Yenişehir Olimpiyatlara Koşuyor Projesi. hayata geçiyor. ABD Denton Kuzey Teksas Üniversitesi Doktora Öğrencileri İl Emniyet Müdürümüzü ziyaret etti

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yenişehir Olimpiyatlara Koşuyor Projesi. hayata geçiyor. ABD Denton Kuzey Teksas Üniversitesi Doktora Öğrencileri İl Emniyet Müdürümüzü ziyaret etti"

Transkript

1 Yenişehir Olimpiyatlara Koşuyor Projesi Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğimizin, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) uygulaması kapsamında oluşturduğu, Yenişehir Olimpiyatlara Koşuyor projesi (YOKOP) Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından kabul görülerek hayata geçirildi. Sayfa:5 hayata geçiyor Ücretsizdir, Para İle Satılamaz. Haziran 2013 Yıl 3 Sayı:32 ABD Denton Kuzey Teksas Üniversitesi Doktora Öğrencileri İl Emniyet Müdürümüzü ziyaret etti Şafak Operasyonunda 30 şüpheli yakalandı Narkotik Suçlar Büro Amirliğimizce, Yıldırım İlçesi Hacıvat Mahallesinde, sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda, toplam (30) şüpheli şahıs yakalandı. Sayfa:3 TDP Felsefesi ve Suç Analizi semineri TDP Şube Müdürlüğümüz, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinde, 300 öğretmen adayına Toplum Destekli Polislik Felsefesi ve Suç Analizi konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. Sayfa:5 Ziyarette Uluslararası Doğal Afetler ve Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye de Acil Durum Yönetiminin nasıl ele alındığının karşılaştırılması yapılarak, ABD de uygulanan sistem ile Türkiye de uygulanan sistemler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. İl Emniyet Müdürümüz Ali Osman KAHYA ise, Bursa nın tarihi hakkında bilgiler verdikten sonra doktora öğrencilerine, Bursa da Huzurun, Asayiş ve Güvenliğin işleyişi hakkında genel bilgi vermiş ve bu sistemin işleyişinin bir parçası olarak MOBESE sistemi hakkında ön bilgi verdikten sonra MOBESE sistemini yerinde görmek için heyeti Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) davet eden İl Emniyet Müdürümüz Ali Osman KAHYA, Doçent Doktor Sudha ARLİKATTİ ye İznik çinisi takdim etti. Kırlangıçlar Göreve Başlıyor Nilüfer ilçemizde bulunan 100.Yıl, Ertuğrulkent, ve Altınşehir olmak üzere toplam üç mahallede trafik denetimlerini Kırlangıç adı verilen bisikletli polisler yapacak. Sayfa:8

2 2BURSA EMNİYET GAZETESİ / HAZİRAN Kocayayla ve Çanakkale ye moral gezisi Uluslararası Polis Birliği (İPA), 64 ülke teşkilatı ve yaklaşık 400 bine yakın üyesi olan Uluslararası bir meslek birliği ve aynı zamanda bir sivil toplum örgütüdür. En önemli amacı; üyeleri arasında dil, renk, cinsiyet ve rütbe ayrımı gözetmeksizin arkadaşlık bağı oluşturmak ve uluslararası iş birliğini geliştirmektir. Hedefleri içinde üyelerinin kültürel ilişkilerinin geliştirilmesi, dayanışma olgusunun güçlendirilmesi, moral ve motivasyonun artırılması yanında, mesleki bilgi birikim ve deneyimlerinin paylaşımı ve değişimi, sosyal alanda ikili ve çok taraflı yardımı güçlendirmeyi, imkânlar dâhilinde dünya barışının korunmasına katkıda bulunmayı görev addetmektedir. Bu amaç ve hedefler doğrultusunda Uluslararası Polis Birliği Türkiye Başkanlığı Bursa Şubesi, üyelerini bir araya getirerek birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, yoğun çalışma ortamının stresinden uzaklaştırarak moral ve motivasyonu yükseltmek amacıyla geziler düzenlendi. Kocayayla gezisi 09 Haziran 2013 günü, Uluslararası Polis Birliği (İPA) üyelerimiz ve Bursa Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli personelimizin, eş ve çocuklarının oluşturduğu yaklaşık 1000 kişi ile birlikte, Keles Kocayayla da bulunan piknik alanına gezi düzenlendi. Gezi kapsamında düzenlenen, canlı langırt, çuval yarışması, halat çekme yarışması, sandalye kapmaca, voleybol turnuvası, sihirbaz gösterileri gibi etkinliklerde çocuklar gönüllerince eğlenerek hoş bir vakit geçirdi. Ayrıca tüm çocuklara hediyeler verilerek kitap dağıtıldı. Çanakkale gezisi Haziran 2013 tarihleri arasında Uluslararası Polis Birliği (İPA) üyeleri, eş ve çocuklarının katılımıyla toplam 110 kişi ile birlikte, bir gece konaklamalı Çanakkale şehitlik gezisi düzenlenmiştir. Çanakkale savaşlarının geçtiği yarımada, rehber eşliğinde gezilmiş ve şehitlerimiz minnetle anılmıştır.

3 BURSA EMNİYET GAZETESİ / HAZİRAN KOM Şube Müdürlüğümüzün operasyonları hız kesmiyor Şafak Operasyonunda 30 şüpheli yakalandı KOM Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlar Büro Amirliğimizce, Yıldırım İlçesi Hacıvat Mahallesinde, uyuşturucu madde satan sokak satıcılarının tespiti ve yakalanmalarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, Günü saat sıralarında 30 farklı adrese yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda, toplam (30) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Operasyon kapsamında; 88 Çıkı halinde, 1 Kg 86 gram uyuşturucu ESRAR maddesi, 3 Çıkı halinde, 0,7 gram uyuşturucu BONZAİ maddesi, 1 Adet uyuşturucu ECSTAYS hap elde edildi. Operasyon neticesi yakalanan toplam (30) şüpheli şahıs, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakıyla birlikte adli mercilere sevk edildi Paket Gümrük Kaçağı Sigara Ele Geçirildi KOM Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık Suçları Büro Amirliğimizce düzenlenen operasyonda paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Operasyonda (4) şüpheli gözaltına alındı. Osmangazi ilçesinde bulunan bir depoya kamyon ile gümrük kaçağı sigara getirileceği yönünde ihbar alan, Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği ekiplerimiz operasyon için düğmeye bastı. Düzenlenen operasyonda; bir kamyonda kahve ve streç kutularının arasına zulalanmış paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi. Kaçak sigaraların Doğu Anadolu Bölgesi nden getirildiği belirlenirken olayla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı. 254 Kilogram Esrar Ele Geçirildi Bir ihbarı değerlendiren, Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekiplerimiz, Doğu illerinden bir minibüse yüklenen 254,945 kilo esrarın satılmak üzere Bursa ya getirileceği yönünde bilgi aldı. Ekiplerimiz Bursa Ankara yolu Kestel girişinde tertibat aldı. Durdurulan minibüse düzenlenen operasyonda 254,945 kilo esrar maddesi ile birlikte toplam (3) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan (3) şüpheli şahıs, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakıyla birlikte adli mercilere sevk edildi.

4 4BURSA EMNİYET GAZETESİ / HAZİRAN Türkçe Olimpiyatları İçin Gelen Çocuklar İl Emniyet Müdürümüzü Ziyaret Etti Türkçe Olimpiyatları için Bursa ya gelen Heyet adına, Endonezyalı Dita Rizky Rakhmadita, Tunuslu Sarra Awik, Bosna Hersekli Enes Halilovic ve Amil Cahadzic isimli öğrenciler tertip heyetinden Öğretmen Mehmet Özbek le beraber İl Emniyet Müdürümüz Ali Osman Kahya yı makamında ziyaret etti. İl Emniyet Müdürümüz Ali Osman Kahya, dünya çocuklarıyla bir süre Türkçe sohbet etti. Türk insanını çok beğendiklerini belirten konuk öğrenciler, Türkiye ye ve Türk insanına hayran kaldıklarını dile getirdiler. Annesi müzisyen olan Tunuslu öğrenci Sarra Awik Yalnızım dostlar şarkısını seslendirdi. Endonezyalı Dita Rizky Rakhmadita ise Gönül ferman dinlemiyor şarkısını seslendirdi. İl Emniyet Müdürümüz Ali Osman Kahya Olimpiyatlar için; Türkçe Olimpiyatları dünyaya mal olmuş bir aksiyon hareketidir. Dünya kardeşliği noktasında çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Kardeşliğe katkı sağlıyor. Bu aktivitelerle insanlar birbirlerini daha iyi tanıyacak ve anlayacaklar. Bilimde, teknolojide, sanatta, politikada çok etkili olacağını düşünüyorum. Dünyanın farklı ülkelerinden geliyorlar, aynı dili konuşuyorlar. Bunların birbiriyle konuşmaları çok daha kolay olacaktır dedi. Daha sonra İl Emniyet Müdürümüz Ali Osman Kahya günün anlam ve önemine binaen bu ziyaretin anısına Konuk Öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

5 BURSA EMNİYET GAZETESİ / HAZİRAN TDP Felsefesi ve Suç Analizi semineri Yenişehir Olimpiyatlara Koşuyor Projesi (YOKOP) hayata geçiyor Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğimiz, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) uygulaması kapsamında oluşturduğu, Yenişehir Olimpiyatlara Koşuyor projesi (YOKOP), Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kabul görülerek hayata geçirildi. Proje ile çocukların okula devamlılığının sağlanması, spor faaliyetleri ile toplumda sağlıklı düşünen bireyler kazandırılması, aile içi şiddetle mücadele, madde bağımlılığı, çıkar amaçlı örgüt ve terör örgütlerine insan kaynağı sağlanmasının önüne geçmek, toplumsal uzlaşı, güvenlik ve huzur ortamının oluşmasının sağlanması hedefleniyor. Projenin detayında ise, konusunda uzman ve belgeli atletizm antrenörü ile haftada 4 idman yaptırılarak çocuk ve gençlerin ulusal düzeyde yapılacak olan atletizm turnuvalarına katılımları sağlanacak. Ayrıca yerel ve ulusal düzeyde başarılı çocuklara rol-model olabilecek iki kişiyle çocukların buluşması gerçekleştirilecek. Kültürel faaliyetlerin geliştirilmesi amacıyla çocuklarımız İstanbul ve Bursa gezilerine götürülecek, aile içi iletişimin arttırılması amacıyla da ailelerle beraber İznik te piknik organizasyonu düzenlenecek. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz ile Uludağ Üniversitesi Avrupa Birliği Proje Atölyesinin ortaklaşa hazırladığı Polis-Sivil Toplum İşbirliğine Üniversite Katkısı isimli proje kapsamında, polisin görev alanları ve çalışma koşullarının yerinde gözlemlenmesi amacı ile 30 Üniversite öğrencisi tarafından Emniyet Müdürlüğümüze bir gezi düzenlenmişti. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce, bu kez tarihinde Eğitim Fakültesi Uğur MUM- CU konferans salonunda 300 öğretmen adayına Toplum Destekli Polislik Felsefesi ve Suç Analizi konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminerden çıkan Üniversite öğrencileri yapılan görüşmelerde ise, düzenlenen faaliyetlerden çok memnun kaldıklarını beyan ederek bu tür faaliyetlerin devamının güvenlik hizmetlerine sivil katılımın sağlanmasında faydalı olacağını belirtti.

6 6BURSA EMNİYET GAZETESİ / HAZİRAN Önce düşün sonra paylaş Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz, sanal ortamda her bilginin paylaşılmaması konusunda dikkat edilmesini ve Önce düşün sonra paylaş kuralının akıllardan çıkarılmaması gerektiğini belirtti. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz, adres ve kimlik bilgilerinin herkese açık olmaması belirtilerek, Paylaştığınız her şeyin (fotoğraf, yer, bilgi, arkadaş vs.) kayıt olurken kabul ettiğiniz kurallar kapsamında haklarını devrettiğiniz site sunucusu üzerinde, kaldığını unutmayın. Paylaştığınız fotoğraflarınızı ve diğer bilgilerinizi gerçek hayatta başkalarına verip vermeyeceğinizi düşünün. İlgili ayarları yapmadığınız takdirde ev / işyeri adres, telefon bilgilerinizin herkes tarafından görüleceğini unutmayınız. Arkadaş listelerinden akrabalık bağlarınızın buna bağlı olarak anne kızlık soyadınız gibi bilgilerinizin öğrenilebileceğini unutmayın şeklinde uyarılarda bulundu. Bilgisayar güvenlik ayarlarının sık sık kontrol edilmesi gerektiğinin altını çizen yetkililer, sanal sohbetlerde gönderilen her türlü belgenin de önce virüs taramasından geçirilmesini istedi. Maddi değeri olan bir şeyin internette ücretsiz olamayacağını ifade ederek, Bu yönde ekrana gelen her linke tıklamayın, link kontrolü önlemini uygulayın. Peer to peer paylaşım programlarından indirdiğiniz müzik, film vb. dosyaların aslında zararlı yazılım olabileceğini unutmayın. İnternetten indirilen ücretsiz uygulamalara her zaman güvenmeyin, bazı programların geri planda kimlik bilgilerini, şifreleri ve arkadaş listenizi alabileceğini unutmayın. Özel bilgilerinizi kolay erişilebilir klasörlerde saklamayın. Mümkünse çok özel bilgileri kriptolayın ve şifreleyin. Önemli verilerinizi belirli aralıklarla yedekleyin dedi. Bilgisayara takılan herhangi bir harici belleği virüs taramasından geçmeden açılmaması konusunda ikazda bulunan yetkililer, şöyle devam etti: Aynı bilgisayarı birden fazla kişi kullanıyor ise kendinize ait bir kullanıcı profili oluşturun ve şifre ile erişim olmasına dikkat edin. Her kullanımdan önce mutlaka bilgisayarı yeni takılan parçalara karşı kontrol edin ve virüs taraması yapın. Çocuk odasında ve yatak odasında bilgisayar bulundurmayın. Çocuğunuz tek başına bilgisayar kullanıyorsa sıklıkla kontrol edin. Bunu yaparken kısıtlayıcı değil, eğitici ve koruyucu olun. Bir arkadaş gibi sohbet edin. Kullanmadığınız zamanlarda bilgisayarın kamerasını elektrik bandı gibi bir şey ile kapatın. DİYABET (ŞEKER HASTALIĞI) Kronik şeker yüksekliği ile giden bir hastalıktır. Pankreasın insülini yetersiz veya hiç üretmemesi ile seyreder. İnsülin, şekerin enerji olarak kullanılması için hücreye alınmasını sağlayan bir hormondur. İnsülin yetersizliği veya etkinliğin azalmasında kan şekerinin artmasına neden olur. Kontrol altına alınamayan diyabet hastalığı uzun dönemde birçok doku ve organda hasara neden olur. Diyabet her yaşta görülebilir. 1-Tip I Diyabet Genellikle genç yaşlarda görülür. Pankreastan insülin salgılayan hücrelerin harabiyeti sonucu insülin eksikliği ile ortaya çıkar ve ömür boyu sürer. Başlangıcı ani olabilir. Tedavisi ise ömür boyu insülin iğnesi yapılmasıdır. 2-Tip II Diyabet Diyabetin sık görülen formudur. Genellikle ileri yaşlarda görülür. Genetik temellidir (Yani ailesel yatkınlık). Pankreastan insülin salgılanır ama yetersiz kalır ya da çeşitli nedenlerle gereken etkiyi göstermez. Tedavisi ağızdan ilaç alımı gerekirse insülin iğnesi yapılmasıdır. 3-Gebelik Diyabeti : Diyabetin belirtilerinin başlıcaları: - Çok su içme - Halsizlik - Çok idrar yapma - Kilo kaybı - Ağızda kuruluk - Konsantrasyon bozuklukları - Karın ağrısı Ayaklarda his kaybı ve karıncalanma şikayetleri ile ve hatta koma ile gelenler de olabilir. Kimler diyabet olur? Herhangi bir kimse, herhangi bir yaşta, herhangi bir yerde diyabetli olabilir. Tip I DM için risk faktörleri Genetik ve çevresel faktörler tetikler. Esas neden otoimmün bozukluktur. Tip II DM için risk faktörleri: -Yaş: Diyabetli kişilerin % i Tip II Diyabettir. Genellikle 40 yaşın üzerinde olur. Yaşlandıkça Diyabet riski artar. -Şişmanlık -Diyabetle ilişkili aile öyküsü -Aktif bir hayat sürmeyen kişilerin Tip II Diyabete yakalanma riski daha fazladır. -Bozulmuş Glukoz toleransı: Sağlıklı bir kişinin kan şekeri mg/dl arasındadır. Bozulmuş glukoz toleransı normalden daha yüksek bir kan glukoz seviyesidir. -Irk -Hamilelik döneminde Diyabet olması. Diyabetin Komplikasyonları: Kısa süreli -Düşük kan şekeri (Hipoglisemi) -Yüksek kan şekeri (Hiperglisemi) ve Ketoasidoz Bengü DEMİRBAŞ Doktor -Bakteri ve mantar enfeksiyonlarına yatkınlık Uzun süreli -Sinirlerin tutulumu :Ayaklarda bazen de ellerde duyu kaybına neden olur. Bu da ağrının hissedilmemesine ve yaralanmalara yol açar. Ayrıca iç organların sinirlerini de etkileyebilir. -Böbreklerin tutulumu: Diyabetlilerin üçte birini yaklaşık olarak etkiler. Tip I Diyabet % 20 böbrek yetmezliğine kadar götüren bozukluk yapar. -Kalp-Damar Sistemi tutulumu -Gözlerde hasar: yılda bir göz doktoru muayenesi önerilir. -Amputasyon: Ayaklarda veya ellerde his kusuruna bağlı gelişen yara neticesinde oluşan enfeksiyonun ilerlemesi hatta kangrene çevirmesi nedeniyle ilgili uzuv kesilmek zorunda kalabilir. Diyabetin Tedavisi: -Diyet kontrolü -Egzersiz -İlaç tedavisi -Sağlıklı bir sosyal yaşam Kilo kontrolü ve artmış fiziksel aktivite şeklinde düzenlenen bir yaşam tarzı Tip II diyabetten korunmamızı sağlayabilir. Diyabetle baş edilebilir mi? Beslenme alışkanlıkları ve yaşam şeklini gözden geçirerek uygun olmayan davranışları değiştirerek baş edilebilir. Diyabetin ömür boyu süren bir hastalık olduğu bilinerek yaşam şeklini ona göre ayarlamak gerekir. Diyabet nasıl yönetilebilir? Hastalık hakkında yeterli bilgi edinilmeli, tedavi ve kontroller aksatılmayarak, ilaçları düzenli kullanarak sağlıklı beslenmeye dikkat ederek yönetilebilir. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğiyle.

7

8 8BURSA EMNİYET GAZETESİ / HAZİRAN Kırlangıçlar Göreve Başlıyor Nilüfer ilçemizde bulunan 100.Yıl, Ertuğrulkent, ve Altınşehir olmak üzere toplam üç mahallede trafik denetimlerini bisikletli polisler yapacak. Emniyet Müdürlüğümüzün Kırlangıç adını verdiği bisikletli polisler, trafik denetimleri yaparak bisiklet kullanımını özendirecek. Bisikletli polisler ağırlıklı olarak okul geçişlerinde düzeni sağlayacak. Ağustos ayında başlayacak olan uygulamada ilk etapta 15 polisin görev yapması planlandı. Bisikletli polislerin tasarım ve araç gereçlerini ise Nilüfer Belediyesi üstlendi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile İl Emniyet Müdürümüz Ali Osman Kahya arasında imzalanan protokol de konuşan Bozbey, Türkiye ye örnek olacak bir proje imza attıklarını, bisikletli polis uygulamasının ilk kez Nilüfer de başlayacağını belirterek, Nilüfer de 80 kilometre bisiklet yolu yaptıklarını, bunun daha artacağını söyledi. Bozbey, yeni uygulamayla polis - vatandaş arası ilişkilerinde artacağını vurguladı. Bisikleti sadece spor olarak görmediklerini belirten Bozbey, En çevreci ulaşım aracı bisiklettir. Biz de ulaşımda bisikletin yaygınlaşması için yeni çalışmalar yapıyoruz diye konuştu. Bozbey daha sonra Nilüfer Belediyesi tarafından hazırlanan bisiklet ve araç gereç tasarımlarının tanıtımını yaptı. İl Emniyet Müdürümüz Ali Osman Kahya ise, çevre sağlığının korunması açısından bisikleti tavsiye ettiklerini belirterek, bu konudaki çalışmaları sürdüreceklerini belirtti. Bisikletli polisin görevi hakkında da bilgi veren İl Emniyet Müdürümüz Ali Osman Kahya, uygulamanın ağırlıklı olarak okul önlerinde olacağını, bununla birlikte her türlü denetimin de sağlanacağını söyledi. SAHİBİ Bursa Emniyet Müdürlüğü Güçlendirme Derneği Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Cem BAŞDAR Adres Fevzi Çakmak Caddesi Beyhan İş Hani No:69/89 BURSA TASARIM / Bursa Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Baskı / Akmat Akınoğlu Mat. Org. San. Bölgesi Ali Osman Sönmez Bulvarı 2. Sk. No:1 Nilüfer / BURSA Dağıtım : Seç Kurye, Haşim İşcan Cd. No:9/2 Tuğsa Plaza Osmangazi/BURSA SEÇ KURYE YE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞÜKKÜRLER Bursa Emniyet Müdürlüğünü Güçlendirme Derneği nin aylık, ücretsiz yayın organıdır

ÇANAKKALE BİR DESTANDIR DİKKAT! Şehit Derneklerimize anlamlı ziyaret. Ortak İnternet Kullananlar. Bimer, Bilgi Edinme ve Dilekçe konulu seminer

ÇANAKKALE BİR DESTANDIR DİKKAT! Şehit Derneklerimize anlamlı ziyaret. Ortak İnternet Kullananlar. Bimer, Bilgi Edinme ve Dilekçe konulu seminer BİR DESTANDIR Ücretsizdir, Para İle Satılamaz. ÇANAKKALE Mart 2013 Yıl 3 Sayı:29 Şehit Derneklerimize anlamlı ziyaret Ortak İnternet Kullananlar DİKKAT! Sayfa:3 Sayın Valimiz Şahabettin Harput, Garnizon

Detaylı

için İl Emniyet Müdürlüğümüz Emniyet Müdürlüğümüze tahsisli yerler için Ağaçlandırma Protokolü imzalandı

için İl Emniyet Müdürlüğümüz Emniyet Müdürlüğümüze tahsisli yerler için Ağaçlandırma Protokolü imzalandı Gökyüzünden Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce, Çocuk ve Gençlik (ÇOGEP) Projesi kapsamında, İlimiz Gemlik İlçesinde (106) engelli çocuğa Deniz Uçağı ile Gökyüzünden Bursa ya Engelsiz Bakış adlı

Detaylı

Emniyet Müdürlüğümüz öncülüğünde, Kurumlar arası işbirliği ile öğrencilere eğitim desteği

Emniyet Müdürlüğümüz öncülüğünde, Kurumlar arası işbirliği ile öğrencilere eğitim desteği Barışın sevginin ve hoşgörünün egemen olduğu bir dünyada, birlikte yaşamak umuduyla, yeni yılın bütün teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine, Bursa Halkına başarı, sağlık, mutluluk getirmesi dileklerimle.

Detaylı

İnegöl KOM Grup Amirliği Törenle Hizmete Açıldı

İnegöl KOM Grup Amirliği Törenle Hizmete Açıldı Bursa Emniyet Spor kalecisi, Futsal Milli Takımı kadrosuna seçildi. Teknik direktörlüğünü Ömer KANER in yaptığı Futsal Milli Takımının 23-25 Ocak 2013 tarihlerinde İstanbul da yapacağı hazırlık kampı aday

Detaylı

Huzur için görevdeyiz

Huzur için görevdeyiz Türk polisi her yerde Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü nde görevli Emniyet Amiri Zülfikar Erin, Türkmenistan da ki rütbeli polislere Uluslararası İnsan Ticaretini engelleme ve Mücadele Yöntemleri

Detaylı

Bursa Emniyeti nde yeni dönem başladı

Bursa Emniyeti nde yeni dönem başladı Bursa dan Van a bayram hediyesi Emniyet Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediyesi tarafından toplanan ihtiyaç malzemeleri, Van ve Erciş e gönderilmek üzere kamyona yüklendi. Emniyet Müdürlüğü tarafından toplanan

Detaylı

Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü açıldı

Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü açıldı Ekim 2012 Yıl :2 / Sayı:24 Ücretsizdir, Para ile Satılamaz Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü açıldı Bursa da aranan 150 şahıs adliyeye sevk edildi Gücünü halktan ve kanunlardan alarak güvenlik

Detaylı

Bursa ya atanan Valimiz Sayın Münir Karaloğlu görevine başladı

Bursa ya atanan Valimiz Sayın Münir Karaloğlu görevine başladı Çocuk Şube Müdürlüğümüz ile Uludağ Üniversitesi sokakta çalışan çocuklarla ilgili ortak bir proje için çalışma başlattı Proje ile ilgili olarak Uludağ Üniversitesi Proje Yönetim Merkezi nde toplantıda

Detaylı

Bursa huzurlu bir kent

Bursa huzurlu bir kent A sayiş ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlükleri tarafından geliştirilen Güvenli Evler, Gülümseyen Yüzler projesi ursa üyükşehir elediyesi ve Kale Kilit firmasının katkılarıyla hayata geçirildi. Projeyle

Detaylı

169. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun

169. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun AYIN KONUĞU GAZİANTEP EMNİYET GAZETEMİZİN BU SAYISINDA BOTANİK BAHÇESİ NE YER VERDİK. 12 de REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA BÜRO AMİRLİĞİ 10 da Yıl : 3 Sayı : 39 NİSAN 2014 KURUMLAR ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Detaylı

OKULLARDA TEDBİRLER ALINDI

OKULLARDA TEDBİRLER ALINDI AYIN KONUĞU GAZİANTEP EMNİYET GAZETEMİZİN BU SAYISINDA GAZİANTEP HAYVANAT BAHÇESİ NE YER VERDİK. 12 de SOSYAL HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 7 de Yıl : 2 Sayı : 38 MART 2014 BAYAN POLİSGÜCÜ SÜPER LİGDE OKULLARDA

Detaylı

12 de TAHMAZOĞLUN DAN EMNİYETE AŞURE İKRAMI YAPILDI

12 de TAHMAZOĞLUN DAN EMNİYETE AŞURE İKRAMI YAPILDI Eğitim, araştırma ve yenilik odaklı kurum: HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ 12 de Yıl : 3 Sayı : 45 EKİM-KASIM 2014 KENT GÜVENLİK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli

Detaylı

Bursa da Zafer sevinci

Bursa da Zafer sevinci Kaçakçılığa geçit yok ursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM), gerçekleştirdiği operasyonlarla kaçakçılara göz açtırmıyor. ursa il merkezi ve ilçelerde yapılan

Detaylı

MESOB dan İl Emniyet Müdürümüze ziyaret

MESOB dan İl Emniyet Müdürümüze ziyaret Ağustos-Eylül 2012 Yıl :2 / Sayı:23 Ücretsizdir, Para ile Satılamaz MESO dan İl Emniyet Müdürümüze ziyaret Polis ailelerine fitness imkanı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bün- yesinde bulunan spor salonu,

Detaylı

POLİS BÜLTENİ ESKİŞEHİR POLİSİ AKILLARA ZİYAN DOLANDIRICILIK SİSTEMİNİ ÇÖZDÜ!!! Eskişehir Emniyet Müdürlüğü. Yıl: 1 Sayı: 7 EYLÜL - EKİM 2014

POLİS BÜLTENİ ESKİŞEHİR POLİSİ AKILLARA ZİYAN DOLANDIRICILIK SİSTEMİNİ ÇÖZDÜ!!! Eskişehir Emniyet Müdürlüğü. Yıl: 1 Sayı: 7 EYLÜL - EKİM 2014 POLİS BÜLTENİ Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Yıl: 1 Sayı: 7 EYLÜL - EKİM 2014 DOLANDIRICILARA SUÇ ÜSTÜ Telefon dolandırıcılarına karşı Emniyet Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Özel Tim büyük bir başarıya

Detaylı

Bursa Emniyetinde Terfi Heyecanı

Bursa Emniyetinde Terfi Heyecanı Bursa Emniyetinde Terfi Heyecanı Ücretsizdir, Para İle Satılamaz. Haziran 2012 Yıl 2 Sayı:21 Bursa Emniyet Müdürlüğünde görevli, 10 Emniyet Müdür Yardımcısı 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne, 11 Şube Müdürü

Detaylı

GAZİANTEP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN EĞİTİME TAM DESTEK

GAZİANTEP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN EĞİTİME TAM DESTEK AYIN KONUĞU Gaziantep Emniyet Gazetemizde bu ayın konuğu çok değerli Gaziantep e özgü simgelerin ustaları 8 de Potanın Yıldızları Projesi Start Aldı. 7 de Yıl : 2 Sayı : 33 TEMMUZ 2013 GAZİANTEP İL EMNİYET

Detaylı

Anneler Gününde Anlamlı Ziyaret

Anneler Gününde Anlamlı Ziyaret Anneler Gününde Anlamlı Ziyaret Anneler Günü sebebiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi Bulduk Çelik Huzurevinde kalan anneler, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce, ziyaret edildi. Huzurevi sakinleri

Detaylı

Emniyet Müdürlüğünde e-mail dönemi

Emniyet Müdürlüğünde e-mail dönemi Polisler atış yarışmasında buluştu Türk Polis Teşkilatı 167 nci yaşını kutlama etkinlikleri Büyük çap tabanca atış şampiyonası ile start aldı. Yarışmada Çekirge Polisevi Tesis Amiri Ebru Koç ile polis

Detaylı

RAMAZAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

RAMAZAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI Ayın Konuğu Uzman Dr. Ömer Aydın Yıldırım D Vitamini hakkında bilgiler verdi! Sayfa - 10- ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİN DİKKATİNE Yaz aylarında sıkça karşılaşılan düğün, sünnet ve asker uğurlama konvoyları başta

Detaylı

GAZİANTEP BÜYÜYOR EMNİYET GÜÇLENİYOR PROJESİ PLAKET TÖRENİ YAPILDI

GAZİANTEP BÜYÜYOR EMNİYET GÜÇLENİYOR PROJESİ PLAKET TÖRENİ YAPILDI Engelli Ailesine PEKAY Yönetim Kurulundan Ziyaret 6 da AYIN KONUĞU GEZİLMEYE DEĞER ŞAHİNBEY PARKI NI SİZLER İÇİN TANITIYORUZ. 12 de Yıl : 3 Sayı : 41 HAZİRAN 2014 GAMEK KURSİYERLERİNE TRAFİK SEMİNERİ 4

Detaylı

TSE Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alan İlk Emniyet Müdürlüğü

TSE Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alan İlk Emniyet Müdürlüğü ŞEHİTLERİMİZE ALLAH TAN RAHMET MİLLETİMİZE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ Emniyet Müdürlüğü nden geleceğe yatırım Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü nün 4 yıldır kardeş okulu olan Orhaneli ilçesine bağlı Sırıl Köyü İlköğretim

Detaylı

GAZİLERİMİZDEN GAZİANTEP EMNİYETİNE ANLAMLI ZİYARET

GAZİLERİMİZDEN GAZİANTEP EMNİYETİNE ANLAMLI ZİYARET Ayın Konuğu: Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 12 GAZİANTEP POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI 2 Yıl : 3 Sayı : 44 EYLÜL 2014 PEKAY GAZİANTEP ŞUBE BAŞKANLIĞI

Detaylı

Polis Haftası etkinlikleri Bursa Valisi Şahabettin Harput a Makamında yapılan ziyaret ile start aldı.

Polis Haftası etkinlikleri Bursa Valisi Şahabettin Harput a Makamında yapılan ziyaret ile start aldı. HALKIMIZIN HİZMETİNDE 167 YIL POLiS Huzur ve güvenin teminatıdır Polis Teşkilatı... Polis Haftası etkinlikleri Bursa Valisi Şahabettin Harput a Makamında yapılan ziyaret ile start aldı. B ursa Valisi Şahabettin

Detaylı

MERSİN POLİS DERGİSİ. Ocak, Şubat, Mart, Nisan Yıl:2013 Sayı 4 04 BAŞYAZI ARİF ÖKSÜZ 06 10 NİSAN POLİS HAFTASI 12 AKDENİZ OYUNLARINA HAZIRLANIYORUZ

MERSİN POLİS DERGİSİ. Ocak, Şubat, Mart, Nisan Yıl:2013 Sayı 4 04 BAŞYAZI ARİF ÖKSÜZ 06 10 NİSAN POLİS HAFTASI 12 AKDENİZ OYUNLARINA HAZIRLANIYORUZ 06 MERSİN POLİS DERGİSİ Ocak, Şubat, Mart, Nisan Yıl:2013 Sayı 4 04 Mersin İl Emniyet Müdürlüğü 4 Aylık Kurumsal Haber Araştırma Fikir Dergisi İmtiyaz Sahibi Arif ÖKSÜZ Mersin Emniyet Müdürü Sorumlu Yazı

Detaylı

TÖRENLE HİZMETE ALINDI

TÖRENLE HİZMETE ALINDI AYIN KONUĞU ZANAATKARLARIMIZLA RÖPORTAJ Gaziantep POLİS Teşkilatını Güçlendirme Derneğine bağlı olarak her ay yayınlanan gazetemizde ayın konuğu bölümünde sanat eserlerinin usta ellerine yer verdik. 8

Detaylı

KURBAN BAYRAMI PASAPORT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ. Gaziantep Emniyet Gazetemizde bu ayın konuğu Müzeler Kentinin dillere destan Müzeleri...

KURBAN BAYRAMI PASAPORT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ. Gaziantep Emniyet Gazetemizde bu ayın konuğu Müzeler Kentinin dillere destan Müzeleri... AYIN KONUĞU Gaziantep Emniyet Gazetemizde bu ayın konuğu Müzeler Kentinin dillere destan Müzeleri... 8 de Yıl : 2 9027 ADET CAPTAGON ELE GEÇİRİLDİ Sayı : 34 PASAPORT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 5 de KURBAN BAYRAMI.

Detaylı

VATANDAŞI BiLGiLENDiRMEYE DEVAM EDiYOR

VATANDAŞI BiLGiLENDiRMEYE DEVAM EDiYOR AYIN KONUĞU Gaziantep Emniyet Gazetemizde bu ayın konuğu ATATÜRK ANI MÜZESİ ve OYUNCAK MÜZESİ... 8 de SİLAH VE PATLAYICI MADDELER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 7 de Yıl : 2 Sayı : 36 KASIM - ARALIK 2013 GAZiANTEP POLiS

Detaylı

Hem iyileşti hem de TARiHE GEÇTi!

Hem iyileşti hem de TARiHE GEÇTi! SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI Hem iyileşti hem de TARiHE GEÇTi! Böbreğinde tümör tespit edilen 215 kiloluk Dr. Kapıcıoğlu'na, Ege Üniversitesi sahip çıktı. Operasyonu gerçekleştiren Doç. Dr. Turna,

Detaylı

TiTRETTi POLİS GÜCÜ AVRUPA YI GAZİANTEP İN 2. BAKANIYIM ENGELLERİ AŞALIM

TiTRETTi POLİS GÜCÜ AVRUPA YI GAZİANTEP İN 2. BAKANIYIM ENGELLERİ AŞALIM AYIN KONUĞU GAZİANTEP İN 2. BAKANIYIM Gaziantep Emniyet Gazetemizde Ayın Konuğu sayfamızda bu ayın konuğu İçişleri Bakanı Sayın Muammer Güler... 8 de ENGELLERİ AŞALIM RUM KALEYİ DOLAŞALIM PEKAY başkanı

Detaylı