-RAPOR- (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "-RAPOR- (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM"

Transkript

1 İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 02/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz Sungurlu İlçesine bağlı Salman Köyüne ait yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 Sayılı İmar Kanunu nun 27. Maddesinde değişiklik yapan 648 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname nin 22. Maddesi uyarınca, İmar ve Bayındırlık Komisyonu 14/01/2013 tarihinde komisyon başkanı Mehmet UZUN başkanlığında toplandı. Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; İlimiz Sungurlu ilçesine bağlı Salman Köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespitinin, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız alanlar imar yönetmeliğinin 2. Bölüm 4. Maddesi ile 5. Bölüm 43. Maddesi köy ve mezraların yerleşik alan ve civarının tespiti, valiliklerce birisi harita mühendisi olmak üzere en az 3 kişilik bir komisyon tarafından 1:1000, 1:2000 veya 1:5000 ölçekli halihazır haritalar veya kadastro paftaları üzerine yapılır, İl İdare kurulunca onaylanır.aynı köyün mülki sınırları içinde kalmakla birlikte yerleşik alanı ile civarının dışında kalan mezralarda mevcut köy ortak yapıları yok ise yerleşik alan ve civarı tespiti yapılamaz.köy ortak yapılarının bulunduğu mezralarda ise yerleşik alan ve civarı tespiti, köy yerleşik alan ve civarının tespiti ile ilgili usüllere uyulmak koşuluyla yapılır.köy ve mezralar ile civarının yerleşik alan tespiti bir defaya mahsus olmak üzere yapılır.bu sınırlar genişletilemez ve genişletilmesine dönük olarak birleştirilemez. hükmüne göre hazırlanmıştır. Sonuç olarak komisyonumuzca yapılan değerlendirmede; İlimiz Sungurlu ilçesine bağlı Salman köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespiti için komisyon heyeti ile gezilerek hazırlanan ve uygun gördüğü onaylanan ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altında belirtilen noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Sungurlu İlçesine bağlı Salman köyüne ait Köy Yerleşik Alan ve Civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, Salman köyünde yaptığımız incelemeler neticesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonumuzca da uygun görülmüştür.

2 İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 07/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz Sungurlu İlçesine bağlı Şekerhacılı Köyüne ait yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 Sayılı İmar Kanunu nun 27. Maddesinde değişiklik yapan 648 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname nin 22. Maddesi uyarınca, İmar ve Bayındırlık Komisyonu 16/01/2013 tarihinde komisyon başkanı Mehmet UZUN başkanlığında toplandı. Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; İlimiz Sungurlu ilçesine bağlı Şekerhacılı Köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespitinin, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız alanlar imar yönetmeliğinin 2. Bölüm 4. Maddesi ile 5. Bölüm 43. Maddesi köy ve mezraların yerleşik alan ve civarının tespiti, valiliklerce birisi harita mühendisi olmak üzere en az 3 kişilik bir komisyon tarafından 1:1000, 1:2000 veya 1:5000 ölçekli halihazır haritalar veya kadastro paftaları üzerine yapılır, İl İdare kurulunca onaylanır.aynı köyün mülki sınırları içinde kalmakla birlikte yerleşik alanı ile civarının dışında kalan mezralarda mevcut köy ortak yapıları yok ise yerleşik alan ve civarı tespiti yapılamaz.köy ortak yapılarının bulunduğu mezralarda ise yerleşik alan ve civarı tespiti, köy yerleşik alan ve civarının tespiti ile ilgili usüllere uyulmak koşuluyla yapılır.köy ve mezralar ile civarının yerleşik alan tespiti bir defaya mahsus olmak üzere yapılır.bu sınırlar genişletilemez ve genişletilmesine dönük olarak birleştirilemez. hükmüne göre hazırlanmıştır. Sonuç olarak komisyonumuzca yapılan değerlendirmede; İlimiz Sungurlu ilçesine bağlı Şekerhacılı köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespiti için komisyon heyeti ile gezilerek hazırlanan ve uygun gördüğü onaylanan ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altında belirtilen noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Sungurlu İlçesine bağlı Şekerhacılı köyüne ait Köy Yerleşik Alan ve Civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, Şekerhacılı köyünde yaptığımız incelemeler neticesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonumuzca da uygun görülmüştür.

3 İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 07/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz Merkez İlçeye bağlı Cemilbey Köyüne ait yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 Sayılı İmar Kanunu nun 27. Maddesinde değişiklik yapan 648 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname nin 22. Maddesi uyarınca, İmar ve Bayındırlık Komisyonu 23/01/2013 tarihinde komisyon başkanı Mehmet UZUN başkanlığında toplandı. Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; İlimiz Merkez ilçeye bağlı Cemilbey Köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespitinin, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız alanlar imar yönetmeliğinin 2. Bölüm 4. Maddesi ile 5. Bölüm 43. Maddesi köy ve mezraların yerleşik alan ve civarının tespiti, valiliklerce birisi harita mühendisi olmak üzere en az 3 kişilik bir komisyon tarafından 1:1000, 1:2000 veya 1:5000 ölçekli halihazır haritalar veya kadastro paftaları üzerine yapılır, İl İdare kurulunca onaylanır.aynı köyün mülki sınırları içinde kalmakla birlikte yerleşik alanı ile civarının dışında kalan mezralarda mevcut köy ortak yapıları yok ise yerleşik alan ve civarı tespiti yapılamaz.köy ortak yapılarının bulunduğu mezralarda ise yerleşik alan ve civarı tespiti, köy yerleşik alan ve civarının tespiti ile ilgili usüllere uyulmak koşuluyla yapılır.köy ve mezralar ile civarının yerleşik alan tespiti bir defaya mahsus olmak üzere yapılır.bu sınırlar genişletilemez ve genişletilmesine dönük olarak birleştirilemez. hükmüne göre hazırlanmıştır. Sonuç olarak komisyonumuzca yapılan değerlendirmede; İlimiz Merkez ilçeye bağlı Cemilbey köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespiti için komisyon heyeti ile gezilerek hazırlanan ve uygun gördüğü onaylanan ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altında belirtilen noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Merkez İlçeye bağlı Cemilbey köyüne ait Köy Yerleşik Alan ve Civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, Cemilbey köyünde yaptığımız incelemeler neticesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonumuzca da uygun görülmüştür.

4 İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 07/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz Merkez İlçeye bağlı Gökköy Köyüne ait yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 Sayılı İmar Kanunu nun 27. Maddesinde değişiklik yapan 648 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname nin 22. Maddesi uyarınca, İmar ve Bayındırlık Komisyonu 22/01/2013 tarihinde komisyon başkanı Mehmet UZUN başkanlığında toplandı. Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; İlimiz Merkez ilçeye bağlı Gökköy Köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespitinin, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız alanlar imar yönetmeliğinin 2. Bölüm 4. Maddesi ile 5. Bölüm 43. Maddesi köy ve mezraların yerleşik alan ve civarının tespiti, valiliklerce birisi harita mühendisi olmak üzere en az 3 kişilik bir komisyon tarafından 1:1000, 1:2000 veya 1:5000 ölçekli halihazır haritalar veya kadastro paftaları üzerine yapılır, İl İdare kurulunca onaylanır.aynı köyün mülki sınırları içinde kalmakla birlikte yerleşik alanı ile civarının dışında kalan mezralarda mevcut köy ortak yapıları yok ise yerleşik alan ve civarı tespiti yapılamaz.köy ortak yapılarının bulunduğu mezralarda ise yerleşik alan ve civarı tespiti, köy yerleşik alan ve civarının tespiti ile ilgili usüllere uyulmak koşuluyla yapılır.köy ve mezralar ile civarının yerleşik alan tespiti bir defaya mahsus olmak üzere yapılır.bu sınırlar genişletilemez ve genişletilmesine dönük olarak birleştirilemez. hükmüne göre hazırlanmıştır. Sonuç olarak komisyonumuzca yapılan değerlendirmede; İlimiz Merkez ilçeye bağlı Gökköy köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespiti için komisyon heyeti ile gezilerek hazırlanan ve uygun gördüğü onaylanan ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altında belirtilen noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Merkez İlçeye bağlı Gökköy köyüne ait Köy Yerleşik Alan ve Civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, Gökköy köyünde yaptığımız incelemeler neticesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonumuzca da uygun görülmüştür.

5 İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 07/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz Alaca İlçesine bağlı Bahçeli Köyüne ait yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 Sayılı İmar Kanunu nun 27. Maddesinde değişiklik yapan 648 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname nin 22. Maddesi uyarınca, İmar ve Bayındırlık Komisyonu 15/01/2013 tarihinde komisyon başkanı Mehmet UZUN başkanlığında toplandı. Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; İlimiz Alaca ilçesine bağlı Bahçeli Köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespitinin, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız alanlar imar yönetmeliğinin 2. Bölüm 4. Maddesi ile 5. Bölüm 43. Maddesi köy ve mezraların yerleşik alan ve civarının tespiti, valiliklerce birisi harita mühendisi olmak üzere en az 3 kişilik bir komisyon tarafından 1:1000, 1:2000 veya 1:5000 ölçekli halihazır haritalar veya kadastro paftaları üzerine yapılır, İl İdare kurulunca onaylanır.aynı köyün mülki sınırları içinde kalmakla birlikte yerleşik alanı ile civarının dışında kalan mezralarda mevcut köy ortak yapıları yok ise yerleşik alan ve civarı tespiti yapılamaz.köy ortak yapılarının bulunduğu mezralarda ise yerleşik alan ve civarı tespiti, köy yerleşik alan ve civarının tespiti ile ilgili usüllere uyulmak koşuluyla yapılır.köy ve mezralar ile civarının yerleşik alan tespiti bir defaya mahsus olmak üzere yapılır.bu sınırlar genişletilemez ve genişletilmesine dönük olarak birleştirilemez. hükmüne göre hazırlanmıştır. Sonuç olarak komisyonumuzca yapılan değerlendirmede; İlimiz Alaca ilçesine bağlı Bahçeli köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespiti için komisyon heyeti ile gezilerek hazırlanan ve uygun gördüğü onaylanan ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altında belirtilen noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Alaca İlçesine bağlı Bahçeli köyüne ait Köy Yerleşik Alan ve Civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, Bahçeli köyünde yaptığımız incelemeler neticesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonumuzca da uygun görülmüştür.

6 İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 07/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz Kargı İlçesine bağlı Tepelice Köyüne ait yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 Sayılı İmar Kanunu nun 27. Maddesinde değişiklik yapan 648 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname nin 22. Maddesi uyarınca, İmar ve Bayındırlık Komisyonu 21/01/2013 tarihinde komisyon başkanı Mehmet UZUN başkanlığında toplandı. Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; İlimiz Kargı ilçesine bağlı Tepelice Köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespitinin, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız alanlar imar yönetmeliğinin 2. Bölüm 4. Maddesi ile 5. Bölüm 43. Maddesi köy ve mezraların yerleşik alan ve civarının tespiti, valiliklerce birisi harita mühendisi olmak üzere en az 3 kişilik bir komisyon tarafından 1:1000, 1:2000 veya 1:5000 ölçekli halihazır haritalar veya kadastro paftaları üzerine yapılır, İl İdare kurulunca onaylanır.aynı köyün mülki sınırları içinde kalmakla birlikte yerleşik alanı ile civarının dışında kalan mezralarda mevcut köy ortak yapıları yok ise yerleşik alan ve civarı tespiti yapılamaz.köy ortak yapılarının bulunduğu mezralarda ise yerleşik alan ve civarı tespiti, köy yerleşik alan ve civarının tespiti ile ilgili usüllere uyulmak koşuluyla yapılır.köy ve mezralar ile civarının yerleşik alan tespiti bir defaya mahsus olmak üzere yapılır.bu sınırlar genişletilemez ve genişletilmesine dönük olarak birleştirilemez. hükmüne göre hazırlanmıştır. Sonuç olarak komisyonumuzca yapılan değerlendirmede; İlimiz Kargı ilçesine bağlı Tepelice köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespiti için komisyon heyeti ile gezilerek hazırlanan ve uygun gördüğü onaylanan ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altında belirtilen noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Kargı İlçesine bağlı Tepelice köyüne ait Köy Yerleşik Alan ve Civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, Tepelice köyünde yaptığımız incelemeler neticesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonumuzca da uygun görülmüştür.

7 İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 07/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz Kargı İlçesine bağlı Bağözü Köyüne ait yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 Sayılı İmar Kanunu nun 27. Maddesinde değişiklik yapan 648 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname nin 22. Maddesi uyarınca, İmar ve Bayındırlık Komisyonu 18/01/2013 tarihinde komisyon başkanı Mehmet UZUN başkanlığında toplandı. Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; İlimiz Kargı ilçesine bağlı Bağözü Köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespitinin, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız alanlar imar yönetmeliğinin 2. Bölüm 4. Maddesi ile 5. Bölüm 43. Maddesi köy ve mezraların yerleşik alan ve civarının tespiti, valiliklerce birisi harita mühendisi olmak üzere en az 3 kişilik bir komisyon tarafından 1:1000, 1:2000 veya 1:5000 ölçekli halihazır haritalar veya kadastro paftaları üzerine yapılır, İl İdare kurulunca onaylanır.aynı köyün mülki sınırları içinde kalmakla birlikte yerleşik alanı ile civarının dışında kalan mezralarda mevcut köy ortak yapıları yok ise yerleşik alan ve civarı tespiti yapılamaz.köy ortak yapılarının bulunduğu mezralarda ise yerleşik alan ve civarı tespiti, köy yerleşik alan ve civarının tespiti ile ilgili usüllere uyulmak koşuluyla yapılır.köy ve mezralar ile civarının yerleşik alan tespiti bir defaya mahsus olmak üzere yapılır.bu sınırlar genişletilemez ve genişletilmesine dönük olarak birleştirilemez. hükmüne göre hazırlanmıştır. Sonuç olarak komisyonumuzca yapılan değerlendirmede; İlimiz Kargı ilçesine bağlı Bağözü köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespiti için komisyon heyeti ile gezilerek hazırlanan ve uygun gördüğü onaylanan ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altında belirtilen noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Kargı İlçesine bağlı Bağözü köyüne ait Köy Yerleşik Alan ve Civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, Bağözü köyünde yaptığımız incelemeler neticesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonumuzca da uygun görülmüştür.

8 İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 03/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz, Merkez İlçe, Tarhan köyü, H33-b-06-b pafta, 2291 nolu parsel üzerine plan müellifi tarafından Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı olarak tasarlanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve Plan Açıklama Raporlarının, 3194 sayılı İmar Kanunu nun 8. Maddesi ile 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. Maddesi ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonu 24/01/2013 tarihinde komisyon başkanı Mehmet UZUN başkanlığında toplandı. Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; İlimiz Merkez ilçeye bağlı Tarhan köyü H33-b- 06-b paftaya isabet eden 2291 nolu parsele kayıtlı toplam 4.170,33 m2 lik tapu yüzölçümüne sahip olup, y= , x= koordinatları arasında yer almaktadır.söz konusu parselin bir kısmı Tarhan Köyü Yerleşik Alan Sınırı ve Civarının dışında olup, alanın tamamı İl Özel İdaresi yetki alanı sınırları içerisindedir. Söz konusu plan, tarihinde onaylanan Samsun-Çorum-Tokat Planlama Bölgesi 1/ ölçekli Çevre Düzeni Planının nolu plan hükmü ( Karayolu servis alanlarında yer alacak yapılar; akaryakıt ve LPG satış istasyonları, servis istasyonu, konaklama tesisi kamping, yeme içme tesisi vb. gibi karayoluna hizmet verecek tesisler ile teşhire ve ticarete yönelik mağazalar yapılabilir. Buna yönelik yapılara ilişkin yapılaşma koşulları alt ölçekli planlarda belirlenecek olup, ilgili kurum ve kuruluşların uygun görüşleri doğrultusunda yapılacaktır. ) gereğince ve Plan yapımına ait esaslara dair yönetmeliğin 7. ve 14. maddeleri gereği, ilgili kurum görüşleri alınarak hazırlanmıştır. Yapılan 1/1000 uygulama ve 1/5000 nazım imar planıyla 2291 nolu parsel Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı olarak plana işaretlenmiştir. Bu kapsamda, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (Tarım Reformu Genel Müdürlüğü), İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü, Yedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Sağlık İl Müdürlüğü nden kurum görüşleri sorulmuş olup, bu kurumlardan uygun görüş alınmıştır.hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında yapılaşma koşulları; E=0,40 hmax=6,50 m dir. Plan notları ekte yer almaktadır. Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı olarak işaretlenen 2291 nolu parselin cephe almış olduğu Ankara Samsun karayolundan 25 metre, diğer cephelerden ise 5 er metrelik yapı yaklaşma mesafeleri plana işaretlenmiştir.yapılan imar planı değişikliği 3194 sayılı imar kanunu ve eki hükümlerine göre uygun görülmüştür. Sonuç olarak;merkez ilçesine bağlı Tarhan köyü sınırları içerisinde H33-b-06-b pafta, 2291 nolu parsel için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve plan açıklama raporu ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve plan açıklama raporu ilgi kurumların görüşleri ve Samsun-Çorum-Tokat Planlama Bölgesi 1/ ölçekli Çevre Düzeni Planı hükümlerine uyularak hazırlandığından görüşülerek karara bağlanmasında sakınca olmadığı değerlendirilmektedir.

9 İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 07/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz, Sungurlu İlçesi, Cevheri köyü, H32-c-09-b-03-b,c pafta, 1019 nolu parsel üzerine plan müellifince Bağ-Bahçe Nizamında Düşük Yoğunluklu Konut Alanı olarak tasarlanan 1/5000 ölçekli İlave Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planının, 3194 sayılı İmar Kanunu nun 8. Maddesi ile 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. Maddesi ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonu /01/2013 tarihlerinde komisyon başkanı Mehmet UZUN başkanlığında toplandı. Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; Çorum, Sungurlu ilçesi, Cevheri köyü, Budaközü Mevkii, 13 pafta, 1019 nolu parselde, parsel malikinin talebi üzerine ilave nazım imar planı teklifi hazırlanmıştır. Söz konusu alan halihazır haritanın H.32.C.09.B nolu paftasına isabet etmekte ve halihazır haritanın y= x= koordinatları arasında yer almaktadır. Plan teklifi hazırlanan tarla niteliğindeki parsel Cevheri köyü kadastro sınırları içinde ve aynı zamanda belediye mücavir alan sınırları dışında yer almaktadır. İlgili parsele Sungurlu Demirşeyh bağlantı yolu ile ulaşılmakta olup konu yer Ankara Samsun karayoluna 500 m ve Sungurlu ilçe merkezine yaklaşık 6 km mesafede bulunmaktadır. Alanda topoğrafik yapı değişken olmakla birlikte doğudan batı istikametinde yükselen (%0-%20) bir yapıya sahiptir. Parsel üzerinde yapılaşma mevcut değildir. Parselin çevresinde boş tarım arazileri ile konutlara ait binalar bulunmaktadır. İlgili kurumların belirlenen alanda 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı yapılarak bağ ve bahçe nizamında konut alanı olarak kullanılmasında sakınca olmadığına dair uygun görüşleri mevcuttur. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü nün değerlendirmesi sonucu ilgili parselin marjinal tarım arazisi olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu nun ilgili tüzüğünün 8. maddesi kapsamına girdiğinden İl Toprak Koruma Kurulunda görüşülerek 05/11/2012 tarih ve 37 sayılı kararı ile uygun görüldüğü belirtilmektedir. Bununla birlikte tarihinde onaylanan tarihli değişiklik onayı ile yürürlüğe giren 1/ ölçekli Samsun-Çorum-Tokat Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planı hükümlerinin Marjinal tarım alanlarındaki yapılaşmalar Tanımlar bölümünün , ve maddesindeki tanım çerçevesinde yapılabilir. Marjinal Tarım Arazileri kapsamında ilgili kurum ve kuruluşların uygun görüşü ve 5403 sayılı kanuna göre gerekli izinler alınmak koşuluyla, gerekli fonksiyonlar yer alabilir. Bu alanlarda barınma amaçlı yapılaşmalarda en fazla inşaat alanı 150 m 2 dir. Müştemilat binaları inşaat alanına dahildir hükümleri bulunmakta olup bu hükümler doğrultusunda konut yapılması gerektiği belirtilmektedir. Ayrıca ilgili parsel için düzenlenmiş Çorum İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından tarihinde onaylanan imar planına esas jeolojik ve jeoteknik etüt raporunda söz konusu alanın yerleşim açısından (U.A.) uygun alan olarak tespit edildiği görülmüştür. Yukarıda belirtilen kriterler ve ilgili talep doğrultusunda konu parseli kapsayan alanda ilave nazım imar planı teklifi hazırlanmıştır. Alan; düşük yoğunluklu konut yapı adaları, park, su deposu ve yol olacak şekilde planlanmıştır. Alanda bağ ve bahçe kullanımı esas olacağından donatı alanları ayrılmamıştır. Güney kısımda ve bitişik konumda bulunan onaylı imar planına uyumlu olacak şekilde 10 m lik araç yolu planlanmıştır. Sungurlu Demirşeyh yolu plan üzerine 15 m olarak işlenmiştir.konut alanında yapılanma koşulları E=0.15 (max inşaat alanı 150 m²) ve Hmaks=6.50 m olarak belirlenmiştir.

10 Sonuç olarak; Sungurlu ilçesine bağlı Cevheri köyü sınırları içerisinde H32-c-09-b-03-b,c pafta, 1019 nolu parsel için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve plan açıklama raporu ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve plan açıklama raporu ilgili kurumların görüşleri ve Samsun- Çorum-Tokat Planlama Bölgesi 1/ ölçekli Çevre Düzeni Planı hükümlerine uyularak hazırlandığından Hazırlanan ilave nazım imar planı ve ilave uygulama imar planının teklifinin incelenerek onanmasında 3194 sayılı imar yasasının 8.b maddesi uyarınca komisyonumuzca da bir sakınca görülmemiştir.

11 RAPOR (PLAN BÜTÇE KOMİSYONU) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA ÇORUM İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 08/01/2013 tarihinde Plan ve Bütçe komisyonuna havale etmiş olduğu, İlimiz köy ve bağlılarının, arazi yollarında şenlik alanlarında ve orman kesim alanlarında bulunan orman yollarında program uygulamalarımız dışındaki dönemde bakım ve onarım çalışmalarında kullanılabilecek iş makinası ve diğer ekipmanlarının, ilgili köy tüzel kişilerine kamu kurum ve kuruluşları ile şahıslara akaryakıtı kendilerinden karşılamak şartıyla kiralama hususları ve 2013 yılı için tespit edilen kiralama teklifleri görüşülerek yapılan değerlendirme ve çalışmalar neticesinde aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. Plan ve Bütçe Komisyonunca hazırlanan rapora göre; 2013 YILI İŞ MAKİNESİ KİRALAMA BEDELLERİ (YAKIT HARİÇ) MAKİNA VE EKİPMAN CİNSİ KÖY TÜZEL KİŞİLİĞİNE ŞAHIS, FİRMA VE MÜTEAHHİTLERE KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA (KDV HARİÇ) (KDV HARİÇ) Sabit Kamyon, Kamyon Kasalı Öncü Yakıt Karşılığı 3,30 TL (km) 2,64 TL (km) Damperli Kamyon (12 m3 Yukarısı) Çekici Treyler (21 ton Yukarısı ) Greyder (161 HP Yukarısı ) Yakıt Karşılığı 3,30 TL (km) 2,64 TL (km) Yakıt Karşılığı 5,50 TL (km) Yakıt Karşılığı Ücretsiz ve Yakıt 176,00 TL (km) 140,80 TL (20 saat e kadar) 123,20 TL (20 saat ten yukarı) Dozer (161 HP Yukarısı) Yakıt Karşılığı 220,00 TL (saat) 176,00 TL (20 saat e kadar) 154,00 TL (20 saat ten yukarı) Yükleyici Lastik Tekerlekli (2,5 m 3 Yukarısı) Yakıt Karşılığı 176,00 TL (saat) 140,80 TL (20 saat e kadar) 123,20TL (20 saat ten yukarı)

12 112,00 TL (20 saat ten yukarı ) Excavatör (05 m 3 Yukarısı) Yakıt Karşılığı 176,00 TL (saat) 140,80 TL (20 saat e kadar) 123,20 TL (20 saat ten yukarı ) Kanal Kazıcı, yükleyici (0,04 m 3 ) Komprosör (601 CFM Yukarısı) Yakıt Karşılığı 88,00 TL (saat) 70,40 TL (saat) Yakıt Karşılığı 66,00 TL (saat) 52,80 TL (saat) Hidrolik Kaya Delici Yakıt Karşılığı 220,00 TL (saat) 176,00 TL (saat) Silindir (11 ton yukarısı) Yakıt Karşılığı 165,00 TL (saat) 132,00 TL (saat) 1-Araçlarda kullanılacak akaryakıttan meydana gelebilecek arızaların önlenmesi için araçlarda kaliteli akaryakıtın kullanılması gerektiğinden idarenin göstereceği kalite standart belgeli sabit akaryakıt istasyonlarında bulunan akaryakıt kullanılacaktır. 2-Kiralama 4 saatten aşağı olmayacaktır. 3-Kiralamalar İl Özel İdaresi nin programlı işlerinin bitmesinden sonraki dönemde ve idarenin uygun görmesi halinde yapılabilecektir. 4-Köy tüzel kişilikleri ve kamu kurum kuruluşları hariç şahıs ve firmalara yapılan kiralamalarda ön etüd raporunun hazırlanması için çalışma yapılacak yere giden personel için harcırahı kişi başına 11,00 TL, gidilen araç içinde km başına 0,55 Krş olarak hesaplanıp kiralama bedeli ile birlikte İl Özel İdaresi nin banka hesabına yatırılacaktır. 5-Operatörlerin ve şoförlerin güvenli bir şekilde çalışma yerlerine götürülüp getirilmesi kiralayan tarafından yapılacaktır. 6-Hasat zamanı (Nisan ve mayıs aylarında) senede bir kez olmak kaydıyla arazi yayla ve şenlik alanları yollarının Özel İdaremiz greyderleri ile bedelsiz olarak mevcut yolların temizlenmesi, komisyonumuzca uygun bulunmuştur. İl Genel Meclisimizin takdirlerine arz ederiz. PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU Başkan Başkan yrd Sözcü Nurettin KARACA İsmail KEŞLİKTEPE Mehmet AKKUŞ Ahmet PEHLİVAN Mustafa YILDIZ Duran ÇARDAKLI Hüseyin UYSAL

13 RAPOR ( AİLE VE ENGELLİLER KOMİSYONU ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA ÇORUM İl Genel Meclis Başkanlığı tarafından Tarihinde Komisyonumuza havale edilen,türkiye genelinde evlilikte sorunların nasıl çözüleceği konusunda eğitimler verecek eğitici eğitimlerinin başladığı proje çalışmalarındaki evlilik öncesi eğitimin amacı ve faaliyetleri nelerdir.ilimiz böyle bir konuda ne gibi faaliyetler yapmaktadır.çiftler arasında çözümsüzlüğe mahkum edilen pek çok sorunun evlilik öncesinde eğitim projesiyle engellemek ve ilimizde böyle bir projeden en iyi verimi alabilmek için ne gibi çalışmalar yapılarak kanayan yaraya merhem olunabilir? Gerekli çalışmaların yapılması ile ilgili verilen önerge doğrultusunda; Tarihlerinde Aile Engelliler Komisyonumuz Komisyon Başkanı Süleyman ATEŞ ve Üyelerin katılımıyla toplanarak yapılan araştırmalar ve çalışmalarda öncelikle; Aileden Sorumlu İl Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkilileri ile yapılan görüşmelerde: Müdür Yardımcısı Sayın Hülya Örs ün verdiği bilgiye göre 2012 yılı içerisinde bu konu üzerine bir çalışma yapılmadığı konunun gündeme yeni gelen bir proje olduğu 2013 Yılı içerisinde İl Müdürlüğü ve Belediye işbirliğiyle Evlilikte En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları konulu aile eğitim çalışması yapılacağı Şubat ayı içersinde Avukat Hatice HEVESLİ ve Avukat Adem HEVESLİ katılımlarıyla gerçekleştirileceği. Çorum Valiliği Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü yetkilileriyle yapılan görüşmelerde: Müdürlük bünyesinde faaliyet gösteren ÇOPKOME,(Çorum Proje Koordinasyon Merkezi )Yetkilisi sayın Sibel MEROĞLU dan alınan bilgiye göre İlimiz genelinde yürütülen projelerin koordinasyonunu sağlamak, Çorum un proje altyapısını geliştirmek ve böylece Çorum adına iyi projeler yazabilecek donanımlı proje ekipleri kurmak gibi çeşitli faaliyetlerle uğraşmaktadır.bu kapsamda ÇOPKOME olarak, bu güne kadar ilimiz genelinde yazılan projelerle ilgili envanter bilgilerini bir araya getirdiklerini yapılan inceleme sonucunda Evlilik Öncesi Eğitimin Amacı ve Yapılan Faaliyetler konusunda Avrupa birliği yada Kalkınma Ajansları gibi çeşitli hibe proğramlarından kaynak sağlamak suretiyle uygulanan bir proje bulunmadığı bilgisi verilmiştir. Çorum Belediye Başkanlığı yetkilileriyle yapılan görüşmelerde : Belediye olarak İl sosyal politikalar Müdürlüğü ile ortak proje kapsamında Evlilik Öncesi gerekli eğitim ve seminerlerinin 2013 yılı içerinde belli bir proğram dahilinde yapılacağı ilk seminer in 21 Şubat 2013 de başlanacağı seminerler de ; Eşler arasında Uyum İletişim,Evde iş bölümü ve sorumluluk bilinci Evlilik yolunda oluşabilecek problemler ve çözüm yolları,hısım akraba evlilikleri Aile Bütçe Planlaması ve Aile Hukuku, Anne Baba Aile içi eğitim proğramı,gibi başlıklar altında verilecek eğitim sonucunda eğitim sertifikalarının verileceği bilgisi verilmiştir.

14 İl Nüfus müdürlüğüyle yapılan görüşmelerde : Çorum Merkez ve İlçelerde: 2011 yılındaki Evlenme ve Boşanmalarla ilgili istatiki bilgiler: EVLENME: 4383 BOŞANMA : 769 Kişi 2012 Yılındaki Evlenme ve Boşanmalarla İstatiki bilgiler : EVLENME : BOŞANMA: 732 Kişi Edinilen bu bilgiler ışığında boşanmaların % 4.81 azaldığı tespit edilmiştir. Evlenmelerin ise % 3.11 azaldığı tespit edilmiştir. Çorum Adliyesinde oluşturulan ailelerin evlenme ve boşanma sorunlarıyla ilgili kurulan birimde görevlendirilen Çorum Barosu Avukatıyla yapılan görüşmelerde: Baroya evlenmelerle ve boşanmalarla ilgili sorunların çözümü noktasında müracaat eden kişilerin olmadığı bilgisi verilmiştir. Bu yönde adli noktada yardım talebinde bulunan kişi yada aileler olmadığı bu projenin yeni bir proje olduğu alt yapısının 2013 yılı içerisinde oluşturulacağı yapılacak başvuruların ise yasalar ve kanunlar çerçevesinde değerlendirileceği bilgisi verilmiştir. Sonuç olarak bu kanuni ve yasal düzenlemelerin amacına uygun yürütülmesi sonucunda 40 yıl bir yastıkta yaşlanmak huzurlu bir evlilik hayatı yaşanması amaç edinildiği anlaşılmıştır. Bireysel Terapi Uzmanı ve Aile Danışmanı Psikolog Dr Atisset KARATAŞ ile yapılan görüşmelerde: Evlilik öncesi danışmanlık için hiç başvuru olmadığı boşanma ile ilgili iki kişinin baş vurduğu psikolojik tedavilerinin devam ettiği terapilerinin belli aralıklarla yapıldığı olumlu sonuç aldıklarını aileyi yeniden birleştirdiklerini ayrıca kendilerine en çok eş durumundan ayrı illerde görev yapan kamu kurumlarında çalışan kişilerin başvurduğu ve psikolojik destek ve günlük terapiler aldıkları ancak aile arı ayrı olduğu için beraber bir eğitim ve destek alamadıkları bu eksikliğin giderilmesi için talepte bulundukları bilgisi verilmiş olup ayrıca evlilik öncesi flört devresinin ( tanışma anlaşma birbirlerini anlama ) iyi değerlendirilmesinin anlatıldığı. Yapılan başvuruların % 90 ı içki ve kumar alışkanlığı olan kişilerin tedavi edilerek topluma ve aile birlikteliğine kazandırılması talebiyle gelmektedir. Evlilik öncesi eğitim proğramının yeni bir proje olduğu bunun il geneli ve tüm ilçelerde yaygınlaştırılması ilgili birimlerin oluşturulması ve gerekli hassasiyetin en değerli oluşum olan ailenin daha iyi şartlar ve imkanlar içerisinde evlilik yapmalarının sağlanması için bu uygulamanın sağlam temellere oturtularak işlerliğinin geçiçi olarak değil devamlı yapılmasının tüm toplum bireyleri için en önemli gaye olmasının sağlanmasının gerekliliğini bildirmişlerdir. Yaptığımız araştırmalar ve görüşmeler neticesinde Komisyonumuz, Evlilik sürecinde huzursuzlukların ve boşanmaların en başlıca nedenlerinin içki ve kumar alışkanlıkları, eşi aldatma, ahlaki ve dini değerlerden uzaklaşma olduğu bunun yanı sıra teknolojinin gelişmesiyle, İnternet, Telefon, Televizyon, ve her akşam televizyonlarda gösterilen toplumumuzun ve aile yapımıza uymayan dizilerin gösterilmesi ve bu dizilere özenti

ŞUBAT 2015 MECLİS KARARLARI

ŞUBAT 2015 MECLİS KARARLARI ŞUBAT 2015 MECLİS KARARLARI SAYFA : (1) Karar Tarihi Karar No Kararın- Muhtarlık giderlerinin ödenmesi. 06 / 02 /2015 (15) Konusu GÜNDEMİN ( 1. ) MADDESİ : M E V Z U : Büyükçekmece İlçesi sınırlarındaki

Detaylı

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR YÖNETMELİĞİNİN BAZI MADDELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR YÖNETMELİĞİNİN BAZI MADDELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR YÖNETMELİĞİNİN BAZI MADDELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1- Bu yönetmeliğin 2 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Madde 2- Bu yönetmelik,

Detaylı

Belediye Başkanı Lokman ÖZDEN Harun OLMUŞ Galip KARABUDAK Meclis Başkanı Meclis Kâtibi Meclis Kâtibi

Belediye Başkanı Lokman ÖZDEN Harun OLMUŞ Galip KARABUDAK Meclis Başkanı Meclis Kâtibi Meclis Kâtibi TARIHI : 02/07/2012 NOSU : 178 IN KONUSU: ÖZÜ: Açılış Yoklama ve Önergeler Belediye Meclis Başkanı Lokman ÖZDEN 4.Dönem 30. Birleşim 1.Oturum meclis toplantısı açılışını yaparak, meclis üyelerini saygı

Detaylı

KARAR TARIHI : 01/09/2014 KARAR NOSU : 174. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : ÖZÜ: Açılış ve Yoklama ve Önergeler

KARAR TARIHI : 01/09/2014 KARAR NOSU : 174. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : ÖZÜ: Açılış ve Yoklama ve Önergeler KARAR TARIHI : 01/09/2014 KARAR NOSU : 174 GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : ÖZÜ: Açılış ve Yoklama ve Önergeler Belediye Meclis Başkanı Dr Tuncay ACEHAN 6.Dönem 24.Birleşim 1.oturum

Detaylı

YÖNETMELİK. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından: TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

YÖNETMELİK. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından: TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından: YÖNETMELİK TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve

Detaylı

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU Rapor No: 01 Tarih: 11.06.2013 Dosya No: 2013/954-1100 KONUNUN ÖZÜ: : Sultangazi 1/1000 Ölçekli U.İ.P. Tadilatı

Detaylı

12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 YÖNETMELİK

12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 YÖNETMELİK 12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 YÖNETMELİK Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından: TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve

Detaylı

KARAR TARIHI : 04/06/2012 KARAR NOSU : 144. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler

KARAR TARIHI : 04/06/2012 KARAR NOSU : 144. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler TARIHI : 04/06/2012 NOSU : 144 IN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler ÖZÜ: Gündemin 1.Maddesi Belediye Meclis Başkanı Lokman ÖZDEN 4.Dönem 25. Birleşim 1.Oturum meclis toplantısı açılışını yaparak,

Detaylı

I- GENEL BİLGİLER A- MİSYON VE VİZYON MİSYONUMUZ (*) VİZYONUMUZ (*)

I- GENEL BİLGİLER A- MİSYON VE VİZYON MİSYONUMUZ (*) VİZYONUMUZ (*) İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ I GİRİŞ II GENEL AÇIKLAMA IV I- GENEL BİLGİLER 1 A- Misyon ve Vizyon 1 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar 2 C- İdareye İlişkin Bilgiler 3 1- Fiziksel Yapı 3 2- Örgüt Yapısı 4 3- Bilgi ve

Detaylı

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU Rapor No: 65 Tarih: 11.09.2012 Dosya No: 2012/1815 KONUNUN ÖZÜ: Esenyurt İlçesi, 579 ada, 6 parsele ilişkin 1/5000

Detaylı

[2011] Bütünleşik Kentsel Gelişme Stratejisi ve Eylem Planı KENTGES (2010-2023) Yıllık Faaliyet Raporu. KENTGES Yıllık Faaliyet Raporu 2011

[2011] Bütünleşik Kentsel Gelişme Stratejisi ve Eylem Planı KENTGES (2010-2023) Yıllık Faaliyet Raporu. KENTGES Yıllık Faaliyet Raporu 2011 KENTGES Yıllık Faaliyet Raporu 2011 i Bütünleşik Kentsel Gelişme Stratejisi ve Eylem Planı KENTGES (2010-2023) Yıllık Faaliyet Raporu [2011] Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü Mehmet Ali KAHRAMAN Dr. Haluk

Detaylı

T.C. ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ İl Encümeni

T.C. ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ İl Encümeni Karar No : 260 Karar Tarihi : 02/10/2014 T.C. ÖZÜ: İlimiz Babaoğlu köyü sınırları içerisinde Çorum-Alaca kenarında bulunan stabilize malzemeden 1.500,000 m 3 malzemenin muhammen bedel tespit raporuna göre

Detaylı

BURSA 2020 YILI 1/100 000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI PLAN KARARLARI VE UYGULAMA HÜKÜMLERİ

BURSA 2020 YILI 1/100 000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI PLAN KARARLARI VE UYGULAMA HÜKÜMLERİ BURSA 2020 YILI 1/100 000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI PLAN KARARLARI VE UYGULAMA HÜKÜMLERİ I. AMAÇ Bursa 2020 Yılı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı, 2020 yılını hedef alarak, Bursa İl inde sürdürülebilir,

Detaylı

K A R A M A N BELEDİYE MECLİS KARARLARI

K A R A M A N BELEDİYE MECLİS KARARLARI K A R A M A N BELEDİYE MECLİS KARARLARI MECLİS BAŞKANI KATİPLER : ERTUĞRUL ÇALIŞKAN : FADİME AKKUŞ- DEDE RIZA AKGÜL GELEN ÜYELER : ALİ KONUKSEVEN - ELİFE DİLARA GÜNGÖR MUZAFFER ÖZDAL- YUSUF ULAŞ - ELMAS

Detaylı

İMAR DAİRE BAŞKANLIĞI

İMAR DAİRE BAŞKANLIĞI İMAR DAİRE BAŞKANLIĞI İMAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV TANIMI İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin 19 Haziran 1984 gün ve 50012 sayılı kararı ile kurulan İmar Şube Müdürlüğünün 5216 sayılı Büyükşehir Belediye

Detaylı

α ALFA ŞEHİR PLANLAMA

α ALFA ŞEHİR PLANLAMA ÇANAKKALE ÇAN - ALİBEYÇİFTLİĞİ Köyü PAFTA:4 PARSEL: 60 UYGULAMA İMAR PLANI AÇIKLAMA RAPORU 1. PLANLAMA ALANININ YERİ VE KONUMU Planlama alanı Çanakkale ili, Çan ilçesi, Alibeyçiftliği köyü, Ilıca mevkiinde

Detaylı

8. Mesleki Denetimde Mimari Çevresel Etki Değerlendirmesi (MD/ÇED)

8. Mesleki Denetimde Mimari Çevresel Etki Değerlendirmesi (MD/ÇED) 8. Mesleki Denetimde Mimari Çevresel Etki Değerlendirmesi (MD/ÇED) Her türlü ölçekte imar planı ve değişikliklerinin toplum ve çevre yararı ile genel şehircilik ilkeleri ve hukuka uygun gerçekleşmemesi

Detaylı

İÇİNDEKİLER No I.BÖLÜM: GİRİŞ, ÖZET VE ÖNERİLER 5 Giriş 5 Özet 7 Öneriler 10 II.BÖLÜM: DENETİMİN KONUSU, YÖNTEMİ VE AMACI 13

İÇİNDEKİLER No I.BÖLÜM: GİRİŞ, ÖZET VE ÖNERİLER 5 Giriş 5 Özet 7 Öneriler 10 II.BÖLÜM: DENETİMİN KONUSU, YÖNTEMİ VE AMACI 13 832 sayılı Sayıştay Kanunu na 4149 sayılı Kanun ile eklenen Ek 10 uncu madde uyarınca hazırlanan bu raporun Sayıştay Genel Kurulunun 17.07.2006 tarih ve 5164/1 sayılı kararı ile Türkiye Büyük Millet Meclisine

Detaylı

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR AYAZMA 3.ETAP BULVAR İSTANBUL PROJESİ DEĞERLEME RAPORU

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR AYAZMA 3.ETAP BULVAR İSTANBUL PROJESİ DEĞERLEME RAPORU Altunizade Mah. Sırma Perde Sok. Sırma Apt. No:23/2 Üsküdar/İSTANBUL Tel: (216) 474 03 44 Fax: (216) 474 03 46 bilgi@ygd.com.tr www.ygd.com.tr İSTANBUL BAŞAKŞEHİR AYAZMA 3.ETAP BULVAR İSTANBUL PROJESİ

Detaylı

1. İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

1. İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ 1. İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ 2. Tevhit İfraz İşlemleri: İlçemiz genelinde 35 adet İfraz-Tevhit işlemi, 1 adet 3194 Sayılı İmar Kanunun 18.maddesi ugereği toplam 102.000 m² lik bir alanda imar uygulaması

Detaylı

AVCILAR BELEDİYE MECLİSİNİN 5. SEÇİM DÖNEMİ 5. TOPLANTI YILI 2014 SENESİ OCAK AYI MECLİS TOPLANTISINA AİT KARAR ÖZETİ

AVCILAR BELEDİYE MECLİSİNİN 5. SEÇİM DÖNEMİ 5. TOPLANTI YILI 2014 SENESİ OCAK AYI MECLİS TOPLANTISINA AİT KARAR ÖZETİ AVCILAR BELEDİYE MECLİSİNİN 5. SEÇİM DÖNEMİ 5. TOPLANTI YILI 2014 SENESİ OCAK AYI MECLİS TOPLANTISINA AİT KARAR ÖZETİ Avcılar Belediye Meclisinin 5. Seçim Dönemi 5. Toplantı yılı 2014 Senesi OCAK ayı Meclis

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI FAALİYET RAPORU AMASYA

2013 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI FAALİYET RAPORU AMASYA 2013 YILI FAALİYET RAPORU AMASYA T.C. AMASYA VALİLİĞİ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 2013 YILI FAALİYET RAPORU SUNUŞ 644 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Kurulan Bakanlığımız Çevre ve Şehircilik alanlarında

Detaylı

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU Rapor No: 55 Tarih: 10.07.2013 Dosya No: 2013/1382 KONUNUN ÖZÜ: Arnavutköy İlçesi, 931 parselin bir kısmına ilişkin

Detaylı

DÖNEM NO : 2 T.C. TORBALI BELEDİYESİ 2013 YILI ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI 1. BİRLEŞİMİN 1., 2. VE 3. OTURUMUNA AİT MECLİS KARAR TUTANAĞI

DÖNEM NO : 2 T.C. TORBALI BELEDİYESİ 2013 YILI ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI 1. BİRLEŞİMİN 1., 2. VE 3. OTURUMUNA AİT MECLİS KARAR TUTANAĞI MECLİS TARİHİ : 05.02.2013 DÖNEM NO : 2 T.C. TORBALI BELEDİYESİ 2013 YILI ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI 1. BİRLEŞİMİN 1., 2. VE 3. OTURUMUNA AİT MECLİS KARAR TUTANAĞI Belediye Meclisi 05.02.2013 Salı günü

Detaylı

DEĞERLEME RAPORU SİNPAŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

DEĞERLEME RAPORU SİNPAŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. DEĞERLEME RAPORU SİNPAŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. I-Tower Bomonti Projesi 28 Adet Ofis, 4 Adet Dükkan Şişli, İSTANBUL 29 Aralık 2014 Rapor No: 2014/SGYO/01 1 DEĞERLEME RAPORU ÖZETİ - Değerlemeyi

Detaylı

K A R A M A N BELEDİYE MECLİS KARARLARI

K A R A M A N BELEDİYE MECLİS KARARLARI K A R A M A N BELEDİYE MECLİS KARARLARI MECLİS 1. BAŞKAN V. KATİPLER : ALİ KONUKSEVEN : DEDE RIZA AKGÜL TURGAY BAŞ GELEN ÜYELER : ELİFE DİLARA GÜNGÖR - MUZAFFER ÖZDAL- YUSUF ULAŞ - ELMAS COŞAR - RAMAZAN

Detaylı

VAKIF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

VAKIF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. DENGE GAYRİMENKUL DEĞERLEME VE DANIŞMANLIK A.Ş. DEĞERLEME RAPORU - 0062 VAKIF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 2 Adet Arsa Değerleme Raporu, Ümraniye/İstanbul 25.12.2014 Küçükbakkalköy Mah. 3328 Ada

Detaylı

Kadastro Adası; kadastro yapıldığı zaman var olan adadır.

Kadastro Adası; kadastro yapıldığı zaman var olan adadır. 3194 Sayılı İmar Kanunu 3194 Sayılı İmar Kanunu Değişiklik İşlenmiş Hali Değerlendirme Tanımlar: Madde 5 Bu Kanunda geçen terimlerden bazıları aşağıda tanımlanmıştır. Nazım İmar Planı; varsa bölge veya

Detaylı

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR YÖNETMELİĞİ REVİZYONU

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR YÖNETMELİĞİ REVİZYONU Büyükşehir Belediye Meclisinin 17.06.2011 tarihli oturumunda okunan, Başkanlığın 17.06.2011 tarih ve 01/59 sayılı yazısı ekinde sunulan, Adana Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliğinin Revize edilmesine

Detaylı

T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 35. maddesi

Detaylı