BUSEB A.Ş. Ahmet KUŞ Genel Müdür V. Merhaba

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BUSEB A.Ş. Ahmet KUŞ Genel Müdür V. Merhaba"

Transkript

1 BUSEB A.Ş. Ahmet KUŞ Genel Müdür V. Merhaba Öncelikle kendimi kısaca tanıtmak isterim, 1979 Mustafakemalpaşa doğumluyum. İlk, Orta ve lise öğrenimimi, Mustafakemalpaşa da tamamladıktan sonra Önlisans Elektrik bölümü Eğitimimi Niğde Üniversitesinde bitirdim. Askerlik öncesi Özel bir kargo şirketinde Şube Müdürü olarak ( ) 2 yıl çalıştım. Askerlik sonrası ( ) yılları arasında Robert Bosch Firmasında farklı departmanlar da görevler yaptım. Bu süre içerisinde Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Lisans programından Mezun oldum, akabinde Uludağ Üniversitesi İşletmelerde Finansal Yönetim Yüksek Lisans Bölümünden mezun oldum. Buseb A.Ş. ile 2014 Nisan ayındaki iş görüşmelerimin ardından Bosch firmasından istifa ederek. 12 Mayıs 2014 Tarihinde Buseb A.Ş. de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladım. Önceki Genel Müdürümüzün Mayıs 2014 sonunda istifa etmesi sonucu, 1 Haziran 2014 Tarihinden itibaren Genel Müdür Vekili olarak görevime devam etmekteyim. Serbest bölgemize geldiğim günden itibaren yoğun bir tempo ile çalışarak, Aralık 2014 sonuna kadar bültenimiz içinde yer verdiğimiz, bölgemizin sorunu haline gelmiş konuları Yönetim kurulumuzun desteği ile 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde, çözüme kavuşturdum. Hali hazırda devam eden çalışmaların yanısıra, yeni projelerinde planlamasını 2015 yılı için Yönetimimiz ve bölgemizdeki kullanıcı firmalarımız ile Aralık 2014 içinde yapmış olduğumuz toplantıda paylaştım. Yoğun geçen 2014 yılının ardından, 2015 yılının hepimize başarı, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diler. Hepinizi saygıyla selamlarım.

2 Bursa Yalova yolu ile serbest bölgemiz bağlantı yolu projesinin çalışmaları. Yıllık 2 milyar dolarlık ticaret hacmi bulunan Bursa Serbest Bölgesi nin ulaşım sorunu arapsaçına döndü. Bürokrasi ve bütçe engeli gerekçe gösterilerek 10 yıldır yenilenemeyen yolun 3 kavşak ile birlikte çift gidiş geliş şeklinde düzenlenmesi isteniyor. Büyük ulaşım projelerinin yatırım ayağında olan Bursa nın dünyaya açılan kapısı Serbest Bölge de 10 yıldır yenilenemeyen Bursa - Yalova karayolu güzergahı, arapsaçına döndü. Serbest Bölge'nin yanı sıra limanlarla Türkiye ekonomisinin dünyaya açılan en önemli kapılarından biri olan Gemlik'in lojistik merkez hayaline darbe vuruluyor. 2 kilometrelik yolun yenilenmesi için proje hazır ancak ne Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü ne de Büyükşehir Belediyesi sorumluluğu üstüne alıyor. Yalova- Bursa arasındaki bağlantı yolunun çift şerit, gidiş geliş olarak düzenlenmesi ertelenirken, servis saatlerinin yoğun olduğu zamanlarda trafik akışı sağlanamıyor. BURSA YA YAKIŞMIYOR GEMPORT, Roda, YILFERT ve Borusan olmak üzere 4 büyük limanla ülke ihracatına katkı koyan bölgenin en büyük probleminin ulaşım olduğunu belirten Bursa Serbest Bölge Müdürü Ahmet Kuş, ulaşım sorununu çözmek için ilgili kurumlara defalarca bildiride bulunduklarını anlatarak, Bursa Serbest Bölgesi Türkiye deki 18 serbest bölgede ilk 5 içinde yer alıyor. İstihdamda 2. sırada olan büyük bir bölgeyiz. Bursa nın ihracatı bu limanlardan sağlanıyor. Böyle bir serbest bölgenin giriş yolunun sanayicilere ve limanlar bölgesine yakışmayacak şekilde terk edilmiş olması, revize edilmemesi Bursa ya yakışmıyor. Bölgemizde 9 bin 300 kişi çalışıyor. Bölgemizi

3 kullanan 104 aktif firmamız var. Yolu ağır vasıta ve TIR lar başta olmak üzere 5 bin araç gece gündüz kullanıyor. 2 bin metrelik yolun 3 tane kavşak yapılıp çift gidiş geliş şeklinde düzenlenmesi gerekiyor. Taslak projemiz de hazır diye konuştu. TOPU BİRBİRLERİNE ATIYORLAR Bütün lojistik şirketlerin kullandığı bir yolun düzenlenmesinin bu kadar gecikmesine anlam veremediklerini belirten Kuş, Bununla ilgili 10 yıldır uğraş veriliyor. 14. Karayolları Bölge Müdürlüğü ne bağlı burası ancak bütçe sıkıntısından dolayı yolu yapamıyor. Büyükşehir yasası ile birlikte büyükşehir sınırları içinde olduğu söyleniyor. Bu yorumları da değerlendirdik, girişimlerde bulunduk. Belediye de 14. Bölge Müdürlüğü ne bağlı olduğu ve devrin gerçekleşmediği yanıtını verdi. Karayolları Genel Müdürlüğü, Valilik ve Belediye ile bu işi daha hızlı nasıl çözeriz diye düşünüyoruz. Yolun yapımında destek vermeye de hazırız. Fakat bir türlü proje aşamasına gelinip hayata geçiremedik ifadelerini kullandı.

4 BÜYÜK PROJELER YAPILIYOR Türkiye ekonomisinin dünyaya açılan önemli kapılarından biri olan Gemlik'te; kara, hava ve demiryolu ulaşımı açısından önemli gelişmeler yaşanıyor. İstanbul-İzmir Otoyolu Projesi ile Gemlik'ten İstanbul a ulaşım süresi 45 dakikaya inecek. Deniz uçağı seferleriyle de Gemlik- İstanbul arası 20 dakikaya düştü. İstanbul-İzmir Otoyolu Projesi'nin hayata geçirilmesiyle birlikte stratejik anlamda gücüne güç katacak ancak önemli bir limanın ulaşım çalışması ise havada kaldı. KAZALARA DAVETİYE Serbest bölgede faaliyet gösteren gümrük firması çalışanları geçtiğimiz aylarda, 2 kişinin öldüğü 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasının yolların yetersizliğinden kaynaklandığını belirterek, tepki göstermişti. Tonlarca lojistik hareketin olduğu bölgenin ana yol ile liman yolu bağlantısının çok acil biçimde çözülmesi ve bu çözümlerin uygulanması bekleniyor. GÜMRÜK GİRİŞ KAPISI ESKİ BİNASI YIKILIP, ÇİFT GİRİŞ-ÇİFT ÇIKIŞ YAPILDIĞI YENİ BİNAYA TAŞINMIŞTIR Tarihinde Tek giriş Tek çıkış olan gümrük giriş kapısı,çift giriş çift çıkş olan yeni binaya taşınmıştır tarihinde eski gümrük kapısı binası yıkılmıştır. Yıkılan alan asfaltlanıp, 3 şerit giriş, 3 Şerit çıkış yolu yapılacak ve bölgemize giriş çıkışta yaşanan uzun araç kuyrukları ve trafik sıkışıklığı giderilecektir.

5 BÖLGEMİZDE YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİLERİ ÇÖZÜME KAVUŞMUTUR. Sık sık yaşanan elektrik kesintileri bölgemiz içerisindeki ve Uedaş ile Teiaş şalt sahası bünyesindeki dağıtım merkezlerinde bulunan röle ayarları, arızalı rölelerin değişimi ve akım trafolarının, branşman kabinlarinin, bakım onarım işlemleri sonucunda giderilmiştir.

6 ASFALTLAMA VE ASFALT ONARIM İŞLEMLERİ Asfaltlama ve asfalt yama işleri ihalesi yapılmıştır. Asfaltlama çalışmaları tarihinde başlanmış olup, tarihinde tamamlanmıştır. Ayrıca bölge içerisindeki yollarda zamanla oluşan bozukluklar (özellikle rögar kapakları çevresi) tamir edilmiştir. Asfalt malzemeden Hız kesici setler yapılıp, şerit çizgi şeklinde uyarı boyası yapılmıştır.

7

8

9 İKİNCİ KANTARIN DEVREYE ALINMASI tarihinden itibaren, ikinci kantar devreye alınarak; tek kantar kullanımından kaynaklanan araç sıkışıklığı ve bölge içerisinde oluşan uzun tır konvoyları önlenmiştir. Giriş ve çıkış kantar tartımları iki ayrı kantardan yapılmaktadır.

10 PLAKA TANIMA SİSTEMİ Plaka Tanıma Sistemi tarihinde uygulamaya başlamıştır. Bu sistemi çift giriş, çift çıkış olan bölge giriş kapsının bir giriş ve bir çıkış kısımlarını bölge içi servis ve araçlarının kullanmasına olanak verilmiştir. Bu sistemle; Bölge kullanıcı firmalarımızın taşıt pulu olan binek ve servis araçlarının otomatik geçişi sağlanarak; Buseb bölge giriş kapısındaki giriş ve çıkışlar büyük ölçüde hızlanmış ve servislerin uzun kuyruklar oluşturması engellenmiştir.

11 SU ARITMA SİSTEMİ KURULUMU (REVERSE OSMOSİS) Su arıtma tesisi ihalesi yapılarak; ilave arıtma tesisi inşaatı tarihinde başladı, tarihinde bitmesi öngörülüyordu, fakat yapılan arıtma tesisi ek binasının bölgemizde faaliyet gösteren ve büyümeyi planlayan kiracı bir firmamızın gelecek yatırımlarını engelleyebileceği düşünüldü. Bu sebepten dolayı inşaat durduruldu ve yatırımcıyı engellemeyecek bir alanda yapılması kararlaştırıldı, en kısa sürede binayı tamamlayıp sistemi kurmayı planlıyoruz.

12 OTOMATİK SAYAÇ OKUMA SİSTEMİ Otomatik Sayaç Okuma ihalesi tarihinde yapılmıştır. Yüklenici firma Ocak 2015 te başlayıp 2 ayda bitirmeyi planlamaktadır. Bölge kullanıcılarına avantajları; Firmaların elektrik, su ve doğalgaz tüketimlerinin daha hızlı hesaplaması. Firmalardan refakatçi talep etmeden, zamanında otomatik sayaç okuma yapılması. Kayıp kaçak tespiti yapılması. Firmaların OSOS web portalı aracılığı ile kendi tüketimlerini görebilmelerinin sağlanması.

13 ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminin kurulması ile ilgili çalışmalarda sona gelinmiştir yatırımcı firma ile gerekli mutabakat sağlanmış ve Ekonomi bakanlığının görüşüne sunulmuştur, 2015 in ilk aylarında faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. Ortak Sağlık Güvenlik Birimi sayesinde; bölge içindeki firmalarımıza her gün işyeri hekimi, acil poliklinik, hasta nakil ambulansı, laboratuar hizmetleri, sağlık personeli ve iş güvenliği uzmanı hizmeti sağlanması, personel işe giriş raporlarının verilmesi, personel periyodik muayenelerinin yapılması planlanmaktadır.

14 SOSYAL TESİS VE CAMİİ PROJESİ Bölgemiz girşinde mevcut kafeterya binası yıkılıp yerine iki katlı altı kafeterya, WC, duş, abdest alma yeri üst kısmı Cami olacak şekilde yeni bir bina yapılması kararlaştırılmış ve projeleri hazırlanmaktadır. En kısa sürede tamamlanması planlanmaktadır.

15

16 ATIK STOK SAHASI BETONLAMA İŞLEMLERİ Özellikle kış ayların da toprak zeminin çamur olması, Atık stok sahasının verimli kullanılmamasına sebebiyet vermiştir ve çevre denetimleri sonucunda bu toprak zeminin betonlanması gerektiği bildirilmiştir, buna istinaden toprak zemindeki 3000 m2 alanın betonlanması işi yapılmış olup kullanıcı firmaların kiralamasına sunulmuştur.

17

18 BÖLGEMİZDE 2014 YILI İÇERİSİNDE YENİ İNŞAAT YAPAN FİRMALARIMIZ. EPSAN FZ KİMYA PLASTİK SAN. VE.TİÇ. A.Ş. Firmasının 931 ada 9 parselde üretim tesisleri için yapmış oldukları binanın hayırlı olmasını dileriz.

19 TECHNO STEEL PROCESSİNG TURKEY ÇELİK BÜKME VE İŞLETME SAN. VE TİC. A.Ş. Firmasının 930 ada 45 parselde üretim tesisi için yapmış oldukları binanın hayırlı olmasını dileriz.

20 ZİMAŞ ZİNCİR VE MAKİNE SAN.TİC. A.Ş. Firmasının 932 ada 14 parselde kiralamak üzere yapmış oldukları binanın hayırlı olmasını dileriz.

21 KEMİ-METAL DEMİR ÇELİK VE PLASTİK MONTAJ VE MÜH. LTD. ŞTİ. Firmasının 921 ada 8 parselde üretim tesisi için yapmış oldukları binanın hayırlı olmasını dileriz.

22 BUSEB A.Ş. NİN 930 ada 44 parselde yapmış olduğumuz kapalı kiralık alan hayırlı olsun.

23 BUSEB A.Ş. NİN 930 ada 30 parselde yapmış olduğumuz kapalı kiralık alan hayırlı olsun. BUSEB A.Ş. NİN 926 ada 21 parselde VALEO firması için yapmış olduğumuz kapalı kiralık alan hayırlı olsun.

24 TOROUE UNIVERSAL SUSPENSION AIR SPRINGS KOLLEKTİF ŞİRKETİNİN ; faaliyet ruhsatı alarak, 932 ada 20 parselde üretim yapma için kiraladığı iş yerinin hayırlı olmasını dileriz. INTERNATIONAL ARMORED GROUP ZIRHLI ÜRÜNLER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Firmasının 933 ada 5 parselde İMPERİAL TEKSTİL SANAYİ VE DIŞ TİC. A.Ş. almış oldukları üretim tesisinin hayırlı olmasını dileriz. CİMTAŞ BORU İMALATLARI VE TİC. LTD. ŞTİ. Firmasının 921 ada 15 parseldeki TEST TRADİNG KOLLEKTİF ŞİRKETİNDEN almış oldukları üretim tesisinin hayırlı olmasını dileriz. YILDIR İMPEX GIDA ÜRETİM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Gıda maddesi üretmek için Faaliyet ruhsatı alarak kiralamış oldukları üretim tesisinin hayırlı olmasını dileriz. İMPOYAPI İNŞAAT MÜHENDİSLİK MADENCİLİK TAŞ. SAN.TİC.LTD.ŞTİ Firmasının hızlı tren raylı sistemleri ara parçalarını üretmek için almış oldukları faaliyet ruhsatının hayırlı olmasını dileriz. BURCU KONSERVECİLİK DIŞ TİC. A.Ş. Firması alım satım faaliyet ruhsatı alarak bölgemiz firmaları arasına katılmıştır. Hayırlı olmasını dileriz. BİO DANIŞMANLIK VE ARACILIK HİZM. GAYRİMENKUL,OTOMOTİV,TEKSTİL NAK. VE GIDA SAN TİC. LTD. ŞTİ. Firması faaliyet ruhsatı almış olup hayırlı olmasını dileriz.

GOSB'lu olmak. GOSB'un yıldızları. GOSB'a övgü. 23 yılda dinamik değişim. Otoyol sorunu çözülecek

GOSB'lu olmak. GOSB'un yıldızları. GOSB'a övgü. 23 yılda dinamik değişim. Otoyol sorunu çözülecek TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL 2008 SAYI: 13 GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ DERGİSİ GOSB'lu olmak GOSB'da üretim yapan kuruluşlar, bölgenin yarattığı değeri anlatıyor... GOSB'un yıldızları İSO ilk 500

Detaylı

TÜRKİYE. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu. OSB Yönetmeliğinin Demokratik Değerlerle Eleştirisi (2)

TÜRKİYE. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu. OSB Yönetmeliğinin Demokratik Değerlerle Eleştirisi (2) TÜRKİYE O S B GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ DERGİSİ MART 2012 SAYI: 27 OSB Yönetmeliğinin Demokratik Değerlerle Eleştirisi (2) Adil Kanıöz Gebze Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Derneği

Detaylı

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 AKCEZ Genel Müdürü nden SEDAŞ ta yeni yapılanma Sevgili AKCEZ, SEDAŞ ve SEPAŞ Ailesi, 2009 yılında elektrik dağıtım hizmetlerinin özelleştirilmesiyle AKKÖK Holding ve CEZ Group

Detaylı

Borusan Makina ile. ekskavatör dosyası

Borusan Makina ile. ekskavatör dosyası Borusan Makina ile ekskavatör dosyası DÜŞÜK TÜKETİM YÜKSEK PERFORMANS Ödüllü Caterpillar Hibrit teknolojisiyle benzersiz yakıt tasarrufu ve eşi görülmemiş bir performans sağlayan Yeni CAT 336E şimdi Borusan

Detaylı

Etkinlik 11 BAYOSB yatırımcısına özel kredi 36 EGEKOBİDER kahvaltı buluşmaları. İçindekiler

Etkinlik 11 BAYOSB yatırımcısına özel kredi 36 EGEKOBİDER kahvaltı buluşmaları. İçindekiler İçindekiler Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmeler Derneği EGE KOBİDER Adına İmtiyaz Sahibi Fettah GÜVENTÜRK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ahmet KAPLAN Yayın Kurulu Aydın TELSEREN Prof. Dr. Edip TEKER Fahrettin

Detaylı

NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.

NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. 01 Ocak 31 Aralık 2012 Dönemi Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Sayfa 1 / 16 NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 2012 Yılı Faaliyet Raporumuz, Sermaye Piyasası Kurulu

Detaylı

YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş.

YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. ŞİRKETLER MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. Çimtaş Çelik İmalat Montaj ve Tesisat A.Ş. Cimtas Mechanical Contracting B.V. Cimtas

Detaylı

Dev projeye dev kule vinçler

Dev projeye dev kule vinçler NCKY nin tercihi TEKNOÇEVRE NCKY, yapımını gerçekleştirdiği Ankara-Pozantı otoyol projesinde yarma şevlerinin yarattığı risklere karşı, TEKNOÇEVRE ile birlikte gerçekleştirdiği çelik ağ uygulamasıyla önlem

Detaylı

T SB. TOSB En Çevreci OSB Yarışması nda Üçüncü. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün otomotiv sanayicileriyle buluştu. TOSB itfaiye teşkilatı

T SB. TOSB En Çevreci OSB Yarışması nda Üçüncü. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün otomotiv sanayicileriyle buluştu. TOSB itfaiye teşkilatı O ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YAYIN ORGANI YIL: 1 SAYI: 4 HAZİRAN-EMMUZ-AĞUSOS 2009 O En Çevreci O Yarışması nda Üçüncü O itfaiye teşkilatı Sanayi ve icaret Bakanı Nihat Ergün otomotiv sanayicileriyle buluştu

Detaylı

Başkent OSB de toplu açılış. Başkan dan. Türkiye de sanayileşme. Başkent OSB yatırımcılarına enerji desteği. OSB lerin önemi

Başkent OSB de toplu açılış. Başkan dan. Türkiye de sanayileşme. Başkent OSB yatırımcılarına enerji desteği. OSB lerin önemi l Yıl:8 l Sayı: 30 l Ağustos 2012 l ÜCRETSİZDİR Başkent OSB de toplu açılış Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Başkent OSB de katıldığı 20 fabrikanın toplu açılış töreninde, Ankara ciddi bir

Detaylı

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

"Hedefimiz yüksek teknolojili OSB ler!"

Hedefimiz yüksek teknolojili OSB ler! TÜRKİYE O S B GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ DERGİSİ MAYIS-HAZİRAN 2014 SAYI: 40 Doğru işleri, doğru şekilde yapmak Adil Kanıöz GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bilançoyu likit hale getirme ve fonlama

Detaylı

DÜNYASI 06/2013. Kadri Öztürk İnşaat kiralamada Temsa ya güveniyor. Deniz Madencilik in Cebeci deki gücü Komatsu

DÜNYASI 06/2013. Kadri Öztürk İnşaat kiralamada Temsa ya güveniyor. Deniz Madencilik in Cebeci deki gücü Komatsu 06/2013 DÜNYASI Sayı:26 Kadri Öztürk İnşaat kiralamada Temsa ya güveniyor Deniz Madencilik in Cebeci deki gücü Komatsu Ar-Taş Madencilik, Komatsu gücünden vazgeçmiyor Karabulut, Komatsu iş makineleri ile

Detaylı

YEŞİL KÖŞE / BANU AYDOĞAN BOLLUK ÇAĞI YEŞİL POLİTİKA ADINI VERDİĞİ YÖNERGELERİ UYGULAYARAK SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞİME KATKIDA BULUNAN FUJIFILM, TÜRKİYE

YEŞİL KÖŞE / BANU AYDOĞAN BOLLUK ÇAĞI YEŞİL POLİTİKA ADINI VERDİĞİ YÖNERGELERİ UYGULAYARAK SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞİME KATKIDA BULUNAN FUJIFILM, TÜRKİYE mersin YEŞİL KÖŞE / BANU AYDOĞAN BOLLUK ÇAĞI YEŞİL POLİTİKA ADINI VERDİĞİ YÖNERGELERİ UYGULAYARAK SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞİME KATKIDA BULUNAN FUJIFILM, TÜRKİYE DEKİ BÜYÜMESİNE AKTİF BİR BİÇİMDE DEVAM EDİYOR

Detaylı

TÜRKİYE DEKİ OSB LERİN DURUMU KOSGEB DESTEKLERİ GTO DA ANLATILDI OSMAN HAMDİ BEY MÜZESİ GTO NUN 4 ÜYESİ DAHA İHRACATA İLK ADIMINI ATTI

TÜRKİYE DEKİ OSB LERİN DURUMU KOSGEB DESTEKLERİ GTO DA ANLATILDI OSMAN HAMDİ BEY MÜZESİ GTO NUN 4 ÜYESİ DAHA İHRACATA İLK ADIMINI ATTI TÜRKİYE DEKİ OSB LERİN DURUMU KOSGEB DESTEKLERİ GTO DA ANLATILDI AKBANK İLE PROTOKOL İMZALADIK: Özel ürün ve hizmetler sizlerle Dünyayı Umutlandıran Buluş Hannover Fuarına na - GTO Damgası - OSMAN HAMDİ

Detaylı

Bayrampasa ya Yakısıyor

Bayrampasa ya Yakısıyor kapak-on-1:layout 1 14.01.2015 12:42 Page 1 Bayrampasa ya Yakısıyor TOFED 10. yaşını kutluyor IPRU nun 17. üyesi Slovenya Otobüsçüler Bla Bla Car a Fransız kalmasın Turizme Rent A Bus kalitesi Avrasya

Detaylı

SANİFOAM SÜNGER SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ PİYASA DANIŞMANI RAPORU. 03 Nisan 2012. Piyasa Danışmanı ETİ YATIRIM A.Ş.

SANİFOAM SÜNGER SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ PİYASA DANIŞMANI RAPORU. 03 Nisan 2012. Piyasa Danışmanı ETİ YATIRIM A.Ş. SANİFOAM SÜNGER SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ PİYASA DANIŞMANI RAPORU 03 Nisan 2012 Piyasa Danışmanı ETİ YATIRIM A.Ş. İçindekiler 1 Raporun Konusu... 7 2 Şirketi Tanıtıcı Bilgiler... 7 2.1 Şirketin

Detaylı

TOFED in Genel Kurul heyecanı. Sorunlar Başbakan a anlatıldı. Metro nun başarı sırrı liderlik. Sektör, yine gözardı edildi

TOFED in Genel Kurul heyecanı. Sorunlar Başbakan a anlatıldı. Metro nun başarı sırrı liderlik. Sektör, yine gözardı edildi kapak-on:layout 1 1.05.2015 12:10 Page 1 TOFED in Genel Kurul heyecanı Sorunlar Başbakan a anlatıldı Sektör, yine gözardı edildi Dünyanın otobüs üretim üssü Türkiye Havayolu da demiryolu da bize muhtaç

Detaylı

HER SEKTÖRDE HER ÖLÇEKTE SAP. www.sap.com/turkey

HER SEKTÖRDE HER ÖLÇEKTE SAP. www.sap.com/turkey HER SEKTÖRDE HER ÖLÇEKTE SAP wwwsapcom/turkey Önsöz BUGÜN VE YARIN IÇIN SAP Dünyada baflta Amerikan ekonomisi olmak üzere birçok geliflmifl ülke ekonomisi durgunlu u yaflarken, Türkiye son y llarda dünya

Detaylı

Sektörün bilinçli operatör/şoför arayışı

Sektörün bilinçli operatör/şoför arayışı editör Sektörün bilinçli operatör/şoför arayışı Yapılan araştırmalara göre Türkiye de yaklaşık 700 bin adet kamyon ile birlikte 300 bine yakın hafriyat, inşaat ve istifleme makinesi çalışıyor. Bu da toplam

Detaylı

Düzce Bölgesi Lojistik Pazarı Strateji ve Potansiyel Belirleme Raporu Haziran 2015. T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı

Düzce Bölgesi Lojistik Pazarı Strateji ve Potansiyel Belirleme Raporu Haziran 2015. T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Düzce Bölgesi Lojistik Pazarı Strateji ve Potansiyel Belirleme Raporu Haziran 2015 HAZİRAN 2015 Sayfa 0 / 155 TEŞEKKÜR Düzce,7 Nisan 2015 Günümüz dünyasında savaş, artık

Detaylı

TÜRKİYE. GOSB da, GOSB için yapılacakları, GOSB ve GOSBSAD yönetimi ile Katılımcı Sanayiciler birlikte gerçekleştirecek

TÜRKİYE. GOSB da, GOSB için yapılacakları, GOSB ve GOSBSAD yönetimi ile Katılımcı Sanayiciler birlikte gerçekleştirecek TÜRKİYE O S B GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ DERGİSİ TEMMUZ-AĞUSTOS 2012 SAYI: 30 GOSBSAD da Tek Listeli Seçim GOSB da Yeni Dönem ve Bütçe Disiplini Adil Kanıöz GOSB Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylı

2.6. İyi Uygulama Örnekleri... 52 2.6.1. AL-TAŞ Ambarlı Liman Tesisleri A.Ş... 52 3. SONUÇLAR VE DEĞERLENDİRME... 53 3.1. İzmit Körfezi Liman Bölgesi

2.6. İyi Uygulama Örnekleri... 52 2.6.1. AL-TAŞ Ambarlı Liman Tesisleri A.Ş... 52 3. SONUÇLAR VE DEĞERLENDİRME... 53 3.1. İzmit Körfezi Liman Bölgesi İçindekiler 1. GİRİŞ... 5 1.1. Amaç... 5 1.2. Kapsam... 6 1.3. Yöntem... 6 2. MEVCUT DURUM ANALİZİ... 6 2.1. Mevcut Liman Tesisleri ve Alt Bölgeler... 6 2.1.1. Dilovası Alt Bölgesi... 10 2.1.2. Hereke

Detaylı

ALİAĞA, LOJİSTİK ÜS OLACAK

ALİAĞA, LOJİSTİK ÜS OLACAK Temmuz 2011 Aliağa Ticaret Odası, Aliağa'nın gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunmak adına Aliağa'da lojistik merkez kurulmasına ilişkin ön çalışmalarına düzenlediği bir sempozyumla devam etti ALİAĞA,

Detaylı

onom 15 MiLYAR LiRAYA YAKLAŞTI

onom 15 MiLYAR LiRAYA YAKLAŞTI ELEKTRiĞE DEV YATIRIM Uluslararası Enerji Ajansı'nın raporuna göre dünyada 2040 yılına kadar elektrik sektörüne 20,8 trilyon dolar yatırım gerçekleştirilecek. Çin bu dönemde 4,2 trilyon dolarla toplam

Detaylı

Köprülerde mastik asfalt dönemi. Koruyucu bakım teknikleri. Dalgıç drenaj pompaları. Yıl: 5 Sayı: 28. Mayıs - Haziran ISSN: 1309-6095

Köprülerde mastik asfalt dönemi. Koruyucu bakım teknikleri. Dalgıç drenaj pompaları. Yıl: 5 Sayı: 28. Mayıs - Haziran ISSN: 1309-6095 Mayıs - Haziran 2014 Yıl: 5 Sayı: 28 ISSN: 1309-6095 www.yolteknolojileri.com.tr Dalgıç drenaj pompaları Koruyucu bakım teknikleri Köprülerde mastik asfalt dönemi Mayıs - Haziran 2014 Yıl: 5 Sayı: 28

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet

Detaylı

Ankara Sanayi Odası Yayınları

Ankara Sanayi Odası Yayınları Tasarım SSB Ajans (0312) 468 01 56 www.ssbajans.com Ankara - Aralık 2014 Ankara Sanayi Odası Yayınları Atatürk Bulvarı No: 193 (06680) Kavaklıdere/ANKARA Tel: (0312) 417 12 00 Faks: (0312) 417 52 05 e-mail:

Detaylı

Lojistikteki hızımızı pistlere de taşıyoruz

Lojistikteki hızımızı pistlere de taşıyoruz İş ortaklarımız için ayrı çözüm yolları üretebilen bir yapıya sahibiz. Ara vermeden gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ile sağlıklı büyüyoruz. Sürdürülebilir lojistik ve çevreci yaklaşımımızı yaptığımız her

Detaylı

İZMİT ATIK VE ARTIKLARI ARITMA YAKMA VE DEĞERLENDİRME A.Ş. Yıllık Faaliyet Raporu

İZMİT ATIK VE ARTIKLARI ARITMA YAKMA VE DEĞERLENDİRME A.Ş. Yıllık Faaliyet Raporu 2010 İZMİT ATIK VE ARTIKLARI ARITMA YAKMA VE DEĞERLENDİRME A.Ş. Yıllık Faaliyet Raporu 2 3 Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak

Detaylı