SC-9808 ve SC-9404 serileri Kartlar için KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SC-9808 ve SC-9404 serileri Kartlar için KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU"

Transkript

1 SC-9808 ve SC-9404 serileri Kartlar için KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

2 ĐÇĐNDEKĐLER Giriş Pc Konfigürasyonu Sistem Gereksinimleri Donanım Kurulumu Sistem Mimarisi Sürücü ve Yazılım Kurulumu Canlı Đzleme Görüntü Ayarları Kayıt Planlama Kullanıcı Ayarları Network Ayarları Çalışma Ayarları Depolama Ayarları PTZ Ayarları Renk Ayarlama Hareket Algılama Ses Ayarları Oturum Açma PTZ Kamera Kontrol Uzak Đzleme Client yazılımı Networkden Bağlanma IE ile Uzaktan Đzleme Đnternet Üzerinden Erişim Kayıt Dosylarını Uzaktan Đzleme DVR Dosyalrını Đzleme Kayıt Kamera Seçimi DVR Programını Kaldırma

3 Dört Kanal Real Time: CPU CELERON D 1.7G Motherboard Display Card Memory GIGA845GV Intel 82845GV(Motherboard integrated) 256M Sekiz Kanal Real Time: CPU Motherboard Display Card Memory CELERON D G GIGA865PE 128MB ATI ve üzeri 512M Onaltı Kanal Real Time: CPU CELERON D 2.8G Motherboard Display Card Memory GIGA865PE 128MB ATI ve üzeri 512M DDR400 Yirmidört Kanal Real Time: CPU CELERON D 2.8G Motherboard Display Card Memory GIGA865PE 128MB ATI ve üzeri 1GB DDR400 UyarıEğer Đşlemciniz düşük kalıyorsa aşağıdaki adımları izleyin: Ayar-> Görüntü-> Görüntü Ayarları-> Çözünürlük, 640X480'den 352X288 veya 320X240'a çevirin.

4 1) Donanım Gereksinimi : * Intel's CPU önerilir * Intel Chipset Anakart önerilir. * 512MB veya daha üzeri RAM önerilir * ATI chipset 128MB veya daha üzeri Ekran Kartı önerilir. 2) Yazılım Gereksinimi: * Windows 2000 veya Windows XP ( NTFS dosya sistemi önerilir, Windows 95, 98 desteklemez) * Windows Directx9.0 gereklidir. * Ekran kartınızın en güncel sürümünü kullanınız. Aşağıdaki adımları izleyin: Adım 1: Bilgisayarı kapatın ve kasa kapağını açın.. Adım 2: DVR Kartı anakart üzerindeki boş bir PCI Slot üzerine takınız. Adım 3: DVR Kartı kasaya vidalayınız. Adım 4: Kasa kapağını kapatınız. Adım 5: Kamera bağlantı aparatını karta takınız. Adım 6: Bu şekilde donanım kurulumu tamamlayınız.

5

6 Sürücü ve Yazılım Kurulumu (Not: Eğer sisteminizde başka bir DVR kurulu ise öncelikle onu çıkarın ve yazılımını kaldırın. Kullandığınız sistemde Anakartın Chipseti INTEL, Ekran Kartınızın Chipseti ATI olmalıdır.) 1) PCnizi kapatın. PC Kapağını açın ve DVR Kartı boş bir PCI Slota takın. PC Kapağını kapatıp sistemi tekrar açın. 2) PC açıldığında Windows "Yeni Donanım Bulundu" penceresi çıkacaktır. Kullandığınız kanal sayısı kadar olan bu pencereleri iptal diyerek kapatın. Program yüklenirken öncelikle sürücülerini yükleyecektir. 3) DVR Kurulum CD'sini CD-ROM sürücüsüne takın ve setup.exe dosyasını çalıştırın. Aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.: Server kurulumu için "DVR System", Đstemci için ise "DVP System"i seçiniz.

7 Sürücüleri yüklemek için "Setup video device driver" seçeneğini seçin. Programın dizinini ve kayıt yapacağı yeri seçin. (Eğer birden fazla HDD varsa her birinde kayıt dizini açacaktır)

8 Görüntü formatı olarak PAL Seçin. Ekran Kartınızın testini yapınız. DirectDraw ve Direct3D olmak üzere iki farklı izleme modu vardır. Ekran kartınızın desteklediği modu buradan test edebilirsiniz. Test butonuna bastığınızda Kırmızı, Yeşil, Mavi ve Beyaz renkler geliyorsa destekliyor demektir. Eğer ikisinide destekliyorsa DirectDraw kullanın. Next butonuna basarak yüklemeyi tamamlayın.

9 "Finish" butonuna basarak kurulumu sonlandırın. Masaüstünüze ve Başlat Menüsüne program simgesini otomatik atacaktır.:

10 DVR kurulumu tamamlandıktan sonra, Program sürücülerinin doğru yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için

11 Başlat --- Ayarlar --- Denetim Masası --- Sistem --- Donanım --- Aygıt Yöneticisi... ne tıklayarak Aygıt Yöneticisi penceresini açın. Şekildeki gibi sürücüleri doğru yükleyip yüklemediğini kontrol edin. Herhangi bir sorun yoksa sürücüler düzgün yüklenmiş demektir.

12 Canlı Đzleme Lütfen çalıştırmadan önce erkan çözünürlüğünü 1024*768 veya 1280*1024 piksele getirin. * serisi H.264 DVR programı 4/9/16/25/36 ekranları destekler. * Büyük ekran görmek istediğiniz kanal üzerine çift tıklayın.. * Tam Ekran butonu, kontrol butonları arasında bulunmaz. Mouse ile sağ tıkladığınızda pop-up menu üzerinden Tam Ekran seçeneğini seçiniz. Geri dönmek için tekrar sağ tıklayıp Tam Ekran seçeneğine bir daha tıklayın

13 Görüntü Ayarları Program Ana Ekranında butonuna basın: Bu panel üzerinde çözünürlük, kalite, codec ayarlarını değiştirebilirsiniz. * Çözünürlük : 640 X 480 varsayılan görüntü çözünürlüğüdür ve önerilir. * Kodek: H.264 sıkıştırma algoritması varsayılandır ve önerilir. * Bit rate: Kayıtların bit hızını kendinizde ayarlayabilirsiniz tek kart için önerilir iki adet kart için önerilir üç adet kart için önerilir dört adet kart için önerilir.

14 * Kalite: Kayıt kalitesini buradan ayarlayabilirsiniz. * Dönüşüm Aralığı (sec) : Görüntüleri 4'lü ekranlar halinde sıralı gösterir. * Kamera Listesi: Kameraların isimlerini ve kayıt hızlarını bu bölümden ayarlarsınız. Kayıt Planlama için aşağıdaki adımları izleyin: Adım 1: DVR Ana Ekranında butonuna tıklayın ve "Kayıt Planlama" sekmesine gelin. Adım 2: Kamera numarasını seçin. Adım 3: Kayıt modu ve başlangıç bitiş saatini seçin Adım 4: Günü seçin Adım 5: Yaptığınız ayarları "Uygula" butonu ile Kayıt planlama listesine ekleyin. Adım 6: Bu işlemi diğer kameralar için tekrarlayın, eğer aynı ayarların diğer kameralarada uygulanmasını istiyorsanız "Tüm Kameralara Uygula" butonuna basın Adım 7: Ayarları "Uygula" butonuna basarak kaydedin ve "Ok" butonuna basrak çıkın.

15 DVR sistemine kullanıcı adı ve şifre ile oturum açtıktan sonra: 1) butonuna basıp ayar penceresini açın. Kullanıcılar sekmesine gelin. 2 ) Kullanıcı özelliklerinde değişiklik yapmak için kullanıcıyı seçip "Düzenle" butonuna basın. Değişiklikleri yaptıktan sonra "Sakla" butonu ile yaptıklarınızı kaydedin. 3 ) Yeni kullanıcı oluşturmak için "Ekle" butonuna basın. Tanımlamaları yaptıktan sonra "Sakla" butonu ile yaptıklarınızı kaydedin. Uzaktan izleme yapabilmesi için "Uzak Đzleme" kutucuğunun aktif olması gerekir.

16 Network Ayarları Yerel ağ veya Internet üzerinden görüntü transferi yapılacak ise bazı ayarların tanımlanması gerekir. Program Ana Ekranı üzerinde "Ayar" butonuna basınız. "Network" sekmesine geliniz. "Network ayar" paneli: Not: 1) Uzaktan izlemeyi aktif hale getirmek için "Uzaktan Đzlemeye Đzin Ver" kutucuğunu işaretleyin. 2) Programın kullandığı portları değiştirmek istiyorsanız "Socket Port" ve "Http Server Port" alanlarından kullanmak istediğiniz portları girebilirsiniz. Ayar butonuna basın ve Çalışma sekmesine tıklayıp çalışma ayarları panelini açın:

17 Not: 1) Sistemin belirlenen gün ve saatlerde kendini kapatıp yeniden başlatması için gün kutucuğuna tıklayıp saat belirleyin 2) Windows açıldığında programın otomatik açılmasını istiyorsanız DVR Otomatik Başlasın kutucuğuna tıklayın 3) Program kapandığında bilgisayarında kapanmasını istiyorsanız DVR Kapanınca PC kapansın kutucuğuna tıklayın

18 "Ayar" butonuna basıp "Depolama" sekmesine girin. Depolama yapmak istediğiniz Sürücülerin başındaki kutucuğu işaretleyin.

19 Pan/Tilt/Zoom (PTZ) Ayarları Program Ana Ekranı üzerinde "Ayar" butonuna basıp "PTZ" sekmesine girerek PTZ paneli açın: Not: Bu fonksiyonun kullanılması için PTZ özellikli kamera ve RS-232/RS-485 çeviriciye ihtiyaç duyulur. 1. PreSet, noktalarını ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin: Adım 1: "Đzin Ver Kamera Kontrol" kutucuğunu işaretleyin. Adım 2: Kameraları seçmek için kullanılır. Adım 3: Preset noktaları için kamerayı Yukarı Aşağı Sol Sağ a yönlendirmeyi sağlar. Adım 4: Preset ID ve Preset adını tanımlamak için kullanılır. Adım 5: Tanımladığınız Preset noktasını kaydetmek için Ekle butonuna basınız. Adım 6: Uygula butonu ile ayarları kaydedin. 2. Param ayarlarından PTZ parametrelerini tanımlarsınız: Adım 1: "Đzin Ver Kamera Kontrol" kutucuğunu işaretleyin. Adım 2: Kullandığınız Protocol ü seçin (Genellikle Pelco D protokolu kullanılır).

20 Adım 3: RS-232/RS-485 çeviriciyi taktığınız seri portu belirtin. Adım 4: Baud Hızını ayarlayın. Adım 5: Uygula butonu ile ayarları kaydedin. Renk Ayarlama Ana pencere üzerinde Konfigürasyon butonuna basınız, aşağıdaki pencere açılacaktır. Renk ayarlarını değiştirmek istediğiniz kamerayı seçip Ayarlanabilir renk paneli üzerinden ayarlarınızı yapabilirsiniz. Kameranızın parlaklık, karşıklık, renk ve doygunluk ayarlarını kaydırma çubuğunu sağa sola çekerek ayarlayabilirsiniz. Standart ayarlara dönmek için "Varsayılan" butonuna basınız. Yaptığınız ayarları tüm kameralara uygulamak için "Tüm Kameralara Uygula" butonuna basınız.

21 serisi DVR hareket algılama özelliğini destekler. Seçtiğiniz alanda bir hareket olursa DVR sizi sesli oalrak uyaracaktır. DVR sisteminin varsayılan sesi (c:/dvr/warning.wav) dosyasıdır. Buraya istediğiniz bir sesi tanımlayabilirsiniz. Adım 1: Sesli uyarı olarak kullanacağınız ses dosyasını kopyalayın.. Step 2: Bu dosyayı "c:/dvr" dizinine warning.wav olarak kaydedin. 1. Hareket Algılama Ayarları Adımları: Adım 1: Program ana ekranında "Ayar" butonuna tıklayıp, Ayar penceresini açın. Adım 2: Kayıt Planlama panelini açıp hareket algılamalı kayıt tanımlayın. Step 3: Hareket Algılama paneli, aşağıdaki gibidir: 1. Hareket algılama durumunda kayıt süresini ayarlarsınız. 2. Hareket algılama alanını ayarlarsınız. Farenin sağ tuşuna basılı tutarak algılama alanı belirleyebilirsiniz. Sol tuş ile sıfırlarsınız.. 3. Hareket algılama ayarı yapacağınız kamerayı burada seçebilirsiniz.

22 4. Yaptığınız ayarı tüm kameralara uygularsınız. 5. Algılama hassasiyetini Yüksek Orta Düşük oalrak ayarlayabilirsiniz. Sesli Uyarı Ayarları 6. Sesli uyarı ver kutucuğuna tıklayarak aktif hale getirebilirsiniz.. Sesli uyası süresini ayarlayabilirsiniz. gönderme ayarları: 7. Hareket anında göndermesini istediğiniz kameranın " gönder" kutucuğunu işaretleyiniz. 8. göndereceğiniz adresi yazınız. Gönderilecek resmin kalitesini "Kalite" kısmından ayarlarsınız. Hareket algılama anında göndermesini istiyorsanız "Resmi ek oalrak gönder" kutucuğunu işaretleyin.. Bir saatte gönderilecek en fazla mesaj sayısı ve iki mesaj arası en az süreyi ayarlyınız. Gönderdiğiniz e.mailin konusunu "Konu" bölümünden girin. Olay anının zamanını mesaja eklemek için "Zamanı mesaja ekle" kutucuğunu işaretleyin. Đçerik olarak gönderilmesini istediğiniz yazıyı buraya yazın.

23 Ses Ayarı DVR tek kanal ses kaydı yapar, Çalışması için aşağıdaki adımları takip ediniz. Sisteminizdeki ses kaydı yapılacak kameranın ses çıkışını bilgisayarınızın mikrofon girişine takınız. 1) Windows ana arayüzünün sağ alt köşesindeki simgesine tıklayın, Ses Kontrol penceresi açılacaktır. 2) Menüde ki "Seçenekler" üzerine ardındanda çıkan menüden "Özellikler" seçeneğine tıklayın. Özellikler penceresi açılacaktır.

24 "Kaydetme" kutucuğuna tıklayın ve listelenen aygıtlardan "Mikrofon" a tıklayın ve "Tamam" butonuna basınız.

25 3) Program arayüzünde simgesine tıklayın ve "Ses" paneline geçin aşağıdaki pencere çıkackatır. 4) Ses kaydını aktif hale geltirmek için "Ses Kaydı" kutucuğunu işaretleyin ve mikrofondan ses için giriş yaptığınız kamerayı seçin.

26 Oturum Açma "Başlat - Programlar - DVR" a tıklayın. Aşağdaki gibi program ana ekranı gelecektir: Program ilk açıldığında kilitli vaziyettedir. Kilit getirin. butonuna basarak oturum açma penceresini ekrana * Varsayılan kullanıcı adı ve şifresi boştur. Oturum açtıktan sonra, Kullanıcı adı ve şifresini Kullanıcı Bilgisi Değiştirme penceresinden değiştirebilirsiniz.

27 PTZ Kamera Kontrol PTZ Kamera kontrol butonları program ana ekranın sağ alt köşesinde bulunur. * Kontrol edeceğiniz kamerayı seçip bu panelden kontrolünü sağlayabilirsiniz. * Ortadaki buton kameranın otomatik dönüşünü sağlar.. * Elle kontrol için Yukarı, Aşağı, Sağ, Sol, Iris, Fokus, Zoom butonlarını kullanırsınız. Bağlantı sağlandıktan sonra ekran için kameraları seçin, başlatmak veya durdurmak için kamera isimleri üzerine tıklayın.

28 Yerel Ağ veya Internet üzerinden izleme yapacağınız sistemlerde izlemenin iki farklı yönteminden biri DVP programıdır. DVP programı Windows 2000 ve Windows XP işletim sistemlerinde çalışır. Uzak izleme yapacağınız PC'de Onboard veya Harici Ethernet Kartının olması gerekmetedir. ) DVP sisteminin kurulması oldukça basittir. Kurulum CD'sindeki setup dosyasını çalıştırın. DVP seçin ve şekilde görüldüğü gibi kurulumu tamamlayın.:

29 Network Üzerinden Bağlanma Program Ana ekranında "bağlantı" simgesine tıklayın, bağlantı diyalog penceresi açılacaktır. Fujitron 9808 DVR'a Uzak Bağlanma: Adım 1: Kartın takılı olduğu PC'nin "IP adresi"ni IP combobox penceresine yazın, DVR'da tanımlı "Kullanıcı Adı" ve "Şifre"yi girin. Adım 2: Eğer farklı portları kullanıyorsanuz "Socket Port" kutucuğuna tıklayıp kullandığınız portları girin.

30 Adım 3: "Bağlan" butonuna basınız ve bağlantı sağlanmış olur. Eğer bağlantı sağlanmıyorsa, network donanımınızı ve çalışma konfigrasyonunuzu kontrol ediniz. Internet Üzerinden Bağlanma Đnternet üzerinden bağlanılması durumunda Adım 1: Eğer router özellikli modem kullanıyorsunuz modem arayüzünden programın kullandığı portları DVR kartın takılı olduğu PC'nin IP'sine yönlendiriniz. Adım 2: Modem'in Gerçek IP'sini IP satırına yazıp (Örn: ) bağlantıyı gerçekleyin. Internet Explorer Üzerinden Uzak Đzleme Not: Uzak izleme yapmadan önce, Internet Güvenlik Ayarları ve Görüntü Ayarlarını yapın. "Renk" çözünürlüğü Gerçek Renk(32 bit) ve 1024x 768 piksel olmalıdır. Aşağıdaki adımları izleyin: 1) Internet Explorer sayfası açın. Araçlar -- Internet Özellikleri -- Güvenlik -- Özel Düzey., enter the Internet Options dialog as following:

31 2) Özel Düzey... butonuna tıklayın Güvenlik Ayarları penceresindeki ActiveX kontrollerini etkinleştirin

32 3) Tamam butonuna tıklayıp Güvenlik Ayarları n tamamlayınız.. 1) Internet Explorer sayfası açın, IP] uzaktan görüntü alacağınız sistemin IP'sini yazın.

33 2) butonuna tıklayın aşağıdaki diyalog penceresi açılacaktır. Not: [Kullanıcı adı] ve [şifre] sini girin. 3) Next butonuna tıklayıp DVR sunucusuna bağlanın. 4) Đşlem tamamlandığında kullancıya yetki verilmiş tüm kameralar ekranda görüntülenecektir. 5) Uzak izleme yapacağınız kameranın sıra sumarasına tıklayın, 6) Kamera sırasının üzerine çift tıkladığınızda aşağıdaki pencere çıkacaktır.:

34 Play&Record seçeneğini seçip aynı anda izleme ve kendi bilgisayarınıza kayıt yaptırabilirsiniz. Remote File ile uzaktaki kayıtları izleyebilirsiniz.

35 Đnternet Üzerinden Erişim DVR PC taktığınız sistem eğer router ve modem üzerinden internete çıkış yapıyorsa; Internet üzerinden izleme yapmak için NAT (Network Address Translation) ayarlarından port yönlendirme yapmanız gerekir. Port Yönlendirme için aşağıda örnekler vrilmiştir. Network mimari yapınız aşağıdaki şekillerde olabilir. 1) DVR Bilgisayar Router ADSL modem Internet 2) DVR Bilgisayar Router Özellikli ADSL modem Internet Port Yönlendirme Adım 1: Kartın takılı olduğu PC'nin IP'sini eğer otomatik ise sabit yapmanız gerekir. Adım 2: Programın kullandığı portlar 80, 9000, 9001, 9002 olup protokolü TCP'dir. Modem veya Router üzerinden bu portları DVR takılı PC'nize yönlendirin. Örnek: DVR PC'nizin IP'si olsun.. Modem üzerinde port yönlendirme bölümü markalara göre farklılık gösterip NAT, Virtual Server, Port Forwarding, Sanal Sunucu başlıkları altındadır. IP'si olan bir sistem için port yönlendirme tablosu aşağıda verilmiştir. Start Ports End Ports Protocol Server IP Address TCP TCP TCP TCP

36 Uzaktan Kayıt Đzleme için DVR Playeri kullarsınız: 1) Yerel DVR dosyasını kayıttan izlemek için Adım 1: Yerel dosya radio butonuna tıklayın. Adım 2: Dosya adı butonuna basın, aşağıdaki diyalog penceresi çıkacaktır.:

37 Adım 3: Kayıttan izleyeceğiniz DVR dosyasını seçin. 2) Uzaktaki DVR Dosyalarını Kayıttan Đzleme Uzaktaki dvr dosyasını izlemek için öncelikle, DVR'a Bağlanmayı sağlamalısınız: Adım 1: Uzak Site IP ye tıkla ve DVR IP'yi seçin. Adım 2: Đzlemek istediğiniz görüntünün kamera nosu, tarih ve zamanını girin. Adım 3: "Arama Butonu"na basın. Program Ana Ekranı üzerinde butonuna basarak kayıt izleme penceresine girin.

38 Kayıt edilmiş dosyaları izlemek için aşağıdaki adımları takip edin:

39 Adım 1: Đzlemek isteidğiniz kameraları seçin. Adım 2: Đzleyeceğiniz günü seçin. Adım 3: Đzleyeceğiniz zamanı girin. Adım 4: butonuna tıkladığınızda kayıtlar otomatik ekrana gelecektir. * Kayıt izleme sırasında, alt zaman panelindeki yeşil çubuğu mouse ile sürükleyerek kayıdı ileri geri alabilirsiniz.. * Ekran üzerinde zoom yapmak için butonuna basınız, tekrar bastığınız zaman önceki boyutuna dönecektir.. * Kayıt Đzlemeyi durdurmak için, butonuna basın, tekrar bastığınızda izlemeye devam eddecektir.. * Kayıt görüntüsünden resim çekmek için butonuna basın. * Çektiğiniz resmi yazıcıdan bastırmak istediğinizde butonuna basın. * Program Ana Ekranına dönmek için sağ üst köşedeki kapat butonuna basınız. Kaydedilmiş dosyaları manuel olarak aramak istiyorsanız aşağıdaki şekilde ulaşabilirsiniz.:

40

41 DVR 4 farklı kayıt modunu destekler: 1) Manuel (varsayılan mod) -- Kayıda başlayıp durdurmak için kanallar üzerine tıklayın. 2) Otomatik -- Sürekli kayıt. Ana pencere üzerinde "Ayar" butonuna tıklayın görüntü sekmesinde Otomatik Kayıt modunu seçin.. 3) Programlanmış -- Lütfen Kayıt Programlama Ayarlarına giriniz. 4) Hareket - Algılama Kayıt modunu değiştirmek için Görüntü Ayarlarına giriniz. Bağlantı sağlandıktan sonra, kamera seçimi ayarlarına girin:

42 Uzaktan izleyeceğiniz kameraların seçimi : Adım 1: Sıraya koyacağınız kameranın IP adresi ve kamera numarasını girin Adım 2: Kamera seçimini tamamladıktan sonra "Ok" butonuna basıp çıkın.. Başlat > Programlar-> DVR, Uninstall seçeneğini seçin ve DVR programı kaldırın.

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu VGUARD PC TABANLI KARTLAR Görüntü Kartları Model : VG4C-RT4 VG4C-EXP VG8C-EXP VG4C + VG8C-VG8C-EXP-TV Kurulum ve Kullanım Kılavuzu UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR FUJITRON STANDALONE SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler 1. Kurulum 2. Kontrol Seçenekleri a) Ön Panel Kullanımı b) Uzaktan Kumanda Kullanımı c) Mouse Kullanımı

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell)

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell) OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ Web Server OZS164... Sadece 1 adet cihaz kontrolü Web Server OZW672... 1, 4 ya da 16 adet cihaz kontrolü

Detaylı

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 1.1 Kutu İçeriği... 1 Ön Panel ve Led Göstergeleri:... 2 2. ÜRÜNÜN KURULUMU... 3 3. İNTERNET ERİŞİMİNİN YAPILANDIRILMASI... 4 Ağ Yapılandırması... 4 3.2 AP-Router Arayüzüne

Detaylı

3MK-1659G 16 Kanal H.264 Digital Video Kayıt Cihazı

3MK-1659G 16 Kanal H.264 Digital Video Kayıt Cihazı 3MK-1659G 16 Kanal H.264 Digital Video Kayıt Cihazı Kullanıcı Adı STANDALONE DVR Kayıt Cihazı 2011 Ocak V1.1 3MK-1659G STANDALONE DİJİTAL KAYIT CİHAZI KULLANIM KILAVUZU ii DİKKAT 3MK DVR Kayıt cihazınızı

Detaylı

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

ngıç eknik Destek İrtibat Bilgisi Telefon : +90 850 8000 722 E - Posta : info@macroscop.net E - Posta : destek@macroscop.net

ngıç eknik Destek İrtibat Bilgisi Telefon : +90 850 8000 722 E - Posta : info@macroscop.net E - Posta : destek@macroscop.net ngıç eknik Destek İrtibat Bilgisi Telefon : +90 850 8000 722 E - Posta : info@macroscop.net E - Posta : destek@macroscop.net İçindekiler 1. K... 3 2. kurulumu sı... 4 3. acroscop Client kurulumu...12 4.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 2 DVR CDD123-04 CDD123-08 KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu P/N 1070712B-TR REV 1.00 ISS 18SEP12 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Sertifikasyon FCC uyumu ACMA uyumu Avrupa Birliği direktifleri 2012 UTC Fire & Security

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5443 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

BL9016 16 KANAL KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

BL9016 16 KANAL KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU BL9016 16 KANAL KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU www.balitech.com.tr BL - 9016 İÇİNDEKİLER S.NO 1.1 Ürün Tanıtımı 02 1.2 Ürün Özelliği 02 1.2.1 Özellik 02 1.2.2 Basit Çalışma Değeri 03 1.3 Çevre Uyumluluğu

Detaylı

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 femail İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4 Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 Kutu içeriği 5 Donanım Kurulumu 5 Fiziki Kurulum Senaryoları 7 plugcam Mobil Uygulamasının Kurulumu

Detaylı

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U Model 5590 İçindekiler Genel Bakış...5 1. Kurulum Talimatları...6 Ürün Kutusunda Bulunanlar... 6 Başlamadan Önce... 7 X6 nın Kurulması... 8 1. Adım: Yazılımın Kurulması...

Detaylı

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar...

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 0 İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 5 Cihaz Yönetim Arayüzü... 6 İnternet Bağlantı Ayarları... 8 Kablosuz

Detaylı

1. GIRIŞ... 3 ÖZELLIKLER... 3 SISTEM GEREKSINIMLERI... 3 PAKET İÇERIĞI... 3 GÜVENLIK UYARILARI... 3 2. DONANIM ÖZELLIKLERI... 5 2.

1. GIRIŞ... 3 ÖZELLIKLER... 3 SISTEM GEREKSINIMLERI... 3 PAKET İÇERIĞI... 3 GÜVENLIK UYARILARI... 3 2. DONANIM ÖZELLIKLERI... 5 2. İÇİNDEKİLER 1. GIRIŞ... 3 ÖZELLIKLER... 3 SISTEM GEREKSINIMLERI... 3 PAKET İÇERIĞI... 3 GÜVENLIK UYARILARI... 3 2. DONANIM ÖZELLIKLERI... 5 2.1 ÖN PANEL & LED GÖSTERGELERI... 5 2.2 ARKA PANEL VE DONANIM

Detaylı

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Air 5340: 150 Mbps Kablosuz ADSL2+Kablosuz Modem yaşam Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU

Kullanım Kılavuzu CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU 1 2 CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

TruVision Navigator 5.0 Kullanıcı Kılavuzu

TruVision Navigator 5.0 Kullanıcı Kılavuzu TruVision Navigator 5.0 Kullanıcı Kılavuzu P/N 1064107 REV G ISS 07AUG14 Telif Hakkı 2014 United Technologies Corporation Interlogix, United Technologies Corporation'un bir birimi olan UTC Climate Controls

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

ADSL2+ Kablosuz G Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu

ADSL2+ Kablosuz G Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu ADSL2+ Kablosuz G Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu F5D7632tu4A 2 İçindekiler 1. Giriş 1 Ürün Özellikleri 1 Ev Ağının Faydaları 3 Belkin Kablosuz Ağının Avantajları 3 2. Aşağıdakilere Sahip Olduğunuzdan

Detaylı

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu SHR-6080/6082/6160/6162/6163/6164 8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu olanakları hayal edin Bir Samsung ürünü aldığınız için teşekkürler ederiz. Daha eksiksiz bir hizmet alabilmek için lütfen ürününüzü

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

IP TELEFON KULLANIM KILAVUZU 1

IP TELEFON KULLANIM KILAVUZU 1 IP TELEFON KULLANIM KILAVUZU 1 2 IP TELEFON KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA Tel : 0.312.293.01.00

Detaylı

DWH SERİSİ VİDEO GÜVENLİK SİSTEMİ Kurulum ve İşletim Kullanma Kılavuzu

DWH SERİSİ VİDEO GÜVENLİK SİSTEMİ Kurulum ve İşletim Kullanma Kılavuzu DWH SERİSİ VİDEO GÜVENLİK SİSTEMİ Kurulum ve İşletim Kullanma Kılavuzu Model: CS89T Versiyon 1.0 Bu kılavuz ileride başvurmak üzere saklanmalıdır. İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 LÜTFEN BAŞLAMADAN ÖNCE OKUYUN...

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Pikatel Airmax-101 Kullanım Kılavuzu Sayfa: 1

Pikatel Airmax-101 Kullanım Kılavuzu Sayfa: 1 Pikatel Airmax-101 Kullanım Kılavuzu Sayfa: 1 Bu döküman Elkotek Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri AŞ. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Ürünlerin bakanlıkça belirlenen kullanım ömrü

Detaylı

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U AÇIKLAMA Bu kullanım kılavuzu telif hakkı ile güvence altına alınmış bazı bilgiler içermektedir. Söz konusu kitapçık ve beraberindeki tüm donanım, yazılım ve ilgili

Detaylı

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 9 Hafıza kartı takma 11 Şarj etme 12 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı