KULLANIM KILAVUZU Surum:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KULLANIM KILAVUZU Surum: 090811.2230"

Transkript

1 Mühendislik Sanatları Merkezi RGB Basic Renk ölçümüne en ekonomik başlangıç KULLANIM KILAVUZU Surum:

2 Bu kitapçık, ShadeArt RGB Plus isimli Renk ölçme, karşılaştırma yazılımın kullanımını açıklar. Başlarken: ShadeArt RGB Plus yazılımının çalışacağı bilgisayarın en az aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir. 512 Mb RAM 50 Gb HardDisk CD sürücü 1024x768 piksel çözünürlüğü destekleyen ekran 1024x768 piksel çözünürlüğü destekleyen ekran kartı Windows Me, Xp, NT, 2000 işletim sistemi 1 adet boş USB port Klavye Mouse Renkli yazıcı Değerli üyemiz, ShadeArt ailesinin yeni bir ferdi olmanızı sağlayan seçiminiz için sizi kutlarız. Renklerle uğraşmanın en bilimsel yolu olan ShadeArt yazılımını seçerek, işe bir adım önde başlıyorsunuz. Bu kitapçıkta yer alan bilgileri okudukça, ne kadar haklı olduğumuzu siz de görecek ve seçiminiz için kendinizle gurur duyacaksınız. Programın kullanımına ait açıklamalara geçmeden once, önemli bir hususu hatırlatmak isteriz. ShadeArt yazılımının üreticisi olan Artoksi Mühendislik Sanatları Merkezi nin web sitesini (www.artoksi.com) belirli aralıklara takip etmenizi öneririz. Bu sayede, belki de hayatınızı daha fazla kolaylaştıracak yeniliklerle ilgili haberdar olabileceksiniz. Bunlara ilaveten, renk ölçüm yazılımları konusunda çığır açacak bir başka ürünümüze de dikkatinizi çekmek isteriz. Piyasaya çıktığı günden beri büyük ilgi uyandıran bu ürünümüze RenkHesapHazinesi.DLL ismini verdik. Kendi renk ölçüm programını (ShadeArt benzeri) yazmak isteyen herkes için üretilmiş olan ve Bu iş bizi aşar demeyin, başkasına bağımlı kalmayın sloganıyla duyurduğumuz bu ürün, dünyada henüz eşi olmayan bir ürün niteliğindedir. Konu hakkında detaylı bilgiyi yine web sitemizden veya bizlerden edinebilirsiniz. Öneri ve dostuluğunuza her zaman ihtiyacımız olduğunu bildirir, ürünümüzü iyi günlerde kullanmanızı ve başarılarınıza katkıda bulunmasını temenni ederiz. Hoşgeldiniz Saygılarımızla, Mühendislik Sanatları Merkezi

3 İlk adımlar: Yazılımın bilgisayarınıza kurulması son derece basittir. Tek yapmanız gereken şey, size verilen CD içerisinde bulunan ShadeArt RGB Plus Setup.exe dosyasını tıklayarak çalıştırmanızdır. Yazılım, standart Windows kurulum aşamalarından otomatik olarak geçecek ve kendi üzerine düşen görevi kusursuzca yaparak, bilgisayarınıza kurulacaktır. Yazılımı kurduktan sonra kullanmaya başlamadan önce 2 işlem daha yapmanız gereklidir. Bunlardan birinci, yazılımla size verilen koruma kilidi ne ait sürücüleri bilgisayarınıza kurmaktır. Yazılım bu işlem olmadan asla çalışmayacatır. Yapılması gereken ikinci işlem ise, yazılımla birlikte kullanacağınız renk ölçüm cihazı PenColorArt USB ise, söz konusu bu cihaza ait sürücülerin de bilgisayarınıza kurulması gereklidir. İşlem 1: Koruma kilidinin kurulması CD içerisinde bulunan Kilitac.exe dosyasını çift tıklayarak çalıştırınız. Bu işlem konu ile ilgili tüm gerekli sürücüleri bilgisayarınıza otomatik olarak yükleyecektir. Yazılımı çalıştırabilmek için, bu güvenlik kilidinin her zaman bilgisayarınızdaki USB girişlerinden birinde takılı halde olması gerekmektedir. İşlem 2: Renk ölçüm cihazı ile haberleşme sürücülerinin kurulması Önemli not! Sürücüleri kurmadan önce cihazınızı bilgisayara USB kablosu ile bağlayınız fakat asla çalıştırmayınız. Adım 1: Cihazınızı, size verilen USB kablosu vasıtasıyla bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takınız. Adım 2: Size verilen ShadeArt RGB Pus yazılım CD sini CD okuyucunuza yerleştiriniz. Adım 3: Yeni donanım bulundu sihirbazı otomatik olarak açılacaktır ve aşağıdakine benzer bir ekran karşınıa çıkacaktır. Bu ekranda, üçüncü seçeneği (Hayır, bu kez değil) seçerek, İleri düğmesini tıklayınız. Ekran değişecek ve aşağıdakine benzer biz ekran çıkacaktır.

4 Bu ekranda, ikinci seçeneği (Listeden yada belirli konumdan yükle (gelişmiş) seçeneğini seçerek İleri düğmesini tıklayınız. Karşınıza aşağıdakine benzer bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda, birinci seçeneğin (Bu konumlarda en iyi sürücüyü ara) seçeneğinin işaretleyiniz. Ardından Gözat düğmesine tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

5 Bu ekranda, CD sürücünüzdeki Drivers klasörünü işaretleyip, Tamam düğmesine tıklayınız. Bu tıklama sonucunda bir önceki ekrana geri döneceksiniz ve aşağıdakine benzer bir ekran karşınıza çıkacak. Bu ekranda, İleri düğmesine tıklayınız. Bir süre sonra karşınıza aşağıdakine benzer bir ekran çıkacaktır.

6 Bu ekranda, Devam Et düğmesini tıklayınız. Kısa bir sure içerisinde aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda, Son düğmesini tıklayınız. NOT: Kullanıdığınız Windows işletim sisteminin yapısına bağlı olarak Windows gerekli sürücüleri otomatik olarak kurarken bazı sürücüler için aynı işlemi tekrar etmenizi isteyebilir. Yukarıdaki Son düğmesini tıkladıktan sonra Adım 3 veya Adım 4 te belirtilen ekrana geri dönüyorsa aynı adımları tekrarlayanız. Yapılan işlemin doğruluğu test etmek için, Masaüstünde Bilgisarım simgesinin üzerinde sağ mouse tuşuna tıklayarak, özellikleri seçin ve ardından Donanım ve Aygıt Yöneticisi ne gidiniz.

7 Bu ekranda, Bağlantı Noktaları (COM ve LPT) başlığı altında, başında hiç bir soru veya ünlem işareti olmadan USB Serial Port veya USB HighSpeed Serial Port benzeri bir ifade görmelisiniz. Bu, sürücülerin doğru yüklendiğinin işaretidir. Not: Bu ifadenin sonunda parantez içerisinde yer alan COM? şeklindeki belirtecte X yerine gözüken sayı sizin haberleşme kanal numaranızdır. Bu sayıyı aklınızda tutunuz. Çünkü ShadeArt RGB Plus yazılımınız, ilk çalıştığında sizden bu numarayı isteyecektir. Yukarıdki örneğimizde bu sayı 8 dir.

8 ShadeArt RGB Basic yazılımının kullanımı Yazılımı ilk çalıştırdığınızda, karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibidir. Bu ekran üzerinde boş bir alana tıklayarak ölçüm ekranına geçiniz. Ölçüm ekranı aşağıdaki gibi siyah boş bir alan olarak karşınıza gelecektir.

9 Bu ekranda, Kanal no kısmına bu kitapçığın kurum aşamaları ile ilgili yukarıdaki sayfalarında bahsedilen haberleşme kanalı numarasını yazınız. Bu işlemi sadece bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Program bundan sonra bu bilgiyi kaydedecek ve programı her çalıştırdığınızda otomatik olarak hatırlayacaktır. PenColorArt USB renk ölçüm cihazınızı bilgisayara taktıysanız başlamaya hazırsınız demektir. Aç düğmesine tıklayarak başlayınız. Bu düğmeye basınca aşağıdaki ekrana ulaşacaksınız. Şimdi yapmanız gereken tek şey, PenColorArt cihazınızın ölçüm tuşuna basarak ölçüm yapmaktır. Ölçülen renge ait L, a ve b değerleri derhal otomatik olarak Standart başıklı yeşil alanda belirecektir. Dikkat edilmesi gereken nokta, cihazın standart ölçüm modunda olmasıdır. Bunun için cihazın kullanım kitapçığına bakınız.

10 İkinci adım, yine PenColorArt cihazınızı kullanarak bir diğer rengi ölçmektir. Burada da cihazın numune ölçüm modunda olması gereklidir. Bu konuda cihazın kitapçığından yararlanabilirsiniz. Burada sadece, PenColorArt cihazının standart ölçüm modunda ölçüm yapıldığında, otomatik olarak bir sonraki ölçüm için numune ölçüm moduna geçtiğini hatırlatalım. Cihazla bir ölçüm daha aldığınızda ekran aşağıdaki hali alacaktır. Mavi alan, standart (hedef) renk ile numune renk arasındaki farkları gösterir. dl (Delta L) değeri açıklık/koyuluk farkını, da (Delta a) değeri kırmızılık/yeşillik farkını, db (Delta b) mavilik/sarılık farkını ve son olarak da de (Delta E) değeri de toplam farkını ifade eder. dl değeri negatif ise, numune standarta göre daha koyudur. dl değeri pozitif ise, numune standarta göre daha açıktır. dl değeri sıfır ise açıklık/koyuluk açısından iki renk eşittir. da değeri negatif ise, numune standarta göre daha yeşildir. Bu, numunenin daha fazla yeşil veya daha az kırmızı içerdiğini gösterir. da değeri pozitif ise, numune standarta göre daha kırmızıdır. Bu, numunenin daha az yeşil veya daha fazla kırmızı içerdiğini gösterir. da değeri sıfır ise, kırmızık/yeşillik açısından iki renk eşittir. db değeri negatif ise, numune standarta göre daha mavidir. Bu, numunenin daha fazla mavi veya daha az sarı içerdiğini gösterir. da değeri pozitif ise, numune standarta göre daha kırmızıdır. Bu, numunenin daha az mavi veya daha fazla sarı içerdiğini gösterir. da değeri sıfır ise, mavilik/sarılık açısından iki renk eşittir. Bu ifadelerin grafisel gösterimi aşağıdaki gibidir.

11 +L -L de (delta E) ise bu üç kriterden yola çıkarak hesaplanan toplam renk farkını gösterir ve her zaman pozitiftir. Delta E değerinin sıfır olması, iki rengin birbirine eşit olduğunu gösterir. Sıfır değerinden uzaklaştıkça renk farkı artar. Genel kabul, insan gözünün de değerinin 1 sayısından az olması halinde bu farkı algılamayacağı şeklindedir. Bu programda, yapılan tüm hesaplamalar D65 gün ışığı ve 10 derece gözlem açısına göre yapılmaktadır. Daha detaylı renk analizleri için ShadeArt RGB Plus yazılımını inceleyebilirsiniz. ShadeArt RGB Plus yazılımında, renkleri değişik ışık kaynakları altında inceleyebilir, renkleri kaydedebilir, gterektiğinde çağırabilir, bir standartı bir çok numune ile aynıo anda ve tek ekranda karşılaştırabilir, parti takibi ve arşivlemesini yapabilir, örtücülük ölçümleri, kromatiklik değerlerini görebilirsiniz. Son olarak, firmamızın, hergün yeni ürünlerle, portföyünü geliştirdiğini hatırlatır, bu sebeple zaman zaman sitemizi ziyaret etmenizin faydanıza olacağını belirtir, seçiminiz için sizi kutlar, hayırlı işler dileriz. Mühendislik Sanatları Merkezi Tel:

PROGRAM KURULUŞ ve KULLANIM KLAVUZU. Araştırma Geliştirme Tekstil - Teknoloji

PROGRAM KURULUŞ ve KULLANIM KLAVUZU. Araştırma Geliştirme Tekstil - Teknoloji PROGRAM KURULUŞ ve KULLANIM KLAVUZU Araştırma Geliştirme Tekstil - Teknoloji İÇİNDEKİLER KONU SAYFA Önsöz 4 ColorMission nedir? 5 ColorMission programlarını kullanmak için neler gereklidir? 5 Bilgisayar

Detaylı

RenkHesapHazinesi.DLL. Baskı: 090927.2006 Artoksi KULLANIM KİTAPÇIĞI. Mühendislik Sanatları Merkezi www.artoksi.com

RenkHesapHazinesi.DLL. Baskı: 090927.2006 Artoksi KULLANIM KİTAPÇIĞI. Mühendislik Sanatları Merkezi www.artoksi.com RenkHesapHazinesiDLL Baskı: 0909272006 Artoksi KULLANIM KİTAPÇIĞI Herkes renk ölçüm yazılımı yazabilir Üstelik sadece kalite kontrol amaçlı de il reçete hesaplayabilen profesyonel yazılımlardan bahsediyoruz

Detaylı

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU NOT: Almış olduğunuz ürünün modeline bağlı olarak AKILLI TAHTA ürününüzün görüntüsü bu el kitabında görüntülenenlerle aynı olmayabilir. Sistem Özellikleri

Detaylı

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU WinEKG Pro T e k n o l o j i Ü r e t i r Gersan Sitesi 656. Sok. No: 45 Ergazi, 06370 ANKARA Tel: +90 312 257 0477

Detaylı

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU B2K03: Veritabanı Programlama FileMaker Pro VERİTABANI Veritabanı (DB-Dbase-Datasbase), mevcut durumu göstermeye yönelik enformasyon üretmek için düzenlenmiş veri yığınıdır.

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Türkçe Versiyon, V7.38

KULLANIM KILAVUZU Türkçe Versiyon, V7.38 KULLANIM KILAVUZU Türkçe Versiyon, V7.38 HDD PROTEK Koruma Yazılımını kurmadan önce, kurulum sırasında meydana gelebilecek olası hataları gidermeniz ve Yazılımı doğru kurmanız için lütfen bu kitapçığı

Detaylı

KOŞUBANTLI EGZERSĐZ EKG SĐSTEMĐ

KOŞUBANTLI EGZERSĐZ EKG SĐSTEMĐ TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ars-efor KOŞUBANTLI EGZERSĐZ EKG SĐSTEMĐ KULLANIM KILAVUZU StressWin PRO V3.0 T e k n o l o j i Ü r e t i r Merkez: Prof. Osman Turan Sok.

Detaylı

Access 2000, bütün Windows 95/98 programları gibi çeşikli yollarla başlatılabilir.

Access 2000, bütün Windows 95/98 programları gibi çeşikli yollarla başlatılabilir. Eğer bana bilgisayar kullanımını haklı gösterecek tek bir şey şey derseniz, hemen Veritabanı derim. Veri-işlem. Ve ister telefon defterinizi oluşturun, ister firmanızın demirbaş envanterini tutun, Microsoft

Detaylı

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G Kablosuz yaşam 3G Kablosuz Router Kullanım Kılavuzu Air 4420-3G Kolay kurulum CD si 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Ü İçindekiler 1. GİRİŞ 3 1.1 Temel Özellikler 4 Port Ayarları 18 1.2. İçerik-Paneller-Gereksinim

Detaylı

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell)

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell) OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ Web Server OZS164... Sadece 1 adet cihaz kontrolü Web Server OZW672... 1, 4 ya da 16 adet cihaz kontrolü

Detaylı

AHBS KULLANIM KILAVUZU

AHBS KULLANIM KILAVUZU HelpAndManual_illegal_keygen Sâye AHBS KULLANIM KILAVUZU Sürüm No : 1.0.0.45 HelpAndManual_illegal_keygen Yasal Uyarı İşbu kullanım kılavuzu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve bu kanun kapsamında

Detaylı

ÜÇ BOYUTLU ÇELİK YAPILAR

ÜÇ BOYUTLU ÇELİK YAPILAR STEEL ÜÇ BOYUTLU ÇELİK YAPILAR B Ö L Ü M 1 İ Ç İ N D E K İ L E R BÖLÜM 1. İÇİNDEKİLER BÖLÜM 2. GİRİŞ Bölüm 2-1 SİSTEM VE YAZILIM GEREKSİNİMLERİ 2 KURULUM 2 PROGRAMIN YAPISI 3 ÇALIŞMA ORTAMI İLE İLK TEMAS

Detaylı

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ BÖLÜM 1: MICROSOFT OFFICE 2003 PROGRAMLARINI YÜKLEME Microsoft Office 2003 Programlarını Değiştirme - Kaldırma Uygun Office 2003 Paketini Belirleyin BÖLÜM

Detaylı

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g 444 11 50 P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi TEKNİK SERVİS ADRESİ: ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Kaptanpaşa Mahallesi Piyalepaşa

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar patriot Bu kullanma kılavuzu Piranha Patriot için geçerlidir. Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. 2010 Piranha. Tüm hakları

Detaylı

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U Model 5590 İçindekiler Genel Bakış...5 1. Kurulum Talimatları...6 Ürün Kutusunda Bulunanlar... 6 Başlamadan Önce... 7 X6 nın Kurulması... 8 1. Adım: Yazılımın Kurulması...

Detaylı

Internet Security. Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Internet Security. Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Internet Security 2009 Önemli! Bu kılavuzda Ürün Etkinleştirme bölümünü dikkatle okuyun. Bu bölümdeki bilgiler, bilgisayarınızı korumalı halde tutabilmeniz için gereklidir. Bu

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5650 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem yaşam Kullanım kılavuzu Air 6271 One touch setup Simple & easy to use 7/24 people destek support hattı 0 +90 212 212 444 4440 0239 T L İçindekiler Kılavuza

Detaylı

İşletme Fakültesi Bil. Kullanımı Ders notları 1 1

İşletme Fakültesi Bil. Kullanımı Ders notları 1 1 1 İşletim Sistemi Bilgisayar ile kullanıcı arasında köptü vazifesi gören yazılımlardır. MİB ( CPU ) işlemleri gerçekleştirir ve bulduğu sonuçları yine işletim sistemine gönderir. İşletim sistemi bulunan

Detaylı

WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI

WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Masaüstü Kavramı Burada anlatılan tüm bilgiler Windows XP işletim sistemi kullanılmazı baz alınarak bir araya getirilmiştir. Eğer, Windows kelimesi kullanılırsa bu Windows

Detaylı

DERSHANE OTOMASYONU KULLANIM KLAVUZU

DERSHANE OTOMASYONU KULLANIM KLAVUZU DERSHANE OTOMASYONU KULLANIM KLAVUZU AkSoft Yazılım www.aksoftyazilim.com aksoft@aksoftyazilim.com DERSHANE OTOMASYON PROGRAMI Dershane Otomasyonu, özel dershane, okul, kurs, akademi ve etüt merkezlerinin

Detaylı

Mehmet PARLAKYİĞİT www.parlakyigit.net

Mehmet PARLAKYİĞİT www.parlakyigit.net Mehmet PARLAKYİĞİT www.parlakyigit.net ÖNSÖZ Merhabalar yine bir pdf kitap serisi ile devam ediyorum. Bu kitap serimizin konusu olan Windows 8.1 versiyonunu ele almış bulunmaktayım. Bugünlerde Windows

Detaylı

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz.

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz. Bilgisayarınıza hayat veren yeni bir Windows sürümü olan Microsoft Windows XP Professional'a hoş geldiniz! En iyiyi, Windows XP'yi yaşayın! Windows XP işini gerçekten çok iyi yapıyor! Windows XP'yi yaşamak

Detaylı

Yükleme ve Kurulum. www.probina.com.tr

Yükleme ve Kurulum. www.probina.com.tr İçindekiler Yükleme ve Kurulum... 2 Teşekkür... 3 Başlarken... 4 Kullanıcı Arayüzü... 4 İlk Adımlar... 6 Proje Parametreleri... 7 Pafta Çerçevesi Seçimi... 9 Kat Bilgilerinin Girilmesi... 9 Yeni Kat Ekleme...

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5443 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

DocuMate 520. tarayıcı. kurulum kılavuzu

DocuMate 520. tarayıcı. kurulum kılavuzu DocuMate 520 tarayıcı kurulum kılavuzu Telif Hakkı 2003 Visioneer, Inc. Telif hakları yasalarınca izin verildiği şeklinin haricinde, önceden yazılı izin almaksızın yapılan çoğaltma, adaptasyon veya tercümeler

Detaylı

ARG SKA-2. Anonslu Ses Kayıt Sistemi KURULUM YÖNERGESİ

ARG SKA-2. Anonslu Ses Kayıt Sistemi KURULUM YÖNERGESİ 12. DiskOku.exe uygulamasını çalıştırdığımda Veritabanı dosyası bulunamadı şeklinde bir hata ile karşılaşıyorum. a. Ses kayıtlarının tutulduğu klasörlerde otomatik olarak oluşturulan dat.tmp dosyaları

Detaylı

Harici Masaüstü. My Book. Elite Kullanım Kılavuzu. My Book Elite Kullanım Kılavuzu

Harici Masaüstü. My Book. Elite Kullanım Kılavuzu. My Book Elite Kullanım Kılavuzu My Book Elite Kullanım Kılavuzu My Book Elite Kullanım Kılavuzu Harici Masaüstü WD Servis ve Desteği Bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bu ürünü iade etmeden önce sorunu çözmemiz için bize bir fırsat

Detaylı

Yazılım Kurulum Kılavuzu

Yazılım Kurulum Kılavuzu DİJİTAL TAM RENKLİ ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM Yazılım Kurulum Kılavuzu YAZILIMI KURMADAN ÖNCE WINDOWS ORTAMINDA KURULUM İ ARIZA GİDERME Bu ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kılavuzda makinenin

Detaylı