DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ"

Transkript

1 ETKĠNLĠKLERĠMĠZ TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ SANAT ETKĠNLĠKLERĠ MÜZĠK ETKĠNLĠKLERĠ OYUN ETKĠNLĠKLERĠ FEN VE MATEMATĠK ETKĠNLĠKLERĠ OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIġMALARI SOSYAL ETKĠNLĠKLER AĠLE KATILIMI ÇOCUKLARLA GENEL KÜLTÜR GÜNLÜK YAġAM EGZERSĠZLERĠ ÇOCUKLARLA FELSEFE BRANġ DERSLERĠMĠZ ALMANCA MÜZĠK SATRANÇ GÖRSEL SANATLAR DRAMA HALK OYUNLARI VE MODERN DANS ĠNGĠLĠZCE DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ

2 BĠLMECELERĠMĠZ Balık, balta, leylek, tavģan, sincap, armut, karınca, elma. Radyo, televizyon, mektup, postacı, bayrak, Atatürk. TAVġAN ArĢın ayaklı,burma bıyıklı BALIK Ağzı var dili yok Yemek yer,su içmez Kuyruğu var at değil Kanadı var,kuģ değil SĠNCAP Daldan dala,kırmızı pala KAPLUMBAĞA Uzaktan baktım bir KarabaĢ Yanına gittim dört ayak bir baģ KARINCA Uzaktan baktım hiç yok Yakından baktım pek çok

3 TEKERLEMELERĠMĠZ Fil, dolapta pekmez,leylek.. LEYLEK Leylek leylek havada Yumurtası tavada Kızlar kahve piģirmiģ Çıngıraklı tavada DOLAPTA PEKMEZ Dolapta pekmez,yala yala bitmez On kilo sana,on kilo bana AyĢecik cik cik cik, Fatmacık cık cık cık,sen bu oyundan çık.

4 ġġġrlerġmġz Köpeğim, kitap, 23 Nisan 23 NĠSAN Bugün 23 Nisan Toplandı bütün vatan Millet meclisine Atatürk oldu baģkan Kaldırdı hasta yurdu Yılmaz bir ordu kurdu Türk ün Ģanlı sesini Dünyalara duyurdu

5 PARMAK OYUNLARIMIZ Serçecik, ağaçkakan,ördek ailesi. ÖRDEK AĠLESĠ Bu anne ördek Bu baba ördek Bunlarda yavruları Derede yüzüyorlar Vak vak diyorlar Bir balık görünce Yakalayıp yiyorlar. AĞAÇKAKAN Ormanda geziyordum Tak tak tak tak tak Bir çekiç sesi duydum Tak tak tak tak tak Sesi aradım durdum Tak tak tak tak tak Bir çam üstünde buldum Tak tak tak tak tak NeĢeyle bana bakan Tak tak tak tak tak Baktım bir ağaçkakan Tak tak tak tak

6 ARTIK MATERYAL ÇALIġMALARIMIZ Ġlkbahar ağacı, Atatürk çerçevesi, çiçek. Kolaj çalıģması, tavus kuģu, çiçek. KÂĞIT ÇALIġMALARIMIZ Meyve-sebze resimleri, diģ fırçası, kelebek. Çiçek, yelpaze, saat. Kesme yapıģtırma, kolaj çalıģması.

7 BOYA ÇALIġMALARIMIZ Serbest suluboya, Sünger Baskısı, parmak baskısı, ilkbahar resmi Parmak boyası ile koyun, çiçek El baskısı, sınırlı boyama.

8 ġarkilarimiz TavĢan kaç,arkadaģım eģek, 23 Nisan, Pazara gidelim, Ali Baba nın çiftliği, Postacı. TAVġAN KAÇ ġu hendekte bir tavģan uyuyordu Var mı sana sataģan, senin ile uğraģan TavĢan kaç, tavģan kaç, tavģan kaç ġu hendekte bir tavģan uyuyordu TavĢan bana baksana, yakıģmıyor bu sana TavĢan kaç, tavģan kaç, tavģan kaç ( 4 YAġ )

9 OYUNLARIMIZ Sandalye kapmaca, denge oyunları, çuval yarıģı,kutu kutu pense. Ġpe değmeme, nesne bulmaca, bayrak yarıģı. BAYRAK YARIġI Çocuklar iki gruba ayrılır. Öğretmen elinde iki bayrak tutar. Öğretmenin komutu ile bayrağı önce alıp yerine geçen grup oyunu kazanır.

10 DENEYLERĠMĠZ Erozyon önleme. EROZYON ÖNLEME Deneyin amacı: Ağaçların kökleri ile toprağı kucakladığını ve erozyonu önlediğini gözlemleme. Araç-gereç: Leğen, toprak, sürahi, çimen ve ağaçtan koparılmıģ dallar. Leğenin içine bir miktar toprak konularak tepecik oluģturulur. Leğenin üstünden sürahi ile toprağa su dökülür. Toprağın kaydığı gözlemlenir. Tekrar toprakla tepecik yapılır. Üzerine dalları dikip çimenler konulur. Sürahi ile su dökülür. Kayan toprak miktarının önceki ile aynı olup olmadığı tartıģılır.

11 DERGĠ ÇALIġMALARIMIZ NeĢeli Yüzler 8. sayısı. SAYI VE KAVRAM ÇALIġMALARIMIZ Görsel algı: 1-20 sayısı. Üstünde-altında, doğru-yanlıģ, önünde-arkasında, az-çok. RĠTMĠK SAYI SAYMA ÇALIġMALARIMIZ 1-80

12 ġekġl KAVRAMLARIMIZ Geometrik Ģekillerin tekrarı. RENK KAVRAMLARIMIZ Ana ve ara renkler. MUTFAK ETKĠNLĠĞĠMĠZ Kurabiye yapımı. ÇĠZGĠ FĠLMLERĠMĠZ Dinozorlar, arı, panda, sünger bob

13 PARTĠLERĠMĠZ 23 NĠSAN ULUSAL EGEMENLĠK VE ÇOCUK BAYRIMI KUTLAMALARI SÜPRĠZ PARTĠSĠ MASKE PARTĠSĠ AĠLE KATILIMI Ahtapot, yelkenli, penguen. SUNU ÇALIġMALARI Balıklar Ada Balcı:Kanguru Ġlhan Burçak BaĢ:YarıĢ Arabaları Lal Zorlu:Uçamayan KuĢlar M.Eren Soydan:DiĢler Reyna Gürbüz:Buz Yunuslar Lara TıraĢın:Atatürk ve Çocuk Nehir Ada Saraç:Çizgi Film Kahramanı Ömer Cenk Koç:Uçak Sedef Altınok:Kalbimiz Sude Naz Ġnanır:Penguenler Deniz Yıldızları Zeynep Acar:Kız Kulesi Mina Bulur:Kuğu Gölü Balesi Ġstiridyeler Yengeçler Nehir Özavnik:Geri DönüĢüm Kaan Demir:Köpekler Z.Çağla Yapar:Köpekler Nil Baykan:Maymunlar Kuzey Gülkılık:Ejderhalar Zeynep Kutlu:Kelebek Umut Ekin Ekiz:ġempazeler Nehir BaĢer:Kediler Ural Avaz:Orkestra Nil Altunsu:Tabelalar

14 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan gününü içine alan hafta Dünya Kitap Günü *Ayakkabı bağcığı bağlama *Bahçede bulunan çiçekleri sulama *Boyuna uygun bir askıya ceketini veya hırkasını asma *Masada kirlettiği kendine ait yeri temizleme *Yerde zıplayan topu yakalama *Gösterilen basit bir resmi boģ kağıda çizebilme. *Yemek masasında arkadaģlarına su doldurma. *Gözleri kapalıyken sadece dokunarak nesneleri tanıma.

15 HAFTANIN KONUSU NASRETTĠN HOCA : Kim olduğu, nerede yaģadığı hakkında bilgi edinildi. Fıkralarından oluģan kitaplar okundu. Çizgi filmini izledik. HAFTANIN KONUSU ORKESTRA : Orkestra ile ilgili resimler incelendi. Orkestra müziklerinden oluģan müzik CD si dinletildi. Orkestranın içinde hangi müzik aletleri olduğu öğrenildi.sınıfta kendi orkestramızı oluģturduk. AYIN BĠTKĠSĠ BUĞDAY : Buğdaydan neler yapıldığı hakkında bilgi edinildi. Buğday unundan yapılan ekmeklerin tadına bakıldı, faydaları öğrenildi. AYIN HAYVANI PANDA : Panda resimlerinden sınıf panosu oluģturuldu. YaĢamları ile ilgili CD izlenildi. Nerelerde yaģadığı ve neler ile beslendiği hakkında bilgi verildi.

16 BĠR ÜLKE OLSAYDIM OLMAK ĠSTERDĠM.ÇÜNKÜ? Ada Balcı: Türkiye çünkü Türkiye de yaşadığım için. Arda Özyardımcı: Japonya çünkü Ninjalar Japonya da yaşar. Berke Taşkın: Türkiye çünkü Türkiye de ben yaşıyorum. Berra çizmeci: Paris çünkü orda disneyland var. Bulut Atasoy: Türkiye çünkü Türkiye'yi çok seviyorum. Can Akkoyun: Japonya çünkü Japonya da Ninjalar var. Defne Taydaş: Türkiye çünkü Türkiye de güzel şeyler var. Demir Özdemir: Japonya çünkü Japonya'yı seviyorum. Deniz Umaysız: Paris çünkü Eyfel kulesi var. Duru Deniz Orman: Türkiye çünkü Türkiye de ben, öğretmenim ve ailem yaşıyor. Efe Uyguç: Türkiye çünkü Türkiye de çok ağaçlar ve yiyecekler var. Ekin Tezcan: Çin çünkü yemekleri çok güzel. Irmak Çağlayan: Türki ye çünkü Türkiye de biz yaşıyoruz. Işıl Kaya: İngiltere çünkü yemekleri çok güzel. İlhan Burçak Baş: Japonya çünkü onlar başlarına bant takıyorlar. Lal Zorlu: İspanya çünkü orayı çok seviyorum. Eren Soydan: Çin çünkü babam hep Çine gidiyor. Reyna Duru Gürbüz: Mısır çünkü Mısırı çok seviyorum. Ali Alp Uysal: Paris çünkü Paris de disneyland var.

17 ELĠNDE SĠHĠRLĠ BĠR DEĞNEK OLSAYDI YAġAMINDA NEYĠ DEĞĠġTĠRMEK ĠSTERDĠN? NEDEN? Ada Balcı: Dünyamızı temizlerdim çünkü dünyamız temiz olmalıdır. Arda Özyardımcı: Çevremizdeki çöpleri yok etmek isterdim çünkü çevremiz temiz olsun. Berke TaĢkın: Yemekleri değiģtirmek isterdim çünkü istediğim yemekler olurdu. Berra Çizmeci: Doğayı kirleten insanları çünkü doğamız çok önemlidir. Bulut Atasoy: Oyuncaklarımdan birisini değiģtirirdim çünkü oyuncağı çok seviyorum. Can Akkoyun: Dünyadaki ağaçları değiģtirirdim çünkü her Ģey yeģil görünüyor. Defne TaydaĢ: Dünyayı çünkü o zaman her Ģeyi değiģtiririm. Demir Özdemir: Dünyamızda gül olmasını isterdim çünkü güller çok güzel kokuyor. Deniz Umaysız: Çöpleri yok etmek isterdim çünkü çevremiz temiz olsun. Duru Deniz Orman: Evimi çünkü evimin ıģıltılı olmasını istiyorum. Efe Uyguç: Bir resmi canlandırmak isterdim çünkü o resimle arkadaģ olurdum. Ekin Tezcan: Uçmak isterdim çünkü peri olmak istiyorum. Irmak Çağlayan:Odamı çünkü lambam kırılıyor. IĢıl Kaya: Dünyayı korumak isterdim çünkü dünyamız temiz olsun. Ġlhan Burçak BaĢ:Katil balinaları çünkü onlar vahģidir. Lal Zorlu:Dünyaya çöp atılmamasını çünkü dünyamızdaki tabaka yırtılmasın. Eren Soydan: Balık adam olmak isterdim çünkü denizaltını görmek istiyorum. Reyna Duru Gürbüz: Prenses olmak isterdim çünkü prenses olmayı çok seviyorum. Ali Alp Uysal: Balık adam olmak isterdim çünkü onların nasıl yüzdüğünü merak ediyorum.

18 BĠR ÜLKE OLSAYDIM OLMAK ĠSTERDĠM.ÇÜNKÜ? Ali Emre Gemici: A.B.D Kuzenim orada yaģıyor. Altan Kantarcı: Avrupa çünkü seviyorum. Ayla Didem Arıkan: Çin çünkü o insanları seviyorum. Bahar Tezcan: Prag.Turistik ve çok güzel yerleri var. Baran Olgun: Ġspanya sevdiğim arkadaģlarım var. Mert BarıĢ Elerman:Türkiye çünkü bizim ülkemiz.atatürk ün bize hediyesi.onu seviyorum. Batu Divitlioğlu: Türkiye.Atatürk ün çocuklarıyız. Berk Okay: Çin çünkü seviyorum. Can Çorman: Fransa.Paris de Eyfel kulesini görmek istiyorum. Defne Uyguç: Türkiye bizim yaģadığımız ülke en güzelidir. Demir Gülkılık: Amerika güzel bir yer. Derin Deniz Ġnel: Türkiye. Antalya yı çok seviyorum. Egemen Türk: Türkiye. Atatürk bize bize çok güzel bir ülke hediye etti. Emre TaydaĢ: Türkiye yaģadığımız en güzel yer. Lara TıraĢın: Türkiye çünkü çok seviyorum. Nehir Ada Saraç: Almaca çünkü Almanca konuģmak istiyorum. Ömer Cenk Koç: Amerika sevdiğim bir ülke. Sedef Altınok: Türkiye, Antalya da babaannem var. Sude Naz Ġnanır: Çin. Çinlilerin gözlerini seviyorum. Zeynep Acar: Almanya çünkü orada arkadaģlarım yaģıyor.

19 ELĠNDE SĠHĠRLĠ BĠR DEĞNEK OLSAYDI YAġAMINDA NEYĠ DEĞĠġTĠRMEK ĠSTERDĠN? NEDEN? Ali emre Gemici: Ġnsanların dinozorlara dönüģmesini çünkü dinozorları seviyorum. Altan Kantarcı: Evimizin bahçesini değiģtirirdim çünkü bahçeyi Ģato yapardım. Ayla Didem Arıkan: Kötülerin yok olmasını isterdim çünkü bize zarar veriyorlar. Bahar Tezcan: Bütün dünya insanlarının mutlu ve sağlıklı yaģamalarını isterdim. Baran Olgun: Dünyayı güzellikle doldurmak isterdim çünkü hayatımız daha güzel olurdu. Mert BarıĢ Elerman: Uzaktan kumandalı araba isterdim. Batu Divitlioğlu: ġövalyeleri görmek isterdim çünkü onlar kahramanlar. Berk Okay: Televizyonları yok etmek isterdim çünkü televizyon seyrettiğim için yeni oyuncaklarımla oynayamıyorum. Can Çorman: Aslıhan öğretmenimin hiç değiģmemesini,her zaman bizim öğretmenimiz olmasını isterdim onu çok seviyorum. Defne Uyguç: Yemek masamızı çünkü yemek masamız siyah kırmızı olmasını isterdim. Demir Gülkılık: Ejderha ve dinozorlar insanlarla dost olsun isterdim. Derin Deniz Ġnel: Ben güzel ve iyilik perisi olmak isterdim çünkü insanların isteklerini gerçekleģtirirdim. Eğemen Türk: Uzaydaki savaģları barıģlarla değiģtirmek isterdim. Emre TaydaĢ: Mevsimlerin değiģmesini.dört mevsiminde yaz olmasını isterdim. Lara TıraĢın: Büyük bir saray yapardım orda yaģardık. Nehir ada Saraç: Annem ve babamdan hiç ayrılmamak isterdim. Ömer Cenk Koç: Uzaktan kumandalı Lego almak isterdim. Sedef Altınok: Bana göre güzel bir gelinlik isterdim, sihirli değneğimle beraber. Sude Naz Ġnanır: Bir kedim olmasını isterdim. Zeynep Acar: Apartmanları değiģtirirdim.herkesin kendi evi olsun isterdim.

20 BĠR ÜLKE OLSAYDIM ĠSTERDĠM.ÇÜNKÜ? Ali Berhan Palabıyık: Amerika yı görmek istiyorum. Alp Hacıosmanoğlu: Amerika çünkü orada cadılar bayramı oluyor. Arda Akarca: Japonya.Orda karate ve kungfu yapılıyor. Begüm Küçüköztürk: Almanya çünkü babam Almanya ya gidiyor. Bora Avcı: Almaya çünkü dilleri farklı. Buse Tören: Almanya, babam orda çalıģıyor. Ceren Umaysız: Paris.Çünkü çok güzel bir yer. Demid Kuzey Süer: Ġspanya. Boğa güreģleri orada yapılıyor. Deniz Aydın: Ġtalya. Orda çok güzel yemekler yapılıyor. Doruk Öztürk: Afrika. Orda aslanlar var. Helin Dalkılıç: Ġtalya. Annem Ġtalya ya çok gidiyor. Eylül ġarlak: Almanca. Okulumuz da almanca konuluyor. Mina Bulur: Çin.Çin de Pandaları seviyorum, suģi yiyebiliyorum. Mehmet Can Cömert: Amerika. SavaĢ uçakları var. Derin Beydili: Ġspanya çünkü orda kızlar güzel giyiniyor. Nil Baykan: Hindistan çünkü orda çok fil var. Umut Ekin Ekiz: Avusturya.Timsahları çak seviyorum. Ural Avaz: Hindistan çünkü filleri çok seviyorum. Nehir Özavnik: Afrika çünkü seviyorum.

21 ELĠNDE SĠHĠRLĠ BĠR DEĞNEK OLSAYDI YAġAMINDA NEYĠ DEĞĠġTĠRĠRDĠN? NEDEN? Ali Berhan Palabıyık: Parktaki salıncakları değiģtirmek isterdim. Alp Hacıosmanoğlu: Buzdolabımızı.Robot buzdolabı isterim. Arda Akarca: Bilim adamı olmak için dünyadaki bütün deneyleri değiģtirmek isterdim. Begüm Küçüköztürk: Herkesin mutlu olmasını isterdim. Bora Avcı: Herkesin mutlu olmasını isterdim.sigarayı yasaklardım. Buse Tören: Ağaçları değiģtirmek isterdim.kedileri seviyorum. Ceren Umaysız: Dünyamızı rengarenk yapardım. Demid Kuzey Süer: Hep oyun oynamak isterdim. Deniz Aydın: Dünyayı çiçeklerle süslerdim ve pembe yapardım. Doruk Öztürk: BaĢka ülkelerin bizim ülkemize saldırmasını değiģtirirdim. Helin Dalkılıç: YaĢımı değiģtirip 29 yaģında olmak isterdim. Eylül ġarlak: Evcilik köģesini puzzla dönüģmesini isterdim. Mina Bulur: Kelebekleri kuģa çevirmek isterdim. Mehmet Can Cömert: Büyüyüp araba kullanmak isterdim. Derin Beydili: Atı elmasa dönüģtürürdüm.elmas parlaması çok güzel. Nil Baykan: Sihirbaz olup Ģapkadan güvercin çıkartırdım. Umut Ekin Ekiz: Evimizin bahçesinde havuz olmasını isterdim. Ural Avaz: Kazı tavuğa çevirmek isterdim. Nehir Özavnik: Odamı parlak ıģıklarla süslerdim.

22 BĠR ÜLKE OLSAYDIM ĠSTERDĠM.ÇÜNKÜ? Deniz Tüzün: Japonya çünkü Japonları seviyorum. Nehir ġit: Hindistan çünkü oralar çok güzel. Mercan Saygı: Çin çünkü insanların neden çekik gözlü olduklarını araģtırırdım. Alp Güney: Avusturya çünkü çok kar yağıyor. Elif Ada Ġnal: Çin çünkü annemler oraya gitti. Ġlgi Rana Yılmaz: Almanya çünkü orda almanca öğrenirdim. Deniz Sabuncuoğlu:Türkiye çünkü Türkiye yi çok seviyorum. Umut Kerem Aktürk: Çin çünkü orda oyuncaklar çok fazlaymıģ. Tuna Anıl: Japonya çünkü orda olmak isterdim. Zeynep Çağla Yapar:Fransa çünkü dayım orda. Mete Aybars Zemheri: Türkiye çünkü Türkiye de Fenerbahçe takımı var. Arda Demirbilek:Ġspanya çünkü Ġspanyolca konuģmak isterdim. Parla ġener: Türkiye çünkü ailemle ordayım. Zeynep Kutlu: Çin çünkü kuzenlerimle orda buluģmak isterdim. Defne Köse: Hindistan çünkü orda kızlar çok süslü. Yağız Efe: Afrika çünkü orda aslanlar var.

23 ELĠNDE SĠHĠRLĠ BĠR DEĞNEK OLSAYDI YAġAMINDA NEYĠ DEĞĠġTĠRĠRDĠN? NEDEN? Deniz Tüzün: Kötü insanları iyi insan yapmak isterdim. Nehir ġit: Kitaplarda kötü Ģeyler olmasın isterdim. Mercan Saygı: Ġkiz kardeģimin olmasını isterdim. Alp Güney: Havayı çünkü yıldızları sürekli görmek isterdim. Elif Ada Ġnal: Herkesi iyiye dönüģtürmek isterdim. Ġlgi Rana Yılmaz: Küçükken yaptığım resimlerimi değiģtirmek isterdim. Deniz Sabuncuoğlu: Hayatımda kirliliği değiģtirmek isterdim çünkü kirli yerde yaģamak güzel değil. Umut Kerem Aktürk: Çamuru suya dönüģtürmek isterdim. Tuna Anıl: Oyuncaklarla sürekli oynamak isterdim. Zeynep Çağla Yapar: Kötü insanların iyiye dönüģmesini isterdim. Mete Aybars Zemheri: Annemin asla kızmamasını isterdim. Arda Demirbilek: Kindersüprizden çıkan oyuncakları değiģtirmek isterdim. Parla ġener: Evimizi çünkü evimiz küçük. Zeynep Kutlu: Kötü geçirdiğim zamanları, her Ģeyin iyi olmasını isterdim. Defne Köse: Kurbağayı prense dönüģtürmek isterdim. Yağız Efe: Hayvanları konuģturmak isterdim.

24 ELĠNDE SĠHĠRLĠ BĠR DEĞNEK OLSAYDI YAġAMINDA NEYĠ DEĞĠġTĠRĠRDĠN? NEDEN ADA TÜZÜN:Bütün dünyayı çiçeklerle süslerdim. BATURALP GÜNEN:ArkadaĢlarımla beraber renk dünyasına giderdim. TUNA AVCI:Evimi yıldızlara çıkartırdım. BELĠZ KESKĠN:Annemle beraber periler dünyasına giderdim. CAN ATEġ BĠLGĠÇ:Uçan balonla dünyayı gezmek isterdim. CEM ERTÜRK:KardeĢimle beraber kaykayla okula gelmeyi isterdim. DEFNE BARAN:Odamı kelebeklerle süslerdim. DENĠZ ĠNANIR:Annem ve babamla bulutlara gitmek isterdim. DĠCLE ÇAKMAKÇI:Yeni evimde çok mutlu olmak istiyorum. DOĞA SÜMER:Oyuncaklarımı canlandırırdım. DURU AKPINAR:Evimi ormana taģırdım ve hayvanlarla oyun oynardım. DUYGU YUNUS:Odamı sevdiğim renklerle süslemek isterdim. EKĠN BUĞDAYCI:Oyuncaklarımın konuģmasını sağlardım. IġIK TAN TEKĠZ:Evimin uçmasını sağlardım. KAAN DEMĠR:Her zaman annemi gösteren aynam olmasını isterdim. KUZEY GÜLKILIK:KardeĢimle oyuncaklar dünyasına gitmek isterdim. LAL TORUN:Uzaya çıkmak ve yıldızları görmek isterdim. NEHĠR BAġER:Çiçekler dünyasına gitmek ve her çiçeği koklamak isterdim. NĠL ALTUNSU:Bütün dünyayı uçan halımla gezerdim. ROHAN BAYRAK:Dinazorların yaģadığı yerleri görmek isterdim.

25 BĠR ÜLKE OLSAYDIM ĠSTERDĠM.ÇÜNKÜ? ADA TÜZÜN:Çin olmak isterdim.çok değiģik insanlar yaģıyor. BATURALP GÜNEN:Paris olmak isterdim.orası çok güzel bir yer. TUNA AVCI:Ġstanbul olmak isterdim. Çünkü ailem yaģıyor. BELĠZ KESKĠN:Kartepe olmak isterdim.çünkü her zaman kar yağıyor. CAN ATEġ BĠLGĠÇ:Brezilya olmak isterdim.çünkü bayrağı çok güzel. CEM ERTÜRK:Türkiye olmak isterdim.çünkü seviyorum. DEFNE BARAN:Avusturya olmak isterdim.çünkü değiģik hayvanlar var. DENĠZ ĠNANIR:Hollanda olmak isterdim.çünkü orası çok güzel. DĠCLE ÇAKMAKÇI:Çin olmak isterdim.çünkü babam çok gidiyor. DOĞA SÜMER:Afrika olmak isterdim.çünkü hayvanları çok seviyorum. DURU AKPINAR:Türkiye olmak isterdim.çünkü orada yaģıyorum. DUYGU YUNUS:Fransa olmak isterdim.çünkü çok güzel bir yer. EKĠN BUĞDAYCI:Paris olmak isterdim. Çünkü oraya gitmeyi seviyorum. IġIK TAN TEKĠZ:Amerika olmak isterdim.çünkü oraya çok gittim. KAAN DEMĠR:Ġstanbul olmak isterdim.annem burada yaģıyor. KUZEY GÜLKILIK:Japonya isterdim.çünkü kareteyi çok iyi biliyorlar. LAL TORUN:Türkiye olmak isterdim.çünkü çok seviyorum. NEHĠR BAġER:Paris olmak isterdim.çünkü çok güzel bir yer. NĠL ALTUNSU:Fransa olmak isterdim.çünkü çok seviyorum. ROHAN BAYRAK:Kanada olmak isterdim.çünkü babamla gittik.

26 ALMANCA DERSĠMĠZ: DAS OBST : der Apfel : die Banane: die Kirsche : die Ananas : die Erdeere : die Trauben : die Orange : die Birne :

27 DIE VEHKEHRSMITTEL : das Auto : das Flugzeug : das Fahrrad : das Moped : Ich fahre mit dem Auto. Ich fahre mit dem Flugzeug. Ich fahre mit dem Fahrrad. Ich fahre mit dem Moped.

28 Unsere Reime und Lieder : Reim : Eins, zwei, drei, vier, fünf, sechs, sieben Alle Bären fressen Rüben Alle Bären fressen Speck, und du bist weg! Lied: Hoppe, Hoppe, Reiter, wenn er fällt, denn schreit er! Fällt er auf die Steine, tun ihm weh die Beine. Fällt er in die Hecken, fressen ihn die Schnecken. Fällt er in den Graben, fressen ihn die Raben. Fällt er in den Sumpf, macht der Reiter plumps!

29 ĠNGĠLĠZCE DERSĠMĠZ: NEW WORDS: DAYS OF THE WEEK MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY

30 SEA ANIMALS Shark Fish Octopus Dolphin FARM ANIMALS Sheep Duck Pig Chicken

31 HAM EGG CHEESE TOMATO SANDWICH ORANGE PEAR

32 BIG BOWL SMALL BOWL BIG CHAIR SMALL CHAIR BIG TABLE SMALL TABLE BIG BED SMALL BED

33 I CAN SING NEW ENGLISH SONGS KAROOKE SONGS FOR THE YEAR END SHOW

34 WHERE IS CHEEKY GOING? FARM RESTAURANT FUNFAIR PICNIC SCHOOL PARK.

35 GÖRSEL SANATLAR DERSĠMĠZ: *Geometrik Ģekillerden at ve horoz çizimleri. *Tamamlama resim ( Bir ev inģa et ) *Duygularımız ( Yüz ifadeleri ) *Sınırlı boyama ve kesme-yapıģtırma çalıģması ( Pasta ve üzerinde mumlar )

36 DRAMA DERSĠMĠZ: 1)Uzak-yakın ara renkler Tüm öğrencilerle müzik eģliğinde ısınma egzersizleri yapılır.meyve bahçelerinde renkleri tekrar edilerek meyve toplama oyunları oynanır. ne uçamaz,ne yüzemez,ne yürüyemez? oyunu;tüm çocuklar çember düzeninde otururlar,öğretmen ne uçamaz dediğinde tüm çocuklar uçamayan bir hayvan rolüne girerler,ne yüzemez dendiğinde yüzemeyen bir hayvan rolüne girerler,ne yürüyemez derse sürüngen hayvanların rollerine girerler.öğretmen bir nesneyi sınıfa saklar,bir öğrenci sınıf öğretmeniyle dıģarıdadır.sınıfa girdiğinde nesneye yaklaģtıkça yakın,uzaklaģtıkça uzak denir.nesneyi bulana kadar devam eder.teker teker her çocuk baharda açan çiçek rolüne girer ve doğanın uyanıģı konulu hikaye oluģturulup canlandırması yapılır. 2)Ağır-hafif hayali toplarla kavram eğitimi Çocuklarla çember düzenine geçilir.en önce küçük bir hayali top taģıyormuģ gibi yapılır,giderek top büyür ve ağırlaģır.hafif ve ağır hayvanlardan konuģulur,yürüyüģleri ya da uçuģları canlandırılır.sınıf ikiye ayrılır,her grup kendine isim bulur amaç;zıplayarak yere dizilmiģ renkli kartonlardan toplayıp kovaya atmaktır,en çok karton toplayan grup birinci olur.

37 3)23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çocukların en çok sevdikleri 2 oyun seçilir ve oynanır. Tüm çocuklarla 23 Nisanla ilgili konuģulduktan sonra aynı temalı çocuk Ģarkıları eģliğinde heykel oyunu oynanır.bir kaç ülke hakkında görsel bilgiler verilir.çocuklarla 3 kiģilik gruplar oluģturarak toplam 4 ülkenin insanı rollerine girilir.tüm çocuklarla Ulusal Egemenlik Bayramı neģeyle kutlanır. 4)Canlı-cansız Müzik eģliğinde tüm öğrenciler dans ederler,müzik durunca cansız bir nesne olacakları söylenir,her müzik durduğunda sırayla;masa,sandalye,bilgisayar, tarak,ayakkabı,ģapka v.b nesneler sayılır.oyun birkaç kez tekrar edilir.tüm öğrencilerden istedikleri bir heykel olmaları istenir,aralarından bir kiģinin elinde sihirli değneği olduğu ve dokundurduğu kiģiyi canlandıracağı söylenir.bir gün küçük bir peri sihirli değneğini alıp. Devamı çocuklarla oluģturulan hikayenin canlandırması yapılır.

38

39 KĠTAP ÖNERĠLERĠ: AĠLEYE YÖNELĠK KĠTAP ADI: DENĠZ KABUĞU ARAYANLAR YAZARI: ROSAMUNDA PĠLCHER YAYINEVĠ: EPSĠLON YAYINEVĠ Bir ressamın kızı olan ve Londra ile Cornwall arasında özgür bir çocukluk geçiren Penelope Keeling, savaģ günlerinde, hayatının tek aģkıyla mutsuz bir evlilik yapar ve üç çocuk sahibi olur. Ġkinci Dünya savaģı ona, uzun yıllar tek baģına yaģam mücadelesi vermeyi ve birbirinden son derece farklı kiģiliklere sahip olan çocuklarını yetiģtirirken her birini olduğu gibi kabul etmeyi öğretir. AltmıĢ dört yaģında geriye dönüp baktığında, hayatı bir yap-boz'un parçaları gibidir. GeçmiĢin resmini tamamlayan her parçaya, yıllar içinde baģka anlamlar yüklenmiģ, Penelope'nin mutsuzluklarıyla mutluluklarına bakıģı değiģmiģtir. Sonra. Babasının "Deniz Kabuğu Arayanlar" adlı tablosunun bir hazine değerinde olduğunu öğrenir ve ailesinin dağılmasını önlemek için birtakım kararlar almak zorunda kalır.

40 ÇOCUKLARA YÖNELĠK: KĠTAP ADI: BÜYÜKANNE VE MĠYOP EJDERHA YAZARI: BEHĠÇ AK YAYINEVĠ: CAN AYINLARI Küçük yeģil miyop ejderhanın hikâyesi bizleri bilinmeyene doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Çocukları kendinden farklı olanı anlatmaya davet ediyor.

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ NİSAN AYI BÜLTENİ ETKĠNLĠKLERĠMĠZ TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ SANAT ETKĠNLĠKLERĠ MÜZĠK ETKĠNLĠKLERĠ OYUN ETKĠNLĠKLERĠ FEN VE MATEMATĠK ETKĠNLĠKLERĠ OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIġMALARI SOSYAL ETKĠNLĠKLER AĠLE

Detaylı

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ ETKĠNLĠKLERĠMĠZ TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ SANAT ETKĠNLĠKLERĠ MÜZĠK ETKĠNLĠKLERĠ OYUN ETKĠNLĠKLERĠ FEN VE MATEMATĠK ETKĠNLĠKLERĠ OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIġMALARI SOSYAL ETKĠNLĠKLER AĠLE KATILIMI ÇOCUKLARLA

Detaylı

PENGUEN GRUBU MART AYI BÜLTENİ SİNCAPLAR TEMASI DÜNYA SU GÜNÜ ORMAN HAFTASI YAŞLILAR HAFTASI DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ

PENGUEN GRUBU MART AYI BÜLTENİ SİNCAPLAR TEMASI DÜNYA SU GÜNÜ ORMAN HAFTASI YAŞLILAR HAFTASI DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ PENGUEN GRUBU MART AYI BÜLTENİ SİNCAPLAR TEMASI DÜNYA SU GÜNÜ ORMAN HAFTASI YAŞLILAR HAFTASI DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ Sincapları tanıdık. Sincapları gözlemledik. Hayvan türlerini isimlendirdik. Hayvanların

Detaylı

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ ETKĠNLĠKLERĠMĠZ TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ SANAT ETKĠNLĠKLERĠ MÜZĠK ETKĠNLĠKLERĠ OYUN ETKĠNLĠKLERĠ FEN VE MATEMATĠK ETKĠNLĠKLERĠ OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIġMALARI SOSYAL ETKĠNLĠKLER AĠLE KATILIMI ÇOCUKLARLA

Detaylı

YILDIZ ve KELEBEK GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ

YILDIZ ve KELEBEK GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ YILDIZ ve KELEBEK GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ MART AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Hayvanlar hakkında neler bildiğimizi ifade ettik. Hayvanları isimlendirdik. Suda yaşayan hayvanları gösterdik. Ormanda yaşayan hayvanlara

Detaylı

ÇĠÇEK GRUBU EYLÜL AYI BÜLTENĠ

ÇĠÇEK GRUBU EYLÜL AYI BÜLTENĠ ÇĠÇEK GRUBU EYLÜL AYI BÜLTENĠ OKULA UYUM OKULUM Okulunu tanıma Okulunun ismini söyleme Öğretmen ve arkadaģlarını tanıma Okulda çalıģanları gözlemleme Sınıfını gözlemleme Sınıfını tarif etme Sınıf kurallarını

Detaylı

TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ

TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ ETKĠNLĠKLERĠMĠZ TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ SANAT ETKĠNLĠKLERĠ MÜZĠK ETKĠNLĠKLERĠ OYUN ETKĠNLĠKLERĠ FEN VE MATEMATĠK ETKĠNLĠKLERĠ OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIġMALARI SOSYAL ETKĠNLĠKLER MUTFAK ETKĠNLĠĞĠ AĠLE

Detaylı

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ ETKĠNLĠKLERĠMĠZ TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ SANAT ETKĠNLĠKLERĠ MÜZĠK ETKĠNLĠKLERĠ OYUN ETKĠNLĠKLERĠ FEN VE MATEMATĠK ETKĠNLĠKLERĠ OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIġMALARI SOSYAL ETKĠNLĠKLER AĠLE KATILIMI ÇOCUKLARLA

Detaylı

EKİM 2015/2016 ANASINIFI BÜLTENİ. Ekim 2015 Bülten

EKİM 2015/2016 ANASINIFI BÜLTENİ. Ekim 2015 Bülten EKİM 2015/2016 ANASINIFI BÜLTENİ AYIN TEMASI -Ben kimim ve fiziksel özelliklerim -Ailem -Sonbahar Mevsimi -29 Ekim Cumhuriyet Bayramı BEN KĠMĠM VE AĠLEM Aile resimlerimizi okula getirerek ailemizi arkadaşlarımıza

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU ġubat AYI BÜLTENĠ

ÖZEL EFDAL ANAOKULU ġubat AYI BÜLTENĠ ÖZEL EFDAL ANAOKULU ġubat AYI BÜLTENĠ ġubat AYINDA NELER ÖĞRENDĠK? Tatilde neler yaptığımızı arkadaģ ve öğretmenimizle paylaģtık. Akıllı tahtada kavram çalıģmaları, sunular ve animasyonlar izledik. Okulumuzun

Detaylı

ÖZEL EFDAL GÖZTEPE ANAOKULU DENİZYILDIZI GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL GÖZTEPE ANAOKULU DENİZYILDIZI GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL GÖZTEPE ANAOKULU DENİZYILDIZI GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ 2015 MAYIS AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Taşıtlar konusunda neler bildiğimizi akıl haritasında resimledik. Trafik kurallarını ve işaretlerini öğrendik.

Detaylı

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ 1 SONBAHAR VE YAPRAKLAR Sonbahar Mevsimin de gözlemlediğimiz hava olaylarını isimlendirdik. Sonbahar mevsimine ait giysileri ayırt ettik. Rüzgâr

Detaylı

PENGUEN GRUBU MART AYI BÜLTENİ

PENGUEN GRUBU MART AYI BÜLTENİ PENGUEN GRUBU MART AYI BÜLTENİ HAYVANLAR TEMASI BALIK DÜNYA SU GÜNÜ ORMAN HAFTASI YAŞLILAR HAFTASI DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ Balıkları tanıdık. Balıkları gözlemledik. Balık türlerini isimlendirdik. Balıkların

Detaylı

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUENLER GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ ÇİÇEKLER TEMASI

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUENLER GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ ÇİÇEKLER TEMASI ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUENLER GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ ÇİÇEKLER TEMASI 23NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI Bitkileri tanıdık. Bitkileri gözlemledik. Bitki türlerini isimlendirdik. Bitkilerin

Detaylı

DENİZYILDIZI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ 2015

DENİZYILDIZI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ 2015 DENİZYILDIZI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ 2015 NİSAN AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Çiçekleri tanıdık. Çiçekleri gözlemledik. Çiçek türlerini isimlendirdik. Çiçeklerin birer canlı olduğunu öğrendik. Farklı çiçeklerin

Detaylı

2017 MART / 1. HAFTA İNGİLİZCE EĞİTİMİ (TİJEN ÖĞRT.) SATRANÇ EĞİTİMİ (NİLAY ÖĞRT.)

2017 MART / 1. HAFTA İNGİLİZCE EĞİTİMİ (TİJEN ÖĞRT.) SATRANÇ EĞİTİMİ (NİLAY ÖĞRT.) YEŞİLAY HAFTASI 2017 MART / 1. HAFTA KONU 01.03.2017 02.03.2017 03.03.2017 SABAH KAHVALTISI SABAH KAHVALTISI SABAH KAHVALTISI Yapabildiklerimiz neler? İlerde büyüdüğümüz zaman yapabilecek olduklarımız

Detaylı

PENGUENLER GRUBU MART AYI BÜLTENİ

PENGUENLER GRUBU MART AYI BÜLTENİ PENGUENLER GRUBU MART AYI BÜLTENİ HAYVANLAR TEMASI PENGUEN DÜNYA SU GÜNÜ ORMAN HAFTASI YAŞLILAR HAFTASI DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ Penguenleri tanıdık. Penguenleri gözlemledik. Penguen türlerini isimlendirdik.

Detaylı

OYUN ETKİNLİKLERİ. Çocukların kendilerini, duygu ve düġüncelerini rahatça ifade edebildikleri oyun

OYUN ETKİNLİKLERİ. Çocukların kendilerini, duygu ve düġüncelerini rahatça ifade edebildikleri oyun OYUN ETKİNLİKLERİ Çocukların kendilerini, duygu ve düġüncelerini rahatça ifade edebildikleri oyun etkinliklerine yer verildi. Eğitici oyuncak merkezi, evcilik merkezi, kukla merkezi, blok merkezi, müzik

Detaylı

BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ

BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ YUNUS GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ Bildiğimiz meslekleri ifade ederek akıl haritası oluşturduk. Meslekleri görevlerine göre grupladık. Hangi mesleklerde hangi araç ve gereçleri kullanıldığını

Detaylı

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ ETKĠNLĠKLERĠMĠZ TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ SANAT ETKĠNLĠKLERĠ MÜZĠK ETKĠNLĠKLERĠ OYUN ETKĠNLĠKLERĠ FEN VE MATEMATĠK ETKĠNLĠKLERĠ OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIġMALARI SOSYAL ETKĠNLĠKLER AĠLE KATILIMI ÇOCUKLARLA

Detaylı

27 ŞUBAT 03 MART OKULDA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR

27 ŞUBAT 03 MART OKULDA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR MART 2017 BÜLTENĠ 27 ŞUBAT 03 MART OKULDA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR OKULDA YAPACAĞIMIZ ÇALIġMALAR OKULA GETĠRECEKLERĠMĠZ PAZARTESĠ Sabah sporumuzu yapalım. Hikaye zamanı Puzzle tamamlıyoruz. Afiyet olsun

Detaylı

ODTÜ GVO DANIġMANLIĞINDA ÖZEL MANĠSA ÜLKEM ANAOKULU 3 YAġ B SINIFI KASIM AYI BÜLTENĠ

ODTÜ GVO DANIġMANLIĞINDA ÖZEL MANĠSA ÜLKEM ANAOKULU 3 YAġ B SINIFI KASIM AYI BÜLTENĠ ODTÜ GVO DANIġMANLIĞINDA ÖZEL MANĠSA ÜLKEM ANAOKULU 3 YAġ B SINIFI KASIM AYI BÜLTENĠ SINIF ETKĠNLĠKLERĠ TÜRKÇE DĠL Sonbahar mevsimi ile ilgili paylaģımlarda bulunarak sunumlar izledik.ġlk önce kendi fotoğrafımızı,

Detaylı

ODTÜ GVO DANIġMANLIĞINDA ÖZEL MANĠSA ÜLKEM ANAOKULU 3 YAġ A SINIFI KASIM AYI BÜLTENĠ

ODTÜ GVO DANIġMANLIĞINDA ÖZEL MANĠSA ÜLKEM ANAOKULU 3 YAġ A SINIFI KASIM AYI BÜLTENĠ ODTÜ GVO DANIġMANLIĞINDA ÖZEL MANĠSA ÜLKEM ANAOKULU 3 YAġ A SINIFI KASIM AYI BÜLTENĠ SINIF ETKĠNLĠKLERĠ TÜRKÇE DĠL Sonbahar mevsimi ile ilgili paylaģımlarda bulunarak sunumlar izledik.ġlk önce kendi fotoğrafımızı,

Detaylı

3 YAŞ EKİM AYI TEMASI

3 YAŞ EKİM AYI TEMASI 3 YAŞ EKİM AYI TEMASI Mevsimlerden sonbaharı öğreniyoruz. Çiftlikte yaşayan hayvanları öğreniyoruz. Sebze ve meyvelerin bize faydalarını öğreniyoruz. Cumhuriyet nedir? Öğreniyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı

Detaylı

EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ DENİZYILDIZI GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ

EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ DENİZYILDIZI GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ DENİZYILDIZI GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ EKİM AYINDA ÖĞRENDİKLERİMİZ Hayvanları Koruma Günü nedeniyle okul bahçemizde yürüyüş yaptık. Hayvanlar sergisini oluşturduk ve inceledik.

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ KELEBEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ KELEBEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ KELEBEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ TEMALARIMIZ KALELER DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ KURBAN BAYRAMI KIRMIZI GÜNÜ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI Kale

Detaylı

DÖNEMİ DENİZYILDIZI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ

DÖNEMİ DENİZYILDIZI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ 2012-2013 DÖNEMİ DENİZYILDIZI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ Bildiğimiz meslekleri ifade ederek akıl haritası oluşturduk. Meslekleri görevlerine göre grupladık. Hangi mesleklerde hangi araç

Detaylı

NİSAN AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Hayvanları isimlendirdik. Suda yaşayan hayvanları gösterdik. Ormanda yaşayan hayvanlara örnek verdik. Çiftlik hayvanların

NİSAN AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Hayvanları isimlendirdik. Suda yaşayan hayvanları gösterdik. Ormanda yaşayan hayvanlara örnek verdik. Çiftlik hayvanların KELEBEK VE UĞUR BÖCEĞİ GRUPLARI NİSAN AYI BÜLTENİ NİSAN AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Hayvanları isimlendirdik. Suda yaşayan hayvanları gösterdik. Ormanda yaşayan hayvanlara örnek verdik. Çiftlik hayvanlarını

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3 YAŞ GRUBU HAZİRAN AYI EĞİTİM

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3 YAŞ GRUBU HAZİRAN AYI EĞİTİM 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3 YAŞ GRUBU HAZİRAN AYI EĞİTİM 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3 YAŞ GRUBU HAZİRAN AYI EĞİTİM PROGRAMI KONULARIMIZ: *Babalar Gününü Niçin Kutluyoruz? Baba Sevgisi Babamızın

Detaylı

Ö. Ç. BİLFEN ANAOKULU 6 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI

Ö. Ç. BİLFEN ANAOKULU 6 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI 03.11.2014 PAZARTESİ Ö. Ç. BİLFEN ANAOKULU 6 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı. Müzik eşliğinde öğretmenin yönergelerine uygun ısınma hareketleri yapıldı.

Detaylı

EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUENLER GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ

EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUENLER GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUENLER GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ 10 KASIM ATATÜRK Ü ANMA HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA SİNEMA GÜNÜ SONBAHAR MEVSİMİ YAPRAKLAR Atatürk ün kim olduğunu hatırladık. Atatürk

Detaylı

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ 1 SONBAHAR VE YAPRAKLAR Sonbahar Mevsimin de gözlemlediğimiz hava olaylarını isimlendirdik. Sonbahar mevsimine ait giysileri ayırt ettik Sonbahar

Detaylı

OKULA GETİRECEKLERİMİZ OKULDA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR

OKULA GETİRECEKLERİMİZ OKULDA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR OCAK 2017 BÜLTENİ 02 06 OCAK OKULDA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR PAZARTESİ OKULDA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR Günler tekerlemesini söyleyelim. İpin altından geçelim. Oyun hamurundan balık yapalım. Yeni yıl geldi

Detaylı

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN SĠZĠN ĠÇĠN SEÇTĠKLERĠMĠZ ETKĠNLĠKLERĠMĠZ TÜRKÇE DĠL ETKĠNLĠKLERĠ SANAT ETKĠNLĠKLERĠ MÜZĠK ETKĠNLĠKLERĠ OYUN ETKĠNLĠKLERĠ FEN VE MATEMATĠK ETKĠNLĠKLERĠ OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIġMALARI SOSYAL ETKĠNLĠKLER AĠLE KATILIMI ÇOCUKLARLA

Detaylı

PENGUEN GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ

PENGUEN GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ PENGUEN GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ MAYIS AYINDA NELER ÖĞRENDİK? ANNELER GÜNÜ TRAFİK VE TAŞITLAR DÜNYA SÜT GÜNÜ MÜZELER HAFTASI 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI Taşıtların özelliklerini, benzerlik ve farklılıklarını

Detaylı

TEMA: OKULUMUZU TANIYALIM KONU: OKULUMUZ TARİH: 01 EYLÜL / 30 EYLÜL YAŞAYAN DEĞERLER: SEVGİ

TEMA: OKULUMUZU TANIYALIM KONU: OKULUMUZ TARİH: 01 EYLÜL / 30 EYLÜL YAŞAYAN DEĞERLER: SEVGİ Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Bilim Etkinlikleri TEMA: OKULUMUZU TANIYALIM KONU: OKULUMUZ TARİH: 01 EYLÜL / 30 EYLÜL YAŞAYAN DEĞERLER: SEVGİ Bu ayki yaşayan değerimiz Sevgi.

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ 2014 2015 YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler olur?

Detaylı

YUNUS GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ

YUNUS GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ YUNUS GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ OCAK AYINDA NELER ÖĞRENDİK? KIŞ MEVSİMİ Kış resimlerini inceleyerek mevsimler ve özellikleri hakkında konuştuk. Neler öğrenmek istediğimizi ifade ettik. Kış mevsiminde kullandığımız

Detaylı

İnci Değer 2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARI GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ YAZ MEVSİMİ

İnci Değer 2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARI GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ YAZ MEVSİMİ İnci Değer 2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARI GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL - VEDALAŞMA Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde

Detaylı

KELEBEKLER SINIFI HAFTALIK BÜLTENĠ

KELEBEKLER SINIFI HAFTALIK BÜLTENĠ ÖZEL ASÇAY ANAOKULU KELEBEKLER SINIFI HAFTALIK BÜLTENĠ Hazırlayan:YASEMĠN YILDIR ÖĞRETMENĠN MESAJI: MERHABA; Kelebekler sınıfı olarak 10 kasım 14 kasım Tarihleri arasında yapmıģ olduğumuz eğitim faaliyetlerimizin

Detaylı

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ 00.GÜN SEVGİ GÜNÜ GÜLEN DİŞLER TAŞITLAR-MESLEKLER Okulumuzun 00. Günü için ailemizle 00 parçalı ürünler hazırladık. Okulumuzda 00.gün sergimizi

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK VE YILDIZ GRUPLARI MAYIS AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK VE YILDIZ GRUPLARI MAYIS AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK VE YILDIZ GRUPLARI MAYIS AYI BÜLTENİ MAYIS AYINDA NELER ÖĞRENDİK? * Anneler Günü Hediyelerimizi ailelerimize sunduk. Annelerimizin bizim için neler yaptığını tartıştık. Annemize

Detaylı

MAYIS AYI AYLIK BÜLTEN

MAYIS AYI AYLIK BÜLTEN MAYIS AYI AYLIK BÜLTEN TEMA: TRAFİK HAFTASI-ANNELER GÜNÜ-19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI-MÜZELER HAFTASI ÖĞRENME TAKVİMİ 02.05.2017 -Helikopter resmi sulu boya ile boyanır. -Trafik haftası hakkında sohbet

Detaylı

2011 2012 Eğitim Öğretim Yılı Ders Programı

2011 2012 Eğitim Öğretim Yılı Ders Programı 2011 2012 Eğitim Öğretim Yılı Ders Programı Dersin Adı: Türkçe Dil Bilgisi Yaş Grubu: 1-3 yaş Ögretmen: İmge Şahin Email: sahin_imge@hotmail.com Değerli Veliler, Bu yıl okul öncesi (1-3 yaş) sınıfını beraber

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU 2013-2014 HAZİRAN AYI BÜLTENİ YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler olur?

Detaylı

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN. SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ. DENİZYILDIZI GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ MAYIS AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Taşıtların özelliklerini, benzerlik ve farklılıklarını inceledik. Taşıtlar konusunda

Detaylı

UĞUR BÖCEKLERI SINIFI MART AYI AYLIK BÜLTENİ

UĞUR BÖCEKLERI SINIFI MART AYI AYLIK BÜLTENİ UĞUR BÖCEKLERI SINIFI MART AYI AYLIK BÜLTENİ TARİHLER 06-10 MART 13-17 MART 20-24MART 27-31 MART KONULAR İlkbahar Eski İstanbul- Değerler eğitimi Dürüstlük Bitkiler- Orman Haftası TiyatroGünü- Kütüphane

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ DENIZYILDIZI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ANAOKULU 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ DENIZYILDIZI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ANAOKULU 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ DENIZYILDIZI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ ATATÜRK Atatürk kim olduğunu hatırladık Atatürk ün hayatını inceledik. Atatürk ün kişisel

Detaylı

Atabek Koleji Anaokulu Eylül - Ekim Ayı Aylık Takvimi

Atabek Koleji Anaokulu Eylül - Ekim Ayı Aylık Takvimi Eylül - EYLÜL 5.Hafta EKİM 1.HAFTA GEL BİZE KATIL BİZE OYUN, SANAT OKUL RESMİ ALAN GEZİSİ, SANAT SABUN DENEYİ SANAT,OYUN,FEN SEBZELER KONUŞUYOR DRAMA, OYUN OKULVAKTİ TÜRKÇE, MÜZİK,OKUMA-YAZMA BAY MİKROP

Detaylı

AMAÇLAR VE KAZANIMLAR. Psikomotor Alan Sosyal-Duygusal Alan BiliĢsel Alanı Dil Alan Özbakım Becerileri

AMAÇLAR VE KAZANIMLAR. Psikomotor Alan Sosyal-Duygusal Alan BiliĢsel Alanı Dil Alan Özbakım Becerileri OKUL ADI : TARĠH: OCAK AYI 4. HAFTA (PAZARTESĠ) ARAÇ OLARAK SEÇĠLEN Çiftlikte YaĢam KAVRAMLAR : Sayılar Psikomotor Alan Sosyal-Duygusal Alan BiliĢsel Alanı Dil Alan Özbakım Becerileri A 2: K 4, 5, 7, 8,

Detaylı

İşitme Engelli Öğrenciler için Tek Kart Resimler ile Kelime Çalışması. Hazırlayan Engin GÜNEY Özel Eğitim Öğretmeni

İşitme Engelli Öğrenciler için Tek Kart Resimler ile Kelime Çalışması. Hazırlayan Engin GÜNEY Özel Eğitim Öğretmeni İşitme Engelli Öğrenciler için Tek Kart Resimler ile Kelime Çalışması Hazırlayan Özel Eğitim Öğretmeni gökkubbede hoş bir seda bırakmak adına ÖNSÖZ İşitme engelli öğrencilerin kelime dağarcıklarının yetersizliği

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK VE YILDIZ GRUPLARI HAZİRAN AYI BÜLTENİ HAZİRAN AYINDA NELER ÖĞRENDİK? * Babalar günü hediyelerimizi ailelerimize sunduk. Babalarımızın bizim için neler yaptığını tartıştık.

Detaylı

EYLÜL 2014/2015 ANASINIFI BÜLTENİ. Eylül 2014 Bülten

EYLÜL 2014/2015 ANASINIFI BÜLTENİ. Eylül 2014 Bülten EYLÜL 2014/2015 ANASINIFI BÜLTENİ AYIN TEMASI: OKULUM BEN KİMİM? *Kendi isimlerimizi söyleyerek, arkadaşlarımızla tanışma. *Sınıfımızı ve öğretmenimizi öğrenme. *Arkadaşlarımızın isimlerini öğrenme. *Okula

Detaylı

ÇİÇEK VE KUŞ GRUBU 2015-2016 EKİM AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK VE KUŞ GRUBU 2015-2016 EKİM AYI BÜLTENİ ÇİÇEK VE KUŞ GRUBU 2015-2016 EKİM AYI BÜLTENİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DÜNYA HAYVANLAR GÜNÜ DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ ÇOCUK HAKLARI EFDAL DE ARKADAŞLIK HAFTASI ATATÜRK ÜN HAYATINI ÖĞRENME

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ 2015 2016 YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler olur?

Detaylı

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ KIŞ MEVSİMİ ENERJİ TASARRUFU HAFTASI Kış resimlerini inceleyerek mevsimler ve özellikleri hakkında konuştuk. Neler öğrenmek istediğimizi ifade

Detaylı

ARI GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ

ARI GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ ARI GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ 2015-2016 YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL - VEDALAŞMA Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler

Detaylı

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DENİZYILDIZI GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DENİZYILDIZI GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DENİZYILDIZI GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ OCAK AYINDA NELER ÖĞRENDİK? KIŞ MEVSİMİ Kış resimlerini inceleyerek mevsimler ve özellikleri hakkında konuştuk. Neler öğrenmek istediğimizi

Detaylı

BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ ATATÜRK Atatürk kim olduğunu hatırladık. Atatürk ün hayatını inceledik. Atatürk ün kişisel özelliklerini ifade ettik. Atatürk ün

BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ ATATÜRK Atatürk kim olduğunu hatırladık. Atatürk ün hayatını inceledik. Atatürk ün kişisel özelliklerini ifade ettik. Atatürk ün 2013-2014 EĞİTİM DÖNEMİ DENIZYILDIZI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ ATAM SENİ ÖZLÜYORUZ. BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ ATATÜRK Atatürk kim olduğunu hatırladık. Atatürk ün hayatını inceledik. Atatürk ün kişisel özelliklerini

Detaylı

Eğitim Öğretim Yılı OKUL ÖNCESİ DÜŞÜNEN ÇOCUKLAR EĞİTİM SETİ YARIM GÜNLÜK PLAN ÇİZELGESİ

Eğitim Öğretim Yılı OKUL ÖNCESİ DÜŞÜNEN ÇOCUKLAR EĞİTİM SETİ YARIM GÜNLÜK PLAN ÇİZELGESİ 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı OKUL ÖNCESİ DÜŞÜNEN ÇOCUKLAR EĞİTİM SETİ YARIM GÜNLÜK PLAN ÇİZELGESİ GÜNLER EYLÜL-2017 EKİM-2017 KASIM-2017 ARALIK-2017 Pazartesi 4 11 18 25 2 9 16 23 30 6 13 20 27 4 11 18

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU YILDIZ GRUBU MART AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ANAOKULU YILDIZ GRUBU MART AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ANAOKULU YILDIZ GRUBU MART AYI BÜLTENİ BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ SU- BİTKİLER Su ile ilgili bildiklerimiz kavram haritası oluşturduk. Su çeşitlerini listeledik. Suyu kullandığımız yerlere göre grupladık.

Detaylı

EFDAL GÖZTEPE ANAOKULU UĞURBÖCEĞİ GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ

EFDAL GÖZTEPE ANAOKULU UĞURBÖCEĞİ GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ EFDAL GÖZTEPE ANAOKULU UĞURBÖCEĞİ GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ 2016-2017 EKİM AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Dünya Hayvanları Koruma Günü nde Sokak hayvanlarını besledik. Onlara mama ve su verdik. Sevdiğimiz hayvanları

Detaylı

Okuma- Yazmaya Hazırlık. Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Ve Ritim. Fen Ve Doğa Etkinlikleri. Sohbetler

Okuma- Yazmaya Hazırlık. Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Ve Ritim. Fen Ve Doğa Etkinlikleri. Sohbetler Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Ve Ritim Sohbetler *19-22 Nisan Dünya Kitap Günü hakkında sohbet ediyoruz. *Kitap nedir? *Kitap ne işe yarar? Faydaları nelerdir? *23 Nisan tarihi

Detaylı

UĞURBÖCEĞİ GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ

UĞURBÖCEĞİ GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ UĞURBÖCEĞİ GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ NİSAN AYINDA NELER ÖĞRENDİK? İlkbahar mevsimini tanıdık. İlkbahar mevsimi ile bitkilerdeki, Hayvanlardaki ve çevremizdeki değişimi fark edeceğimiz etkinlikler gerçekleştirdik.

Detaylı

DENİZYILDIZI GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ

DENİZYILDIZI GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN. SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ. DENİZYILDIZI GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ MAYIS AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Taşıtların özelliklerini, benzerlik ve farklılıklarını inceledik. Taşıtlar konusunda

Detaylı

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla,

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, blok, fen-doğa, yapılandırılmamış oyuncak, müzik, sanat)serbest

Detaylı

OKYANUS SINIFI NİSAN AYI BÜLTENİ

OKYANUS SINIFI NİSAN AYI BÜLTENİ TARİH KONULAR 03NİSAN 07 NİSAN 10 NİSAN 14 NİSN 17 NİSAN 21 NİSAN 24 NİSAN 28 NİSAN CÖMERTLİK (DEĞERLER EĞİTİMİ) TAŞITLAR 23 NİSAN HAYVAN VE HAYVAN SEVGİSİ SANAT *YIRTMA YAPIŞTIRMA *KONUYLA İLGİLİ BOYAMA

Detaylı

ĠÇĠNDEKĠLER. Öğrendiklerimiz ġarkılar öğrendik Oyunlar öğrendik BĠLMECELER ÖĞRENDĠK

ĠÇĠNDEKĠLER. Öğrendiklerimiz ġarkılar öğrendik Oyunlar öğrendik BĠLMECELER ÖĞRENDĠK ĠÇĠNDEKĠLER Öğrendiklerimiz ġarkılar öğrendik Oyunlar öğrendik BĠLMECELER ÖĞRENDĠK ( ENERJĠ TASARRUFU HAFTASI) Evimizi aydınlatır, makineleri çalıģtırır, Giderse birden, karanlıkta kalırız aniden (Elektrik)

Detaylı

Özel Gebze Eğitim Kurumları Öz-Ge 2-6 Yaş Kreş ve Gündüz Bakımevi

Özel Gebze Eğitim Kurumları Öz-Ge 2-6 Yaş Kreş ve Gündüz Bakımevi Özel Gebze Eğitim Kurumları Öz-Ge 2-6 Yaş Kreş ve Gündüz Bakımevi GÜLEN YÜZLER EKĠM 2016 EĞİTİM BÜLTENİ ATATÜRK ÖLMEDI Atatürk ölmedi yüreğimde yaģıyor. Uygarlık savaģında bayrağı o taģıyor. Her gücü o

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ÇİÇEK GRUBU EYLÜL AYI BÜLTENİ

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ÇİÇEK GRUBU EYLÜL AYI BÜLTENİ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ÇİÇEK GRUBU EYLÜL AYI BÜLTENİ OKULUM VE ARKADAŞLARIM BEN KİMİM? Okulunu tanıma Okulunun ismini söyleme Öğretmen ve arkadaşlarını tanıma Okulda çalışanları gözlemleme Sınıfını

Detaylı

TEMALARIMIZ KULELER DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ KURBAN BAYRAMI KIRMIZI GÜNÜ

TEMALARIMIZ KULELER DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ KURBAN BAYRAMI KIRMIZI GÜNÜ 2013-2014 EĞİTİM DÖNEMİ EKİM AYI KELEBEK GRUBU BÜLTENİ TEMALARIMIZ KULELER DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ KURBAN BAYRAMI KIRMIZI GÜNÜ Kule nedir? Kule resimlerini inceleme

Detaylı

ÖĞRETİM YILI PENGUENLER GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ

ÖĞRETİM YILI PENGUENLER GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ 2013 2014 ÖĞRETİM YILI PENGUENLER GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ KIŞ MEVSİMİ ENERJİ TASARRUFU HAFTASI Kış resimlerini inceleyerek mevsimler ve özellikleri hakkında konuştuk. Neler öğrenmek istediğimizi ifade ettik.

Detaylı

Psikomotor Alan Sosyal-Duygusal Alan BiliĢsel Alanı Dil Alan Özbakım Becerileri A 5: K 2, 6 A 6: 1, 6 A 16: K 3

Psikomotor Alan Sosyal-Duygusal Alan BiliĢsel Alanı Dil Alan Özbakım Becerileri A 5: K 2, 6 A 6: 1, 6 A 16: K 3 OKUL ADI : TARĠH: OCAK AYI 3. HAFTA (PAZARTESĠ) ARA OLARAK SEÇĠLEN Kutupları Merak Ediyorum KAVRAMLAR : Renkler Sert-yumuĢak Psikomotor Alan Sosyal-Duygusal Alan BiliĢsel Alanı Dil Alan Özbakım Becerileri

Detaylı

EĞİTİM DÖNEMİ DENİZYILDIZI GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ

EĞİTİM DÖNEMİ DENİZYILDIZI GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ 2013-2014 EĞİTİM DÖNEMİ DENİZYILDIZI GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ EKİM AYINDA ÖĞRENDİKLERİMİZ Hayvanları Koruma Günü nedeniyle okul bahçemizde yürüyüş yaptık. Hayvanlar sergisini inceledik. Hayvanlar için evler

Detaylı

OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMASI

OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMASI OYUN ETKİNLİĞİ Okul öncesi öğrencilerimiz bu ay; sınıflarında bulunan dramatik oyun, müzik, blok, kitap, kukla, fen-doğa, eğitici oyuncak ve sanat merkezlerinde serbest oyunlar oynadılar. Bu oyunlar, öğrencilerimizin

Detaylı

ARI GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ 2013 2014

ARI GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ 2013 2014 ARI GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ 2013 2014 SEVGİ GÜLEN DİŞLER SÜT Sevgi nedir? Sevgini nasıl gösterirsin? Birinin seni sevdiğini nasıl anlarsın? Kendimde en çok sevdiğim şeyler. Arı grubu neleri seviyor? Arkadaşına

Detaylı

UZAY VE GÖKYÜZÜ ZAMAN DİLİMLERİ VE ZAMANI GÖSTEREN ARAÇLAR TUTUM VE YATIRIM HAFTASI YENİ YIL KIŞ MEVSİMİ

UZAY VE GÖKYÜZÜ ZAMAN DİLİMLERİ VE ZAMANI GÖSTEREN ARAÇLAR TUTUM VE YATIRIM HAFTASI YENİ YIL KIŞ MEVSİMİ UZAY VE GÖKYÜZÜ ZAMAN DİLİMLERİ VE ZAMANI GÖSTEREN ARAÇLAR TUTUM VE YATIRIM HAFTASI YENİ YIL KIŞ MEVSİMİ Eski yılda neler yaptık? Yeni yılda neler yapacağız? Zaman bildiren araçlar (Saat-takvim) Zaman

Detaylı

HAZIRLIK GRUPLARI EKİM AYI BÜLTENİ

HAZIRLIK GRUPLARI EKİM AYI BÜLTENİ HAZIRLIK GRUPLARI EKİM AYI BÜLTENİ DÜNYA HAYVANLAR GÜNÜ DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ EVİMİZ-AİLEMİZ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI Ev nedir? Evin bölümlerini söyleme Ev adresini öğrenme Evimizde kimler

Detaylı

TRAFİK VE İLK YARDIM HAFTASI

TRAFİK VE İLK YARDIM HAFTASI TRAFİK VE İLK YARDIM HAFTASI 2017 MAYIS/ 1. HAFTA KONU 01.05.2017 02.05.2017 03.05.2017 04.05.2017 05.05.2017 RESMİ TATİL SABAH KAHVALTISI SABAH KAHVALTISI SABAH KAHVALTISI SABAH KAHVALTISI HALK LARI (ÖZKAN

Detaylı

Mutfak Etkinliği. Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Şarkı. Büskivili pasta yapıyoruz.

Mutfak Etkinliği. Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Şarkı. Büskivili pasta yapıyoruz. Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Şarkı Mutfak Etkinliği Sohbetler Yaşayan değerlerimizden Doğruluk ile ilgili sohbet ediyorum. Sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız konulu sohbet

Detaylı

ÖZEL EFDAL GÖZTEPE ANAOKULU DENIZYILDIZI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL GÖZTEPE ANAOKULU DENIZYILDIZI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL GÖZTEPE ANAOKULU 2014-2015 2014-2015 DENIZYILDIZI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ ATATÜRK Atatürk kim olduğunu hatırladık. Atatürk ün hayatını inceledik. Atatürk ün kişisel özelliklerini

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU VE ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULU 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL SAYISI

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU VE ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULU 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL SAYISI İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU VE ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULU 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL SAYISI 1 Değerli Velimiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, okulumuzda yönetici,

Detaylı

ÇALIŞKAN ARILAR EKİM AYI EĞİTİM PROGRAMI 1.HAFTA NELER ÖĞRENECEĞİZ HAFTANIN KONUSU:OKULUMUZ

ÇALIŞKAN ARILAR EKİM AYI EĞİTİM PROGRAMI 1.HAFTA NELER ÖĞRENECEĞİZ HAFTANIN KONUSU:OKULUMUZ ÇALIŞKAN ARILAR EKİM AYI EĞİTİM PROGRAMI 1.HAFTA NELER ÖĞRENECEĞİZ HAFTANIN KONUSU:OKULUMUZ -Okul nedir? Okulumuzu tanıyoruz.okulumuzun bölümlerini tanıyoruz. -Okulda kimler çalışır ve ne iş yaparlar öğreniyoruz.

Detaylı

EĞİTİM DÖNEMİ KELEBEK GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ

EĞİTİM DÖNEMİ KELEBEK GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ 2012-2013 EĞİTİM DÖNEMİ KELEBEK GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ VÜCUDUMUZ DUYU ORGANLARIMIZ 100. GÜN KUTLAMALARI SEVGİ GÜNÜ GÜLEN DİŞLER PROJELERİ Vücudun bölümlerini resimlerle göstererek isimlerini söyleme.

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ ÇİÇEK GRUBU 2016-2017 EKİM AYI BÜLTENİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DÜNYA HAYVANLAR GÜNÜ DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ KaLELER Atatürk ün hayatını öğrenme Atatürk ün ülkemize kazandırdıkları Cumhuriyet

Detaylı

ÖZEL ASÇAY ANAOKULU. PAMUK ġekerler SINIFI HAFTALIK BÜLTENĠ. Hazırlayan:MELTEM DÖKÜLMEZ

ÖZEL ASÇAY ANAOKULU. PAMUK ġekerler SINIFI HAFTALIK BÜLTENĠ. Hazırlayan:MELTEM DÖKÜLMEZ ÖZEL ASÇAY ANAOKULU PAMUK ġekerler SINIFI HAFTALIK BÜLTENĠ Hazırlayan:MELTEM DÖKÜLMEZ BU HAFTA NELER ÖĞRENDĠK Bu hafta tehlikeli durumlar,dikdörtgen şekli,5 rakamı,konularımızı işledik. OYUN ETKĠNLĠKLERĠ

Detaylı

TEMALARIMIZ UZAY VE GEZEGENLER DÜNYA GÖKYÜZÜ İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ HAFTASI YERLİ MALLARI VE TUTUM HAFTASI YENİ YIL

TEMALARIMIZ UZAY VE GEZEGENLER DÜNYA GÖKYÜZÜ İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ HAFTASI YERLİ MALLARI VE TUTUM HAFTASI YENİ YIL 2013-2014 EĞİTİM YILI KELEBEK GRUBU ARALIK AYI BÜLTENİ TEMALARIMIZ UZAY VE GEZEGENLER DÜNYA GÖKYÜZÜ İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ HAFTASI YERLİ MALLARI VE TUTUM HAFTASI YENİ YIL Uzay ve gökyüzü panosu hazırlama

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM DÖNEMİ ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ

2012-2013 EĞİTİM DÖNEMİ ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ 2012-2013 EĞİTİM DÖNEMİ ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ AYI BÜLTENİ Hazırlayan: İnci Değer YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde

Detaylı

ÇĠÇEK GRUBU NĠSAN AYI BÜLTENĠ Hazırlayan: Ġnci Değer

ÇĠÇEK GRUBU NĠSAN AYI BÜLTENĠ Hazırlayan: Ġnci Değer ÇĠÇEK GRUBU NĠSAN AYI BÜLTENĠ Hazırlayan: Ġnci Değer MUSATAFA KEMAL ATATÜRK VE 23 NĠSAN ULUSAL EGEMENLĠK VE ÇOCUK BAYRAMI CANLI-CANSIZ Mustafa Kemal Atatürk ün hayatı ve ülkemize kazandırdıkları Atatürk

Detaylı

ARI-ÇİÇEK-TAVŞAN HAZIRLIK GRUPLARI NİSAN AYI BÜLTENİ

ARI-ÇİÇEK-TAVŞAN HAZIRLIK GRUPLARI NİSAN AYI BÜLTENİ ARI-ÇİÇEK-TAVŞAN HAZIRLIK GRUPLARI NİSAN AYI BÜLTENİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLKBAHAR MEVSİMİ CANLILAR ATATÜRK Köşesi hazırlama Mevsimler panosunun güncelleştirilmesi ATATÜRK konulu

Detaylı

Selin A.: Yağmur yağdığında neden gökkuşağı çıkar? Gülsu Naz Ş.: Neden sonbaharda yapraklar çok dökülür? Emre T.: Yapraklar neden sararır?

Selin A.: Yağmur yağdığında neden gökkuşağı çıkar? Gülsu Naz Ş.: Neden sonbaharda yapraklar çok dökülür? Emre T.: Yapraklar neden sararır? İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK ANAOKULU MARTILAR SINIFI Mevsimler Geçtikçe Doğadaki Canlıların Yaşam Biçimleri de Değişir Konusu İle İlgili Neler Biliyoruz? Ece S. : Yaz mevsimi olunca hayvanlar daha da heyecanlanır.

Detaylı

ANA SINIFI B AYLIK BÜLTEN - 1 SANAT

ANA SINIFI B AYLIK BÜLTEN - 1 SANAT ANA SINIFI B AYLIK BÜLTEN - 1 SANAT Ekim 2016 Anahtarların kenarından kalemle çizdik ve anahtarların şeklini çıkardık. Her anahtarın girinti ve çıkıntılarının farklı olduğunu gördük. Aile bireylerimizi

Detaylı

Kendi Evimizi Yapalım KAVRAMLAR : Büyük-Küçük Renkler AMAÇLAR VE KAZANIMLAR

Kendi Evimizi Yapalım KAVRAMLAR : Büyük-Küçük Renkler AMAÇLAR VE KAZANIMLAR OKUL ADI : TARĠH: EYLÜL AYI 3. HAFTA (PAZARTESĠ) ARAÇ OLARAK SEÇĠLEN Kendi Evimizi Yapalım KAVRAMLAR : Büyük-Küçük Renkler A2: K 7,8,9,13,14 A4: K 2,4,5 A4: K 1,2 A9: K 1 A11: K 5 A3: K 1,2 A5: K 2 A 16

Detaylı

HAZİRAN 2014/2015 ANASINIFI BÜLTENİ. Haziran 2015 Bülten

HAZİRAN 2014/2015 ANASINIFI BÜLTENİ. Haziran 2015 Bülten HAZİRAN 2014/2015 ANASINIFI BÜLTENİ * YAZ MEVSİMİ Yaz mevsimi aylarını öğrenme. Yaz mevsimi panosu hazırlama. Yaz mevsiminde meydana gelen değişiklikleri söyleme. Yaz mevsiminin meyve ve sebzelerini tanıma.

Detaylı

5 YAŞ VE HAZIRLIK SINIFI EKİM BÜLTENİ

5 YAŞ VE HAZIRLIK SINIFI EKİM BÜLTENİ 5 YAŞ VE HAZIRLIK SINIFI EKİM BÜLTENİ HAZIRLIK SINIFI EKİM AYI ŞARKILARIMIZ OKULUMA BAŞLADIM BİR DÜNYA BIRAKIN SONBAHARIN SESLERİ SEVİMLİDİR HAYVANLAR HOŞ GELİŞLER OLA Her gün erken kalkarım Önce yüzümü

Detaylı

UĞURBÖCEĞİ GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ

UĞURBÖCEĞİ GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ UĞURBÖCEĞİ GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ OCAK AYINDA NELER ÖĞRENDİK? KIŞ MEVSİMİ Kış resimlerini inceleyerek mevsimler ve özellikleri hakkında konuştuk. Neler öğrenmek istediğimizi ifade ettik. Sınıfımızda bir

Detaylı

ARI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ

ARI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ ARI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ 2013-2014 CANLILAR CANSIZLAR KÜLTÜRLER-ARKADAŞLIK HAFTASI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI Canlıların özellikleri nelerdir? Söyleme Cansızların özellikleri nelerdir?

Detaylı

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ERENKÖY ANAOKULU PENGUEN GRUBU ŞUBAT AYI BÜLTENİ 1 100.GÜN SEVGİ GÜNÜ GÜLEN DİŞLER TAŞITLAR-MESLEKLER Okulumuzun 100. Günü için ailemizle 100 parçalı ürünler hazırladık. Okulumuzda 100.gün sergimizi

Detaylı

AMAÇLAR VE KAZANIMLAR. Psikomotor Alan Sosyal-Duygusal Alan BiliĢsel Alanı Dil Alan Özbakım Becerileri A 3: K 1, 2 A 5: K 7 A 16: K 3

AMAÇLAR VE KAZANIMLAR. Psikomotor Alan Sosyal-Duygusal Alan BiliĢsel Alanı Dil Alan Özbakım Becerileri A 3: K 1, 2 A 5: K 7 A 16: K 3 OKUL ADI : TARĠH: KASIM AYI 3. HAFTA (PAZARTESĠ) Büyünce hangi mesleği seçsem? KAVRAMLAR : Aynı-benzer-farklı Psikomotor Alan Sosyal-Duygusal Alan BiliĢsel Alanı Dil Alan Özbakım Becerileri A 2: K 7, 8,

Detaylı

ÖZEL YAKACIK BALKANLAR KOLEJİ Eğitim Öğretim Yılı. Etkinlik Havuzu KASIM AYI +4 YAŞ

ÖZEL YAKACIK BALKANLAR KOLEJİ Eğitim Öğretim Yılı. Etkinlik Havuzu KASIM AYI +4 YAŞ ÖZEL YAKACIK BALKANLAR KOLEJİ 2015 2016 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlik Havuzu KASIM AYI +4 YAŞ AYIN TEMASI Kızılay Haftası 10 Kasım Atatürk Haftası Sonbahar Mevsimi Öğretmenler Günü ÇOCUKLARIN ÖĞRENMELERİNİ

Detaylı