İşimiz, dünyanın ayrı yerlerinde aynı dürüstlük, dikkat ve yardımseverlik ile evleri, iş yerlerini ve toplumu korumaktır. Müşterilerimizde güven

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İşimiz, dünyanın ayrı yerlerinde aynı dürüstlük, dikkat ve yardımseverlik ile evleri, iş yerlerini ve toplumu korumaktır. Müşterilerimizde güven"

Transkript

1 İşimiz, dünyanın ayrı yerlerinde aynı dürüstlük, dikkat ve yardımseverlik ile evleri, iş yerlerini ve toplumu korumaktır. Müşterilerimizde güven oluşturmamızın ve profesyonelliğimizin ortak temeli; Securitas değerleridir. İsveçli bir güvenlik şirketinden, güvenlikte dünya lideri konumuna gelen Securitas, güvenliğe odaklı iş anlayışı ve küresel kurum kültürünü benimsemiştir. Bu kültürün esas amacı, toplumu herkes için daha emniyetli kılmakla görevli; yetkin, ihtisaslaşmış çalışanlar ve nitelikli profesyoneller yetiştirmektir. Başarımız, yaşadığımız toplumlarda sağladığımız güvenle ölçülmektedir. Kurum kültürümüz; müşterilerimiz, çalışanlarımız ve ortaklarımız için değer yaratan, uzun vadede başarılı bir kuruluşu destekleyecek değerler üzerine kurulmuştur. Bu değerler üç kelime ile özetlenebilir; Dürüst, Dikkatli ve Yardımsever

2

3 Neden Özel Güvenlik? 2004 yılında hayata geçirilen 5188 sayılı kanun hem sektörde hem kendi bünyesinde hizmet veren güvenlik kuruluşları ve güvenlik görevlileri için bir dönüm noktası oldu sayılı kanun ile birlikte güvenlik, herhangi bir işletmenin kendi işini yürütebilmesi için gerekli ve önemli destek iş kolu olarak tanımlandı. Aynı zamanda hizmet vermek ve hizmet almak isteyenler için yasal izin süreçleri ve bu hizmetin aracıları olan güvenlik görevlileri için de standart eğitim ve sertifika kriterleri getirildi sayılı kanun aracılığıyla özel güvenliğin bir sektör olarak doğuşu, her türlü kurum ve kuruluşun ihtiyacı olan güvenlik yapılanmasına profesyonel bir bakış açısı getirmiştir. Bu ihtiyacı karşılamak isteyenleri, kendi alanlarının dışındaki ek kadrolardan, yasal izin işlemlerinden, güvenlik görevlilerinin özlük haklarının takibi ve eğitimleri gibi ek yasal ve operasyonel süreçlerin ağır yükünden kurtarmıştır. Mesleki anlamda deneyim sahibi, işi yalnızca güvenlik olan özel güvenlik firmalarının her sektörde vazgeçilmez çözüm ortakları olarak doğmasını sağlamıştır.

4 Yüzyılı aşan güven Grubun Kuzey Amerika daki kökleri; 1850 yılında Chicago da kurulan Pinkerton Dedektiflik Bürosu na dayanır. Misyonu koruma ve güvenlik olan Pinkerton, Amerika da hızlı tanınmaya başlar yılına gelindiğinde ise, Avrupa nın kuzeyinde, güvenlik sektöründe yeni ve heyecan verici bir yapılanma dikkati çeker. Erik Philip Sörensen, İsveç te, Helsingborg Nattvakt isimli bir firma kurar. Değişmeyen değerler, değişmeyen marka Kısa süre içersinde İsveç teki küçük güvenlik şirketlerini bünyesinde toplamaya başlayan firma, 1972 yılında bütün şirketleri tek bir isim ve çatı altında birleştirme kararı alır; bu özel isim Securitas tır. Aynı zamanda üç kırmızı nokta logosunun yaratıldığı bu dönemde, noktaların her biri, securitas ın değişmeyen değerlerini taşımaya başlar. Üç kırmızı noktanın seçimi, mors alfabesindeki S harfini simgelemesinden, Securitas ismi ise Roma İmparatorluğu nun koruyucu tanrısından esinlenilmiştir. 74 yıldır değişmeyen güçlü markanın sırrı, bu titiz seçimden ve Securitas ın değerleri ile birebir örtüşmesinden kaynaklanır. Avrupa dan Amerika ya Securitas Securitas markası, 1990 ların sonuna kadar Avrupa da satın almalarla büyür ve lider pozisyona yükselir yılına gelindiğinde ise, coğrafyasını Amerika ya kadar genişletme kararı alan Securitas ile Pinkerton un yolları kesişir. Pinkerton Dedektiflik Bürosu nu satın alan Securitas, 2000 yılında Amerika nın en büyük ikinci güvenlik şirketi olan Burns ü; takiben Wells, Fargo ve Loomis gibi kıymetli geleneklere sahip köklü kuruluşları da satın alır.

5 Securitas Grubu Güvenlikte dünya lideri olan Securitas, deneyimi ve uzmanlığı sayesinde, 2000 li yılların başında sektörün bilgi lideri konumuna yükselmiştir. Securitas Grubu nun köklü yapısını; Kuzey Amerika Güvenlik Hizmetleri Avrupa Güvenlik Hizmetleri İzleme Hizmetleri (Monitoring) Devriye (Mobile) Hizmetleri oluşturur. Kuzey ve Güney Amerika da, Avrupa da ve Asya da 37 ülkede, yaklaşık 240 bin çalışanı ile hizmet veren Securitas Grubu, global pazarın yaklaşık %12 sine sahiptir yılında Securitas Grubu na ait toplam satış rakamı, 5 milyar Euro nun ( MSEK) üzerindedir. (Securitas Grup Faaliyet Raporu, 2008)

6

7 Securitas coğrafyası genişliyor Kuruluşundan itibaren hızla büyüyen Securitas, değişen stratejisinin getirdiği başarı rüzgarını arkasına alarak 2007 yılında da bazı ülkelerde güvenlik sektöründeki başarılı girişimlere Securitas markasını kazandırdı; Güney Amerika da; Arjantin, Kolombiya, Uruguay ve Peru, Asya da, Hindistan da; Walsons Avrupa da; Türkiye, Hollanda ve Romanya ile yeni pazarlara güçlü bir giriş yaptı. Bu girişimlere ek olarak Çin de, Ortadoğu da ve Doğu Avrupa nın birçok ülkesinde etkinliklere başlamak için kaynak ayırdı. Yeni ufuklar, yeni strateji Securitas ın büyüyen yapısı, yeni ufuklar ve yeni stratejilerin kaynağını oluşturur yılında yeni bir iş stratejisi uygulamaya başlayan Securitas, sunduğu hizmetin içeriğini, müşterilerinin faaliyet gösterdiği sektöre ait özel bilgi ve ihtiyaçlara göre şekillendirme kararı alır. Securitas bugün, müşterileri ile aynı dili konuşan ve onlara yönelik özel çözümler üretebilecek uzman bir iş ortağı konumuna yükselmiştir. Uzmanlaşma ve müşteriye özel çözümler Müşterilerinin işlerine değer katma çabası gösteren Securitas, fark yarattığı ndan emin olmak ister. Bunun için, size özel formüller üretir; hizmeti ulusal ölçekte, aynı kalitede vermeyi taahhüt eder.

8 Sektöre özel güvenlik çözümleri Securitas, müşterisinin iş kolunu tanır. Kimi zaman, uluslararası banka ve sigorta şirketlerinin yer aldığı finans sektöründe, kimi zaman petrol ve gaz üretim, dağıtım tesislerinde, telekomünikasyon alanındaki dev firmalarda ve büyük yatırımların yapıldığı altın madenleri gibi endüstriyel alanlarda bir uzman olarak hizmet sunar. İşimiz güvenlik Securitas, gücünü sektördeki deneyimi ve uzmanlığından almaktadır. Müşterilerinin uluslararası, ulusal, bölgesel ve sektörel ihtiyaçlarına göre çözüm üretmeye odaklanan Securitas ın başarısının temelinde, güvenlik bilgisi bulunur. Özel olarak eğitilmiş güvenlik görevlileri aracılığıyla farklı nitelik ve ölçeklerdeki iş kollarına özel güvenlik çözümleri üretilir. Securitas ın uzman güvenlik görevlileri eşliğinde verdiği hizmet kolunda, devriye hizmetleri, kontrollü giriş / çıkış ve resepsiyonist / karşılama alt hizmet kolları bulunur.

9 Securitas Türkiye 1990 lı yıllarda özel güvenlik sektörü ile tanışan Türkiye de, 1992 yılında Ankara da kurulan Dak Güvenlik, kuruluşunun hemen ardından sektöründe güven uyandırarak hızla yükselen bir grafik izlemiştir. Bu yükselişin ardında; genç fakat kendi içersinde gerekli uzmanlık, bilgi düzeyi, prensip ve standart hizmet anlayışı ile çalışan bir kuruluş vardır yılının sonuna gelindiğinde Türkiye bir başka güvenlik firması ile daha tanışır. Ankara merkezli kurulan Kare Güvenlik, özellikle uluslararası standartlara uygun normlar oluşturması ile sektörde önemli bir yere sahip olur. Türkiye deki güvenlik sektörüne yeni ve profesyonel bir anlayış kazandıran Dak ve Kare Güvenlik firmaları, sektörün uluslararası kuruluşları arasında kısa sürede dikkat çeker. Güvenlikte dünya lideri Securitas, Türkiye de hızla büyüyen bu iki firmadan Dak Güvenlik i 2006 yılı Nisan ayında, Kare Güvenlik i 2006 yılı Aralık ayında satın alarak, markasını verir. Hizmet Ağımız Securitas Türkiye, Securitas Avrupa Güvenlik Hizmetlerine bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Securitas Türkiye, güvenlik sektörünün bölgesel dinamiklerini, uluslar arası kalite ve deneyimleri ile birleştirerek hızla büyümektedir. Türkiye genelinde 75 ilde, hizmet noktasında projeler yürüten Securitas Türkiye, 5 Bölge Ofisi, 5 Şube Ofisi, 31 Şube Müdürlüğü ve güvenlik görevlisi ile faaliyet göstermektedir. (Haziran 2009)

10

11 Securitas büyümeye devam ediyor Securitas dünyada olduğu gibi Türkiye de de güçlü mali altyapıya sahip bir kuruluştur. Bu nedenle, 2008 yılında yaşanan ekonomik gelişmelere rağmen, finansal açıdan hedeflerin yakalandığı, başarılı bir yıl yaşamıştır. Securitas Grup, 5 Milyar Euro nun üzerinde ( MSEK) toplam satış rakamı ve yüzde 6 oranında organik büyüme ile 2008 yılını tamamlamıştır. (Securitas Grup Faaliyet Raporu 2008) Kuzey Amerika Güvenlik Hizmetleri Toplam Satış (MSEK) Organik Büyüme (%) 3 4 Avrupa Güvenlik Hizmetleri Toplam Satış (MSEK) Organik Büyüme (%) 7 8 Securitas hisse yapısı Securitas hisseleri, 1991 yılından itibaren Stokholm Borsası nda daha sonra ise Kuzey Avrupa Ülkeleri Borsası nda (Nordic Stock Exchange) işlem görmeye başlar. Securitas ta toplam sermayenin yüzde 90 ından fazlası kurumsal yatırımcılara aittir. Bu özelliği sebebiyle Securitas Grubu, finansal bilgilerini adresinde kamuoyu ve yatırımcılar ile güncel olarak paylaşır. Hissedarlar Hisse Oranı (%) Oy Oranı (%) Gustaf Douglas 11,6 30,0 Melker Schörling AB 5,6 11,8 Alecta Pension Fund 4,5 3,2 SEB Investment Management 4,0 2,8 JP Morgan Chase Bank 3,2 2,2 Swedbank Robur Funds 2,8 2,0 Caseis Bank 2,3 1,6 Second AP Fund 2,2 1,5 Northern Trust Company 2,1 1,5 Fourth AP Fund 1,9 1,4 Toplam 40,2 58,0 Kaynak: Securitas Grup Faaliyet Raporu, 2008 Securitas Türkiye 2008 rakamları Türkiye pazarında üçüncü yılını dolduran Securitas 2008 yılı içerisinde toplam yüzde 33 oranında organik büyüme göstermiştir. Grup içerisinde, Avrupa Güvenlik Hizmetleri ne bağlı olarak çalışan Securitas Türkiye, büyüme oranı bakımından 2008 yılının Aralık ayında, 20 Avrupa ülkesi arasında 2 inci sırada yer almıştır. (Securitas Grup, Aylık Kıyaslama Raporu 2008) Securitas Türkiye nin 2008 yılı satış rakamı, 92.milyon 358 TL olarak gerçekleşmiştir. Toplam satışın yüzde 74,39 unu saha personel ücretleri, 21,11 ini SSK primleri oluştururken, yüzde 9,19 u ise vergi için ödenen kalemler arasında yer almaktadır. (Securitas Türkiye Finansal Analiz Raporu, Ocak - Aralık 2008) Securitas Türkiye, hizmet kalitesini yükseltmek ve sektörde fark yaratmak adına, yerinden hizmet anlayışını destekleyen ulusal yapılanması ve genişleyen idari kadrosu ile geleceğe yatırım yapmaya devam etmektedir.

12 Organizasyon yapımız Her kademede uzman ve yetkili kadrosu, yatay organizasyon yapısı, yerinden hizmet anlayışı / yerel organizasyon gücü ile Securitas, her yerde ve her zaman, herhangi bir onaya ihtiyaç duymaksızın operasyonel süreçte karar verme ve uygulama yetkisine sahip uzman kadro ile hizmet vererek müşterilerine yakındır.

13 Gücümüz uzman kadromuz Securitas, geçmiş deneyimleri ve uluslararası bilgi birikimi sayesinde önemli bir çekirdek kadro oluşturdu. Securitas Türkiye nin başarılı saha kadrosunun arkasında, 151 kişilik dev bir idari ekip bulunmaktadır. Bu idari yapıyı oluşturan birikimlerin yetkilileri, Türkiye deki operasyonel sürece destek vermenin yanı sıra Securitas Grubu ile ortak çalışmalar gerçekleştiren, yurt içinde ve yurt dışında aldığı eğitimler ile birlikte sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir yapıya sahiptir. Denetim fonsiyonlarını yerine getiren kadro ise özellikle genel kolluk kuvvetlerinde çalışmış, kendi alanında deneyim sahibi uzmanlardan oluşmaktadır. Securitas Türkiye içerisindeki kadronun bilgi alışverişi, aylık ve 3 aylık düzenli toplantıların yanı sıra spesifik projeler için hazırlanan özel toplantı takvimleri ile desteklenir.

14 Değerlerimiz Securitas ın üç temel değeri Dürüst, Dikkatli ve Yardımsever dir. Bu değerler; tüm çalışanlarımıza, müşterileriyle, meslektaşlarıyla ve toplumla güven ilişkileri kurarken rehberlik eder. Dürüst Bir Securitas çalışanı dürüsttür, dolayısıyla bir müşterinin evi, işi ya da değerli eşyaları ona emanet edilebilir. Çalışırken bir üstü tarafından denetlenmeden de güvenilirdir. Securitas asla dürüstlük şartından ödün vermez. Dürüstlük ayrıca, fikrini belirtmeyi, uygunsuz durumları bildirmeyi ve bilgi saklamamayı da içerir. Dikkatli Profesyonellik; görmeyi, duymayı ve değerlendirmeyi gerektirir. Bir Securitas çalışanı her zaman çevresinde olana dikkat eder ve başkalarının genellikle fark etmediği şeyleri fark eder. Müşterinin alanın içerisinde bulunabilecek potansiyel risklerin ya da gerçekleşebilecek olayların farkına varmak için bu dikkatlilik gereklidir. Yardımsever İhtiyaç duyulduğunda, işiyle doğrudan ilgili olmasa dahi, yaşamı daha güvenli hale getirme konusunda devam eden çabaların bir parçası olarak, Securitas çalışanı müdahale gerektiren bir durum olduğu takdirde yardım edecektir.

15 Securitas Türkiye Bölge - Şube Ofisleri - Gezici Denetim Ekipleri

16 SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜK Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atıf Kansu Caddesi Cevat Muratal İş Merkezi Kat: 2 No:112/15-18 Balgat - ANKARA Tel : Faks : SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ MARMARA AVRUPA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Halide Edip Adıvar Mahallesi Piyalepaşa Bulvarı No: 32 Okmeydanı Şişli - İSTANBUL Tel : Faks : MARMARA ANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Güzel Yalı Mahallesi Güneş Sokak Yanyol Caddesi No:29/3 Bate Plaza Pendik - İSTANBUL Tel : Faks : İÇ ANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Ziyabey Caddesi No:38/ Balgat - ANKARA Tel : Faks : EGE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Şair Eşref Bulvarı Beşe İş Merkezi No:34 Kat:4 Daire:7-8 Çankaya - İZMİR Tel : Faks : ÇUKUROVA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Kurtuluş Mahallesi Atatürk Caddesi 19. Sokak Gülbahçesi Sitesi C Blok Kat: 2 No: Seyhan - ADANA SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ DENİZLİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Yücebağ Mahallesi 837. Sokak Kızılhisar İşhanı No: 14/5 DENİZLİ Tel : Faks : SAMSUN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Kale Mahallesi. Kaptanağa Caddesi No:10 / 3 SAMSUN Tel : Faks : ADANA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Kurtuluş Mahallesi Atatürk Caddesi 19. Sokak Gülbahçesi Sitesi C Blok Kat: 2 No: Seyhan - ADANA Tel : Faks : ANTALYA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Tahıl Pazarı Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı İsmail Aynur Akçar İş Merkezi 25/4 Eski Otogar - ANTALYA Tel : Faks : MERSİN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Cami Şerif Mahallesi Uray Caddesi Sokak No:66/ MERSİN Tel : Faks : BURSA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İzmir Yolu Cad. Komkurt Plaza No: 103 Kat: 3 Daire: 18/19 Nilüfer / BURSA Tel : Faks : Tel : Faks :

01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU Seri II 14.1 Sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliğine göre hazırlanmıştır. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. DRT Bağımsız Denetim

Detaylı

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r 01 ERGOBizK fl 2010-Say ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r Ak n Kozano lu: "Ana hedefimiz, sahip oldu umuz küresel güç ve tecrübeyle Türkiye sigorta ve emeklilik pazar nda daima

Detaylı

GARANTİ FAKTORİNG A.Ş. 01 OCAK 31 MART 2015 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

GARANTİ FAKTORİNG A.Ş. 01 OCAK 31 MART 2015 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 01 OCAK 31 MART 2015 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I. GENEL BİLGİLER... 1 Kurumsal Profil... 1 Şube Bilgileri... 2 Sermaye ve Ortaklık Yapısı... 3 Ortaklar Hakkında Genel Bilgi... 4 Türkiye Garanti Bankası A.Ş....

Detaylı

Türkiye ile Var, Türkiye İçin Var.

Türkiye ile Var, Türkiye İçin Var. İçindekiler Türkiye ile Var, Türkiye İçin Var. 2010 Faaliyet Raporu Sunuş 2 Vizyonumuz 2 Misyonumuz 3 Kurumsal Profil 4 Başlıca Finansal Göstergeler 6 T.C. Ziraat Bankası Tarihinden Satırbaşları 8 Yönetim

Detaylı

86. yıl. 1929 dan bugüne

86. yıl. 1929 dan bugüne 1929 dan bugüne 86. yıl Tercih Edilen İş Ortağı Faaliyet Raporu 2014 Genel Bilgiler 2014 Yılı Faaliyet Raporu Merkez: Harbiye Mah. Maçka Caddesi No: 35 34367 Şişli - İstanbul Telefon : (0212) 231 47 30

Detaylı

2015 I. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu

2015 I. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu 2015 I. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER VİZYONUMUZ... 2 MİSYONUMUZ... 2 STRATEJİLERİMİZ... 3 KURUMSAL PROFİL... 4 ORTAKLIK YAPISI... 5 ESAS SÖZLEŞMEDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER... 5 YÖNETİM KURULU

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

ELLİNCİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

ELLİNCİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI ELLİNCİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 2014 1 NİN 23 MART 2015 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 10:00 DA DİVAN OTELİ İSTANBUL DA TOPLANAN 50. ORTAKLAR GENEL KURULU NA SUNULAN FAALİYET RAPORUDUR İstanbul Ticaret Odası

Detaylı

2013 Faaliyet Raporu. Sürdürülebilir başarılar için kendi okyanusunu yaratmak...

2013 Faaliyet Raporu. Sürdürülebilir başarılar için kendi okyanusunu yaratmak... 2013 Faaliyet Raporu Sürdürülebilir başarılar için kendi okyanusunu yaratmak... Mavi Okyanus Stratejisi Nedir? Günümüzde şirketler kârlı büyümek ve rekabette avantaj yakalamak, pazar paylarını artırmak

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

TOBB yayınlarına tam metin ve ücretsiz olarak internetten ulaşabilirsiniz.

TOBB yayınlarına tam metin ve ücretsiz olarak internetten ulaşabilirsiniz. ISBN : 978-605-137-410-9 TOBB Yayın No : 2014/234 TOBB yayın için ayrıntılı bilgi Yayın Müdürlüğünden alınabilir. Tel : 0.312 218 20 00 Faks : 0.312 218 20 64 İnternet : www.tobb.org.tr TOBB yayınlarına

Detaylı

Türkiye Katılım Bankacılığı Büyüme yolundaki önemli adımlar

Türkiye Katılım Bankacılığı Büyüme yolundaki önemli adımlar Türkiye Katılım Bankacılığı Büyüme yolundaki önemli adımlar Ocak 2014 İçindekiler 1.Bölüm: 2 Dünya da katılım bankacılığı ve Türkiye nin konumu 2. Bölüm: 8 Türkiye de katılım bankacılığı değerlendirme

Detaylı

YAYIN NO DPT: 2741 TÜRKİYE DE YAŞLILARIN DURUMU VE YAŞLANMA ULUSAL EYLEM PLANI

YAYIN NO DPT: 2741 TÜRKİYE DE YAŞLILARIN DURUMU VE YAŞLANMA ULUSAL EYLEM PLANI YAYIN NO DPT: 2741 TÜRKİYE DE YAŞLILARIN DURUMU VE YAŞLANMA ULUSAL EYLEM PLANI SOSYAL SEKTÖRLER VE KOORDİNASYON GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2007 ISBN 978 975 19-4115 - 5 (basılı nüsha) Bu Çalışma Devlet Planlama Teşkilatının

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

OSMANİYE İL TURİZM STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI

OSMANİYE İL TURİZM STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI OSMANİYE İL TURİZM STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI 1 2 OSMANİYE İL TURİZM STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI ÖNSÖZ Turizm sektörü son yıllarda gelişmekte olan ve gelişmiş ülkeler için giderek daha büyük bir önem kazanmaktadır.

Detaylı

TUR CAS PETR OL A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU

TUR CAS PETR OL A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Kısaca Turcas 03 Vizyonumuz, Misyonumuz, Değerlerimiz 04 Bir Bakışta Turcas 06 Finansal Göstergeler 09 Operasyonel Göstergeler 10 Kilometre Taşları ve Yabancı Ortaklıklar Yönetim den 12 Başkan ın Mesajı

Detaylı

www.pwc.com/tr 2041 de Türkiye Geleceğe bakış

www.pwc.com/tr 2041 de Türkiye Geleceğe bakış www.pwc.com/tr 2041 de Türkiye Geleceğe bakış Mayıs 2012 Yönetici özeti Türkiye nin ekonomik görünümü 2041 yılında oldukça farklı bir konuma gelecek. Uzun vadeli ekonomik büyümeyi sağlamak için sayısı

Detaylı

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER)

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER) tmmob makina mühendisleri odası ODA RAPORU KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER) Genişletilmiş Dördüncü Baskı Hazırlayanlar Yavuz BAYÜLKEN Cahit KÜTÜKOĞLU Nisan 2012 Yayın No: MMO/583 tmmob

Detaylı

Türkiye de Kurumsal Sosyal Sorumluluk Değerlendirme Raporu

Türkiye de Kurumsal Sosyal Sorumluluk Değerlendirme Raporu Türkiye de Kurumsal Sosyal Sorumluluk Değerlendirme Raporu Değerli Okur, Türkiye de Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) kavramının durumunu incelemeyi ve KSS konusunda Türkiye için bir dayanak noktası tanımlamayı

Detaylı

BORSANIN REKOR HALKA ARZLARI VE BORSAYA GELMEYİ PLANLAYAN YENİ ŞİRKETLER... Sayfa 30 ve 32 de Para Listing İstanbul ile gelecek. göru lu yor.

BORSANIN REKOR HALKA ARZLARI VE BORSAYA GELMEYİ PLANLAYAN YENİ ŞİRKETLER... Sayfa 30 ve 32 de Para Listing İstanbul ile gelecek. göru lu yor. HABERTÜRK İÇİN BORSA İSTANBUL U YAZDILAR Ergun Özen Adnan Bali Halil Aydoğan 11 Haziran 2013 SALI Dünya Türkiye yi Hedef ilk 10 arasına girmek Sermaye piyasalarımızın hem hukuki, hem teknik, hem de piyasa

Detaylı

2015 Yılı 1. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu

2015 Yılı 1. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu 2015 Yılı 1. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu İçindekiler Sayfa No Genel Bilgiler 1 Tarihsel Gelişim 2 Ortaklık Yapısı 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Değerlendirmesi 3 Genel Müdür ün Değerlendirmesi 4 Yönetim

Detaylı

KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ

KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ Hazırlayanlar: Hakan AKIN Kıdemli Dış Ticaret Uzmanı Nazlı ÜSTÜN KTO Etüd Araştırma Md. Yrd. Feyzullah ALTAY KTO Etüd Araştırma Uzmanı Hacı Dede Hakan KARAGÖZ KTO Etüd Araştırma

Detaylı

BORUSANLI NIN EL KİTABI İş İlkeleri, İş Etiği ve İnsan Kaynakları Uygulamaları

BORUSANLI NIN EL KİTABI İş İlkeleri, İş Etiği ve İnsan Kaynakları Uygulamaları BORUSANLI NIN EL KİTABI İş İlkeleri, İş Etiği ve İnsan Kaynakları Uygulamaları 2012 Değerli Borusanlılar, Borusan Grubu nun 1944 yılından bu yana benimsediği kurumsal değerleri ve çalışma prensipleri çalışanlarımız

Detaylı

Leadership Insights. Liderlikte hizmet odaklılık

Leadership Insights. Liderlikte hizmet odaklılık CEO S 2007 SAYI:44 Leadership Insights Liderlikte hizmet odaklılık Dr.Yeşim Toduk AKİŞ Bir Bakışta 1 Liderlikte hizmet odaklılık En lokal, uluslararası şirket yaratma hikâyesi... Aslan Uzun ile yaptığımız

Detaylı

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 2012 1 İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 2 GRAFİKLER LİSTESİ...

Detaylı

ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş.

ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. 31 MART 2015 ARA DÖNEM YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Rapor Dönemi : 01.01.2015 31.03.2015 Tescilli Şirket Adı : ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. Tescil

Detaylı

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Performans Göstergeleri İstatistikler 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Interim Report Summary page 155 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Doküman

Detaylı

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Faaliyet Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 3 Vizyon 3 Misyon 4 Otokar Hakkında... 6 1963-2013 Satırbaşları... 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10 Otokar ın Faaliyet Alanları

Detaylı

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında!

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! yapıkredi.com.tr 444 0 448 Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! İçindekiler Yapı Kredi KOBİ Bankacılığı 1 KOBİ lere hibe ve destek programları Destek programlarından hangi konularda

Detaylı

FİNANSAL KURUMLAR BİRLİĞİ FAALİYET RAPORU

FİNANSAL KURUMLAR BİRLİĞİ FAALİYET RAPORU FİNANSAL KURUMLAR BİRLİĞİ FAALİYET RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI SEKTÖRLERİN MESAJLARI YÖNETİM KURULU VE GENEL SEKRETERLİK DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNE GENEL BAKIŞ SEKTÖRLERDE

Detaylı