Başarınızın Bir Parçası

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Başarınızın Bir Parçası"

Transkript

1 Başarınızın Bir Parçası

2 Sizin başarınız bizim bir numaralı hedefimizdir Hardox aşınma levhası her iklim, arazi ve çevre koşulunda kendini defalarca ispatlamıştır. Dünyanın her köşesinden kullanıcılar, aşınma ile mücadelelerinde Hardox a olan güvenlerini ortaya koymuşlardır. Hardox, ekskavatörler, tekerlekli yükleyiciler, damperler, maden kamyonları, konveyörler, oluklar, konteynerler, kırıcılar, doğrayıcılar, mikserler, elekler, yıkım ataşmanları ve barjlar gibi uygulamalarda performans ve ömrü arttırır. Atölyelerde ise teslimat sürelerini kısaltır ve üretim maliyetlerini azaltır. İster tasarımda, satın almada, üretimde veya satış-pazarlamada çalışıyor olun, Hardox un mutlaka faydasını göreceksiniz. Levhayı, insanları, bilgi birikimlerini ve çok daha fazlasını da içeren bir paket servis alıyor olacaksınız. Unutmayın ki Hardox sadece SSAB tarafından üretilir. Başka hiç bir şirkette olmadığı kadar, ısıl işlemli çeliklere odaklanmamış bir üreticiyiz. Dünya lideri markalarımızı sürekli geliştirmekteyiz: Hardox Aşınma Levhası, Weldox Yapısal Çelik Levha, Armox Koruyucu Levha ve Toolox Önsertleştirimiş Kalıp & Makina Çeliği.

3

4

5 Hem ne aldığınızı bilirsiniz, Hem de istediğinizi alırsınız Seçtiğiniz aşınma levhası işinizi etkiler. Doğru seçilmiş aşınma levhasıyla ürününüzün performansını geliştirir, atölyenizde teslimat sürelerinizi kısaltır ve operasyon verimliliğinizi arttırırsınız. Hardox, üstün aşınma performansı için biletinizdir. SSAB nin, madencilik, geri dönüşüm, taşımacılık, taş ocakları, beton ve çimento endüstri kollarındaki deneyimlerini sizinle paylaşmaya hazırız. Bizi arayın ve aşınma sorununuzu anlatın. BİR NUMARALI AŞINMA LEVHASI Hardox, 1974 te lanse edildiğinde dünyanın ilk modern aşınma levhasıydı. Hızla başarıyı yakaladı ve o zamandan bu yana lider aşınma levhası olarak kabul gördü. SSAB, Hardox a bu unvanı kazandıran ürün, hizmet ve katma değeri sürekli olarak geliştirmektedir. SADECE SSAB DEN Hak ettiğiniz değeri size sadece Hardox aşınma levhası sunar. Orijinalini aldığınızdan emin olun. Eğer bir çelik levhanın orijinalliğinden şüphe duyarsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız, zira üretmiş olduğumuz her bir levhanın kaydını tutmaktayız.

6

7 Uzun süre kullanacağınız bir levha Ekipmanınız sürekli olarak saldırı altındadır. Hardox, çatlaklar, göçükler ve özellikle aşınma gibi pahalıya mal olan düşmanlarla savaşır. Hardox, ürünlerinizin ve makinalarınızın aşınma performansını maksimize eder. Şartlara bağlı olarak hizmet ömrü iki katına, üç katına, hatta on katına çıkar. Hardox, uygulamalarınızın kaya, kum, hurda, mineral, atık ve diğer zararlı maddelerden gelebilecek en kötü hasarlara dayanmasını sağlar. Hardox un faydalı ömrü de rahatça hesaplanabilir. Tutarlı ve istikrarlı özelliklerinden dolayı her zaman aynı performansı verir. Böylece hizmet ömrünü kolaylıkla tahmin edebilir ve operasyonlarınızı ona göre planlayabilirsiniz. SSAB, Hardox un bütün uygulama alanlarında derinlemesine bilgi birikimine sahiptir. İlgilendiğiniz alanlar için bize danışabilirsiniz. BİRİNCİ SINIF ÇELİK KALİTESİ Hardox un birinci sınıf ince taneli çelik yapısına, saf hammadde kullanımı, emsalsiz ısıl işlem prosesi ve iyi dengelenmiş alaşım kimyasalları sayesinde ulaşılır. Aşınma performansı, çatlak oluşumu emniyeti ve deformasyon direncinin bir arada sunulması, uygulamalarınızda aşınma, göçük ve kırılmaya karşı üçlü bir savunma sağlar. Aynı zamanda üstün kalitede kaynak, kesme ve bükme işlemlerine de olanak verir. ÜRÜN ÇEŞİTLERİ Aşınma sorununuz ne olursa olsun ona uygun bir Hardox levhası vardır. Geniş bir yelpazedeki sertlik, kalınlık ve genişlik çeşitliliği, uygulamanızın performansını daima en üst seviyede tutmanıza olanak verir. Hardox 400 ve Hardox 450, yüksek tokluk, kolay bükülebilme ve mükemmel kaynak edilebilme özellikleri taşıyan çok amaçlı aşınma levhalarıdır. Hardox 500, yüksek aşınma direnci gerektiren uygulamalar için tok, bükülebilen ve kaynak edilebilen bir aşınma levhasıdır. Hardox 550 ise, 550 HB sertliği ve Hardox 500 ünkine eşit tokluğuyla aşınma ömrünü, çatlak oluşum riskini yükseltmeden, arttırmak için tasarlanmıştır. Hardox 600 sınır durumlar için üretilmiş dünyanın en sert aşınma levhasıdır. Yüksek kromlu beyaz dökümler, Ni-hard ve kaynak dolgu gibi malzemelerle rekabet etmektedir. Hardox HiTuf, aşınma ve çatlamaya direncin mutlaka birlikte istendiği kalın kesitli aşınma parçaları için düşünülmüş ekstra yüksek tokluğa sahip bir aşınma dirençli levhadır. WearCalc WearCalc, konusunun önde gelen aşınma uzmanlarınca geliştirilmiş bir bilgisayar programıdır. Uygulamanızın mukayeseli aşınma ömrünün analiz ve tahminlerini yapar ve yüzlerce aşındırıcı malzeme ve bütün ilgili çelik kalitelerini bir arada değerlendirebilmenizi sağlar. Sonuçlar farklı grafikler halinde görülür. Hardox Extreme, çok yüksek aşınma dayanımı gerektiren uygulamalar için geliştirilmiştir. Çok yüksek maliyetlere sahip kaynak dolgulu levhalar ve yüksek krom alaşımlı beyaz çelikler yerine kullanılabilir. Yüksek sertliğine rağmen, standart atölye koşullarında kaynak edilebilir, kesilebilir, işlenebilir ve delik delinebilir.

8 İNCE LEVHALAR Hardox 450 minimum 3,2 mm kalınlık ve maksimum 3300 mm. genişliğinde üretilir. Bu levhalar şekillendirme, darbe dayanımı ve yüzey düzgünlüğü açısından olağanüstü özellikler gösterir. Damperler, konteynırlar, çöp arabaları ve beton mikserleri en fazla kullanılan alanlardır. TASARIM PROJELERİ Verimi arttıracak ve son kullanıcıların daha fazla dikkatini çekecek yeni tasarımlar bulmak için müşterilerimizle birlikte sürekli olarak tasarım projeleri yürütmeyiz. Projeler beyin fırtınasından prototipe kadar yürütülmektedir. Hafiflet, para kazan Kamyon, kepçe ve konteyner gibi birçok uygulamada, ağırlığın fazlası işimize zarar verir. Bu, daha düşük taşıma kapasitesi, daha yüksek yakıt, lastik, tarife ve vergi maliyetleri demektir. Dikkate alınması gereken bir konu da tonaj kısıtlamalarıdır. Hardox, aracınızın ağırlığını azaltır. Sertlik, tokluk ve yapısal mukavemetin emsalsiz birlikteliği, daha ince levha kullanarak aynı dayanıklılığa ulaşmayı mümkün kılar. Ayrıca, daha ince levhaların kullanılması daha fazla yük alabilen daha büyük taşıma araçları yapımına da imkân verir. Daha hafif bir araç daha fazla yük taşıyabilir ve ton başına maliyetinizi düşürebilir. Aracınızın taşıma kapasitesini nasıl arttırabileceğinizi bize sorunuz, SSAB size uzmanlığını da sunacaktır. SON KULLANICILAR GELİŞİMİMİZİ YÖNLENDİRMEKTEDİR Yalnız müşterilerimizle değil, aynı zamanda kamyon sürücüleri, taş ocağı işçileri ve inşaatta çalışanlar gibi son kullanıcılarla da yakın ilişkilerimizi sürdürmekteyiz. Onların fikirleri çalışmalarımızı önemli ölçüde etkiler. Ürünlerimizin gelişimini yönlendirdiklerinden ve tabiî ki imalatçılardan Hardox u kullanmalarını istediklerinden dolayı kendilerine minnettarız.

9

10 Einstein E=mc2 formülünü buldu SSAB Hardox u Uygulamalarınızda ömrü ve taşıma kapasitesini nasıl arttırabileceğinizi gerçekten biliyor musunuz? Tedarik süreleriniz mümkün olabilecek en kısa seviyelerde mi? Arıza kaynaklı duruş sürelerini daha da azaltabilir misiniz? Sizleri SSAB nin bilgi bankasına davet ediyoruz. Bu bilgi bankası, kapsamlı teorik çalışmalara, 125 i aşkın ülkedeki müşteri vakalarına, aşınma plakası endüstrisinde onlarca yıllık liderlik konumuna ve İsveç çeliğinin yüzlerce yıllık mazisine dayanmaktadır. Hızlı ve kolay ulaşılabilmek teknik destekte temel prensibimizdir. Aynı bilgi kaynağına ulaşabilmeniz için, bölge satış temsilcilerimiz, teknik müdürlerimiz, Online Teknik Destek, Aşınma Teknolojisi Grubu, Kavramsal Tasarım Grubu, broşürler, internet siteleri ve Plate Dergisi gibi pek çok yol mevcuttur. Yeni ve mevcut ürünlerle ilgili sürekli gelişme üzerine odaklanmaktayız. Hardox 400 örneğinde olduğu gibi, tokluk, bükülebilirlik ve yüzey düzgünlüğü gibi konularda yılardır önemli gelişmeler kaydetmekteyiz. Wear Technology Group Aşınma Teknolojisi Grubu (Wear Technology Group), aşınma ile ilgili teknik bilgileri geliştirmekle yükümlüdür. Size, doktora seviyesindeki uzmanlara ve aşınma problemleri çözümünde onlarca yıllık deneyime sahip kişilere ulaşma fırsatını sunmaktayız ki bu kişilerden aşınmaya duyarlı komponentlerle ilgili destek ve pratik bilgiler alabilirsiniz. Maliyet/performans analizleri, malzeme seçimi, aşınma ve ömür tahmini, WearCalc yazılım analizleri ve aşınma ile ilgili diğer konularda bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz. TEKNİK MÜDÜRLER Her müşterimize bir teknik müdür tahsis edilmiştir. Kendisi teknik konularda başvurabileceğiniz ilk kişidir. Tasarım çözümleri, optimize edilmiş üretim prosesleri, karlılık analizleri ve malzeme seçiminde kendilerinden yardım alabilirsiniz. Nerede olursanız olun, Teknik Müdürünüze hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Conceptual Design Group Kavramsal Tasarım Grubu (Conceptual Design Group) ürününüzü tasarım açısından optimize etmenize yardım edebilecek uzmanlardan oluşur. Daha hafif yapılar tasarlamanızda, ürün ömrünün ve mukavemetlerinin arttırılmasında ve ayrıca yorulma, burkulma ve eğilme konularında da size yardımcı oluruz. Kavramsal Tasarım Grubu ayrıca FEM analizleri ve Hasara Dayanıklı Tasarımlar gibi alanlarda da yeni fikirleri deneyen bir grup olarak hizmet vermektedir.

11

12

13 Akıl hızında çalışma Atölye, OEM veya taşeron verimlerinin artmasında Hardox birçok akıllı yöntemler kullanır. Levha kalitesi, teknik destek ve lojistik etkinlik gibi faktörler sayesinde teslimat sürelerini kısaltır, üretim maliyetlerini düşürür. Hardox levhalar yüksek ve değişmeyen kalite özellikleri sağlar. Böylece makine ayarlarını sık aralıklarla değiştirmek zorunda kalmazsınız. Teknik uzmanlarımız üretim proseslerinizi optimize etmenizde sizlere yardım edebilir. Kaynak sıralarını geliştirmenizde, doğru ekipmanı seçmenizde size yardımcı olabilir ve işleme datalarını tedarik edebiliriz. Ayrıca adresinden de temin edebileceğiniz, teknik broşürlerimizde de faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Dünya çapındaki stok ağlarımız sayesinde nerede olursanız olun, hızlı teslimattan yararlanırsınız. Oxelösund dan sipariş verdiğinizde levhayı gemi, kamyon veya tren yolu ile temin edebilirsiniz. Ayrıca tedarik seviyeleri ve teslimat durumu ile ilgili sizi sürekli bilgilendiririz. KAYNAK ETME Hardox sahip olduğu düşük karbon eşdeğerinden dolayı düşük ön ısıtma gerektirir. Levhanın düzgünlüğü ve dar toleranslar otomatik kaynak olanağı sağlar, yerleştirme ve puntalama hazırlık süresini kısaltır. Ayrıca yüksek tokluk ve saflığından dolayı çok iyi ısıdan etkilenen bölge özellikleri elde edersiniz. BÜKME Çeliğin kalitesi ve yüzey düzgünlüğü, özellikle ince levhaların bükülmesinde dar bir büküm yarıçapını mümkün kılar. Değişmeyen özellikler ve dar kalınlık toleransları yüksek hassasiyetli büküm sonuçları sağlar. KESME Olağanüstü kesme özellikleri dar toleranslardan, çeliğin saflığından ve iyi dengelenmiş kimyasal bileşiminden kaynaklanır. TALAŞLI İMALAT Hardox aşınma plakalarının işlenmesi kolaydır. Üniform özellikleri ve levhalar arasındaki tutarlılık sayesinde talaşlı imalatta önceden tahmin edilebilir sonuçlar alınır.

14 Duruşlara artık paydos Hardox aşınma plakası ürününüzün ve makinelerinizin en ağır durumlarda en zor işlem koşullarına dahi uzun süre dayanmasını sağlar. Hizmet ömrünü arttırır, arıza riskini azaltır ve yüksek doğrulukta bakım planlanmasını mümkün kılar. Özetle, Hardox kullandığınızda daha az duruş yaşarsınız. Beklenmedik bir arıza ile karşılaştığınız takdirde, SSAB nin dünya çapındaki stok ağı sayesinde ihtiyaçlarınıza cevap verecek levhayı kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ayrıca kısa süre içinde teknik desteğimizden de faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte, bakım ve tamir işlemlerine nadiren ihtiyaç duyulur. Atölye dostu Hardox sayesinde bakım duruşlarınız oldukça kısalır. LEVHA KALİTE KONTROLÜ Demir cevherinden bitmiş levhaya kadar olan entegre üretim sistemimiz benzersiz bir hassasiyetle çalışır. Sürekli kalite güvencesinin temini için bir dizi test uygularken, her bir levha etraflıca kontrol edilir. Hardox u satın aldığınızda, en yüksek standartlara sahip olduğundan emin olabilirsiniz. ONLİNE TEKNİK DESTEK Online Teknik Destek telefonla ve e-posta yoluyla size teknik destek sağlar. Anında veya en geç 24 saat içinde cevap alırsınız. Tüm dillerdeki sorularınızı bekliyor, ve sizi Teknik Müdürlerimiz ve uzman gruplarımızla yakinen çalışma davet ediyoruz. Hedefimiz tasarımda, malzeme seçiminde, yorulmada, eğilmede, bükmede, delmede, işlemede ve kaynakta işlerinizi kolaylaştırmaktır. STOK AĞI VE DOĞRUDAN TESLİM Hardox u dünya çapındaki stok ağımızdan veya doğrudan fabrikadan temin edebilirsiniz. SSAB teslimat sürelerinin kısa ve öngörülebilir olması için çok çalışır. Tüm kıtalarda bulunan 70 adet depomuz stok levhalarını nerede olursanız olun sizlere ulaştırmamızı sağlar. Ayrıca size özel müşteri hizmetleri yetkilisinden ve Sipariş Takip Sisteminden sevkiyatınızla ilgili size sürekli güncel bilgi alabilirsiniz.

15

16

17 Hardox in my body Hardox In My Body kamyonlarınız, damperleriniz, konteynırlarınız, kovalarınız ve diğer uygulamalarınız için kalite garantinizdir. Aşınma bölgelerinin Hardox olduğunun garantisi ile birlikte hafif, güçlü ve sağlam bir tasarımı ifade eder. Sadece en iyi üreticiler Hardox markasını kullanmak için gerekli lisans testini geçerler. HARDOX WEARPARTS Hardox Wearparts kaliteli aşınma parçası üreticileri için uluslar arası bir ağdır. Üyeler sadece Hardox kullanır ve hedefleri en iyi hizmetle en iyi aşınma parçalarını sağlamaktır. HARDOX AŞINMA LEVHASINI GÖSTERMEK Hardox aşınma levhalarının düz ve temiz yüzey karakteristikleri markalaşma için mükemmel bir fırsat ortaya koyar. Ayrıca, bazı firmalar Hardox kullandıklarının müşteriler tarafından görülmesi için levhanın bir bölümünü boyanmamış olarak bırakırlar. Hardox un yaygınlaştırılması Hardox u kullanmak ve müşterilerinize bundan bahsetmek, sizin birinci sınıf tedarikçi olduğunuza dair kuvvetli bir mesajdır. Tüm dünya Hardox un yüksek kalite, performans ve güvenilirliği simgelediğini bilir. Hardox ismini yaygınlaştırmak SSAB için yüksek önceliğe sahiptir. Aşınma sorunu yaşayan herkesin Hardox un faydalarını tam anlamıyla bilmesini isteriz. Seminerler, etkinlikler, pazarlama kampanyaları, ticari fuarlara katılım ve medya ile işbirliği devam eden faaliyetlerimizdir. Satışlarınızı ve pazarlama aktivitelerinizi desteklemek gibi size farklı konseptler sunabiliriz. Örneğin Hardox In My Body marka programına katılabilir, ticari fuarlarda Expo Kit lerimizi kullanabilir veya pazarlama kampanyalarımızda yer alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen yerel temsilcimiz ile irtibata geçiniz.

18 Hardox aşınma plakası ve SSAB ile birlikte çalışmak Sizi, Hardox ailesine katılmaya davet ediyoruz. Dünyanın her noktasında aşınma problemlerini ele alan ilham verici, bilgili ve başarılı Hardox elemanları ile tanışacaksınız. SSAB size, kendilerini işlerine adamış ve uzman kişilerden oluşan bir organizasyon sunar. Bölge sorumlusu, teknik müdür, lojistik ekip, çok sayıda uzman grup ve daha birçoğu gibi ihtiyacınız olan herkesle aşınma levhalarımızın arkasındayız. Nerede olursanız olun, sizin için çok çalışacağız. Levhalarımızın performansının yanı sıra daha iyi sonuçlar elde etmek amacıyla hep birlikte güzel bir ortamda çalışmak Hardox tecrübesinin temel özelliklerindedir. SSAB nin birçok müşterisi yıllar içinde gerçek bir ortağımız ve dostumuz haline gelmiştir. İşlerimizi omuz omuza vererek geliştirmekteyiz. İsveç Oxelösund daki fabrikamızda yıl boyu seminer ve kurslar düzenlenmektedir. Buraya gelerek en son bilgi, araştırma ve deneyimlerimizden faydalanabilirsiniz. Hardox la daha fazla neler yapabileceğinizi öğrenirsiniz. Ziyaretiniz, modern fabrikamızla birlikte İskandinavya nın güzel doğasını da görme fırsatını sağlar. YEREL BÖLGE SORUMLUSU İnternet, e-posta ve telefon görüşmeleri çoğu kez yeterli olmasına rağmen yüz yüze görüşmelerin de çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle her an iletişimde olabileceğiniz bir bölge temsilcisiniz olacaktır. Kendisi sizin dilinizi konuşacak, işinizle ilgili her zaman yardımınıza koşacak ve yaptığınız işten anlayan birisi olacaktır. Mal stokları, fiyatlandırma ve teslimat durumları gibi konularda direkt bağlantınız olacaktır. HİZMET TAAHHÜDÜ Hizmet taahhüdümüzün arkasındayız. 24 saat içinde bizden mutlaka bir geri bildirim alacaksınız. SSAB merkezi olmayan organizasyonu sayesinde, görüştüğünüz kişiler tam ve geçerli bilgi sahibi oldukları gibi karar verme yetkisine de sahip olacaklardır. FABRİKA SSAB Oxelösund da 2000 den fazla insan çalışmaktadır. Hepimiz değer katmaya, lojistik konular, teknik destek ve diğer konularda yakın temasta olmaya odaklanmış durumdayız. Binlerce çalışan sizin için daha fazla mesafe kat etmeye hazır ve de ehildir.

19

20 SSAB katma değerli yüksek mukavemetli çelik üretiminde dünya lideridir. SSAB, daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir bir dünyaya erişmemizi sağlayacak, müşterileri ile birlikte geliştirdiği ürünleri sunar. SSAB nin dünya genelinde 45 ülkede 8700 çalışanı, İsveç ve ABD de üretim tesisleri vardır. SSAB, NASDAQ OMX Nordic Exchange, Stocholm borsasına kotedir. Daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçiniz veya u ziyaret ediniz. 007-Hardox A part of your success-tur-v Österbergs & Sörmlandstryck, Nyköping SSAB SE Oxelösund Sweden Phone: Fax:

World 2/14 SSAB VE RUUKKI SSAB CUSTOMER BUSINESS IN FOCUS. Çeliğin yeni gücü: Müşterilerimizi kuvvetlendirmek için birleştik.

World 2/14 SSAB VE RUUKKI SSAB CUSTOMER BUSINESS IN FOCUS. Çeliğin yeni gücü: Müşterilerimizi kuvvetlendirmek için birleştik. World SSAB CUSTOMER BUSINESS IN FOCUS SSAB VE RUUKKI DAHA GÜÇLÜ, DAHA HAFİF, DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN PAYLAŞILAN TUTKU Çeliğin yeni gücü: Müşterilerimizi kuvvetlendirmek için birleştik. 2/14

Detaylı

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri 01 2015 local Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri Akıllı Fabrikalar 24 RUBRIK L 2 drive & control local Kahve Mutluluğu! Modern kahve dükkânlarında sunulan ürün çeşitliliği bazen

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS İNŞAAT I SİLİKON REÇİNELER DEKORATİF BOYALARIN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS İNŞAAT I SİLİKON REÇİNELER DEKORATİF BOYALARIN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI CREATING TOMORROW S SOLUTIONS İNŞAAT I SİLİKON REÇİNELER DEKORATİF BOYALARIN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI Boyaların en Büyük Düşmanı sadece 1 Milimetre geniştir Nem Duvarın İçine Nasıl İşler? Mineral bazlı

Detaylı

KOMATEK 2015 te buluştu

KOMATEK 2015 te buluştu Mayıs 2015 Sektör KOMATEK 2015 te buluştu Yeni Volvo H Serisi yükleyiciler Türkiye de ÖZEL RÖPORTAJLAR Hidromek Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bozkurt Sanko Holding A.Ş. İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı

Detaylı

İş Yönetim Sistemine Giriş. Rekabetçi İşletmeler için Rehber

İş Yönetim Sistemine Giriş. Rekabetçi İşletmeler için Rehber İş Yönetim Sistemine Giriş Rekabetçi İşletmeler için Rehber Hazırlayan Ebru GÜLSOY 2008 T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi GİRİŞ İş Yönetim Sistemine Giriş: Rekabetçi

Detaylı

Odak noktamız...çin STORK POULTRY PROCESSING. Dünyanın her yerinden müşterilerin > 4. Eğilimleri fırsata dönüştüğü yer > 8

Odak noktamız...çin STORK POULTRY PROCESSING. Dünyanın her yerinden müşterilerin > 4. Eğilimleri fırsata dönüştüğü yer > 8 INSIGHTMart 2012 STORK POULTRY PROCESSING Odak noktamız...çin Dünyanın her yerinden müşterilerin > 4 Eğilimleri fırsata dönüştüğü yer > 8 Ayak işleme: birincil işlemin tam gelişmiş parçası > 11 Yeni Marel

Detaylı

TEKNİK TANKER İmalat Liderliğini Sevdi CUMMINS S: 16-17 ÖZ GÖZDE S: 32 DRAGER S: 29

TEKNİK TANKER İmalat Liderliğini Sevdi CUMMINS S: 16-17 ÖZ GÖZDE S: 32 DRAGER S: 29 5 3 28 TEKNİK TANKER İmalat Liderliğini Sevdi CUMMINS S: 16-17 DRAGER S: 29 ÖZ GÖZDE S: 32 R20 R15 R10 R25 Ø20 R45 R15 R18 Yayın Sahibi HIZ MEDYA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Burhan FIRAT burhan.firat@radusdergisi.com

Detaylı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

Yenilikçi 10 yeni çözümü deneyin. AeroScalder, Hazeldene s in karbon ayak izini azaltır > 4. EuroTier 2012: %100 yenilik > 6

Yenilikçi 10 yeni çözümü deneyin. AeroScalder, Hazeldene s in karbon ayak izini azaltır > 4. EuroTier 2012: %100 yenilik > 6 Kasım 2012 AeroScalder, Hazeldene s in karbon ayak izini azaltır > 4 Yenilikçi 10 yeni çözümü deneyin EuroTier 2012: %100 yenilik > 6 Dünyanın her yerinden müşteri vakaları Tamamen yeni AeroScalder ile

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

KAMYON YÜKÜYLE ELMAS YENİ KOMPAKT LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİLER İLE DAHA FAZLA ÇOK YÖNLÜLÜK VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK İÇİN OPERATÖRLERE TAVSİYELER

KAMYON YÜKÜYLE ELMAS YENİ KOMPAKT LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİLER İLE DAHA FAZLA ÇOK YÖNLÜLÜK VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK İÇİN OPERATÖRLERE TAVSİYELER SAYI 1 2009 n WWW.BORUSANMAKINA.COM KAMYON YÜKÜYLE ELMAS YENİ KOMPAKT LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİLER İLE DAHA FAZLA ÇOK YÖNLÜLÜK VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK İÇİN OPERATÖRLERE TAVSİYELER A DEĞERLİ DOSTLAR, Dünyadaki

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Daha iyisi olun veya iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Kalite gelince, keyif alınır. İlly caffè: mükemmel espresso. Profinet: sizinle birlikte gelişti. 100.000 beygir gücü kontrol altında

Kalite gelince, keyif alınır. İlly caffè: mükemmel espresso. Profinet: sizinle birlikte gelişti. 100.000 beygir gücü kontrol altında Omron magazin - 2008 Kalite gelince, keyif alınır İlly caffè: mükemmel espresso Kaliteli, hava geçirmez kahve kutuları aromayı üç yıl daha uzun koruyor İlly nin bunu nasıl yaptığını sayfa 8 de öğrenin

Detaylı

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Ocak 2010 İş Makineleri DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 13 2010 u yeni umutlar ve yeni hedeflerle karşılıyoruz İş dünyasında her sektörün zorlu bir sınav verdiği 2009 yılında, her şeye rağmen Temsa

Detaylı

Profesyonel Kalite ARÜSDER - DMO S: 6-7 HARDOX S: 28-30 ALTINORDU TREYLER S: 12-13

Profesyonel Kalite ARÜSDER - DMO S: 6-7 HARDOX S: 28-30 ALTINORDU TREYLER S: 12-13 5 3 30 Profesyonel Kalite ARÜSDER - DMO S: 6-7 ALTINORDU TREYLER S: 12-13 HARDOX S: 28-30 R18 Yayın Sahibi HIZ MEDYA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Burhan FIRAT burhan.firat@radusdergisi.com Genel Yayın

Detaylı

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

Temmuz 2009 İş Makineleri. DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 11

Temmuz 2009 İş Makineleri. DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 11 Temmuz 2009 İş Makineleri DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 11 Haber Sunuş Haber 2009 yılının ilk yarısını geride bıraktık. Yılın ilk yarısı her ne kadar bizler için sıkıntılı başlasa da gerek satış

Detaylı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı 1 Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı İlerleme Bildirimi Bu rapor, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi için yıllık ilerleme bildirim (COP) koşullarını ve gelişimini açıklamayı hedeflemektedir.

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 NİSN 2013 YI 7 SYI 48 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Şamandıralı Seviye Vanası ÖZ BÖM cretsiz WIN MT WOKING 2013 Fuar Davetiyeniz Dergidedir. 52 74 N HBİ Seviye

Detaylı

file:///d:/d_arsiv/diger/d_iml451/slaytlar/materyaller/tak.tez/cnc... << Geri Ana sayfa >> Makina & Metal Ekim 2001/Sayı 118

file:///d:/d_arsiv/diger/d_iml451/slaytlar/materyaller/tak.tez/cnc... << Geri Ana sayfa >> Makina & Metal Ekim 2001/Sayı 118 1 of 9 05.11.2008 11:06 Makina & Metal Kalıp Teknolojisi Eurocomnet e-mail > Makina & Metal Ekim 2001/Sayı 118 Modern üretimde sayısal kontrollü (NC-CNC) takım tezgahları, endüstriyel

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 KSIM 2013 YI 7 SYI 52 www.endustri-dunyasi.com Tutucu Sistemler ndüstride yer almanın yeni yolu, 32 58 N HBİ Manyetik Kilitleme Sistemi Dozaj Valfi Tornalama Uç Kaliteleri 20 40 53 Part

Detaylı

UBC yi Keşfedin UBC Hassas Rulman İmalatı Ltd. Şti.

UBC yi Keşfedin UBC Hassas Rulman İmalatı Ltd. Şti. UBC yi Keşfedin UBC Hassas Rulman İmalatı Ltd. Şti. Yüksek rekabetin hâkim olduğu zorlu küresel piyasalarda avantaj sahibi olmanın tek yolu, makul fiyata yüksek kalitede ürün sunabilmektir. Bu anlamda,

Detaylı

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR. link

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR. link Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR link 04 EVENT ITMA Asya `da Rieter uzmanlığı 15 MARKETS & TRENDS Yeni J 20 dünyanın en verimli hava jetli iplik makinası 18 K 46 kompakt

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

SERVIS NASIL OLACAK? Yarının servis dünyası ile ilgili perspektifl eri, diğerlerinin yanı sıra, sayfa 2, 3, 6, 7 ve 10 da bulabilirsiniz.

SERVIS NASIL OLACAK? Yarının servis dünyası ile ilgili perspektifl eri, diğerlerinin yanı sıra, sayfa 2, 3, 6, 7 ve 10 da bulabilirsiniz. A F T E R M A R K E T TİCARET, ATÖLYE VE MOTOR ONARIMI DERGİSİ www.mahle-aftermarket.com MAHLE Aftermarket news in bu sayısı da çözümlerle dolu. Gelecekte karşılaşılabilecek sorunlara ve araç servislerinin

Detaylı

S4-5 ARÜSDER DE SEÇİM S26 S29 S42. S68-69 İPRAGAZ Otomotiv Yakıtlarındaki Tüm Markaları İle Petroleum İstanbul 2015 te GOODYEAR.

S4-5 ARÜSDER DE SEÇİM S26 S29 S42. S68-69 İPRAGAZ Otomotiv Yakıtlarındaki Tüm Markaları İle Petroleum İstanbul 2015 te GOODYEAR. Yayın Sahibi HIZ MEDYA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Burhan FIRAT burhan.firat@radusdergisi.com Genel Yayın Koordinatörü S. Göktan GÜÇLÜ goktan.guclu@radusdergisi.com Reklam Koordinatörü Metin ÜNAL metin.unal@radusdergisi.com

Detaylı

2011 E BAKIŞ GİRİŞİMCİLİK KEYFİ ÜZERİNE. Würth Yıllık Bülten BAŞYAZI. Röportaj: Genel değerlendirme Sayfa 2. Würth Grubu Sayfa 3

2011 E BAKIŞ GİRİŞİMCİLİK KEYFİ ÜZERİNE. Würth Yıllık Bülten BAŞYAZI. Röportaj: Genel değerlendirme Sayfa 2. Würth Grubu Sayfa 3 2011 E BAKIŞ Würth Yıllık Bülten BAŞYAZI Girişimci ruhumuzdan kaynaklanan coşku ve heyecanla yeniliklere açılıyoruz. Şimdi hareket zamanı! Sevgili okurlar, Yeni bir şeye başlamaya karar verdiğinizde yaşanan

Detaylı

Türkiye de E-Satınalma

Türkiye de E-Satınalma Satınalma Yıl: 1 Sayı: 8 Ağustos 2013 Satınalma ve Tedarik Zinciri Yöneticilerinin Dergisi www.satinalmadergisi.com Satınalma Profesyonellerine İlişkin Ulusal Meslek Standartları Türkiye de E-Satınalma

Detaylı

ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi

ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi 1 15 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mart 2015 04 Elmos un tercihi: Phoenix Contact ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi 07 Su yönetimi için standartlaştırılmış modül kütüphanesi Daha yüksek

Detaylı