"Her zaman düzeltme öner" seçeneği işaretliyse solda bulunan pencerenin "Öneriler" bölümünde düzeltme önerir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download ""Her zaman düzeltme öner" seçeneği işaretliyse solda bulunan pencerenin "Öneriler" bölümünde düzeltme önerir."

Transkript

1 ARAÇLAR: Yazım ve Dilbilgisi (F7): Yazılan belgede bulunan yazım hatalarını bulmak için kullanılır. Microsoft'un hazırladığı Office programı ile birlikte bilgisayara yüklenen sözlük (custom.dic) kullanılanarak yazım denetimi yapılır. Yazım denetimi yaparken bu sözlükte bulunan sözcüklerle karşılaştırma yapılmaktadır. Sözlükte bulunmayan sözcükleri yanlış olarak varsaymaktadır. "Yazım Denetimi ve Dilbilgisi" penceresinde bulunan "Seçenekler" komut düğmesine tıklandığında ekrana sağdaki pencere gelir. Eğer burada "Yazarken yazımı denetle" seçeneği işaretliyse yanlış yazılmış sözcüklerin ve sözlükte olmayan sözcüklerin altı ekranda kırmızı ile çizilir.

2 "Her zaman düzeltme öner" seçeneği işaretliyse solda bulunan pencerenin "Öneriler" bölümünde düzeltme önerir. Yazım denetimi (Araçlar"+"Yazım ve dilbilgisi") başlatıldığında sözlükte olmayan ya da yanlış yazılmış sözcük "Sözlükte olmayan" bölümünde gözükür. "Öneriler" bölümünde yanlış yazılan sözcüğün ne olabileceği bir liste halinde verilir. Bu bölümden olması gereken sözcük seçilir. Eğer sizin yazmak istediğiniz sözcük yoksa kırmızı ile belirtilen yanlış yazılmış sözcüğün üzerine tıklanır, elle düzeltme yapılır. Sonra sağ tarafta bulunan "Değiştir" komut düğmesine tıklanır. Eğer aynı yazım hatasından birden fazla yapıldığını düşünüyorsanız "tümünü değiştir" komut düğmesine basmanız gerekmektedir. Böylelikle o yazım hatalasının tümünün düzeltilmesini sağlamış olursunuz. Eğer yazdığınız sözcüğün doğru olduğundan eminseniz bu sözcüğü "Ekle" komut düğmesine tıklayarak kullandığınız sözlüğe ekleyebilirisiniz. Daha önce sözlükte bulunmayan sözcüğü sözlüğe ekledikten sonra, o sözcükle daha sonra karşılaştığında yanlış olarak imlemeyecektir. Dil: Dil Seçimi "Araçlar"+"Dil"+"Dil Ayarla" Yazdığınız belgenin dilini belirlemeye yarar. Belirlenen dile göre yazım denetimi yapar. Dil penceresinden seçim yapıldıktan sonra "Varsayılan" komut düğmesi tıklanmalıdır.

3 Heceleme ("Araçlar"+"Dil"+"Hecele") Word'de Bir belge yazarken satırın sonuna gelen ve o satıra sığmayan sözcükler bölünmez. alt satıra kayar. Genelde yazılan bir belgede sözcüklerin bölünmesi de istenmez. Fakat iki daha fazla sütun olarak yazılmış belgelerde bir "İki yana yasla" seçeneği seçilmişse belgenin görüntüsü göze hoş gelmez. Bu gibi durumlarda Bir veya de Heceleme yapmak gerekir. Heceleme yapmak için "Araçlar"+ "Dil" + "Hecele" seçilir. Belgeyi otomatik olarak hecele" yazısının üzerine tıklanır. Eğer sizin hecelemek istediğiniz sözcük belgenin sağ tarafından 0,75 cm'lik bir alan içine düşüyorsa heceleme yapılır. İstenirse heceleme "El ile" de yapılır. O zaman "Belgeyi otomatik hecele" seçilmez. Sözcük Sayımı: Belgede bulunan sayfa, paragraf, sözcük, harf sayısı hakkında bilgi verir. Otomatik Özet: İngilizce metinler için yapılır. Otomatik Düzelt: Bir metni yazarken yapılan bazı yanlışlıkları kullanıcıya sormadan otomatik olarak düzeltilmesini sağlar. Örneğin; nokta işaretinden sonra başlayan ilk sözcüğün kendiliğinden büyük harfe çevrilmesi. Değişiklikleri İzle: Belge Birleştir Belgeyi Koru

4 Adres Mektup Birleştir: Yazılmış olan bir metnin, farklı kişiler için, üzerinde o kişiye ait veriler değiştirilerek yazılmasında kullanılır. Form Oluşturma 1. Metinde yapılacak değişiklikler bir tablo haline getirilir. Bu tablonun başlık satırı mutlaka bulunmalıdır (Veri tabanı oluşturmak için). Tablo sayfanın ilk satırından başlamalıdır. Bir satır boşluk olursa aşağıdaki işlem basamakları çalışmaz!!!! Biçimlendirilmiş: Madde İşaretleri ve Numaralandırma No Ad Soyad Adres İlçe İl 1 Hasan Fahri Vural Atatürk Anadolu Meslek Lisesi 2 Melek Yıldız Tonga Atatürk Anadolu Meslek Lisesi Altındağ Ankara Altındağ Ankara 2. Veri tabanı kaydedilir. 3. Oluşturulacak metin yeni bir sayfada yazılır ya da daha önceden yazılmışsa ekrana açılır. Biçimlendirilmiş: Madde İşaretleri ve Numaralandırma 1.4. "Araçlar" + "Adres Mektup Birleştir" 2.5. "Yarat" seçilir "Mektup formları" seçilir Etkin Pencere (Üzerinde düzenleme yapacağınız belge açık ve en üstte ise) değilse "Yeni Ana Belge" Düzenle seçilir.

5 5.8. "Veri Kaynağı Aç" seçilir no'lu işlem basamağında kaydedilen Veri tabanını seçilip "Aç" komut düğmesine basılır "Ana Belge Düzenle" seçilir. Ekranda "Adres Mektup Birleştir" araç çubuğu belirir "Birleştirme Alanı Ekle" açılır menüsüne tıklandığında veri tabanının başlığında yazan alan isimleri gözükür. Önce eklenecek yere fare ile tıklanır. Sonra "Birleştirme Alanı Ekle"ye tıklanır. Daha sonra eklenecek alan adı ismine tıklanır. Eklenecek alan adı imlecin bulunduğu yerde belirir. Örneğin "Ad" alanı eklenmişse <<Ad>> biçiminde belirir. 12. İşlem tamamlandıktan sonra "Adres Mektup Birleştir" araç çubuğu üzerinde bulunan "Yeni Belgeye Birleştir" simgesi üzerine tıklanır. Veri tabanında kaç kayıt (satır) bulunuyorsa o kadar belge birbiri ardına oluşturulur.

6 Benzer işlem basamakları izlenerek "Mektup etiketleri", "Zarflar" ve "Katalog" oluşturulabilir. Zarflar ve etiketler Makro: Birden fazla komut kullanarak yapılacak bir işlemi tek bir komut haline çevirmek için kullanılır. Örneğin, hazırladığınız bir metindeki bazı bölümleri 1. 8 punto 2. Arial 3. 3 cm içeriden 4. Sola dayalı 5. İtalik 6. Koyu yapmak istiyorsunuz. Görüldüğü gibi 6 işlem basamağı var. Bu işlemi belgenizde veya daha sonra da aynı biçimde kullanmak istiyorsunuz. Bu işlem basamaklarını makroya çevirerek bir işlem basamağı haline getirebilirsiniz. Bu işlem basamaklarını makroya çevirmek için 1. Bir paragraf seçilir. 2. "Araçlar" + "Makro" + "Yeni Makro Kaydet" seçilir. 3. "Makro Kaydet" penceresi açılır. Makronunzun bu belge dışında açacağınız tüm belgelerde kullanılmasını istiyorsanız "Makroyu kaydetme yeri (normal.dot)" olarak kalmasını sağlayınız. Sadece bu belge için kullanılmasını istiyorsanız "Tüm Belgeler (Normal.dot)" yazısı üzerine tıklayınız. Çalıştığınız belgenin adı gözükecektir. Belgenizin adına tıklayarak makronuzun sadece çalıştığınız belge için etkin olmasını sağlayabilirsiniz. Makronuzu Araç çubuğunda bir komut haline getirmek için "Araç Çubuğu", kısayol tuşu haline getirmek için "Klavye" simgesi üzerine tıklamanız gerekecektir. Makroya bir isim vermek için "Makro Adı" metin kutusuna makronun adı yazılır.

7 4. "Makro ata" çerçevesi içinde bulunan "Araç çubuğu" simgesi üzerine tıklayınız. Sol taraftaki pencere gözükür. Bu pencerenin sağ tarafında bulunan komutlar bölümündeki "Normal.NewMacros.deneme isimli1 yazı üzerine tıklanıp parmak kaldırılmadan ekranın üst tarafında bulunan araç çubuklarından birinin üzerine gidilip fare serbest bırakılır. Böylelikle makromuzu bir komut düğmesi/simgesi haline getirmiş oluruz. Eğer makroyu hem fare ile hem de klavye ile etkin hale getirmek istiyorsak sol tarafta bulunan penceredeki "Klavye" komut düğmesine tıklanır. "Klavye Özelleştir" penceresi açılır. "Yeni kısayol tuşuna bas" metin kutucuğu kullanılarak kısayol tuşu tanımlanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta daha önceden tanımlanmış kısayol tuşlarını kullanmamaktır. Bunun için üçlü tuş takımı kullanmak en uygunu olabilir. Örneğin bu örnek için tanımlayacağımız makronun kısayol tuşu olarak "Ctrl+Shift tuşu ve P" harfini tanımlayalım. Bunun için bu üç tuşa aynı anda basmak gerekir.. Daha sonra "ata" komut düğmesine basılır. Bu makroyu Word'ün tüm belgelerinde kullanmak için "Değişiklikleri Kaydet" kısmında "Normal" seçili olmalıdır. Sadece yazdığınız belgede aktif olması için yazdığınız dosya adının seçili olmasını sağlayınız. "Kapat" komut düğmesini kullanarak tüm pencereleri kapatınız.

8 Ekranda makro araç çubuğu belirir. Makro araç çubuğu makroyu durdurmak/çalıştırmak veya makroyu kapatmak için kullanılır. Makromuzu yapılandırmak için seçili alana aşağıdaki işlem basamakları sırasıyla uygulanır punto 2. Arial 3. 3 cm içeriden 4. Sola dayalı 5. İtalik 6. Koyu Bütün işlemler bittikten sonra makro araç çubuğundaki "Kaydı durdur" ya da "Araçlar"+"Makro"+"Kaydı durdur" seçilir. Makroyu işletmek için ya araç çubuğundaki deneme1 isimli simgeye tıklanır ya da "Ctrl+Shift+P"ye basılır. Şablonlar ve Eklentiler Özelleştir: Araç çubuklarınında değişiklik yapmak için kullanılır. "Araçlar"+"Özelleştir" seçilir. Değiştirilecek araç çubuğu seçilir. Örneğin, "Kategoriler" bölümünden "Biçim" seçilir. "Komutlar" bölümünden "Üstsimge" tıklanır. Farenin tuşu basılı tutularak ekranın üst kısmında bulunan araç çubuğunun uygun bir yerine bırakılır. Araç çubuğunda "Üstsimge" düğmesi/simgesi belirir. Artık bu komut işletileceği zaman üst simge yapılacak karakter seçilir ve bu düğmeye basılır.

9

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir;

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; Word Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; 1- Biçimlendirilmiş yazılar yazılır 2- Tablolar hazırlanır 3- Mektup ve zarf hazırlanabilir 4- Tez yazılabilir 5- Makrolar oluşturulur.

Detaylı

Standart araç Çubuğu. Çalışma Alanı

Standart araç Çubuğu. Çalışma Alanı Bölüm 4: Kelime İşlemci Uygulaması Hazırlayan: Emine Cabı Bu konuyu bitirdiğinizde; o Kelime işlemci uygulamasını açabilecek, o Yeni belge açabilecek ve kapatabilecek, o Belgeyi kaydedebilecek, o Belgeyi

Detaylı

Microsoft Word Windows altında çalışan, özel işlemleri olan bir kelime işlem programıdır.

Microsoft Word Windows altında çalışan, özel işlemleri olan bir kelime işlem programıdır. Microsoft Word Microsoft Word Windows altında çalışan, özel işlemleri olan bir kelime işlem programıdır. En önemli özellikleri şöyle sıralanabilir. Yazılanlar bir satır sonuna eriştiğinde, otomatik olarak

Detaylı

Şekil 1- Publisher 2010 programının çalıştırılması

Şekil 1- Publisher 2010 programının çalıştırılması 1. HAFTA MICROSOFT PUBLISHER Basılı yayın hazırlama programı ile broşür, bülten, el ilanı, kartpostal, etiket, kartvizit, takvim, web sayfası ve benzerleri gibi her an lazım olabilecek birçok yayın özgün

Detaylı

MS WORD 4.BÖLÜM. Bölüm Adı: NESNE EKLEME Bölümün Amacı: Belgeye nesne ekleme işlemlerini gerçekleştirmek.

MS WORD 4.BÖLÜM. Bölüm Adı: NESNE EKLEME Bölümün Amacı: Belgeye nesne ekleme işlemlerini gerçekleştirmek. MS WORD 4.BÖLÜM Bölüm Adı: NESNE EKLEME Bölümün Amacı: Belgeye nesne ekleme işlemlerini gerçekleştirmek. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. Ekle sekmesini tanır. 2. Kapak sayfası oluşturabilir.

Detaylı

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ BÖLÜM 1: MICROSOFT OFFICE 2003 PROGRAMLARINI YÜKLEME Microsoft Office 2003 Programlarını Değiştirme - Kaldırma Uygun Office 2003 Paketini Belirleyin BÖLÜM

Detaylı

BAŞLANGIÇ 1. VERI TABANIYLA İLK ADIMLAR. Konuya Hazırlık 1. Veri tabanı programları hangi amaç için kullanılmaktadır?

BAŞLANGIÇ 1. VERI TABANIYLA İLK ADIMLAR. Konuya Hazırlık 1. Veri tabanı programları hangi amaç için kullanılmaktadır? A BAŞLANGIÇ Konuya Hazırlık 1. Veri tabanı programları hangi amaç için kullanılmaktadır? Veri tabanı, bir konuyla ilgili pek çok kaydın tutulduğu bir bilgi havuzudur. Veri tabanı programları, bilgi havuzunu

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

İLERİ WORD Hazırlayan : Öğr. Grv. Mahmut KANTAR

İLERİ WORD Hazırlayan : Öğr. Grv. Mahmut KANTAR İLERİ WORD Hazırlayan : Öğr. Grv. Mahmut KANTAR İÇİNDEKİLER 3.1. Biçimlendirme... 4 3.1.1. Metin... 4 3.1.1.1. Grafiksel Nesnelerin Metin Hizalama Seçenekleri... 4 3.1.1.2. Bul Değiştir özelliğini kullanma

Detaylı

:Metin kutusu. numarası. :Kenarlık :Sayfa rengi :Kes(ctrl ve x) :Alt simge :Simge ekle :Kopyala(ctrl ve c) :Üst bilgi.

:Metin kutusu. numarası. :Kenarlık :Sayfa rengi :Kes(ctrl ve x) :Alt simge :Simge ekle :Kopyala(ctrl ve c) :Üst bilgi. Word 2010 Ders Notları : Yazı tipinin değiştirildiği alan :Köprü :Alt simge : Yazı tipini büyüt :Küçük resim :Üst simge : Yazı tipini daralt :Kalın :İtalik :Altı çizgili :Metin kutusu :Resim :Satır aralığı

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak.

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

EXCEL YAZILIM PROGRAMI

EXCEL YAZILIM PROGRAMI EXCEL YAZILIM PROGRAMI Elektronik tablolama ve hesaplama programlarının hemen hemen en popüler olanı Excel programıdır. Bu programın çalışma alanı satır ve sütunların kesişmesinden meydana gelen hücrelerden

Detaylı

BİL 101 - Bilişim Teknolojileri. Word 2007. http://bil.etu.edu.tr/bil101

BİL 101 - Bilişim Teknolojileri. Word 2007. http://bil.etu.edu.tr/bil101 BİL 101 - Bilişim Teknolojileri Word 2007 http://bil.etu.edu.tr/bil101 Dosya oluşturma ve kaydetme Yeni Dosya Oluşturma Microsoft Word dosyası açıldıktan sonra Office tuşuna basılır Yeni(New) seçilir Yeni

Detaylı

Microsoft Office. PowerPoint 2007. Güleser Çakmak. Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu. Grafik Uygulama: Tuna Erkan. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi

Microsoft Office. PowerPoint 2007. Güleser Çakmak. Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu. Grafik Uygulama: Tuna Erkan. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Microsoft Office Güleser Çakmak Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu Grafik Uygulama: Tuna Erkan Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Copyright 2007, Bilge Adam A.Ş. Kitabın yayın hakları Bilge Adam a aittir.

Detaylı

MİCROSOFT OFFİCE WORD 2010 ÖRNEK TEST SORULARI

MİCROSOFT OFFİCE WORD 2010 ÖRNEK TEST SORULARI MİCROSOFT OFFİCE WORD 2010 ÖRNEK TEST SORULARI (CEVAPLAR belgenin sonundadır) 1. Microsoft Word programını çalıştırmanın yolu aşağıdakilerden hangisidir? a) Başlat Programlar Microsoft Office b) Başlat

Detaylı

XP OFFICE WORD YAZILIM PROGRAMI

XP OFFICE WORD YAZILIM PROGRAMI XP OFFICE WORD YAZILIM PROGRAMI Word de bir doküman, tez veya kitap yazarken yapabileceğini bütün işlemleri bulabilirsiniz. Uzun bir dokümanı Word kullanarak hazırlamakla, daktilo kullanarak hazırlamak

Detaylı

Metin Düzenleyici Kullanım Kılavuzu

Metin Düzenleyici Kullanım Kılavuzu Metin Düzenleyici Kullanım Kılavuzu 2012 - Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi 1 İçindekiler LibreOffice Writer...7 LibreOffice Writer Ekranını Tanıyalım...8 Menü Çubuğu...9 Standart Araç Çubuğu...10 Biçimlendirme

Detaylı

MİCROSOFT OFFİCE WORD SORULARI

MİCROSOFT OFFİCE WORD SORULARI MİCROSOFT OFFİCE WORD SORULARI 1. Microsoft Word programını çalıştırmanın yolu aşağıdakilerden hangisidir? a) Başlat Programlar Microsoft Office b) Başlat - Ayarlar c) Başlat - Programlar - Donatılar d)

Detaylı

2. Microsoft Word XP Kelime İşlemci

2. Microsoft Word XP Kelime İşlemci 2. Microsoft Word XP Kelime İşlemci 2.1 Giriş Bilgisayarlar günlük hayatımıza girdikten sonra bir çok alışkanlığımızı bırakmak zorunda kalmaktayız. Önceden kitap olarak okuduğumuz sayfaları artık bir Mouse

Detaylı

Microsoft Office. Word 2007. Betül Bozyürük. Düzelti: Görkem Can. Grafik Uygulama: Barış Başaran. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi

Microsoft Office. Word 2007. Betül Bozyürük. Düzelti: Görkem Can. Grafik Uygulama: Barış Başaran. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Microsoft Office Word 2007 Betül Bozyürük Düzelti: Görkem Can Grafik Uygulama: Barış Başaran Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Copyright 2007, Bilge Adam A.Ş. Kitabın yayın hakları Bilge Adam a aittir.

Detaylı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu. Microsoft Access Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu. Microsoft Access Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Microsoft Access Ders Notları Doç.Dr. Yaşar SARI www.yasarsari.com Aralık-2013 I İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa No GİRİŞ - 1-1. VERİTABANI

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ ADAY MEMUR HAZIRLAYICI EĞİTİMİ TEMEL BİLGİSAYAR EĞİTİMİ DERS NOTLARI

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ ADAY MEMUR HAZIRLAYICI EĞİTİMİ TEMEL BİLGİSAYAR EĞİTİMİ DERS NOTLARI MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ ADAY MEMUR HAZIRLAYICI EĞİTİMİ TEMEL BİLGİSAYAR EĞİTİMİ DERS NOTLARI 1. ŞİFRE VE BİLGİ GÜVENLİĞİ Güvenliğin en zayıf ve en kritik halkası insandır! Evet, dışarda yüzbinlerce

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VERİ TABANI HAZIRLAMA 481BB0123 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

BILG101 Bilgisayara Giriş

BILG101 Bilgisayara Giriş BILG101 Bilgisayara Giriş Ünite 6: Kelime İşlemciler Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü Giriş Bu ünitede, Bilgisayar ortamında

Detaylı

MICROSOFT ACCESS DERS NOTLARI Öğr.Gör.Ali ATALAY

MICROSOFT ACCESS DERS NOTLARI Öğr.Gör.Ali ATALAY İstatistik Bölümü Güz dönemi 2.sınıf Programlama dilleri I (Excel-access) MICROSOFT ACCESS DERS NOTLARI Öğr.Gör.Ali ATALAY Access bir veritabanı programıdır. Veritabanı, bir konuyla ilgili çok sayıda kaydın

Detaylı

Bölüm 4 Writer ile Başlamak

Bölüm 4 Writer ile Başlamak Başlangıç Kılavuzu Bölüm 4 Writer ile Başlamak LibreOffice ile Kelime İşlem Çevirmen: Ayhan YALÇINSOY Web:http://ayalcinsoy.wordpress.com E-posta: ayhanyalcinsoy@gmail.com Telif Hakkı Bu belgenin telif

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ WEB TASARIMI EDİTÖRÜNE GİRİŞ 482BK0175 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

Programın Kullanımı NonStop2010: NonStop2010 Resimleri: NonStop2010 Sipariş: NonStop2010 Okul: NonStop2010

Programın Kullanımı NonStop2010: NonStop2010 Resimleri: NonStop2010 Sipariş: NonStop2010 Okul: NonStop2010 Programın Kullanımı Program ilk çalıştırıldığında bilgisayarın C sürücüsünde aşağıdaki klasörleri oluşturur. NonStop2010: Çalışılan okullara ait verileri ve öğrenci resimlerini saklar NonStop2010 Resimleri:

Detaylı