IDP Istanbul Beşiktaş, Gümüşsuyu ve IRMAK OKULLARINDA IELTS testi uyguluyor.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "IDP Istanbul Beşiktaş, Gümüşsuyu ve IRMAK OKULLARINDA IELTS testi uyguluyor."

Transkript

1 IDP IELTS Test Merkezleri- Istanbul IDP Istanbul Beşiktaş, Gümüşsuyu ve IRMAK OKULLARINDA IELTS testi uyguluyor. İngilizce dil yeterlilikte nitelik kazanmakta amacınız ister yurt içi ya da yurtdışında okumak ya da çalışmak olsun, IDP IELTS ekibi size yardımcı olmaya hazır. Sizin için en rahat olacak şekilde IELTS testinin dört bölümünün de tümünü aynı gün içinde tamamlayabileceksiniz. Testler,önceden belirlenmiş tarihlerde Cumartesi günleri uygulanmakta. IELTS testi hakkında bilgi IELTS (the International English Language Testing System) Uluslararası İngiliz Dili Testlendirme Sistemi, konuşma dilinin İngilizce olduğu ülkelerde okumak ya da çalışmak isteyenlerin dil becerisini ölçmek amacıyla tasarlanmıştır. IELTS dünyadaki en popüler İngilizce dil testidir ve dünyanın dört bir köşesinde bu teste girenlerin sayısı senede 1.5 milyonu aşmaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun, nereye gitmeyi planlıyor olursanız olun IELTS test sonucu size türlü kapılar açacaktır. Birçok ülkedeki üniversite ve şirket IELTS skorunu talep etmektedir. İçlerinde Amerika,Kanada,İngiltere,Avustralya,Yeni Zelanda ve İrlanda da bulunmak üzere birçok profesyonel kuruluş, göçmenlik bürosu ve dünyanın birçok yerindeki devlet organlarınca da test sonuçları talep edilmektedir. IELTS testinin formatı nasıldır? IELTS dil yeterlilik ölçümünde mevcut olan en yüksek ululararası standartlara uymaktadır. Dil becerisinin dört bölümünü de içine alır dinleme,okuma,yazma ve konuşma. IELTS testinin hem akademik amaçlı, hem de akademik amaçlı olmayan iki versiyonunu bulunmaktadır, Hangi versiyonu ve skoru almanız gerektiği okumayı ya da çalışmayı düşündüğünüz kuruma, göçmenlik konularında ise vize koşullarına bağlıdır. Akademik versiyonu ve Genel Eğitim versiyonu hakkında ayrıntılı bilgi edinin. IELTS sonuçlarını elde etmek için dört bölüm tamamlayacaksınız- Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma.. Testin ilk üç modülü (Dinleme,Konuşma ve Yazma) Cumartesi sabahı tamamlanır. Bu üç bölüm arasında tenefüs verilmez. Daha sonra ise bir ara verilerek öğleden sonra konuşma modülü tamamlanır. Testi alan herkese aynı Dinleme ve Konuşma bölümleri uygulanır. Akademik versiyonunun okuma ve yazı bölümleri Genel Eğitim versiyonununkinden farklılık gösterir.

2 Test tarihleri Testler sıklıkla olmak üzere Cumartesi günleri ve nadiren de ayda biri geçmemek üzere Perşembe günleri yapılmaktadır. Test tarihlerini gösteren takvim ve gün seçimi için adresinden ya da Ingilizce Bolum Baskanimiz Didem Erten ile irtibata gecebilirsiniz. Test ücretleri Testin iki versiyonu için de (Akademik ve Genel Eğitim) ücret aynıdır. Test ücreti 345 TLdır. ve IELTS başvuru formunu tesim ettiğinizde ücretin ödenmesi koşulu vardır

3 Başvuru Formu Başvuru formunu indirin Aşağıda verilen önemli bilgiler IELTS başvuru formunu doldurmanıza yardımcı olacaktır. Kaydınızı tamamlamak için lütfen aşağıdaki noktalara dikkat edin: - IELTS Dubai Test Centre Numarası TR100 dır. - Başvurunuzla birlikte iki tane pasaport fotoğrafı da vermenniz gerekmektedir. Daha çok bilgi için fotoğraf koşulları sayfasına tıklayınız. - Teste gireceklerin kimlik gösterme zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun için, geçerli tarihleri bulunan, fotoğrafınızı, pasaport numaranızı, ve imzanızı gösteren pasaportunuzun aslı kabul edilmektedir. Testi alacak kişinin doğum tarihinin ve isminin aynen ve latin alfabesinde pasaportta kayıtlı olması zorunluluğu vardır. - DİKKAT: Türk vatandaşları kimlik olarak YANLIZCA nüfus cüzdanlarınıya DA pasaportlarını kullanabilirler. Türk ehliyeti ya da sağlık kartı gibi belgeler kimlik olarak KABUL EDİLMEMEKTEDİR. Bu belgeler sadece kimlik saptamasında ek belge olarak kullanılabilir. Yabancı uyruklu kişiler yanlızca geçerli tarihleri olan orjinal pasaportlarını kimlik olarak gösterebilirler. - Pasaportunuzun resminizi,pasaport numaranızı, doğum tarihinizi ve imzanızı gösteren sayfa ve sayfalarının fotokopisini çekip veriniz. Unutmayın ki test gününde pasaportunuzu da beraberinizde getirmeniz gerekmektedir. - Eğer pasaportunuz eğitim danışmanınızda, göçmenlik memurunda,avukatınızda ya da başka bir yerde ise unutmayın ki teste katılabilmeniz için pasaportunuzu almış olmanız gerekmektedir, ve ancak test bittikten sonar, ve yine bu kişi ve kurumlara iade edebilirsiniz. Pasaportun fotokopisi ile başvuru yapabilmeniz mümkün olsa da testi alabilmeniz için elinizde pasaportunuzun olması şartı bulunmaktadır. - Ödeme nakit olarak ya da bankanızdan EFT olarak ve Türk Lirası biriminde yapılmalıdır. Testin şu anki ücreti 345 TL dır. - IELTS başvuru formunuzu doldurduğunuzda, ya şahsen bize getirebilirsiniz ya da posta veya kuriye yoluyla bize gönderebilirsiniz: IDP Eğitim İnönü Caddesi Teknik Han No 38 / 1, Gümüşsuyu Taksim Istanbul - DİKKAT: Eksik kalmış başvurular tamamlamanız için size geri gönderilir, ve bu durumda test tarihinizi kaçırma riskiniz ortaya cıkar. Lütfen postaya vermeden once başvurunuzu dikkatle kontrol ediniz. - Faks yoluyla gönderilen başvurular kabul edilmemektedir.

4 Başvuru Teslim Tarihleri Test merkezleri tamamen dolmadığı taktide testten iki hafta öncesine kadar başvuruları kabul etmekteyiz. Testten öncesindeki İki haftadan da az bir süre içinde teslim edilen başvurulara 60 TL gecikme ceza ücreti alınmaktadır. Eğer test kontenjanı dolmuş ise bunu burada belirtiriz Kayıtlarda önce gelen kişilere öncelik tanınmaktadır. Dilediğiniz teste arzu ettiğiniz tarih ve zamanda girebilmenizi için IELT başvuru formuyla test ücretinin İstanbul daki IELTS Test Merkezine test tarihinden en az 5 hafta önce yollanmış olması gerekmekedir. Teste girmek istediğiniz tarihdeki kontenjan dolmuş ise başvurunuz ikinci tercihiniz olan tarih değerlendirilecektir. Eğer birinci ve ikinci tercihleriniz dolmuşsa alternatif tarihler önermeniz için sizinle temasa geçilecektir. Test ücretinizi ve başvurunuzu mümkün olan en yakın zamanda bize belirtmenizi tavsiye ederiz.

5 IDP IELTSin Istanbul daki Test Tarihleri Tıklayınız

6

7 IELTS a Hazırlanın 1. ADIM: İngilizcenizi her gün kullanmaya özen gösterin. İngilizcenizi her gün kullanın. İngilizcenizi geliştirmeniz ve dolayısıyla da IELTS skorunuzu yükseltebilmeniz için fırsat buldukça İngilizce okuyun, dinleyin ve yazın. Arkadaşlarınızla ve ailenizle İngilizce konuşun. İngilizce radyo dinleyin, televizyon ve film izleyin, çeşitlilik sağlamak için de Amerikan,Avustralya,İngiliz ve Kanada aksanlarının hepsine yer vermeye özen gösterin. İngilizce gazete,dergi ve web sitesi içerikleri okuyun. Yazınızı geliştirmek için mektuplarınızı, lerinizi ve notlarınızı İngilizce olarak yazın. Dil öğrenmek zaman alan bir süreç gerektirir ve öğrenimde en iyi yollardan biri İngilizce dil kursuna devam etmektir. Öğretmeninizden alacağınız değerli geribildirim, İngilizce konuşma,dinleme, okuma ve yazma konusundaki becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. 2. ADIM: Test hakkında genel bilgi edinin. Test formatı hakkında bilgi sahibi olun. Adaylar için Bilgi Kitapçığını İndirin Unutmayın ki IELTS ın iki versiyonu mevcuttur. IELTS Akademik ve IELTS Genel Eğitim. Testinin Dinleme ve Konuşma bolümleri her iki versiyonda da aynı olmakla beraber Okuma ve Yazma bölümleri farklılık göstermektedir.test formatı burada daha detaylı olarak açıklanmıştır. Testteki her bölüme nasıl doğru olarak yanıtlayacağınız hakkında önemli bilgiler içeren Adaylar İçin Bilgi Kitapçığı nı okuyun. Dilerseniz bu kitapçığı IDP Eğtim merkezinden de alabilirsiniz: İnönü Caddesi Teknik Han No 38 / 1, Gümüşsuyu Taksim Istanbul Adaylara Bildiri bölümünü okuyun. İngilizce dil becerinizle ilgili IELTS skor tablosunda her seviyenin ne anlama geldiğini öğrenin. Test uzmanlarının Konuşma ve Yazma testlerinde nelere önem verdiğini ve değerlendirme kriterlerini öğrenin. Bilgi toplayın. Test hakkında kulaktan dolma ve yanlış bilgilerin size sadece zararı olacaktır. 3.ADIM: Örnek sorulara çalışın Bedava IELTS örnek sorularından faydalanarak testte size verilecek olan soru çeşitlerini çalışın. Resmi IELTS Allıştırma Materyalleri kitaplarını kullanın. Test formatına ve IELTS daki değişik soru çeşitlerine hazırlanmanıza yardımcı olması için eski testlerdeki IELTS sorularını içeren iki kitap mevcuttur. Bu kitaplar: 1. Cilt, Resmi IELTS Alıştırma Materyalleri (Dinleme testinden örnekler içeren bir CD ile berabler) 2. Cilt, Resmi IELTS Alıştırma Materyalleri (Konuşma testini alan kişileri gösteren bir DVD ile beraber) Alıştırma materyallerinin her iki cildinde de eski Okuma, Dinleme,Yazma ve Konuşma sorularına yer verilmiştir. Örnek cevapları okuyabilir ve bu cevaplar hakkında IELTS test uzmanlarının yorumlarını okuyabilirsiniz.

8 Pratik yapmak için materyallerinizi burada online ısmarlayabilir ya da İnönü Caddesi Teknik Han No:38 / 1, Gümüşsuyu, Taksim, İstanbul adresine uğrayarak satın alabilirsiniz. Örnek sorulara çalışmak dışında IELTS hazırlık kursuna da katılabilirsiniz. Hazırlık kursunun size sağlayacağı faydalar şöyle sıralanabilir: IELTS testinde karşınıza çıkacak konulara çalışmak (Örneğin yazı testi için kısa kompozisyon yazımı) Alıştırma sorularına verdiğiniz cevaplara geri bildirim almak Test yapabilme yetenekleriniz konusunda daha güvenli olmak IELTS testine girmeye hazır olup olmadığınızı görmek Hazırlık kursları ile ilgili daha çok bilgi almak için IDP IELTS Türkiye merkezine danışınız. 4. ADIM: Testten önceki gün gerginlikten uzak durmaya çalışın. Testten önceki birkaç gün yoğun çalışmak doğru değildir, ama bu zamanı test tekniklerini ve becerilerinizi gözden geçirmek için kullanabilirsiniz. Teste gireceğiniz hafta beslenmenize, uykunuza dikkat etmeniz ve egzersiz yapmanız büyük önem taşır. Testten önceki günü test kuralları, test formatı ve lokasyon için hafızanızı tazeleyerek geçirin, böylece mümkün olduğu kadar rahatlamış hissedersiniz. Adaylar için başvuru kitapçığını yeniden okuyun burada en iyi sonucu almanıza yardımcı olacak temel bilgileri bulacaksınız. Test kurallarını bildiğinizden emin olun Adaylara bildiri kısmını okuyun. Testten önceki gece bol bol dinlenin. Gideceğiniz yolu planlayın testin yapılacağı lokasyon hakkında fikir edinin ve oraya zamanında en rahat nasıl ulaşacağınızı araştırın. 5. ADIM: Test günü sizi nelerin beklediğini önceden bilin. Size sunduğumuz Test Günü Önerileri, test gününde kendinizi rahat ve hazır hissetmenize yardımcı olur. Testten önceki gece yanınızda götüreceğiniz herşeyi, pasaport ve kimlik gibi belgelerinizi hazırlayın ki sabah kolayca beraberinizde götürebilin. Gece çalar saatinizi kurun veya mevcutsa uyandırma servisinden yararlanın.

9 Test günü için Öneriler Test günü sabahı İyi bir kahvaltı yapın. Sınav saatlerinde uzun süre boyunca konsantrasyonunuzu korumanız gerekeceği için sabah yiyip içtikleriniz büyük önem taşır. Dilerseniz testten sonra yemek için de yanınızda atıştıracak bir şeyler götürebilirsiniz, eğer konuşma testiniz aynı gün daha geç bir saatte yapılacaksa getirdiklerinizi ondan önce de yiyebilirsiniz. Testin yapılacağı odaya yiyecek ve içecek götürmeniz yasaktır. Her ne kadar sınıfta duvar saati bulunacaksa da kol saati kullanmanızı salık veririz. Test sırasında zamanı iyi ayarlamanız ve kullanmanız büyük önem taşır. Test günü yapmanız gereken şeyler: Yol için kendinize yeterinden fazla zaman verin. Sınava girmeden kayıt olmanız ve pasaportunuzu göstermeniz gerekeceği için; Sabah de varırsanız kayıt ve güvenlik prosedürleri için yeterli zamanınız olur Çok erken varırsanız biraz yürüyüş yapabilir ya da bir kahve içebilirsiniz. Geç kalırsanız teste girmenize izin verilmeyecektir. Gecikmenin doğuracağı telaş ve stresten kaçının. Pasaportunuzu yanınızda getirin. IELTS Başvuru Formunu sunarken belirttiğiniz kimliklerin aynılarını getirme şartı vardır. Yanınızda doğru kimlik yoksa, teste girmeniz mümkün olmayacaktır. - Yabancı uyruklu kişiler geçerli tarihteki orjinal pasaportlarını kimlik olarak kullanabilirler. Aksi halde teste katılmaları mümkün olamaz. - Türk vatandaşları beraberlerinde teste başvuruda kullandıkları nüfus cüzdanlarını kimlik olarak getirmelidirler. Aksi halde teste katılmaları mümkün olamaz. Testte elinizden gelenin en iyisini yapabilmeniz için sakin kalmaya çalışın. Test uzmanının talimatlarını dikkatle dinleyin. Duymadığınız ya da anlamadığınız birşey olursa elinizi kaldırın ki uzman size yardımcı olabilsin. Herhangibir probleminiz olursa uzmana iletmek için elinizi kaldırıp söz isteyin. Örneğin herhangi bir rahatsızlık ya da durumun testinizi etkileyeceğini düşünüyorsanız elinizi kaldırıp bunu söylemeniz gerekir. Unutmayın ki; Hiçbir şekilde kopya çekmemeli ve testin akışını bölmemelisiniz. Sözlük, pager, kayıt cihazı, cep telefonu gibi aletlerin kullanımı yasaktır. Elektronik aletler (cep telefonu, MP3, ipod, vb.) test sırasında yasaktır. Bunları evde ya da arabanızda bırakarak teste gelin. Kurşun kalem ya da kağıt getirmeyin, bunlar size sağlanacaktır. Yanınızda şeffaf pet şişede su getirebilirsiniz. Test sırasında yanınızda bulundurmanıza izin verilmeyecek eşyalarınız test esnasında güvenli bir odada tutulacaktır. Kimlik dışında her şeyinizi evde ya da arabanızda bulundurun. Test odasına girdikten sonra birisinden bir şey ödünç almanız ya da vermeniz yasaktır. Test uzmanı hiçbir soruyla ilgili size yardımda bulunamaz. Test başladıktan sonra konuşmanız, etrafınızdakilere rahatsızlık vermeniz yasaktır. Testin verildiği yerde yemek yemek ve sigara içmek yasaktır. Testin herhangi bir bölümünün reprodüksiyonunu yapmaya teşebbüs ettiğiniz takdirde test sonuçlarınıza el konulur ve bu konuda kanunen cezalandırılırsınız. Test merkezinden hiçbir malzemeyi alıp yanınızda götürmeyiniz. Buna kağıt, kalem, cevap anahtarı,

10 müsvedde kağıtlar, vb. dahildir. Testin verildiği odadan çıkmak için test uzmanından izin almanız gerekmektedir. Bu kurallara uymadığınız takdirde test sonucunuza el konulacak ve bağlı olduğunuz kuruma bu durum bildirilecektir. Test esnasında Test esnasında birçok öğrencinin kendisini gergin hissetmesi normaldir. Aslında bu durum motivasyonunuz açısından yardımcı bir faktör olarak görülebilir. Çünkü konsantrasyonunuzu artırır ve odaklanmanıza yardımcı olur. Amacınız en yüksek performansla testi tamamlamaya çalışmak olmalıdır. Tabii bunun aksine gerilimin fazla olması öğrencinin performansını olumsuz yönde etkileyebilir, ama olası gerginlik teste iyi hazırlanmakla, testin detayları hakkında genel bilgi edinmekle ve pozitif bir tavır içinde olmakla büyük ölçüde giderilebilir. Test odasının ışıklandırması, havalandırması ve sıcaklık derecesi testi rahat koşullarda yapmanıza uygun olacak şekilde ayarlanmaktadır. Eğer bu faktörlerden herhangi biriyle ilgili bir rahatsızlığınız olursa, ya da diğer bir problemle karşılaşırsanız, örneğin testin dinleme bölümünde kullanılan kaydı duymakta zorlanırsanız bunu derhal test uzmanına bildiriniz, ve bunu test sırasında ya da sonrasında değil testin başında yapınız. Testle ilgili daha çok bilgi edinmek için da sıklıkla sorulan sorular bölümünden faydalanınız.

11 IELTS Test gününde uygulanan Güvenlik Prosedürü Test gününde kimlik kontrolü prosedürü üç bölümden oluşur: - IELTS Test Raporu Formu için bir fotoğrafınızı çekeceğiz. Bu fotoğraf çekilirken yapmanız gereken: o Yüzünüzü örten herhangi birşey varsa geçici olarak çıkarmak o Şapka ve gözlük takıyorsanız çıkarmaktır. - Sizden bir imza örneği alacağız - Parmak izinizi alacağız. Fotoğrafının çekilmesini reddeden adayların teste girmesine ve para iadesi almalarına izin verilmez. Merkez tarafından kayıt sırasında ya da test günü kimlik tespit için toplanan kişisel bilgiler değerlendirilip IELTS testi için kullanılmak üzere güvenli olarak saklanacaktır. Çekilen fotoğrafla başvurunuz, test sonuçlarını doğrulamalarını ve yalan bilgi beyanını önlemelerini sağlamak amacıyla başvurunuzu yaptığınız kuruma gönderilecektir. Parmak izi için toplanan bilgiler IELTS test ortakları dışında hiçbir mevki ile paylaşılmayacaktır.

12 IELTS Akademik Versiyon IELTS Akademik, akademik ve yüksek öğrenim için gereken İngilizce dil yeterliliğini ölçer. Yazılar ve alıştırmalar her branş konusu için uygun ve geçerlidir. Genel olarak ele alındığında Akademik format Lisans ve Lisans-üstü düzeyde İngilizce eğitim veren üniversitelere ya da yüksek eğitim kurumlarına gitmek isteyenler için uygundur. Ayrıca birçok meslek için (tıp, hemşirelik, muhasebe, mühendislik gibi) de çoğu ülkede kayıt için IELTS Akademik test sonuçları istenmektedir. Akademik ya da genel Eğitim modülünü seçmek size kalmış bir karardır, ama bu kararı verirken her zaman başvurduğunuz kuruma danışıp onların koşullarına uygun seçim yapmanızı öneririz. Her kurum hangi versiyonu kabul edeceğine ve en az hangi skoru geçerli göreceğine kendi karar vermektedir. IELTS testi dil becerisinde hiç bilgisi olmayandan uzman şekilde kullanana kadar geniş bir yelpazeyi içine alacak şekilde tasarlanmıştır. IELTS test sonuçları ve 9 düzey hakkında bilgi edinin.

13 Akademik Modül IELTS Akademik modülü, yüksek öğrenim için gereken İngilizce dil yeterliliğini ölçer. Yazılar ve alıştırmalar her branş konusu için uygun ve geçerlidir. - Dinleme (30 dakika): Dört kayıtlı monolog ve konuşma - Okuma (60 dakika): Alıştırma içeren üç uzun okuma pasajı Betimsel ve gerçeklere dayanan ya da analitik metinler Diyagramlar, grafikler ve illüstrasyonlar gibi sözcük dışı materyaller içerir. Metinler otantiktir (Kitaplardan, günlüklerden ve gazetelerden alıntı). - Yazma (60 dakika) En az 150 kelimelik, adayın tablo, grafik, plan ya da diyagramı özetlemesi, tanımlaması,veya açıklaması gereken yazı alıştırması En az 250 kelimeden oluşan kısa makale alıştırması - Konuşma (11 14 dakika arasında) Yüz yüze görüşme Kısa sorular, ailevi bir başlıkla ilgili uzun bir konuşma ve düzenlenmiş bir tartışma içerir. Genel Eğitim Modülü IELTS genel Eğitim modülü, günlük pratik kullanım için İngilizce dil yeterliliğini ölçer. Yazılar ve alıştırmalar hem iş hayatını hem sosyal hayatı yansıtacak şekildedir. - Dinleme (30 dakika): - Dört kayııtlı monolog ve konuşma Okuma (60 dakika): Alıştırma içeren üç okuma pasajı Bölüm 1 iki ya da üç adet gerçeklere dayanan kısa metni içerir. Bölüm 2 iki adet işle alakalı, gerçeklere dayanan kısa metni içerir. Bölüm 3 genel ilgi başlığında bir adet uzun metin içerir. Metinler otantiktir (Şirket kitapçıklarından, resmi belgelerden, kitaplardan ve gazetelerden alıntı) Yazma (60 dakika) En az 150 kelimelden oluşan mektup yazma alıştırması En az 250 kelimeden oluşan kısa makale alıştırması - Konuşma (11 14 dakika arasında) Yüz yüze görüşme Kısa sorular, ailevi bir başlıkla ilgili uzun bir konuşma ve düzenlenmiş bir tartışma içerir. * Dinleme ve konuşma bölümleri her iki modül için aynıdır. Testi öğrenme hazırlığı Aday kitapçığı için bilgi indirin.

14 IELTS Genel Eğitim IELTS Genel Eğitim, günlük, pratik kullanımı için İngilizce dil yeterliliğini ölçer. Yazılar ve alıştırmalar hem iş hayatını hem sosyal hayatı yansıtacak şekildedir. IELTS testinin genel eğitim versiyonu İngilizce konuşulan ülkelerden birine orta eğitim almak, çalışmak ya da mesleki eğitim almak için gidecek olanlara yönelik hazırlanmıştır. IELTS Genel Eğitim versiyonu olarak Avustralya, İngiltere, Kanada ve Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelerden birine göç edenlere bir vize koşulu ve zorunluluğudur. Akademik ya da genel Eğitim modülünü seçmek size kalmış bir karardır ama bu kararı verirken her zaman başvurduğunuz kuruma danışıp onların koşullarına uygun seçim yapmanızı öneririz. Her kurum hangi versiyonu kabul edeceğine ve en az hangi skoru geçerli göreceğine kendi karar verir. IELTS testi dil becerisinde dili hiç kullanmayandan uzman şekilde kullanana kadar geniş bir yelpazeyi içine alacak şekilde tasarlanmıştır. IELTS test sonuçları ve 9 düzey hakkında okuyun. Test hakkında bilgi edinimi Adaylar için Bilgi Kitapçığını indirin IELTS General Training IELTS General Training measures English language proficiency in a practical, everyday context. The tasks and texts reflect both workplace and social situations. The General Training version of the IELTS test is typically for those who are going to English-speaking countries to complete secondary education, or work experience or vocational training. The General Training version of IELTS is also often a visa requirement if you are migrating to English speaking countries including Australia, the UK, Canada and New Zealand. It is your responsibility to choose the General Training or Academic module and we strongly recommend you check with the organisation to which you are applying to ensure that you follow their requirements. Each organisation determines the IELTS version and the minimum IELTS result they will accept. The IELTS test is designed to cover the full range of English language ability from non-user to expert user. Read about IELTS results and the 9-band scale. Get to know the test Download the Information for Candidates booklet

15 Special Circumstances Özel Durumlar İşitme, görme ve öğrenme zorluğu gibi özel koşulları olan IELTS test adayları için türlü düzenlemeler yapmak mümkündür. Bunlara örnek olarak: Eğer özel gereksinimleriniz varsa lütfen bu konuları en kısa zamanda bizlere bildiriniz. Her özel durum ayrı olarak değerlendirilecektir ve durumu açıklayan tıbbi bir raporla birlikte sunulmalıdır. Test alanında değişiklikler yapılmasını gerektiren durumlar en az 6 hafta önce bildirilmelidir. Eğer testte bir değişiklik yapılması gerekiyorsa en az 3 ay önce bildirilmelidir. A variety of arrangements can be made for IELTS test takers with special requirements including hearing, visual or learning difficulties. These include: Modife edilmiş ya da büyütülmüş baskımodified and enlarged print papers Görme engelliler alfabesiyle yazılmış yazılarbraille papers Konuşma bölümünün görme engelliler alfabesi ve genişletilmiş baskı versiyonlarıbraille and enlarged print versions of the Speaking component Dinleme bölümünün dudak hareketlerinden okunan versiyonulip reading version of the Listening component Okuma ve yazma bölümleri için ekstra zamana ya da bilgisayar kullanımına izin verilmesi (disleksik adaylar için)extra time for the Reading and Writing component and/or use of a computer (e.g. for test takers with dyslexia) Testi alan kişi adına cevapları yazacak birinin sağlanmasıa scribe to write answers on a test taker s behalf İşitme güçlüğü çekenler için ses yükselten cihazlarla hazırlanmış ya da dudak hareketlerini okuma versiyonuyla sağlanan özel olarak tasarlanmış dinleme bölümlerispecial Listening component using amplification equipment and/or lip-reading version of the Listening component for those with hearing difficulties, Türkçe, Türkçe Biçimlendirilmiş: Madde İşaretleri ve Numaralandırma Eğer özel gereksinimleriniz varsa lütfen bu konuları en kısa zamanda bizlere bildiriniz. Her özel durum ayrı olarak değerlendirilecektir ve durumu açıklayan tıbbi bir raporla birlikte sunulmalıdır. If you require special arrangements, please discuss your needs with us as soon as possible. Each case is considered individually and will need to be accompanied by a medical certificate. Test alanında değişiklikler yapılmasını gerektiren durumlar en az 6 hafta önce bildirilmelidir.changes to the testing environment require up to six weeks notice. Testte değişiklik yapılması gerekiyorsa en az 3 ay önce bildirilmelidir.changes to the test paper can require up to three months notice. Tıbbi durumların kanıtlanması Özel durumlar için yapılan bütün başvuruların bir kanıtla birlikte sunulması gerekmektedir. Bunun için belirlenmiş kriterler: Medical Evidence All applications for Special Circumstances should be supported by medical evidence, which should meet the following criteria: - Tıbbi raporun IELTS görevlisi tarafından kabul edilebilir formatta ve anlaşılabilecek dilde olması gereklidir.the medical evidence should be accessible to the IELTS Administrator in terms of language and legibility - Tıbbi raporun orijinal olması, antetli kağıda basılmış olması ve raporu veren ilgili doktorun ismi, bilgileri ve imzasını açık bir şekilde gösteriyor olması zorunludur.the medical evidence should be an original document on headed paper, and bearing the name, relevant qualification(s) and signature of a recognized practitioner

16 - Raporun testi alacak kişinin engelini açıkça ifade ediyor olması gereklidir.the medical evidence should give a clear statement of the candidate s disability - Tıbbi raporun, kişinin engelinin neden özel düzenlemeler gerektirdiğini açıklıyor olması gerekir.the medical evidence should make it clear how the disability justifies special arrangements Belli öğrenme engelleri bulunan adaylar için özel düzenlemeler yapılmasını talep eden başvurularda bazı ek kriterler geçerlidir (Örneğin: Disleksik): Additional criteria apply in the case of applications for special arrangements for candidates with specific learning disabilities (e.g. dyslexia): - Rapor tarihinin testten 2 sene öncesinden eski olmaması gerekir.the medical evidence must be in the form of a report prepared no more than two years prior to the date of the examination - Rapor adayın engel derecesi hakkında detaylı bilgi verilmelidir.the report must include details of the degree of disability - Engelin tespit edilmesinde geçerli ve uygun test veya tahlillerden yararlanılmış olması gerekir.the report must include an assurance that the evidence of specific difficulties was obtained through the results of appropriate and recognized tests - Raporun eğitim, klinik ve görev açısından kalifiye bir doktor tarafından hazırlanmış olması zorunludur.the report must be provided by a fully qualified educational, clinical or chartered physician - Yukarıda belirtilen belgelerin IELTS Başvuru Formu ile birlikte sunulması gereklidir.the above documentation must accompany the IELTS Application - Belge İngilizce yazılmış olmalı ve eğer değilse İngilizceye resmi tercümesinin birlikte verilmesi zorunludur.the documentation must either be in English or be accompanied by an official translation into English

17 IELTS Test Sonuçları [insert the content relating to 9 band scale here] İndir IELTS 9-band scale Türkiye deki IDP IELTS merkezinde teste girenler testten 13 takvim günü sonrasında sonuçlarını görebilirler.

18 Sıklıkla Sorulan Sorular IDP: IELTS Avustralya tarafından ilaveten sağlanmış olan sıklıkla sorulan sorular listesi için Frequently Asked Questions (FAQs) See more frequently asked questions provided by IDP: IELTS Australia.

19 Testi tekrarlamak IELTS testini dilediğiniz zaman tekrarlayabilirisiniz. Başvurusunu yaptığınız kurumca şart koşulan skora erişemediyseniz, teste tekrar yazılmadan once öncelikle skorunuzu nasıl çoğaltabileceğinizi düşünmelisiniz. Tekrar tekrar testi almak skorunuzu yükseltmez. Belki öğretmen desteği ve geri bildiriminden yararlanabileceğiniz bir İngilizce dil kursuna katılmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca daha fazla örnek soru çözmeniz fayda sağlayabilir. Biçimlendirilmiş: Madde İşaretleri ve Numaralandırma IELTS Başvuru Formunu indirin. Sitting the test again You may repeat the IELTS test at any time. If you did not achieve the score you need to meet the requirements set by the organisation to which you are applying, then you should not book another test date without considering how to improve your result. Taking the test again and again will not improve your result. Perhaps you could consider taking an English language course where the teacher will be able to support you and provide individual feedback to you. Also consider whether you practising more sample questions. Download the IELTS Application form

20 Fotoğraf Koşulları IELTS Başvuru Formuna iliştireceğiniz 2 adet pasaport fotoğrafının aynı olması gerekir. Fotoğrafın kabul edilmesi için standartlar Photograph requirements Two identical passport-sized photographs are required to be attached to the IELTS Application Form. Fotoğrafın kabul edilmesi için standartlarstandards for Acceptable Photographs Hem siyah-beyaz hem renkli fotoğraflar kabul edilmektedir. Fotoğrafın son altı ay içinde çekilmiş olması zorunluluğu vardır. Fotoğrafların orijinal olması, başka bir fotoğraftan alınmış olmaması gerekir. Fotoğrafların arka fonunun beyaz veya açık gri renkte ve gölgesiz olması gerekir. Yüzün doğal ifade taşıması ve ağzın kapalı olması gerekir. Gözlük ya da şapka takılmamalıdır. Fotoğrafı çekilen kişinin yüzünün ve omuzlarının yukarı kısmının tamamen görünmesi gerekir. Her iki fotoğrafın da arkasını imzalamış olmanız gereklidir. Biçimlendirilmiş: Yazı tipi: Kalın Değil Biçimlendirilmiş: Girinti: Sol: -0,63 cm, Madde İşaretli + Düzey: 1 + Hizalandığı yer: 0,63 cm + Sekme başlangıcı: 1,27 cm + Girinti yeri: 1,27 cm Biçimlendirilmiş: Girinti: Sol: 0,63 cm Biçimlendirilmiş: Madde İşaretleri ve Numaralandırma Either black and white or colour photographs are acceptable - Your photograph must have been taken within the last six months to ensure an up-to-date likeness - Photographs must be originals, not taken from an existing photo - Photographs must be taken against a plain white or light grey background without shadows - The face must be square to the camera with a neutral expression and with the mouth closed - You must not be wearing glasses or a hat - A full front view of the subject s head and top of the shoulders is required - You must sign the back of both photographs Biçimlendirilmiş: Girinti: Sol: 0,63 cm

21 Test ücreti IELTS test ücreti 345 TL dir. Test ücreti nakit olarak ya da EFT yoluyla ödenebilir. Dilediğiniz takdirde fiş talep edebilirsiniz. İptal, transfer ve ücret poliçesi Sonuçların bildirimi ücreti Test Fee The IELTS test fee is 345 TL. The test fee must be paid by cash or EFT. A receipt will be issued to you upon request. Cancellations, transfers and refunds policy Fee for enquiry on results

22 Kayıdın Teyidi Başvurunuz işlemden geçtikten sonra kaydınızın teyidi le tarafınıza bildirilecektir. Teyit mektubunuzda kayıt zamanınız, testin başlama saati, test lokasyonu, yön bilgileri ve diğer şehirlerden seyahat edenler için otel bilgileri belirtilecektir. Önemli: İlk tercih ettiğiniz test tarihinin öncesi teyit mektubu / mesajı almadıysanız teyitle ilgili bir yollayarak durumu takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Dikkat: Junk ve Spam dosyalarınızı kontrol etmeyi unutmayın. Birçok konuyla ilgili olarak önce bu websitesi sonra sıklıkla sorulan sorular a bakınız ve cevapsız kalan sorularınızı a ile yollayınız. Confirmation of Registration Once your application has been processed, confirmation of registration will be sent in the form of a confirmation . Your Confirmation Letter will state the registration time, test start time, the test location and driving directions, as well as information on hotels in the area for those test takers travelling from another city. Important: If you have not received a Confirmation or Letter prior to your first choice of test date it is your responsibility to follow up by for confirmation. Note: Please be sure to check your junk or spam mail For inquiries on most topics please check this website first and FAQs and if you still have questions

PTE Academic Sınav Katılımcısı El Kitabı

PTE Academic Sınav Katılımcısı El Kitabı PTE Academic Sınav Katılımcısı El Kitabı Temmuz 2012 6.Versiyon Pearson Education Ltd 2012. No part of this publication may be reproduced without the prior permission of Pearson Education Ltd. İçindekiler

Detaylı

LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI

LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI Akademik Yl 2011-2012 İÇİNDEKİLER GİDEN ÖĞRENCİLER...3 24 A KONTROL LİSTESİ...4 1. Öğrenci Dosyasında Olması Gereken Evraklar 2. Çalışma Takvimi 3.

Detaylı

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER BİRİMİ LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER BİRİMİ LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI KAFKAS ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER BİRİMİ LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI Akademik Yıl 2012 2013 İÇİNDEKİLER GİDEN ÖĞRENCİLER...3 24 A KONTROL LİSTESİ...4 1. Öğrenci Dosyasında Olması

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012-2013 HAZIRLIK ÖĞRETİMİNİ AMERİKA DA TAMAMLAMA PROGRAMI Öğrenci El Kitapçığı 1 YTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO) ile Northern Virginia Community

Detaylı

TOEFL ibt SINAVINA KAYIT OLURKEN ve SINAV SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

TOEFL ibt SINAVINA KAYIT OLURKEN ve SINAV SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR TOEFL ibt SINAVINA KAYIT OLURKEN ve SINAV SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR TOEFL ibt SINAVINA KAYIT YÖNTEMLERİ SINAVA NASIL KAYIT OLACAKSINIZ? Sınava girmek istediğiniz ülkede sınav merkezi varsa,

Detaylı

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ KİTAPÇIĞI İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 2014-2015 1 Sevgili Öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu na hoş geldiniz.

Detaylı

Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi

Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi Bu proje nin bütçesi AB Komisyonu tarafından desteklenmiştir. Bu yayın tamamen yazar ın kendi kişisel görüşlerini yansıtmakta olup AB Komisyonu bu kılavuz

Detaylı

Tüm sigorta poliçeleri bazı sınırlamalar ve muafiyet ihtiva etmektedir. Teminatların ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan lütfen emin olunuz.

Tüm sigorta poliçeleri bazı sınırlamalar ve muafiyet ihtiva etmektedir. Teminatların ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan lütfen emin olunuz. Seyahat sigortası poliçeniz hakkında; Tüm sigorta poliçeleri bazı sınırlamalar ve muafiyet ihtiva etmektedir. Teminatların ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan lütfen emin olunuz. Seyahat sigortası temel özellikleri;

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU. YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI. www.sfl.bou.edu.tr

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU. YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI. www.sfl.bou.edu.tr YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI www.sfl.bou.edu.tr 2 YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI Bu kitapçıkta yazan

Detaylı

İktisat Öğrencileri İçin: YURT DIŞINDA EĞİTİM REHBERİ

İktisat Öğrencileri İçin: YURT DIŞINDA EĞİTİM REHBERİ İktisat Öğrencileri İçin: YURT DIŞINDA EĞİTİM REHBERİ NASIL BAŞLAMALI? KİMLERLE GÖRÜŞMELİ? NELERE DİKKAT ETMELİ? Ü.Barış URHAN -güncel eklentiler için www.iktisadiyat.com adresini ziyaret ediniz- İktisat

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Tıp Eğitimi Çalışma Kolu 2013 Değerli TurkMSIC Gönüllüleri, TurkMSIC olarak bir tıp öğrencisinden daha fazlası olmak

Detaylı

Bölüm II: Servis Merkezi İletişim Bilgileri

Bölüm II: Servis Merkezi İletişim Bilgileri GENEL SART, VE KOSULLAR, (TR) Bölüm II: Servis Merkezi İletişim Bilgileri Yerel Hizmet Masanızın telefon numarası ve e-posta adresi için aşağıdaki çizelgede belirtilen web sitesine gidin. Easy Service

Detaylı

SERTĠFĠKASYON ADAY EL KĠTABI

SERTĠFĠKASYON ADAY EL KĠTABI CIA Sertifikalı Ġç Denetçi CCSA CFSA CGAP Sertifikalı Özkontrol Değerlendirme Uzmanı Sertifikalı Mali Hizmetler Denetçisi Sertifikalı Kamu Denetçisi SERTĠFĠKASYON ADAY EL KĠTABI Ġç Denetim Enstitüsü (IIA)

Detaylı

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI (YÖS) TEMEL ÖĞRENME BECERİLERİ TESTİ (TÖBT)

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI (YÖS) TEMEL ÖĞRENME BECERİLERİ TESTİ (TÖBT) ÖSYM T.C. YÜKSEKÖĞRETİM KURULU ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ A YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI (YÖS) TEMEL ÖĞRENME BECERİLERİ TESTİ (TÖBT) THE ENTRANCE EXAMINATION FOR FOREIGN STUDENTS THE BASIC

Detaylı

için- İÇİNDEKİLER CON- TENTS CONTENTS

için- İÇİNDEKİLER CON- TENTS CONTENTS CON- CONTENTS TENTS 1. Who We Are... 03 2. What SeltAcademy Offers... 03 2.1 Educational Consultancy Services... 03 2.2 Professional Development Services... 04 2.3 Training Domains... 04 2.4 Professional

Detaylı

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI 2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI Bu kitapçıktaki bilgiler Sabancı Üniversitesi Mütevvelli Heyeti kararları ile yönetmelik ve yönergelere bağlı kalınarak hazırlanmıştır. Sabancı

Detaylı

18 Yıllık yurtdışı eğitim deneyimimiz ile İngilizce eğitiminin kitabını yeniden yazdık

18 Yıllık yurtdışı eğitim deneyimimiz ile İngilizce eğitiminin kitabını yeniden yazdık 18 Yıllık yurtdışı eğitim deneyimimiz ile İngilizce eğitiminin kitabını yeniden yazdık DÖRTTE BİR ZAMANDA İNGİLİZCE Merkezi Londra'da bulunan Callan School'da Callan Metod ile yüzlerce Türk öğrencilerine

Detaylı

GB190 T Ü R K Ç E E N G L I S H P/N : (1.0)

GB190 T Ü R K Ç E E N G L I S H P/N : (1.0) T Ü R K Ç E E N G L I S H GB190 Bu kılavuzdaki bilgilerden bazıları, telefonunuzdaki yazılıma ya da servis sağlayıcınıza bağlı olarak telefonunuzda farklı olabilir. www.lgmobile.com P/N : (1.0) GB190 KULLANIM

Detaylı

1. AMERİKAN EĞİTİM SİSTEMİ

1. AMERİKAN EĞİTİM SİSTEMİ - 1 - GİRİŞ Yaklaşık 3.000 üniversite ve farklı eğitim kurumuyla Amerika Birleşik Devletleri nde herkesin ihtiyacına ve beklentilerine yanıt verebilecek eğitim olanakları sunulmaktadır. Tüm dünyadan 500.000

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI Servislerimiz YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI Sayfa 8 Sayfa 11 Sayfa 12 Sayfa 13 Sayfa 15 DİL OKULLARI SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARI 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler,

Detaylı

Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu

Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu Bu belgenin amacı çevrimiçi vize başvurunuzu tamamlamanıza yardımcı olmaktır. Çevrimiçi vize başvurusu hizmeti yalnızca İngilizce olarak mevcuttur ve tüm sorulara İngilizce

Detaylı

Büyük Britanya ve İrlanda

Büyük Britanya ve İrlanda Büyük Britanya ve İrlanda İngiltere Nüfusu 62 milyon Bournemouth 160.000 Brighton 250.000 Cambridge 120.000 Londra 7 milyon İrlanda Cumhuriyeti Nüfusu 4,5 m Dublin 1,2 milyon Dublin Cambridge London Shakespeare,

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2013 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoş geldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı

Bireysel Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi. Consumer Banking Services Agreement

Bireysel Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi. Consumer Banking Services Agreement Bireysel Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi Consumer Banking Services Agreement Müşteri Adı Soyadı: Client s First & Last Name: Müşteri No: Client s Number: Müşterek Hesap mı? Is it joint account? Evet /

Detaylı

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 Değerli Öğrenciler, Öncelikle Işık Üniversitesi ni seçtiğiniz için sizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Birçok bölümünde eğitim dili tamamen veya kısmen İngilizce olan

Detaylı

Uluslararası Kariyer Kılavuzunuz

Uluslararası Kariyer Kılavuzunuz Uluslararası Kariyer Kılavuzunuz Başarılı bir kariyer için bilmeniz gereken 10 temel konu Ayrıntılı bilgiler: Telefon mülakatı için ipuçları Kapak yazısı nasıl yazılır? En çok aranılan nitelikler Bu kitapçıkta

Detaylı

Belli Oldu PACKAGING WORLD. Ambalaj sektörü. ASD Genel Kurulu İftarda Buluştu STAND NO: 715B. www.ambalaj.org.tr FİYATI: 25TL

Belli Oldu PACKAGING WORLD. Ambalaj sektörü. ASD Genel Kurulu İftarda Buluştu STAND NO: 715B. www.ambalaj.org.tr FİYATI: 25TL ASD Genel Kurulu Gerçekleştirildi Ambalaj Sektörü İftarda Buluştu Ambalaj sektörü CARİ AÇIĞA İLAÇ OLDU www.ambalaj.org.tr YIL:28 SAYI:156 TEMMUZ - AĞUSTOS - EYLÜL 2014 Year:28 Issue:156 FİYATI: 25TL Ambalajın

Detaylı

İçindekiler Hakkımızda Neden Kensington Academy London Eğitim Sistemimiz Eğitimde Kalite Güvencesi Genel İngilizce Seviyeler Hazırlık Sınıfı

İçindekiler Hakkımızda Neden Kensington Academy London Eğitim Sistemimiz Eğitimde Kalite Güvencesi Genel İngilizce Seviyeler Hazırlık Sınıfı İçindekiler Hakkımızda 5 Neden Kensington Academy London 7 Eğitim Sistemimiz 8 Eğitimde Kalite Güvencesi 9 Genel İngilizce 10 Seviyeler 11 Hazırlık Sınıfı 12 Sınavlara Hazırlık Eğitimleri 13 İş İngilizcesi

Detaylı

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI 2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI Bu kitapçıktaki bilgiler Sabancı Üniversitesi Mütevvelli Heyeti kararları ile yönetmelik ve yönergelere bağlı kalınarak hazırlanmıştır.

Detaylı