İşin Adı :A.K.Ü ANTRENMAN SALONU KAPALI VE AÇIK SPOR TESİSLERİ İNŞAATI İŞİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İşin Adı :A.K.Ü ANTRENMAN SALONU KAPALI VE AÇIK SPOR TESİSLERİ İNŞAATI İŞİ"

Transkript

1 ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME İşin Adı :A.K.Ü ANTRENMAN SALONU KAPALI VE AÇIK SPOR TESİSLERİ İNŞAATI İŞİ İş Grubu : ELEKTRİK İMALATLARI -İdarenin vereceği projelerde idarenin yazılı veya sözlü izni alınmadan hiçbir değişiklik yapılmayacaktır. -Proje ve şartnamelerin ekleri olarak verilen tip detaylara işin devamı süresince aynen uyulacaktır. -Yüklenici projeleri kanun,tüzük,yönetmelik,yürürlükteki standartlar,imalat ve montaj tekniği vs. gibi kriterleri dikkate alarak inceleyecek ve zorunlu ve faydalı bulacağı bütün tadilatı bir öneri raporuyla idareye yazıyla bildirecektir.gerekirse tadilat projesini çizerek idareye sunacaktır. -Yüklenici her çeşit projenin hazırlanmasında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Elektrik Mühendisliği proje düzenleme esaslarına ve elektrik iç tesisat yönetmeliğine ve binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğine uymak zorundadır. -Malzemeler için önce Türk Standartları,daha sonra idarece kabul edilecek milletlerarası standartlar esas alınacaktır. -Bu şartnamede veya birim fiyat tariflerinde belirtilmemiş olsa dahi yürürlüğe girmiş Türk Standardı bulunan malzemeler,denemeler,imalat usulleri ve benzeri hususlar bu standartlara uygun olacaktır. -Bütün malzemeler şartnameler ve projesinde belirtilen hususlara uygun olacaktır. -Şartnamelerde özellikleri belirtilen malzemelerden yeterli miktarı kadarı piyasalarda bulunamadığı takdirde,bundan daha iyi özelliklerde ve kapasitede olan ve yerine kullanılabilir bir malzemeyi idarenin yazılı iznini alarak monte edecek ve bunun için idareden ilave bir bedel talep etmeyecektir. -Kısmi bir sistemin montajı veya mevcut sisteme adaptasyonu için çalışan bir sistemi durdurmak gerekiyorsa, durdurma süresi de belirtilmek kaydıyla idareye en az beş gün önceden haber verilecek ve idareden yazılı izin alınacaktır. -Bütün cihazlar işletmeye devredilmeden önce tamamen temizlenmiş olacak ve sistemlerin her türlü ayarları yapılmış,proje ve şartnamelerde belirtilmiş olan fonksiyonlarını tam olarak yerine getirir vaziyette teslim edecektir. -Yüklenici projelerde ve şartnamelerde ve birim fiyat tariflerinde belirtilen hususların kanunlara,yönetmeliklere,mecburi standartlara veya mahalli şartlara,usul ve kurallara uygun

2 olduğunu tahkik edecektir.eğer uygun olmayan herhangi bir husus mevcutsa idareyi yazılı olarak uyaracaktır. -Yüklenici,geçici kabule kadar monte ettiği bütün tesisat malzeme ve cihazların bakımını yapmakla mükelleftir.idare gerekirse sigorta yapılmasını talep edebilecek,bunun için yükleniciye herhangi bir isim altında hiçbir bedel ödenmeyecektir. ÖZEL-ELK-4 SABİT KAMERA 1/3" Dikey çift yoğunluklu renkli CCD, 560TV satırı (Renkli), 700TV satırı (S/B) yüksek çözünürlük 1/3" Dikey çift yoğunluklu renkli CCD Yerleşik en son nesil SV DSP cihazı, SV-IV Oto irisli yerleşik 3,6X (2,8 ~ 10 mm) değişken odaklı mercek Güçlü 128X WDR işlevi: Maks. 52dB Dijital 3B gürültü azaltma teknolojisi, SSNRII ICR'li (Kızılötesi Kesme Filtresi Kaldırma) Gündüz-Gece 560TV satırı (Renkli), 700TV satırı (S/B) yüksek çözünürlük Min. aydınlatma (Renkli), (S/B), (Renkli, Yüksek Hassasiyetli) Programlanabilir 8 bölgeli özel maskeleme HLC (Yüksek Işık Dengeleme) DIS (Dijital Görüntü Sabitleme) Yağmura ve rüzgâra karşı IP66 Koruma Sağlam, darbelere çok dayanıklı polikarbonat kubbe kapağı ve alüminyum gövde İki tür kurulum (Gömme ya da Yüzeye Montaj) Hareket algılama RS-485 uzaktan ayar kumandası Çok dilli EÜM 52dB S/G oranı Çift Voltaj: 24V AC / 12V DC ÖZEL-ELK-1 48 PORT SWİTCH (52 PORT KENAR ANAHTARI) 1. En az 48 adet 10/100/1000 portu ve bunlardan 4 adetinin yerine kullanılabilecek genişleme yuvaları bulunmalıdır.

3 2. Genişleme yuvalarına 1000BaseSX, 1000BaseLX, 1000BaseLH, 100BaseFX GBIC ler takılabilmelidir /100/1000BaseT portlar otomatik olarak MDI ve MDIX ayarlamasını yapabilmelidir. 4. En az 8000 MAC adres desteği olmalıdır. 5. En az 9000 byte büyüklüğünde yüksek boyutlu iletim birimi (Jumbo Frame) desteği bulunmalıdır. 6. Data iletim kapasitesi en az 71.4 Mpps olmalıdır 7. Anahtarlama kapasitesi en az 96 Gbps olmalıdır. 8. Latency (gecikme) degeri 5.4 mikrosaniyenin altında olmalıdır. 9. IEEE 802.3ad link aggregation (LACP) özelliği olmalıdır. Her birinde en az 8 port olabilen en az 24 adet LACP grup (trunk) desteklenmelidir. 10. IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree standardını desteklemelidir 11. Cihaz yığınlanabilr yapıda olmalıdır. Yığınlama durumunda tek bir IP adres ile uzaktan yönetim sağlanabilmelidir. 12. En az 16 adet anahtar yığınlanabilmelidir. 13. IEEE 802.1X port based network access control ve RADIUS desteği ile kullanıcı kimlik kontrolü yapılabilmelidir. Aynı port üzerinden iki kullanıcının kimlik kontrolü mümkün olmalıdır. 14. MAC bazlı ve WEB bazlı kimlik kontrolü mümkün olmalıdır. 15. Cihazın yönetiminde bağlantı aşamasındaki güvenlik için SSL, SSHv2 ve SNMPv3 desteği olmalıdır. 16. Cihazın yönetiminin güvenli ve şifreli yapılabilmesi için TACACS+ desteği olmalıdır. 17. Seçilen bir fiziksel portun diğer portlardan izole edilerek sadece uplink port ile haberleşmesi sağlanabilmelidir. 18. IEEE 802.3x flow control desteği olmalıdır 19. IEEE 802.1p trafik önceliklendirme desteği olmalıdır. 20. Birden fazla portun tek port üzerinden izlenebilmesi için port monitoring (mirror) özelliği olmalıdır. 21. IP Multicast trafiğin yönetimi için IGMPv3 desteği olmalıdır. 22. Cihazın komut satırı, telnet ve WEB üzerinden yönetim desteği olmalıdır. 23. Cihazın uzaktan izlenebilmesi ve raporlarının alınabilmesi için en az 4 grup RMON desteği olmalıdır.

4 24. Cihazın üzerinde konsol portu bulunmalıdır. 25. IEEE 802.1Q VLAN desteği olmalı, en az 64 adet sanal ağ tanımlanabilmelidir. 26. Yaratılan VLAN ların otomatik olarak öğrenilmesi ve dinamik olarak tanımlanmasını sağlayabilmelidir. 27. Network yönetim yazılımı ile birlikte teklif edilmelidir. 28. Cihazın üzerinde port durumlarını gösteren LED ler olmalıdır inch rack üzerine monte edilebilmelidir. Kabin montaj aparatları ile birlikte teklif verlmelidir. 30. Cihaz V voltaj seviyesinde çalışabilmelidir. Elektrik bağlantı kablosu ile birlikte teklif verilmelidir. 31. Güç kaynağı cihazın içinde olmalı, adaptör benzeri cihazlar kullanılmamalıdır. 32. Cihazın yaydığı ses seviyesi belirtilmelidir. 33. Ürün ömür boyu garantili olmalıdır. Garanti süresince oluşabilecek arızalarda onarım, güç kaynağı, modül gibi parça değişim veya ürün değişimi için herhangi bir ücret talep edilmeyecek şekilde teklif verilmelidir. 34. Anahtar yazılım güncellemeleri garanti süresi boyunca ücretsiz yapılabilecek şekilde teklif verilmelidir. ÖZEL-ELK-2 LX Modül SFP 1000 Base Uzun mesafeli fiber optik kablolar için LX tipi GBİC modulün Swich ve Omurgaya montajı, modül LC konnektöre uygun olacaktır.modul takılacağı swich ve Omurgaya uyumlu olacaktır. Her türlü sonlandırması yapılacak şekilde LX modülün, işyerine temini her türlü işçilik ve nakliye dahil işler halde teslimi. ÖZEL-ELK-3 Patch Kablo 1 mt lik TSE Standardına uygun CAT 5E kablonun her iki ucunda RJ-45 jackı bulunacak, kablolar renk sıralamasına uygun olarak çakılacaktır.

5 ÖZEL-ELK-8 Wireless Access point 1. IEEE g ve b standartlarını desteklemelidir ve Wi-Fi onaylı olmalıdır. 2. Cihaz üzerinde ethernet 10baseT/100baseT portu ve console portu olmalıdır. 3. IEEE 802.1x, RADIUS authentication özellikleri olmalıdır 4. IEEE 802.1Q VLAN desteği olmalı, en az 64 adet VLAN tanımlanabilmelidir /128/152 bit WEP şifrelemesi ve 128 AES şifrelemesi yapabilmelidir. 6. IEEE i, WPA2, WPA desteklemelidir ayrı SSID desteklemelidir. Her SSID için ayrı VLAN, authentication ve güvenlik tanımlamaları yapılabilmelidir. 8. İhtiyaç duyulduğunda harici anten takılabilmelidir. 9. Yüksek yoğunluklu erişim noktası konumlandırmalarında kullanılmak üzere output power ayarlanabilmelidir. 10. IEEE 802.3af Power Over Ethernet desteği bulunmalıdır. 11. SNMPv3 desteklemelidir. 12. Cihaz SSHv2 ve SSL protokollerini desteklemelidir. 13. Cihaz SpectraLink Voice Priority (SVP) desteklemelidir. 14. Cihaz üzerinde console port bulunmalıdır. Cihazlar Web, telnet veya console arayüzü ile konfigüre edilebilmelidir. 15. IEEE 802.3af (Power over Ethernet) standartını desteklemelidir. 16. EN :2002/IEC :2001 tıbbi standartını sağlamalıdır. 17. Access Point ler arası handover mekanizmasına sahip olmalı, cihazlar arası geçişlerde kesinti olmamalıdır. 18. MAC adresine göre erişim-listesi uygulamasına imkan vermelidir. 19. Signal-to-noise oranına göre otomatik kanal seçme özelliği olmalıdır. 20. Cihazın yazılım güncellemeleri web üzerinden ücretsiz olarak yapılacaktır. 21. Cihaz ömür boyu garantili olmalıdır.

6 ÖZEL-ELK-13 KOMBİ SET Sıva üstü montajına uygun projesi dahilinde üzerinde üzerinde 3 adet 220 V MONAFAZE TOPRAKLI PRİZ,1 Adet 380 V trifaze priz bulunan,her bir priz için uygun amperde sigortalı ve sigorta montajına uygun malzemenin temin,montaj ve her işçilik dahil işler halde teslimi NOT :Elektrik imalatlarına ait özel teknik şartname yukarıdaki gibidir.diğer imalatların yapım şartları ilgili birim fiyatların poz tariflerine uygun olarak yapılacaktır. ÖZEL ELK-200 ÖZEL 4X54 W.SIVA ÜSTÜ YÜKSEK TAVAN ARMATÜRÜ -Gövde : 0,70mm kalınlığında,korozyona karşı korunmuş,yekpare,ral9016 beyaz elektrostatik toz boyalı,dkp saçtan imal edilmiş Cam:Gövdeye çelik klipslerle takılabilen,söküldüğünde çelik menteşeler yardımı ile askıda kalabilen,temperli serigraf cam Koruma sınıfı: IP 54 Armatür: 1200 mmx 450 mm ölçülerinde Ampul: 4 adet T16/54W ampul,g13 duylu Reflektör: 0,3 mm kalınlığında % 99,98 saflıkta anodize edilmiş alüminyumdan imal edilmiş özel kamaşma kontrollu Çift Parabolik Reflektör Kablo: 1 mm kalınlığında PVC kablı kabloları ile her türlü bağlantısı hazır Balast: Yüksek performanslı EEI:A2 sınıfı,sıcak ateşlemeli,sabit ışık çıkışlı HF elektronik balast monteli komple sıva üstü 4x54 W sıva üstü yüksek tavan armatürü.

7 ÖZEL ELK-201 ÖZEL 4X14 W ELEKTRONİK BALASTLI DEKORATİF SIVA ALTI TAVAN ARMATÜRÜ Gövdesi 0.5 mm kalınlığında DKP saçtan yapılmış,ral 9003 elktrostatik toz boyalı54 mm yüksekliğinde koruma sınıfı IP 20, 597 mm x 597 mm ölçülerinde kutusunda kombi olarak 17 mm çaplı,563,2 mm uzunluğunda,1750 lümen ışık akılı duylu,3000 K Renk sıcaklıklı,%85 renksel geri verimli,4 adet ampul içeren,bjb Duylu,0,3 mm kalınlığında %99,98 saflıkta anodize edilmiş alüminyumdan imal edilmiş,yarı mat OLC (Omni-Directional Luminance Control) Özel kamaşma kontrollü Çift Parabolik Reflektörlü, 0,8 mm kalınlığında PVC kablıkabloları ile her türlü bağlantısı hazır,yüksek performanslı,hf elektronik balast monteli komple sıva altı 4x14 W dekoratif floresan armatür. ÖZEL ELK-202 ÖZEL U-1X28 W ELEKTRONİK BALASTLI ETANJ ARMATÜR Gövdesi elyaf katkılı fiberglas malzemeden,elektronik balastlı,reflektör elektrostatik toz boyalı metal,1 adet T5 ampullü,ip65 koruma sınıflı,tse li etanj armatürün,ampul,elektronik balast,her türlü malzeme ve montaj dahil,temini. ÖZEL ELK-203 ÖZEL U-2X28 W ELEKTRONİK BALASTLI ETANJ ARMATÜR Gövdesi elyaf katkılı fiberglas malzemeden,elektronik balastlı,reflektör elektrostatik toz boyalı metal,2 adet T5 ampullü,ip65 koruma sınıflı,tse li etanj armatürün,ampul,elektronik balast,her türlü malzeme ve montaj dahil,temini. ÖZEL ELK-22 ÖZEL SIVA ÜSTÜ HARİCİ ARMATÜR Sıva üstü montajına uygun 1 adet E-27 duylu krom gövdeli,cam muhafazalı,tse li armatürün temini,her türlü işçilik dahil montajı. ÖZEL ELK-204 LEDLİ ŞARJLI ACİL DURUM ARMATÜRÜ Duvara montaja uygun, TSE li ve CE li standartlara uygun, akülü şarjlı 60 ledli 10 saat yanma süreli standart 220 v prizde şarj edebilme özellikli elektrik kesildiğinde otomatik devreye girecek şekilde çalışan armatürün temini yerine montajı her türlü işçilik dahil

ELEKTRİK TESİSATI İŞLERİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ

ELEKTRİK TESİSATI İŞLERİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ ELEKTRİK TESİSATI İŞLERİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ -İdarenin vereceği projelerde idarenin yazılı veya sözlü izni alınmadan hiçbir değişiklik yapılmayacaktır. -Proje ve şartnamelerin ekleri olarak verilen

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TEKNİK ŞARTNAME Doküman No Mİ_F_13 Revizyon No. 00 Rev. Tarihi 00 Yayın Tarihi 03.03.2010 Şartname No TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ NETWORK ALTYAPISI TEKNİK ŞARTNAMESİ KONU VE TANIMLAR

Detaylı

KONU VE GENEL AÇIKLAMALAR... 3 1.1 AMAÇ... 3 1.2 KAPSAM... 3 1.3 GENEL AÇIKLAMALAR...

KONU VE GENEL AÇIKLAMALAR... 3 1.1 AMAÇ... 3 1.2 KAPSAM... 3 1.3 GENEL AÇIKLAMALAR... TCDD 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BEYLİKOVA (ESKİŞEHİR) MALZEME DEPOSUNUN GÜVENLİĞİ VE KORUNMASI İÇİN KAPALI DEVRE KAMERA (CCTV) SİSTEMİ KURULMASI İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ -NİSAN 2014- - Sayfa 1/16 - İÇİNDEKİLER 1.

Detaylı

ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME. İşin Adı :A. K. Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ BİNA TADİLAT İŞİ. İş Grubu : Elektrik Tesisat İmalatları

ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME. İşin Adı :A. K. Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ BİNA TADİLAT İŞİ. İş Grubu : Elektrik Tesisat İmalatları ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME İşin Adı :A. K. Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ BİNA TADİLAT İŞİ İş Grubu : Elektrik Tesisat İmalatları ÖZEL-ELK-1 52 Port Kenar Anahtarı 1. Teklif edilecek kenar anahtar üzerinde 48 adet

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK DONANIM VE HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR... 3

Detaylı

için, istenen şartların firma tarafından yerine getirilemediği kabul edilecektir.

için, istenen şartların firma tarafından yerine getirilemediği kabul edilecektir. TEKNİK ŞARTNAME A. KAPSAM Bu Teknik Şartname, TRT-Net İletişim Ağı nda ihtiyaç duyulan kablosuz erişim özelliğini sağlamak üzere 1 adet merkezi kablosuz ağ kontrol modülü, 208 adet kablosuz erişim noktası

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK BİLGİSAYAR VE DONANIM MAL ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1/17 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR...

Detaylı

T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI KAMERA, PARMAK İZİ VE YÜZ TANIMA SİSTEMLERİNİN BİLİŞİM ALTYAPISINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR...

Detaylı

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün IV- ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ BÖLÜM 1 Genel Esaslar 1.1 Kapsam Bu Genel Teknik Şartname, özel ve tüzel kişiler ile kamu kuruluşlarına ait mevcut ve yeni yapılacak tüm binalarda olması gereken

Detaylı

EK- 4 IP AĞ TEKNİK ŞARTNAMESİ

EK- 4 IP AĞ TEKNİK ŞARTNAMESİ EK- 4 IP AĞ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1 KAPSAM Bu Teknik Şartname, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü nün bir ucu İzmir diğer ucu Ankara (Devamlılık fiber odası) olmak üzere, üzerinden video&audio

Detaylı

E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ

E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ 1. Resmi kurumlardan alınması gereken (Tedaş,Telekom,Aykome,İzsu,Emniyet Md,Trafik v.s.) izin yazıları (kazı ruhsatı v.s.) yükleniciye aittir. 2. Yapım esnasında

Detaylı

Ağ Cihazları ve Kesintisiz Güç Kaynaliları Temini İşi Teknik Şartnamesi

Ağ Cihazları ve Kesintisiz Güç Kaynaliları Temini İşi Teknik Şartnamesi KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı Ağ Cihazları ve Kesintisiz Güç Kaynaliları Temini İşi Teknik Şartnamesi Bu şartname Karayolları Genel Müdürlüğü Bölge Müdürlükleri Yerleşkeleri

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ. OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ. OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde Kartlı Geçiş Sistemi ve IP Tabanlı Kapalı Devre Kamera Güvenlik

Detaylı

1. AMAÇ...2 2. KISALTMALAR VE TANIMLAR...2 3. GENEL KOŞULLAR..2 4. DONANIMLAR..3 4.1. OMURGA ANAHTAR TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 3

1. AMAÇ...2 2. KISALTMALAR VE TANIMLAR...2 3. GENEL KOŞULLAR..2 4. DONANIMLAR..3 4.1. OMURGA ANAHTAR TEKNİK ÖZELLİKLERİ... 3 www.btu.edu.tr - Sayfa 1 / 27 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ....2 2. KISALTMALAR VE TANIMLAR....2 3. GENEL KOŞULLAR..2 4. DONANIMLAR..3 4.1. OMURGA ANAHTAR TEKNİK ÖZELLİKLERİ...... 3 4.2. KENAR ANAHTAR Tip 1 (48

Detaylı

DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yedekleme Sistemi ve Kule Tipi Sunucu Alım Teknik Şartnamesi Haziran -2013 t Yedekleme Sistemi ve Kule Tipi Sunucu Alım Teknik Şartnamesi

Detaylı

TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI TRT ORAN KAMPÜSÜ VERİ İLETİŞİM ALTYAPISI

TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI TRT ORAN KAMPÜSÜ VERİ İLETİŞİM ALTYAPISI TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI TRT ORAN KAMPÜSÜ VERİ İLETİŞİM ALTYAPISI AKTİF CİHAZ VE PASİF KABLOLAMA EKİPMANLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1 KAPSAM Bu

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar TEKNİK ŞARTNAME S.N. 1 MALZEMENİN ADI 64GB (8x8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit MİKTARI BİRİMİ ÖZELLİKLERİ 1 ADET 64 GB (8X8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

2014 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ÜZÜLMEZ MÜESESESİ KAMERA KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AMAÇ TEKNİK ÖZELLİKLER

2014 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ÜZÜLMEZ MÜESESESİ KAMERA KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AMAÇ TEKNİK ÖZELLİKLER 2014 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ÜZÜLMEZ MÜESESESİ KAMERA KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AMAÇ Kurumumuz Üzülmez Taşkömürü İşletme Müessesesi sahasında belirlenen noktalara kamera yerleştirilmesi,

Detaylı

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU VE TANIMLAR 1.1. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünün ihtiyacı için satın alınacak muhtelif elektronik ve bilişim ürünlerini

Detaylı

BOĞAZİÇİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ MÜKELLEFLER GRUP BAŞKANLIĞI YENİBOSNA HİZMET BİNASI GENEL TADİLAT İŞİ ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

BOĞAZİÇİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ MÜKELLEFLER GRUP BAŞKANLIĞI YENİBOSNA HİZMET BİNASI GENEL TADİLAT İŞİ ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ BOĞAZİÇİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ MÜKELLEFLER GRUP BAŞKANLIĞI YENİBOSNA HİZMET BİNASI GENEL TİLAT İŞİ ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ Tadilat yapılacak Hizmet Binasında genel olarak aşağıda sıralanan

Detaylı

BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname

BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname 2012 MALİ SUÇLARI ARAŞTIRMA KURULU BAŞKANLIĞI T.C. Maliye Bakanlığı Dikmen Kampüsü N Blok 06100 Çankaya, ANKARA ĠÇĠNDEKĠLER 1 GİRİŞ... 5 2 TANIM ve

Detaylı

BİRİM FİYAT TARİFLERİ

BİRİM FİYAT TARİFLERİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ MASLAK YERLEŞKESİ ANA GİRİŞ BÖLÜMÜ TADİLAT İŞLERİ BİRİM FİYAT TARİFLERİ 1- İşin Tanımı Bu Teknik Şartname, " DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ Maslak Yerleşkesi Ana Giriş Bölümü Tadilat İşleri"

Detaylı

OF TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ DERNEĞİ-OF TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ LABORATUVARLARI İÇİN CİHAZ SATIN ALMA İLANI

OF TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ DERNEĞİ-OF TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ LABORATUVARLARI İÇİN CİHAZ SATIN ALMA İLANI OF TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ DERNEĞİ-OF TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ LABORATUVARLARI İÇİN CİHAZ SATIN ALMA İLANI Of Teknik Eğitim Fakültesi Derneği, KTÜ Of Teknoloji Fakültesine bağlı bölümlerde(enerji Sistemleri

Detaylı

ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME

ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME İşin Adı :A.K.Ü.KAMPUSLERİ ALTYAPI İNŞAATI İŞİ İş Grubu : Elektrik İmalatları ÖZEL-ELK-28 Rezervli Zaman saati Otomat tipi ray montajına uygun TSE belgeli, min.15 dk zaman dilimlerine

Detaylı

GENEL HUSUSLAR. SIRA MALZEME Birim Miktar 1 Merkez Omurga Anahtar Adet 1 2 10 Gigabit DMZ Dağıtım Anahtarı Adet 1

GENEL HUSUSLAR. SIRA MALZEME Birim Miktar 1 Merkez Omurga Anahtar Adet 1 2 10 Gigabit DMZ Dağıtım Anahtarı Adet 1 GENEL HUSUSLAR 1. Teklif edilecek tüm anahtarlar aynı üreticiye ait olacaktır ve ihale tarihinde üreticinin WEB sayfasında yayınlanmış olan ürünler olacaktır. Üretimi bitmiş (End of Life] cihazlar kesinlikle

Detaylı

TÜRK KIZILAYI ORTA KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ SİNOP KAN ALMA BİRİMİ TADİLAT ONARIM İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI ORTA KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ SİNOP KAN ALMA BİRİMİ TADİLAT ONARIM İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI ORTA KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ SİNOP KAN ALMA BİRİMİ TADİLAT ONARIM İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TANIMLAR Dernek : Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü İstekli : Tadilat

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU İŞ SÜREKLİLİĞİ ve SİSTEM ALTYAPISI GELİŞTİRİLMESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU İŞ SÜREKLİLİĞİ ve SİSTEM ALTYAPISI GELİŞTİRİLMESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU İŞ SÜREKLİLİĞİ ve SİSTEM ALTYAPISI GELİŞTİRİLMESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ Kurumumuz bünyesinde aynı lokasyonda yer alan iki veri merkezinin aktif olarak kullanılmasını sağlayarak

Detaylı

TÜRKİYEDE BULUNAN ÇİMENTO FABRİKALARI EMİSYONLARININ ÇEVRİMİÇİ İZLENMESİ PROJESİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TÜRKİYEDE BULUNAN ÇİMENTO FABRİKALARI EMİSYONLARININ ÇEVRİMİÇİ İZLENMESİ PROJESİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ TÜRKİYEDE BULUNAN ÇİMENTO FABRİKALARI EMİSYONLARININ ÇEVRİMİÇİ İZLENMESİ PROJESİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ 1. KONU KAPSAM 1.1. Bu projenin konusu ve kapsamı; Türkiye de faaliyet gösteren Çimento Fabrikalarının

Detaylı

DİJİTAL KONFERANS SİSTEMİ-GÖRÜNTÜ SİSTEMİ-SES SİSTEMİ KONFERANS SİSTEMİ MERKEZ ÜNİTESİ

DİJİTAL KONFERANS SİSTEMİ-GÖRÜNTÜ SİSTEMİ-SES SİSTEMİ KONFERANS SİSTEMİ MERKEZ ÜNİTESİ DİJİTAL KONFERANS SİSTEMİ-GÖRÜNTÜ SİSTEMİ-SES SİSTEMİ KONFERANS SİSTEMİ MERKEZ ÜNİTESİ Kontrol ve besleme ünitesi, dijital konferans sisteminin ekipmanları olan başkan ve delege ünitelerinin kontrol ve

Detaylı