SARIYER BELEDİYESİ HİZMET BİNASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SARIYER BELEDİYESİ HİZMET BİNASI"

Transkript

1

2 SARIYER BELEDİYESİ ERİŞİLEBİLİRLİK ÇALIŞMALAR Sarıyer Belediyesi tüm altyapı çalışmalarında Yaya kaldırımları ve yeni bina imalatlarında engelli vatandaşlarımızı düşünerek standartlara uygun olarak hazırlamaktadır. Dünyanın ilk Yeşil Bina sertifikalı kamu binası SARIYER BELEDİYESİ HİZMET BİNASI Sarıyer Belediyesi, Sarıyer e kalıcı hizmetler sunmaya devam ediyor. Halihazırda 13 ayrı binada hizmet veren Sarıyer Belediyesi, yeni hizmet binasının hazırlık çalışmalarını tamamladı. ENGELSİZ BİNA SBHB & KM Projesinin engelliler için hiçbir engeli bulunmayan bir bina olarak tescil edilmesi ve sertifikalandırılması için gerekli proje tasarım kriterlerinin uygulanması ile birlikte, bu sertifikanın alınmasına yönelik kurumlar ile gerekli anlaşma ve sözleşmelerin yapılması çalışmalarına da başlandı.

3 Daha önceden yapılmış, engelliler için engel teşkil eden bina ve yaya kaldırımlarında iyileştirmeler yaparak engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği hale getiriyoruz.

4 Sarıyer İlçesi Çayırbaşı mah. Engelli bir vatandaşımızın evinin girişi.

5 İlçe sınırları içerisinde ikamet eden engelli, yatalak hasta ve bakıma muhtaç, kimsesiz yaşlı vatandaşlarımızın yardımına koşarak evlerinin bakım onarımlarını yapıyoruz.

6 Rumelihisarı nda ikamet eden hasta bir baba ve zihinsel engelli anne ve yine zihinsel engelli bir kız çocuğunun yaşadığı evin yenilenip yaşanabilir hale getirilmesi.

7 Baltalimanı mahallemizde ikamet etmekte olan, elleri olmayan bir vatandaşımızın evine sokaktan itibaren engelli arabasının rahatlıkla kullanabileceği bir rampa yapıldı.

8 Önceden yapılmış Sarıyer iskelesi yanındaki meydanda merdivenlere engelli rampası yaparak muhteşem İstanbul boğazını onlarında görebileceği bir yer haline getirdik.

9 Mevcut yaya kaldırımlarının iyileştirilmesi çalışmaları.

10 ENGELSİZ ULAŞIM; Sarıyer Belediyesi, İlçemizdeki engelli vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla özel donanımlı yeni bir aracı ilçemize kazandırmıştır. İhtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın numaralı Belediyemizin Çağrı Merkezini aramaları yeterli olacaktır. Aracımız en kısa sürede ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı istedikleri yere rahat ve konforlu bir biçimde ulaştıracaktır. Engelsiz Bir Yaşam sloganıyla yola çıkan aracımız 7 gün 24 saat aynı anda 4 engelli vatandaşımıza hizmet verebilecektir.

11 Projenin Tanımı SEMT EVLERİ nde, Mahalle Meclisine sunulacak olanaklar ile Katılımcı ve demokratik yerel yönetimi yaygınlaştırmak ve vatandaşların belediye hizmetlerinden doğrudan mahallelerinde yararlanmalarını sağlanması amaçlanmaktadır. Mahalle Meclisi Belediye Başkanı, Mahalle Muhtarı, varsa o mahallenin Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları, Spor Kulübü ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, inanç grupları, engelli, kadın ve gençlik temsilcilerinden oluşmaktadır. Semt Evleri içerisinde yeralan Mahalle Muhtarı Ofisi, Mahalle Derneği Ofisi, Çok Amaçlı Toplantı Salonu, Atölyeler, Vergi Ödeme Birimleri ile halkın sorunlarına hızlı çözüm üretmeyi hedefleyen bir yapı olarak düşünüldü. Bahçeköy Semt Evi SEMT EVLERİ nde ayda bir defa Belediye Başkanı nın başkanlığında oluşturulacak Mahalle Meclisi toplantısında, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek, mahallenin sorunları, çözüm yolları ve öncelik sıralaması tartışılmakta toplantıdan çıkacak kararlar doğrultusunda çözümlerin hayata geçirilmesi için Belediye Meclisi ile diğer ilgili Belediye Birimleri ne bilgi verilmektedir. Ayrıca Semt Evlerinde, hiçbir ayrım gözetmeksizin eşit, ücretsiz ve kaliteli hizmet anlayışı ile mahalle sakinlerinin bireysel, toplumsal ve kültürel gelişimlerine destek olmak amaçlanıyor. Bu doğrultuda düzenli olarak seminerler, danışmanlık hizmetleri, meslek edindirme ve hobi kursları düzenlenmektedir. Engelsiz Tasarım

12 Semt Evleri nde sosyal ve fiziksel engeller de ortadan kalkmaktadır. Bina girişlerindeki rampalar, korkuluklar ve yer döşemeleri gibi detaylar düşünülmüştür. Bahçeköy Semt Evi Bina Girişi Semt Evleri yapılarının tek katlı olarak düşünülmesi; bina giriş çıkışları, bina içindeki kapı genişlikleri, tuvalet alanları, oturma/dinlenme alanları tasarımı tüm vatandaşların Semt Evleri ni rahatça ve zorlanmadan kullanabilmeleri ve erişilebilirliliği en yüksek seviyede tutmak içindir. Bahçeköy Semt Evi Tasarım Detayları Konumlar Semt Evleri, Sarıyer Belediyesi yetki alanı içerisinde 3 konumda bulunmaktadır. Bunlar, Sardunya Sokaktaki Bahçeköy Semt Evi, Fatoş Sokaktaki Kazımkarabekir Paşa Semt Evi ve Arabayolu Caddesindeki Kireçburnu Semt Evi dir. Tüm Semt Evlerimizde aynı erişilebilirlik koşulları

13 sağlanmış olup, yeni yapılmakta olan Semt Evlerimizde de erişilebilirlik tasarımları geliştirilerek uygulanmaktadır. SOSYAL FAALİYETLER Sarıyer Belediyesi'nce sürdürülen "Kapakları Kutuları Topluyoruz Engelleri Aşıyoruz" kampanyası, engelli vatandaşlarımızın engellerini ortadan kaldırıyor. Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye sağlamak amacıyla kapak toplama kampanyası başlattı. Bir tekerlekli sandalye de sizden sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında vatandaşlar, metal içecek kutuları ve plastik şişe kapaklarını toplayıp Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ne ulaştırıyor. Kampanyada toplanacak binlerce kapak ile ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara bir tekerlekli sandalye de siz sağlamış olun. 30 Kasım 2011 tarihine kadar sürecek kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgilere Sarıyer Belediyesi Çağrı Merkezi nin numaralı telefonundan ulaşabilirsiniz.

14 Engelliler Koordinasyon Merkezi Sarıyer de Engelliler Koordinasyon Merkezi açtık. Bu merkezimiz kanalı ile Engellilerin Engelsizleri Eğitimi anlayışı ile başta Belediyemiz teknik personeli olmak üzere Sarıyer de kamu çalışanlarının engellilerin sorunları konusunda eğitime başlandı. Yeni bir envanter çıkarılarak, engelli türleri ve sorunlarının öncelik sıralaması ve çözüm yollarına ilişkin ciddi bir çalışma başlatıldı. Ayrıca Engelliler Festivali, engellilere beyaz baston, engelli araçları dağıtımları yapıldı. İlk kez 200 ün üzerinde engellimize Kilyos Sosyal Tesislerinde 20 günlük tatil imkanı sunuldu. ( Bu projemizde Sarıyer in ilklerindendir.)

15 Sarıyer sınırlarını aşan "Kapak Toplama Kampanyası"nda, 80 tane engelli sandalyesi ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Şimdi HEDEF 100! Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Kapakları Kutuları Topluyoruz Engelleri Aşıyoruz" kampanyası, tüm hızıyla devam ediyor. Kasım ayının sonuna kadar devam edecek olan kampanya, Sarıyer sınırlarını da aştı. Sivas, Mardin, Diyarbakır, Trabzon ve Batman'da da yoğun ilgiyle devam eden kampanya kapsamında bugüne kadar 5 bin 760 kilo plastik kapak ve bin 190 kilo metal kutu toplandı. Sarıyer halkının da büyük ilgi gösterdiği kampanya sonucu, 80 tane engelli sandalyesi ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Kasım ayı sonuna kadar sürdürülecek olan ve önümüzdeki yıl tekrarlanması planlanan kampanya kapsamında bu yıl 100 adet engelli sandalyesinin dağıtılması planlanıyor.

16 Gönüllü olarak kapak toplama kampanyamıza katılan Sarıyer halkının verdiği desteği sürdürmesi, hem 100 engelli sandalye hedefimize ulaşmamızı hem de engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak açısından büyük önem taşıyor. ELİM SENDE PROJESİ Sarıyer Belediyesi nin destek verdiği, dünya çapında bir organizasyon olan Best Buddies in Elim Sende! 23 Ekim 2011 adlı Türkiye ayağı büyük bir katılım ve bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi. Sarıyer Belediyesi nin destek verdiği, dünya çapında bir organizasyon olan Best Buddies in Elim Sende! 23 Ekim 2011 adlı Türkiye ayağı büyük bir katılım ve bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi. Engelli olmayan çocuklarla arkadaşlık kurarak toplumda birlikte hareket etme yetisi kazandırılmaya çalışılan engelli çocuklar için düzenlenen organizasyon, Kabataş Erkek Lisesi bahçesinde engelli ve gönüllü arkadaşların tanıştırılmasıyla start aldı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Kabataş Erkek Lisesi Müdürü Uğur Açıkgöz ün konuşmalarıyla başlayan etkinliklere Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adnan Ayber in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.,

17 Başkan Şükrü Genç yaptığı konuşmada; kendisininde 1973 yılı Kabataş Lisesi mezunu olarak böyle bir projede bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek Yaşam birlikte el ele olunduğunda devam eder, bir de buna gönül birlikteliğini eklediğimiz takdirde çok daha güzel bir gelecek imar edebiliriz dedi. Şükrü Genç ayrıca, projeye katkıda bulunan herkesi yürekten kutladığını ve bu tür organizasyonların daha da yaygınlaştırılarak katılımın arttırılması gerektiğinin altını çizdi. Organizasyon kapsamında, 20 gönüllü ve 20 engelli çocuk ile yanlarında katılımcılar ile birlikte 30 adet klasik otomobil ile boğaz turuna çıkıldı. Yol boyunca İstanbul halkının yoğun sevgi gösterilerinde bulunduğu konvoy, Sarıyer Belediyesi nin organize ettiği güzargahtan Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesislerine gelerek, hep beraber yemek yiyip hoşça vakit geçirdiler.

18 Sarıyer Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü bünyesinde engelleri bir bir aşıyoruz. Bütün insanlar bir gün engelli olabilir düşüncesi ile hareket ederek bölgemizde engelli esnafımız varsa veya işyeri açmak isterse işyerine giderek bütün ruhsat işlemlerini yerinde yaparak yardımcı olmaktadır. İşyeri ruhsatı verirken özellikle Umuma Açık halkın genelinin kullandığı işyerinde engelli vatandaşların rahatlıkla girebilecekleri ortamı sağlıyor, engelli girişi olmayan işyerlerine de ruhsat verirken muhakkak kolay girip çıkabilecekleri koşullar sağlanması konusunda hassas davranıyor.

Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.

Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ADİL EŞİTLİKÇİ İNSANA SAYGILI DOĞA DOSTU ŞEFFAF ÜRETKEN KATILIMCI Bundan 5 yıl önce

Detaylı

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2012 YILI SARIYER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU Sariyer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Tarafından Hazırlanmıştır. 1 2 Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Detaylı

www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 6 yılda 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI

www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 6 yılda 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI www.kentimesenler.com.tr NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 FİYATI: 1 TL. 40 YILDA YAPILABİLECEKLER 6 YILDA YAPILDI NİSAN 2015 ÖZEL SAYI SAYI: 48 2 BELEDIYE HIZMET BINASI E YAKIŞAN BU 6 YILDA IN TARIHI SORUNLARINI

Detaylı

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ PROJE NO:1 PROJE ADI: YAZILIM GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI- KARTAL BELEDİYESİ

Detaylı

TC. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2 0 1 0 FAALİYET RAPORU

TC. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2 0 1 0 FAALİYET RAPORU TC. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2 0 1 0 FAALİYET RAPORU 2 SARIYER BELEDİYESİ 2010 Faaliyet Raporu İnş. Müh. ŞÜKRÜ GENÇ Sarıyer Belediye Başkanı SARIYER BELEDİYESİ 2010 Faaliyet Raporu 3 TC. SARIYER BELEDİYE

Detaylı

Sevgili Hemşehrilerim,

Sevgili Hemşehrilerim, Sevgili Hemşehrilerim, Bir şehrin medeniyet ölçüsü o şehirde yaşayan vatandaşların ve engellilerin şehri kullanma oranına bağlıdır. Yaptığımız her yatırımda engelli bireylerin faydalanabilmesini göz önünde

Detaylı

Ana Tema; Mavi-Yeşil Bir Odak SOSYAL KONUTLAR MEVKİİ KATILIMCI ANLAYIŞLA YENİLENİYOR

Ana Tema; Mavi-Yeşil Bir Odak SOSYAL KONUTLAR MEVKİİ KATILIMCI ANLAYIŞLA YENİLENİYOR Yıl: 10 Sayı: 46 2014 www.canakkale.bel.tr Ana Tema; Mavi-Yeşil Bir Odak SOSYAL KONUTLAR MEVKİİ KATILIMCI ANLAYIŞLA YENİLENİYOR Yeşil Alanlara Pet Atık Üniteleri Yerleştiriliyor Kent Yeni Bir Rekreasyon

Detaylı

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Kütüphane TRAFİK ÇOCUK EĞİTİM PARKI Açılış; Ümraniye Belediyesi tarafından; yaşam boyu sürecek eğitim düşüncesinden hareketle, çocuklara trafik bilincini aşılamak ve kurallara uymayı bir davranış biçimi

Detaylı

Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programından Haberler

Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programından Haberler 2 Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programından Haberler Yerel Eşitlik Eylem Planlarının uygulanmasında 1. yıl geride kaldı: 2012 yılı sonunda 11 il için tamamlanan ve İl Kadın Hakları Koordinasyon

Detaylı

GELİN ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM

GELİN ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM GELİN ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM Sevgili Hemşehrilerim, Bir şehrin medeniyet ölçüsü o şehirde yaşayan vatandaşların ve özürlülerin şehri kullanma oranına bağlıdır. Yaptığımız her yatırımda özürlü bireylerin

Detaylı

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM Metro 2015 te tamamlanıyor Sancaktepe Kent Konseyi nin 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı eylül ayında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Erdem, Üsküdar-Sancaktepe Metrosu hakkında bilgiler verdi...

Detaylı

EFSANE ATAŞEHİR DE DOĞDU!

EFSANE ATAŞEHİR DE DOĞDU! Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ADİL EŞİTLİKÇİ İNSANA SAYGILI DOĞA DOSTU ŞEFFAF ÜRETKEN KATILIMCI EFSANE ATAŞEHİR DE DOĞDU! ATAŞEHİR DE BATTAL İLGEZDİ İLE DEVAM; ÇÜNKÜ ATAŞEHİR İN DEĞERİNE

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi

www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi ŞAHiDiMiZ ESERLER ESENLER YOLA DEVAM ESENLER İN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ ESENLER HİZMETE DOYACAK Son 5 yıllık dönemde yapılan çalışmalar ve dev projeler ile büyük bir dönüşüm yaşayan Esenler, yeni dö- büyük beğeni

Detaylı

Önce rampa, sonra cennet!

Önce rampa, sonra cennet! Sivil Sesler Festivali ne sen de gel! STGM, 25-26 Eylül tarihlerinde İstanbul Maçka da sivil toplum örgütlerinin katılacağı bir festival düzenliyor. Örgütlenme Özgürlüğü imza kampanyası sürüyor STÖ lerin

Detaylı

YIL:6 SAYI:32 NİSAN 2011

YIL:6 SAYI:32 NİSAN 2011 YIL:6 SAYI:32 NİSAN 2011 ÇANAKKALE'NİN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI Altın İçin Değerlerimizden Olmayalım! / Çanakkale EMITT ve Berlin ITB Fuarında Tanıtıldı Kentin Çevreci İşletmelerine Ödülleri Takdim Edildi

Detaylı

Onbinler Aynı Sofrada Buluştu Ramazan Ayı'nda açılan iftar ve gönül sofralarında Sultangazililer bir araya geldi. Sayfa 8.

Onbinler Aynı Sofrada Buluştu Ramazan Ayı'nda açılan iftar ve gönül sofralarında Sultangazililer bir araya geldi. Sayfa 8. Sultangazi'de Cirit Heyecanı Sultangazi Belediyesi 3. Atlı Cirit Müsabakaları'nda Türkiye'nin önde gelen cirit takımları kıyasıya mücadele etti. Sayfa 21 Onbinler Aynı Sofrada Buluştu Ramazan Ayı'nda açılan

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYET RAPORUDUR.

STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYET RAPORUDUR. STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYET RAPORUDUR. A-MİSYON VE VİZYON MİSYON Kadıköy Belediyesi Misyon ve ilkeleri doğrultusunda sağlıklı kent ve sağlıklı toplum kriterlerine ulaşmak amacıyla, Kadıköy İlçesi

Detaylı

FAALİYET RAPORU T.C BABAESKİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

FAALİYET RAPORU T.C BABAESKİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI i 2012 FAALİYET RAPORU T.C BABAESKİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ii ĠÇĠNDEKĠLER SUNUġ BABAESKĠ NĠN TARĠHĠ I.GENEL BĠLGĠLER A- Misyon ve Vizyon.....1 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar.1 C- Ġdareye ĠliĢkin Bilgiler.

Detaylı

SULTANGAZiBELEDiYESi. FAALiYET RAPORU2012

SULTANGAZiBELEDiYESi. FAALiYET RAPORU2012 2 3 Abdullah GÜL Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Başbakan 4 5 Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Cahit ALTUNAY Sultangazi Belediye Başkanı 6 7 SULTANGAZiBELEDiYESi FAALiYET

Detaylı

2015 Performans Programı 1

2015 Performans Programı 1 05 Performans Programı 05 PERFORMANS PROGRAMI Yayın içeriğine ilişkin sorularınız için; Strateji Geliştirme Müdürlüğü () 88 75 76 - Dahili : 89 strateji@sislibelediyesi.com www.sislibelediyesi.com Şişli

Detaylı

İÇİNDEKİLER 4. STRATEJİK AMAÇLARIMIZ VE STRATEJİK HEDEFLERİMİZ... 53 5. İZLEME DEĞERLENDİRME... 68 STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER TABLOSU...

İÇİNDEKİLER 4. STRATEJİK AMAÇLARIMIZ VE STRATEJİK HEDEFLERİMİZ... 53 5. İZLEME DEĞERLENDİRME... 68 STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER TABLOSU... İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... İ GRAFİKLER LİSTESİ... İİİ BAŞKANIN ÖNSÖZÜ... İX GİRİŞ... Xİ 1. KALİTE POLİTİKAMIZ... 2 1.1.VİZYONUMUZ... 2 1.2.MİSYONUMUZ... 2 1.3.İLKE VE DEĞERLERİMİZ... 2 2.STRATEJİK

Detaylı

İÇİNDEKİLER 4. STRATEJİK AMAÇLARIMIZ VE STRATEJİK HEDEFLERİMİZ... 53 5. İZLEME DEĞERLENDİRME... 68 STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER TABLOSU...

İÇİNDEKİLER 4. STRATEJİK AMAÇLARIMIZ VE STRATEJİK HEDEFLERİMİZ... 53 5. İZLEME DEĞERLENDİRME... 68 STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER TABLOSU... İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... İ GRAFİKLER LİSTESİ... İİİ BAŞKANIN ÖNSÖZÜ... İX GİRİŞ... Xİ 1. KALİTE POLİTİKAMIZ... 2 1.1.VİZYONUMUZ... 2 1.2.MİSYONUMUZ... 2 1.3.İLKE VE DEĞERLERİMİZ... 2 2.STRATEJİK

Detaylı

37 Ağutos www.canakkale.bel.tr

37 Ağutos www.canakkale.bel.tr 37 Ağutos www.canakkale.bel.tr Ağustos 2012 Yıl:7 Sayı:37 Çanakkale Belediyesi Yayın Organı 3 Ayda bir yayınlanır Çanakkale Belediyesi Adına Sahibi Ülgür Gökhan Genel Koordinatör Adnan Albayrak S. Handan

Detaylı

KavuşuyorS.8. Ümraniye Meydanına. Kış 2011 Sayı 20

KavuşuyorS.8. Ümraniye Meydanına. Kış 2011 Sayı 20 Kış 2011 Sayı 20 Ümraniye Meydanına KavuşuyorS.8 Ümraniye Belediyesi nin düzenlediği Biz Gönüllüyüz Biz Öğretiriz projesi kapsamında okuma yazma öğrenen engelli vatandaşlara düzenlenen bir törenle sertifikaları

Detaylı

Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12. Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20. Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24. Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf.

Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12. Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20. Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24. Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf. mayıs 2012 sayı 26 ümraniye belediyesi aylık süreli yayını Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12 Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20 Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24 Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf.40

Detaylı

GİRİŞ. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası nın 90. maddesine göre;

GİRİŞ. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası nın 90. maddesine göre; GİRİŞ Engelli bireylerin insan hak ve özgürlüklerinden tam ve eşit şekilde yararlanmasını öngören Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşme, Türkiye Cumhuriyeti tarafından 30 Mart 2007 tarihinde imzalanmıştır.

Detaylı

Muhtarlarımız bizim gözümüz, kulağımızdır Ayrım yapmaksızın her mahalleye eşit hizmeti

Muhtarlarımız bizim gözümüz, kulağımızdır Ayrım yapmaksızın her mahalleye eşit hizmeti Metro tünel çalışması başladı SANCAKTEPE ÜSKÜDAR 24 dk! İstanbul un trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak raylı sistemlerin bir parçası olan Üsküdar Ümraniye - Çekmeköy- Sancaktepe metro hattının tünel

Detaylı

MERSİN TOROSLAR BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI 2010 2014

MERSİN TOROSLAR BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI 2010 2014 MERSİN TOROSLAR BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI 2010 2014 Ağustos-2009 1 MİLLETE EFENDİLİK YOKTUR; HİZMET ETME VARDIR. 2 HAMİT TUNA TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANI 3 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU 28 Mart 2004 Belediye Başkanlığı

Detaylı

Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil!

Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil! Bülten Sayı: 2013/3 Hayata Destek, acil yardımdan kalkınmaya kadar geniş bir yelpazede projeler yürüten uluslararası bir insani yardım kuruluşudur. Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil! Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil!,

Detaylı