GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI"

Transkript

1 GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 Yılı Çalışma Raporu

2 KÜTÜPHANEMİZ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı 1992 yılında, 3 Temmuz 1992 tarih ve 3857 sayılı kanun ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi nin kurulmasıyla birlikte oluşturulmuştur yılı Mayıs ayından itibaren kampüsteki binasında hizmet vermeye başlamıştır. Kütüphane binamız zemin katla birlikte 4 kattan oluşmaktadır. Binamız toplam 3850 metrekare zemin üzerine kurulu olup aynı anda 350 kişinin yararlanabileceği 4 salonu şuanda tamamen elektronik ortamda hizmet veren Merkez Kütüphanemiz; bünyesine 4 tane birim kütüphanesi daha ekleyerek 5 yerde hizmetine devam etmektedir.

3 MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ Üniversitemizin misyonuna uygun olarak, eğitim-öğretim, araştırma ve bilgi yayma amaçları doğrultusunda bilgi ve belge hizmetlerini günümüz teknolojilerini kullanarak düzenlemek, kullanıcıların hizmetine sunmaktır. Bilgi ve belge sağlamada sınır tanımayan, zamanla yarışan, evrensel değerlere sahip çağdaş bir bilgi ve belge merkezi olmaktır.

4 DAİRE BAŞKANLIĞI TEŞKİLAT ŞEMASI

5 Şube Kütüphanelerimiz Tıp Fakültesi Kütüphanesi Görevli: Şura AVŞAR Okuyucu Kapasitesi: 90 Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Kütüphanesi Görevli: Cafer DEMİRTAŞ Okuyucu Kapasitesi: 40 Turhal Meslek Yüksekokulu Kütüphanesi Görevli: Osman TAŞ Okuyucu Kapasitesi: 40 Niksar Sosyal Bilimler Yüksekokulu Kütüphanesi Görevli: Salih Seçkin TAŞMEKTEPLİGİL Okuyucu Kapasitesi: 20

6 KÜTÜPHANE WEB SAYFASI Kütüphanemizin web sayfasından katalog tarama, online işlemler, ödünç işlemleri gibi hizmetlere erişebileceğiniz gibi güncel duyurularımıza da ulaşabilirsiniz. Web sayfamız sürekli güncellenmektedir.

7 YORDAM FİLE MAKER PROGRAMI YORDAM FİLE MAKER PRO programının ana menüsünde görüldüğü gibi üyelik işlemleri, kitap tasnif,ödünç verme, arşivleme,ayırtma saklama,eser isteğinde bulunma işlemleri program üzerinden sağlanmaktadır.

8 KÜTÜPHANE HİZMETLERİMİZ

9 KATALOG TARAMA ELEKTRONİK KAYNAKLAR AÇIK ERİŞİM BİLGİ SİSTEMİ KÜTÜPHANELER ARASI ÖDÜNÇ VERME (ILL) KAMPÜS DIŞI ERİŞİM ONLINE HİZMETLER

10 Başvuru ve Enformasyon Hizmetleri Eğitim öğretime yeni başlayan öğrencilerimize kütüphaneyi tanıtmak ve kaynak kullanımını öğretmek amacıyla oryantasyon eğitimi verilmektedir. Ayrıca isteyen kullanıcılarımıza birebir kütüphane kullanımı hakkında bilgiler sunulmaktadır.

11 ÖDÜNÇ VERME HİZMETİ Statü Ödünç verme süresi Ödünç alınabilecek materyal sayısı G.O.P. Lisans öğrencisi 30 gün 5 G.O.P.. Y. Lisans ve doktora öğrencisi 30 gün 10 G.O.P. Öğretim üyesi 30 gün 10 G.O.P. Personeli 30 gün 7 Aşağıda belirtilen kütüphane materyalleri ödünç verilmez: a) Danışma kaynakları (sözlük, ansiklopedi, el kitabı, dizin vb.), b) Süreli yayınlar, c) Tezler, d) Yazma ve nadir basma eserler, e) Atlas, harita vb. g) Koleksiyon parçaları, sanatsal materyaller vb., h) Daire Başkanlığı tarafından belirlenen ve kütüphane dışına çıkarılmasında sakınca bulunan (örneğin tek nüsha ya da baskısı tükenmiş vb.) diğer materyaller Bu materyallerden sadece kütüphane içinde ve gerektiğinde bir görevlinin gözetiminde yararlandırılabilir.

12 Ödünç Verilen Kitap Sayısı Not: 2014 sonu gelmediğinden Ekim ayı rakamları verilmiştir.

13 ENGELLİ OKUYUCU HİZMETLERİ 2013 yılı itibarı ile görme engelli kullanıcılarımıza Kütüphane Rehberlik Hizmetleri başlatılmıştır. Aynı zamanda kullanıcılarımız için Sesli kitap okuma hizmeti kullanıma açılmış ve optik okuyucu cihazı sağlanarak hizmete sunulmuştur. Kütüphane girişine engelli yolu yapılmıştır.

14 DİĞER HİZMETLERİMİZ Kütüphaneler Arası Ödünç Verme Hizmeti Elektronik Veri Tabanları Hizmeti Açık Erişim Bilgi Sistemi Tez Veri Bankası Nadir Eserler Tokat Şehir Kitaplığı Kampüs Dışı Erişim Dijital Tarama Hizmeti Fotokopi Hizmeti Nadir Eserler 2013 yılı içerisinde hedeflendiği gibi TOKAT ŞEHİR KİTAPLIĞI ve NADİR ESERLER BÖLÜMÜ oluşturulmuştur.milli Kütüphane başkanlığı ile iletişime geçilip; millî kütüphanenin dijital ortamda bir yayını olmadığı için Dijital aktarımlar değil sosyo kültürel konulu yayınların basılı olanları kütüphanemize kazandırılmıştır

15 BÜTÇE Bütçe yılları arası bütçe 200 bin tl artmıştır. Bütçemizin tümü verimli bir şekilde kullanılmış ve 2011 yılından sonra geri ödenek gönderilmemiştir yılları arası bütçe 200 bin tl artmıştır.

16 2014 YILI KAYNAK SAYILARI BASILI KİTAP VERİTABANI BASILI SÜRELİ YAYIN TEZ SEMİNER ÇALIŞMALARI CİLTLİ DERGİ ABONELİĞİ DEVAM EDEN DERGİ E-KİTAP CD-ROOM YAZMA ESER NADİR ESER ADET 35 ADET CİLT ADET ADET ADET 113 ADET ADET 437 ADET 44 ADET ADET

17 2013 YILI ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANE VERİLERİ Üniversite adı Gaziosman paşa Ünv. Cumhuriyet Ünv. Trakya Üniv. Karadeniz Teknik Ünv. Kurul uş Yılı Bütçe Kütüpha ne persone l sayısı(k ütüp./uz man) Bina (metre kare) Oturma kapasit esi Basılı kitap sayısı Elektronik kitap sayısı Veritaba nı Sayısı Kayıtlı okuyuc u sayısı Ödünç verilen kitap sayısı / / / / Sakarya Üniv ,000 19/ Samsun ,00 63/ Erciyes Üniv ,000 27/ Fırat Üniv / Kahramanm araş Üniv / İnönü Üniversitesi ,000 24/

18 PERSONEL VERİLERİ PERSONEL SAYISI yılları arası personel artış sayısı 5 adettir.

19 VERİTABANI SAYISI VERİTABANLARINDA İNDİRİLEN MAKALE SAYISI tarihleri arası veritabanı artış sayısı 7'dir GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİNİN ATIF İNDEKSİNDE (WOS) YER ALAN MAKALE SAYILARI

20 E-KİTAP SAYISI KİTAP SAYISI yılları arası adettir KULLANICI SAYISI yılları arası kitap artış sayısı 39414'dir yılları arası Kullanıcı artış sayısı kişidir.

21 GOÜ Kütüphane Sayısal Verileri YIL KİTAP SAYISI BÜTÇE KULLANIM MİKTARI PERSONEL SAYISI ÖDÜNÇ VER. KİTAP SAYISI E-KİTAP SAYISI VERİTABANI SAYISI ADET TL ADET TL ADET TL ADET TL ADET TL

22 ÇALIŞMA SAATLERİMİZ Kütüphanemiz kullanıcılarımıza 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Ödünç verme işlemleri ise hafta içi saatleri hafta sonu ise saatleri arasında yapılmaktadır.

23 YENİLİKLERİMİZ Dijital Tarama Cihazı 2014 yılında kütüphanemize dijital tarayıcı sağlanarak üniversitemizin geçmiş dönemde yayınlanan yayınları dijitalleştirilerek web ortamında hizmete sunulmuştur. Kullanıcılar diledikleri zaman dijital tarayıcıdan yararlanabilirler.

24 Salon kapıları ve girişleri yenilenerek modern bir hale getirilmiştir.

25 Ödünç Verme Birimindeki Değişiklikler Ödünç verme birimimizde ödünç verme bankoları değiştirilerek daha modern bir görünüme kavuşturulmuştur. Ayrıca kullanılan ara yüz programımızın daha etkin çalışması için teknik cihazlar eklenmiş ve yenilenmiştir.

26 YENİ GELEN YAYIN KÖŞELERİ Kütüphane giriş katında oluşturulan cam sergi dolaplarında; yeni gelen yayınlar 1 ay süre ile; kütüphane kullanıcılarımızın bilgisine sunulmaktadır.

27 GAZETE OKUMA VE DİNLENME KÖŞESİ 2011 yılından itibaren günlük 6 gazete öğrencilerin kullanımına sunuldu.

28 ÇAY, KAHVE VE YİYECEK SERVİSİ GG 2011 yılında öğrencilerin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını giderecek matikler kütüphane girişine konuldu.

29 DİNLENME ODASI 20 kişinin aynı anda oturup dinlenebileceği bir bölüm oluşturuldu.

30 TEKNİK HİZMETLER SERVİSİ Kütüphanemizin tüm teknik işlemleri bu servis tarafından yürütülmekte olup yaklaşık günde 100 kitabın teknik işlemleri bitirilerek hizmete sunulmaktadır.

31 TOKAT KİTAPLIĞI Tokat hakkında Türkiye genelinde yayınlanan yayınlar toplanarak bu köşede hizmete sunulmuştur. Ayrıca milli kütüphanede Tokat ile ilgili eserlerin birer fotokopisi alınarak kitap haline getirilmiştir.

32 Açık Erişim Bilgi Sistemi Açık erişim bilgi sisteminin amacı üniversitemiz bünyesinde oluşturulan çalışmaların ücretsiz bir biçimde web üzerinden erişime sunulmasıdır.

33 Raporlar bölümü oluşturuldu. Tez odası oluşturuldu. Elektronik tez veri bankası oluşturuldu. Avrupa birliği kitaplık köşesi oluşturuldu.

34 TIP FAKÜLTESİ ŞUBE KÜTÜPHANESİ 2011 yılında tıp fakültemizin içinde 90 kişinin aynı anda oturup çalışabileceği modern bir kütüphane oluşturuldu. Tıp fakültesi kütüphanemiz Türkiye de ilk RFID kullanan kütüphane özelliğini de taşımaktadır.

35 HEDEFLERİMİZ Kütüphanemizden daha fazla okuyucunun yararlanmasını sağlamak Kullanıcılarımızın ihtiyaç duyacağı kaynakları en hızlı bir şekilde sağlayıp hizmet sunmak Kaynak çeşitliliğini artırmak Kütüphaneler arası bilgi akışını hızlandırmak Veri tabanı kullanımını yaygınlaştırmak Kütüphane de konforu artırmak Kullanıcı memnuniyetini artırmak Kaynakların daha düzenli ve verimli kullanılmasını sağlamak Yeni bir kütüphane binasına kavuşmak

36 TAMAMLANAN VE DEVAM EDEN PLAN VE PROJELER Dergiler için iç kapak tarama çalışması başlatılarak makale adlarına kolay erişim sağlanmıştır. Açık erişim arşiv politikası oluşturulmuştur. Kütüphane yönetmeliği kaldırılarak yönerge hazırlanmıştır. Strateji plan ve faaliyet raporları hazırlanmıştır. Nadir eserler dijitalleştirme çalışmaları devam etmektedir. Üniversite yayınlarımızın tümü dijitalleştirilmiştir.

37 TEŞEKKÜRLER Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon.. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRESİ BAŞKANLIĞI 2011 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU BARTIN 1 ÖNSÖZ İnsanlarla bilgi kaynakları arasında verimli bir ilişkiyi sağlamak amacıyla

Detaylı

T.C. ġirnak ÜNĠVERSĠTESĠ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAĠRE BAġKANLIĞI YÖNERGESĠ

T.C. ġirnak ÜNĠVERSĠTESĠ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAĠRE BAġKANLIĞI YÖNERGESĠ T.C. ġirnak ÜNĠVERSĠTESĠ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAĠRE BAġKANLIĞI YÖNERGESĠ Amaç Madde 1- Bu yönerge, Şırnak Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı ile bağlı birim kütüphanelerinin

Detaylı

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ TASLAĞI

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ TASLAĞI ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER Amaç: MADDE 1- (1) Bu yönerge Artvin Çoruh Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığına bağlı merkez kütüphanesi

Detaylı

DÜZCE ÜNĐVERSĐTESĐ KÜTÜPHANE YÖNERGESĐ

DÜZCE ÜNĐVERSĐTESĐ KÜTÜPHANE YÖNERGESĐ DÜZCE ÜNĐVERSĐTESĐ KÜTÜPHANE YÖNERGESĐ Amaç Madde 1-Bu yönerge, Düzce Üniversitesi kütüphanelerinin tanımını, çalışma esaslarını ve kütüphane hizmetlerinden yararlanma şartlarını belirler. Kapsam Madde

Detaylı

GEDİK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Tanımlar

GEDİK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Tanımlar GEDİK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Tanımlar Amaç Madde 1- Bu yönerge Gedik Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon hizmetlerinin yürütülmesine yönelik olarak; yönetim ve örgütlenme

Detaylı

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE HİZMETLERİ TALİMATI

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE HİZMETLERİ TALİMATI İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE HİZMETLERİ TALİMATI Madde 1 Amaç ve Kapsam Bu Talimat, İstanbul Ticaret Üniversitesi Kütüphanesi nin örgütlenme, görev ve çalışma esaslarını belirlemek amacı ile

Detaylı

TUNCELi ÜNivERSiTESi KÜTÜPHANE YÖNETMELiCii

TUNCELi ÜNivERSiTESi KÜTÜPHANE YÖNETMELiCii TUNCELi ÜNivERSiTESi KÜTÜPHANE YÖNETMELiCii BiRiNCi AMAÇ, KAPSAM, DAYANAK VE TANıMLAR Amaç Madde 1- (1) Bu Yönetmelik, Tunceli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Merkez Kütüphane

Detaylı

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖZAY ORAL KÜTÜPHANESİ

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖZAY ORAL KÜTÜPHANESİ DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖZAY ORAL KÜTÜPHANESİ EL KİTABI KÜTÜPHANE KULLANICILARI İÇİN 2015-2016 Akademik Yılı Doğu Akdeniz Üniversitesi Kütüphane Müdürlüğü, Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tel.:

Detaylı

PLATO Meslek Yüksekokulu Kütüphane ve Dokümantasyon Birimi Yönergesi

PLATO Meslek Yüksekokulu Kütüphane ve Dokümantasyon Birimi Yönergesi PLATO Meslek Yüksekokulu Kütüphane ve Dokümantasyon Birimi Yönergesi Madde-1 Amaç ve Kapsam Bu Yönerge Tasarısı, Plato Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Kütüphane ve Dokümantasyon Birimi nin örgütlenme,

Detaylı

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Merkez Kütüphanesinin Kullanıcıları

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Merkez Kütüphanesinin Kullanıcıları İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Merkez Kütüphanesinin Kullanıcıları Güler DEMİR Öz Bir Merkez ve 17 fakülte kütüphanesini aynı şemsiye altında örgütleyen yeni teknolojik gelişmeler, hizmet çeşitliliğini

Detaylı

İPEK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ

İPEK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ İPEK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ Amaç MADDE 1. (1) Bu yönerge, temel olarak İpek Üniversitesinde verilecek bilgi hizmetlerini, kütüphane personelinin yetki, görev ve sorumluluklarını tanımlar. Bilgi

Detaylı

Gaziosmanpaşa Üniversitesi 2007 Yılı Faaliyet Raporu

Gaziosmanpaşa Üniversitesi 2007 Yılı Faaliyet Raporu Hazırlayan : GOÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Kampüsü TOKAT www.gop.edu.tr 2 Müspet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Üniversitemizin 2012 Mali Yılı Performans Programına http://www.stg.yildiz.edu.tr/ adresinden erişilebilir. Hazırlayanlar Arş.Gör.Dr. Hülya

Detaylı

KÜTÜPHANE HİZMET ESASLARI

KÜTÜPHANE HİZMET ESASLARI KÜTÜPHANE HİZMET ESASLARI 1. KÜTÜPHANE YEREL HİZMET STRATEJİSİ... 2 2. KÜTÜPHANELER EŞGÜDÜM TOPLANTISI... 2 3. PERFORMANS ÖLÇÜMÜ VE İSTATİSTİKLER... 3 4. ANKETLER... 3 5. DİĞER KURUMLAR İLE İŞBİRLİĞİ VE

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi

Detaylı

Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.

Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur. 1 Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur. 2 SUNUŞ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile kamu idarelerine çok yıllı bütçeleme,

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI İSTANBUL, 2015 Hazırlayan: Marmara Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Tel: 0 216 414 05 45-1341 Faks: 0 216 418 02 30 e-mail: sgdb@marmara.edu.tr

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ. 2012 YILI idare FAALİYET RAPORU

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ. 2012 YILI idare FAALİYET RAPORU YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI idare FAALİYET RAPORU ELEKTRONİK DOKÜMAN: www.stg.yildiz.edu.tr BASKI: YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BASIM YAYIN MERKEZİ 2013, İSTANBUL ii Millete gideceği yolu gösterirken

Detaylı

2010 YILI ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU

2010 YILI ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU 2010 YILI ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU Millete gideceği yolu gösterirken dünyanın her türlü iliminden, keşiflerinden, gelişmelerinden yararlanalım, ama unutmayalım ki, asıl temeli kendi içimizden

Detaylı

ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANLIĞI

ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANLIĞI ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANLIĞI PERFORMANS 2014 PROGRAMI Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Türk Tarih Kurumu Başkanlığı 2014 YILI PERFORMANS PROGRAMI Ocak

Detaylı

ODTÜ KÜTÜPHANESİ YENİ WEB SAYFASININ TASARIMI VE KULLANILABİLİRLİK ÇALIŞMASI

ODTÜ KÜTÜPHANESİ YENİ WEB SAYFASININ TASARIMI VE KULLANILABİLİRLİK ÇALIŞMASI ODTÜ KÜTÜPHANESİ YENİ WEB SAYFASININ TASARIMI VE KULLANILABİLİRLİK ÇALIŞMASI Mustafa DALCI *, Özge ALÇAM*, Yasemin Oran SAATÇİOĞLU*, Feride ERDAL* * Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı,

Detaylı

2023'E DOĞRU TÜRKİYE'DE ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANELERİ. Mevcut Durum, Sorunlar, Standartlar ve Çözüm Önerileri

2023'E DOĞRU TÜRKİYE'DE ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANELERİ. Mevcut Durum, Sorunlar, Standartlar ve Çözüm Önerileri 2023'E DOĞRU TÜRKİYE'DE ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANELERİ Mevcut Durum, Sorunlar, Standartlar ve Çözüm Önerileri ANKARA, 2014 2023'e Doğru Türkiye'de Üniversite Kütüphaneleri Mevcut Durum, Sorunlar, Standartlar

Detaylı

NİSAN 2012 BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

NİSAN 2012 BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI NİSAN 2012 BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ NİSAN 2012 B İ N G Ö L Ü N İ V E R S İ T E S İ Sayfa 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU...

Detaylı

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ 2015-2019 STRATEJİK PLANI ADIYAMAN 2015 www.adiyaman.edu.tr 1 SUNUŞ Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ), araştıran, bilgiye ulaşan, ulaştığı bilgiyi kullanan ve paylaşan, uluslararası düzeyde

Detaylı

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2010 FAALİYET RAPORU SUNUġ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire BaĢkanlığı 2010 Yılı Faaliyet Raporu, misyon ve vizyonumuzu paylaģmak; yetki,

Detaylı

T.C KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 YÖNETİCİ SUNUŞU...

T.C KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 YÖNETİCİ SUNUŞU... İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 YÖNETİCİ SUNUŞU... 2 1- GENEL BİLGİLER.... 3 A- İdarenin Amaç ve Hedefleri....... 3 B- Temel Politikalar ve Öncelikler..... 3 C- İdareye İlişkin Bilgiler..... 4 ORGANİZASYON

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı (2014) i Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse

Detaylı

2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ( Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ) 2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİRİM YÖNETİCİSİNİN SUNUŞU...1 I. GENEL BİLGİLER...2 I.A MİSYON VE VİZYON...

Detaylı