Rüzgara yönünü gösterir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Rüzgara yönünü gösterir."

Transkript

1 CLA-Serisi.

2 Rüzgara yönünü gösterir. Bildiğin yol, çoğu zaman hızlı olandır. Çünkü alışılan yol güven verir. Peki harekete geçiren nedir? Yeni CLA, kendisini engelleyebilecek her şeye karşı çıkıyor. Sahip olduğu son derece düşük hava direnciyle seri üretim araçlara yeni standartlar getiriyor. Sunduğu benzersiz aerodinamizm, etkileyici bir biçimde görünür hale geliyor. Rüzgar karşınızdan ne kadar sert eserse essin çizginizi korumanın büyüleyici şekli. Yeni CLA.

3

4

5 Şekil: Uyumsuz. Yeni CLA ya bir kez bakın, tüm göz alışkanlıklarınız artık geride kalacak. Etkileyici tasarımı, dinamik coupé formuna yeni bir ifade kazandırıyor. Gergin hatlara sahip yan panelleri, asfaltın üzerinde derin bir pusuya yatmış arka kısmıyla bütünleşiyor. Bu öncü ayrıntılar, onu seçecek kişiyi arıyor. Mercedes-Benz bu güçlü hamlenin farkıyla emin adımlar atarak sahneye doğru ilerliyor. İlk bakışta sizi standarttan uzaklaştıran, meydan okuyan, beklenmedik ve şaşırtıcı olan da bu değil mi zaten?

6 Sıradanlık yeni CLA nın standartları arasında değil. O, kendini zorla bir modelin içine sokmaktansa iç mekanındaki tezatlarla insanı etkiliyor. Dinamik hava çıkışları, bir jet motorunu andırıyor. Tüp parçalarla güçlendirilmiş gösterge paneli, spor otomobilleri kıskandıracak türden. Bağımsız ve geniş ekranı tüm bakışları üzerine çekiyor. Dekoratif dikişleri, direksiyon simidi ve koltukları şekillendiriyor. Sonunda bu koltuğa oturduğunuzda, aracı çalıştırmak için yeni CLA nın sizi nasıl kışkırttığını hissedeceksiniz.

7

8 Takım elbiseli türbülans. Bir rüyanın yoğunlaştırılmış gücü yeni CLA. O içinde Mercedes-Benz in teknik tecrübesini, bilgi ve birikimini barındırıyor. Hem turbo dizel hem de benzinli motor seçeneklerinde dört silindirden azami güç üretiyor. Dört bağlantı kollu arka aks ve sportif yürüyen aksam uyarlaması, mükemmel yol tutuşuyla birleşip çevik bir sürüş sağlar. Direkt direksiyon, isteğinizi anında asfalta iletir. Üst motor modellerinde standart çift kavramalı şanzıman 7G-DCT, sürüşünüze olağanüstü tepkiler vererek gerçek bir sürüş deneyimi sunuyor. Sonuç: Medeni ve sportif. Yeni CLA sportif yürüyen aksamıyla mükemmel yol tutuşu sunuyor, tüketimini de minimumda tutuyor.

9

10 Tasarım. Aerodinamizmin en güzel hali. Dört kapılı coupé modeli, öncü dış tasarımını sıra dışı ayrıntılarla birleştiriyor. İsteğe bağlı elmas görünümlü ızgarasıyla ön kısmı ilk bakışta etkiliyor. Coupé modellerine özgü tavan çizgisi ve yüksek yükleme kenarı, yan çizgileriyle birlikte yeni CLA nın aerodinamik silüetini tamamlıyor. Sonuç; kusursuz bir yapı ve seri üretim otomobiller için hava direnci konusunda zirve noktası. Seri otomobillerde en düşük cw değeri 0,23 A RT I C O s u n i d e r i/ku m a ş d ö ş e m e l i s p o r ko l t u kl a r (e nteg r e ko l t u k), i s te k ü ze r i n e ARTICO, ARTICO/Mikrofiber DINAMICA veya deri ARTICO suni deri döşemeli, isteğe bağlı konfor tipi koltuklar İsteğe bağlı olarak iki donanım konsepti: Urban ile kendinden emin ve atletik veya AMG Line donanım konsepti ile güçlü En üst model motorlar, Urban ve AMG Line donanım konseptleri için ve ayrıca gece paketi ile bağlantılı olarak çift çıkışlı egzoz İsteğe bağlı olarak üç tasarım paketi: Gösterişli dış detaylarla parlak siyah gece paketi, özellikle şık iç vurgular için Exclusive paketi ve sportif iç vurgular için AMG Exclusive paketi Sportiflik. Yeni CLAʼnın çekiciliği sadece dış tasarımında değil, iç mekanında da göze çarpıyor. Direkt enjeksiyonlu, turbo şarjlı ve ECO Start-Stop fonksiyonlu dinamik ve verimli dört silindir motor, 155 kw (211 BG) gücüne kadar ulaşıyor. Böylesine büyük bir tahrik gücünün aynı şekilde yollara da yansıması için, yeni CLA standart olarak 6 vitesli bir mekanik şanzımanla donatıldı. Buna ilave olarak tüm motor tipleri 7 vitesli bir çift kavramalı şanzımanla kombine edilebilir. En üst model motorlar CLA 220 CDI ve CLA 250 için bunlar standart donanımdır. Konforlu yürüyen aksam (isteğe bağlı olarak spor yürüyen aksam şeklinde de mevcuttur), dört bağlantı kollu arka aks ile birlikte dinamik ve çevik bir sürüşle birlikte stabiliteyi garanti eder. 125 kw (170 BG) gücünde bir adet 4 silindirli dizel motor, ileri bir tarihte sunulacaktır 90 kw (122 BG) ila 155 kw (211 BG) arasında üç adet 4 silindirli benzinli motor Direct Steer Dört bağlantı kollu arka aks Extended Traction Control özellikle virajlarda artırılmış stabilite ve çeviklik sağlar Direksiyonda vites değiştirme kulakçıkları ile 7 vitesli çift kavramalı şanzıman 7G-DCT ve en üst model motorlar için standart İsteğe bağlı 4MATIC, ileri bir tarihte sunulacaktır Yeni CLA. Evcilleştirilmemiş.

11 Güvenlik. Güvenlik konusunda da yeni CLA duruşunu gösteriyor. Karoseri yapısının yanı sıra, hava yastıkları ve diğer güvenlik sistemlerinden oluşan geniş donanımı sayesinde dört kapılı coupé modeli kapsamlı bir koruma sağlar. Bunun dışında yüksek kalitede sayısız yardımcı ve emniyet sistemleri kullanılır. Mercedes-Benzʼin entegre güvenlik konseptinin bir parçası olan adaptif fren destekli COLLISION PREVENTION ASSIST (çarpışma önleme yardımcısı), önde giden araca olan mesafe çok az olduğunda sürücüyü uyarabilir ve tehlike anında frenlemeye destek verebilir. Diğer yardımcı sistemler HOLD fonksiyonu ve yokuşta kalkış desteğidir. Standart olarak HOLD fonksiyonu, ıslak zeminde kuru frenleme ve yokuşta kalkış desteği gibi entegre yardımcı fonksiyonları olan ADAPTIVE BRAKE ATTENTION ASSIST konsantrasyon kaybı yardımcısı Standart olarak sürücü ve ön yolcu hava yastığı, önde yan hava yastıkları, sürücü için diz hava yastığı, ayrıca her iki koltuk sırası üzerinde pencere hava yastıkları ve isteğe bağlı olarak arka bölümde yan hava yastıkları Adaptif fren destekli çarpışma önleme uyarısı COLLISION PREVENTION ASSIST Takip mesafesi ayar tempomatı DISTRONIC PLUS (isteğe bağlı donanım) Şerit takip ve kör nokta yardımcısı dahil şerit takip paketi (isteğe bağlı donanım) Bi-Xenon farlar, LED gündüz farları ve LED arka aydınlatmaları olan adaptif uzun far yardımcısı dahil Intelligent Light System (akıllı ışık sistemi) (isteğe bağlı donanım) Önde, ters yönde gerdirilen kemer gerdiricileri ve yan camlar için kapatma fonksiyonu olan PRE-SAFE sistemi (isteğe bağlı donanım) Konfor. Real digital. İlerici tasarım ve yenilikçi teknoloji: Yeni CLA her ikisini de sunar. Ortada bulunan TFT medya ekran mobil bir iletişim merkezidir. iphone için isteğe bağlı Drive Kit Plus ile iphone 4/4Sʼiniz kapsamlı şekilde CLA-Serisiʼne entegre edilir. Buna uygun Digital DriveStyle uygulaması ücretsiz olarak itunes App Storeʼda bulunur. Audio 20 CD ve COMAND Online uygulamaları ile iphone ʼunuzun içerikleri tek tuşla aracın ekranında gösterilir ve orta kol dayamasındaki kontrol düğmesi üzerinden güvenli ve konforlu şekilde kumanda edilebilir. 12 tuşlu çok fonksiyonlu direksiyon simidi 14,7 cmʼlik boyutu, USB ve Bluetooth arabirimi olan bağımsız ekranı ile Audio 20 CD Becker MAP PILOT (isteğe bağlı donanım) Sabit disk navigasyonu, 17,8 cm boyutunda ekranı ve hız sınırı yardımcısı olan, internet özellikli multimedya sistemi COMAND Online (isteğe bağlı donanım) Harman Kardon Logic 7 Surround ses sistemi (isteğe bağlı donanım) Panoramik sunroof (isteğe bağlı donanım) PARKTRONIC ve geri görüş kamerası dahil enine ve boyuna park fonksiyonu olan aktif park yardımcısı (her biri isteğe bağlı donanım) Ambiyans aydınlatması olan ışık ve görüş paketi (isteğe bağlı donanım) El e k t r i kl i p a r k f r e n i

12 Aerodinamizmde dünya şampiyonu. Yeni CLA aerodinamiktir. Bu yüzden sadece rüzgar kanalında değil, yollarda da düşük bir hava direnci sağlar. Sonuç: Etkileyici dış tasarımın yanı sıra, şu anda bir seri üretim otomobil için benzersiz olan 0,23ʼlük bir hava direnci katsayısı. Yalnızca yeni CLAʼnın kendisi tarafından daha da düşürülebilen bir performans göstergesidir. Böylece CLA 180 BlueEFFICIENCY Edition (ileri bir tarihte sunulacaktır), ileri teknolojik yenilikler sayesinde bir kez daha düşürülmüş olan 0,22ʼlik bir c W değeri sunar. Bundan sizin kazancınız nedir? Aracın etrafındaki optimize edilmiş hava akışı, ölçülebilir derecede daha düşük seyir direnci için önemli bir katkıda bulunur. Bu sadece azaltılmış yakıt tüketimi ile kendini olumlu bir şekilde göstermez: Ön ve arka akstaki itme değerleri; çevik bir hareket kabiliyeti, daha yüksek hız aralıklarında yüksek bir sürüş stabilitesi ve ayrıca yan rüzgarda güvenli bir sürüş hissi sağlar. Üstün aerodinamik yapısı iç mekana kadar etki eder: Orada, bu Seriʼde daha önce hiç ulaşılmamış bir rüzgar gürültüsü konforunun keyfini çıkaracaksınız. Böylece, iyi bir aerodinamiğin asla asıl amaç olmadığı, ama birçok yönden kalıcı bir etkiye sahip olduğu bir kez daha ispatlanmış oldu. Yeni CLA-Serisi standart olarak bugüne kadar hiçbir seri otomobilin ulaşamadığı en iyi aerodinamik değerlere sahiptir.

13 Standart donanım. Donanım konsepti Urban. Yeni CLA zaten standart olan sportif ve modern iç mekanını özel bir görünümle birleştirir. Fabrika çıkışlı gümüş lamelli ve krom uygulamalı siyah radyatör ızgarası, ayrıca 205/55 R 16 lastikleri olan 10 kol tasarımlı hafif alaşım jantlar buna dahildir. CLA 250 ve CLA 220 CDI standart olarak 225/45 R 17 lastikleri olan 10 kol tasarımlı hafif alaşım jantlara sahiptir. İç mekan, entegre görünümlü spor koltuklar, 12 tuşlu 3 kol tasarımlı çok fonksiyonlu direksiyon simidi, direkt direksiyon, gösterge panelinde çok fonksiyonlu renkli ekran, klima tertibatı, ön tarafında eşya koyma gözü olan kol dayama yeri, elektrikli park freni ve ayrıca USB arabirimi dahil Audio 20 CD ile ikna edicidir. İstek üzerine edinilebilen donanım konsepti Urban, 225/40 R 18 lastikleri olan 5 çift kol tasarımlı hafif alaşım jantlar, gümüş lamelli ve krom uygulamalı parlak siyah radyatör ızgarası, ayrıca polisajlı paslanmaz çelikten köşeli egzoz çıkışı olan iki akışlı egzoz tertibatı ile yeni CLAʼnın, özellikle sportif bir görünümle sahne almasını sağlar. İç mekan, kontrast süsleme dikişli ARTICO suni deri/corumba kumaşı veya isteğe bağlı ARTICO döşemeli spor koltuklar, dalga görünümlü süsleme parçaları, kontrast süsleme dikişli ve perfore derili çok fonksiyonlu direksiyon simidi sayesinde, kendini dinamik bir görünümle sunar. Ayrıca istek üzerine, konfor tipi koltuklar ARTICO modeliyle mevcuttur. Alçaltılmış spor yürüyen aksam, alçaltılmış karoserisi ile öyle ya da böyle, daha güçlü bir görünüm ve özellikle çevik bir sürüş tutumu sağlar. Siyah matris görünümlü süsleme parçaları olan sportif modern iç mekan. İki akışlı egzoz tertibatı ve krom uygulamalı difüzörü ile donanım konsepti Urban.

14 Gece paketi.exclusive paketi. Olağan dışı tasarım fikirleri ve özel talepler, istek üzerine temin edilebilen gece paketini oluşturur. Siyah lamelli siyah veya gümüş renkli elmas görünümlü radyatör ızgarası, siyah dış aynalar, yükleme kenarı süs çıtası ve parlak siyah cam kenarları, ve ayrıca arka cam ve arka kapılardaki ısı yalıtımlı, karartılmış camları kapsar. Gece paketi, sadece bireyselleştirme amaçlı bir dış paket konsepti olarak tasarlanmıştır ve genel olarak Urban veya AMG Line donanım konseptlerinden birini geliştirmek içindir. Urban konseptinde, siyah renkli ve parlak tornalanmış hafif alaşım jantlar 5 çift kol tasarımlı ve 225/40 R 18 lastikli olarak mevcuttur. Yeni CLA, AMG Line donanım konsepti ile bağlantılı olarak siyah parlak tornalanmış 5 çift kol tasarımlı 225/40 R 18 lastikli AMG hafif alaşım jantlara sahiptir. İsteğe bağlı Exclusive paketi, ısıtmalı spor koltuklar, sürücü ve ön yolcu için 4 yönlü sırt desteği, ayrıca siyah, kristal grisi veya fındık kahvesi deri koltuk döşemesine sahip bir iç mekan ile istekleri üst sınıf seviyesinde yerine getirir. Yükleme yeri kenarları ve gösterge paneli siyah ve kahverengi ARTICO suni deri ile renk olarak eşleştirilmiştir ve ilave olarak kontrast süsleme dikişleriyle süslenmiştir. Kapı orta alanları ve kol dayanakları tercihe göre siyah, gri veya kahverengi ARTICO suni deri ile sunulur. Direksiyon simidinin tutma bölgesi ve vites kolu, perfore siyah deri ile kaplanmıştır. Süsleme parçaları trapez taşlanmış kabartmalı alüminyumdan, isteğe bağlı olarak da ahşap parlak siyah dişbudak ağacından veya koyu kahverengi parlak ceviz ağacından oluşur. Fitilli kadifeden kontrast süsleme dikişli paspas iç mekanı tamamlıyor. Kızılötesi uzaktan kumanda ile yan camların dahi açılmasını ve kapatılmasını mümkün kılan bir anahtar da Exclusive paketinin bir bileşenidir. Siyah renkli hafif alaşım jantlara ve karartılmış camlara sahip gece paketi. Fındık kahvesi deri spor koltuklar ve ARTICO suni deri gösterge panelli Exclusive paketi.

15 Donanım konsepti AMG Line. AMG Exclusive paketi. İsteğe bağlı donanım konsepti AMG Line, görsel ve teknolojik olarak, özel sürüş dinamiği ile ilgili en yüksek talepleri kendine özgü bir kombinasyon altında birleştirir: Bunun için önemli özellikler; sportif AMG tasarımına ait ön çamurluk, arka apron ve yan marşpiyeller, gümüş lamelli ve krom uygulamalı gümüş renkli elmas görünümlü radyatör ızgarası, ayrıca köşeli egzoz çıkışlı iki çıkışlı egzoz tertibatıdır. Alçaltılmış spor yürüyen aksam ve direkt direksiyon, ayrıca 225/40 R 18 lastikleri olan 5 kol tasarımlı hafif alaşım AMG jantlar ve önde delikli fren diskleri, daha iyi hareket kabiliyeti ve sürüş keyfi sağlar. Kırmızı kontrast süsleme dikişli siyah ARTICO suni deri/dinamica spor koltuklar, kırmızı kontrast dikişli Nappa deri kaplı, tutma bölgesi delikli, alt kısmı düzleştirilmiş 3 kol tasarımlı çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi, boylamasına taşlanmış açık alüminyum süsleme parçaları, ayrıca spor pedallar ve AMG paspaslar, iç mekan için tarz belirleyicidir. AMG Line donanım konseptini temel alan genişletilmiş bir Exclusive paketi sunulur. Bu paket, sürücü ve ön yolcu için 4 yönlü sırt desteği olan ısıtmalı spor koltukların konforunu, siyah perfore RED CUT deri kesim, kırmızı kontrast süsleme dikişli döşeme ve boylamasına taşlanmış açık alüminyum süsleme parçaları gibi özel tasarımlarla birleştirir. Kapı orta alanları, yükleme kenarları, kol dayanakları ve gösterge paneli kırmızı kontrast süsleme dikişli ARTICO suni deri ile kaplıdır. Yan camlar ve isteğe bağlı panoramik sunroof anahtardaki kızıl ötesi kumanda ile uzaktan da açılıp kapatılabilir. Bu donanım paketi yüksek kaliteli görünüm bakımından iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlar ve sadece donanım konsepti AMG Line ile bağlantılı olarak temin edilebilir. Elmas görünümlü gümüş radyatör ızgaraya, spor yürüyen aksama ve AMG hafif alaşım jantlara sahip donanım konsepti AMG Line. Deri RED CUT siyah renkli döşemeli, alüminyum süsleme parçalı ve kontrast süsleme dikişli AMG Exclusive paketi.

16 Opak renkler Metalik renkler 1 Standart donanım Donanım konsepti Urban1 589 Jüpiter kırmızısı 761 Kutup gümüşü Spor koltuk Konfor koltuk 1 Spor koltuk 351 ARTICO2 /Siyah kumaş Coari 101 ARTICO2 siyah 361 ARTICO2 /Siyah kumaş Corumba 650 Sirrus beyazı 787 Dağ grisi 358 ARTICO2 / Kristal grisi kumaş Coari 108 ARTICO2 kristal grisi 368 ARTICO2 /Kristal grisi kumaş Corumba 696 Gece siyahı 894 Evren mavisi 151 ARTICO 2, 6 siyah 363 ARTICO2 /siyah/turuncu 3 / Kumaş Corumba Metalik renkler 1 Özel renkler ARTICO 2, 6 kristal grisi H88 Matris görünümlü siyah H88 Matris görünümlü siyah H50 Dalga görünümlü gümüş 191 Kozmos siyahı 991 designo magno kutup gümüşü 4 H73 AMG Karbon1, 4 H73 AMG Karbon1, 4 H51 Dalga görünümlü antrasit5 H73 AMG Karbon1, Kuzey ışıkları menekşe rengi 993 designo patagonia kırmızısı metalik BRIGHT4 1 Özel donanım. 2 Suni deri. 3 Karo görünümlü. 4 Muhtemelen 2013ʼün 3. çeyreğinden itibaren temin edilebilir. 5 İstek üzerine ek bir ücret ödemeden temin edilebilir. 6 İsteğe bağlı olarak ek bir ücret karşılığında temin edilebilir. 7 Mikrofiber.

17 Exclusive paketi1 Donanım konsepti AMG Line 1 AMG Exclusive-Paket1 Konfor koltuk 1 Spor koltuk Spor koltuk Spor koltuk 151 ARTICO2, 6 siyah 101 ARTICO2 siyah 801 Deri siyah 651 ARTICO 2 /DINAMICA 7 /siyah 811 Deri RED CUT siyah 158 ARTICO2, 6 kristal grisi 108 ARTICO2 kristal grisi 808 Deri kristal grisi 155 ARTICO2, 6 komo beji 804 Deri fındık kahvesi H50 Dalga görünümlü gümüş 739 Trapez taşlanmış alüminyum H79 Boylamasına taşlanmış açık alüminyum H79 Boylamasına taşlanmış açık alüminyum H51 Dalga görünümlü antrasit5 736 Parlak siyah dişbudak ağacı1 H73 AMG Karbon1, 4 H73 AMG Karbon1, 4 H73 AMG Karbon1, 4 H14 Parlak koyu kahverengi ceviz ağacı 1 H73 AMG Karbon1, 4

18 Ölçüler Tüm veriler milimetre cinsindendir. Verilen ölçüler ortalama değerlerdir. Temel donanıma sahip ve yüksüz durumdaki araçlar için geçerlidir.

19 Teknik değerler. Dieselmotor Benzinmotoren CLA 220 CDI CLA 180 CLA 180 BlueEFFICIENCY Edition 1 CLA 200 CLA 250 Silindir sayısı/yerleşim düzeni 4/R 4/R 4/R 4/R 4/R Silindir hacmi cm d/dk.ʼdaki nominal güç2 kw (BG) 125 (170)/ (122)/ (122)/ (156)/ (211)/5500 d/dk.ʼdaki nominal tork2 Nm 350/ / / / / Şanzıman 7G-DCT 6 vitesli mekanik 6 vitesli mekanik 6 vitesli mekanik [7G-DCT] 7G-DCT Hızlanma km/h (sn) [otomatik şanzıman] [8,2] 9,3 [ ] 9,9 [ ] 8,6 [8,5] [6,7] Azami hız yakl. (km/h) [otomatik şanzıman] [230] 210 [ ] 190 [ ] 230 [230] [240] Lastik ebadı, Ön aks 205/55 R /55 R /65 R /55 R /45 R 17 Lastik ebadı, Arka aks 205/55 R /55 R /65 R /55 R /45 R 17 Yakıt Dizel Süper Benzin Süper Benzin Süper Benzin Süper Benzin Yakıt tüketimi 3 (l/100 km) Şehir içi [otomatik şanzıman] Şehir dışı [otomatik şanzıman] Karma [otomatik şanzıman] [5,6 5,3] [3,8 3,6] [4,5 4,2] 7,5 7,4 [ ] 4,5 4,3 [ ] 5,6 5,4 [ ] 6,8 6,8 [ ] 4,0 4,0 [ ] 5,0 5,0 [ ] 7,5 7,4 [7,1 6,9] 4,5 4,4 [4,6 4,2] 5,7 5,5 [5,5 5,2] [8,4 8,4] [4,9 4,7] [6,2 6,1] CO 2 emisyonları 3 (g/km) karma [otomatik şanzıman] [ ] [ ] [ ] [ ] [ ] Emisyon sınıfı Euro 6 Euro 6 Euro 6 Euro 6 Euro 6 Depo hacmi (lt) [bundan yaklaşık rez. kısmı] 50/6,0 50/6,0 40/6,0 50/6,0 50/6,0 Bagaj hacmi Dönüş çapı (m) 11,00 11,00 11,00 11,00 11,00 Boş ağırlık 4 (kg) [otomatik şanzıman] [1525] 1395 [ ] 1390 [ ] 1395 [1430] [1480] İzin verilen toplam ağırlık (kg) [otomatik şanzıman] [2005] 1920 [ ] 1850 [ ] 1920 [1915] [1965] 1 İleri bir tarihte sunulacaktır /99/AT metnindeki 80/1269/EWG yönetmeliğine göre veriler. 3 Belirtilen değerler, öngörülmüş olan ölçme yöntemine ([AT] 715/2007 sayılı direktifin halen geçerli olan şekline) göre belirlenmiştir. Bilgiler münferit bir araç için olmayıp bir teklifin parçasını oluşturmaz, sadece ceşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amaçlıdır. 4 Değerler 92/21/EG direktifindeki 95/48/EG metnine (şasi sürüşe hazır durumda, yakıt deposu % 90 dolu, sürücü dahil 68 kg ve bagaj 7 kg) göre standart donanıma sahip araçlar için geçerlidir. Özel donanımlar ve aksesuarlar genel olarak bu değeri artırır, bu nedenle taşıma kapasitesi buna uygun olarak azalır. 5 Standart olarak 225/45 R 17 lastikleri olan 10 kol tasarımlı hafif alaşım jantlar ile teslim edilir. Ayrıntılı teknik değerleri adresinde bulabilirsiniz.

20 Eski araçların geri alınması. Uzun bir çalışma hayatından sonra CLA-Serisi otomobilinizi ABʼnin (Avrupa Birliği) Ömrünü Tamamlamış Araçlar yönetmeliğince çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek için memnuniyetle geri alıyoruz, ama o zamana kadar daha çok vakit var. Ulusal talimatlara göre 3,5 tona varana kadar izin verilmiş yüklü ağırlığı olan araçlar için geçerlidir. Geri dönüşüme ve değerlendirmeye uygun tasarım ile ilgili yasal talepleri Mercedes-Benz araçları yıllardan beri yerine getirmektedir. Eski araçların geri alınması için aracınızı çevreye uygun olarak değerlendiren bir geri alma yerleri ve sökme işletmeleri ağı mevcuttur. Bu arada araçların ve parçaların değerlendirilmesi ile ilgili olanaklar sürekli daha da geliştirilmekte ve iyileştirilmektedir. Dolayısıyla CLA-Serisi yasal geri dönüşüm paylarının artırılmasını gelecekte de süreye uygun olarak yerine getirecektir. Eski araçların geri dönüşümü, değerlendirilmesi ve geri alım şartları ile ilgili ayrıntılı bilgileri ulusal Mercedes-Benz ana sayfasında bulabilirsiniz. Bu katalogda yer alan verilerle ilgili açıklamalar: Bu baskının redaksiyonunun bitiminden sonra ( ) üründe değişiklikler yapılmış olabilir. Teslimat süresi dahilinde, konstrüksiyon ve şekil değişiklikleri, renk tonunda sapmalar ve teslimat kapsamında üretici tarafından değişiklik yapma hakkı, değişiklikler ve sapmalar, satıcının menfaatleri gözetilerek, satın alan için kabul edilebilir sınırlar dahilinde kalması şartıyla saklıdır. Satıcı veya üretici, siparişi veya sipariş edilen satın alma konusunu işaret veya numaralarla tanımlıyorsa, sadece bu husustan hiçbir hak talebi türetilemez. Resim ve çizimler, standart teslimat kapsamında bulunmayan özel donanım ve aksesuarlar da içerebilir. Renk sapmaları, baskı tekniğiyle ilgilidir. Bu katalog her ülkede sunulmayan tip ve hizmetler içerebilir. Bu katalog uluslararası düzeyde kullanılmaktadır. Yasal, hukuksal ve vergi mevzuatı ile ilgili ifadeler, sadece Federal Alman Cumhuriyeti için bu katalogun redaksiyonunun bitim tarihinde geçerlidir. Bu nedenle sizin ülkenizde geçerli uygulamalar, bunların etkileri ve bağlayıcı son durum için lütfen Mercedes-Benz Türk A.Ş bayinize danışınız. Daimler AG, Mercedesstr. 137, Stuttgart BC/MC /0113

Mutluluğu yolda bulun.

Mutluluğu yolda bulun. E-Serisi. Sedan. Mutluluğu yolda bulun. Gözünüzde bıraktığı ilk izlenimden parmak uçlarınızdaki son karıncalanmaya kadar yeni E-Serisi AVANTGARDE, karşılaşmanın ilk saniyesinden son saniyesine kadar ikna

Detaylı

Yeni C-Serisi. Hissedilir derecede daha klas.

Yeni C-Serisi. Hissedilir derecede daha klas. C-Serisi. Yeni C-Serisi. Hissedilir derecede daha klas. Dirence karşı zarif manevralar yapan bir aerodinamizme sahip, gelişime adını veren üstün hafiflik. İstek üzerine, akıllı ve düzgün dozajlanmış bir

Detaylı

Tek bir metre yol katetmeden geleceğe ulaşacaksınız.

Tek bir metre yol katetmeden geleceğe ulaşacaksınız. S-Serisi. Tek bir metre yol katetmeden geleceğe ulaşacaksınız. Gün hala yazılmamışken yeni S-Serisi nin radyatörü, kaputunda yıldızı ile heybetli bir şekilde garajdan sabaha karşı uzanırken, yeni zamanın

Detaylı

Yeni S-Serisi Coupé. Gran Performer.

Yeni S-Serisi Coupé. Gran Performer. S-Serisi. Coupé. Yeni S-Serisi Coupé. Gran Performer. Şaşırtan bir tasarım dili ile başladı her şey. Sportif ve büyük bir Coupé nin kendine özgü orantıları, üzerinde güç bombeleri olan uzatılmış motor

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor.

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Yeni Vito Select. Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Her türlü yol şartına uygun bir şekilde tasarlanmış olan yeni Vito Select, çok yönlülüğü, konforu ve her zaman güvenilir

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 A6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Teknik 34 Alüminyum-Hybrid-Yapı tarzı 46 quattro /Spor difransiyelli quattro 36 MMI Multi Medya Arayüzü 48 Gece görüş

Detaylı

Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi Q5 32 Audi Q5 hybrid quattro Teknik 36 Audi ve Verimlilik 50 Yürüyen aksam, Offroad, ESC 38 Audi ultra 52 Audi

Detaylı

BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Gran Turismo

BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Gran Turismo BMW Serisi Gran Turismo www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. OLAĞANÜSTÜ DIŞ TASARIMA

Detaylı

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda.

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda. Polo POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore uygulaması; Volkswagen in ilanlarına, kataloglarına, broşürlerine, TV reklamlarına, hatta radyo spotlarına yerleştirdiği özel içerikleri, ios ve Android tabanlı

Detaylı

MINI Countryman. MINI PACEMAN.

MINI Countryman. MINI PACEMAN. MINI Countryman. MINI PACEMAN. 80 kadar sayfada 100.000 kadar FARKLI ÇEŞİT. Size özel tasarlanmış bir otomobile giden en hızlı yol, yıldan uzun bir süredir MINI'den geçiyor. Çünkü bir otomobil ancak bu

Detaylı

Orijinal-Aksesuar A-Serisi için.

Orijinal-Aksesuar A-Serisi için. Orijinal-Aksesuar A-Serisi için. İçindekiler 004 Telematik Multimedia Navigasyon Telefon modülleri 012 Dış donanım Hafif alaşımlı jantlar Lastik aksesuarları 022 MercedesSport A-Serinizi kişiselleştirin

Detaylı

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i BMW i Sheer Driving Pleasure YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i YENİ BMW i3 02 03 YENİ BMW i. BMW i deneyimi... İNOVASYON VE TEKNOLOJİ. Otomobil konsepti... BMW Effi cientdynamics...

Detaylı

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 allroad quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 allroad quattro Teknik 22 Audi ultra 30 MMI MMI Multimedya arayüzü 24 FSI /TFSI 31 Audi connect 26 TDI 32 Audi

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

SIMPLY CLEVER. Yeni ŠKODA Octavia. Octavia

SIMPLY CLEVER. Yeni ŠKODA Octavia. Octavia SIMPLY CLEVER Yeni ŠKODA Octavia Octavia Yeni Octavia modelinin tasarımı, özgün şekli, net hatları, keskin kenarları ve apaçık yüzeyleri ile ilginizi çekecek. Yeni ŠKODA tasarım dili basit, kesin ve berraktır.

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI.

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. Yeni Tiguan HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. İÇİNDEKİLER. 04 DONANIM & TEKNOLOJİLER. 10 Trend & Fun 11 Sport & Style 12 White Night 14 Dış donanım 16 İç

Detaylı

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

Giriş Devrim yaratan, geliştirilmiş yeni Freelander 2. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek. Güç Motor ve vites seçenekleri

Giriş Devrim yaratan, geliştirilmiş yeni Freelander 2. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek. Güç Motor ve vites seçenekleri Giriş Devrim yaratan, geliştirilmiş yeni Freelander 2 SAYFA 2 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFA 8 Güç Motor ve vites seçenekleri SAYFA 13 Akıllı teknoloji Araç içi teknolojisi ve premium

Detaylı

TAKLİTLERİ ÇOK, BENZERİ YOK.

TAKLİTLERİ ÇOK, BENZERİ YOK. Golf GTI TAKLİTLERİ ÇOK, BENZERİ YOK. Her zaman bir tek GTI oldu. Golf GTI, her seferinde olduğu gibi bu sefer de özüne sadık kalan bir spor otomobil olduğunu kanıtladı. Tüm detay özelliklerini büyük bir

Detaylı

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı