Almanya da Almanca. Ögrenmek. Deutsch lernen in Deutschland

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Almanya da Almanca. Ögrenmek. Deutsch lernen in Deutschland"

Transkript

1 Almanya da Almanca Ögrenmek Deutsch lernen in Deutschland

2 Das IfS - wir über uns... Das Institut für Sprachen existiert als Sprachschule seit 1999 im Stadtzentrum von Kassel Deutschland. Das IfS ist lizenziertes Prüfungszentrum für TestDaF und TELC und führt mehrmals im Jahr international anerkannte Sprachprüfungen durch. Wir, das Team des IfS, bieten neben» Deutsch als Fremdsprache «auch Englischkurse, Wirtschaftsenglisch, Firmenschulungen und Einzelunterricht in vielen anderen Sprachen an. Unsere Ziele: abwechslungsreicher, qualitätsbewusster und effektiver Sprachunterricht gewünschter Erfolg in möglichst kurzer Zeit Sprachkurse durch ein reichhaltiges Begleitangebot zu unterstützen Sprache lernen mit Spaß! Dass diese Ideen richtig sind, beweist unser Erfolg: Pro Jahr durchlaufen über 1000 Teilnehmerinnen und Teilnehmer die Sprachkurse des IfS. Dazu trägt natürlich in erster Linie unser Team aus über 30 Lehrkräften bei. Alle unsere Lehrkräfte im Bereich» Deutsch als Fremdsprache «haben entsprechende Hochschulabschlüsse und verfügen über reichhaltige Erfahrungen in ihrem Fach. Unsere Kursteilnehmer kommen aus allen Kontinenten der Welt. Ein positives Lernklima und eine freundliche Atmosphäre sind für uns selbstverständlich und wir stehen stets für individuelle Beratung in mehreren Sprachen zur Verfügung. Das IfS begleitet seine Kursteilnehmer(innen) von der Vorbereitung ihrer Einreise nach Deutschland bis hin zur Aufnahme des Studiums. Wir verfügen über ein eigenes Gästehaus in der Nähe von Kassel und sind gerne bei der Organisation einer Erstunterkunft behilflich. Herzlich willkommen und viel Spaß am Institut für Sprachen!

3 IfS - Kendimize dair Institut für Sprachen (IfS) dil okulu olarak Almanya Kassel ş ehir merkezinde faaliyet göstermektedir. IfS TELC ve TestDaF ın lisanslı sınav merkezi olarak her sene bir çok defa uluslararası geçerli dil sınavları ve bu sınavlara hazırlık kursları düzenlemektedir. Bizler IfS ekibi olarak»yabancı Dil Olarak Almanca«kurslarının yanı sıra baş ta Ingilizce ve ekonomi Ingilizcesi olmak üzere bir çok dilde ş irket kursları ve bireysel kurslar da sunuyoruz. llkelerimiz: kaliteye önem verilen ve verimli dil dersleri istenilen baş arıya mümkün olan en kısa zamanda ulaşma dil kurslarını ek programlarla destekleme dili zevkle öğ renme Bu ilkelerin doğru olduğunu başarımız gösteriyor: Her yıl kurslarımıza 1000 in üerinde öğrenci katılıyor. Bu başarıyı ilk önce sayısı 30u geçen öğretmen kadromuza borçluyuz.»yabancı Dil Olarak Almanca«bölümünde çalışan arkadaşlarımızın hepsi dallarında yüksek öğrenim görmüş öğretmenlerdir ve konularında zengin tecrübeye sahiptirler. Öğrencilerimiz dünyanın bütün kıtalarından geliyorlar. Olumlu bir öğrenme ortamı ve dostça bir atmosfer bizler için doğal bir durumdur ve bizler öğrencilerimiz için bir çok dilde her an kişisel danışma ve yardıma hazırız. IfS öğrencilerine Almanya ya geliş hazırlığından başlayarak üniversitedeki öğrenime kadar rehberlik eder. Kassel yakınlarında kendimize ait bir misafirhanemiz bulunuyor, bunun dış ında kalınacak ilk yerin (oda, daire, alie yanı vb.) bulunmasında da yardıma hazırız. Institut für Sprachen e hoş geldiniz der ve burada neş eli günler geçirmenizi dileriz. Herzlich willkommen und viel Spaß am Institut für Sprachen!

4 Unser Konzept Unsere Deutschkurse beinhalten: Leseverstehen, Wortschatz, Sprechen, Hörverstehen, Aussprache, Schreiben, Grammatik und Landeskunde. Die Schülerinteressen, ihre Bedürfnisse und ihre Erfolge stehen bei uns im Mittelpunkt. Unser Lehrbetrieb basiert auf den folgenden Prinzipien: Unterricht in kleinen Gruppen individuelle Betreuung der Schülerinnen und Schüler kontinuierliche Fortführung des Kursangebots von Anfänger- zu Fortgeschrittenenkursen Vorbereitung auf das zukünftige Studium und Leben in Deutschland praxis- und projektbezogener Unterricht Einbindung landeskundlicher Informationen in den Unterricht Vorbereitung und Durchführung international anerkannter Prüfungen (Zertifikat Deutsch, TestDaF ) Unsere Deutschkurse werden mit einem Begleitprogramm unterstützt, in dem unsere Kursteilnehmer ihre Sprachkenntnisse in einer natürlichen Atmosphäre anwenden und Deutschland und seine Einwohner kennen lernen können: Dazu gehören Exkursionen, Firmen- und Institutionsbesuche, Dia-Abende, Partys, Filmabende etc. Das IfS bietet unter anderem einen Café-Betrieb in den Pausen, eine Ausleihbibliothek und einen Computerraum mit Internetzugang.

5 Konzeptimiz Almanca kurslarımız; okuduğunu anlama, kelime hazinesi, dinlediğ ini anlama, konuş ma, telafuz, yazma, dil bilgisi ve ülke bilgisini içeriyor. Öğ rencilerimizin başarıları ve ihtiyaçları bizim için her ş eyi belirliyor. Eğ itim çalışmamız aş ağ ıdaki presiplere dayanıyor: küçük gruplarda yapılan dersler öğ rencilere bireysel rehberlik kursların, yeni başlayanlara yönelik ilk kurlardan ileri seviyeye kadar aralıksız sürdürülmesi Almanya da yaş amaya ya da yüksek öğ renime hazırlama pratiğ e ve projelere dayalı dersler ülkeyle ilgili bilgileri derslere entegre etme uluslararası tanınan sınavlara (Zertifikat Deutsch, TestDaF ) hazırlama ve bu sınavları düzenleme Almanca kurslarımızı öğ rencilerimizin öğ rendikleri Almanca yı doğ al bir ortamda kullandıkları ve Almanya ve burada yaş ayanları tanıyabilme imkanı sağ layan sosyal etklinleklerle destekliyoruz. Örneğ in: çeş itli geziler, firma ve kuruluş ları ziyaretler, slayt gösterileri, eğ lenceler, film akş amları vb. IfS de teneffüs café, kitapların ödünç alınabildiğ i kitaplık ve internet bağ lantılı bilgisayar odası da bulunuyor.

6 Unsere Deutschkurse Die Deutschkurse des IfS werden nach den Stufen des» Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmen GER «benannt und bestehen aus insgesamt 5 Niveaus: A1, A2, B1, B2, C1 Unser Deutschkurs A1 ist für Anfänger oder für die Leute geeignet, die die deutsche Sprache noch einmal von Beginn an gründlich und systematisch lernen möchten. Mit den Interessenten, die bereits Vorkenntnisse haben, führen wir einen kostenlosen Einstufungstest durch, um für sie den passenden IfS Kurs zu finden. Regelmäßige Lernkontrollen und Evaluationen sind Bestandteile unseres Konzeptes. In unseren Deutschkursen werden die Teilnehmer vom Anfang an auf das Leben in Deutschland und auf die international anerkannten und von den Behörden und Hochschulen verlangten Zertifikate wie Zertifikat Deutsch oder TestDaF, DSH etc. vorbereitet: Kursstruktur des Instituts für Sprachen A1 A2 B1 B2 C1 Basissprachkurs 1 Basissprachkurs 2 Aufbausprachkurs Mittelstufe 1 Mittelstufe UE 200 UE 200 UE 200 UE UE Zertifikat Deutsch Das IfS bietet das ganze Jahr über durchgehend Sprachkurse auf allen Niveaustufen an. Die regulären Deutschkurse dauern in der Regel 8 Wochen. Die Prüfungsvorbereitungskurse (DSH, TestDaF und Zertifikat Deutsch) orientieren sich an den jeweiligen Prüfungsterminen. TestDaF DSH UE: Unterrichtseinheit (45 Min.)

7 Almanca Kurslarımız IfS in Almanca kursları»avrupa Ortak Dil Portfolyosu Gemeinsame Europäische Referenzrahmen GER«e göre adlandırılıyor ve beş basamaktan oluşuyor: A1, A2, B1, B2 ve C1. A1 dediğ imiz Almanca kursumuz Almanca öğ renmeye yeni başlayanlara ya da Almanca yı yeniden baş tan başlayarak temelden sağ lam olarak öğ renmek isteyenlere yönelik bir kurstur. Belli bir Almanca ön bilgileri olan kiş ilere yönelik, onlara en uygun kursu belirlemek için parasız bir seviye belirleme sınavı (Einstufungstest) yapıyoruz. Düzenli öğ renme kontrolleri ve kurs değ erlendirmeleri konzeptimizin bir parçasıdır. Almanca kurslarımızda öğ rencilerimiz ilk basamaktaki kurstan itibaren Almanya daki yaş ama ve resmi daireler veya üniversiteler tarafından talep edilen uluslararası geçerliliğ i olan Zertifikat Deutsch, TestDaF, DSH gibi sertifika ve sınavlara hazırlanırlar: Institut für Sprachen ın kurs sistemi: A1 A2 B1 B2 C1 Basissprachkurs 1 Basissprachkurs 2 Aufbausprachkurs Mittelstufe 1 Mittelstufe DS 200 DS 200 DS 200 DS DS Zertifikat Deutsch IfS tüm yıl boyunca bütün basamaklarda Almanca kursları düzenlemektedir. Normal kurslar 8 hafta sürer. Sınava hazırlık kursları (DSH, Test- DaF ve Zertifikat Deutsch) sınav tarihlerine endekslidir. TestDaF DSH DS: Ders Saati (45 Dakika)

8 Das Gästehaus Das Institut für Sprachen verfügt über ein eigenes Gästehaus in Felsberg, einer mittelalterlichen Kleinstadt ca. 25 km südlich von Kassel. Hier bieten wir unseren Schülerinnen und Schülern die Möglichkeit, nach der Einreise nach Deutschland eine erste Unterkunft zu finden, um sich dann in Ruhe selbst eine Wohnung oder ein Zimmer zu suchen. Natürlich kann man auch längere Zeit im Gästehaus bleiben. Das Gästehaus bietet: 10 Übernachtungsplätze in möblierten Einzel- oder Doppelzimmern eine große Gemeinschaftsküche separate Duschen mit WC auf den einzelnen Etagen Waschmaschine Im günstigen Mietpreis sind die Nebenkosten für Heizung, Strom und Wasser enthalten. Kassel ist von Felsberg aus günstig mit der Bahn zu erreichen. Der Bahnhof liegt ungefähr Minuten Fußweg vom Gästehaus entfernt, von dort aus sind es ca. 30 Minuten Zugfahrt nach Kassel. Die Tickets sind auch in Kassel für Straßenbahnen und Busse gültig.

9 Misafirhane Institut für Sprachen in Kassel in yaklaş ık 25 km güneyinde tarihi küçük bir ş ehir olan Felsberg de bir misafirhanesi bulunmaktadır. Bu misafirhanemizle öğ rencilerimize Almanya ya ilk geldiklerinde kalacakları uygun bir yer imkanı sunuyoruz. Daha sonra öğ rencilerimize kendi istek ve olanaklarına uygun kalacak bir yer bulabilmeleri için yardımcı oluyoruz. Tabii ki misafirhanede daha uzun süre de kalmak mümkündür. Misafirhanenin sundukları: mobilyalı, tek ya da iki kişilik odalarda 10 kişi için kalma imkanı büyük bir ortak mutfak her katta duş ve tuvaletler Çamaş ır makinası Almanya için çok uzgun olan kiralara kalorifer, elektrik ve su paraları da dahildir. Felsberg den Kassel e banliyö trenleriyle rahatlıkla gelinebilir. Tren istasyonu misafirhaneye yaya dakikalık uzaklıktadır ve oradan Kassel e yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor. Tren için alınan biletler Kassel ş ehir merkezinde de geçerlidir.

10 Warum Kassel als Studienort? Kassel liegt im Zentrum von Deutschland und hat sehr gute Zug- und Autobahnverbindungen. An der Universität Kassel (UNIK) studieren etwa Studierende aus über 100 Ländern. Das IfS befindet sich in der Stadtmitte und ist von der Universität zu Fuß nur 5 Minuten entfernt. Die Universität Kassel bietet neben Wirtschaft, Ingenieurwissenschaften, Sozialwissenschaften und Linguistik auch das Fach» Deutsch als Fremdsprache DaF «an, in dem künftige Deutschlehrer theoretisch und praktisch ausgebildet werden. Auch Deutsche, die ihre eigene Muttersprache als Fremdsprache unterrichten, brauchen häufig eine fundierte Ausbildung in Methodik und Didaktik. Viele unserer Teamkolleginnen und -kollegen haben in Kassel Deutsch als Fremdsprache studiert und einige unterrichten auch an der Universität Kassel. Viele DaF-Studenten machen ihr Praktikum gerne im Institut für Sprachen, so dass mit dem DaF-Bereich ein ständiger Austausch stattfindet. Kassel ist auch ein geeigneter Kursort, um später in einer anderen Stadt in Deutschland, Österreich oder in der Schweiz zu studieren. Vorteile auf einen Blick: In Kassel sind die Mieten im Vergleich zu den anderen Großstädten günstiger. In Kassel ist es kein Problem ein möbliertes Zimmer oder eine passende Wohnung zu finden. Das IfS unterstützt seine Kursteilnehmer bei der Suche nach einer geeigneten Unterkunft. Kassel hat sehr viele schöne Kulturdenkmäler, Museen, Paläste und Parkanlagen. Das Kunst- und Kulturangebot ist vielfältig. Die moderne Kunstausstellung»documenta«ist international sehr berühmt. Viele international tätige Firmen haben ihren Sitz oder Betrieb in und um Kassel.

11 Okumak Için Neden Kassel? Kassel Almanya nın tam merkezinde ve uygun tren ve otoyol bağ lantısı olan bir ş ehirdir. Kassel Üniversitesi nde (UNIK) 100den fazla ülkelerden gelen yaklaş ık üniversite öğ rencisi okuyor. IfS ş ehir merkezinde üniversiteye yaya 5 dakikalık uzaklıktadır. Kassel Üniversitesi nde mühendislik bilimleri, sosyal bilimler ve dil bilimlerinin yanı sıra geleceğ in yabancı dil olarak Almanca ders ve kurslarına teorik ve pratik olarak öğ retmen yetiş tiren»deutsch als Fremdsprache DaF«bölümü de bulunuyor. Kendi dillerini yabancı dil olarak öğ reten Almanların da bu dalda didaktik ve metodik öğ renim görmeleri gerekiyor. Kadromuzdaki öğ retmen arkadaş larımızın büyük çoğ unluğ u Kassel de»daf«öğ renimi gördüler ve bazıları aynı zamanda Kassel Üniversitesi nde de ders vermektedir. DaF öğ renimi gören öğ rencilerden bir çoğ u stajlarını Institut frü Sprachen de yapmayı tercih ediyor ve böylece DaF bölümüyle sürekli bir alış veriş te bulunuyoruz. Kassel daha sonra Almanya, Avusturya veya Isviçre de baş ka bir ş ehirde okumak için de uygun bir ş ehirdir. Kısaca Avantajları: Kassel de kiralar diğ er büyük ş ehirlere göre daha ucuzdur. Kassel de mobilyalı bir oda ya da uygun bir ev bulmak sorun değ ildir. IfS ev aramaları sürecinde öğ rencilerine yardımcı olmaktadır. Kassel de bir çok kültürel anıtlar, müzeler, saraylar ve büyük parklar bulunmaktadır. Sanat ve kültür etkinlikleri çok zengindir. Modern sanatlar sergisi»documenta«büyük bir uluslararası üne sahiptir. Ululararası faaliyet gösteren bir çok büyük firmanın merkezi Kassel dedir. Kassel de»hochsdeutsch«denilen temiz Almanca konuş ulmaktadır.

12 Studieren in Deutschland Das Studium und der Alltag in Deutschland erfordern Deutschkenntnisse auf unterschiedlichen Niveaus. Wer aufgrund seiner Schulabschlüsse direkt anfangen darf, in Deutschland zu studieren, benötigt zum Nachweis seiner Sprachkenntnisse eine der Sprachprüfungen TestDaF oder DSH. Die Prüfung TestDaF kann man in Deutschland in vielen anderen Ländern an lizenzierten Prüfungszentren ablegen, die DSH an der Hochschule oder Universität, an der man später studieren möchte. Um die beiden Prüfungen zu bestehen, braucht man etwa 800 bis 1000 Stunden erfolgreichen Deutschunterricht. Manche Studienbewerber müssen allerdings zuerst ein Jahr lang ein Studienkolleg besuchen, um sich auf ihr künftiges Studium besser vorzubereiten. Um die Aufnahmeprüfung eines Studienkollegs zu bestehen oder bestimmte englischsprachige Studiengänge zu studieren, braucht man meistens etwa 400 bis 600 Unterrichtstunden Deutschkenntnisse vorzuweisen (etwa Zertifikat Deutsch Niveau oder mehr). Das Institut für Sprachen bereitet seine Kursteilnehmer von Beginn an gezielt auf die Prüfungen Zertifikat Deutsch, TestDaF und DSH und auf das Studium in Deutschland vor. Prüfungsbeispiele gehören in unterschiedlichen Niveaus zu unseren Deutschkursen, nicht nur in den letzten Prüfungsvorbreitungskursen. Das IfS ist lizenziertes Prüfungszentrum für TestDaF und TELC, das heißt, die Prüfungen TestDaF und Zertifikat Deutsch finden mehrmals im Jahr auch in den Räumen des IfS statt und unsere Lehrkräfte haben in diesen Bereichen viele wertvolle Erfahrungen gesammelt. Zu beachten ist, dass die Universitäten oftmals die im Heimatland des Studenten erbrachten Unterrichtsstundennachweise nicht (oder nicht vollständig) anerkennen! Es ist also ratsam, dass sich Interessenten vor der Anmeldung zu einer Prüfung mit den entsprechenden Regelungen der Universitäten vertraut machen.

13 Almanya da Yüksek Öğ renim Almanya da öğ renim ve günlük hayat değ iş ik seviyelerde Almanca bilmeyi gerekli kılıyor. Gördüğ ü okul eğ itimiyle üniversite eğ itimine doğ rudan baş lama hakkına sahip olan kişiler, öğ renim için yeterli Almanca bildiklerini TestDaF veya DSH sınavlarından biri aracılığ ıyla kanıtlayabilirler. TestDaF sınavına Almanya ve diğ er bir çok ülkedeki lisanslı sınav merkezlerinden birinde, DSH sınavına ise genelde okumak istediğ iniz üniversitede katılabilirsiniz. Bu iki sınavdan birini baş arabilmek için baş arılı bir ş ekilde yaklaş ık ders saati Almanca öğ renmek gereklidir. Bazı öğ rencilerin üniversite öğ renimine baş lamadan önce bir yıl»studienkolleg«denilen hazırlık bölümlerine gitmeleri gerekmektedir. Studienkolleg giriş sınavını verebilmek ya da eğ itim dili Ingilizce olan belli bölümleri okuyabilmek için çoğ unlukla ders saati (Zertifikat Deutsch seviyesinde ya da daha fazla) Almanca bilmek gereklidir. Institut für Sprachen öğ rencilerini daha başlangıç kurslarından itibaren Zertfikat Deutsch, TestDaF ve DSH sınavlarına hazırlamaktadır. Değişik seviyelerdeki sınav örnekleri sadece en üstteki sınavlara hazırlık kurslarında değ il ön basamaktaki kurslarımızda da kurslarımızın bir parçasını oluş turmaktadır. IfS TestDaF ve TELC in lisanslı sınav merkezidir. Yani bu Zertifikat Deutsch ve TestDaF sınavları senede bir çok defa IfS in sınıflarında yapılmaktadır ve IfS in öğ retmenleri bu konuda çok değ erli tecrübeler edinmiş lerdir. Dikkat edinilmesi gereken bir konu da Almanya daki üniversitelerin, diğ er ülkelerde alınan diploma ve geçilen sınavları tam ya da kısmı olarak kabül etmemeleridir! Yüksek öğ renim görmek isteyen öğ rencilerin üniversitelerin bu konudaki kural ve kararları konusunda önceden bilgi edinmelerini tavsiye ederiz. Almanya da yüksek öğ renim genelde parasız idi. Son yıllarda bir çok eyaletlerdeki üniversiteler sömestr başına 500 Euro öğ renim ücreti talep etmeye baş ladılar.

14 Unser Service Auch bei der Vorbereitung des Aufenthaltes in Deutschland ist vieles zu beachten: Zulassungsverfahren, Visumsantrag, Einreise, Organisation einer Unterkunft etc. Das Institut für Sprachen bietet nicht nur Sprachunterricht, sondern darüber hinaus auch ein komplettes Angebot an Serviceleistungen für Schüler/innen und begleitet sie von der Vorbereitung ihrer Einreise nach Deutschland bis hin zur Aufnahmeprüfung an einer deutschen Hochschule. Hierzu haben wir ein Kompaktangebot zusammengestellt. Dieses Angebot umfasst: Durchführung des Zulassungsverfahrens in Deutschland (eventuell anfallende Gebühren sind hierin nicht enthalten!) Abholung nach der Ankunft am ICE-Bahnhof Kassel - Willhelmshöhe und Transfer zur Unterkunft Erstunterkunft im Gästehaus des IfS für die ersten zwei Monate, danach Hilfestellung bei der Wohnungssuche in Kassel Hilfestellung bei allen Formalitäten wie Versicherung, Anmeldung, Kontoeröffnung, Visumverlängerung, Kontakte mit der Universität und der Ausländerbehörde Individuelle Lern- und Studienberatung im IfS Für die Kosten dieses Angebots schauen Sie bitte unsere Preisliste (www.ifs - kassel.de) an. Alle aufgeführten Serviceleistungen können sowohl als komplettes Paket als auch separat bei uns gebucht werden. Anmeldung zu einem Kurs: Man kann sich persönlich in unserem Büro, online oder durch einen Freund, Verwandten oder Bekannten zu Deutschkursen anmelden. Nach der Anmeldung und Eingang der Kursgebühren werden die für das Visum und die Einreise etc. erforderlichen Unterlagen den Kursteilnehmern zugeschickt bzw. ausgehändigt.

15 Sunduğumuz Hizmetler Yurtdış ına gidiş ön hazırlık gerektiriyor: kursa kayıt, üniversitelere baş vuru, vize baş vurusu, bir ülkeye giriş iş lemleri, kalacak yerin bulunması vs. Institut für Sprachen sadece dil kursu sunmuyor, sunduğ u paket proğ ram aracılığ ı ile yurt dış ına çıkış hazırlığ ından, üniversiteye kabül iş lemleri ve sınavlarına kadar bir çok konuda da rehberlik sunuyor. Bu servisimiz: Üniversite baş vurularının hazırlanması Kassel tren istasyonunda karş ılayıp kalacak yerinize götürme IfS in misafirhanesinde iki aya kadar barınma ve daha sonra Kassel de kalacak yer bulmada yardım Hastalık sigortası bulma, banka hesabı açma, vizeyi uzatma, üniversite ve yabancılar dairesiyle iliş ki kurma gibi konularda yardım Kiş isel öğ renme ve öğ renim danış manlığ ı Ücretler için lütfen Internet sitemizdeki (www.ifs-kassel.de) ücret listemize bakın. Bu hizmetlerden topluca ya da tek tek olarak yararlanabilirsiniz. Kursa Kayıt: Kurslarımıza; eğer Almanya da bulunuyorsanız bizzat büromuza gelerek, bir akraba veye tanıdığ ınızı büromuza göndererek, internet üzerinden Online Anmeldung butonu aracılığ ı ile ya da faksla kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt için: adınız, soyadınız, adresiniz, doğ um tarihiniz, kursa ne zaman baş lamak istediğ iniz gibi bilgiler gereklidir. Baş vurunuz bize ulaş tıktan ve kurs ve servis ücretleri ödendikten sonra vize baş vurusu için gereken kursa kayıt belgenizi adresinize gönderir ya da elden ulaş tırırız.

16 2010 Institut für Sprachen Design: Matz & Wells Türkische Übersetzung: A. Dogan INSTITUTFÜRSPRACHEN Die Freiheit 19 D Kassel, Germany fon +49 (0) fax +49 (0)

telc Türkisch-Zertifikate: Für alle, die mehr können www.telc.net

telc Türkisch-Zertifikate: Für alle, die mehr können www.telc.net telc Türkisch-Zertifikate: Für alle, die mehr können www.telc.net B1 Okul sınavı hiç de zor değildi. Yakında B2 Okul sınavına da girmek istiyorum. Alina Çelebcigil, hat mit Erfolg die Prüfung telc Türkçe

Detaylı

3. Neujahrsball der Deutsch-Türkischen Wirtschaft. Alman- Türk Ekonomisinin 3. Yeni Yıl Balosu

3. Neujahrsball der Deutsch-Türkischen Wirtschaft. Alman- Türk Ekonomisinin 3. Yeni Yıl Balosu 3. Neujahrsball der Deutsch-Türkischen Wirtschaft Alman- Türk Ekonomisinin 3. Yeni Yıl Balosu 14.01.2012 3. Neujahrsball der Deutsch-Türksichen Wirtschaft am 14.01.2012 / Türk-Alman Ekonomisi nin 3. Yeni

Detaylı

HSK Unterricht in Heimatlicher Sprache und Kultur Ana dili ve Kültür Dersleri

HSK Unterricht in Heimatlicher Sprache und Kultur Ana dili ve Kültür Dersleri Amt für Volksschule HSK Unterricht in Heimatlicher Sprache und Kultur Ana dili ve Kültür Dersleri Informationsflyer mit Anmeldeformular Deutsch Türkisch Başvuru Formları ile Birlikte Bilgi broşürü Almanca

Detaylı

Bald komm ich in die Schule. Anregungen zur Vorbereitung auf die Schule für Kinder und Eltern

Bald komm ich in die Schule. Anregungen zur Vorbereitung auf die Schule für Kinder und Eltern Bald komm ich in die Schule Anregungen zur Vorbereitung auf die Schule für Kinder und Eltern 1 Liebes Kind, Anna und ihre Freunde freuen sich auf die Schule! Sie zeigen dir hier, was sie schon alles können.

Detaylı

Almanyalý Türklerin bankasýna hoþgeldiniz. HypoVereinsbank ve YapýKredi iþbirliðinin tüm avantajlarý hizmetinizde.

Almanyalý Türklerin bankasýna hoþgeldiniz. HypoVereinsbank ve YapýKredi iþbirliðinin tüm avantajlarý hizmetinizde. HERZLICH WILLKOMMEN HOÞGELDÝNÝZ Almanyalý Türklerin bankasýna hoþgeldiniz. HypoVereinsbank ve YapýKredi iþbirliðinin tüm avantajlarý hizmetinizde. Die Bank für Deutschtürken. Nutzen Sie die Vorteile der

Detaylı

Tavsiyeniz için 60, EUR ya varan primler. Arkadaşınıza tavsiye edin ve primlerden faydalanın

Tavsiyeniz için 60, EUR ya varan primler. Arkadaşınıza tavsiye edin ve primlerden faydalanın Tavsiyeniz için 60, ya varan primler Arkadaşınıza tavsiye edin ve primlerden faydalanın 2 3 Dost tavsiyesi Dosta tavsiye size prim Size tavsiyemiz: Bizi tavsiye edin. Eş, dost, akraba, arkadaş ve iş arkadaşlarınıza

Detaylı

Übersetzung in die türkische Sprache

Übersetzung in die türkische Sprache Übersetzung in die türkische Sprache Wer macht was? Kim ne yapıyor? ı Ihre Seniorenarbeit informiert und berät Sie zu seniorenspezifischen Angeboten und Veranstaltungen innerhalb und außerhalb von Seniorenfreizeitstätten.

Detaylı

Kontakt / Temas. Interkulturelles Netzwerk für Krebstherapie: - Türkisch / Deutsch Kültürler arası kanser tedavi ağı. - Türkçe / Almanca -

Kontakt / Temas. Interkulturelles Netzwerk für Krebstherapie: - Türkisch / Deutsch Kültürler arası kanser tedavi ağı. - Türkçe / Almanca - Parkplätze im Parkhaus O10 vorhanden. Sie erreichen uns mit den Buslinien 281, 20, 25 und 5 (Verbindung zu den Bahnhöfen Dammtor und Hauptbahnhof). Park yerleri park binası O10 da mevcuttur. 281, 20, 25

Detaylı

Hallo Manni! Merhaba Medo!

Hallo Manni! Merhaba Medo! 1 Hallo Manni! Merhaba Medo! Vorwort Vorerst möchten wir uns dafür bedanken, dass Sie sich entschieden haben, unser Buch im Unterricht zu verwenden. Das vorliegende Lehrwerk soll eine wertvolle Unterstützung

Detaylı

Das Abitur am Istanbul Lisesi

Das Abitur am Istanbul Lisesi Das Abitur am Istanbul Lisesi Bedeutung des Abiturs Abitur un Anlamı Zeitplan für die Qualifikationsphase 11.ve 12.sınıflar için zaman planı Notensystem - Notenberechnung Not sistemi - Not hesaplanması

Detaylı

İçindekiler. Çözüm Anahtarı... 102 Sözcük Listesi... 103. Copyright 2002 Max Hueber Verlag. ISBN 3 19 007470 4, 1. Auflage 1.

İçindekiler. Çözüm Anahtarı... 102 Sözcük Listesi... 103. Copyright 2002 Max Hueber Verlag. ISBN 3 19 007470 4, 1. Auflage 1. 1 Guten Tag oder Hallo!... 6 Merhaba! 2 Wer ist der Herr da rechts?... 10 Sağdaki bey kim? 3 Kennen Sie unsere Familie?... 14 Ailemizi tanıyor musunuz? 4 Haben Sie kein Auto?... 21 Arabanız yok mu? 5 Wie

Detaylı

Schuljahr. Herkunftssprache Türkisch

Schuljahr. Herkunftssprache Türkisch / Schule / Name Schuljahr Allgemeine Arbeitshinweise Trage bitte auf diesem Blatt und auf deinen Arbeitspapieren deine Schule und deinen Namen ein. Kennzeichne bitte deine Entwurfsblätter (Kladde) und

Detaylı

AÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

AÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE! A KİTAPÇIK TÜRÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF 2015 8. SINIF 2. DÖNEM DERSİ MERKEZİ ORTAK (MAZERET) SINAVI 17 MAYIS 2015 Saat: 11.20 Adı ve

Detaylı

Bu dersimizde Bayan Graf bir eğitim kursuna gitmek istiyor. Bu konuyu bir arkadaşıyla görüşüyor.

Bu dersimizde Bayan Graf bir eğitim kursuna gitmek istiyor. Bu konuyu bir arkadaşıyla görüşüyor. Der Computer-Kurs Bu dersimizde Bayan Graf bir eğitim kursuna gitmek istiyor. Bu konuyu bir arkadaşıyla görüşüyor. 2/5 Frau Graf: Ist das Ihre Zeitung? Könnte ich die kurz haben? Herr Müller: Ja, gern.

Detaylı

Montaj Talimati. Eurorient GmbH., An der Weide 15B, Weyhe,

Montaj Talimati.  Eurorient GmbH., An der Weide 15B, Weyhe, Montaj Talimati www.eurorient.de Eurorient GmbH., An der Weide 15B, 28844 Weyhe, info@eurorient.de Turkish A) Paket içeriği: 1- Schataf Dual 2-1 Adet 3/8 Pirinç T-Bağlantısı 3-1,5 m Beyaz PU Boru 4-20

Detaylı

Bejahte Aussage im Futur

Bejahte Aussage im Futur Das Futur Mit dem Futur drückt man ein zukünftiges Ereignis aus. Je nach Kontext kann ein türkischer Satz im Futur auch mit müssen, wollen oder sollen übersetzt werden. Das Futur wird im Türkischen häufig

Detaylı

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YABANCI DİL (ALMANCA) YETERLİK SINAVI A

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YABANCI DİL (ALMANCA) YETERLİK SINAVI A DNN MENDERES ÜNİVERSİTESİ YBNCI DİLLER YÜKSEKOKULU YBNCI DİL (LMNC) YETERLİK SINVI DI SOYDI FKÜLTE / YÜKSEKOKUL : ÖĞRENCİ NO GENEL ÇIKLMLR VE SINVL İLGİLİ KURLLR 1. Bu soru kitapçığının türü dır. Bunu

Detaylı

AÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

AÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE! A KİTAPÇIK TÜRÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF ALMANCA 2015 8. SINIF 2. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZİ ORTAK SINAVI 30 NİSAN 2015 Saat: 11.20

Detaylı

Almanca aile birleşimi sınavı dört bölümdür: 1-Dinleme, 2-Okuma, 3-Yazma, 4-Konuşma

Almanca aile birleşimi sınavı dört bölümdür: 1-Dinleme, 2-Okuma, 3-Yazma, 4-Konuşma Almanca aile birleşimi sınavı dört bölümdür: 1-Dinleme, 2-Okuma, 3-Yazma, 4-Konuşma ALMANYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ, AİLE BİRLEŞİMİ YAPACAKLARIN ALMANCA SINAVI SORU ÖRNEKLERİ KONUŞMA BÖLÜMÜ (SPRECHEN): Almanca

Detaylı

Radio D Teil 1. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Ders 19 Sahtekarlık ortaya çıkar

Radio D Teil 1. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Ders 19 Sahtekarlık ortaya çıkar Ders 19 Sahtekarlık ortaya çıkar Tarladakı esrarengiz şekilleri çiftçiler yapmış olsalar da, UFOların varlığına inanır. ve köylülerle konuşmak için köy birahanesine giderler. ve buğday tarlalarındaki şekillerle

Detaylı

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım, sabah saat 10 u 10 geçiyor. Almanya yı kurtarmak için 120 dakikan ve üç canın var. Komisere güvenebilir misin?

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım, sabah saat 10 u 10 geçiyor. Almanya yı kurtarmak için 120 dakikan ve üç canın var. Komisere güvenebilir misin? Bölum 03 Kant Sokağı na giderken Anna Kant Sokağı na doğru yola çıkar, ancak yolu bilmediği için adresi sormak zorunda kalır. Siyah kasklı motosikletliler yeniden ortaya çıktığında ve ona ateş ettiklerinde

Detaylı

Deutsch-Türkische Grundschule Alman-Türk Ìlkokulu Die Bilinguale Schule

Deutsch-Türkische Grundschule Alman-Türk Ìlkokulu Die Bilinguale Schule Deutsch-Türkische Grundschule Alman-Türk Ìlkokulu Die Bilinguale Schule Behörde für Bildung und Sport Impressum Herausgeber Behörde für Bildung und Sport Hamburger Straße 31, 22083 Hamburg Referat: Presse-

Detaylı

Der kleine Hase möchte lesen lernen

Der kleine Hase möchte lesen lernen Der kleine Hase möchte lesen lernen Der kleine Hase kann nicht lesen. Er will es aber lernen. Doch wie lernt man lesen? Er geht zum dicken Bären, der in einem Baum lebt. Der kleine Hase fragt den dicken

Detaylı

Öğrenci Kitabı BEN DE BAŞARIRIM! telc TÜRKÇE B1 OKUL. www.telc.net

Öğrenci Kitabı BEN DE BAŞARIRIM! telc TÜRKÇE B1 OKUL. www.telc.net Öğrenci Kitabı BEN DE BAŞARIRIM! telc TÜRKÇE B1 OKUL B1 www.telc.net İÇİNDEKİLER 1. Ünite Gelecekten Beklentilerimiz 1 Hayal ve Hedefler... Gençlerin Düşleri...5 Değişik Meslek Türleri...6 İş ve Kariyer...6

Detaylı

Stadtbüchereien Hamm Unsere Angebote Hamm Şehir Kütüphaneleri Sunduğumuz fırsatlar

Stadtbüchereien Hamm Unsere Angebote Hamm Şehir Kütüphaneleri Sunduğumuz fırsatlar Bei Rückfragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung. Stadt Hamm Stadtbüchereien Herr Gondek Tel.: 0 23 81 / 17-57 89 Fax: 0 23 81 / 17-10 57 89 E-Mail: daniel.gondek@stadt.hamm.de Weitere Infos: www.hamm.de

Detaylı

Avusturya çalışmaya gidenlerle Aile Birleşimi

Avusturya çalışmaya gidenlerle Aile Birleşimi Avusturya çalışmaya gidenlerle Aile Birleşimi (Bu oturum müsaadesi başvuruları Avusturya dan oturum sahibi olan esler veya evli olmayan çocukları için geçerlidir: Rotasyon hizmetlisi Sanatçı Öğrenci Araştırmacı

Detaylı

12. Sommerfest der Deutschen Wirtschaft Alman Ekonomisinin 12. Yaz Partisi

12. Sommerfest der Deutschen Wirtschaft Alman Ekonomisinin 12. Yaz Partisi 12. Sommerfest der Deutschen Wirtschaft Alman Ekonomisinin 12. Yaz Partisi LAGEPLAN / ALAN KROKİSİ AUTOSHOW SPONSORENTISCH / SPONSOR MASASI STAND BANNER / ROLL-UP SONSTIGE / DİĞER *TERAS LOUNGE / TERASSENLOUNGE

Detaylı

AKADEMISCHER WERDEGANG

AKADEMISCHER WERDEGANG AKADEMISCHER WERDEGANG 1988-1993 Studium der Germanistik und Zusatzstudium Erziehungswissenschaft an der Universität Hacettepe in Ankara 1995-1997 Studium zum Master of Art im Bereich Linguistik/Germanistik

Detaylı

Smartphone-Funktionen

Smartphone-Funktionen Smartphone-Funktionen 1 2 3 4 15 1 1 14 13 12 5 8 9 10 11 22 21 20 18 19 1. Ohrhörer 2. Kopfhöreranschluss 3. Display 12. Senden/Antworten 13. Menü/Linksauswahl 14. USB-Anschluss 4. Messaging/Menü Bildlauf

Detaylı

Yurt dışı eki tarihli Alman çocuk parası başvurusu için Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld vom

Yurt dışı eki tarihli Alman çocuk parası başvurusu için Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld vom Başvuran kişinin soyadı ve adı Name und Vorname der antragstellenden Person Çocuk parası No. F K Kindergeld-Nr. Yurt dışı eki tarihli Alman çocuk parası başvurusu için Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches

Detaylı

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım, sabah saat dakikan ve iki canın var, ve biri seni tanıyor.

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım, sabah saat dakikan ve iki canın var, ve biri seni tanıyor. Bölüm 06 Kırmızılı Kadın Anna panayırda kendisiyle 1961 yılında arkadaş olduğunu iddia eden bir kadınla karşılaşır. Ayrıca kırmızılı bir kadının kendisini takip ettiği haberini alır. Anna yı her köşede

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF 1. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZÎ ORTAK SINAVI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF 1. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZÎ ORTAK SINAVI ALMANCA 2016 A SORU SAYISI : 20 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF 1. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZÎ ORTAK SINAVI 24 KASIM 2016 Saat: 11.20 Adı ve

Detaylı

Auswandern Dokumente. Dokumente - Allgemeines. Dokumente - Persönliche Informationen. Fragen wo man ein Formular findet

Auswandern Dokumente. Dokumente - Allgemeines. Dokumente - Persönliche Informationen. Fragen wo man ein Formular findet - Allgemeines Wo kann ich das Formular für finden? Fragen wo man ein Formular findet Wann wurde ihr [Dokument] ausgestellt? Fragen wann ein Dokument ausgestellt wurde Wo wurde Ihr [Dokument] ausgestellt?

Detaylı

Wir verstehen uns gut Spielerisch Deutsch lernen

Wir verstehen uns gut Spielerisch Deutsch lernen Elke Schlösser Wir verstehen uns gut Spielerisch Deutsch lernen Methoden und Bausteine zur Sprachförderung für deutsche und zugewanderte Kinder als Kindergarten und Grundschule Ökotopia Verlag, Münster,

Detaylı

Arbeiten Ausbildung Fort-/Weiterbildung Studium. Çalışmak Meslek Eğitimi Mesleği İlerletme/Geliştirme Eğitimi Yüksek Öğrenim

Arbeiten Ausbildung Fort-/Weiterbildung Studium. Çalışmak Meslek Eğitimi Mesleği İlerletme/Geliştirme Eğitimi Yüksek Öğrenim Perspektiven in der Altenhilfe Yaşlı Yardımında Perspektifler Arbeiten Ausbildung Fort-/Weiterbildung Studium Çalışmak Meslek Eğitimi Mesleği İlerletme/Geliştirme Eğitimi Yüksek Öğrenim Warum in der Pflege

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF 1. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZÎ ORTAK SINAVI (MAZERET)

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF 1. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZÎ ORTAK SINAVI (MAZERET) ALMANCA 2016 A SORU SAYISI : 20 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF 1. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZÎ ORTAK SINAVI (MAZERET) 18 ARALIK 2016 Saat:

Detaylı

Okul öncesi Almanca dil gelişimi

Okul öncesi Almanca dil gelişimi TÜRKÇE TÜRKISCH Okul öncesi Almanca dil gelişimi Deutschkenntnisse von Vorschulkindern Veliler için anket (soru) formu Elternfragebogen Wünschen Sie den Fragebogen in einer anderen Sprache, können Sie

Detaylı

Hueber. Hörkurs Deutsch für Anfänger. Deutsch als Fremdsprache. Yeni Başlayanlara Dinleyerek Öğrenilen Almanca Kursu.

Hueber. Hörkurs Deutsch für Anfänger. Deutsch als Fremdsprache. Yeni Başlayanlara Dinleyerek Öğrenilen Almanca Kursu. 127481.qxd:127481 12.01.2009 14:54 Uhr Seite 1 Hueber Deutsch als Fremdsprache Hörkurs Deutsch für Anfänger Yeni Başlayanlara Dinleyerek Öğrenilen Almanca Kursu 12.7481 Deutsch Türkisch Begleitheft İçindekiler

Detaylı

Research Game - The European scientific research game Spielregeln

Research Game - The European scientific research game Spielregeln Research Game The European scientific research game Spielregeln 1.. Das Spiel 1. 1 Research Game das Forschungsspiel Das Projekt kombiniert praktische und theoretische Aktivitäten mit der Arbeit am Computer,

Detaylı

Forum Demenz / Alzheimer Wie gehe ich damit um? Sylvia Kern, Geschäftsführerin 1

Forum Demenz / Alzheimer Wie gehe ich damit um? Sylvia Kern, Geschäftsführerin 1 Forum Demenz / Alzheimer Wie gehe ich damit um? Sylvia Kern, Geschäftsführerin 1 Sylvia Kern, Geschäftsführerin 2 Bakım uygun olmalı herkes için Kültüre uygun yaşlılar bakımı ile ilgili bilgilendirme günü

Detaylı

Marie hat Heimweh. Sevgi evini özler

Marie hat Heimweh. Sevgi evini özler Marie und Charly Da kommt ein anderer kleiner Marienkäfer vorbei. Er hat auch einen Malkasten und einen Pinsel und trägt eine viel zu große Mütze. Er sagt zu Marie: Hallo Marie. Ich bin Charly und ein

Detaylı

Die alttürkische Xuanzang-Biographie V

Die alttürkische Xuanzang-Biographie V VERÖFFENTLICHUNGEN DER SOCIETAS URALO-ALTAICA Herausgegeben von Cornelius Hasselblatt und Klaus Röhrborn Band 34 Xuanzangs Leben und Werk Herausgegeben von Alexander Leonhard Mayer und Klaus Röhrborn Teil

Detaylı

------------ Islam (isteğe bagli) Sezer (esinizin soy adi) 01.01.1983 (doğum tarihi) Deutsch (milliyeti)

------------ Islam (isteğe bagli) Sezer (esinizin soy adi) 01.01.1983 (doğum tarihi) Deutsch (milliyeti) Antrag auf Erteilung einer Aufenthalterlaubnis İKAMET MÜSAADESİ İÇİN DİLEKÇE Deutsch Türkisch Almanca - Türkçe 1. Familienname Soyadı 2. 3. 4. 5. bei Frauen: Geburtsname Kadınlarda: Kızlık soyadı Vornamen

Detaylı

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım, sabah saat 11.05. Görevini tamamlamak için 65 dakikan var.

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım, sabah saat 11.05. Görevini tamamlamak için 65 dakikan var. Bölüm 14 Gelecek Đçin Geçmişe Anna zaman makinesini bulur ve teröristlerin tarihi bir olayı silmek istediklerini öğrenir. Ama hangi olayı? Oyuncu onu 1961 yılına gönderir. Sadece 60 dakikası vardı. Rahibe

Detaylı

TED KDZ EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU 5.SINIFLAR ALMANCA ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK DERS PLANI

TED KDZ EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU 5.SINIFLAR ALMANCA ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK DERS PLANI EYLÜL V.HAFTA EYLÜL IV. HAFTA TED KDZ EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU 5.SINIFLAR ALMANCA ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK DERS PLANI Araç -Guten Tag! Situationsangemessene Sich Begrüßen Situationsangemessene,

Detaylı

Aussichten. Portfolio Türkisch

Aussichten. Portfolio Türkisch Türkisch Redaktion: Coleen Clement, Annette Kuppler, Katharina Heydenreich Layout: Claudia Stumpfe Satz: Regina Krawatzki, Stuttgart Ernst Klett Sprachen GmbH, Stuttgart 2012 www.klett.de Alle Rechte vorbehalten.

Detaylı

AÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

AÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE! A KİTAPÇIK TÜRÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF ALMANCA 2015 8. SINIF 1. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZİ ORTAK SINAVI 26 KASIM 2015 Saat: 11.20

Detaylı

BÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

BÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE! B KİTAPÇIK TÜRÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF ALMANCA 2015 8. SINIF 1. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZİ ORTAK SINAVI 26 KASIM 2015 Saat: 11.20

Detaylı

CÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

CÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE! C KİTAPÇIK TÜRÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8. SINIF ALMANCA 2015 8. SINIF 1. DÖNEM ALMANCA DERSİ MERKEZİ ORTAK SINAVI 26 KASIM 2015 Saat: 11.20

Detaylı

Welche Termine sind in diesem Jahr für uns wichtig? Hangi randevular bu yıl bizim için önemli? Ferientermine / Tatil günleri

Welche Termine sind in diesem Jahr für uns wichtig? Hangi randevular bu yıl bizim için önemli? Ferientermine / Tatil günleri Welche Termine sind in diesem Jahr für uns wichtig? Hangi randevular bu yıl bizim için önemli? Ferientermine / Tatil günleri Welche Vorteile hat unser Kind durch einen hrgangsübergreifenden Unterricht?

Detaylı

TÜRKISCH. NIE MEHR SPRACHLOS! Zeigebilder: praktisch beim Einkaufen Umgangssprache: extra Slang-Kapitel Tipps: Fettnäpfchen vermeiden

TÜRKISCH. NIE MEHR SPRACHLOS! Zeigebilder: praktisch beim Einkaufen Umgangssprache: extra Slang-Kapitel Tipps: Fettnäpfchen vermeiden SPRACHFÜHRER TÜRKISCH NIE MEHR SPRACHLOS! Zeigebilder: praktisch beim Einkaufen Umgangssprache: extra Slang-Kapitel Tipps: Fettnäpfchen vermeiden Mit SPICKZETTEL für den Geldbeutel In Zusammenarbeit mit

Detaylı

6 EKİM 1964 MANYAS DEPREMİ ESNASİNDA ZEMİNDE MEYDANA GELEN TANSİYON ÇATLAKLARI ERDBEBENSPALTEN IM DER GEGEND VON MANIAS IN NORDWEST-ANATOLIEN

6 EKİM 1964 MANYAS DEPREMİ ESNASİNDA ZEMİNDE MEYDANA GELEN TANSİYON ÇATLAKLARI ERDBEBENSPALTEN IM DER GEGEND VON MANIAS IN NORDWEST-ANATOLIEN 6 EKİM 1964 MANYAS DEPREMİ ESNASİNDA ZEMİNDE MEYDANA GELEN TANSİYON ÇATLAKLARI ERDBEBENSPALTEN IM DER GEGEND VON MANIAS IN NORDWEST-ANATOLIEN İhsan KETÎN Istanbul Teknik Üniversitesi, Maden Fakültesi 6

Detaylı

ALLGEMEINE INFORMATION

ALLGEMEINE INFORMATION ALLGEMEINE INFORMATION Türk Millî Eğitimine hizmette 35. yılını kutlayan bir sivil toplum örgütü olan Millî Eğitim Vakfı, eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasında, devletçe ayrılan kaynak ve hizmetleri desteklemekte,

Detaylı

Radio D Teil 1. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Ders 26 Ayhan a veda

Radio D Teil 1. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Ders 26 Ayhan a veda Ders 26 a veda Üzücü bir haber: Türkiye ye taşınacağı için Radio D ye veda eder. Radio D çalışanları a bir sürpriz hazırladıkları halde, veda eğlencesi neşeli geçmez. sabah büroya geldiğinde bir parti

Detaylı

Prof. Dr. Gülten Güler Tel: +90 (224) 2942274 e-mail: gguler@uludag.edu.tr

Prof. Dr. Gülten Güler Tel: +90 (224) 2942274 e-mail: gguler@uludag.edu.tr Prof. Dr. Gülten Güler Tel: +90 (224) 2942274 e-mail: gguler@uludag.edu.tr EĞİTİM Doktora: Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü (1995) Yüksek Lisans: İstanbul Üniversitesi Edebiyat

Detaylı

bab.la Cümle Kalıpları: Kişisel Dilekler Almanca-Türkçe

bab.la Cümle Kalıpları: Kişisel Dilekler Almanca-Türkçe Dilekler : Evlilik Herzlichen Glückwunsch! Für Euren gemeinsamen Lebensweg wünschen wir Euch alle Liebe und alles Glück dieser Welt. Tebrikler. Dünyadaki tüm mutluluklar üzerinizde olsun. Yeni evli bir

Detaylı

Aussichten. Portfolio Türkisch. Redaktion: Coleen Clement, Annette Kuppler Layout: Claudia Stumpfe Satz: Regina Krawatzki, Stuttgart

Aussichten. Portfolio Türkisch. Redaktion: Coleen Clement, Annette Kuppler Layout: Claudia Stumpfe Satz: Regina Krawatzki, Stuttgart Türkisch Redaktion: Coleen Clement, Annette Kuppler Layout: Claudia Stumpfe Satz: Regina Krawatzki, Stuttgart Ernst Klett Sprachen GmbH, Stuttgart 2011 www.klett.de Alle Rechte vorbehalten. Rückenstärke:

Detaylı

WERKREALSCHULEYİ TANIYALIM

WERKREALSCHULEYİ TANIYALIM WERKREALSCHULEYİ TANIYALIM (DIE WERKREALSCHULE KENNENLERNEN) Werkrealschuleye Neden Ġhtiyaç Duyulmuştur? ( Warum wurde die Werkrealschule benötigt?) Bilindiği üzere, Hauptschuleler daha çok yabancı çocukların

Detaylı

Antrag auf Erteilung einer Aufenthalterlaubnis İKAMET MÜSAADESİ İÇİN DİLEKÇE

Antrag auf Erteilung einer Aufenthalterlaubnis İKAMET MÜSAADESİ İÇİN DİLEKÇE Antrag auf Erteilung einer Aufenthalterlaubnis İKAMET MÜSAADESİ İÇİN DİLEKÇE Deutsch Türkisch Almanca - Türkçe 1. Familienname Soyadı bei Frauen: Geburtsname Kadınlarda: Kızlık soyadı 2. Vornamen Adı 3.

Detaylı

bab.la Cümle Kalıpları: Kişisel Dilekler Türkçe-Almanca

bab.la Cümle Kalıpları: Kişisel Dilekler Türkçe-Almanca Dilekler : Evlilik Tebrikler. Dünyadaki tüm mutluluklar üzerinizde olsun. Herzlichen Glückwunsch! Für Euren gemeinsamen Lebensweg wünschen wir Euch alle Liebe und alles Glück dieser Welt. Yeni evli bir

Detaylı

Antrag auf Erteilung/Verlängerung einer/eines İlk izin / Uzatma başvurusu

Antrag auf Erteilung/Verlängerung einer/eines İlk izin / Uzatma başvurusu Der Antrag ist auf Deutsch und leserlich auszufüllen: Başvuru Almanca ve okunaklı olarak doldurulmalıdır: Antrag auf Erteilung/Verlängerung einer/eines İlk izin / Uzatma başvurusu Aufenthaltserlaubnis

Detaylı

Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Stephan Weil Başkanlığındaki Türkiye Ekonomi Heyeti (Ankara, Konya, Istanbul) 4. 9. Mayıs 2014 Kayıt Formu

Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Stephan Weil Başkanlığındaki Türkiye Ekonomi Heyeti (Ankara, Konya, Istanbul) 4. 9. Mayıs 2014 Kayıt Formu Anmeldung zur Teilnahme an der Wirtschaftsdelegationsreise unter Leitung von Ministerpräsident Stephan Weil in die Türkei (Ankara, Konya, Istanbul), 4. 9. Mai 2014 Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Stephan

Detaylı

ÖPÜCÜK OLMAZ ZORLA. Marion Mebes / Lydia Sandrock Kein Küsschen auf Kommando Ausmalbuch 2015 verlag mebes & noack

ÖPÜCÜK OLMAZ ZORLA. Marion Mebes / Lydia Sandrock Kein Küsschen auf Kommando Ausmalbuch 2015 verlag mebes & noack ZORLA ÖPÜCÜK OLMAZ 1 Diese Kopiervorlage basiert auf dem Buch Kein Küsschen auf Kommando von Marion Mebes und Lydia Sandrock, erschienen im Verlag mebes & noack. Alle Rechte liegen beim Verlag. Diese Kopiervorlage

Detaylı

Studieren in Deutschland / Almanya`da Yüksek Öğrenim. Marketing Chancen und Herausforderungen für die BA

Studieren in Deutschland / Almanya`da Yüksek Öğrenim. Marketing Chancen und Herausforderungen für die BA / Almanya`da Yüksek Öğrenim Marketing Chancen und Herausforderungen für die BA Almanya`da Yüksek Öğrenim Bildungssystem : Struktur des Hochschulsystems / Abschlüsse Eğitim Sistemi : Yüksek Öğrenim Sistemi

Detaylı

Befragungsformular im Familienverfahren gemäß 35 (3) des Asylgesetzes 2005, BGBl. I Nr. 100/2005 idf BGBI. I Nr. 87/2012 (FNG)

Befragungsformular im Familienverfahren gemäß 35 (3) des Asylgesetzes 2005, BGBl. I Nr. 100/2005 idf BGBI. I Nr. 87/2012 (FNG) Anlage A Makama ait notlar için yer - Lütfen doldurmayınız! Raum für behördliche Vermerke - Bitte nicht ausfüllen! Befragungsformular im Familienverfahren gemäß 35 (3) des Asylgesetzes 2005, BGBl. I Nr.

Detaylı

Okul öncesi Almanca dil gelişimi Veliler için anket (soru) formu. Deutschkenntnisse von Vorschulkindern Elternfragebogen Türkisch

Okul öncesi Almanca dil gelişimi Veliler için anket (soru) formu. Deutschkenntnisse von Vorschulkindern Elternfragebogen Türkisch Okul öncesi Almanca dil gelişimi Veliler için anket (soru) formu Deutschkenntnisse von Vorschulkindern Elternfragebogen Türkisch Die Unterlagen zur Erhebung der Deutschkenntnisse wurden von der Universität

Detaylı

Hamburg da Okulu Anlamak

Hamburg da Okulu Anlamak Hamburg da Okulu Anlamak Göçmen Veliler İçin Başvuru Kitapçığı Schule in Hamburg verstehen Elternratgeber für Zuwanderinnen und Zuwanderer Türkçe / Deutsch Hamburg da Okulu Anlamak Göçmen Veliler İçin

Detaylı

Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Stephan Weil Başkanlığındaki Türkiye Ekonomi Heyeti (Ankara, Konya, Istanbul) 4. 9. Mayıs 2014 Kayıt Formu

Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Stephan Weil Başkanlığındaki Türkiye Ekonomi Heyeti (Ankara, Konya, Istanbul) 4. 9. Mayıs 2014 Kayıt Formu Anmeldung zur Teilnahme an der Wirtschaftsdelegationsreise unter Leitung von Ministerpräsident Stephan Weil in die Türkei (Ankara, Konya, Istanbul), 4. 9. Mai 2014 Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Stephan

Detaylı

PROGİS SOFTWARE GMBH. İletişim & Adresler

PROGİS SOFTWARE GMBH. İletişim & Adresler PROGİS SOFTWARE GMBH İletişim & Adresler Postgasse 6, 9500 Villach, Avusturya Firma Tanımı PROGIS Software Ltd. Şti. GIS yazılım teknolojileri geliştirme ve kırsal alan üzerinde uygulama konularında uzmanlaşmıştır.

Detaylı

Mission Berlin. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Bölüm 02 Firarda

Mission Berlin. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Bölüm 02 Firarda Bölüm 02 Firarda Anna komiserin sorularını yanıtlar, ama sorgulama motosiklet gürültüsü ve silah sesleriyle bölünür. Anna kaçar ve müzik kutusunun üzerinde bir adres keşfeder. Bu ipucu ona yardımcı olacak

Detaylı

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım, sabah saat 11 e 20 var. 70 dakikan ve bir canın kaldı. Acele etmen gerekiyor. Seni kim takip ediyor?

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım, sabah saat 11 e 20 var. 70 dakikan ve bir canın kaldı. Acele etmen gerekiyor. Seni kim takip ediyor? Bölüm 09 Eksik Đpuçları Anna tiyatrodan kaçar ama kırmızılı kadın onu Paul un dükkanına kadar takip eder. Heidrun un yardımı sayesinde Anna tekrar kaçabilir. Şimdi elinde yapbozun bir parçası vardır, ama

Detaylı

Başvuru Referans Mektubu

Başvuru Referans Mektubu - Giriş Sayın Yetkili, Resmi, erkek alıcı, bilinmeyen isim Sayın Yetkili, Resmi, bayan alıcı, bilinmeyen isim Sayın Yetkili, Resmi, bilinmeyen alıcı ismi ve cinsiyeti Sehr geehrter Herr, Sehr geehrte Frau,

Detaylı

Başvuru Referans Mektubu

Başvuru Referans Mektubu - Giriş Sehr geehrter Herr, Resmi, erkek alıcı, bilinmeyen isim Sehr geehrte Frau, Resmi, bayan alıcı, bilinmeyen isim Sehr geehrte Damen und Herren, Resmi, bilinmeyen alıcı ismi ve cinsiyeti Sayın Yetkili,

Detaylı

Bald komm ich in die Schule. Yakında Okula Başlıyorum

Bald komm ich in die Schule. Yakında Okula Başlıyorum Bald komm ich in die Schule ist der Text: Yakında Okula Başlıyorum ald komme ich in die Schule ϝ ΧΩ ϑϭ γ Ύ Α ϳέ ϗ Δ γέω ϣ ϟ ϝ ΧΩ Δ γέω ϣ ϟ ϑϭ γ Ύ Α ϳέ ϗ nregungenanregungen zur Vorbereitung auf die Schule

Detaylı

Derdini söylemeyen derman bulamaz.

Derdini söylemeyen derman bulamaz. Derdini söylemeyen derman bulamaz. Uyuşturucu sorunu ile karşılaşan veliler için bilgilendirme broşürü Eine Drogeninformationsbroschüre für Eltern Es ist schwer, jemandem zu helfen, der nicht sagt, was

Detaylı

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım 1989, akşam saat Görevini tamamlamak için 15 dakikan kaldı. Ama hala dikkatli olmak zorundasın.

COMPUTER: Mission Berlin. 9 Kasım 1989, akşam saat Görevini tamamlamak için 15 dakikan kaldı. Ama hala dikkatli olmak zorundasın. Bölüm 24 Zaman Geçiyor Anna 1961 yılında sakladığı metal kutuyu bulur ama kutu paslandığı için açamaz. Açmayı başardığında içinde eski bir anahtar bulur. Bu, sırrın anahtarı mıdır? Zaman su gibi akıp gider

Detaylı

Eğitim ve İştirak Paketi. Nordrhein-Westfalen Eyaleti. Çalışma, Uyum ve Sosyal İşler Bakanlığı nın bir bilgilendirmesidir.

Eğitim ve İştirak Paketi. Nordrhein-Westfalen Eyaleti. Çalışma, Uyum ve Sosyal İşler Bakanlığı nın bir bilgilendirmesidir. Nordrhein-Westfalen Eyaleti Çalışma, Entegrasyon ve Sosyal İşler Bakanlığı Eğitim ve İştirak Paketi. Nordrhein-Westfalen Eyaleti Çalışma, Uyum ve Sosyal İşler Bakanlığı nın bir bilgilendirmesidir. www.mais.nrw.de

Detaylı

Almancaya Doğru. Auf dem Weg zur deutschen Sprache. Veliler için Bilgilendirme. Informationen für Eltern. Deutsch Türkisch Almanca Türkçe

Almancaya Doğru. Auf dem Weg zur deutschen Sprache. Veliler için Bilgilendirme. Informationen für Eltern. Deutsch Türkisch Almanca Türkçe Auf dem Weg zur deutschen Sprache Informationen für Eltern Almancaya Doğru Veliler için Bilgilendirme Deutsch Türkisch Almanca Türkçe Liebe Eltern, Bildung ist für die Integration und berufliche Zukunft

Detaylı

Geschäftskorrespondenz

Geschäftskorrespondenz - Einleitung Sayın Başkan, Sayın Başkan, Sehr formell, Empfänger hat einen besonderen Titel, der anstelle seines Namens benutzt wird Formell, männlicher Empfänger, Name unbekannt Formell, weibliche Empfängerin,

Detaylı

Almanca yapısal kalıp kavram sözlüğü Deutsches Konjunktionen Wörterbuch [Mevlüt Baki Tapan]

Almanca yapısal kalıp kavram sözlüğü Deutsches Konjunktionen Wörterbuch [Mevlüt Baki Tapan] 0 2015 Mevlüt Baki Tapan. Tüm hakları saklıdır. Bu ekitap, Mevlüt Baki Tapan (yazar) tarafından publitory.com da yaratılmış ve yazarın kendisi tarafından Creative Commons Attribution- NonCommercial-NoDerivs

Detaylı

MIT DEN AUGEN DER KINDER ÇOCUK GÖZÜ İLE

MIT DEN AUGEN DER KINDER ÇOCUK GÖZÜ İLE Elternbroschüre Anne-Babalar için broşür MIT DEN AUGEN DER KINDER ÇOCUK GÖZÜ İLE Ergebnisse einer Kinderbefragung in Migrantenfamilien Göçmen ailelerinin çocukları arasinda yapılan bir anketin sonuçları

Detaylı

HERE COMES THE SUN. 6. September bis 31. Oktober 2010 Uferhallen, Berlin-Wedding

HERE COMES THE SUN. 6. September bis 31. Oktober 2010 Uferhallen, Berlin-Wedding HERE COMES THE SUN Eine Ausstellung für Energieforscher, Sonnenanbeter und Lichtscheue ab 7 Jahren, Familien und Schulklassen im Wissenschaftsjahr 2010 Die Zukunft der Energie 6. September bis 31. Oktober

Detaylı

Kliniken der Stadt Köln ggmbh, Kinderkrankenhaus Amsterdamer Straße 59, Klinik für Kinderchirurgie und Kinderurologie

Kliniken der Stadt Köln ggmbh, Kinderkrankenhaus Amsterdamer Straße 59, Klinik für Kinderchirurgie und Kinderurologie Eladung zur Informationsveranstaltung für türkische Familien mit eem Kd mit anorektaler Fehlbildung (ARM) am 07.03.2009 von 10.00 bis 15.30 Uhr Kliken der Stadt Köln ggmbh, Kderkrankenhaus Amsterdamer

Detaylı

GOETHE-ZERTIFIKAT A2: START DEUTSCH 2 DURCHFÜHRUNGSBESTIMMUNGEN UYGULAMA YÖNERGESI

GOETHE-ZERTIFIKAT A2: START DEUTSCH 2 DURCHFÜHRUNGSBESTIMMUNGEN UYGULAMA YÖNERGESI GOETHE-ZERTIFIKAT A2: START DEUTSCH 2 DURCHFÜHRUNGSBESTIMMUNGEN UYGULAMA YÖNERGESI Stand: 1. April 2013 Son güncelleme: 1 Nisan 2013 Durchführungsbestimmungen uygulama yönergesi 2 / 10 Durchführungsbestimmungen

Detaylı

Toplum ve işhayatında avantajlar - İlk dilini iyi bilen başka dilleri öğrenmek için iyi bir temel atmiş olur (almanca ve yabancı dil).

Toplum ve işhayatında avantajlar - İlk dilini iyi bilen başka dilleri öğrenmek için iyi bir temel atmiş olur (almanca ve yabancı dil). Türkce / Türkisch Anadillerde ders (Heimatliche Sprache und Kultur HSK) Velâyet sahibleri ve veliler icin bilgiler Almanca diline destek, çok dilliliğin ve kültürlerarası yetkinin geliştirilmesi devlet

Detaylı

Ernst-Reuter-Oberschule

Ernst-Reuter-Oberschule Ernst-Reuter-Oberschule Gesamtschule mit gymnasialer Oberstufe Starke Eltern Starke Schüler und Schülerinnen Güçlü Ebeveynler - Güçlü Öğrenciler Ein Wegweiser durch den Schulalltag für Eltern der Ernst-Reuter-Oberschule

Detaylı

Vergleich der Schülerantworten zwischen den Partnerregionen

Vergleich der Schülerantworten zwischen den Partnerregionen Vergleich der Schülerantworten zwischen den Partnerregionen OKUMA MOTİVASYONU VE ALIŞKANLIĞI ANKETİ ÖNTEST SONUÇLARI Önbildiri: Karsilastirma sadece iki bölgede ayni sekilde sorulan sorulari icermekdedir.

Detaylı

Webseiten-Bericht für kredikartihesapsorgulama.com

Webseiten-Bericht für kredikartihesapsorgulama.com Webseiten-Bericht für kredikartihesapsorgulama.com Generiert am 09 Oktober 2015 18:53 PM Der Wert ist 76/100 SEO Inhalte Seitentitel Kredi Kartı Borç Sorgulama Ve Öğrenme Länge : 37 Perfekt, denn Ihr Seitentitel

Detaylı

Willkommen Hoş geldiniz. Fühlen Sie sich als unser Gast. Bizimle yolculuk yapın ve misafirimiz olun.

Willkommen Hoş geldiniz. Fühlen Sie sich als unser Gast. Bizimle yolculuk yapın ve misafirimiz olun. Willkommen Hoş geldiniz Fühlen Sie sich als unser Gast. Bizimle yolculuk yapın ve misafirimiz olun. Die Rheinbahn bewegt Menschen täglich sind es über 720.000 Fahrgäste, die wir in unseren Bussen, Straßen-

Detaylı

Veranstaltungsprogramm

Veranstaltungsprogramm Organisationskommitee Das Organisationskommitee schafft den organisatorischen Rahmen und bietet interessierten Gruppen Gelegenheit sich darzustellen und neue Kontakte zu knüpfen. Mit den Deutsch-Türkischen

Detaylı

Mission Berlin. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Bölüm 17 Barikat Đnşası

Mission Berlin. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Bölüm 17 Barikat Đnşası Bölüm 17 Barikat Đnşası 50 dakika vardır: Oyuncu herşeyi tehlikeye atarak kasiyere güvenmeye karar verir. Radyoda doğu alman askerlerin barikatlarından söz edilir. RATAVA nin silmek istediği olay bu mudur?

Detaylı

FLASHBACK: Die Kantstraße? Mädchen, die ist im Westen, verstehen Sie? Da können Sie jetzt nicht hin.

FLASHBACK: Die Kantstraße? Mädchen, die ist im Westen, verstehen Sie? Da können Sie jetzt nicht hin. Bölüm 16 Eski Tanıdıklar Anna 1961 yılında da silahlı motosikletliler tarafından takip edilir. Bu tehlikeli durumda tanımadığı bir kadın Anna ya yardım eder. Ama kadın bunu neden yapar? Anna ona güvenebilir

Detaylı

Science Bridging Nations. www.deutsch-tuerkisches-wissenschaftsjahr.de www.turk-alman-bilimyili.com.tr

Science Bridging Nations. www.deutsch-tuerkisches-wissenschaftsjahr.de www.turk-alman-bilimyili.com.tr Science Bridging Nations Science Bridging Nations: Das Deutsch-Türkische Jahr der Forschung, Bildung und Innovation 2014 2014 ist das Deutsch-Türkische Jahr der Forschung, Bildung und Innovation eine gemeinsame

Detaylı

Yaşamın Sonunda İnterkültürel Bağlamda Etik Kararlar

Yaşamın Sonunda İnterkültürel Bağlamda Etik Kararlar Deutscher Ethikrat Yaşamın Sonunda İnterkültürel Bağlamda Etik Kararlar Almanya ve Türkiye deki Yaklaşımlar Ethische Entscheidungen am Lebensende im interkulturellen Kontext Deutsche und türkische Perspektiven

Detaylı

Başvuru Motivasyon Mektubu / Ön Yazı

Başvuru Motivasyon Mektubu / Ön Yazı - Giriş Sayın Yetkili, Resmi, erkek alıcı, bilinmeyen isim Sayın Yetkili, Resmi, bayan alıcı, bilinmeyen isim Sayın Yetkili, Resmi, bilinmeyen alıcı ismi ve cinsiyeti Sehr geehrter Herr, Sehr geehrte Frau,

Detaylı

Başvuru Motivasyon Mektubu / Ön Yazı

Başvuru Motivasyon Mektubu / Ön Yazı - Giriş Sehr geehrter Herr, Resmi, erkek alıcı, bilinmeyen isim Sehr geehrte Frau, Resmi, bayan alıcı, bilinmeyen isim Sehr geehrte Damen und Herren, Resmi, bilinmeyen alıcı ismi ve cinsiyeti Sayın Yetkili,

Detaylı

Dinleyiniz Hören&Sie

Dinleyiniz Hören&Sie Dinleyiniz Hören&Sie Datum&/&Tarih Freitag&/&Cuma)25.05.2012 Samstag&/&Cumartesi)26.05.2012 09:30&8&18:00 Ort&/&Yer Müzik Terapi Türkiye de iki farkl Müzik Terapi yöntemi bir arada yürütülmektedir. Birincisi

Detaylı

Radio D Teil 1. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Ders 21 Hamburg da köpekbalığı

Radio D Teil 1. Deutsch lernen und unterrichten Arbeitsmaterialien. Ders 21 Hamburg da köpekbalığı Ders 21 Hamburg da köpekbalığı Dayanılmaz sıcaklıktaki havada, deniz kenarında bir görev Radio D çalısanlarının işine gelir. ve Hamburg a giderler. Hamburg limanında bir köpek balığı gözlenmiştir., ve

Detaylı

GOETHE-ZERTIFIKAT C2: GROSSES DEUTSCHES SPRACHDIPLOM

GOETHE-ZERTIFIKAT C2: GROSSES DEUTSCHES SPRACHDIPLOM GOETHE-ZERTIFIKAT C2: GROSSES DEUTSCHES SPRACHDIPLOM DURCHFÜHRUNGSBESTIMMUNGEN UYGULAMA YÖNERGESI Stand: 1. Oktober 2014 Son güncelleme: 1 Ekim 2014 Zertifiziert durch Sertifikasyon Durchführungsbestimmungen

Detaylı

Özel etkinliklerinizde güvenilir partneriniz Ihr zuverlässiger Partner bei Ihren Events und Reisen in der Türkei Your reliable partner for your

Özel etkinliklerinizde güvenilir partneriniz Ihr zuverlässiger Partner bei Ihren Events und Reisen in der Türkei Your reliable partner for your Özel etkinliklerinizde güvenilir partneriniz Ihr zuverlässiger Partner bei Ihren Events und Reisen in der Türkei Your reliable partner for your events and tours in Turkey İçerik Hakkımızda........ 3 Ekibimiz.......

Detaylı