Moreum Tarama İstasyonu Kullanım Klavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Moreum Tarama İstasyonu Kullanım Klavuzu"

Transkript

1 Moreum Tarama İstasyonu Kullanım Klavuzu

2 Moreum programının PC ye indirilmesi aşağıda ki linkten yapılacaktır https://anka.dsmart.com.tr/pages/usermanuel/moreumclientinstall.rar

3 Moreum programının kurulacağı Hedef Dizin C:\Program Files\Moreum olarak belirtilmektedir.

4 Şekil-1: Bayi dağıtık tarama kullanıcı giriş ekranı. Alan Adı:DSmart seçilmelidir. Sistemde başka domainler de eklenilmesi mümkündür. Çalışılan alan adı bu liste menüden seçilebilir. Kullanıcı Adı: İlk etapta Bayi olarak kullanıcı adı girilecektir. Her bayi kendi kullanıcı adı ve şifresi ile bağlanabilmesi için merkezi tanımlamalarının yapılması gerekmektedir. Şifre: Kullanıcı adı ve şifre doğrulaması ile sisteme giriş sağlanır. Bayiler için şu anki tanımlı şifre 1 (bir) dir.

5 Şekil-2: Bayi Ana Menü

6 Şekil-3: Tarama Ekranı D-SMART SÖZLEŞME TARAMA EKRANLARI

7 Şekil-4: Tarama Ekranı İşlem Seçimi: Tarama işlemi için D-smart Üyelik Kaydı seçilmelidir.

8 Şekil-5: Dsmart Ek1- SözleşmeTarama Ekranı D-smart Ek1 Formu tarayıcıya yerleştirilerek [+] butunuyla tarama işlemi gerçekleştirilir.

9 Şekil-6: Dsmart Ek Belge -1 Tarama Ekranı D-smart Ek1 Formu tarama işlemi tamamlanmıştır.

10 Şekil-7: D-Smart Sözleşme Tarama Ekranı D-smart Sözleşme tarayıcıya yerleştirilerek [+] butunuyla tarama işlemi gerçekleştirilir.

11 Şekil-8: D-Smart Sözleşme Tarama Ekranı D-smart Sözleşme tarama işlemi tamamlanmıştır

12 Şekil-9: Tarananan Formun Sorgulama Ekranı Taranmış D-smart evraklarının aktarılması için SmartCart No ile Sorgulanarak müşteri bilgilerine ulaşılmalı.

13 Şekil-10: Taramayı Aktarma Ekranı Müşteri bilgilirine ulaşılması durumunda, Sağ bölümde D-smart form görselleri üzerindeki bilgiler kontrol edilerek AKTAR butonuyla işlem tamamlanır.

14 Şekil-11: Yeni İşlem Ekranı Aktarım işlemi tamamlandıktan sonra yeni işlem yapmamız için ekran yenilenecektir.

15 Şekil-12: Aktarım Kuyruğu Ekranı Aktar işlemi sonrası Aktarma Kuyruğu ekranından aktarım durumu takip edilir.

16 Şekil-13: Aktarım Kuyruğu Kullanıcı Görüntüleme Aktarım sağlanan kullanıcı görüntülemek için Show ExportİtemsFields kutucuğu Cliklenerek Mouse sol tuş yardımıyla herhangi bir satır işaretlendiğinde ekranın sağ tarafında kullanıcı bilgileri görüntülenmektedir.

17 Şekil-1: Tarama Ekranı ISS GEÇİŞ BELGESİ TARAMA EKRANLARI İşlem Seçimi: Tarama işlemi için ISS Geçiş seçilmelidir.

18 Şekil-2: Tarama Ekranı Iss Geçiş Formu tarayıcıya yerleştirilerek [+] butunuyla tarama işlemi gerçekleştirilir.

19 Şekil-3: Iss Geçiş Formu Tarama Ekranı Iss Geçiş Formu tarama işlemi tamamlanmıştır.

20 Şekil-4: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi Tarama Ekranı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi tarayıcıya yerleştirilerek [+] butunuyla tarama işlemi gerçekleştirilir.

21 Şekil-5: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi Tarama Ekranı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi tarama işlemi tamamlanmıştır.

22 Şekil-6: İmza Sirküsü Tarama Ekranı İmza Sirküleri tarayıcıya yerleştirilerek [+] butunuyla tarama işlemi gerçekleştirilir. İmza Sirküleri Kurumsal abonelikler için geçerlidir.

23 Şekil-7: İmza Sirküsü Tarama Ekranı İmza Sirküleri tarama işlemi tamamlanmıştır.

24 Şekil-8: Tarananan Evrakları Sorgulama Ekranı Taranmış Iss Geçiş evraklarının aktarılması için Adsl Telefon No ile Sorgulanarak müşteri bilgilerine ulaşılmalı.

25 Şekil-9: Taramayı Aktarma Ekranı Müşteri bilgilirine ulaşılması durumunda, Sağ bölümde Iss Geçiş Formu ve Nüfus Cüz. görselleri üzerindeki bilgiler kontrol edilerek AKTAR butonuyla işlem tamamlanır.

26 Şekil-10: Yeni İşlem Ekranı Aktarım işlemi tamamlandıktan sonra yeni işlem yapmamız için ekran yenilenecektir.

27 Şekil-11: Aktarım Kuyruğu Ekranı Aktar işlemi sonrası Aktarma Kuyruğu ekranından aktarım durumu takip edilir.

28 Şekil-12: Aktarım Kuyruğu Kullanıcı Görüntüleme Aktarım sağlanan kullanıcı görüntülemek için Show ExportİtemsFields kutucuğu Cliklenerek Mouse sol tuş yardımıyla herhangi bir satır işaretlendiğinde ekranın sağ tarafında kullanıcı bilgileri görüntülenmektedir.

29 Şekil-13: Aktarım Hatası Taranan Iss Geçiş evraklarını Adsl No ile sorgulamadan aktarmaya kalktığımızda Şekil 13 hatası alınacaktır. Kullanıcı Adsl Nodan sorgulanarak aktarılmalıdır.

30 Şekil-14: Aktarım Hatası Taranan Iss Geçiş evraklarının aktarımında işlem sırası değişirse (Iss geçiş formu taranmadan Nüfus Cüz. taramak) aktarılmak istendiğinde Şekil 14 hatası alınır. Aktarımın düzgün yapılabilmesi için Önce Iss Geçiş Formu taranmalı sonra Nüfus Cüz. taranmalıdır.

31 Şekil-15: Aktarım Hatası Taranan Iss Geçiş formunu sorguladığımızda Şekil 15 hatası alınıyorsa Anka ekranından kullanıcının Hesap durumu kontrol edilmelidir. (Aktarım işlemi daha önce yapılmış olabilir)

32 Şekil-16: Yeni İşlem Seçim Hatası Iss geçiş işlemi sırasında herhangi bir hata yüzünden işlem yarım kaldı, Yeni bir işlem yapmak istediğimizde Şekil 16 hatası alınır.

33 Şekil-17: Yeni İşlem Seçim Hatasını Kaldırma İşlem seçiminden yeni bir işlem yapabilmemiz için bir önceki işlemi (ISS geçiş) sonlandırmalıyız. (Sol tarafta Mavi renkle belirtilen ISS Geçiş Iss Geçiş başlığını mouse sağ tuş yardımıyla silerek işlemi sonlandırmalıyız)

34 Şekil-1: YalınADSL Tarama Ekranı YALIN ADSL DÖNÜŞÜM BELGESİ TARAMA EKRANLARI İşlem Seçimi: Tarama işlemi için Yalın ADSL seçilmelidir.

35 Şekil-2: Yalın ADSL Tarama Ekranı Yalın ADSL Formu tarayıcıya yerleştirilerek [+] butunuyla tarama işlemi gerçekleştirilir.

36 Şekil-3: Yalın ADSL Tarama Ekranı Yalın ADSL Formu tarama işlemi tamamlanmıştır.

37 Şekil-4: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi Tarama Ekranı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi tarayıcıya yerleştirilerek [+] butunuyla tarama işlemi gerçekleştirilir.

38 Şekil-5: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi Tarama Ekranı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi tarama işlemi tamamlanmıştır.

39 Şekil-6: Tarananan Formun Sorgulanması Taranmış formun aktarılması için PstnNo(Adsl No) ile Sorgulanarak müşteri bilgilerine ulaşılmalı.

40 Şekil-7: Taramayı Aktarma Ekranı Müşteri bilgilirine ulaşılması durumunda, Sağ bölümde Yalın ADSL form görseli üzerindeki bilgiler kontrol edilerek AKTAR butonuyla işlem tamamlanır. 15

41 Şekil-8: Aktarım Kuyruğu Ekranı Aktar işlemi sonrası Aktarma Kuyruğu ekranından aktarım durumu takip edilir.

42 Şekil-9: Aktarım Kuyruğu Kullanıcı Görüntüleme Aktarım sağlanan kullanıcı görüntülemek için Show ExportİtemsFields kutucuğu Cliklenerek Mouse sol tuş yardımıyla herhangi bir satır işaretlendiğinde ekranın sağ tarafında kullanıcı bilgileri görüntülenmektedir.

43 TARANMIŞ EVRAK AKTARIMI Şekil-1: PC de Taranmış Evrakları Moreum Üzerinden İşleme Alma İşlem seçimi Iss geçiş olarak seçilir (+) butonuyla Tarayıcı ekranı açılır.

44 Şekil-2: PC de Taranmış Iss Geçiş Formunu Moreuma Alma Gelen Tarama ekranı iptal(cancel) edilerek Iss Başvuru-Başvuru Belgesi başlığı oluşturulur.

45 Şekil-3: PC de Taranmış Iss Geçiş Formunu Moreuma Alma Ekranın Sol tarafında oluşturduğumuz Mavi Renkli Iss Başvuru-Başvuru Belgesi başlığı Mouse sağ tuş ile tıklanarak çıkan uyarı kutucuğunda AÇ(Open) ibraresi tıklanır.

46 Şekil-4: PC de Taranmış Iss Geçiş Formunu Moreuma Alma Açılan Ekranda hedef klasör içerisinde yer alan Taranmış ISS Geçiş Formu Mouse ile seçilerek AÇ(Open) butonu tıklanır.

47 Şekil-5: PC de Taranmış Iss Geçiş Formunu Moreuma Alma PC de taranmış hali bulunan Iss Geçiş Formunun Moreum içerisine alınma işlemi tamamlanmıştır.

48 Şekil-6: PC de Taranmış Nüfus Cüzdanı Fot. Moreuma Alma Nüfus Cüzdanı Fot. Aktarımı için Tarama Ekranında Kimlik&İmza Sirküleri seçilir devamında Nüfus Cüzdanı seçilerek (+) butonuyla Tarayıcı ekranı açılır.

49 Şekil-7: PC de Taranmış Nüfus Cüzdanı Fot. Moreuma Alma Gelen Tarama ekranı iptal(cancel) edilerek Kimlik&İmza Sirküleri-Nüfus Cüzdanı başlığı oluşturulur.

50 Şekil-8: PC de Taranmış Nüfus Cüzdanı Fot. Moreuma Alma Ekranın Sol tarafında oluşturduğumuz Mavi Renkli Kimlik&İmza Sirküleri-Nüfus Cüzdanı başlığına Mouse sağ tuş ile tıklanarak çıkan uyarı kutucuğunda AÇ(Open) ibraresi tıklanır.

51 Şekil-9: PC de Taranmış Nüfus Cüzdanı Fot. Moreuma Alma Açılan Ekranda hedef klasör içerisinde yer alan Taranmış Nüfus Cüzdanı Fot. Mouse ile seçilerek AÇ(Open) butonu tıklanması durumunda Nüfus Cüzdanı Fot. Moreuma alınmış olur.

52 Şekil-10: PC de Taranmış İmza Sirkülerini Moreuma Alma İmza Sirkülerinin Aktarımı için Tarama Ekranında Kimlik&İmza Sirküleri seçilir devamında İmza Sirküleri seçilerek (+) butonuyla Tarayıcı ekranı açılır.

53 Şekil-11: PC de Taranmış İmza Sirkülerini Moreuma Alma Gelen Tarama ekranı iptal(cancel) edilerek Kimlik&İmza Sirküleri-İmza Sirküsü başlığı oluşturulur.

54 Şekil-12: PC de Taranmış İmza Sirkülerini Moreuma Alma Açılan Ekranda hedef klasör içerisinde yer alan Taralı İmza Sirküsü Mouse ile seçilerek AÇ(Open) butonu tıklanması durumunda İmza Sirküleri Moreuma alınmış olur.

55 Şekil-13: Taranmış Evrakları Moreuma aktarıp İşleme Alma Tüm evrakların Moreuma aktarım işlemi tamamlanmıştır. ADSL no ile sorgulama ve aktarımla evrakların Merkeze gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

56 TEŞEKKÜRLER

MYLOGO ÜYELİK VE KUR İŞLEMLERİ

MYLOGO ÜYELİK VE KUR İŞLEMLERİ Bölüm MYLOGO ÜYELİK VE KUR İŞLEMLERİ MYLOGO HESAP AÇMA İŞLEMİ www.mylogo.com.tr sayfasına ulaşılarak ana sayfada bulunan kullanıcı bilgileri girişinin yapıldığı menünün altında "Yeni Hesap" butonu ile

Detaylı

ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU

ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU Sürüm 1.0 Ocak 2011 İÇİNDEKİLER 1. Sisteme Giriş Ve Program Kullanımı 2. Provizyon Süreci 3. Paket Oluşturma ve Fatura Gönderim Süreçleri 1 1. Sisteme

Detaylı

KAMU HARCAMA VE MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİ SOSYAL HAK VE YARDIM ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU_VERSİYON3

KAMU HARCAMA VE MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİ SOSYAL HAK VE YARDIM ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU_VERSİYON3 KAMU HARCAMA VE MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİ SOSYAL HAK VE YARDIM ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU_VERSİYON3 PERSONEL ÖDEMELERİ UYGULAMA DESTEK ŞUBESİ ANKARA EYLÜL-2011 I-SİSTEME GİRİŞ http://kbs.muhasebat.gov.tr/index.html

Detaylı

IP PBX ve ÇAĞRI MERKEZİ ÜRÜNLERİ SIKÇA SORULAN SORULAR(FAQ) DOKÜMANI

IP PBX ve ÇAĞRI MERKEZİ ÜRÜNLERİ SIKÇA SORULAN SORULAR(FAQ) DOKÜMANI IP PBX ve ÇAĞRI MERKEZİ ÜRÜNLERİ SIKÇA SORULAN SORULAR(FAQ) DOKÜMANI İÇİNDEKİLER Konu Başlığı 1. SSH ile sisteme bağlanmaya çalışıldığında hata alıyorum ve bağlantı kuramıyorum. 3 Sayfa No 2. Telefon üzerinden

Detaylı

e-fatura Başvuru Açıklamalar

e-fatura Başvuru Açıklamalar e-fatura Başvuru Açıklamalar Ocak 2014 e-fatura Başvuru Açıklamalar Versiyon: 11 ANKARA Ocak 2014 GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanlığı e-fatura Başvuru Açıklamalar (I) Ocak

Detaylı

E-Fatura Entegratör Paketi V.1.0.00 Kullanım Kılavuzu

E-Fatura Entegratör Paketi V.1.0.00 Kullanım Kılavuzu E-Fatura Entegratör Paketi V.1.0.00 Kullanım Kılavuzu Zirve e-fatura entegratör paketi Zirve paketlerinde işlem gören ve e-fatura kapsamında olan faturaların gönderilip alınması işlemlerini entegratör

Detaylı

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU Amaç MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında yer alan

Detaylı

Yeni Nesil e-defter 1.00.00. Kullanıcı Kılavuzu

Yeni Nesil e-defter 1.00.00. Kullanıcı Kılavuzu Yeni Nesil e-defter 1.00.00 Kullanıcı Kılavuzu Mart - 2014 e-defter 14.2.2012 tarihli 421 Sıra No lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine göre e-defter kullanmak zorunda olan ve Yeni Nesil Programını kullananan

Detaylı

LogoConnect Nasıl Çalışır?

LogoConnect Nasıl Çalışır? LogoConnect Nasıl Çalışır? LogoConnect, Logo Ticari Sistem ve İnsan Kaynakları Programlarının firmalar arası ve firmalar ile bankalar arası veri transferini sağlayan bir aracı programdır. LogoConnect B2B

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS)

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS) 1. Bölüm 1: Genel Kullanım... 2 1.1. Başlık (1)...3 2.1.1. Kullanıcı Adı...3 2.1.2. Panel Gizleme...3 2.2. Modüller (2)...3 2.3. AnaSayfa (3)... 4 2.3.1. Kullanılan Standart Ekran Tipleri... 4 2.4. Mesajlar

Detaylı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı TÜRKSAT A.Ş Belgenet ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (Standart Kullanıcı Yardım Dokümanı) Sürüm: 3.0 Hazırlayan: Kıvanç KASIMOĞLU Nisan 2013 1 İÇİNDEKİLER 1 PROGRAMA GİRİŞ... 4 Şifreli Giriş... 4 Sertifikalı

Detaylı

Evrak Dosyaya Kaldırma... 19 Evrak İmzalama İşlemleri... 20 Evrak Sorgulama... 20 TANIMLAR... 22 Alt Bilgi... 22 Paraf... 24 Havale Kural...

Evrak Dosyaya Kaldırma... 19 Evrak İmzalama İşlemleri... 20 Evrak Sorgulama... 20 TANIMLAR... 22 Alt Bilgi... 22 Paraf... 24 Havale Kural... İçindekiler Evrak Modülüne Giriş... 3 Üst Menü Çubuğu... 4 İşlemler Paneli... 4 1. Gelen Evrak... 4 1.1. Bütün Evraklar... 4 1.2. Üzerinde Çalıştıklarım... 5 1.3. Teslim Almadıklarım... 5 Teslim Alma...

Detaylı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS)

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS) 1. Bölüm 1: Genel Kullanım... 2 1.1. Başlık (1)...3 2.1.1. Kullanıcı Adı...3 2.1.2. Panel Gizleme...3 2.2. Modüller (2)...3 2.3. AnaSayfa (3)... 4 2.3.1. Kullanılan Standart Ekran Tipleri... 4 2.4. Mesajlar

Detaylı

Harcama Birimleri Harcama Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu

Harcama Birimleri Harcama Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu Harcama Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu Mayıs 2012 Çankırı Karatekin Üniversitesi GİRİŞ HYS Uygulamasına bağlanılabilmesi için aşağıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirilir. Uygulama internet ortamında

Detaylı

AGSoft Randevulu İş Takip Programı Kullanım Kılavuzu

AGSoft Randevulu İş Takip Programı Kullanım Kılavuzu Giriş: Program ilk açıldığında karşımıza çalışmak istediğimiz kullanıcı kodu ve şifre giriş bölümü gelir. Programın demo sürümünde 4 adet kullanıcı tanımlıdır. Bunlar agsoft, agsoft2, agsoft3, agsoft4

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2011 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

Harcama Birimlerinin Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimlerinin Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi İÇİNDEKİLER G İ Rİ Ş...3 FAT U R A B İ L G İ Gİ Rİ Şİ...6 1. Harcama Birimleri Adres Bilgileri...6 2. Harcama

Detaylı

HAKSIZ REKABET MODÜLÜ MESLEK MENSUBU KULLANICI KILAVUZU

HAKSIZ REKABET MODÜLÜ MESLEK MENSUBU KULLANICI KILAVUZU HAKSIZ REKABET MODÜLÜ MESLEK MENSUBU KULLANICI KILAVUZU Sözleşme İşlemleri A- Asgari Ücret Tarifesi B- Yeni Sözleşme C- Sözleşme Listesi D- Devir Teslim Başvuruları A-Asgari Ücret Tarifesi; İlgili yıla

Detaylı

: Bilgisayarlarda dosya boyutları için kullanılan ölçü birimini

: Bilgisayarlarda dosya boyutları için kullanılan ölçü birimini Amaç TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 4.0 MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında

Detaylı

MEDULA-REÇETE PROVİZYON SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

MEDULA-REÇETE PROVİZYON SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU MEDULA-REÇETE PROVİZYON SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU TEMMUZ 2009 HAZIRLAYANLAR Ayşe BURÇ Bengü BOZKAYA Dilek ÇAĞLAYAN Gökçe GÖLLER Abidin ÖREN Tülay ÖZTANÇ Ecz. A.Zekai BARDAKÇI Ecz. Vildan CIGAL Ecz. Fatma

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2012 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

E-FATURA PORTAL KULLANICI KULAVUZU ARALIK 2013

E-FATURA PORTAL KULLANICI KULAVUZU ARALIK 2013 E-FATURA PORTAL KULLANICI KULAVUZU ARALIK 2013 izibiz 2013 page 1 / 19 İçindekiler 1 TANIMLAMALAR, SEMBOLLER VE KISALTMALAR... 3 2 KULLANICI İŞLEMLERI... 4 2.1 KULLANICI AKTIFLEME... 4 2.2 GIRIŞ... 4 2.3

Detaylı

E-FATURA SİSTEMİNE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ İŞLEMLER VE E-PORTALIN İŞLEYİŞİ HAKKINDA BİLGİLER

E-FATURA SİSTEMİNE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ İŞLEMLER VE E-PORTALIN İŞLEYİŞİ HAKKINDA BİLGİLER E-FATURA SİSTEMİNE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ İŞLEMLER VE E-PORTALIN İŞLEYİŞİ HAKKINDA BİLGİLER SiRKÜLER 2013/08 Elektronik fatura uygulamasıyla ilgili olarak 2013/05 sayılı sirkülerimizde gerekli açıklamalar

Detaylı

KAMU HESAPLARI BİLGİ SİSTEMİNDE EK DERS UYGULAMA KILAVUZU

KAMU HESAPLARI BİLGİ SİSTEMİNDE EK DERS UYGULAMA KILAVUZU KAMU HESAPLARI BİLGİ SİSTEMİNDE EK DERS UYGULAMA KILAVUZU A- OKUL MUTEMETLERİ (Mutemet Yardımcısı Olarak Sisteme Tanımlanan Kullanıcılar) TARAFINDAN YAPILACAK İŞLEMLER; 1- SİSTEME GİRİŞ: Sisteme girebilmek

Detaylı

TAŞINIR DEVRETME (Harcama Birimleri Arası Devir İşlemi)

TAŞINIR DEVRETME (Harcama Birimleri Arası Devir İşlemi) TAŞINIR DEVRETME (Harcama Birimleri Arası Devir İşlemi) ÖNEMLİ NOT: Taşınır Devir edilirken (Okuldan başka bir okula) işlemi yaparken kesinlikle Kurumlar arası devir seçilmeyecektir. Tüm işlemlerde Harcama

Detaylı