T.C. ISPARTA VALİLİĞİ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü. Isparta Davraz Dağı - Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. ISPARTA VALİLİĞİ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü. Isparta Davraz Dağı - Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi"

Transkript

1 T.C. ISPARTA VALİLİĞİ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Isparta Davraz Dağı - Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi

2 Isparta Davraz Da - Karl yayla K fl Sporlar Turizm Merkezi 1 Davraz Da ı, 2635 m zirve yüksekli i ile, Akdeniz Bölgesi nin Göller Yöresi nde, E irdir ve Kovada Gölleri arasında yükselen ve Isparta Ovası nı kuflatan da kütlelerinden biridir. Davraz Da ı-karlıyayla Kıfl Sporları Turizm Merkezi, Isparta il merkezinin 26 km güneydo usunda bulunur tarihinde Turizm Merkezi olarak ilan edilmifltir. En yakın yerleflim yeri olan Çobanisa Köyü ne 8 km uzaklıktadır. Kayak Merkezi, Kulovası Yaylasında Davraz Da ı nın kuzey yamacında yer alır. Kayak Merkezinin alanı, tek önemli akarsuyu Ardıçdibi Deresi dir. Hakim bitki örtüsünü, çam, ardıç, sedir ve otsu bitkiler oluflturur. Davraz Kayak Merkezi, Antalya ya yakınlı ı ve geliflmeye müsait konumu nedeniyle ayrı bir avantaja sahiptir. Davraz ın co rafi özellikleri, kayak dıflında di er do a sporlarının da yapılmasına imkân tanımaktadır.

3 2

4 3 Ulaflım Davraz Da ı-karlıyayla Kıfl Sporları Turizm Merkezi, uygun co rafi yapısı ile her seviyedeki kayakçılara hitap eden ve son yıllarda hızla geliflen Türkiye nin en gözde kayak merkezlerinden birisidir. Mükemmel yol ve ulaflım kolaylı ı ile sadece Türkiye nin de il Avrupa, Rusya, Ukrayna ve Ortado u ülkelerinden de yo un ilgi görmeye bafllamıfltır. Kıflın hiçbir zaman kapanmayan ulaflım, asfalt yol ile sa lanmaktadır. Isparta fiehir Merkezine : 26 km Isparta Havalimanına : 50 km E irdir fiehir Merkezine : 23 km Antalya Havalimanına : 125 km Antalya l Merkezine : 140 km uzaklıktadır. Mekanik Tesisler Kayak merkezinde saatte 1000 kifliyi taflıyabilen 1211 m ve saatte 800 kifliyi taflıyabilen 936 m uzunlu unda 2 adet telesiyej, ayrıca saatte 800 kifliyi taflıyabilen 624 m uzunlu unda bir adet teleski (T-Bar) ile 300 er metrelik 2 adet babylift vardır m uzunlu undaki birinci telesiyej, iki kiflilik iskemlelidir ve 1674 m.de bafllayıp, 1961 m.de sona ermektedir. 936 m uzunlu undaki ikinci telesiyej ise, iki kiflilik iskemlelidir ve 1961 m.de bafllayıp, 2150 m.de sona ermektedir. Kayak Merkezinin 3. mekanik tesisi olan 624 m.lik T-Bar ile de, 1961 m.den 2150 m.ye kayarak çıkılabilmektedir. Mekanik tesisler Davraz Da ı-karlıyayla Kıfl Sporları Turizm Merkezi flletme ve Altyapı Hizmet Birli ince iflletilmektedir.

5 4 Pistler Kayak Merkezinde E irdir Gölü nün harika manzarası eflli inde kayak yapılabilir. Davraz Kayak Merkezinde, do al dokunun yumuflaklı ı ve mükemmel kar kalitesi ile yeni bafllayan kayakçılara tehlikesiz rotalar, profesyonel kayakçılara ise gönüllerince kayabilecekleri, ortalama 8 ila 10 km.ye ulaflan benzersiz parkurlar bulunmaktadır. Kayak pistlerinin rakımı, mevcut mekanik tesislerle ulaflılabilen 1650 m ile 2150 m arasında de iflir. Ayrıca çı ve kaybolma tehlikesi olmaması kayakçılar için büyük bir avantajdır. Davraz ın pistleri, amatör veya profesyonel tüm kayakçılara kuzey disiplini, alp disiplini, tur kaya ı ve snowboard yapma imkanı sunmaktadır.

6 5 Kayak merkezindeki; Mavi renkli pistler yeni bafllayan kayakçılar için, Kırmızı renkli pistler orta düzeyli kayakçılar için, Siyah renkli pistler ise usta kayakçılar için uygun olan pistleri göstermektedir. Konaklama ve Di er Hizmetler Kayak Merkezinde, 3 adet da kafeteryası, 4 yıldızlı ve 280 yatak kapasiteli, S. Demirel Üniversitesinin 84 yatak kapasiteli, ayrıca 55 yatak kapasiteli bir oberj olmak üzere 3 adet otel tesisi vardır. Kayak Merkezine 8 km uzaklıkta ve Davraz ın girifl kapısı olan Çobanisa Köyü nde de, do aya uygun 24 yatak kapasiteli, Davras Da Evleri adıyla bilinen bir adet pansiyon yer almaktadır. Ayrıca E irdir ve Isparta da bulunan otellerden de faydalanılmaktadır. Sirene Davras Oteline ait yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, spor merkezi, konferans salonları, oyun salonları, disko, bilardo salonu ve tenis kortu bulunmaktad r. Ayr ca 2 tane Sirene Davras Oteline, 2 tane de l Özel daresine ait olmak üzere 4 adet futbol sahası bulunmaktadır. Kayak Merkezinde kayak antrenörleri, sa lık hizmetleri ve kayak malzeme odası sezon boyunca kayak severlere hizmet etmektedir m.de bulunan kafenin terasında oturarak, telesiyejle gelenleri, kayanları ve afla ıda rengi gün boyunca de iflen E irdir Gölünü seyredebilirsiniz. Bir snowboardcuyu beyaz bir deniz üzerinde kayan bir sürat motoru gibi S çizerek yamaçtan afla ı indi ini seyredebilirsiniz.

7 6 Sirene Davras Oteli

8 7 Isperia Davraz Oteli SDÜ Uygulama Oteli Çobanisa Davras Da Evleri

9 8 Sirene Davras Otel Isperia Davraz Otel SDÜ Uygulama Oteli Çobanisa Davras Evleri Kafeterya : 4 yıldızlı, 280 yatak : Oberj, 55 yatak : 84 yatak : 1 adet Pansiyon, 24 yatak : Da da 3 adet kafeterya vardır. Kayak Sezonu Kayak sezonu Aralık ayında bafllayıp, Nisan ayının sonuna kadar devam etmektedir. Kar kalınlı ı ortalama 50 ila 250 cm arasında de iflir. Kayak Merkezinin Özellikleri Sezon Uzunlu u : Aralık Nisan Kar Kalınlı ı : 0,50 2,50 m Kayak Alanı : 440 ha Kayak Alanı Rakımı : Ort m Zirve : 2635 m (Ulparçukuru Tepesi) Kayak Pistlerinin Rakımı: m m m m m Kayak Pistlerinin Uzunlu u: Ortalama 8 ila 10 km Kayak Türleri: Kuzey Disiplini, Alp Disiplini, Tur Kaya ı, Snowboard. Alternatif Turizm/Spor mkanları Davraz Da ı nda, yazın futbol, da cılık, da bisikleti, trekking, yamaç paraflütü, jeep safari gibi spor dallarında kamp ve turizm amaçlı faaliyetler yapılabilmektedir. Davraz, Türkiye nin profesyonel ve amatör futbol kulüpleri tarafından kamp merkezi olarak tercih edilmektedir. Uygun iklim ve co rafi avantajlarıyla Davraz, yakın gelecekte di er Avrupa futbol takımlarını da misafir etmeye hazırlanmaktadır.

10 9

11 10 Isparta da Single ve Tandem uçuflları fleklinde yamaç paraflütçülü ünün yapıldı ı elveriflli alanlar bulunmaktadır. Bu maksatla çevre illerden Isparta nın de iflik yerlerine gelen hava sporcuları her geçen gün artmaktadır. Yamaç paraflütçülü ü Davraz Da ı Kıfl Sporları Turizm Merkezi nde m do u pistlerinden yapılmaktadır. Uçufl pist alanlarına araçla ulaflım imkânları mevcut olup, Single ve Tandem uçuflları yapılmaktadır. Tandem uçuflları için kalkıfl ve inifl alanları; Davraz Da ı Kayak Evi do u yakasından Kul Ovası nadır. Tırmanıfl Rotaları Davraz a tırmanıfl için tercih edilen üç rotası vardır. Batı Rotası Batı rotası, Isparta-Antalya karayolu üstünde bulunan Sav Kasabasının üstünden bafllar. Kasabanın içinden otomobille ya da yürüyerek, su kayna ına ulaflılır. Kızıl çam fidanlarının arasındaki su kayna ından daha yukarıda su kayna ı bulunmamaktadır. Yaz aylarında günübirlik tırmanılabilecek rota teknik malzeme kullanılmadan tamamlanabilir. Kıfl aylarında kazma ve krampon gerekebilir. Kuzey Rotası Davraz Kayak Merkezinden Kıryayla ya çıkılır. Kıryayla ya hakim Masa Tepe den O laktaflı na çıkılır. O laktaflı ndan doru un bulundu u Ulparçukuru Tepesi nin altına varılır. Kıfl aylarında oluflan kornifller çı düflmesini kolaylafltırdı ından sakıncalı bir rotadır. Do u Rotası Kuzeydeki Kayak Merkezinden do uya do ru tırmanıldı ında Büyük Geven alanına ulaflılır. Büyük Geven alanından sırasıyla Küçük Davraz ve Büyük Davraz doruklarına ulaflılır. Bu rota kıfl tırmanıfllarında güvenli olmasına ra men uzun sürmesi sebebiyle tercih edilmez.

12 l Kültür ve Turizm Müdürlü ü Çelebiler Mah. Damgacı Sok. No:1-3 / ISPARTA Telefon : Faks : e-posta : Elektronik A : Isparta Valili i : Isparta Müze Müdürlü ü : Yalvaç Müze Müdürlü ü : Uluborlu Müze Memurlu u : E irdir Turizm Danıflma Bürosu : Sirene Davras Otel : Isperia Davraz Otel : SDÜ Davraz Uygulama Oteli : Çobanisa Davras Da Evleri : Metin ve Redaksiyon Abdullah KILIÇ l Kültür ve Turizm Müdürü Zehra TEK N Enformasyon Memuru Foto raflar l Kültür ve Turizm Müdürlü ü Arflivi l Kültür ve Turizm Müdürlü ü nce hazırlanıp l Özel daresi kaynaklarıyla bastırılmıfltır. Ücretsizdir Isparta BASKI: DESEN OFSET A.Ş. (0.312)

ERZURUM KONAKLI BÖLGESİ KIŞ TURİZM MERKEZİ RAPORU

ERZURUM KONAKLI BÖLGESİ KIŞ TURİZM MERKEZİ RAPORU KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI ERZURUM KONAKLI BÖLGESİ KIŞ TURİZM MERKEZİ RAPORU Turizm Raporları No:2 Süleyman TOY Emine Bilgen EYMİRLİ Murat KARAPINAR Erzurum 2010 KUZEYDO U ANADOLU KALKINMA AJANSI

Detaylı

TÜRKİYE NİN KIŞ TURİZMİ KORİDORUNDA YENİ BİR KIŞ TURİZM MERKEZİ: KONAKLI A New Winter Tourism Center in Turkey's Winter Tourism Corridor: Konaklı

TÜRKİYE NİN KIŞ TURİZMİ KORİDORUNDA YENİ BİR KIŞ TURİZM MERKEZİ: KONAKLI A New Winter Tourism Center in Turkey's Winter Tourism Corridor: Konaklı MARMARA COĞRAFYA DERGİSİ SAYI: 31, OCAK - 2015, S.345-365 İSTANBUL ISSN:1303-2429 E-ISSN 2147-7825 copyright 2015 http://www.marmaracografya.com TÜRKİYE NİN KIŞ TURİZMİ KORİDORUNDA YENİ BİR KIŞ TURİZM

Detaylı

DOĞAYI, KAYAĞI, KIŞI SEVENLER; PALANDÖKEN'DE YAŞANMAMIŞ BİR KIŞ KEYFİ SİZİ BEKLİYOR. İçindekiler 2-3 4-5 6-7 8-9 10-11 12-13 14-15 16-18

DOĞAYI, KAYAĞI, KIŞI SEVENLER; PALANDÖKEN'DE YAŞANMAMIŞ BİR KIŞ KEYFİ SİZİ BEKLİYOR. İçindekiler 2-3 4-5 6-7 8-9 10-11 12-13 14-15 16-18 3 DOĞAYI, KAYAĞI, KIŞI SEVENLER; PALANDÖKEN'DE YAŞANMAMIŞ BİR KIŞ KEYFİ SİZİ BEKLİYOR. İçindekiler Erzurum da Kış Turizmi Palandöken Kayak Merkezi Konaklı Kayak Merkezi Kandilli Kayak Merkezi Atlama Kuleleri

Detaylı

SARIKAMIŞ IN KIŞ SPORLARI TURİZMİ POTANSİYELİ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ

SARIKAMIŞ IN KIŞ SPORLARI TURİZMİ POTANSİYELİ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi Yıl: 2007/2, Sayı: 6 Journal of Suleyman Demirel University Institue of Social Sciences Year: 2007/2, Number: 6 SARIKAMIŞ IN KIŞ SPORLARI

Detaylı

Kış Sporları Turizmi Kayak Turistlerinin Kış Turizm Merkezlerini Algı ve Değerlendirmelerine Ait Bir Araştırma (Palandöken de Bir Uygulama)

Kış Sporları Turizmi Kayak Turistlerinin Kış Turizm Merkezlerini Algı ve Değerlendirmelerine Ait Bir Araştırma (Palandöken de Bir Uygulama) Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi 2013 17 (2): 293-324 Kış Sporları Turizmi Kayak Turistlerinin Kış Turizm Merkezlerini Algı ve Değerlendirmelerine Ait Bir Araştırma (Palandöken de

Detaylı

Ilgaz Dağı Milli Parkı nın Rekreasyonel Olanakları

Ilgaz Dağı Milli Parkı nın Rekreasyonel Olanakları I. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi: 611-628, 12 15 Nisan 2012, Kemer, Antalya, Bütün hakları saklıdır ISBN: 978-605-5437-79-4 Ilgaz Dağı Milli Parkı nın Rekreasyonel Olanakları Sevgi ÖZTÜRK T. C. Kastamonu

Detaylı

ANTALYA NIN ALTERNATİF TURİZM KAYNAKLARI, PLANLAMA YAKLAŞIMLARI VE ÖNERİLER

ANTALYA NIN ALTERNATİF TURİZM KAYNAKLARI, PLANLAMA YAKLAŞIMLARI VE ÖNERİLER ANTALYA NIN ALTERNATİF TURİZM KAYNAKLARI, PLANLAMA ANTALYA NIN ALTERNATİF TURİZM KAYNAKLARI, PLANLAMA YAKLAŞIMLARI VE ÖNERİLER ÖZET Antalya ilinde turizmin gelişimine destek vermek üzere özellikle son

Detaylı

Finansal Fizibilite Raporu

Finansal Fizibilite Raporu 1. BÖLÜM: YÖNETİCİ ÖZETİ 1 Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Erzurum Konaklı Bölgesi nde Yapılması Planlanan Yatırımlar Konusunda Finansal Fizibilite Raporu Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Erzurum Konaklı

Detaylı

TÜRKİYE TURİZM PİYASALARI 2010-(Balıkesir)

TÜRKİYE TURİZM PİYASALARI 2010-(Balıkesir) TÜRKİYE TURİZM PİYASALARI 2010-(Balıkesir) Gayrimenkul değerlemesi ve gayrimenkul danışmanlığı hizmeti vermekte olan İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. nin Haziran-2011 de yayınladığı raporun

Detaylı

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU Eylül, 2012 ÖNSÖZ Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Antalya, Isparta ve Burdur illerinin ekonomik kalkınmasını sağlamak amacıyla kurulmuş

Detaylı

West Blocks Hayattan Keyif Alanlar Ça r yor... Avrupa yakasının en hızlı geliflen bölgesinde, hem flehir yaflam n n tüm canl l n bar nd ran, hem de

West Blocks Hayattan Keyif Alanlar Ça r yor... Avrupa yakasının en hızlı geliflen bölgesinde, hem flehir yaflam n n tüm canl l n bar nd ran, hem de West Blocks Hayattan Keyif Alanlar Ça r yor... Avrupa yakasının en hızlı geliflen bölgesinde, hem flehir yaflam n n tüm canl l n bar nd ran, hem de hep özlemini çekti iniz yal nl k ve huzuru, eflsiz deniz

Detaylı

Erzurum Termal Turizm Potansiyeli

Erzurum Termal Turizm Potansiyeli KUZEYDO U ANADOLU KALKINMA AJANSI Erzurum Termal Turizm Potansiyeli Turizm Raporlar No: 3 Süleyman TOY Selim ÇATAKÇI Emine Bilgen EYM RL Murat KARAPINAR Erzurum 2010 Her hakk sakl d r. TE EKKÜR Bu çal

Detaylı

IĞDIR DA YATIRIM YAPMAK İÇİN 10 NEDEN

IĞDIR DA YATIRIM YAPMAK İÇİN 10 NEDEN ARALIK 2012 1) Stratejik Konum Türkiye de güneşin doğduğu ilk yer ve Doğu Anadolu nun Çukurovası olan Iğdır, Türkiye nin 3 ülke ile sınırı bulunan tek ilidir. Bu ülkeler Ermenistan, Nahçıvan (Azerbaycan)

Detaylı

Viverde Hotel Loryma, Doğa İle Dost Bir Tatil www.loryma.com

Viverde Hotel Loryma, Doğa İle Dost Bir Tatil www.loryma.com Viverde Hotel Loryma, Doğa İle Dost Bir Tatil www.loryma.com Güney Ege nin büyüleyici doğası ile yeniden tanışın Viverde Hotel Loryma Marmaris körfezi içinde Turunç koyu Geocaching parkurumuzun açısından

Detaylı

WE ANTALYA SPORT SHOW 2015 ORGANİZATÖRÜ

WE ANTALYA SPORT SHOW 2015 ORGANİZATÖRÜ SUNUM DOSYASI WE ANTALYA SPORT SHOW 2015 ORGANİZATÖRÜ TENİS AKADEMİ İNŞ PEYZAJ. ORG. OTELCİLİK TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ; We Antalya Sport Show resmi organizatörüdür. Tenis Akademi 2004 yılında kurulan

Detaylı

ĐKLĐM DEĞĐŞĐKLĐĞĐNĐN KIŞ TURĐZMĐNE ETKĐLERĐ

ĐKLĐM DEĞĐŞĐKLĐĞĐNĐN KIŞ TURĐZMĐNE ETKĐLERĐ ĐKLĐM DEĞĐŞĐKLĐĞĐNĐN KIŞ TURĐZMĐNE ETKĐLERĐ Özgür ZEYDAN 1, Burhan SEVĐM 2 1 Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Enformatik Bölümü, Zonguldak ozgurzeydan@yahoo.com 2 Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Devrek

Detaylı

UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET A.Ş ANTALYA İLİ, ALANYA İLÇESİ, KARGICAK KÖYÜ, 192 ADA 14 PARSEL UTOPİA WORLD HOTEL DEĞERLEME RAPORU

UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET A.Ş ANTALYA İLİ, ALANYA İLÇESİ, KARGICAK KÖYÜ, 192 ADA 14 PARSEL UTOPİA WORLD HOTEL DEĞERLEME RAPORU UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET A.Ş ANTALYA İLİ, ALANYA İLÇESİ, KARGICAK KÖYÜ, 192 ADA 14 PARSEL UTOPİA WORLD HOTEL DEĞERLEME RAPORU MAYIS-2011 400/043 HARMONİ GAYRİMENKUL DEĞERLEME. ISO 9001

Detaylı

SPOR YÖNETİMİ VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DERGİSİ ISSN: 1306-4371 CİLT:8 SAYI:2 2013 (ELEKTRONİK DERGİ)

SPOR YÖNETİMİ VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DERGİSİ ISSN: 1306-4371 CİLT:8 SAYI:2 2013 (ELEKTRONİK DERGİ) TABİAT PARKLARININ SPORTİF REKREASYON POTANSİYELİ MODELLEMESİ (BALLIKAYALAR TABİAT PARKI ÖRNEĞİ) ¹Sakarya Üniversitesi, BESYO, fcalik@sakarya.edu.tr ² Rekreasyon Uzmanı ³Dumlupınar Üniversitesi, BESYO

Detaylı

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz EKOTURİZM SEKTÖR RAPORU

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz EKOTURİZM SEKTÖR RAPORU Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz EKOTURİZM SEKTÖR RAPORU Eylül, 2012 ÖNSÖZ Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Isparta ve Burdur illerinin ekonomik kalkınmasını sağlamak amacıyla kurulmuş bir

Detaylı

KÜNYE. DEĞİŞKEN YIL BİRİM KARABURUN: VERİ/AÇIKLAMA Yüzölçümü 2006 km 2 415. kişi 15.924

KÜNYE. DEĞİŞKEN YIL BİRİM KARABURUN: VERİ/AÇIKLAMA Yüzölçümü 2006 km 2 415. kişi 15.924 484 KÜNYE DEĞİŞKEN YIL BİRİM KARABURUN: VERİ/AÇIKLAMA Yüzölçümü 2006 km 2 415 Nüfusu Nüfus yoğunluğu 2006 (Projeksiyon) 2006 (Projeksiyon) kişi 15.924 kişi/ km 2 Kentleşme oranı 2006 yüzde 20 Rakımı 2006

Detaylı

Turizm Sektöründe Yatırım Fırsatı

Turizm Sektöründe Yatırım Fırsatı Turizm Sektöründe Yatırım Fırsatı Temmuz 2014 Özel ve gizli 1 Önemli Açıklama İşbu özet bilgi dökümanı Hissedarlar tarafından münhasır danışman olarak görevlendirilmiş Garanti Yatırım Menkul Kıymetler

Detaylı

Eğitim ve Yaşam Rehberi

Eğitim ve Yaşam Rehberi Eğitim ve Yaşam Rehberi İçindekiler 04 05 08 09 11 13 14 16 17 20 21 24 Rektörün Mesajı Misyonumuz & Vizyonumuz Neden Sakarya Üniversitesi Akademik Birimler Değişim Programları Beslenme Banka ve Postane

Detaylı

ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ANTALYA İLİ SERİK İLÇESİ'NDE YER ALAN 480 PARSEL ÜZERİNDEKİ ELA QUALİTY RESORT HOTEL TESİSİ (Daimi ve müstakil üst hakkı) GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU 1 OZGY-1410005-REV

Detaylı

4ANTALYA KIBRIS. İşinizi NET leştirmeniz için, 500 bin yatak kapasitesi, 11 milyon ziyaretçi... YURTDIŞI 20GENEL YURTİÇİ

4ANTALYA KIBRIS. İşinizi NET leştirmeniz için, 500 bin yatak kapasitesi, 11 milyon ziyaretçi... YURTDIŞI 20GENEL YURTİÇİ Firmanızın yurtiçi ve yurtdışındaki tüm toplantılarında; seyahat hediyeli satış kampanyalarında; müşterileriniz, çalışanlarınız veya iş ortaklarınız için planladığınız teşvik / motivasyon gezilerinde,

Detaylı

ALANYA ALANYA. Dünden Bugüne Antalya

ALANYA ALANYA. Dünden Bugüne Antalya A L T I N C I ALANYA ALANYA 254 A L A N Y A 255 3. ALANYA* 1. Tarihçesi A L T I N C I Alanya nın iskânı tarih öncesinden başlar. Yerli halk ile Truva savaşından kaçanlar kaynaşarak yöre halkını oluşturmuştur.

Detaylı

SAMSUN İLİ TARIMSAL YATIRIMCI REHBERİ

SAMSUN İLİ TARIMSAL YATIRIMCI REHBERİ SAMSUN İLİ TARIMSAL YATIRIMCI REHBERİ Burhan HEKİMOĞLU Dr. Ali KORKMAZ Ziraat Mühendisi Strateji Geliştirme Birimi Samsun / Kasım 2012 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Önsöz 3 1. Giriş 4 2-Samsun İlinin Genel Durumu

Detaylı

Setur Selected Hotels. www.setur.com.tr

Setur Selected Hotels. www.setur.com.tr Setur Selected Hotels www.setur.com.tr Setur un Ayrıcalıklar Dünyasına Hoşgeldiniz De erli Dostlar m z, Ülkemizin cennet bölgelerinden özenle seçti imiz tesislerin yer ald Selected Hotels broflürümüzü,

Detaylı

2015 ULUSLARARASI YAZ OKULLARI YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

2015 ULUSLARARASI YAZ OKULLARI YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI 2015 ULUSLARARASI YAZ OKULLARI YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI MERAK 2-4 süre ile devam eden, 12-19 yaş grubuna yönelik, Öğrencinin yabancı dilini geliştirmesi, pratik kazanması, farklı kültürleri tanıması

Detaylı

GENEL B LG LER MALTA ÜLKE BÜLTEN

GENEL B LG LER MALTA ÜLKE BÜLTEN GENEL B LG LER MALTA ÜLKE BÜLTEN 2008 çindekiler S YAS GÖRÜNÜM... 3 MALTA EKONOM S... 3 MAKROEKONOM K PERFORMANS... 4 AVRUPA B RL LE EKONOM K L fik LER... 4 BAfiL CA SEKTÖRLER... 5 Turizm... 5 nflaat...

Detaylı

BODRUM. Her koyunda sakl bir cennet Her köflesinde mandalina kokular Bembeyaz evler, begonviller, Halikarnas ve Ege nin ma rur k z Bodrum

BODRUM. Her koyunda sakl bir cennet Her köflesinde mandalina kokular Bembeyaz evler, begonviller, Halikarnas ve Ege nin ma rur k z Bodrum BODRUM 9/18/08 8:10 AM Page 1 BODRUM Her koyunda sakl bir cennet Her köflesinde mandalina kokular Bembeyaz evler, begonviller, Halikarnas ve Ege nin ma rur k z Bodrum Ad na flark lar yap lmas, flairlere,

Detaylı