Hazırlayan. Grafik Tasarım. Baskı Arşiv. : Web. :

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hazırlayan. Grafik Tasarım. Baskı Arşiv. : strateji@kocaeli.bel.tr Web. : www.kocaeli.bel.tr"

Transkript

1

2 Hazırlayan Grafik Tasarım Baskı Arşiv : Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Stratejik Yönetim Şube Müdürlüğü : İlke Ajans : Şan Ofset : Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tel : Faks : Web :

3 Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

4 Bireylerin ve kurumların oluşturduğu sinerji Türkiye nin gücüne güç katacaktır. ABDULLAH GÜL CUMHURBAŞKANI

5 Başarımızın tamamı aslında milletimizin başarısıdır. RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞBAKAN

6 Hedefimiz; modern ve model Kocaeli yi kurmak. Başaracağımızdan eminiz, zira kurumlara da insanlara da çalıştığının karşılığı var. Çalışıyoruz... Ve çalışınca oluyor.

7 Başkandan Saygıdeğer Meclis Üyeleri ve Değerli Kocaelililer; Stratejik planda belirtilen amaç ve hedefleri göz önünde bulundurarak yaptığımız çalışmalara ait 2010 Faaliyet Raporu nu incelemektesiniz. Raporumuz misyonumuzu, vizyonumuzu, yönetim ve işleyişimizi, gelir ve giderlerimizi, amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda yakaladığımız başarıları içermektedir. Amacımız Kocaeli ni ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çok daha iyi bir seviyeye getirmek, halkımıza yerinde ve zamanında hizmet sunarak ihtiyaçları karşılamaktır. Bunun için gerekli şartları sağlamak, korumak ve geliştirmek bizim birincil görevimizdir. Raporumuzda da göreceğiniz gibi, faaliyetlerimiz bu görevi başarıyla yerine getirdiğimizin bir göstergesidir. Bu başarıda katkısı bulunan tüm çalışanlarımız teşekkür ve övgüyü hak ediyor. Ayrıca çalışmalarımız sırasında sabır, destek ve güvenleriyle yanımızda olan tüm Kocaelililere de müteşekkiriz. Birlikte, el ele, omuz omuza veriyoruz; gösterilen emek ve mücadele sonucunda şehrimiz her geçen gün daha güzel, daha yaşanır ve daha modern bir kent olma yolunda ilerliyor. Sadece halkımız için değil, aynı zamanda ziyarete gelen konuklarımız için de daha cazip bir şehir olmanın gururunu yaşıyoruz. Gerek ülkemizde, gerekse dünyada hayranlıkla bahsedilen, başarılarıyla anılan ve izlenen bir Kocaeli nin hayalini kuruyor, bu hayali gerçekleştirmek için durmadan çalışıyor ve gerçekleştiğini gördükçe de daha fazlasını, daha iyisini yapabilmek için şevk kazanıyoruz. Hizmetlerimiz, Kocaeli ne olan sevgimizin en önemli ve en güzel ifadesidir. Faaliyet raporumuz bu ifadenin en somut hali olarak değerlendirmenize sunulmuştur. Sizlerden aldığımız güç ve enerjiyle gelecekte de çalışmalarımıza devam edeceğiz, başarılarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Şehrimizin saygın tarihini gururla bugünlere taşırken, parlak bir gelecek için de yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Sizlerle paylaştığımız mutluluk ve gururu başarılarla taçlandırarak çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. Çünkü çalışınca oluyor. İBRAHİM KARAOSMANOĞLU KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

8

9 İçindekiler I. GENEL BİLGİLER Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi ve Encümeni...12 A. Vizyon ve Misyon...16 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar...17 C. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ne İlişkin Bilgiler Fiziki Yapı Teşkilat Yapısı Bilgi ve Teknolojik Kaynaklar İnsan Kaynakları Sunulan Hizmetler Yönetim ve İç Kontrol Sistemi...34 II. AMAÇ VE HEDEFLER A. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi nin Amaç ve Hedefleri...38 B. Temel Politikalar ve Öncelikler...42 III. A. Mali Bilgiler Bütçe Uygulama Sonuçları Temel Mali Tablolara İlişkin Açıklamalar Mali Denetim Sonuçları...56 B. Performans Bilgileri Faaliyet ve Proje Bilgileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Birimleri Özel Kalem Müdürlüğü I.Hukuk Müşavirliği Teftiş Kurulu Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Fen İşleri Dairesi Başkanlığı İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Ulaşım Dairesi Başkanlığı Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı Zabıta Dairesi Başkanlığı Bağlı Kuruluş ve İştirakler İSU Genel Müdürlüğü İzaydaş A.Ş Altınnal A.Ş Antikkapı A.Ş Kent Konut A.Ş Belde A.Ş Kocaeli Kent Sigorta Aracılık Hiz. Ltd. Şti Performans Sonuçları Tablosu ve Perfomans Sonuçlarının Değerlendirilmesi IV. KURUMSAL KABİLİYET VE KAPASİTENİN DEĞERLENDİRİLMESİ Değerlendirme Öneri ve Tedbirler Ekler...366

10 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU <<

11 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU genel bilgiler

12 12 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 FAALİYET RAPORU GENEL BİLGİLER Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Dönemi Meclis Üyeleri Meclis Başkanlık Divanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu nun 12. maddesi gereği Kocaeli Belediyesi nin karar organıdır sayılı kanunda gösterilen esas ve usullere göre seçilen üyelerden oluşur. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanlarıyla birlikte toplam 74 meclis üyesi mevcuttur. Belediye başkanları dahil ilçe belediyelerinden gelen üye sayıları: İzmit: 8, Gebze: 8, Gölcük: 7, Darıca: 7, Körfez: 7, Derince: 7, Kartepe: 6, Çayırova: 6, Başiskele: 6, Karamürsel: 4, Dilovası: 4, Kandıra: 3. Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi, her ayın ikinci haftası önceden meclis tarafından belirlenen günde mutat toplantı yerinde toplanır. (5216 sayılı kanun,13. madde). Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi kararları, 5216 sayılı kanunun 14. maddesi gereği kesinleştiği tarihten itibaren en geç yedi gün içinde yürürlüğe girmek üzere Kocaeli Valiliği ne gönderilir. Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı kanunun 15.maddesine göre çeşitli ihtisas komisyonları kurmuştur. Meclis üyelerimizin tamamı çeşitli komisyonlarda görev yapmakta olup ilgili komisyonlar: İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Ulaşım Komisyonu, Hukuk Komisyonu, Türlü İşler Komisyonu dur yılında 14 toplantı yapılmış olup, 710 adet karar alınmıştır.

13 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 FAALİYET RAPORU 13 GENEL BİLGİLER Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi İhtisas Komisyonları Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU İlyas ŞEKER AK PARTİ Mehmet Zekeriya ÖZAK AK PARTİ Coşkun ÇABUKEL AK PARTİ Mustafa İLTEKİN AK PARTİ Yunus TEKİN AK PARTİ Mustafa TAŞKAN AK PARTİ Selattin KABADAYIOĞLU AK PARTİ Ali HAYMANALI CHP PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU Okşin BEÇET AK PARTİ Pınar NAAK CHP Tacettin AKYOL AK PARTİ Erdoğan GÜNAY AK PARTİ Bülent KOÇAK AK PARTİ İsmail BARAN AK PARTİ Mustafa ŞAHİNTÜRK AK PARTİ Zeynel SARIKAYA CHP HUKUK KOMİSYONU Resul TAT AK PARTİ İsmail KESKİN AK PARTİ Mehmet ŞENDOĞAN AK PARTİ Zafer ARAT AK PARTİ Ali KOCABIÇAK AK PARTİ Fahri ÖRENGÜL CHP Ali HAYMANALI CHP Ragıp YÜRÜK SAADET PARTİSİ ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU Hikmet TUNÇAY AK PARTİ Olcay ULUS AK PARTİ Kemal KOTAN AK PARTİ Kerim BÜYÜKGÖZ AK PARTİ Ahmet PEHLİVAN AK PARTİ Yaşar SÖNMEZ CHP Engin ÇAKMAK BAĞIMSIZ Şefik KARAASLAN SAADET PARTİSİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU Oya TUNÇEL AK PARTİ Levent DEĞİRMENCİ AK PARTİ Selçuk AVCI AK PARTİ Mustafa Rüştü UYGUR AK PARTİ Seyfettin AĞTAŞ AK PARTİ Süleyman TANYILDIZ CHP Süleyman KARAMAN CHP İbrahim İLHAN SAADET PARTİSİ ULAŞIM KOMİSYONU Metin TORUNOĞULLARI AK PARTİ Adnan BALCI AK PARTİ Faik ÇAKIROĞLU AK PARTİ Muammer BİNER AK PARTİ Satı Mehmet KÜLTE AK PARTİ Mahacır DAŞDEMİR AK PARTİ Fahrettin BÜYÜKOĞLU CHP Mehmet Ali KAPLAN CHP TÜRLÜ İŞLER KOMİSYONU Faruk DENLİ AK PARTİ Nilgün YILDIRIM AK PARTİ Mehmet OLGUN AK PARTİ Yusuf TURAN AK PARTİ Bülent ÇORAPSIZ AK PARTİ Adnan UYSAL CHP Ömer ÖZTÜRK SAADET PARTİSİ Recep ÖZBAKIR DP İhtisas Komisyonları; meclis tarafından kendisine havale edilen konuları, meclis toplantısını takiben 5 iş günü (İmar Komisyonu için 10 iş günü) içinde görüşerek hazırladığı raporları bir sonraki toplantıda meclise sunar.

14 14 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 FAALİYET RAPORU GENEL BİLGİLER Kocaeli Büyükşehir Belediye Encümeni 2010 Yılı Encümen Üyeleri 2010 YILI ENCÜMEN ÜYELERİ: 1- İbrahim KARAOSMANOĞLU / Büyükşehir Belediye Başkanı 2- Ersin YAZICI / Genel Sekreter 3- Hüseyin BÜLBÜL / Üye ( Kartepe) 4- Şener SÖĞÜT / Üye ( Körfez ) 5- Hamdi YEŞİLKAYA / Üye (Çayırova) 6- Şaban SARIGÜLLE / Üye ( İzmit) 7- Ahmet KARAASLAN / Üye (Başiskele) 8- Seyit Battal BULDUK / Mali Hizmetler Dairesi Başkan V. 9- Taha Erdinç BÜLBÜL / I. Hukuk Müşaviri 10-Osman AYVAZOĞLU / İnsan Kaynakları ve Eğt. Dairesi Başkanı 11-Sadettin ÖZALAY / Zabıta Dairesi Başkanı 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu nun 16. maddesi gereğince; Büyükşehir Belediye Encümeni, belediye başkanının başkanlığında, belediye meclisinin kendi üyeleri arasından bir yıl için gizli oyla seçeceği beş üye ile biri genel sekreter, biri malî hizmetler birim amiri olmak üzere belediye başkanının her yıl birim amirleri arasından seçeceği beş üyeden oluşur. Ayrıca Belediye Encümeni 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu uyarınca ihale komisyonu olarak görev yapar. Oyların eşitliği durumunda başkanın bulunduğu taraf çoğunluk sayılır. Çekimser oy kullanılamaz. Encümen gündemi belediye başkanı tarafından hazırlanır. Belediye başkanı tarafından havale edilmeyen konular encümende görüşülemez. Kocaeli Büyükşehir Belediye Encümeni, her hafta Çarşamba günü saat 15:00 de toplanmaktadır. Encümene havale edilen konular bir hafta içinde görüşülerek karara bağlanır. Alınan kararlar başkan ve toplantıya katılan üyeler tarafından imzalanır. Karara muhalif kalanlar gerekçelerini kararın altında açıklamak zorundadır yılında 48 toplantı yapılmış olup 3326 encümen kararı ve 88 ihale kararı alınmıştır.

15 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 FAALİYET RAPORU 15 GENEL BİLGİLER 5393 sayılı Belediye Kanunu nun 34. maddesine göre encümenin görev ve yetkileri: a) Stratejik plan ve yıllık çalışma programı ile bütçe ve kesin hesabı inceleyip belediye meclisine görüş bildirmek. b) Yıllık çalışma programına alınan işlerle ilgili kamulaştırma kararlarını almak ve uygulamak. c) Öngörülmeyen giderler ödeneğinin harcama yerlerini belirlemek. d) Bütçede fonksiyonel sınıflandırmanın ikinci düzeyleri arasında aktarma yapmak. e) Kanunlarda öngörülen cezaları vermek. f) Vergi, resim ve harçlar dışında kalan dava konusu olan belediye uyuşmazlıklarının anlaşma ile tasfiyesine karar vermek. g) Taşınmaz mal satımına, trampasına ve tahsisine ilişkin meclis kararlarını uygulamak; süresi üç yılı geçmemek üzere kiralanmasına karar vermek. h) Umuma açık yerlerin açılış ve kapanış saatlerini belirlemek. i) Diğer kanunlarda belediye encümenine verilen görevleri yerine getirmek. Büyükşehir Belediye Encümeni belediyemizin memur personeli hakkında Yüksek Disiplin Kurulu olarak görev yapmaktadır. Encümenin almış olduğu karar ancak ilgili idare mahkemesinin kararı ile bozulabilir. Ceza hükmü içeren yasalarda, ceza verme yetkisinin belediyeye ait olduğunun belirtilmesi halinde (5393 sayılı kanunun 34/e maddesi uyarınca) bu yetki belediye encümeni tarafından kullanılır yılında Belediye Encümeninin çalışmaları: Toplantı Sayısı : 48 Encümen Karar Sayısı: 3326 İhale Karar Sayısı : 88

16 16 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 FAALİYET RAPORU GENEL BİLGİLER I- GENEL BİLGİLER tarih ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu hükümleri gereği gerçekleştirilen yeniden yapılanma sürecinde yeni bir yönetim anlayışı ortaya çıkmıştır. Stratejik Yönetim araçlarının kullanıldığı bu süreçte belediyemiz Stratejik Planı nı ve bu planın üçüncü yılına ait uygulamayı ifade eden 2009 Mali Yılı Performans Programı nı hazırlamış ve uygulamasına başlamıştır. Bu çerçevede yeni bir düzenleme de belediyelerin hazırlayacağı faaliyet raporlarının içeriğine yöneliktir tarih ve sayılı Kamu İdarelerince Hazırlanacak Faaliyet Raporları Hakkında Yönetmelik in 1. maddesinde Bu yönetmelik, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler, sosyal güvenlik kurumları ile mahalli idarelerin faaliyet raporlarının hazırlanması, ilgili idarelere verilmesi, kamuoyuna açıklanması ve bu işlemlere ilişkin süreler ile usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanmıştır. Yine aynı yönetmeliğin Ek-1 inde belirtilen Birim ve idare raporlarının şekli, başlığı altında verilen içeriğe uygun hazırlanmalıdır. denilmektedir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi nin 2010 Yılı Faaliyet Raporu, bahse konu yönetmeliğin ilgili hükümlerinde belirtilen şekil ve esaslara uygun hazırlanmıştır. A Vizyon ve Misyon Vizyonumuz Kocaeli yi, yaşam kalitesiyle imrenilecek, yaşamaktan mutluluk ve gelecek nesillere devretmekten gurur duyulacak, dünyaca tanınan bir körfez şehrine dönüştüren, model bir belediye olmaktır. Misyonumuz Katılımcı bir yönetim anlayışıyla, adaletten, verimlilikten ve yaşam kalitesinden ödün vermeden, insanımızı, çevremizi ve toplumsal değerlerimizi ekonomik zenginlikle buluşturan hizmetleri sunmaktır.

17 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 FAALİYET RAPORU 17 GENEL BİLGİLER B Yetki, Görev ve Sorumluluklar Büyükşehir belediyesinin görev, yetki ve sorumlulukları şunlardır: İlçe ve ilk kademe belediyelerinin görüşlerini alarak büyükşehir belediyesinin stratejik planını, yıllık hedeflerini, yatırım programlarını ve bunlara uygun olarak bütçesini hazırlamak. Çevre düzeni planına uygun olmak kaydıyla, büyükşehir belediye ve mücavir alan sınırları içinde 1/5.000 ile 1/ arasındaki her ölçekte nazım imar planını yapmak, yaptırmak ve onaylayarak uygulamak; büyükşehir içindeki belediyelerin nazım plana uygun olarak hazırlayacakları uygulama imar planlarını, bu planlarda yapılacak değişiklikleri, parselasyon planlarını ve imar ıslah planlarını aynen veya değiştirerek onaylamak ve uygulanmasını denetlemek; nazım imar planının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde uygulama imar planlarını ve parselasyon planlarını yapmayan ilçe ve ilk kademe belediyelerinin uygulama imar planlarını ve parselasyon planlarını yapmak veya yaptırmak. Kanunlarla büyükşehir belediyesine verilmiş görev ve hizmetlerin gerektirdiği proje, yapım, bakım ve onarım işleriyle ilgili her ölçekteki imar planlarını, parselasyon planlarını ve her türlü imar uygulamasını yapmak ve ruhsatlandırmak, tarihli ve 775 sayılı Gecekondu Kanunu nda belediyelere verilen yetkileri kullanmak. Büyükşehir belediyeleri bu yetkilerini, imar planlarına uygun olarak kullanmak ve ilgili belediyeye bildirmek zorundadır. Büyükşehir belediyeleri bu görevlerden uygun gördüklerini belediye meclisi kararı ile ilçe ve ilk kademe belediyelerine devredebilir, birlikte yapabilirler. Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan veya işletilen alanlardaki işyerlerine büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda bulunan alanlarda işletilecek yerlere ruhsat vermek ve denetlemek. Belediye; düzenli kentleşmeyi sağlamak, beldenin konut, sanayi ve ticaret alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla belediye ve mücavir alan sınırları içinde, özel kanunlarına göre korunması gerekli yerler ile tarım arazileri hariç imarlı ve alt yapılı arsalar üretmek; konut, toplu konut yapmak, satmak, kiralamak ve bu amaçlarla arazi satın almak, kamulaştırma yapmak, bu arsaları trampa etmek, bu konuda ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ve bankalarla iş birliği yapmak ve gerektiğinde onlarla ortak projeler gerçekleştirmek yetkisine sahiptir. Belediye, bu amaçla bütçesinden gerekli parayı ayırmak suretiyle işletme tesis edebilir. Arsalar hariç üretilen konut ve işyerlerinin satışı 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine tâbi değildir. O belediye ve mücavir alan sınırları içinde kendisine, eşine veya onsekiz yaşından küçük çocuklarına ait konutu olmayan dar gelirli kişiler ile afete maruz kalanlara, sanayi bölgelerinden nakledileceklere ve üyelerinin tamamı bu durumda olan kooperatiflere, bedeli 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu hükümlerine göre oluşturulan takdir komisyonu tarafından belirlenecek tutardan aşağı olmamak üzere arsa tahsisi yapılabilir. Durumları 775 sayılı Gecekondu Kanunu nun 25 inci maddesine uyan kimselere de bu maddeye göre arsa ve konut sağlanabilir. Bu fıkranın uygulama esasları, İçişleri Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından müştereken hazırlanacak çerçeve yönetmeliğe uygun olarak belediye meclisleri tarafından çıkarılacak bir yönetmelikle düzenlenir. Belediye, kentin gelişimine uygun olarak eskiyen kent kısımlarını yeniden inşa ve restore etmek; konut alanları, sanayi ve ticaret alanları, teknoloji parkları ve sosyal donatılar oluşturmak, deprem riskine karşı tedbirler almak veya kentin tarihî ve kültürel dokusunu korumak amacıyla kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri uygulayabilir. Kentsel dönüşüm ve gelişim projelerine konu olacak alanlar, meclis üye tam sayısının salt çoğunluğunun kararı ile ilan edilir. Kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanlarında yıkılarak yeniden yapılacak münferit yapılarda ilgili resim ve harçların dörtte biri alınır. Bir yerin kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edilebilmesi için; o yerin belediye veya mücavir alan sınırları içerisinde bulunması ve en az elli bin metrekare olması şarttır. Kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanlarında bulunan yapıların boşaltılması, yıkımı ve kamulaştırılmasında anlaşma yolu esastır. Kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında bulunan mülk sahipleri tarafından açılacak davalar, mahkemelerde öncelikle görüşülür ve karara bağlanır. Büyükşehir ulaşım ana planını yapmak veya yaptırmak ve uygulamak; ulaşım ve toplu taşıma hizmetlerini planlamak ve koordinasyonu sağlamak; kara, deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergahlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde

18 18 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 FAALİYET RAPORU GENEL BİLGİLER araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek; kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek. Büyükşehir belediyesinin yetki alanındaki meydan, bulvar, cadde ve ana yolları yapmak, yaptırmak, bakım ve onarımını sağlamak, kentsel tasarım projelerine uygun olarak bu yerlere cephesi bulunan yapılara ilişkin yükümlülükler koymak; ilan ve reklam asılacak yerleri ve bunların şekil ve ebadını belirlemek; meydan, bulvar, cadde, yol ve sokak ad ve numaraları ile bunlar üzerindeki binalara numara verilmesi işlerini gerçekleştirmek. Coğrafi ve kent bilgi sistemlerini kurmak. Sürdürülebilir kalkınma ilkesine uygun olarak çevrenin, tarım alanlarının ve su havzalarının korunmasını sağlamak; ağaçlandırma yapmak; gayrisıhhî işyerlerini, eğlence yerlerini, halk sağlığına ve çevreye etkisi olan diğer işyerlerini kentin belirli yerlerinde toplamak; inşaat malzemeleri, hurda depolama alanları ve satış yerlerini, hafriyat toprağı, moloz, kum ve çakıl depolama alanlarını, odun ve kömür satış ve depolama sahalarını belirlemek, bunların taşınmasında çevre kirliliğine meydan vermeyecek tedbirler almak; büyükşehir katı atık yönetim planını yapmak, yaptırmak; katı atıkların kaynakta toplanması ve aktarma istasyonuna kadar taşınması hariç katı atıkların ve hafriyatın yeniden değerlendirilmesi, depolanması ve bertaraf edilmesine ilişkin hizmetleri yerine getirmek, bu amaçla tesisler kurmak, kurdurmak, işletmek veya işlettirmek; sanayi ve tıbbi atıklara ilişkin hizmetleri yürütmek, bunun için gerekli tesisleri kurmak, kurdurmak, işletmek veya işlettirmek; deniz araçlarının atıklarını toplamak, toplatmak, arıtmak ve bununla ilgili gerekli düzenlemeleri yapmak. Gıda ile ilgili olanlar dahil birinci sınıf gayrisıhhi müesseseleri ruhsatlandırmak ve denetlemek, yiyecek ve içecek maddelerinin tahlillerini yapmak üzere laboratuvarlar kurmak ve işletmek. Büyükşehir belediyesinin yetkili olduğu veya işlettiği alanlarda zabıta hizmetlerini yerine getirmek. Yolcu ve yük terminalleri, kapalı ve açık otoparklar yapmak, yaptırmak, işletmek, işlettirmek veya ruhsat vermek. Büyükşehrin bütünlüğüne hizmet eden sosyal donatılar, bölge parkları, hayvanat bahçeleri, hayvan barınakları, kütüphane, müze, spor, dinlence, eğlence ve benzeri yerleri yapmak, yaptırmak, işletmek veya işlettirmek; gerektiğinde amatör spor kulüplerine malzeme vermek ve gerekli desteği sağlamak, amatör takımlar arasında spor müsabakaları düzenlemek, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan sporculara belediye meclis kararıyla ödül vermek. Gerektiğinde sağlık, eğitim ve kültür hizmetleri için bina ve tesisler yapmak, kamu kurum ve kuruluşlarına ait bu hizmetlerle ilgili bina ve tesislerin her türlü bakımını, onarımını yapmak ve gerekli malzeme desteğini sağlamak. Kültür ve tabiat varlıkları ile tarihi dokunun ve kent tarihi bakımından önem taşıyan mekanların ve işlevlerinin korunmasını sağlamak, bu amaçla bakım ve onarımını yapmak, korunması mümkün olmayanları aslına uygun olarak yeniden inşa etmek. Büyükşehir içindeki toplu taşıma hizmetlerini yürütmek ve bu amaçla gerekli tesisleri kurmak, kurdurmak, işletmek veya işlettirmek, büyükşehir sınırları içindeki kara ve denizde taksi ve servis araçları dahil toplu taşıma araçlarına ruhsat vermek. Su ve kanalizasyon hizmetlerini yürütmek, bunun için gerekli baraj ve diğer tesisleri kurmak, kurdurmak ve işletmek; derelerin ıslahını yapmak; kaynak suyu veya arıtma sonunda üretilen suları pazarlamak. Mezarlık alanlarını tespit etmek, mezarlıklar tesis etmek, işletmek, işlettirmek, defin ile ilgili hizmetleri yürütmek. Her çeşit toptancı hallerini ve mezbahaları yapmak, yaptırmak, işletmek veya işlettirmek, imar planında gösterilen yerlerde yapılacak olan özel hal ve mezbahaları ruhsatlandırmak ve denetlemek. İl düzeyinde yapılan planlara uygun olarak, doğal afetlerle ilgili planlamaları ve diğer hazırlıkları büyükşehir ölçeğinde yapmak; gerektiğinde diğer afet bölgelerine araç, gereç ve malzeme desteği vermek; itfaiye ve acil yardım hizmetlerini yürütmek; patlayıcı ve yanıcı madde üretim ve depolama yerlerini tespit etmek, konut, işyeri, eğlence yeri, fabrika ve sanayi kuruluşları ile kamu kuruluşlarını yangına ve diğer afetlere karşı alınacak önlemler yönünden denetlemek, bu konuda mevzuatın gerektirdiği izin ve ruhsatları vermek. Sağlık merkezleri, hastaneler, gezici sağlık üniteleri ile yetişkinler, yaşlılar, engelliler, kadınlar, gençler ve çocuklara yönelik her türlü sosyal ve kültürel hizmetleri yürütmek, geliştirmek ve bu amaçla sosyal tesisler kurmak, meslek ve beceri kazandırma kursları açmak, işletmek veya işlettirmek, bu hizmetleri yürütürken üniversiteler, yüksek okullar, meslek liseleri, kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği yapmak. Merkezi ısıtma sistemleri kurmak, kurdurmak, işletmek veya işlettirmek.

19 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 FAALİYET RAPORU 19 GENEL BİLGİLER Afet riski taşıyan veya can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturan binaları insandan tahliye etmek ve yıkmak. Büyükşehir belediyesi, ilçe ve ilk kademe belediyelerinin imar uygulamalarını denetlemeye yetkilidir. Denetim yetkisi, konu ile ilgili her türlü bilgi ve belgeyi istemeyi, incelemeyi ve gerektiğinde bunların örneklerini almayı içerir. Belde sakinlerinin mahallî müşterek nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her türlü faaliyet ve girişimde bulunmak. Kanunların belediyeye verdiği yetki çerçevesinde yönetmelik çıkarmak, belediye yasakları koymak ve uygulamak, kanunlarda belirtilen cezaları vermek. Gerçek ve tüzel kişilerin faaliyetleri ile ilgili olarak kanunlarda belirtilen izin veya ruhsatı vermek. Özel kanunları gereğince belediyeye ait vergi, resim, harç, katkı ve katılma paylarının tarh, tahakkuk ve tahsilini yapmak; vergi, resim ve harç dışındaki özel hukuk hükümlerine göre tahsili gereken doğal gaz, su, atık su ve hizmet karşılığı alacakların tahsilini yapmak veya yaptırmak Müktesep haklar saklı kalmak üzere; içme, kullanma ve endüstri suyu sağlamak; atık su ve yağmur suyunun uzaklaştırılmasını sağlamak; bunlar için gerekli tesisleri kurmak, kurdurmak, işletmek ve işlettirmek; kaynak sularını işletmek veya işlettirmek. Toplu taşıma yapmak; bu amaçla otobüs, deniz ve su ulaşım araçları, tünel, raylı sistem dâhil her türlü toplu taşıma sistemlerini kurmak, kurdurmak, işletmek ve işlettirmek. Katı atıkların toplanması, taşınması, ayrıştırılması, geri kazanımı, ortadan kaldırılması ve depolanması ile ilgili bütün hizmetleri yapmak ve yaptırmak. Mahalli müşterek nitelikteki hizmetlerin yerine getirilmesi amacıyla, belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde taşınmaz almak, kamulaştırmak, satmak, kiralamak veya kiraya vermek, trampa etmek, tahsis etmek, bunlar üzerinde sınırlı aynî hak tesis etmek. Borç almak, bağış kabul etmek. Toptancı ve perakendeci hâlleri, otobüs terminali, fuar alanı, mezbaha, ilgili mevzuata göre yat limanı ve iskele kurmak, kurdurmak, işletmek, işlettirmek veya bu yerlerin gerçek ve tüzel kişilerce açılmasına izin vermek. Vergi, resim ve harçlar dışında kalan dava konusu uyuşmazlıkların anlaşmayla tasfiyesine karar vermek. Birinci Sınıf Gayrisıhhî müesseseler ile umuma açık istirahat ve eğlence yerlerini ruhsatlandırmak ve denetlemek. Beldede ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi ve kayıt altına alınması amacıyla izinsiz satış yapan seyyar satıcıları faaliyetten men etmek, izinsiz satış yapan seyyar satıcıların faaliyetten men edilmesi sonucu, cezası ödenmeyerek iki gün içinde geri alınmayan gıda maddelerini gıda bankalarına, cezası ödenmeyerek otuz gün içinde geri alınmayan gıda dışı malları yoksullara vermek. Reklam panoları ve tanıtıcı tabelalar konusunda standartlar getirmek. Gayrisıhhî işyerlerini, eğlence yerlerini, halk sağlığına ve çevreye etkisi olan diğer işyerlerini kentin belirli yerlerinde toplamak; hafriyat toprağı ve moloz döküm alanlarını; sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) depolama sahalarını; inşaat malzemeleri, odun, kömür ve hurda depolama alanları ve satış yerlerini belirlemek; bu alan ve yerler ile taşımalarda çevre kirliliği oluşmaması için gereken tedbirleri almak. Kara, deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergahlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek; kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek. Belediye, belde sakinlerinin belediye hizmetleriyle ilgili görüş ve düşüncelerini tespit etmek amacıyla kamuoyu yoklaması ve araştırması yapabilir. Belediye mallarına karşı suç işleyenler devlet malına karşı suç işlemiş sayılır sayılı Devlet İhale Kanunu nun 75 inci maddesi hükümleri belediye taşınmazları hakkında da uygulanır. Belediyenin proje karşılığı borçlanma yoluyla elde ettiği gelirleri, şartlı bağışlar ve kamu hizmetlerinde fiilen kullanılan malları ile belediye tarafından tahsil edilen vergi, resim ve harç gelirleri haczedilemez.

20 20 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2010 FAALİYET RAPORU GENEL BİLGİLER C Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ne İlişkin Bilgiler 1. Fiziki Bilgiler Hizmet Binası: Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası, Gebze Büyükşehir Temsilcilik Binası, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı hizmet binaları ve Yenimahalle Otobüs İşletmesi, Köye Hizmet Şube Müdürlüğü Hizmet Binası, Gebze Sağlık Hizmetleri Birimi, Eğitim Kültür Dairesi Başkanlığı ve KO-MEK meslek edindirme kurslarına ait merkez ve ilçelerde beşi kiralık 8 ayrı yerde hizmet binası, İSU Genel Müdürlüğü Hizmet Binası, İZAYDAŞ Atık Yakma ve Depolama Tesisi ve SEKA Genel Müdürlüğü eski binasından oluşmaktadır. Eğitim/Kültür Merkezleri: Gebze, Süleyman Demirel, Leyla Atakan, İzmit Kadıköy, Kandıra Akçakoca, Kandıra (Özel idareden alınan), Bahçecik, Karşıyaka, Körfez Yarımca, Gölcük Şirinköy, Gölcük, Çayırova, Acısu, Değirmendere, Akçat, Bekirpaşa, Cumhuriyet, İhsaniye, Karamürsel Altınkemer, Köseköy, Kullar, Yalakdere, Sarımeşe, Uzunçiftlik, Mevlana Kültür Merkezleri, Doğu Kışla Bilgi Okuma Evi ile Bilim ve Teknoloji Kulübü. Spor Tesisleri: Buz Pateni, Orhan Mahallesi, Dilovası Şehit Nihat Karadaş, Gebze Metin Oktay, Darıca Nene Hatun, Değirmendere, Aydınkent, Gölcük Kavaklı ve Gözlementepe, Sanayi Mahallesi, Körfez Esentepe, Derbent, 42 Evler, İhsaniye, Kirazyıyalı Mustafa Özmet, Kuruçeşme, Şirinköy, Şirintepe, Turgut Mahallesi, Topçular, Yahya Kaptan, Yeşilova, Seka, Doğu Kışla Spor Tesisleri, 50. Yıl ve İshakçılar güreş salonları. Otobüs Terminalleri: İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali, Batı Terminali, Karamürsel, Gölcük, Kandıra ve Kırsal Terminal. Mezbaha : Gebze, Gölcük, Kandıra, Darıca, Karamürsel, Uzunçiftlik mezbahaları. Hal ve Soğuk Hava Tesisleri: İzmit Hal ve Soğuk Hava Deposu, Gebze Hal Binası, Ereğli Balık Hali. Fuar Merkezi: Uluslararası İnterteks ve Kocaeli Fuarı. Akaryakıt İstasyonları: Eski Gölcük Yolu üzeri (Antik Petrol) Oteller: Sekapark Otel ve Yüksel-İş Otel 5 yıldızlı (Yap-İşlet-Devret) Sağlık Hizmetleri: Diyaliz Merkezi, 100. Yıl Doğumevi, Bekirpaşa Otogar Sağlık ve Ambulans Merkezi. Kafe, Çay Bahçesi ve Lokantalar: Demokrasi Parkı kafe ve çay bahçesi, Sahil Marina çay bahçesi ve balık lokantaları, Naila ve Sekapark kafeleri. BELEDİYEMİZE AİT TAŞINMAZLARIN GRUPLANDIRILMASI PARSEL/ ALAN ADI BAĞIMSIZ ADETİ BÖLÜM SAYISI GÖLETLER 92 3 TERMİNAL ALANI 5 3 FUAR ALANI 14 2 İTFAİYE ALANI 2 2 SU DEPOSU ARITMA TESİSİ 5 2 SU İSHALE HATTI HAL ALANI 1 1 MEZARLIK MEZBAHA 15 5 PARK/YEŞİL ALAN YOL BELEDİYE HİZMET ALANI 6 6 KÜLTÜR MERKEZİ ALANI DAİRE İŞYERİ İSKELE 1 1 HASTANE/SAĞLIK OCAĞI 6 6 OLİMPİK BUZ PATENİ 1 1 AKARYAKIT İSTASYONU 2 2 SPOR ALANI TİCARET ALANI 9 9 KENTSEL PARK 45 1 TARİHİ VARLIKLAR ARKEOLOJİK SİT ALANI OTOPARK 9 3 TAHSİSLER PAZAR ALANI 2 2 KATLI OTOPARK 56 1 LOKANTA 2 2 KONUT ALANI KARAKOL 2 2 KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI İZAYDAŞ/ KORUMA ALANI 239 1

DOĞUŞTAN MARKA ŞEHİR 2011 MALİ YILI FAALİYET RAPORU

DOĞUŞTAN MARKA ŞEHİR 2011 MALİ YILI FAALİYET RAPORU DOĞUŞTAN MARKA ŞEHİR 2011 MALİ YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No Üst Yönetici Sunuşu 1 1- GENEL BİLGİLER A- Misyon, Vizyon ve Temel Değerler 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar 3 9 C- İdareye İlişkin

Detaylı

idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu

idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu mamak belediyesi 2 idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu 3 mamak belediyesi 4 idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu 5 mamak belediyesi 6 idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu 7 mamak

Detaylı

BAŞKAN SUNUŞU İÇİNDEKİLER

BAŞKAN SUNUŞU İÇİNDEKİLER BAŞKAN SUNUŞU İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER 1 A- Misyon ve Vizyon 3 B- Yetki,Görev ve Sorumluluklar 5 C- İdareye İlişkin Bilgiler 10 1- Fiziksel Yapı 10 2- Örgüt Yapısı 15 3- Bilgi ve Teknolojik Kaynaklar

Detaylı

İdare Faaliyet Raporu

İdare Faaliyet Raporu 201 İdare Faaliyet Raporu 1 Mali Hizmetler Müdürlüğü Mart 2012 İÇİNDEKİLER Üst Yönetici Sunuşu I- Genel Bilgiler... 7 A- Misyon ve Vizyon... 8 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 9 C- İdareye İlişkin

Detaylı

Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim,

Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim, 2 Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim, Bergama Belediyesi olarak amacımız daima halkımızın huzur ve mutluluğunu gözeterek önceliği insana ve çevreye veren yönetim anlayışımızla,

Detaylı

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2014 ...bu ulusa ve ülkeye hizmet bitmeyecektir. EKREM İMAMOĞLU Beylikdüzü Belediye Başkanı Beylikdüzü Belediyesi Faaliyet Raporu 2014 İçindekiler I- Genel Bilgiler

Detaylı

Çanakkale Belediyesi 2014 Yılı Faaliyet Raporu

Çanakkale Belediyesi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Çanakkale Belediyesi 2014 Yılı Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar C- İdareye İlişkin Bilgiler 1- Fiziksel Yapı 2- Örgüt Yapısı 3- Bilgi ve

Detaylı

2011 YILI FAALİYET RAPORU

2011 YILI FAALİYET RAPORU 2011 YILI FAALİYET RAPORU 1 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU...7 I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon...8 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar...8 C- İdareye İlişkin Bilgiler...11 1- Fiziksel Yapı...11

Detaylı

KARS BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

KARS BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU KARS BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Adres: Yusufpaşa Mahallesi Karadağ Caddesi Kars Belediye Binası No:19 KARS İletişim Bilgileri: Telefon: 0474 223 21 50-54 Fax: 0474 223 21 55 Web: www.kars.bel.tr

Detaylı

2015 MALİ YILI İDARE PERFORMANS PROGRAMI

2015 MALİ YILI İDARE PERFORMANS PROGRAMI 2015 MALİ YILI İDARE PERFORMANS PROGRAMI 2015 MALİ YILI İDARE PERFORMANS PROGRAMI MALİ HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI Adres Telefon Faks E-posta Web Ordu Büyükşehir Belediyesi Durugöl Mah. Atatürk Bulvarı

Detaylı

Amaç, Kapsam ve Tanımlar. Amaç

Amaç, Kapsam ve Tanımlar. Amaç BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KANUNU (1) Kanun Numarası: 5216 Kabul Tarihi: 10.7.2004 Yayımlandığı R.Gazete: Tarih: 23.7.2004 Sayı: 25531 BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu Kanunun amacı, büyükşehir

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU Mustafa Kemal ATATÜRK Aziz KOCAOĞLU İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin SELVİTOPU Harita ve Kadastro Müh. Karabağlar Belediye Başkanı 2014 YILI MECLİS İHTİSAS KOMİSYONLARI

Detaylı

T.C. MERAM BELEDİYESİ

T.C. MERAM BELEDİYESİ T.C. MERAM BELEDİYESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU Meram Belediye Meclisi nin 04.04.2011 tarih ve 77 sayılı kararı ile kabul edilmiştir. 1 2 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Meram Belediyesi, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi

Detaylı

T.C. MERAM BELEDİYESİ

T.C. MERAM BELEDİYESİ T.C. MERAM BELEDİYESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU Meram Belediye Meclisi nin 01/04/2013 tarih ve 2013/55 sayılı kararı ile kabul edilmiştir. 1 2 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Meram Belediyesi olarak; 5018 Sayılı Kamu

Detaylı

T.C. MERAM BELEDİYESİ

T.C. MERAM BELEDİYESİ T.C. MERAM BELEDİYESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Meram Belediye Meclisinin 08/04/2014 tarih ve 2014/64 sayılı kararı ile kabul edilmiştir. 1 2 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Meram Belediyesi olarak; 5018 Sayılı Kamu

Detaylı

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir.

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. M. Kemal ATATÜRK Siyaset ve hizmetin temel noktaları yerelden başlar. Abdullah

Detaylı

FAALİYET RAPORU BELEDİYE BAŞKANI SUNUMU. Uğur İbrahim ALTAY Selçuklu Belediye Başkanı

FAALİYET RAPORU BELEDİYE BAŞKANI SUNUMU. Uğur İbrahim ALTAY Selçuklu Belediye Başkanı SELÇUKLU BELEDİYESİ BELEDİYE BAŞKANI SUNUMU 9 sayılı Belediye Kanunu nun. Maddesi ile 8 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu nun. Maddeleri gereği Belediyemizin Yılı Raporunu kamuoyunun bilgisine

Detaylı

Başkandan. Değerli Meclis Üyeleri Sevgili Hemşerilerim. Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ Melikgazi Belediye Başkanı

Başkandan. Değerli Meclis Üyeleri Sevgili Hemşerilerim. Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ Melikgazi Belediye Başkanı Başkandan Değerli Meclis Üyeleri Sevgili Hemşerilerim Kamu Mali Yönetimi alanında gerçekleştirilen reformlar ile kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımının yanı sıra mali saydamlık ve

Detaylı

SUNUŞ. Muzaffer KÜLCÜ Belediye Başkanı

SUNUŞ. Muzaffer KÜLCÜ Belediye Başkanı SUNUŞ Belediyeler, şehirlerin gelişimi ve şehirde yaşayan bütün paydaşların ortak ihtiyaçlarının karşılanması hususunda stratejik öneme sahip kurumlardır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her safhasında belediyenin

Detaylı

RİZE BELEDİYESİ 2013 PERFORMANS PROGRAMI

RİZE BELEDİYESİ 2013 PERFORMANS PROGRAMI 1 2 3 4 BAŞKANIN SUNUŞU Değerli hemşerilerim; kendine has orman dokusu yeşilin maviyle kardeş olduğu, güzel şehir Rize, Karadeniz in gözbebeğidir. Bu güzellikleri ve stratejik konumu itibarıyla özel bir

Detaylı

KÖRFEZ BELEDİYESİ KÖRFEZ BELEDİYESİ 2014 PERFORMANS PROGRAMI

KÖRFEZ BELEDİYESİ KÖRFEZ BELEDİYESİ 2014 PERFORMANS PROGRAMI 2014 PERFORMANS PROGRAMI KÖRFEZ BELEDİYESİ 2014 PERFORMANS PROGRAMI I STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ Körfez Belediyesi Mimar Sinan Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi No:369 Körfez-Kocaeli www.korfez.bel.tr

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Mustafa Kemal Atatürk Hayatta tam mutluluk ve esenlik ancak gelecek kuşakların şerefi, varlığı, esenliği için çalışmakta bulunabilir. Abdullah Gül Cumhurbaşkanı Zenginlikler ancak günışığına çıkarsa ve

Detaylı

İÇİNDEKİLER. SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON

İÇİNDEKİLER. SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON Faaliyet Raporu 2012 1 2 SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON İÇİNDEKİLER 1. Misyonumuz (Temel Görev) 2. Vizyonumuz (Temel Hedef) B.YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR 1. 5393 Sayılı Belediye Kanununa

Detaylı

2013 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C KARTEPE BELEDİYESİ

2013 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C KARTEPE BELEDİYESİ 2013 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C KARTEPE BELEDİYESİ 2014 www.kartepe.bel.tr T.C KARTEPE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ 17 AĞUSTOS.MH Dicle Cad. No: 12 KARTEPE / KOCAELİ Tel: 0262 3166800 Faks:

Detaylı

DEVELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C DEVELİ BELEDİYESİ 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI

DEVELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C DEVELİ BELEDİYESİ 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI DEVELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 205 YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C DEVELİ BELEDİYESİ 205 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI DEVELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 205 YILI PERFORMANS PROGRAMI 2 DEVELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 205

Detaylı

2014 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2014 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2014 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2015 2014 MALİ YILI İDARE FALİYET RAPORU Sayfa 1 T.C. ALTINORDU BELEDİYESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ Düz Mah. Kültür Cad. No:14 52100 -ORDU Tel: +90 452 225 01 04-225 01 12

Detaylı

A- Misyon ve Vizyon... B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... D- Fiziksel Kaynaklar... E- İnsan Kaynakları... A- Temel Politika ve Öncelikler...

A- Misyon ve Vizyon... B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... D- Fiziksel Kaynaklar... E- İnsan Kaynakları... A- Temel Politika ve Öncelikler... İÇİNDEKİLER Başkan Sunumu I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon... B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C- Teşkilat Yapısı... D- Fiziksel Kaynaklar... E- İnsan Kaynakları... F- Diğer Hususlar... II- PERFORMANS

Detaylı

T.C. ÇATALAĞZI BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

T.C. ÇATALAĞZI BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Ekonomik kalkınma, Türkiye nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı olması idealinin belkemiğidir. İÇİNDEKİLER I. GENEL BİLGİLER I.A. MİSYON VE VİZYON... 5 I.B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...

Detaylı

ANTALYA DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ

ANTALYA DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ 1 Hayatta insanı mutlu edecek şey, kendisi için değil kendisinden sonra gelecek olanlar için Çalışmaktır. 2 Değerli Meclis Üyeleri ve Kıymetli Hemşehrilerim, Çağdaş yönetim anlayışının iki önemli adımı

Detaylı

2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI

2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C. DÜZCE BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI http:// T.C. DÜZCE BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Giriştiğimiz büyük işlerde, milletimizin yüksek kabiliyet ve

Detaylı