Akıllı dozaj sistemi sayesinde 7 ton su, 11 litre deterjan tasarrufu.*

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Akıllı dozaj sistemi sayesinde 7 ton su, 11 litre deterjan tasarrufu.*"

Transkript

1 Akıllı dozaj sistemi sayesinde 7 ton su, 11 litre deterjan tasarrufu.* Akıllı dozaj sistemli yeni EcoLogixx 8 i-dos çamaşır makinesi. * Wfk, Uygulamalı Araştırma Enstitüsü, inceleme raporu WL 5132/10, sayfa 4.

2 2 EcoLogixx 8 i-dos Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un sürdürülebilir, verimli, estetik, ekonomik ve kullanışlı ev aletleri üretirken izlediği yolun temelini teknoloji oluşturur. Çevre dostu üretim yöntemlerinden enerji verimliliğine sahip teknoloji araştırmalarına kadar tüm birimlerde işimize daima bu ilke yön verir. Tüketiminin ev içindeki dağılımı Elektrik tüketimi Kişi başına günlük su tüketimi: 123 litre Aydınlatma TV, iletişim ve bilgisayar %12 %8 %29 Soğutucu ve dondurucular Diğer Sifon %9 %36 Banyo, duş yapmak ve vücut bakımı Isıtma (Kalorifer) %27 %15 Suyun ısıtılması (çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi dahil) %17 %19 Yemek, ütü ve çamaşır kurutma Çamaşır yıkamak Bulaşık yıkamak %12 %6 %6 %4 Yeme içme Oda temizliği, araç bakımı, bahçe Kaynak: Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft (BDEW), 2008 (Elektrik ve su idaresinden sorumlu Alman federal birlik) yıllarında Bosch ürünlerinde enerji ve su tüketim oranları karşılaştırma tablosu Çamaşır Makinesi Kurutma Makinesi Bulaşık Makinesi Elektrikli Ankastre Fırın Soğutucu Derin Dondurucu Soğutucu-Dondurucu Kombinasyonu Bir kilogram çamaşır başına tüketim (60 C de yıkanan renkli çamaşırlar için). Bir kilogram çamaşır başına tüketim (Pamuklu çamaşırın dolaba kaldırılacak kadar 1000 devirde kurutulması). Her yıkamada bulaşık birimi başına tüketim. EN e göre güç tüketimi. 100 litre kullanım hacminin 24 saat içindeki güç tüketimi. 100 litre kullanım hacminin 24 saat içindeki güç tüketimi. 100 litre kullanım hacminin 24 saat içindeki güç tüketimi. Elektrik tüketimi* Su tüketimi* Elektrik tüketimi* Elektrik tüketimi* Su tüketimi* Elektrik tüketimi* Elektrik tüketimi* Elektrik tüketimi* Elektrik tüketimi* 0,26 13 l 0,61 0,10 1,33 l 1,10 0,55 0,13 7 l 0,23 0,05 0,56 l 0,69 0,30 0,13 0,15 0,50 0, %50 ye varan azalma -%46 ya varan azalma -%62 ye varan azalma -%47 ye varan azalma -%58 e varan azalma -%37 ye varan azalma -%57 ye varan azalma -%73 e varan azalma -%68 e varan azalma WAS kodlu çamaşır makinesi, WTW kodlu kurutma makineleri, SMS 69T68 EU / SMI 69T65 EU kodlu bulaşık makineleri, KIR 26A61 kodlu soğutucu, GSN 40AW40 kodlu derin dondurucu ve KGN 36SB40 kodlu soğutucu-derin dondurucu kombinasyonunun standart programa göre ölçülen tüketim değerlerinin karşılarştırılması. Tüm 2010 Bosch modeller, standart programa göre elde edilen tüketim değerleriyle 1996 yılına ait benzer Bosch modellerin (WFM 2030, WFM 3030, WFM SMS 6702 / SMI KIR 2503, GSU 3102, KGF 3302) tüketim değerlerinin karşılaştırılması. HBA 38B752 D kodlu elektrikli ankastre fırının (2011 model) standartlara uygun olarak ölçülen tüketim değerlerinin, 1999 model HBN 4550 kodlu elektrikli ankastre fırının, yine aynı şekilde ölçülen tüketim değerlerinin karşılaştırılması.

3 VarioPerfect Logixx 8 3 Doğa Dostu Teknoloji Doğa Dostu Teknoloji mühürü; enerji, su veya diğer doğal kaynaklarda son derece düşük tüketim değerlerine sahip, devrim yaratan teknolojilerin kullanıldığı, en üst düzey verimliliği olan ürünleri gösterir. Ve tabii ki tüm bu ürünler, diğer Bosch ürünlerinde olduğu gibi çevre dostudurlar.

4 4 EcoLogixx 8 i-dos

5 EcoLogixx 8 i-dos 5 Elektrik, su ve deterjan tasarrufu; hepsi bir arada. Yeni EcoLogixx 8 i-dos çamaşır makinesi ile artık sadece elektrikten değil; su ve deterjandan da tasarruf sağlayacaksınız, üstelik tüm yıkama programlarında. Akıllı dozaj sistemi sayesinde hem bütçenizi hem de doğayı korurken, mükemmel temizlik de sizinle olacak. Doğa Dostu Teknoloji Doğa Dostu Teknoloji mühürü; enerji, su veya diğer doğal kaynaklarda son derece düşük tüketim değerlerine sahip, devrim yaratan teknolojilerin kullanıldığı, en üst düzey verimliliği olan ürünleri gösterir. Ve tabii ki tüm bu ürünler, diğer Bosch ürünlerinde olduğu gibi çevre dostudur. Deterjan tasarrufu Bir çamaşır döngüsü için tam olarak ne kadar deterjana ihtiyacınızın olduğu birçok etkene bağlıdır; kirlilik, doluluk gibi. EcoLogixx 8 i-dos tarafından gerçekleştirilen otomatik ve akıllı miktar ölçümü sayesinde tam olarak gerektiği kadar deterjan kullanırsınız. Böylece EcoLogixx 8 i-dos, yalnızca mükemmel yıkama sonuçları elde etmekle kalmaz; bütçenizi ve doğayı düşünerek deterjan tasarrufu da yapar. Su tasarrufu Deterjan dozunun elle ayarlandığı her 10 durumdan 9 unda*; gereğinden fazla deterjan kullanılır. Fazla deterjan kullanılması, yıkama sonuçlarını etkilemez; ancak aile bütçesine ve çevreye ciddi bir yük oluşturur. Bunun nedeni, yeni çamaşır makinelerinin fazla deterjanı tespit etmesi ve akabinde fazla köpüğü yok etmek için otomatik olarak durulama döngülerinin sayısını artırmasıdır. İşte EcoLogixx 8 i-dos, bu su israfını akıllı dozaj sistemi sayesinde engeller. Çünkü akıllı dozaj sistemi, her yıkama için otomatik olarak tam gerektiği kadar deterjan kullanır ve böylece de gereğinden fazla su kullanılmasını önler. Enerji Sınıfı -%30 Elektrik tasarrufu Devrimci ve eşsiz motor EcoSilence Drive, şimdiye kadar çamaşır makinelerinde kullanılan motorlara kıyasla daha sessiz, daha hızlı, daha sağlam ve daha güçlüdür. Üstelik EcoSilence Drive sayesinde EcoLogixx 8 i-dos çamaşır makinesi, standart programda bile en iyi enerji verimlilik sınıfından %30** daha az elektrik harcar. Böylece EcoLogixx 8 i-dos, hem aile bütçenize katkı sağlar, hem de doğaya. *Bosch Çamaşır Günlüğü (Research International Münih) Almanya, 2007/2008. **EcoLogixx 8 i-dos çamaşır makinesi, A sınıfı enerji sınfından (0,19 /kg) %30 daha tasarrufludur (0,13 /kg).

6 6 EcoLogixx 8 i-dos Akıllı dozaj sistemi sayesinde 7 ton* su tasarrufu sağlayacaksınız. Deterjan dozunun elle ayarlandığı her 10 durumdan 9 unda**; gereğinden fazla deterjan kullanılır. Bu da her yıl birkaç bin litre suyun israf edilmesine yol açar. Bosch un eşsiz akıllı dozaj sistemi i-dos ile artık sadece deterjandan tasarruf etmekle kalmayacak, aynı zamanda yılda yaklaşık 7 ton* su tasarrufu da sağlayacaksınız. Ne eksik ne fazla deterjan; tam dozunda deterjan kullanımı. Deterjan dozunu elle ayarlarken doğru miktarı bulmak kolay değildir; ya gereğinden az ya da çoğu zaman gereğinden fazla deterjan kullanılır. Bunun ne yıkama sonuçlarına ne de doğaya bir faydası vardır; aksine israfa yol açar. Aşırı dozda deterjan kullanmanın sonuçları şunlardır: Ek durulama döngüleri nedeniyle su tüketiminin artması, Görünür deterjan artıkları (özellikle koyu renkli giysilerde), Daha fazla deterjan masrafı ve doğa üzerindeki olumsuz etkinin artması. Tersine, yetersiz deterjan kullanıldığında ise aşağıdaki sorunlarla karşılaşılır: Çamaşırlar grimsi görünür ve temizlenmemiştir, Renkli giysiler grimsi görünür ve parlaklıklarını kaybeder, Çamaşır makinesi içinde tortular oluşur. Doğru doz ayarını belirleyen beş faktör Deterjanın ve yumuşatıcının dozunun elle ayarlanması zorlu bir işlemdir. Bir çamaşır döngüsü için tam olarak ne kadar deterjana ihtiyacınızın olduğu aşağıdaki etkenlere göre milimetrik olarak ayarlanmalıdır: Yük miktarı Kumaşların cinsi Kirlilik derecesi Suyun sertlik derecesi Çamaşır makinesinin tambur kapasitesi Veya bunların hiçbirini düşünmenize gerek kalmaz; Bosch un akıllı dozaj sistemli EcoLogixx 8 i-dos çamaşır makinesi, sizin yerinize düşünür ve otomatik olarak ayarlar. Üstelik yıkama bittiğinde, en üstün yıkama sonuçlarını elde edersiniz.

7 EcoLogixx 8 i-dos 7 Milimetrik hassas doz ayarı için i-dos akıllı dozaj sistemi Eşsiz akıllı dozaj sistemi i-dos, tıp sektöründe kullanılan benzersiz hassas pompa sistemi sayesinde deterjan dozunu milimetrik olarak ayarlar. Özel sensörler, yük miktarını ve hatta otomatik programlarda kumaş cinsini ve kirlilik derecesini tespit eder. İşte bu, çamaşırların en uygun miktarda deterjan ile yıkanmasını sağlar. Üstelik aşırı dozda deterjan kullanımı engellendiğinden deterjan köpüklerini yok etmek için ek durulama döngülerinden de kaçınılmış olur. Ve böylece EcoLogixx 8 i-dos çamaşır makinesi, yılda litreye kadar* su tasarrufu yapabilir. *Yılda ortalama 220 kez çamaşır makinesinin çalıştırıldığı, ütü istemeyen bir program seçildiği ve elle doz ayarı yapıldığı varsayılan geleneksel yıkama ile kıyaslandığında EcoLogixx 8 i-dos kullanılarak elde edilen potansiyel yıllık tasarruf. WFK, Uygulamalı Araştırma Enstitüsü, araştırma raporu WL 5132/10. Bağımsız sonuçlar değişkenlik arz edebilir. **Bosch Çamaşır Günlüğü (Research International Münih) Almanya, 2007/2008.

8 8 EcoLogixx 8 i-dos i-dos 1. deterjan haznesi: Bu hazne 1,3 litreye kadar sıvı deterjan alır. i-dos 2. deterjan haznesi: Bu hazne 0,5 litreye kadar sıvı deterjan ya da yumuşatıcı alır. Elle doz ayarı Otomatik olanlar dışında, diğer tüm yıkama programlarında isterseniz doz ayarını elle yapmaya devam edebilirsiniz. Örneğin, özel veya toz deterjan ya da leke çıkarıcı kullanmak istediğinizde, deterjan çekmecesinin bu gözünü kullanabilirsiniz.

9 EcoLogixx 8 i-dos 9 Bir dolduruşta 20 yıkama. i-dos un deterjan gözünü bir kere doldurarak yaklaşık 20 yıkama yapabilirsiniz. Çünkü EcoLogixx 8 i-dos her yıkamada çamaşırın miktarına, cinsine, kirlilik derecesine ve suyun kirecine bakarak ne kadar deterjan ve su kullanması gerektiğini kendi kendine belirler. Akıllı dozaj sistemi i-dos Nasıl çalışır? Siz sadece EcoLogixx 8 i-dos çamaşır makinesinin iki ayrı i-dos deterjan haznesine sıvı deterjan ve yumuşatıcıyı ekleyin; bırakın milimetrik hesapları akıllı dozaj sistemi halletsin. i-dos özelliği o kadar hassastır ki konsantre deterjanların dozlarını bile kolayca ayarlar, hatta uzun süreli kullanımlar boyunca. Ortalama kullanımda, bir kerelik deterjan doldurma yaklaşık 20 yıkama için yeterlidir. Deterjana, su sertlik derecesine, yük miktarına ve kirlilik derecesine bağlı olarak bu miktar değişebilir. Rahatlık ve esneklik sağlar. Eşsiz avantajlara sahip i-dos dozaj ayar sistemi, çamaşır makinesine tamamen entegredir. Deterjan hazneleri kolayca doldurulabilir ve gerektiğinde yine kolayca boşaltılıp temizlenebilir. Deterjan çekmecesi çıkartılabilir ve hatta bulaşık makinesinde yıkanabilir. Depolar, deterjan çeşitlerindeki yeniliklere yanıt verecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece i-dos size rahatlık ve esneklik sağlar.

10 10 EcoLogixx 8 i-dos EcoLogixx 8 i-dos un rahatlık ve konfor sağlayan teknolojileri: EcoLogixx 8 i-dos çamaşır makinesinde; maksimum yıkama verimliliği, minimum tüketim, çok sayıda kullanışlı fonksiyon ve otomatik veya tercih edilebilir birçok yıkama programının hepsi bir arada. Doğa Dostu Teknoloji içeren özellikler YENİ Eşsiz i-dos akıllı dozaj sistemi: Sıvı deterjanların dozunu milimetrik düzeyde ayarlar. Böylece mükemmel yıkama ve durulama sonuçları elde edersiniz. YENİ ActiveWater akıllı su yönetim sistemi: Sensör kontrollü yük algılama sistemi, her kullanımda sadece gerektiği kadar su tüketiminin gerçekleşmesini sağlar. Enerji Sınıfı -%30 VarioPerfect TM EcoPerfect seçeneği sayesinde A enerji sınıfı sınır değerinden %30* daha ekonomiktir. EcoSilence Drive TM sayesinde uzun ömürlüdür ve mükemmel sessizlik sağlar. 15 Süper-K sa Süper-Kısa15' Elektrikten, sudan ve hatta zamandan tasarruf sağlar. Az kirli 2 kg çamaşır için uygun olan bu program, 15 dakikalık rekor bir sürede mükemmel şekilde temizlik sağlar. *A enerji sınıfından (0,19 /kg) %30 daha ekonomiktir (0,13 /kg).

11 EcoLogixx 8 i-dos 11 Rahatlık sağlayan özellikler YENİ Otomatik programlar Yıkama çeşidine, yük miktarına ve kirlilik derecesine en uygun yıkama programını ve deterjan dozunu otomatik olarak ayarlamak için yalnızca başlat düğmesine basmanız yeterlidir. Patentli VarioSoft TM tambur ve asimetrik kapak tasarımı ile daha hızlı ve daha narin yıkama. AntiVibration TM dizayn Yan duvarın göz alıcı helezonik tasarımı, daha fazla sağlamlık sağlıyor ve titreşimleri azaltıyor. Otomatik leke çıkartma seçeneği ile en zorlu 16 lekeden kurtulabilirsiniz. Çeşitli özel programlar sayesinde mükemmel çamaşır yıkama sonuçları elde edersiniz. Her çamaşır farklı olduğu için Bosch kişiselleştirilmiş bakım programlarını sunar; örneğin Sensitive, Gömlek/Bluz, Sport/Fitness gibi.

12 12 EcoLogixx 8 i-dos Otomatik yıkama programları sizin için otomatik olarak tasarruf sağlar. Sadece bir düğmeye basarak yıkama yapmak için iki ayrı otomatik program ve akıllı dozaj sistemi i-dos emrinizde. Otomatik programlar Siz sadece otomatik programı seçin, EcoLogixx 8 i-dos; yıkama çeşidine, çamaşır miktarına ve kirlilik derecesine göre yıkama programını ve deterjan dozunu belirlesin. Normal çamaşırlar için Otomatik programı, hassas kumaşlar için Otomatik hassas * programı seçin. Yani yapmanız ve düşünmeniz gereken tek şey bu; ama tabii yine de program bittiğinde çamaşırları çıkartmanız gerekecek! *İpekli ve yünlü çamaşırlar dışında.

13 EcoLogixx 8 i-dos 13 Otomatik yıkama programı Tüm dayanıklı kumaşlar için kullanışlı olan bu program, 1-6 kg arasında çamaşır için uygundur. Mükemmel yıkama sonuçları için sıcaklık (35 C-40 C) ve kurutma hızı (dakikada devir) otomatik olarak ayarlanır. Otomatik hassas yıkama programı Hassas çamaşırlar için özel bu program, 1-3,5 kg lık çamaşırın narin bir şekilde yıkanmasını sağlar. Mükemmel yıkama sonuçları için sıcaklık (25 C-30 C) ve kurutma hızı (dakikada devir) otomatik olarak ayarlanır. Otomatik ve standart programların karşılaştırması i-dos ile yıkama ayarları Otomatik/Otomatik hassas Standart program Kurutma hızı Sıcaklık Kirlilik derecesi Ek durulama döngüsü EcoPerfect SpeedPerfect Otomatik Otomatik Otomatik Otomatik En uygun yıkama parametreleri Otomatik olarak seçilir Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel

14 14 EcoLogixx 8 i-dos Standart programlarda bile tasarruflu yıkama Dilerseniz birçok standart programdan çamaşırlarınız için uygun olanı seçip buna i-dos akıllı dozaj sistemini eklersiniz ve EcoLogixx 8 i-dos, deterjan dozunu sizin için otomatik olarak ayarlayarak tasarruf sağlar. i-dos otomatik dozaj sistemi ile birlikte standart programlar Sensitive Özellikle hassas ciltlere sahip kişiler için tavsiye edilen bu program, cilde doğrudan temas eden kıyafetler için idealdir. Sensitive programında, gerekli sıcaklığa daha uzun sürede ulaşılır ve ekstra bir durulama yapılır. Böylece alerjiye neden olan deterjan kalıntıları minimuma indirilir. Bu da daha az polen, hayvan tüyü ve ev maytı anlamına gelir. Ayrıca hassas ve anti-alerji dostu bu yıkama programı, Bosch a ECARF Kalite Mührü nü kazandırmıştır. Gömlek/Bluz Gömlek/Bluz programında giysiler, yıkama döngüsü sırasında daha az dönme işlemine maruz kalır; böylece daha az kırışarak çok daha az ütüleme gerektirir. Beyazlar/Renkliler Pamuklu ya da keten gibi dayanıklı, beyaz ya da solmayan kumaşlar için uygun olan bu programda havlulardan yatak örtülerine kadar yıkama yapabilirsiniz. Sıcaklık derecesini 60 C den başlayarak yükseltebilirsiniz. Sentetikler İnce pamuklu, keten, sentetik ya da karışık lifli kumaşlar gibi daha az dayanıklı dokumalar için bu programda yıkama yapabilirsiniz.

15 EcoLogixx 8 i-dos 15 Mix Mix programı, farklı cinsteki kumaşlardan oluşan az miktardaki çamaşırı hızlıca yıkamak için idealdir. Hassas/İpek İpek bluzlar gibi narin kumaşlar için uygun olan bu programda; ince kumaşlar hassas bir yıkamaya tabi tutulur ve hak ettikleri bakıma kavuşur. Otomatik leke çıkartma fonksiyonu Otomatik leke çıkartma fonksiyonu sayesinde çikolatadan çimene, şaraptan çamura kadar en inatçı 16 farklı lekeyi çamaşırlarınızdan ve hayatınızdan çıkarabilirsiniz. EcoLogixx 8 i-dos, yıkama programı başlamadan önce yıkama ısısını, tambur hareketlerini ve ıslatma süresini seçtiğiniz leke türüne göre otomatik olarak ayarlar. En inatçı 16 leke: Mama Tereyağı/Sıvıyağ Çamur Kahve Şarap Çorap kiri Çay Portakal Kan Yumurta Çimen Kozmetik Çikolata Ter Domates Çilek

16 16 EcoLogixx 8 i-dos * A enerji sınıfından (0,19 /kg) %30 daha ekonomiktir (0,13 /kg). ** Beyazlar/Renkliler 40 C yıkama programında ve SpeedPerfect seçeneğinde.

17 EcoPerfect ile minimum elektrik tüketimi. Devrimci motor EcoSilence Drive sayesinde EcoPerfect seçeneği, her yıkama programını %30* daha ekonomik hale getiriyor. Üstelik az miktardaki çamaşır için uygun olan Süper-Kısa 15' yıkama programı ile de tam 15 dakikada 2 kg çamaşırı yıkayabiliyorsunuz. VarioPerfect TM : Enerji Sınıfı -%30 EcoPerfect seçeneği Etkileyici elektrik tasarrufu için EcoPerfect i seçin. EcoPerfect sayesinde tam 8 kg çamaşırı, A enerji sınıfının sınır değerinden %30* daha az elektrik tüketerek yıkayabilirsiniz. EcoSilence Drive TM Bosch mühendisleri tarafından geliştirilen devrimci motor EcoSilence Drive, olağanüstü derecede verimli ve uzun ömürlüdür. Üstelik daha hızlıdır ve en üst düzeyde enerji verimliliğine sahiptir; hepsinden ötesi çok az elektrik tüketir. 15 Süper-K sa Süper-Kısa 15' Süper-Kısa 15' yıkama programında, 2 kg lık az kirli çamaşırlar 15 dakika gibi rekor bir sürede yıkanır. Bu süreye bir ana yıkama, durulama ve kurutma dahildir! SpeedPerfect seçeneği SpeedPerfect seçeneğiyle yıkama programlarının süresini %60 a kadar kısaltabilirsiniz. Üstelik yıkama veriminden, yani mükemmel temizlikten ödün vermeden. Yıkama süresinin yarısından daha kısa bir zamanda en iyi sonuçları elde etmek mükemmel olsa gerek! Örneğin 5 kg çamaşırı yalnızca 60 dakikada** yıkayabilrsiniz.

18 18 EcoLogixx 8 i-dos VarioSoft tambur sistemi, hem yoğun hem hassas yıkamalarda, mükemmel sonuçlar sunar. Üstelik sessizce. Eşsiz VarioSoft tambur sistemi ister çok yoğun, isterseniz de çok hassas yıkama yapabilmenize imkân tanıyor. Üstelik bunu yan duvarlarındaki AntiVibration tasarımı sayesinde sessizce yapıyor. VarioSoft TM tambur sistemi Daha hızlı, daha narin ve mükemmel yıkama sağlayan patentli benzersiz VarioSoft tambur sistemi sadece Bosch ta. Seçilen programa bağlı olarak su damlası yapısındaki kazan ve asimetrik su pedalları, daha yoğun ya da daha yumuşak hareketlerle mükemmel yıkamayı gerçekleştirir. Ayrıca 8 kg lık bu geniş tambur, çamaşırların serbestçe hareket etmesi için yeteri kadar boşluk tanır ve böylece kırışıklık oluşumunu en alt seviyeye çeker. Asimetrik cam kapak EcoLogixx 8 i-dos çamaşır makinesinin benzersiz cam kapağı da yıkama sonuçlarını VarioSoft tambur sistemi kadar belirgin şekilde iyileştirir. Kapağın asimetrik şekilde bükülmüş olan iç yüzeyi, tamburun her dönüşünde çamaşırları narince tamburun ortasına yönlendirir. Bu sayede çamaşırların tamamı yıkama sürecinin her aşamasına tam olarak katılır. Böylece en hassas ve mükemmel temizliğe ulaşılır. AntiVibration TM dizayn Yan duvarların helezonik yeni tasarımı yalnızca dikkat çekici bir görüntü sunmak için değildir. Bu yapı, daha fazla sağlamlık sağlar ve dengeyi artırarak titreşimleri azaltır. Üstelik en üst düzeydeki ses yalıtımı, her türlü gürültüyü engeller. Böylece dakikada devirde kurutma yaparken bile EcoLogixx 8 i-dos, olağanüstü derecede sessiz çalışır.

19 EcoLogixx 8 i-dos 19 WAS TR EcoLogixx 8 i-dos Çamaşır Makinesi Enerji Sınıfı -%30 15 Süper-K sa Çocuk kilidi 8 kg çamaşır yıkama kapasitesi i-dos (Akıllı dozaj sistemi) Sensör kontrolü ve dozaj sistemi sayesinde otomatik yıkama Tasarruflu su tüketimi, standart programda 56 l EcoSilence Drive, AntiVibration Design, VarioPerfect Sıkma devri: 1400 dev./dk, Soğuk su girişi Özel programlar: Sentetikler özel, Otomatik, Otomatik hassas, Gömlek/Bluz, Sensitive (Hassas), Sport/Fitness, Süper-Kısa 15', Mix, Hafıza, Yünlüler, Hassas/İpek Otomatik leke çıkartma programı (16 farklı leke için) 165 derece açılabilen, 32 cm çapında büyük doldurma kapağı VarioSoft tambur sistemi, XXL tambur hacmi: 65 l Su akış sensörü, Tambur içi aydınlatma sistemi Büyük LCD ekran içinde program optimizasyonu ve ilave fonksiyonlar Bitiş zamanı erteleme (24 s) ve kalan zaman gösterme TouchControl (dokunmatik) tuşlar: Yeniden yükleme fonksiyonlu Start/Pause, i-dos 1, i-dos 2, ısı, devir, menü değiştir AquaStop, Yük sensörü, Durulama sensörü Süresiz miktar otomatiği, Köpük tarama sistemi Otomatik dengeleme sistemi, Çocuk kilidi Kendi kendini temizleyen deterjan çekmecesi Program bitiminde akustik sinyal Ses yalıtımı, Manyetik kapı kilidi Boyutlar (YxGxD): 84,2 cm x 60 cm x 59 cm

20 Bosch ta her şey yaşam kalitenizi yükseltmek için Bosch ta her ürün, sadece bugünkü değil, gelecekteki ihtiyaçlarınıza da cevap verecek şekilde tasarlanır ve üretilir. Hayatın büyük bir bölümünün geçtiği mutfaklara kusursuz teknoloji, yüksek verim, işlevsel estetik ve tartışılmaz kaliteyi getiren Bosch; soğutucudan mikrodalgaya, fırından ocağa, çamaşır makinesinden davlumbaza, bulaşık makinesinden küçük ev aletlerine kadar tüm ürünleri ile hayat kalitesini yükseltecek ayrıntılarla donatılmıştır ve size güvenebileceğiniz tüm çözümleri sunar. Haftanın 7 günü hizmetinizde 2 yıl garanti kapsamına giren Bosch ürünleri: Solo ve ankastre, ocaklar, aspiratörler, davlumbazlar, midi fırınlar, küçük ev aletleri, elektrikli süpürgeler, kişisel bakım ürünleri ve ani su ısıtıcısı. 3 yıl garanti kapsamına giren Bosch ürünleri: Solo ve ankastre soğutucular, derin dondurucular, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, fırınlar, mikrodalga fırınlar, kurutma makineleri, midi bulaşık makineleri, şofbenler, klimalar, su arıtma cihazı, su sebilleri ve elektrikli termosifonlar (220 v). +4 yıl ek garanti kapsamına giren Bosch ürünleri: Solo ve ankastre soğutucular (solo tezgâh altı ve mini soğutucular, ankastre gardırop tipi ve CoolDimension soğutucular hariç) derin dondurucular (Tezgâh altı ve mini dondurucular hariç), solo ve ankastre çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, fırınlar, gourmet fırınlar (mini, midi ve mikrodalga fırınlar hariç) ve kurutma makineleri. +4 yıl ek garanti satın alma koşulları: Fatura tarihinden itibaren 3 aylık süre içerisinde yetkili servislerimizden 4 yıl ek garanti satın alabilirsiniz. 4 yıl ek garanti; otel, çamaşırhane vb. ticari amaçlı yerlerde kullanılmak amacı ile satın alınan ürünlere verilemez. Ek garanti belgenizi, garanti sürenizin bitim tarihine kadar saklayınız. Detaylı bilgi için Çağrı Yönetim Merkezimizi arayabilirsiniz. 03/2011 BSH Ev Aletleri San. ve Tic. AŞ Çakmak Mah. Balkan Cad. No.: 51 Ümraniye İstanbul

Bu teknolojinin merkezinde tazelik var.

Bu teknolojinin merkezinde tazelik var. Bu teknolojinin merkezinde tazelik var. Bosch NoFrost Kombi buzdolabının HydroFresh çekmecesi sebze ve meyveleri, ChillerSafe çekmecesi ise et ürünlerini 2 kat daha uzun süre taze tutar. 2 Bosch Buzdolapları

Detaylı

Kış günlerinde içinizi ısıtacak fırsatlar

Kış günlerinde içinizi ısıtacak fırsatlar Şubat kampanyaları Kış günlerinde içinizi ısıtacak fırsatlar www.bosch-home.com/tr Bosch Çağrı Merkezi 444 6 333 7/24 hizmetinizde Daha fazla bilgi için cep telefonunuz ile QR kodunu tarayabilir ya da

Detaylı

Her türlü kirliliğe karşıyız, gürültü dahil.

Her türlü kirliliğe karşıyız, gürültü dahil. Her türlü kirliliğe karşıyız, gürültü dahil. Yeni Bosch Relaxx x toz torbasız elektrikli süpürge, 71 db ile hem çok sessiz, hem çok güçlü. www.bosch-home.com/tr Etkili emiş gücüyle gerçek sessizlik bir

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

Su ve Enerji Verimliliği

Su ve Enerji Verimliliği HAYATIN HER NOKTASINDA Su ve Enerji Verimliliği T.C. KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İhtiyacın kadar kullanmak Bu bir dengedir. Aslında tasarruf denge demektir. Bizim

Detaylı

Dünyanın en sessiz toz torbasız süpürgesi.

Dünyanın en sessiz toz torbasız süpürgesi. Dünyanın en sessiz toz torbasız süpürgesi. Relaxx x ProSilence 66 db e indirilmiş ses seviyesiyle toz torbasız elektrikli süpürgeler arasında dünyanın en sessizidir. www.bosch-home.com/tr BoschHomeTurkiye

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör GETINGE wd46 turbo çok daha hızlı bir yıkayıcı dezenfektör 2 Getinge WD46 Turbo Getinge WD46 Turbo 3 daha aziyla daha fazlasini yapmaniz için Kaynaklar sınırlı ve sağlık tesislerindeki verimlilik talepleri

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

Çamaşır Bakım Ürünleri Fiyat Listesi 2015 Haziran. Tüm çamaşır/kurutma makinesi alımlarında Miele FashionMaster, Rulo ütü %50 avantajlı fiyatla

Çamaşır Bakım Ürünleri Fiyat Listesi 2015 Haziran. Tüm çamaşır/kurutma makinesi alımlarında Miele FashionMaster, Rulo ütü %50 avantajlı fiyatla Çamaşır Bakım Ürünleri Fiyat Listesi 2015 Haziran Tüm çamaşır/kurutma makinesi alımlarında Miele FashionMaster, Rulo ütü %50 avantajlı fiyatla 1 W1 Serisi Çamaşır Makineleri PowerWash 2.0 PowerWash 2.0

Detaylı

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ Atık su w a s t e w a t e r / / g r u n d f o s / / p a g e s 2 G R U N D F yönetimi profesyonellerinin geleceğine bakın Atık Su Profesyonelleri ile yeni bir bakış

Detaylı

Mükemmele yakın olmayın, sahip olun.

Mükemmele yakın olmayın, sahip olun. Mükemmele yakın olmayın, sahip olun. Birbirinden mükemmel Siemens Ankastre Setlere, ağustos ayına özel fırsatlarla kolayca sahip olun. Ağustos 2014 - Ankastre Ürünler Fiyat Listesi Farklı ürün gruplarından

Detaylı

Haziran fırsatı değil, yılın fırsatı!

Haziran fırsatı değil, yılın fırsatı! Haziran fırsatı değil, yılın fırsatı! Birbirinden güzel Siemens nkastre setler, haziran ayına özel fırsatlarla sizi bekliyor. Haziran 2014 - nkastre Ürünler Fiyat Listesi Farklı ürün gruplarından 3 ürün

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ...

İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ... İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ... 2 BÖLÜM 1 1 GÜNEŞ... 4 1.1 Güneş Enerjisi... 4 1.2 Türkiye de Güneş Enerjisi Potansiyeli...

Detaylı

Lazer kodlama, basit kodlama gereksinimlerini gideren doğru çözüm mü?

Lazer kodlama, basit kodlama gereksinimlerini gideren doğru çözüm mü? Teknik rapor Lazer kodlayıcı seçiminde dikkat edilecek temel faktörler Lazer kodlama, basit kodlama gereksinimlerini gideren doğru çözüm mü? Giriş Lazer kodlama, geniş bir malzeme yelpazesi için çeşitli

Detaylı

KENTSEL VE BİREYSEL SU TASARRUFU

KENTSEL VE BİREYSEL SU TASARRUFU KENTSEL VE BİREYSEL SU TASARRUFU Dünya su rezervinin ancak % 2,6 sının tatlı sulardan oluştuğu bildirilmektedir. Bunun çok büyük bir kısmı da kutup bölgelerinde buzullar halinde halinde bulunmaktadır.

Detaylı

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Yola devam. Moving on up. Kendi evinizde yaşama kılavuzu

Yola devam. Moving on up. Kendi evinizde yaşama kılavuzu Yola devam Moving on up Kendi evinizde yaşama kılavuzu Yola devam Kendi evinizde yaşama kılavuzu Moving on up Íçindekiler Eaves Başkanından Mesaj 5 1. Noktalı bölümün imzalanması 6 2. En baştan doğrusunu

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

Polar RS100. Kullanım Kılavuzu

Polar RS100. Kullanım Kılavuzu Polar RS100 Kullanım Kılavuzu BİLEKLİK ÜNİTESİ DÜĞMELERİ Not: Bir düğmeye kısa süreli basılması uzun süreli olarak basılı tutulmasından (en az bir saniye) farklı işlevler gerçekleştirir. TR Işık Arka plan

Detaylı

AVRUPA KOMİSYONU. Entegre Kirliliğin Önlenmesi ve Kontrolü. Demirhane ve Dökümhane Endüstrisinde Mevcut En İyi Tekniklere Dair Referans Belge

AVRUPA KOMİSYONU. Entegre Kirliliğin Önlenmesi ve Kontrolü. Demirhane ve Dökümhane Endüstrisinde Mevcut En İyi Tekniklere Dair Referans Belge AVRUPA KOMİSYONU Entegre Kirliliğin Önlenmesi ve Kontrolü Demirhane ve Dökümhane Endüstrisinde Mevcut En İyi Tekniklere Dair Referans Belge Mayıs 2005 Bu belge, aşağıdaki EIPPCB çalışma planı dahilinde

Detaylı

Su analizi için proses cihazları

Su analizi için proses cihazları Su analizi için proses cihazları İçme suyu ve atık suya yönelik ürünler ve hizmetler Doğrudan üreticiden: Ürünler, sistemler ve servis Kaliteli ürünler, sistem çözümleri ve kapsamlı hizmet arıyorsunuz.

Detaylı

Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri. Güvenilir ve Mükemmel Isı Yalıtım Çözümleri. İleriye yönelik fikirler.

Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri. Güvenilir ve Mükemmel Isı Yalıtım Çözümleri. İleriye yönelik fikirler. Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri Güvenilir ve Mükemmel Isı Yalıtım Çözümleri İleriye yönelik fikirler. Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri Her Açıdan Avantajlı Yaşam kalitesinin tadına varın Yüksek

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

Basım tarihi: Eylül 2013

Basım tarihi: Eylül 2013 Fiat ın en yeni modellerini, otomobilinizle ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir, kısa sürede

Detaylı