemini kapsayacak olan T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Stratejik Planı hazırlık çalışmaları çerçevesinde kamu hizmetleri yararlanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenen Ortak Akıl Platformları na aktif katılım sağlanmıştır. ŞUBAT Geçtiğimiz yıl Şubat ayında birincisi düzenlenen, Derneğimizin de aktif destek verdiği Savunma, Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri İşbirliği Konferansı nın ikincisi 8 Şubat 2013 Cuma günü, İstanbul Çırağan Sarayı nda düzenlenmiştir Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şûrası çalışmaları kapsamında kurulan Ar- Ge komisyonu, haberleşme komisyonu gibi çalışma guruplarının birçoğuna, yönetim kurulu başkanı, başkan yardımcıları ve genel sekreter düzeyinde katılımlar sağlanarak çalışmalar yürütülmüştür.

5 NİSAN TÜTED olarak destekleyen STK lar arasında yer aldığımız 16. Avrasya Ekonomi Zirvesi 9-11 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul da toplanmıştır. Eğitim, enerji ve sağlık konularına ilaveten ilk defa TÜTED tarafından organize edilen Bilişim konulu 2 günü içeren etkinlikte toplam 6 panel düzenlenerek Türkiye ve Avrasya ülkeleri arasında bir Bilişim Köprüsü kurularak kamu ve özel sektör kuruluşları arasında birçok ikili toplantılar gerçekleştirilmiştir. Zirveye 9 cumhurbaşkanı ve 38 yabancı bakan ile onlarca yabancı milletvekili ve devlet yetkilisi katılmıştır Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şûrası çalışmaları kapsamında AR- GE Raporunun yazılması için ilgili komisyona yönetimden katılım sağlanarak raporun yazılmasında aktif rol üstlenilmiştir Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şûrası, Haberleşme Komisyonu çalışmaları kapsamında, OKTH hizmetlerinin GSM gibi çok geniş kullanıcı gruplarına hizmet eden ve büyük gelir ve kârlar sağlayan bir sektör ile aynı konumda değerlendirilip aynı seviyede vergi ve yaptırımlara tabi tutulmamalarının gerekliliğine inandığımız için, 10. Şurada belirlenen ana konulara ilaveten Diğer Hizmetler başlığı altında oluşturulacak bir çalışma grubu kurulması için çaba sarf edilmiştir. Bu çalışmalarla amacımız, telsiz haberleşme sektörünün mobil sektörden ayrı bir konumda değerlendirilerek, sektörün içinde bulunduğu koşullara uygun kurallar geliştirilmesinin sağlanmasıdır. Konuyla ilgili bir rapor hazırlanarak bakanlığa iletilmiştir. MAYIS Mayıs 2013'te bilgi teknolojileri ve iletişim sektöründe faaliyet gösteren kişi ve kurumları bir araya getiren Dünya Bilgi Toplumu ve Telekomünikasyon Gününde Türkiye de Ulaştırmada Bilişim başlığı altında bilişim, iletişim ve ulaşım sektörlerinin ortak geleceği masaya yatırılmıştır. İzmir Kaya Termal Otel de düzenlenen etkinliğe T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ın yanı sıra çok sayıda kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşundan üst düzey temsilciler katılmıştır. Toplantı boyunca operatörlerin CEO ları, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı kurumların genel müdürleri ve STK Başkanlarının katıldığı 3 panel düzenlenmiştir.

6 HAZİRAN Telekomünikasyon meslek standardı seviyelerinin ve standartların belirlenmesi çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla İstanbul Ticaret Odası tarafından bir çalışma yapılmaktadır. TÜTED olarak; Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı nezdinde 6 Haziran 2013 tarihinde TÜTED i temsilen Başkan Yardımcımız Mehmet Sözen in katılımı ile Telekomünikasyon Alanı Meslek Haritası Ön Çalıştayı yapılmış, çalıştay sonucu MYK raporu çıkarılmıştır. AĞUSTOS Ağustos ayında İSTKA nın Kâr Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hayata geçirdiğimiz Kullanıcı Deneyimi ve Uygulamalı Telekomünikasyon Eğitim ve Test Merkezi açılmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi bünyesinde; İTÜ ve Turkcell in destekleriyle kurulan merkez, sektörün gereksinimlerine cevap verecek nitelikte bir kullanışlılık ölçme, sınama ve eğitim merkezi olarak hizmete sunulmuştur. BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eşref Adalı ve Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler in katılımları ile gerçekleşen merkezimizin açılışı ulusal yazılı ve görsel basında etkili bir şekilde yer almıştır. - Kullanılabilirlik Günü, 23 Ağustos 2013 tarihinde İSTKA fonu ve TÜTED, İTÜ ve Turkcell in desteği ile açılan Kullanıcı Deneyimi ve Uygulamalı Telekomünikasyon Eğitim ve Test Merkezi nde gerçekleşmiştir. Etkinliğin konferans bölümü TÜTED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Tahiroğlu nun konuşması ile başlamıştır. 50 den fazla katılımcının yer aldığı konferansta kullanılabilirlik kavramı ve bu kavramın sunduğu yaklaşımlar hakkında birçok değerli uzman tarafından sunumlar gerçekleştirilmiştir.

7 EYLÜL Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şûrası 5-7 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi nde gerçekleşmiştir. Ülkemiz Haberleşme Sektörünün geldiği nokta ve 2023 vizyonu doğrultusunda beklentilerin de ele alındığı Şûrada, Yönetim Kurulu Başkanımız Adil Zafer Müftüoğlu Haberleşme konulu Eşzamanlı Sektör Panelinde konuşmacı olarak yer almıştır. - Kasım 2012 tarihinde Saraybosna ya yapılan ziyarette kararlaştırılan ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ne yapılacak olan Telekomünikasyon Laboratuvarı hibesi aynı zamanda TÜTED üyesi olan sabit ve mobil operatörlerimizin ortak katkısı ile gerçekleştirilmiştir. Laboratuvarın açılış töreni için düzenlenen ve Sayın Bakan Binali Yıldırım ın liderlik ettiği ziyarete başkanımız Adil Z. Müftüoğlu da katılmıştır. - Bilgi Güvenliği Derneği (BGD), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi işbirliği ile T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde Eylül 2013 tarihinde Ankara ODTÜ Kongre Merkezinde, Başkanımız Adil Zafer Müftüoğlu nun da konuşmacı olarak katıldığı, Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı gerçekleşmiştir. - Derneğimizin de katkıları ile, ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi 13, Daha Hiçbir Şey Görmediniz! ana temasıyla Eylül 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi İstanbul da gerçekleşmiştir. TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu da zirve kapsamında düzenlenen Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi Politikaları başlıklı panelin moderatörlüğünü üstlenmiştir. Panelde siber savaş tehditlerine karşı hazır olma yaklaşımları ve ulusal bilgi güvenliği stratejisinin temel unsurları tartışılmıştır. EKİM Amerikan Şirketleri Derneği'nin (AmCham Türkiye/ABFT) 9'ncu yıl gala gecesi Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımı ile gerçekleşmiştir. ABD Ankara Büyükelçisi ve ABFT Onursal Başkanı Francis J. Ricciardone, General Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jeffrey R. Immelt, Citibank Türkiye Genel Müdürü ve ABFT Yönetim Kurulu Başkanı Serra Akçaoğlu ile yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı geceye TÜTED i temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Adil Zafer Müftüoğlu katılmıştır.

8 KASIM Derneğimiz TÜTED in de destekleyici olarak yer aldığı, bu yıl Kasım tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi (WICS) ne Başkan Yardımcımız Dr. Dilek Bağdatlıoğlu panelist olarak katılmıştır. - Derneğimizin de desteklediği Siber Güvenlik ve Kamu Güvenliği Haberleşmesi Zirvesi adlı etkinlik, Sn. Binali Yıldırım ve Sn. İsmet Yılmaz ın katılımlarıyla 29 Kasım da gerçekleşmiştir. Derneğimiz etkinlikte aktif olarak yer almıştır Kasım tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi nde gerçekleştirilen 2013 Turkcell Teknoloji Zirvesi kapsamında Akıllanan Makineler Şirketlere ve Türkiye ye Kazandırıyor paneline Yönetim Kurulu Başkanımız Adil Zafer Müftüoğlu panelist olarak katılmıştır ŞUBAT Geçmiş dönem başkanlarımızla birlikte bir öğle yemeği organizasyonu yapılmıştır. Bu yemekle derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar başkanlık yapmış değerli üyelerimizle bir araya gelinmiştir. - YTÜ Davutpaşa Yerleşkesinde Türk Telekom A.Ş., Türk Telekom Akademi ve Yıldız Teknik Üniversitesi destekleri ile kurulan TÜTED Eğitim ve Teknoloji Danışmanlık Merkezimizde Sertifika Programları düzenlemek üzere, SEM ve YTÜ Teknopark ile protokol imzalanmış, bu dönemin ilk Telekomünikasyon sertifika programı için start verilmiştir. - Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik in telekomünikasyon sektörüne getireceği sıkıntılar BDDK ya yazılan bir yazı ile paylaşılmış, çözüm önerilerimiz kendilerine iletilmiştir.

9 NİSAN TÜTED, Türk Telekom A.Ş., TT Akademi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve SEM işbirliği ile oluşturulan TÜTED Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programı 5 Nisan 2014 Cumartesi günü "Telekomünikasyon Teknolojilerine Giriş" eğitimiyle başlamıştır. E- öğrenme ve video tabanlı etkin öğrenme araçları ile desteklenerek hazırlanmış uygulama destekli birer karma eğitim programı olan "Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programı", telekomünikasyon sektörü çalışanlarının mesleki gelişimlerine katkı sağlarken sektördeki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına ve işverenlerce doğru çalışanların bulunup konumlandırılması konusunda rehberlik edebilecek nitelikli bilgi ve birikimlerin paylaşıldığı, yetkinliklerin geliştirildiği bir öğretim tasarımı sunmaktadır. MAYIS Derneğimiz, Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED) tarafından 16 Mayıs 2014 Cuma günü Dünya Bilgi Toplumu ve Telekomünikasyon Günü organizasyonu, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından bağlı tüm ülkelerde belirlenen ortak tema çerçevesinde Sürdürülebilir Kalkınma İçin Geniş Band başlığı altında İstanbul Grand Cevahir Hotel de sektörün önde gelen firma ve temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşmiştir.

10 MEDYA YANSIMA TABLOSU - Yazılı ve görsel basın, PR ajansımızın da desteği ile aktif olarak kullanılmıştır. Sektörün önemli gündem maddeleri hakkında derneğimizin görüşleri Başkanımız tarafından gerek çeşitli ulusal kanalların haber kuşaklarında gerekse yazılı medya da yoğun olarak yer almıştır Haber Adedi Kapladığı Yer (stxcm) Reklam Eşdeğeri (dolar) Eriştiği Kişi Gazete Telekom Yayınları Ekonomi Yayınları Bilişim Yayınları Sektörel Yayınlar TV İnternet

11

12

13

14

15

16

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4. 6. 9. 10. 12. 14. 16. 24. 28. 30. 32. 2012 ye Genel Bakış Önsöz ÇMD Hakkında Yönetim ve Denetim Kurulumuz Üyelerimiz Komisyonlarımız Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz İÇİNDEKİLER 4. 2013 Nasıl Geçti 6. Önsöz 9. ÇMD Hakkında 10. Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12. Üyelerimiz 14. Komisyonlarımız 16. Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz 29. Çağrı Merkezi Fuarları 30. Düzenlediğimiz

Detaylı

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 2 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4 2014 Nasıl Geçti 6 Önsöz 9 Çağrı Merkezleri Derneği Hakkında 10 Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12 Üyelerimiz 14 Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak Türk

Detaylı

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU...3 A. VİZYON VE MİSYON...4 B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...4 C. AJANSA İLİŞKİN BİLGİLER...4 1. Fiziksel

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ T.C. T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU 2012 2012 T.C. ÖNSÖZ Sevgili Paydaşlarımız, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik

Detaylı

4. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı (ISCTurkey 2010) Sonuç Bildirgesi

4. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı (ISCTurkey 2010) Sonuç Bildirgesi 4. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı (ISCTurkey 2010) Sonuç Bildirgesi Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde

Detaylı

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 213 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu : Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu

Detaylı

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Performans Göstergeleri İstatistikler 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Interim Report Summary page 155 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Doküman

Detaylı

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma ancak yerelin potansiyelini harekete geçirerek gerçekleşmektedir. Başta AB üyesi ülkeler olmak üzere dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde

Detaylı

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU rt GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Türk milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda durmadan, yılmadan ilerlemektir. GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 1

Detaylı

2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU. Ocak Haziran 2013

2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU. Ocak Haziran 2013 2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU Ocak Haziran 2013 2 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... i TABLOLAR... iii ŞEKİLLER... iii YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 1 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 3 YÖNETİM KURULU ÜYELERİ...

Detaylı

2014 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2014 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 214 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları METİSKOP - Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı, Güvenliği ve Kalite Kültürü Oluşturma Projesi : İzmit

Detaylı

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU AĞUSTOS-2010 SUNUŞ Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında

Detaylı

2012 Yılı Ara Faaliyet Raporu (01.01.2012 30.06.2012) Ağustos 2012

2012 Yılı Ara Faaliyet Raporu (01.01.2012 30.06.2012) Ağustos 2012 2012 Yılı Ara Faaliyet Raporu (01.01.2012 30.06.2012) Ağustos 2012 AĞUSTOS 2012 Sayfa 0 Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

Detaylı

Saygıdeğer Üyelerimiz,

Saygıdeğer Üyelerimiz, Saygıdeğer Üyelerimiz, Sektörümüz başarısını 2013 yılında da devam ettirerek yılı 14 milyar dolar ihracat rakamı ile kapatmıştır. Türkiye nin ihracat lideri olmaya doğru ilerleyen makine sektöründe ihracatın

Detaylı

FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM

FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM 1 ZÜCDER GENEL KURULU FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM HONG KONG-ÇİN CANTON FUARLARI Derneğimizin 4.Olağan Genel Kurul Toplantısı 9 Nisan 2013 tarihinde, İTO Cemile Sultan Korusu nda, geniş katılımla

Detaylı

Vizyon Misyon. TÜYİD 2013-14 Faaliyet Raporu 1

Vizyon Misyon. TÜYİD 2013-14 Faaliyet Raporu 1 2013-2014 İçindekiler 1 Vizyon 1 Misyon 3 Stratejik Hedefler 5 Yönetim Kurulu Mesajı 13 Yönetim Kurulu 15 Çalışma Grupları 17 ler 34 Yayınlar 41 Denetim Kurulu 42 Bilanço ve Gelir Gider Tablosu 47 Üyelerimiz

Detaylı

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... 2010 Çalışma Raporu i MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2010 İşbirliklerimiz: ii İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON ii 2010 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU

Detaylı

GMKA Çalışma Programı

GMKA Çalışma Programı 2015 GMKA Çalışma Programı 0 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 ŞEKİLLER... 3 TABLOLAR... 3 1 Giriş... 4 2 2015 Yılı Öncelikleri... 13 3 2015 Yılı Faaliyetleri... 18 3.1 Kurumsal Gelişim ve Yönetim Faaliyetleri...

Detaylı

Tasarım ve inovasyon. www.bebka.org.tr

Tasarım ve inovasyon. www.bebka.org.tr www.bebka.org.tr Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Üç Ayda Bir Yayınlanır Yıl 3 Sayı 13 Ocak - Şubat - Mart 2015 Tasarım ve inovasyon BEBKA, yeni fikirlerin ışığıyla aydınlanacak bir geleceğe inanıyor

Detaylı

2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU

2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU 2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU 2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU GİRİŞ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 30. maddesinde Genel yönetim kapsamındaki

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU

2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU 2014 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU Temmuz 2014 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ... 1 I. OCAK-HAZİRAN 2014 DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI... 2 I.1. PERSONEL GİDERLERİ... 3 I.2. SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARINA

Detaylı

ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 YILI İŞ PLANI

ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 YILI İŞ PLANI ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI YILI İŞ PLANI Yayın :31.03.2014 ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞ PLANI Ana Tema: KURUMSL YAPI 1 Strateji: Odanın Tanıtımı için İletişim ve Yayın Süreçlerinin Etkin Yönetilmesi

Detaylı

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI Faaliyet Raporu 2014 Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. 2 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 3 TABLO ŞEKİL VE GRAFİKLER 4 TABLOLAR 4 ŞEKİLLER 4 GRAFİKLER 4 KISALTMALAR 5 BAKAN

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... 1 2. STRATEJİ BELGESİ ÖZETİ... 3 3. MEVCUT DURUM... 5 3.1. TASARIMLARA İLİŞKİN YASAL ÇERÇEVE VE TASARIM BAŞVURULARI... 5 3.2. EĞİTİM... 10 3.3. MESLEKİ ÖRGÜTLENME... 12 3.4. TASARIMA

Detaylı

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU - 1 - İÇİNDEKİLER TABLOLAR... 4 GRAFİKLER... 5 ŞEKİLLER... 5 KISALTMALAR... 6 YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 8 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 9 A. GENEL BİLGİLER... 11 A.1. Misyon ve Vizyon... 11 A.2. Yetki,

Detaylı

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU 2 SUNUŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU 2008 yılının ikinci yarısında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 2009 yılı ikinci yarısından itibaren aktif

Detaylı

2014 YILI MAYIS AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2014 YILI MAYIS AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 214 YILI MAYIS AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri : 6 Haziran da gerçekleştirilecek Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri

Detaylı