Bankalar. Competence in Video Security

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bankalar. Competence in Video Security"

Transkript

1 Competence in Video Security Bankalar Bankalar sürekli olarak risklere ve tehlikelere maruzdur. Para otomatında hile, vandalizm, soygun ve saldırı maalesef günlük hayattan olmuştur. Bu, olası suç faillerini caydırmak ve gerekirse hızlı ve kuvvetli kanıtlarla mahkumiyetlerini sağlamak için bankaların önleyici biçimde korunma önlemlerini kaçınılmaz kılmaktadır. Banka binasındaki veya kamuya açık alanlardaki para otomatlarındaki nakit ödemeler ilgili bankanın ispat yükümlülüğündedir açılış saatlerinin dışında dahi. Kart hilesi ve vandalizm video teknik donanım olmadan nadiren aydınlatılabilir ve hatırı sayılır personel masrafı ile maliyete neden olur. Soygunlar - Bir bankada memurlar ve müşteriler için daha büyük bir tehlike var mıdır? İçlerinde banknotlar verilen alınan Almanya daki bütün bankalarda BG hükümleri (Meslek Sigortaları Birliği) geçerlidir. Bunlar, optik mekân gözetim donanımlarını zorunlu kılar ve bir video güvenlik donanımının teknik asgari karakteristiklerini belirler. Bu, video kameraların resim çözünürlüğünden, görüş açılarına, video kayıtlarının süre ve hızından, donanımların bakım devrelerine kadar uzanır. Vandalizm ve soygunlar çoğunlukla açılış saatlerinin dışında, geceleri veya hafta sonlarında cereyan ederler. Bankada hiçbir memur bulunmaz. Yerinde 24 saat bekçi eleman bulundurmak maliyet yoğundur. Güvenlik kuvvetleri kendilerini neyin beklediğini önceden bilmezler. Çözüm, BG hükümlerini yerine getiren, otomatik olarak alarm veren, bütün olayları aktaran, belgelendiren ve basit olarak değerlendirmeye hazır eden bir herşey dahil video güvenlik donanımıdır. GEUTEBBRÜCK 40 yılı aşan bir süredir bankalardaki video gözetiminde uzmanlaşmıştır. XY Kamera ve MultiScope dijital video yönetim sistemleri burada binlerce kere kendisini kanıtlamıştır. re_porter_bank hibrit kaydedici dijital ve analoğun ideal bir birleşimidir. Hem analog kamera sinyallerini, hem de güncel IP kamera veya mega piksel kamera sinyallerini işleyebilir. Aleti alete, kullanım istasyonunu kullanım istasyonuna bağlayın. Modülerliği ve ağ örgüsüne yatkınlığı bunu mümkün kılmaktadır.

2 Örnek: re_porter_bank - para ödeme otomatlarında (ATM) nakit ödemeler / kayıt ve iş akımı re_porter_bank bankanın giriş kontrol sistemi (giriş kapısı) ve ATM tarafından yönlendirilir ve kameraların sinyallerini hadise oluşumuna göre kaydeder. Bir müşteri ziyareti aşağıdaki gibi belgelendirilir: Bekleme pozisyonu, re_porter_bank giriş kapısı kamerasının görüntülerini sürekli olarak hafızaya alır Giriş kapısındaki kart okuyucu bir müşterinin verilerini okur. Kart okuyucu re_porter_bank girişi (seçeneğe bağlı olarak banka kod numarası ve hesap numarasıyla) bildirir ve bununla bir olay kaydını başlatır. Giriş kapısı kameralarının kayıt oranı saniyede 6 resme yükselir. Kapı açılır. Müşteri otomata yaklaşır (seçeneğe bağlı olarak otomatın yaklaşma sezicisi alarm verir). Çek kartı ATM nin kart okuyucusuna itilir ve portre kamerasının sinyalleri kaydedilir. ATM para çekimi işlemini yapar ve hesap numarası ve banka kod numarasını zaman ve tarihle birlikte re_porter_bank aktarır. Ödeme işlemi başlar ve re_porter_bank ilaveten el paraya kamerasının sinyallerini kaydeder. Giriş kapısı kamerasının resimlerinin kaydı müşteri giriş kapısını terk edene kadar devam eder. Bütün video kayıtları bu olayla bağlantılandırılır ve arama kriterleri olarak zaman, tarih, hesap numarası ve banka kod numarasını içerir. re_porter_bank taki olaylar bellek kapasitesinin büyüklüğüne göre bir kaç aylığına hafızaya alınır ve gerek duyulduğunda mobil veri belleğine (örn. DVD ler) kopyalanabilirler. Kayıttan bağımsız olarak hem alette hem de ağ örgüsü üzerinden her an araştırma yapılabilir.

3 Örnek: re_porter_bank / Saldırı BGV kasa re_porter_bank BGV (kasalar) a göre saldırı kaydı: Alman Meslek Sigortaları Birliği bankalardaki video tekniği donanımları şartlarını aşağıdaki şekilde tanımlamıştır: Bir bankanın vezne bölümündeki kameraların genel bakışı öyle konuşlandırılmış olmalı ki, her kamera için azami 6 m sahne genişliğinde failin örn. vücut yapısı, giyinişi ve hareketi video kaydı ile belgelendirilmelidir. Veznelerin olduğu bölge azami sahne genişliği 1,5 m ile öyle kapsam içine alınmalıdır ki, en iyi halde failin yüzü ayırt edilebilmeli ve maskeli faillerde diğer göze batan hususlar aşikâr hale gelebilmelidir. Giriş kapısı kameralarının görüntülerinin alarm kaydı ile bağlantılı hale getirilmesi, faillerin olası maske takma veya maska çıkarmalarını kaydedebilmek için ayrıca tavsiye olunur. Genel sistemdeki görüntü kalitesi (piksel çözünürlük, renk kalitesi, ayrıntı belirleyebilme, kayıt kalitesi) Meslek Sigortaları Birliği nin denetim tablosundaki koşullara uygun olmalıdır. Bir soygun saldırısı kaydı, alarm verilmeden önceki 15 dakikalık bir ön geçmişi (evveliyat) kapsamak zorundadır. Kamera başına kayıt hızı saniyede 1 resim kadardır. Saldırı alarmının verilmesini, diğer bir 15 dakikalık süre için bütün kameraların saniyede 2 resimlik kaydı izlemelidir. Bütünüyle saldırı kaydı üzerine kayıt yapılması ve yetkisiz kişilerce tahrif edilmesine karşı korunmuş olmalıdır. Sistem, bu saldırı görüntülerinin CD üzerine kopya edilmesine ve piyasada bulunan bilgisayarlarda gösterilebilmesine olanak sağlamalıdır. re_porter_bank Mesleki Sigortalar Birliği veznelere göre sertifikalıdır ve ilgili bütün istemleri karşılamakta ve çok daha fazlasını sunmaktadır. Soygun veya alarm kayıtları veriler tekrar serbest bırakılana kadar üzerine kayıt yapılmasına karşı korunmuştur. 15 dakikalık ön geçmiş kaydı (evveliyat), sürekli kayıttan otomatik olarak soygun kaydına gönderme yapılır. Alarm kayıtları ancak veri güvenliğinden sonra dış veri ortamlarına dört göz prensibiyle veri manüel olarak aktarılabilir. Otomatik yedekleme fonksiyonu önceden ayarlanan bir olay programlama ayarıyla, alarm kayıtlarını ağ örgüsündeki ilave bir hedef sürücüye veya merkezi denetim noktasına yüklemeye izin vermektedir. re_porter_bank taki ön tuşa basılmasıyla son alarm kaydı önce USB bağlantısıyla bağlanan değişken veri taşıyıcıya, örn. CD, DVD veya bellek çubuğuna yüklenebilmektedir.

4 Bütün dışa yollanan resimler ve video dizileri dijital imzalanır ve kim, ne zaman, ne yüklediğine dair ilave bilgi içerir. Bu bilgiler paralel olarak re_porter_bank ın iç jurnaline işlenir. re_porter_bank önceden ayarlanan alarm bağlantı girişleri sunar. Bağlantı 1 = Soygun bağı, tüm kameraların saniyede 2 resimle kaydı, ön geçmişin ilişkilendirilmesissürekli kayıttan kayıtbağlantı 2 = Şüphe bağlantısı, tüm kameraların saniyede 2 resimle kaydıbağlantı 3 16 serbestçe ayarlanabilir. Örnek: Soygun / Vandalizm Soygun- / Vandalizm - Kayıt / İş akımı: Serbestçe programlanabilen bir iç zaman alanı yönlendirme kumandası ile re_porter_bank iş saatleri dışında otomatik olarak gözetim moduna geçer. Activity Detection (AD, video hareket algılama) etkinleşir ve örneğin holler, kasa bölümleri ve kiralık kasalar gibi özellikle duyarlı olan alanları izler. Alarm uyarı merkezlerinden, kapı temas yerlerinden veya örneğin cam kırılma algılayıcılarının dışsal uyarıları olay kayıtlarını yönlendirir. Kamera kesinti, Dejustage (seçeneğe göre CPA - Camera Position Authentification) veya re_porter_bank muhafazasının açılması hallerinde otomatik olarak algılanır ve bildirilir. Entegre audio fonksiyonu paralel ses kaydı ve yayını yanında, örn. pencere camlarının kırılması veya iş aletlerinin neden olduğu alışılmamış yüksek gürültülerle de alarm verir. re_porter_bank alarm halinde video kaydına paralel olarak otomatikman ve ağ örgüsü üzerinden bir bağlantıdan bağımsız dış güvenlik merkezine bağlanır ve güncel görüntüleri oraya aktarır. Merkezi olarak oradaki bekçi birçok bankayı izlemek durumundadır ve durum hakkında derhal gerekli önlemleri alabilecek bir fikir edinebilir. Elemanlar bulunan gözetim merkezinden her zaman bir elektronik bekçi devriyesi gerçekleştirebilir. Bekçi, re_porter_bank dış bağlantılarını yönlendirerek, uzaktan bankadakı ışıkları açabilir, kamera görüntüleri seçebilir ve gereğinde mevcut döner kameraları kullanabilir. Entegre Gsc/Diagnostics sistem gözetimi sistemdeki olası hataları algılar ve bunları SNMP üzerinden bildirir. Uzaktan görüntü nakli ve uzaktan yönlendirme ile (aydınlatma) elektronik bekçi devriyesi her zaman uzaktan da mümkündür.

5 re_porter_bank / Saldırı BGV kasa re_porter_bank a MPEG4CCTV GEUTEBRÜCK tarafından en uygun video şifre çözücü Videoencoder von Yaygın olarak kullanılan bütün ATM lere ve giriş kontrol sistemlerine bağlanma (ara yüzeyler) Sezgisel GSC/View kullanıcı yüzeyleri ve GscSetup, yerel ve ağ örgüsünde GscView/Web ve GscSetup/Web üzerinden ilave web bazlı giriş Internet Explorer de de çoklu resim görüntüsü 5 farklı Login-Level, ziyaretçi, iş yeri, denetim, idare, tesisatçı Banka ağ örgüsüne özel sahipli hiçbir yazılım yüklememe IP kamera desteği Entegre Activity Detection, AD [hareket algılama] Entegre dijital giriş ve çıkışlar (düzende önceden ayarlanmış) Audio (kayıt ve tekrar verme, dudak senkron, audio alarm) Ağ örgüsünde alarm aktarma (LAN, WAN) Yerel olay listesi Entegre jurnal Alıcı kullanıcı listesinden geçmiş görüntülere giriş veya ATM arama maskesi manüel ve otomatik veri güvenliği (olay yönelimli) Banka sistemlerine ara yüzeyler RAID-sistemleri ile bellek büyütme Band genişliği yönetimi Donanım Watchdog (bekçisi) Tüm sistemin sabotaj gözetimi GscDiagnostics aracılığıyla sistem gözetimi (SNMP-alarm uyarıları) Birkaç dakikada harekete geçirmek için önceden ayarlı taban düzen Web esaslı uzaktan bakım LAN, WAN içinde birçok sistemin basit, merkezî yönetimi Uzaktan girişle (Admin) yazılım güncelleme CPA kameranın bükülmeden korunma fonksiyonu(sonradan lisanslanabilir) En uygun işletme maliyeti Sertifikalandırma: Meslek Sigortaları Birliği vezneler Fiduzia

6 re_porter_bank kullanımı özellikle bankaların elemanlarının farklı gereksinimlerine göre yapılandırılmıştır. re_porter_bank standart Internet Explorer (düzey 5 hariç) veya GscView ile. GscSetup üzerinden seçilebilen 5 çeşitli oturum açma düzeyine sahiptir Düzey 1 (ziyaretçi) Bu düzeyde güvenlikle ilgili faaliyetleri bulunmayan çalışanların gözetim kameralarının canlı görüntülerini izlemek için masalarındaki bilgisayardan re_porter_bank Viewer kullanma imkanları vardır. Düzey 2 (İş yeri) Bu düzeyde fonksiyonlar bir iş yerinin bütün uygulamalarını kapsar.: - Gözetim kameralarının canlı görüntülerini alma - Yüklenen resim dizilerinin tekrar verilmesi - Zaman, tarih, hesap numarası, banka kod numarasına göre olay arama - Yüklenen resimlerin dışa aktarılması ve yedeklenmesi - Jurnal fonksiyonu (aletteki bütün faaliyetlerin belgelendirilmesi) Düzey 3 (denetim) Bu düzey bir işyerinin giriş uygulamalarının tümünü ve ilaveten aşağıdak fonksiyonları kapsar: Ağ örgüsündeki başka re_porter_bank lara giriş- (CPA) kamera büklüm koruma için referans görüntülerinin verilmesi - Tüm donanımın teknik durumu üzerinde iç sistem mesajlarının görüntülenmesi Düzey 4 (Admin) Admin girişi 1-3 düzeylerin bütün fonksiyon ve uygulamalarına ve ilaveten düzendeki yazılım parametrelendirmelerine giriş olanağı verir. Düzey 5 (Tesisat) Bu düzeyde giriş kısıtlaması yoktur. Kullanım ve parametrelendirme esas itibarıyla GscView ve. GscSetup ile yapılur. Buna genellikle AD (Activity Detection) ve CPA (Camera Position Authentication, kamera çevirme koruması) dahildir.

7 Örnek: Bir banka şubesinin durum planı Financial_Institutions_BL_TR_ GEUTEBRÜCK GmbH Im Nassen 7-9 D Windhagen Tel. +49 (0) Fax Web:

Liman işletmesi Gemi trafiği / Dok kapakları / Gemi bağlama yerleri

Liman işletmesi Gemi trafiği / Dok kapakları / Gemi bağlama yerleri Liman işletmesi Gemi trafiği / Dok kapakları / Gemi bağlama yerleri Competence in Video Security Açık deniz ve iç limanlar havalimanlarına göre parça ve dökme yük ile konteyner yük elleçlemede uzmanlaşmışlardır.

Detaylı

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü.

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü. TR 6/12 Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu The HiRes Video Company 180 Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Tam Panorama görüntüsü hemisferik teknolojisi sayesinde duvardanduvara ve tavandan tabana Sesli

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİ MALZEME BAĞLANTILARI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

İşyerinizi her yerden güvenli kılın. DiBos Dijital Kayıt Cihazları

İşyerinizi her yerden güvenli kılın. DiBos Dijital Kayıt Cihazları İşyerinizi her yerden güvenli kılın DiBos Dijital Kayıt Cihazları Güvenlik yaklaşımınıza benzersiz entegrasyon sağlar Bosch Güvenlik Sistemleri nden DiBos; ağ üzerinden gözetim ve dijital kayıt yapılmasını

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI VE MONTAJI 523EO0462 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

Inspection Manager 1.0. Rev. 00. Kullanım kılavuzu. Dok.-No.: PCE_OM_IM_10_00_TR

Inspection Manager 1.0. Rev. 00. Kullanım kılavuzu. Dok.-No.: PCE_OM_IM_10_00_TR Kullanım kılavuzu Inspection Manager 1.0 Rev. 00 Dok.-No.: PCE_OM_IM_10_00_TR İçindekiler 1 Güvenlik Talimatları 2 1.1 Sembollerin açıklaması... 2 1.2 Temel güvenlik önlemleri... 2 1.3 Operatör'ün gerekli

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1 Kullanıcı Kılavuzu Packard Bell EasyNote TE - 1 Içindekiler Bilgisayarınızı başlatma 4 Kablosuz bağlantı... 4 Kayıt... 5 Yazılım yüklemesi... 6 Kurtarma... 6 Sorunlarınız mı var?... 6 Temel Bilgisayar

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 Standartlara ve tekniğine uygun olarak geçiş kontrol sistemlerinden Bekçi Tur Kontrol Sistemleri, Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri (PDKS ), X-Ray Cihazı, Biometrik

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ KAPALI DEVRE KAMERA KONTROL SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI ANKARA 2007 Milli

Detaylı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Modeller DVR-8K, DVR-16K, DVR-8L, DVR-16L tr Kullanım Kılavuzu_tr Dijital Video Kaydedici İçindekiler tr 1 İçindekiler 1 Güvenlik 3 1.1 Önemli güvenlik talimatları 3 1.2

Detaylı

Sayısal Video Kayıt Cihazı

Sayısal Video Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU Sayısal Video Kayıt Cihazı Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve kılavuzu ilerde başvurmak için saklayın. MODELS LRD5160 Serileri LRD5080 Serileri 1209 (V1.0)

Detaylı

Yüksek Çözünürlüklü Video Çözümleri

Yüksek Çözünürlüklü Video Çözümleri TR MOBOTIX Referansları The HiRes Video Company Yüksek Çözünürlüklü Video Çözümleri yüksek çözünürlükle, dijital ve hesaplı kayıt Ürün gamından örnekler ve yenilikçi MOBOTIX teknolojisi konusunda bilgiler

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 3.1 2009 Electrolux Turkey, Tüm hakları saklıdır 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 4 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 5 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 6 1.3. OTOMATİK

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 3.3 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 4 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 5 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 6 1.3. OTOMATİK YAZILIM YÜKLEME... 7 1.3.1. Windows 8 için

Detaylı

MOBOTIX Ürünleri. Yüksek Çözünürlüklü Video Çözümleri yüksek çözünürlükle, dijital ve hesaplı kayıt MOBOTIX MOBOTIX TR 10/12

MOBOTIX Ürünleri. Yüksek Çözünürlüklü Video Çözümleri yüksek çözünürlükle, dijital ve hesaplı kayıt MOBOTIX MOBOTIX TR 10/12 TR 10/12 MOBOTIX Ürünleri The HiRes Video Company S14 İlk kez bu baskıda: FlexMount Kamera S14 Arayüz kutuları MxAnalytics Video Analizi Yüksek Çözünürlüklü Video Çözümleri yüksek çözünürlükle, dijital

Detaylı

DWH SERİSİ VİDEO GÜVENLİK SİSTEMİ Kurulum ve İşletim Kullanma Kılavuzu

DWH SERİSİ VİDEO GÜVENLİK SİSTEMİ Kurulum ve İşletim Kullanma Kılavuzu DWH SERİSİ VİDEO GÜVENLİK SİSTEMİ Kurulum ve İşletim Kullanma Kılavuzu Model: CS89T Versiyon 1.0 Bu kılavuz ileride başvurmak üzere saklanmalıdır. İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 LÜTFEN BAŞLAMADAN ÖNCE OKUYUN...

Detaylı

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite Bu Talimat İçin Notlar Bu kullanım talimatını daima Notebook'unuzun yakınında bulundurun. Notebook'u yeni bir kullanıcıya devrederken kullanım talimatını ve paketleme malzemesini verebilmek için bunları

Detaylı

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI ESKİŞEHİR TİCARET ODASI Sayı : 10916 29/06/2010 Konu : Güvenlik Kamerası ve Çevre Birimleri Sayın Üyemiz, Odamız üyesi firmalardan Güvenlik Kamerası ve Çevre Birimleri Alımı için kapalı zarfta teklif almak

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 2.0 2009 Electrolux Turkey, Tüm hakları saklıdır 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 3 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 4 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 5 1.3. OTOMATİK

Detaylı

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu P/N 1070712B-TR REV 1.00 ISS 18SEP12 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Sertifikasyon FCC uyumu ACMA uyumu Avrupa Birliği direktifleri 2012 UTC Fire & Security

Detaylı

TruVision Platform Çözümleri. Safety Security Certainty

TruVision Platform Çözümleri. Safety Security Certainty TruVision Platform Çözümleri Safety Security Certainty Video kayıt cihazlarımız sayesinde izleme dünyasıyla tanışın Video işlemede artık analogdan dijitale geçiş zamanının geldiği bir sır değil. NVR ürünlerimiz

Detaylı

ware V1.41 Kullanım Kılavuzu

ware V1.41 Kullanım Kılavuzu ware V1.41 Kullanım Kılavuzu SAMSUNG AĞ KAYIT SUNUCUSU YAZILIMI Bu programı yüklemeden önce veya kullanırken Samsung web sitesini ziyaret edin www.samsungsecurity.com ve en son S/W sürümünü indirerek bu

Detaylı

Kullanim Kilavuzu VEGAFLEX 86. Sıvıların doluluk seviyesi ve ayırma katmanının devamlı olarak ölçülmesi için TDR sensörü

Kullanim Kilavuzu VEGAFLEX 86. Sıvıların doluluk seviyesi ve ayırma katmanının devamlı olarak ölçülmesi için TDR sensörü Kullanim Kilavuzu Sıvıların doluluk seviyesi ve ayırma katmanının devamlı olarak ölçülmesi için TDR sensörü VEGAFLEX 86 4 20 ma/hart - İki Telli Çubuk ve halat ölçüm sondası -20 +250 C Document ID: 49477

Detaylı

TruVision SVR Sistemi Kullanıcı Kılavuzu

TruVision SVR Sistemi Kullanıcı Kılavuzu TruVision SVR Sistemi Kullanıcı Kılavuzu P/N 1072701A-TR REV 1.0 ISS 12FEB14 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Sertifikasyon İletişim bilgileri 2014 UTC Fire & Security Americas Corporation, Inc.

Detaylı

ESET ENDPOINT SECURITY Android için

ESET ENDPOINT SECURITY Android için ESET ENDPOINT SECURITY Android için Kullanıcı Kılavuzu (ürün sürümü 2,0 ve üzeri için hazırlanmıştır) Bu belgenin en son sürümünü indirmek için burayı tıklatın ESET ENDPOINT SECURITY ESET, spol. s r.o.

Detaylı

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

Bosch Video Management System. tr Yapılandırma Kılavuzu

Bosch Video Management System. tr Yapılandırma Kılavuzu Bosch Video Management System tr Yapılandırma Kılavuzu Bosch Video Management System İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Yardım menüsünün kullanımı 13 1.1 Bilgi bulma 13 1.2 Yardım'ın yazdırılması 14 2 Giriş

Detaylı

Multieye -NET. Görüntü kayıt ve yönetim yazılımı. Gelişmiş - Çok fonksiyonlu Modüler

Multieye -NET. Görüntü kayıt ve yönetim yazılımı. Gelişmiş - Çok fonksiyonlu Modüler Multieye -NET Görüntü kayıt ve yönetim yazılımı Gelişmiş - Çok fonksiyonlu Modüler multieye -NET YAZILIMI Almanya, Bremen yakınlarında geleneksel bir ilçe olan Diepholz ta, 10 yılı aşkın süredir faaliyet

Detaylı