FUAR SONUÇ RAPORU. Tesislerde işlerlik, verimlilik, teknolojik devamlılık için sektör platformu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FUAR SONUÇ RAPORU. Tesislerde işlerlik, verimlilik, teknolojik devamlılık için sektör platformu"

Transkript

1 FUAR SONUÇ RAPORU Tesislerde işlerlik, verimlilik, teknolojik devamlılık için sektör platformu Yalnızca bir fuar değil, aynı zamanda mesleki network ortamı Nisan 2015 ICEC Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı - İSTANBUL Aes - Acar Endüstriyel Sistemler Ajans Organize / Yeni Organize Dergisi BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR.

2 Tesis Yönetimi ve Bakım Teknolojileri Fuarı ORGANİZASYON AKDENİZ REKLAMCILIK TANITIM HİZMETLERİ ve TİCARET A.Ş. ANTALYA Ofis Metin Kasapoğlu Cad. 63/4, Tel: Fax: İSTANBUL Ofis Atatürk Mah. Ataşehir Bulvarı 42/A Ada, Gardenya Residence 7/1 Blok K:12 D: Ataşehir Tel: Fax: Ülkemizde sektörlerinde ilk kez düzenlenen; Maintenance İstanbul, Tesis Yönetimi ve Bakım Teknolojileri Fuarı ile Cleanroom İstanbul, Temizoda Teknolojisi, Bakımı ve Donanımları Fuarı eş zamanlı olarak Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslar arası Fuar ve Kongre Merkezi nde büyük bir başarı ile gerçekleştirildi. Maintenance ve Cleanroom Fuarları nın, Ulusal ve Uluslar arası düzeydeki 95 katılımcısının son derece titiz ve özenli çalışmalarla hazırladıkları standlarda, en üst düzey teknolojilerle üretilen ürün ve hizmetler,ülkemizin dört bir yanından ve farklı yabancı ülkelerden gelen profesyonel ziyaretçiler tarafından, İstanbul Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi nin seçkin ortamında ilgiyle izlendi.

3 FUAR KATILIMCILARI Aes - Acar Endüstriyel Sistemler Ajans Organize / Yeni Organize Dergisi Ajansmik Yayıncılık Reklam Org. Tur. Alman-Türk Ticaret Ve Sanayi Odası / Ahk Alptek Kimya Apex Protect Tekstil Ve Dış Tic. Artesis A.Ş. Art Laborteknik / Daıhan Turkey As Bauer Gmbh Ashrae Turkısh Chapter Atom Mühendislik Ve Danışmanlık Elektronik Ats Advanced Technology Supplıes Atson İnşaat Taah. Makina San. Aveskon Bakım Onarım Mühendislik ve Montaj B2b Medya Bahçeşehir Üniversitesi Bc Laboratuvarı Beta Transformatör Bıçakcılar Laboratuvar Medikal A.Ş. Bimser Çözüm Yazılım Tic. A.Ş. Birlik Makina Cleanroom Medıa Gmbh Cm Basım Yayın / Cleaner Magazıne D.M.T Makina Ltd. Doğa Sektörel Yayın Grubu Dorutek Teknoloji Ege Nisan Temiz Oda Hij. Hav. Sist. Egeda Mühendislik Mak. Est Panel Sistemleri San.Ve Tic.Ltd.Şti. Eutek Bilişim Finans Yayıncılık - Leanpr General Fılter Havak Filtre Gruetzner Gmbh Havak Endüstri Tesisleri Tic.A.Ş. Hvac Dünyası Invent-Tr Mühendislik İnfotron 3 Boyutlu Teknolojiler İnşel Yapı Ve Teknik Donatım Sistemleri İzmir Filtre San. Ve Tic.A.Ş. Kagem Çevre, Enerji Ve Endüstriyel Sis. Kardex Turkey Depolama Sistemleri Kempchen Dıchtungstechnık Gmbh Kesir Mühendislik Kimya Haberleri Klima Klinik Hijyenik Klima Sistemleri (Yusuf Baş) Kontrol Medya Grubu Kvs Kaya Validasyon Sistemleri Labmedya Lıghthouse Worldwıde Solutıons Emea Operatıons Makrotest İklimlendirme Ve Temiz Oda Sis. Mavi Hava Test Kontrol Müh. Mesut Coşkun Müh. İnş. Temiz Oda Ve Hvac Tesisat Metısafe Temiz Oda Ve Biyogüvenlik Mgt Filtre Klima Tesisat İnş. Tic. Mikropor A.Ş. Mineral Danışmanlık Yönetim Hizmetleri Mm Medya Netes Müh.Dış Tic.Ltd.Şti. Penta Otomasyon Ve Endüstriyel Ürünler Poli:panel Cleanroom Systems Pro-Plan Prüftechnık Proaktif Bakım Teknolojileri Ve Hizmetleri Ram Ölçü Ve Kontrol Sist. Dış Tic. Rivosem Sağlık Ürünleri A.Ş. / Rivosem Temiz Oda Sis. Rkc Kontrol Ve İletişim Sistemleri Sabancı Üni. Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Mrk. (Sunum) Sdt Internatıonal Senkron İklimlendirme Sentez Termal Görüntüleme Ve Ölçüm Sist. Sfs Endüstriyel Zemin Kaplamaları Sınai Araştırma A.Ş. Skf Türk Subconturkey Yan Sanayi Ve Tedarikçi Gazetesi Svk - Solvotek Mühendislik Ve Bilişim Hizm. Tar Allıance Techdo Gmbh Tekno Elektromekanik Müh. Termotes Klima Havalandırma Soğ. Testo Elektronik Ve Test Ölçüm Cihazları Dış Tic. Tetisan Endüstriyel Klima Tesis. Tetisan Tesisat Ticaret ve Sanayii Tmmob Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Tmmob Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Tmt Tıbbi Medikal Malz. Topaz Makina Müh. Müş. Müm. Ve Tic. Trox Turkey Teknik Klima Tsı Incorporated Türk Henkel Türk Standartları Enstitüsü Ulpatek Filtre Tic. San. A.Ş. Unıversal Sertifikasyon Ve Gözetim Hizmetleri Vibratek Mühendislik Ve Mümessillik Ltd.Şti. Vwr Internatıonal Laboratuvar Teknolojileri Yaşam Bilimleri Ve Teknolojileri İstanbul İşbirliği Platformu - İnovita - Boğaziçi Üniversitesi Lifesci Yiber Elektronik

4 FUAR AÇILIŞI Maintenance ve Cleanroom Fuarlarının resmi açılışı, 16 Nisan 2015 günü saat de gerçekleştirildi. Fuarı organize eden Akdeniz Tanıtım A.Ş. nin Genel Müdürü Fatih ONKAR ın sektör temsilcilerine ve konuklara hitaben yaptığı konuşmanın ardından sırasıyla AshraeTurkish Chapter Başkanı Prof. Dr. Barış Özerdem ve Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar açılış konuşmalarını yaptılar.

5 FUAR GÖRÜNTÜLERİ Endüstri tesislerindeki üretimin kesintiye uğramaması için kullanılan ürün ve hizmetlerin sergilendiği Maintenance İstanbul Fuarı nda; ölçüm cihazlarından, rulmanlara, yağ ve kaydırıcı sistemlerden, kimyasal ürünlere, ağır endüstriyel bakımdan kestirimci bakım teknikleri ve proses yazılımlarına, transformatörlerden otomasyona kadar çok geniş bir ürün yelpazesi yer aldı.

6 FUAR GÖRÜNTÜLERİ Temizoda Teknolojisi, Bakımı ve Donanımları Fuarı Cleanroom İstanbul, bu konuda ülkemizdeki büyük bilgi birikimi ve teknoloji üretimini fuar platformunda gerçek profesyonellerle buluşturdu. Gerek ülkemizde konuşlu Uluslar arası markaları, gerekse ülkemizde üretilen teknolojik ürünleri büyük bir ticari başarıyla biraraya getiren Cleanroom İstanbul Fuarı büyük bir heyecana sahne oldu.

7 FUAR ETKİNLİKLERİ Maintenance ve Cleanroom Fuarları, zengin ürün yelpazesinin yanısıra, etkinlik ve sunumları ile de profesyonel ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Fuarın ilk iki günü gerçekleştirilen, panel ve seminerler büyük bir ilgiyle izlendi. Etkinlikler ile ilgili detaylı görsellere ve etkinlik sunum dosyalarına ve adreslerinden ulaşabilirsiniz.

8 FUAR ZİYARETÇİLERİ Maintenance ve Cleanroom Fuarları, 3 gün boyunca profesyonel ziyaretçi tarafından izlendi. Ülkemizin değişik bölgelerinden ve farklı yabancı ülkelerden gelen fuar ziyaretçilerinin, günlere, mesleklere ve bölgelere göre dağılımı aşağıdaki şekilde gerçekleşti. MESLEK GRUPLARINA GÖRE ZİYARETÇİ ANALİZİ Meslekler ve faaliyet alanları 16 Nisan 17 Nisan 18 Nisan Toplam Makina Mühendisi Elektrik Mühendisi Endüstri Mühendisi Bakım Mühendisi/Uzmanı Biyoloji & Kimya Müh./Uzmanı Çevre Mühendisi Mimar & Tasarımcı Tekniker/Teknisyen Tesis/İşletme Yöneticisi Sektör Profesyoneli Akademisyen Diğer meslek grupları TOPLAM

9 BÖLGELERE GÖRE ZİYARETÇİ ANALİZİ 16 Nisan 17 Nisan 18 Nisan Toplam İSTANBUL KOCAELİ ANKARA TEKİRDAĞ ESKİŞEHİR İZMİR BURSA YALOVA KAYSERİ GAZİANTEP SAKARYA SAMSUN ANTALYA ÇORUM MANİSA SİVAS DENİZLİ Ş.URFA YURTİÇİ TOPLAM İRAN ALMANYA S.ARABİSTAN G.KORE HİNDİSTAN BULGARİSTAN LİBYA HOLLANDA İNGİLTERE İRLANDA FRANSA YURTDIŞI TOPLAM Genel Toplam Sektör Profesyoneli

10 KATILIMCILARDAN GÖRÜŞLER Fikir belirten katılımcılarımızın görüşleri firma adına göre alfabetik olarak aşağıda yer almıştır AES / Ogün Altıntaş Biz sektörde şu an gayet başarılı, bilinen bir çözüm ortağı olarak konumlanıyoruz özellikle otomotiv sektöründe. Ama sadece bununla kalmayıp farklı sektörlerle de işbirliği kurmak istiyoruz. Bu çözüm ortaklığımızı onlarla da geliştirebilir miyiz diye fuarlara katılıyoruz. Bu fuarda amacımıza ulaştığımızı söyleyebilirim. Atson Akşin Attaroğlu Bu fuar tam bizim segmentimizde bir fuar. Yerel oyuncuların hepsi burada. Bunu bir rekabet olarak görmüyoruz; çünkü bizim buradaki bütün katılıcılarla çalışmalarımız mevcut. Şu ana kadar gelen müşteri adedimiz güzel. Aveskon Önder Demircan Fuara katılma amacımız bir marka değeri yapmak, bu fuar da tam olarak ismimizin çakıştığı bir fuar. Bizim için nokta atışı bir fuar. Fuarda da tank bakımını öne çıkartmak istedik. Bıçakçılar Özenç Efe Öztürk Fuarda temizoda kuran firmalar da var, birçok güzel katılımcı firma seminerleri var; bu işin ve sistemin içinde olmak istedik. Bugüne kadar farklı sektörlerdeki fuarlara katıldık, çeşitli reklam alanlarını denedik. Dorutek / Murat Samyeli Fuar ilk kez düzenlendiği için aslında biraz endişe duyduk katılıp katılmama konusunda. Ancak bugün itibariyle her şey yolunda gidiyor. Seneye daha büyüğü olur gibi geliyor bana. Eutek / Serdar İnan Fuara katılmamızda en büyük etken içinde bulunduğumuz niş alanın burada işleniyor olması, bizim de bu doğrultuda bu etkinliğe bir fayda sağlayacağımızı düşünmemiz. Bu doğrultuda zaten bir de seminer düzenledik. Fuarda ilk izlenimlerimiz çok niş bir alanı kapsadığı için fuar ziyaretçilerinin de hedef kitle olduğu yönünde. Belén Sampedro, Fisair Cleanroom İstanbul da bulunmak benim için son derece ilginç bir deneyim oldu. Fuarda düzenlenen konferanslardan birinde bir sunum yapma olanağı buldum. Ortamın profesyonelliğinden ve sayıca kalabalık nitelikli izleyicilerin fuara ve etkinliklere ilgisinden çok etkilendim. Grutzner GmbH Erkan Ünlü Almanya da, Rusya da ve daha birçok yerde Maintenance fuarlarına düzenli olarak katılıyoruz. Maintenance tam olarak bizim konumuz; dolayısıyla Türkiye de böyle bir fuar olması bizim için çok büyük bir avantaj. Çok iyi tepkiler aldık fuarda; ülkemizin lider firmalarının bakım mühendislerine ulaştık. Fuar sonrası da eminim iyi gelişmeler olacak ticari anlamda. Havak-General Filter Havak / Senem Güler Bu fuar bizim için oldukça önemli bir fuar ciddi hazırlıklar yaparak geldik. Nemlendirme, nem alma, hava temizleme ile ilgili tüm ekipman bizde mevcut olduğu için tamamen konusunda uzman projeci, imalatçı ve rakiplerimiz fuarda yer alıyor. Yer olarak da insanların kolayca ulaşabileceği bir noktada bulunması oldukça büyük bir avantaj. Şu ana kadar hedef kitleye ulaşma anlamında güzel bir yer. Özellikle filtre grubumuz için direkt arayıp da hem malzeme kalitesini görmek, hem fiyat konusunda bilgi almak, hem firmayı tanımak isteyen katılımcılarla karşılaştık. Nem alma konusunda birkaç ilaç fabrikasından müşteri yakaladık. Şu ana kadarki izlenimlerimiz gayet iyi. Henkel / Tolga Çalışan Zeynep Ekşioğlu Fuar çok iyi geçti. Biz bu fuarla ilgili kendi müşterilerimize özel duyurular da yapmıştık. Seminerimiz de çok güzel geçti. Çok güzel bir organizasyon akışı var. Daha butik ve kişiye özel çalışmalar söz konusu. Ama elbette ilk olması dolayısıyla iyileştirilmesi gereken noktalar da var. İleride tanıtımların endüstriye daha fazla yayılması faydalı olur. Standımıza gelen kişi ne istediğini, ne soracağını bilerek geliyor. HPAS Western Zone- Mohamed Al Gahtani Öncelikle bizi son derece iyi ağırladığınız harika Cleanroom İstanbul Fuarı nı överek başlamak istiyorum. Fuar bizler için bilgilerimizi geliştirdiğimiz mükemmel bir fırsat oldu ki bu deneyim hizmet verdiğimiz Saudi pazarı ile ilgili bizlere gelecek çalışmalarımızda ışık tutacaktır.katıldığımız eğitim toplantıları son derece ileri düzeyde ve mükemmel hazırlanmıştı. Ayrıca Cleanroom konusunda Türkiye nin bilgi birikimi ve ulaşmış olduğu üretim kapasitesi ve kaliteden çok etkilendik. HTL- Naci Sivri Tanıtım tarafında bugüne kadar önemli bir etkinlikte bulunmadık. Daha çok müşteri bizi buluyor ama bu durumu değiştirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Temiz Oda konusunda bu fuar bir ilktir. Önemli olacağını düşünüyoruz. Fuar sektörün gelişmesine paralel olarak büyüyecektir. Farkındalık zaman içinde daha da gelişecektir. ICCCS / Koos Agricola Fuardan etkilendiğimi söyleyebilirim. Bunu Almanya daki Cleanzone fuarı ile karşılaştırabilirim. Bu sabah biraz sakin başladı ama öğleden sonra yoğunluk arttı. Bazı seminerler, paneller düzenlendiğini gördüm, onlara da ilgi oldukça fazlaydı. Ben de bir cleanroom çalışanıyım. Temizoda inşa eden birinin gördükleri benden farklı olacaktır. Böyle bir fuarda herkesin bakış açısı farklı olur. Fakat genel olarak bakıldığında temizoda kurulumundan, teçhizatlara, temizoda temizliğinden sarf malzemelerine temizodalarla ilgili her şey burada var diyebiliriz.

11 İNŞEL Metin Kenter Yurdumuzda ilk kez yapılması sebebiyle son derece önemli. Bu tip fuarlar yurtdışında sürekli yapılıyor.fuardan beklentimiz, pazarda olan firmaların biraraya gelmesi ve istişare halinde olmaları ve kendilerini iyi tanıtmaları. İnternete girdiğinizde, Temiz Oda altında, sarf malzeme temininden olmadık ayrıntılara kadar kirli bilgi gelebilmekte. Bu nedenle, fuar platformu çok önemli. LIGHTHOUSE Haşim Solmaz Bir ihtisas fuarı olarak çok faydalı olacaktır. Şu ana kadar gelen feedback ler de bunu desteklemekte. Konuya hâkim insanların ve kurumların biraraya geldiği bir sektör buluşması olmasını son derece olumlu bulmaktayız. Bu fuarın özel bir tarafı var: tam olarak Temiz Oda alanına hitap etmektedir. Bu yanıyla daha homojen ve de anlamlı olmaktadır. Bu fuar, daha bilgili ve daha hedef kitleye yöneliktir. Metis Serdar Tuncer Hüseyin Ayar Fuar son derece sevindirici. Hevesle yer aldık. Ürünü olanlar kendi aralarında, enformel olarak haberleşmekteler. Formel anlamda tanıtım yapacakları pek platform mevcut değildi. Bu fuar sektörel anlamda önemli bir farkındalık yaratacaktır. Bir ivme mutlaka yaratacaktır. Bu fuara, ihtiyaç sahipleri ve hazırda temiz oda kullanmakta olan bir kitle gelecektir. Gelen geri dönüşlere bakıldığında fuarı bilmeyen kalmamış. Mikropor Tunga Eltetik Bugüne kadar fuarlara pek katılmıyorduk, sektörel dergilere reklam veriyorduk. Bu fuara katılmamızı sebeplerinden biri artık iç piyasaya dönük olup, doğru son kullanıcı, kaliteli, standartlara uygun doğru ürünle buluşturmak.. RİVOSEM Ahmet Gökhan Özgür Şu ana kadar sadece medikal sektörüne hizmet vermekteydik ancak bunu değiştirmeyi planlıyoruz. Bu fuarın Uluslar arası boyutu da olması sebebiyle katıldık. Ana hedefimiz yurtdışına açılmak. SKF İbrahim Us Fuarın varlığını çok önemsiyorum, hep eksikliğini düşünmüştüm. Bu fuarın daha da büyük çapta bir alanda faydalı olacağını düşünüyorum; çünkü insanların bakım teknolojileriyle ilgili bilinçleri değişti, bu konuda ciddi bir talep var. TERMOTES- Tolga Keskin Son derece yerinde bir etkinlik. Olması gerekendi ve çok iyi oldu. Sektörün majör firmalarını burada görmeye başladıysak, insanlar bunu anlamaya başlamışlar demektir. Bu fuar farklı bir fuar mekanında yapılsaydı katılmazdık, merkezi olması büyük avantaj oldu. Gayet güzel yürüyecek bir fuar olarak değerlendiriyorum. TAR Alliance -AS Bauer / Kazım Sarı İzlenimlerimiz şöyle; bu bir uzmanlık fuarı kendi içinde. Kendi adıma ilk gün yaşanan hem sayı, hem profil hem de kalite olarak böyle bir ziyaretçiyi beklemiyordum açıkçası. Gelenlerin hepsi kendi konularında uzman kişilerdi ve sordukları soruları bilerek sordular. Araştırarak geldikleri, nokta atışıyla geldikleri belli idi. Hiç boş dolaşan ve gereksiz broşür toplayan insan görmedim. Ziyaretçi sayısı anlamında da tatmin ediciydi. Etkinlikler kapsamında bir de sunumumuz oldu. Oradaki katılımdan da gayet memnunuz. Etkinlikte de gördük ki çok bilinçli bir katılımcı kitlesi mevcut. Bunu da bize yönlendirdikleri sorulardan anladık. O bakımdan fuarın hem organizasyonundan, hem işleyişinden, hem bize şu ana kadar sağladığından çok memnunuz. Eleştirecek bir şey şu ana kadar gerçek anlamda yok. Zaten ilk kez yapılan bir fuar için oldukça başarılı. Fuar alanı olarak baktığımızda, bu ölçüde bir uzmanlık fuarı için hem büyüklük hem de lokasyon olarak ideal konuma yakın. Böyle bir şeyin yapılabiliyor olduğunu görmek ve bunun içinde yer almak insanı ayrıca mutlu ediyor. Bu durum bizim esas konumuzla ilgili ümitlerimizi de artırıyor. Demek iyi bir şey yapınca iyi bir şekilde de karşılığı alınıyor. Tetisan-Ulpatek / Tamer Özkaynak Türkiye de ilk hijyenik klimayı imal eden firmayız, öncü bir firmayız. Dolayısıyla bu fuarda olmamız gerektiğini düşündük. Birçok büyük ilaç sektöründeki fabrikalar bizi tanırlar. Onlar da burayı ziyaret edeceğinden bizi görmelerini istedik. Onların aracılığıyla yeni müşteriler de gelir diye düşündük. Değerlendirme yapmak için biraz erken, hep birlikte göreceğiz. TOPAZ / Kubilay Köse Bu benim 28 yıldır özlemim olan bir fuardı. Otomasyon fuarlarında kaybolup giderken burada insanların karşı karşıya olması çok güzel. Umarım iyi bir katılım olur. Türkiye için büyük bir kazanç, yeter ki destek görsün. Kaynakçılar, yağcıların daha fazla katılımını bekliyorum. Belki gelecek sene daha iyi bu alanda da daha yüksek bir katılım olabilir. Bu bir prestij fuarı aslında. Bakım-onarımda çalışan Türkiye de müthiş bir teknik kadro var. Ancak bunların kıymeti bilinmiyor. Bu fuara da örneğin bu insanların pek çoğu gelemiyor, çünkü onlar işi bırakırsa iş durur. Bu tür organizasyonlara da onların katılımını artıracak aksiyonlar katılması lazım. Trox Seda Aydın Fuar bizim için hedef, nokta atışı bir fuar; çünkü cleanroom konusunda özellikle hava konusunda üstün teknolojiye sahip olmak gerekir. Hastaneler, oteller, ofisler, avmler hedef kitlemiz olduğu için bu fuar da faaliyette bulunduğumuz alanla birebir örtüşüyor.

12 Sizi ilgilendirenler Focus e-yayınları ile ekranlarınızda

13 Ülkemizde sektörlerinde ilk kez düzenlenen fuarlarımız da bize eşlik eden tüm katılımcılarımıza TEŞEKKÜR EDERİZ. Aes-Acar Endüstriyel Sistemler-Ajans Organize / Yeni Organize Dergisi Ajansmik Yayıncılık Reklam Org. Tur.-Alman Ve Türk Ticaret Ve Sanayi Odası / Ahk-Alptek Kimya-Apex Protect Tekstil Ve Dış Tic.-Artesis A.Ş.-Art Laborteknik / Daıhan Turkey-As Bauer Gmbh-Ashrae Turkısh Chapter-Atom Mühendislik Ve Danışmanlık Elektronik-Ats Advanced Technology Supplıes-Atson İnşaat Taah. Makina San.-Aveskon Bakım Onarım Mühendislik Ve Montaj-B2b Medya-Bahçeşehir Üniversitesi-Bc Laboratuvarı-Beta Transformatör -Bıçakcılar Laboratuvar Medikal A.Ş.-Bimser Çözüm Yazılım Tic. A.Ş.-Birlik Makina-Cleanroom Medıa Gmbh-Cm Basım Yayın / Cleaner Magazıne-D.M.T Makina Ltd.-Doğa Sektörel Yayın Grubu-Dorutek Teknoloji -Ege Nisan Temiz Oda Hij. Hav. Sist.-Egeda Mühendislik Mak.-Est Panel Sistemleri San.Ve Tic.Ltd.Şti.-Eutek Bilişim-Finans Yayıncılık - Leanpr-General Fılter Havak Filtre-Gruetzner Gmbh-Havak Endüstri Tesisleri Tic.A.Ş.-Hvac Dünyası-Invent-Tr Mühendislik-İnfotron 3 Boyutlu Teknolojiler-İnşel Yapı Ve Teknik Donatım Sistemleri -İzmir Filtre San. Ve Tic.A.Ş.-Kagem Çevre, Enerji Ve Endüstriyel Sis. -Kardex Turkey Depolama Sistemleri-Kempchen Dıchtungstechnık Gmbh-Kesir Mühendislik-Kimya Haberleri -Klima Klinik Hijyenik Klima Sistemleri (Yusuf Baş)-Kontrol Medya Grubu-Kvs Kaya Validasyon Emea Operatıons- Sistemleri-Labmedya-Lıghthouse Worldwıde Solutıons Makrotest İklimlendirme Ve Temiz Oda Sis. -Mavi Hava Test Kontrol Müh.-Mesut Coşkun Müh. İnş. Temiz Oda Ve Hvac Tesisat-Metısafe Temiz Oda Ve Biyogüvenlik-Mgt Filtre Klima Tesisat İnş. Tic. -Mikropor A.Ş.-Mineral Danışmanlık Yönetim Hizmetleri -Mm Medya-Netes Müh.Dış Tic.Ltd.Şti.-Penta Otomasyon Ve Endüstriyel Ürünler-Poli:panel Cleanroom Systems-Pro-Plan-Prüftechnık Proaktif Bakım Teknolojileri Ve Hizmetleri -Ram Ölçü Ve Kontrol Sist. Dış Tic.-Rivosem Sağlık Ürünleri A.Ş. / Rivosem Temiz Oda Sis.-Rkc Kontrol Ve İletişim Sistemleri -Sabancı Üni. Nanoteknoloji Araştırma Ve Uygulama Mrk. (Sunum)-Sdt Internatıonal-Senkron İklimlendirme-Sentez Termal Görüntüleme Ve Ölçüm Sist. -Sfs Endüstriyel Zemin Kaplamaları-Sınai Araştırma A.Ş.-Skf Türk-Subconturkey Yan Sanayi Ve Tedarikçi Gazetesi -Svk - Solvotek Mühendislik Ve Bilişim Hizm. -Tar Allıance- Techdo Gmbh -Tekno Elektromekanik Müh.-Termotes Klima Havalandırma Soğ.-Testo Elektronik Ve Test Ölçüm Cihazları Dış Tic. -Tetisan Endüstriyel Klima Tesis.-Tetisan Tesisat Ticaret Ve Sanayii-Tmmob Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi-Tmmob Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi-Tmt Tıbbi Medikal Malz.-Topaz Makina Müh. Müş. Müm. Ve Tic. -Trox Turkey Teknik Klima-Tsı Incorporated-Türk Henkel -Türk Standartları Enstitüsü-Ulpatek Filtre Tic. San. A.Ş. -Unıversal Sertifikasyon Ve Gözetim Hizmetleri-Vibratek Mühendislik Ve Mümessillik Ltd.Şti.-Vwr Internatıonal Laboratuvar Teknolojileri -Yaşam Bilimleri Ve Teknolojileri İstanbul İşbirliği Platformu - İnovita - Boğaziçi Üniversitesi Lifesci -Yiber Elektronik Nisan 2016 da buluşmak üzere

Logist Eurasia Fuarı nın ilgi odağı olduk

Logist Eurasia Fuarı nın ilgi odağı olduk Bir HMF Makina dergisidir. Üç ayda bir yayımlanır. Mart 2012 Sayı: 12 Logist Eurasia Fuarı nın ilgi odağı olduk Başarılı iş ortağımız Arna Forklift GS Store da Hyundai yi tercih etti İÇİNDEKİLER H a

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r 01 ERGOBizK fl 2010-Say ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r Ak n Kozano lu: "Ana hedefimiz, sahip oldu umuz küresel güç ve tecrübeyle Türkiye sigorta ve emeklilik pazar nda daima

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

Fuara yabancı ilgisi!

Fuara yabancı ilgisi! www bayimolurmusun.com Öncelikli hedefimiz; markalarımızın global pazarlarda yerlerini almalarıdır EYLÜL 2013 / SAYI: 60 / 7 YTL Fuara yabancı ilgisi! Balkan ve Ortadoğu lu İşadamları Fuarı na Geliyor!

Detaylı

HABER. 2010 YILINDA BEKLENTiLERiMiZ. Hisarcıklıoğlu'ndan birlik çağrısı

HABER. 2010 YILINDA BEKLENTiLERiMiZ. Hisarcıklıoğlu'ndan birlik çağrısı Hisarcıklıoğlu'ndan birlik çağrısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye nin ve Türk iş adamlarının geleceklerinin parlak olduğunu, ihtiyaç duydukları tek şeyin

Detaylı

Özışık'a stratejik görev

Özışık'a stratejik görev Durmuş Tanış: 'İşi ehline veririm' Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Kariyer Günlerine katılan Tanışlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı hemşehrimiz Durmuş Tanış başarı hikayesini anlattı. Yozgat

Detaylı

dünyası 04/2012 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü

dünyası 04/2012 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü İş Makinaları 04/2012 dünyası Sayı:21 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Gülmez Nakliyat üstün performanstan memnun Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü Özkar İnşaat zorlu işleri

Detaylı

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... 2010 Çalışma Raporu i MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2010 İşbirliklerimiz: ii İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON ii 2010 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI

TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI 2013 TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI 2013 Yılı Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan İhracat İlk 1000 firmamızı performansları nedeniyle yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Detaylı

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000 Petrol fiyatı aşağı, Türkiye ekonomisi yukarı? ISSN: 1309-0054 Sayfa 3 Sayfa 9 Sayfa 11 The Şubat - Mart 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Healthcare and Life Sciences Predictions 2020 A bold future?

Detaylı

İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı.

İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı. İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı. Konuşmacı isimleri alfabetik sıraya göre dizilmiştir. İndeks Konuşmacı Ajansı Kataloğu pdf dokümanının çözünürlüğü,

Detaylı

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER)

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER) tmmob makina mühendisleri odası ODA RAPORU KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER) Genişletilmiş Dördüncü Baskı Hazırlayanlar Yavuz BAYÜLKEN Cahit KÜTÜKOĞLU Nisan 2012 Yayın No: MMO/583 tmmob

Detaylı

Tüketici odaklı olmak...

Tüketici odaklı olmak... AYIN RÖPORTAJI a 6 ISSN: 1309-0054 Sayfa 5 Sayfa Sayfa 5 65 Sayfa 9 OCAK-ŞUBAT 2014 www.deloitte.com.tr Tüketici odaklı olmak... Tüketiciyi merkeze alma odaklı bir dönüşüm sürecini, Deloitte işbirliğiyle

Detaylı

lüyorum. Ebeveynlerinizi seniz düşersiniz. i belki de hiçbir şeyi Bu hayat mağduri- kalmayacak vaziyet-

lüyorum. Ebeveynlerinizi seniz düşersiniz. i belki de hiçbir şeyi Bu hayat mağduri- kalmayacak vaziyet- 01-15 ARALIK 2014 \\ www.212haber.com // Yıl:4 Sayı: 66 Fiyatı: 1 HAYATI OGRETIYORLAR BUGÜNLERDE farklı bir İLKELERİNİZDEN TAVİZ VERMEYİN projeye imza atan Darülaceze, Hayat Okulu ile çınarlarından biri

Detaylı

Özgün ürün ve çözümlere ihtiyacımız var

Özgün ürün ve çözümlere ihtiyacımız var ÖZEL EK Mayıs 2015 Özgün ürün ve çözümlere ihtiyacımız var l Milli Savunmada veri analizi l Türk Savunma Sanayinin bölgede tanıtımına katkı önsöz 2 1915 barış balonu gökyüzündeyken Sedef Özkan ]Savunma

Detaylı

Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki

Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki deneyimimiz ve başarılarımız, kurumsal sorumluluğumuz ve iş ahlakımızdan kaynaklanıyor. Bu doğrultuda 2006 yılında imzaladığımız Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler

Detaylı

KONYA TİCARET ODASI TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİM, AB YE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİMİN DURUMU VE KONYA YA İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE İHTİYACI

KONYA TİCARET ODASI TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİM, AB YE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİMİN DURUMU VE KONYA YA İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE İHTİYACI KONYA TİCARET ODASI TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİM, AB YE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİMİN DURUMU VE KONYA YA İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE İHTİYACI Etüd-Araştırma Servisi Nisan 2008 İÇİNDEKİLER GİRİŞ...1 BİRİNCİ

Detaylı

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Makine, Metal ve Döküm Kümesi Yol Haritası

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Makine, Metal ve Döküm Kümesi Yol Haritası İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Makine, Metal ve Döküm Kümesi Yol Haritası İçerik Takdim ve Teşekkür... 1 1. Giriş... 3 2. Küme Analizi... 7 2.1. Sektörel Analiz... 7 2.2. Yerel Ekonomi...

Detaylı

BİR İHTİSAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ?

BİR İHTİSAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ? BİR İHTİSAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ? YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ YEM Yayın - 20 B R HT SAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ? Yap -Endüstri Merkezi Renk Ayr m ve Bask : Doruk Grafik San. Tic. Ltd. fiti. Adres: Yüzy

Detaylı

2011 YIL 5 SAYI 10. Hayal ve hedeflerimizin peşinde beş yıl

2011 YIL 5 SAYI 10. Hayal ve hedeflerimizin peşinde beş yıl 2011 YIL 5 SAYI 10 Hayal ve hedeflerimizin peşinde beş yıl Yayın Türü Yaygın Yayın / G. Siyasi Değerli Tüpraş Ailesi, Tüpraş Dostları, Tüpraş Adına İmtiyaz Sahibi Yavuz Erkut Dergimizin 10. sayısıyla

Detaylı

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $ Dış Ticaret ve Ekonomi Dergisi Yıl 1 Sayı 5 Mayıs 2012 Fiyatı: 10 TL TİKA, UMUT OLDU TİKA, KARA KITAYA RÖNESANS'TAN DEV YATIRIM OTO FUARLARA 7 MİLYON ZİYARETÇİ KATILDI DOĞTAŞ 65 ÜLKEYE İHRACAT İHRACAT

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ 7-8 KASIM 2012 TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ SONUÇ BİLDİRGESİ 7-8 KASIM 2012 İsmet Danyeli Leyla Emektar Emel Sezer SONUÇ BİLDİRGESİ ÖNSÖZ Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) olarak

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı MESS TÜRKİYE METAL SANAYİCİLERİ SENDİKASI YAYINIDIR YIL: 51 SAYI: 885 MAYIS-HAZİRAN 2014 2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor Tarihi başkent

Detaylı

Türkiye nin her yerinde aynı kalitede hizmet alıyoruz. Hilton Worldwide Türkiye: Çukurova Bölge Direktörlüğü: Müşterilerimizin çözüm ortağıyız

Türkiye nin her yerinde aynı kalitede hizmet alıyoruz. Hilton Worldwide Türkiye: Çukurova Bölge Direktörlüğü: Müşterilerimizin çözüm ortağıyız Sayı: 5 Eylül 2014 Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri'nin Kurumsal Yayınıdır ISSN: 2148-4619 Çukurova Bölge Direktörlüğü: Müşterilerimizin çözüm ortağıyız Zaman Yolcusu: "Dinlemenin" kısa tarihi Güvenli

Detaylı

Bundan böyle düzenli yayınlanmasını planladığımız bültenimize isim önerilerinizi sunmak için lütfen bize yazın: bulten@dmyelektronik.

Bundan böyle düzenli yayınlanmasını planladığımız bültenimize isim önerilerinizi sunmak için lütfen bize yazın: bulten@dmyelektronik. Sayı: 1 Mart 2014 sosy@l DMY grup şirketleri çatısı altında iletişimi güçlendirmek, sağlıklı bilgi akışını sağlamak ve grup çalışanlarımızın etkileşimini arttırmak amacıyla bundan böyle DMY sosy@l platformu

Detaylı

İsviçre ve Türkiye arasında olağanüstü bir potansiyel var

İsviçre ve Türkiye arasında olağanüstü bir potansiyel var İsviçre İstanbul Başkonsolosu Monika Schmutz Kırgöz İsviçre ve Türkiye arasında olağanüstü bir potansiyel var Geçtiğimiz günlerde TOKKDER Genel Koordinatörü Selçuk Güven, İsviçre'nin İstanbul Başkonsoluğu'nu

Detaylı